Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  lesnick o UE chce „położyć łapę” na lasa…
  Chasyd o Ukraina na skraju przepaści! M…
  Barbara Chojnacka o Izolacja Zełenskiego
  Bezpartyjna o Wolne tematy (08 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (08 – …
  Mykola_Mychalkewycz o Izolacja Zełenskiego
  Bezpartyjna o Izolacja Zełenskiego
  ats42 o Są sądy w Waszyngtonie
  Marek o Wolne tematy (08 – …
  Marek o Wolne tematy (08 – …
  Marek o Izolacja Zełenskiego
  Jebiemy polskość? o Izolacja Zełenskiego
  Bezpartyjna o Wolne tematy (08 – …
  Marek o Izolacja Zełenskiego
  misio o Izolacja Zełenskiego
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Skąd te kolejne klęski sił pro-kijowskich?

Posted by Marucha w dniu 2014-08-31 (Niedziela)

Widać, że wojsko ukraińskie jest bardzo źle dowodzone, nieprofesjonalnie i niewyszkolone przez ostatnie 20 lat. Żołnierze do tego są zdemoralizowani i walkami, i złą organizacją zaopatrzenia, co ich zmusza do zaopatrywania się u ludności lokalnej. Nie mówiąc o tym, że żołd w zasadzie rzadko dostają.


Stąd też wzrastająca niechęć ludności wobec nich, nawet wśród tej części ludności na początku raczej neutralnie nastawionej wobec obu stron. Wszystkie źródła podają, że duża cześć żołnierzy zachowuje się skrajnie biernie, wręcz apatycznie w czasie walk.

1. Bałagan w obozie regularnego wojska doprowadził nawet do tego, że cześć zachodnich najemników, ale także wojskowi doradcy zachodni i polscy – wśród nich generał wojsk USA – zostali zabici w czasie niespodziewanych ataków sił ZRL. Informacje o tym z wielkim opóźnieniem dostały się na zewnątrz, co uświadomiło powstańcom, że muszą prowadzić kampanie propagandową tak na terenie całej Ukrainy, jak też w kierunku Zachodu i Rosji. Można zauważyć, że rosyjskie oficjalne media też niechętnie relacjonują słabości wojsk ukraińskich i sukcesy powstańców.

2. Gwardia Narodowa złożona z sił głownie Prawego Sektora, a także Swobody i Radykałów Liaszki, walczy zdecydowanie, choć postępuje okrutnie wobec ludności miejscowej, ale została skierowana na ogół na najbardziej niebezpieczne odcinki frontu. To sprawia, że mają wrażenie, iż rząd kijowski jest dwulicowy i dąży do wysyłania przekonanych ideowych faszystów na rzeź, co ułatwi potem, po wojnie, zachowanie władzy dla oligarchów. Swoista „noc długich noży” po ukraińsku? Obawa w Kijowie jest silna, że jeśli siły Gwardii Narodowej wrócą do Kijowa, to mogą zainicjować kolejny majdan przeciwko tej części obecnego rządu, nie związanej ze skrajną prawicą.

3. W samym sztabie generalnym w Kijowie i w bezpiece (SBU) istnieją silne tarcia wewnętrzne, szczególnie widoczne między cywilnymi kadrami ministerstwa pochodzącej częściowo ze skrajnej prawicy a zawodowymi oficerami – często oskarżanymi, i to czasem nie bezpodstawnie, o dążenie do sojuszu Ukrainy z Rosją. Trzeba pamiętać, że o ile rosyjskojęzyczni oligarchowie nie przejawiają żadnych uczuć narodowych i idą tam, gdzie czują interes, część oficerów rosyjskojęzycznych nie uważa Rosji za naprawdę obce państwo ze względu na własne pochodzenie lub związki rodzinne z byłą armią radziecką. Co prawda, większa cześć byłych oficerów armii radzieckiej przeszła już na emeryturę, ale ich synowie częściowo przejęli tradycje po ojcach. A funduszy z Zachodu, które mogły przekupić cześć kierownictwa organizacji „pozarządowych”, partii ukraińskich lub wyższych rangą oficerów wojska czy bezpieki – brakuje dla masy kadry oficerskiej, która pozostała – i owszem – lojalna wobec Kijowa, ale do momentu, kiedy władze kijowskie nie okazały się do cna skorumpowane, oraz amatorszczyzny w prowadzeniu tak wojny, jak i gospodarki.

4. Wideo i reportaże tej garstki dziennikarzy obecnych w Donbasie potwierdzają to, co lokalni mieszkańcy powtarzają: mimo zlej sytuacji w uzbrojeniu, powstańcy lepiej walczą, bo wiedzą o co walczą, bo pochodzą w swej masie z lokalnej ludności. Do tego w dużej mierze są to oddziały utworzone na podstawie milicji powstałych w lokalnych zakładach produkcyjnych (takie coś funkcjonowało kilka lat temu na Naddniestrzu) i fakt oddania poszczególnych odcinków frontu danej jednostce złożonej z robotników jednej fabryki daje poczucie jedności i chęć walki. Przeważnie sztab powstańczy stara się, aby każda jednostka broniła terenu najbliżej położonego od macierzystego zakładu i miasta.

Z kolei bezmyślne bombardowania obiektów cywilnych, prowadzone przez lotnictwo i artylerie ukraińską, powodują tylko wzrastającą niechęć wobec Kijowa i chęć pomocy „swoim”.

Od początku wojny, oprócz spreparowanych wideo złej jakości oraz wyraźnie sfałszowanych, żadne media ukraińskie nie były w stanie pokazać niby obecnych według nich na miejscu oddziałów rosyjskich. Lokalne media i TV Donbasu natomiast pokazują ochotników z Czeczenii (Kadyrow), Kozaków Kubańskich lub z innych narodowości całego byłego ZSRR, z Afganistanu, a teraz nawet i z Zachodu, którzy przybyli wspierać Donbas. Są oni słabo uzbrojeni, z wyjątkiem czeczeńskich oddziałów elitarnych Kadyrowa. Lecz w obliczu wyraźnego braku solidarności Kremla z powstańcami, dają lokalnej ludności poczucie, że nie są osamotnieni w swej walce i maja poparcie narodów byłego ZSRR, Afganistanu i nawet Zachodu.

5. Zważywszy na tę sytuację, wygląda na to, że jedyne realistyczne rozwiązanie konfliktu to przerwanie ognia i zapoczątkowanie rokowań, które umożliwią uznanie autonomii dla Donbasu. Co prawdopodobnie jednak pociągnęłoby za sobą podobne żądania wszystkich obwodów wschodniej i południowej Ukrainy, prawdopodobnie również i Zakarpacia oraz Bukowiny. Co Kijów może przyjąć z najwyższym trudem.

Dziś siły Zjednoczonych Republik Ludowych Doniecka i Ługańska prowadzą kontrofensywę w kierunku morza. Choć walk mało, bo siły ukraińskie przeważnie się wycofują bez walki w kierunku Mariupola. Powstańcy wysyłają teraz małe oddziały w obwodach Dniepropietrowskim i Zaporoskim z zamiarem prowadzenia tam dywersji. Na północ pewne oddziały powstańcze dotarły bocznymi drogami do Pierwomajska, tuż obok ewakuowanej przez nich na początku kijowskiej ofensywy Słowiańska.

fat_1 (internauta)
onet.pl
http://mysl-polska.pl

Komentarze 24 do “Skąd te kolejne klęski sił pro-kijowskich?”

 1. Ciekawe informacje i spostrzeżenia, niemniej teza o tym „wyraźnym braku solidarności Kremla” ewidentnie przesadzona. Gdyby tak było rzeczywiście, nie byłoby w Donbasie żadnych elitarnych oddziałów Kadyrowa – zaufanego Putina – pozwolę sobie zwrócić uwagę!

 2. dziadek said

  Więcej tu można zobaczyć, usłyszeć czasami poczytać:
  http://rusvesna.su/
  http://voicesevas.ru/
  http://cassad.net/tv/
  http://cassad.net/?do=warmarker
  Ps.
  nie używajcie translatora googla – jest łagodnie mówiąc do d…

 3. dziadek said

  A jeżeli znasz język w podstawowym zakresie to można zajrzeć na stronę
  http://rebels24.com/
  i wybierać info z 5 źródeł, a obraz wojny wyjdzie inny niż u nas opisują, pokazują.

  Inna mapa działań to
  http://militarymaps.info/

 4. Griszka said

  Putin powiedział, że Poroszenko ma teraz negocjować z Noworsjanami, bo Rosja nie jest stroną tego sporu. To tak w kontekście solidarności.
  Lubię się pastwić nad miłośnikami POPiSu, więc korzystając z okazji przypomnę. Śmieszne, że wielki strateg polityczny Kaczyński nie wiedział, że Ukraina balansowała na krawędzi, a próby destabilizacji rządu Janukowycza wiązały się z nieuniknioną katastrofą ukraińskiego Titanica. Paul Craig Roberts już w grudniu poprzedniego roku mówił, że spór z rosyjskojęzyczną ludnością może przerodzić się w wojnę domową. Wtedy zaczęły krążyć te mapki z podziałem na Ukrainę prorosyjską i prozachodnią.
  Żałosne cwele, które nie mają pojęcia o geopolityce a jedynie korzystają z gotowych instrukcji przysyłanych przez oficerów prowadzących z Berlina i Waszyngtonu, w konsekwencji same bezmyślnie dziurawiły pokład bufora ukraińskiego do spółki z banderowcami a nawet w międzyczasie cześć załogi zmusili do ewakuacji do Rosji ku uciesze Putina. Ci idioci w swojej nieskończonej służalczości zabezpieczyli Ruskom Krym (u pisiorów pewnie była stypa z tej okazji, bo bombardowanie Syrii pozostanie tylko egzaltowaną wizją w ich mokrych snach) a Władimirowi kolejną kadencję. Prawdopodobnie też Donbas. Sami brali udział w wywołaniu kryzysu, który dał Rosji argumenty do podjęcia radykalnych działań.

  Jedyne co może załagodzić u pisiorów i platfusów ból dupy w związku z faktem, że Ukraina idzie na dno, także dzięki ich bezmyślności, to błagania o cenzurę lub słanie pism do usłużnych prokuratur, żeby zrobili coś z tą „ruską agenturą”, która się nad nimi pastwi 🙂 Ostatnio widzę też wysyp napinaczy internetowych z małymi fiutkami, którzy grożą, że odstrzelą „ruskie kurwy”, chociaż po pierwsze dzięki Tuskowi żaden z nich nie miał giwery w ręce, a po drugie jak na razie trwa sezon polowania na banderowców i ich eurosowieckich pomagierów i nie widać jego końca. Ja liczę na to, że rolnicy ich w końcu nabiją na widły w podziękowaniu za dbanie o ich interesy. Tusk straszy ruskim czołgiem na pierwszego września, pisiory mu wtórują, a Niemiec nadal niczym nie skrępowany kontynuuje wojnę ekonomiczną przeciwko Polsce. Tutaj nie ma nawet kilkudziesięciotysięcznej społeczności rosyjskiej, więc brak podstawy do działania dla wojska, ale kto by się takimi detalami przejmował, gdy trzeba zająć czymś gojów, aby się nie interesowali zbytnio, kto ich na co dzień bezkarnie okrada i opluwa.

 5. Filo said

  Jak zwykle moga byc rozne opinie. Wydaje mi sie, ze dialog jeszcze ciagle jest niemozliwy bo jest za duza rozbieznosc interesow. Zwlaszcza gdy chodzi o Zachod. Tak naprawde USA wymusza na Europie wojne z Rosja. Chwyty jakich sie czepia antyrosyjska propaganda sa mieszanina chamskiego tupetu i debilizmu.

  Zachod wlasnie przygotowuje kolejna rozpierduche, tym razem z Chinami i kombinuje …. referendum w Makao i Hong Kongu!!! Naturalnie, ze oba te referenda beda bardziej demokratyczne niz w Doniecku i Lugansku!
  Wrocily czasy Gebelsa: ” My bedziemy decydowac kto jest kto – i co jest co.
  Rosja nie dlatego nie wysyla wojsk na Ukraine ze sie boi kogokolwiek. Rosja nie musi posylac broni i wojsk bo Donieck znakomicie sobie daje rade mimo ogromnych strat w ludnosci cywilnej i infrastrukturze. Donieckowi pomagaja inni, a przede wszystkim ukrainskie niedoszkolone wojska, ktore porzucaja amerykanska bron powstancom.. Wlasciwie Ukraincy nie maja nawet dowodztwa.
  Burdel w obozie przeciwnika polega i na tym, ze sie oligarchy biora za lby i leja miedzy soba o podzial Ukrainy przy calkowitym poparciu zdegenerowanego Zachodu. Kazdy ma nadzieje cos sobie uszczknac z Ukrainy jak sie wojna skonczy.

  Wojna oligarchow:
  http://MonsieurB.neon24.pl/post/112268,wojna-oligarchow

  No i na granicy czarnego humoru i totalnego i skretynienia pojawila sie juz Lady Mackbeth – przyszla carowa Ukrainy: wyretuszowana pani z fotoszopu: madam Pornoszenko w kolorach krwi, czym faktycznie przypomina Lady Mackbeth. Na tle tych morderstw i niszczenia Ukrainy zarowno wschodniej jak i zachodniej – zdjecia tej idiotki przypominaja bestie Apokalipsy:
  .
  http://monsieurb.neon24.pl/post/112126,fajna-ukraina

 6. Plausi said

  Co w rosyjskiej trawie piszczy

  Putin cytowany w belgijskim źródle (Whois: tzw. registrant domeny nie opublikowany ?, dla porównania: ONET wg. Wikipedia:
  Właściciel
  Ringier Axel Springer Media AG – 75%
  to gadzinówka z RFN dla Polaków, Springer jest właścicielem rozlicznych gadzinówek dla Niemców, n.p. „Bild”, „Die Welt” ):

  „Le dirigeant russe a comparé l’opération militaire actuelle de l’Ukraine avec le siège nazi de Leningrad pendant la Seconde Guerre mondiale. ” (Przywódcy rosyjscy porównali obecną operację militarną Ukrainy z oblężeniem Leningrada w czasie II Wojny Światowej)

  Putin: « Est-ce que vous vous souvenez de la blague +Quoi que fassent les Russes, ils finissent toujours avec une Kalachnikov+? …. »
  (Czy przypominacie sobie ten dowcip +Co się dotyczy Rosjan, oni kończą zawsze z kałasznikowem. + Mam wrażenie, że co dotyczy Amerykanów, oni zawsze kończą w Libii czy Iraku).

  Putin o ONZ:
  «L’organisation perdra son but si elle se limite à être un instrument au service des intérêts de politique étrangère d’un seul pays … »

  (Organizacja utraciła swą rację bytu, jeśli ogranicza się do tego, aby być instrumentem interesów polityki zagranicznej jednego kraju, w tym przypadku USA i jej sojuszników. W takim przypadku nie jest więcej potrzebna)

  Należy przyjąć, że Putin wypowiada poglądy przynajmniej części elity rządzącej w Rosji.

  Tu narzuca się pytanie o potrzebę rządu z Warszawa nazywanego „polskim” o podobnych zasadach działania.

  Zapewne dociekliwy czytelnik zauważy, że tak jednoznacznie zdajemy się zabierać stronę Rosji, to przypominamy, co do Rosji nie mamy żadnych złudzeń jak i co do USA czy UE. Polski interes nie jest interesem Rosji, a już na pewno nie jest interesem USA. Rosja jest sąsiadem, dlatego Polska musi utrzymywać sąsiedzkie także gospodarcze stosunki z Rosją, z USA nie musi, nie ma żadnych sąsiedzkich a gospodarcze zdają się sprowadzać do zakupu w USA broni z demobilu, to coś dla debilów .

  W artykule obok: „NIK potwierdza okupacyjny charakter III RP” przypomina autor jak dalece administracja państwowa w Polsce jest kontrolowana przez organizacje przestępcze, do których służby specjalne zaliczają się bez wątpienia.

 7. Nowy said

  Szanowny Panie Gajowy! Czy słyszał Pan może o wsparciu Ukraińców przez jakieś ochotnicze bataliony Ukraińców kanadyjskich, monachijskich czy może Ukraińców polskich? A może nie ma w tych krajach jakichkolwiek mniejszości ukraińskich? Ciekawe to zjawisko.

 8. Romank said

  Bylo wsparcie, tak bulo , ale uze zghnilo…. w Blahitnim Limanie:-))) reszta otrzezwiala///i nie jedzie..woli straszyc ruskie dzieci w Toronto,.

 9. Filo said

  Sluchajcie!
  Obojetne co kto mysli o kimkolwiek – ale ma poczucie humoru i komfort zwisu na poprawnosc polityczna- bardzo polecam przemowienie ZYrynowskiego na Krymie.
  Nie chodzi o to czy ma racje i – ale o to, ze na codzien amerykanscy politycy gadaja to samo – tylko w inna strone. Ale Jankesom wszystko wolno. Nawet sikac na trupy.
  Ale Zyryronski jest nasz ( z pochodzenia Polak) i rozbawil mnie do lez.
  Podobnie jak Putina i innych sluchaczy przemowienia Zyrynowskiego na Krymie.
  Goraco polecam. Nie tylko Putin sie usmial. Ja tez.
  Ale tez nikt nie probowal zlinczowac Zyrynowskiego biczem poprawnowsci politycznej. I to mi najbardziej zaimponowalo:

 10. Zerohero said

  Brakuje jeszcze paru punktów. Syn Poroszenki wymigał się od wojny, a sam Poro naciska by inni walczyli do końca. Żołnierze często są na służbie nieformalnie, a to się kończy tak, że za leczenie płacą sami, bo nie ma dowodów ich mobilizacji. W sytuacji gdy za plecami mają WIELKI i BOGATY kraj rozkradany przez oligarchów i zachód. Dla Wybranych śmietanka a dla gojów śmierć w okopach.

  Za Kołomojskiego, za MFW, za UE i USA !! Za łupki dla Shela!

  Ura!!!

  ?

  Takiego wała 🙂

 11. NC said

  Re 4: Griszka – dobrze powiedziane.

 12. revers said

  Czy tylko kleski Ukrainskie?, wlasnie przez zalanie bunkra z polska zaloga zdobyto w Doniecku port lotniczy.

  http://politikus.ru/events/28421-doneckiy-aeroport-vzyat.html

  A Chrabia Bul pieje o inwazji Rosyjskiej, w jakich kahalach oni historie konczyli lub dyplomacje.

 13. JO said

  ad.9. Teraz Mysle o Sw Pamieci Lepperze…., wielka szkoda, ze nie ma go wsrod Nas. Naszym Obowiazkiem jest go pomscic.

 14. Zerohero said

  Faktycznie Panie JO. Lepper mógł być jedynym znanym politykiem, który głośno by się postawił.

 15. Boydar said

  @ info Pana Reversa (12)

  Kurwa, ale wstyd. I jak to Rosjanom wytłumaczyć. Że one takie same Polaki jak Lenin i Kaganowicz ?

 16. Romank said

  Wlasnie mogl…ale sie nie postawil…widocznie jego zadaniem tylko bylo podstawic noge Tyminskiemu…. ci co wiedza powiadja , ze bla sie swych pryncypalow..i jak zycie pokazalo mial racje.

 17. Romank said

  ad 12.Private Polish mercenaries surfaced and give up. Details promised later. Preparing a message on TV .
  Prywatni polscy najmnicy wylezli i sie podali…szczegoly pozniej, szykujemy inormacje do TV

  Source : http://politikus.ru/events/28421-doneckiy-aeroport-vzyat.html
  Politikus.ru

 18. Plausi said

  I znowu mamy wojnę pod bokiem

  w kolejną rocznicę napadu III Rzeszy na II Rzeczpospolitą 1 września 1939. Mamy wrażenie, że sposób, w jaki obchodzono się z ludnością Polski i jej walczącymi żołnierzami w 1939, żywo przypomina dzisiejsze obejście z ludnością na Ukrainie. Czymże różni się banda w Kijowie od naszych wodzów i polityków w Warszawie w 1939? Czyż ci w Kijowie nie wysłają młodzież ukraińską do boju bez należytego sprzętu i wyszkolenia pod hasłem „nie oddamy ani guzika”, i ci mają wg. rozkazu walczyć do ich ostatniej kropli krwi. Obecna ekipa zarządzająca w Warszawie, to spadkobiercy nie tylko duchowi, tej bandy z września 1939, która wypirzała przez Rumunię w nadziei, że może uda się znaleźć na Zachodzie jakąś fuchę u „sprzymierzeńców”, nieliczni znsleźli ciepłe stołki w tzw. Rządzie Londyńskim.

  I znowu przejdzie ta rocznica niezauważona przez obce media w Polsce, aby nie tracić energii neizbędnej do celebrowania wieczengo holokausta. Koncern Springera dla przykładu jest filarem syjonistycznej propagandy w RFN.

  Tak jak cierpienia Polaków w Oświęcimiu nie wolno uczcić krzyżem, tak ich cierpienia w 1939 nie mają dla obecnej „elity” władzy w Warszawie żadnego znaczenia, a lekcja z tego doświadczenia to dopiero nie. Jedynie ważne jest dziś, że Tusk dostał synekurę w Brukseli.

 19. Maverick said

  Brawa dla obroncow demokracji z Dombasu, spiskowcy, zamachowcy na demokracje sponsorowani poprzez polskich kundli oraz Obamanodow zwanych lucyferianami powinni byc tepieni do momentu pelnej submission. Potem postawieni przed sadami na wzor norymberskich.

  Nie respektowanie referendum, uzywanie sily do mordowania czy tez etnicznych czystek nie tylko kwalifikuje Sikorskiego, Tuska, Kaczora do szubienicy, ale jestem pewny ze tak sie stanie poniewaz Bog jest po stronie prawdy a polskie kundle oraz lucyferki na uslugach kabaly, illuminatow z NWO. Obiecuje was osobiscie postawic przed obliczem prawa oraz przed wola wolnych i suwerennych obywateli. Kundle mozecie mieszac w mozgach glupich Polakow, parobkow w Tuskolandi a nie wolnych i suwerennych obywateli. Dzien sprawiedliwosci nadchodzi i nie bedzie to taki szwindel jak brak dekomunizacji I uwlaszczenie sie kosztem Polakow. W koloniach amerykanskich tylko 5% sie zbundowalo przeciwko najwiekszemu imperium brytyjskiemu i wystarczylo. Banderowcy, zydowscu oligarchowie musza sie liczyc ze moga starcic wszystko nawet wlasne zycie I mysle ze to samo powinno spotkac polskich kundli.

  Do Dombasu naplywaja Francuzi, Hiszpanie, Niemcy, Slowacy, nawet Polacy chcacy walczyc z antychrzescijanska, faszystowska falanga globalistow na Ukrainie, ktora dokonala zamachu stanu I poustawiala swoich oigarchow na najwazniejszych pozycjach spolecznych. Nie wiem jaka by proapgande uprawiali ci durnie na ich uslugach, to prawda jest zupelnie inna, Amerykanscy najemnicy gina za Kijow, oplaca ich paru zydowskich oligarchow, gina wysylani tam karnie niewyszkoleni zolnierze I dostaja zdrowo po du***, poniewaz w przeciwienstwie do oligarchow obroncy wolnosci wiedza o co walcza, gdy najemnicy walcza za szmal I nie wierza w to co robia, na nic nie zdala sie prowokacja I ukranskie zestrzelenie lotu MH17, na nic sa brednie ze niby walcza tam Rosjanie. Tak wiekszosc oligarchow ukrainskich stanie przed sadami, a ci co maja zaklady na wschodzie beda musieli ratowac sie ucieczka do drogocennego Izraela. Rewolucja przerodzi sie jednak w swiatowa, I roznej masci prowokatorzy wywolujacy rewolucje w imieniu banksterow jak Mc Cain, Obama, Sikorski wspierajacy al kajde pod nowa nazwa ISIS zostana powieszeni mimo ze zydowskie media probuja zmienic ton dyskusji.

 20. Maverick said

  Okrucienstwa faszystow I najemnikow zydowskich oligarchow na cywilach,

 21. JO said

  ad.18. AMEN.

 22. Filo said

  Koniecznie zobaczcie jak powstancy traktuja jencow ukrainskich. Bardzo ciekawe.

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/ukraina-rozstrzelani-jency-oprawcy-batalionu-donbass-2014-08

 23. Filo said

  17
  RomanK
  To rzeczywiscie wstyd. Polakow zalalo w tym bunkrze ale ile osob zdazyli zamordowac?
  Przeciez junta nie sprzyja Polakom, to po co im pomagac w mordowaniu ludnosci cywilnej? Oni podobno z tego bunkru strzelali i dlatego dlugo nie mozna bylo odzyskac lotniska.
  A wydawac by sie moglo, ze lotnisko w Doniecku nalezy do ludzi z Doniecka. No to o co tym Polakom chodzilo?

 24. Dzonyy said

  A w radiu….zgadnijcie Państwo, jaki tytuł miała audycja niejakiego Strzyczkowskiego, o godz 12:05, dziś, 1go września 2014 roku? „Czy świat zdoła powstrzymać Putina”. Chodziło o to, co „świat” zrobił, aby na Ukrainie nie było rosyjskich wojsk, sprzętu, broni itd. To taka „dzwoniona audycja”, że najpierw mówi coś tzw „ekspert”, a potem ludzkość dzwoni i się wypowiada. Ani jednego głosu nie dopuszczono, który byłby choć trochę sprzeczny z oficjalnym, nie mówiąc już o tym, żeby zacząć od genezy, czyli nielegalnie powstałego rządu ukraińskiego, symboliki banderowskiej, takowej ideologii. Piszę „nie dopuszczono”, bo mimo wszystko wierzę, że takowe były, mimo, iż taką papką bzdur i nachalnej ideologii przez prawie godzinę karmi się uszy ludności zamieszkującej obszar między Wisłą a Bugiem.
  To nic, że dziś rocznica, to nie istotne dla kierujących mediami. Ważne,aby wtłaczać punkt widzenia istotny dla „onych”, przy każdej nadarzającej się okazji.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: