Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Bezpartyjna o Zniewoleni przemocą
  Maverick o Wolne tematy (09 – …
  I*** o Nacjonalizm ukraiński „j…
  revers o Wolne tematy (09 – …
  Listwa o Tajna geoinżynieria – projekt…
  Szczepan Zbigniewski o Parlament Europejski jako post…
  revers o Wolne tematy (09 – …
  Bezpartyjna o W Polsce urodziło się o połowi…
  Bezpartyjna o Jak Św. Tomasz Akwinata recenz…
  Listwa o Tajna geoinżynieria – projekt…
  Szczepan Zbigniewski o Dojrzała odpowiedź Azarenki na…
  Bezpartyjna o Wolne tematy (09 – …
  OSZUST Timothy Snyde… o Wolne tematy (09 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (09 – …
  Liwiusz o Zniewoleni przemocą
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Warunki MFW dla Ukrainy

Posted by Marucha w dniu 2014-08-31 (Niedziela)

10 warunków Międzynarodowego Funduszu Walutowego, które zostały postawione Ukrainie (pełna lista) do wypełnienia, aby mogła uzyskać pożyczkę z tej instytucji w wysokości 16 miliardów dolarów.

Zgodnie z korespondencją amerykańskich dyplomatów, ujawnioną na stronie internetowej WikiLeaks, decyzję o udzieleniu Ukrainie pożyczki z MFW na kwotę 16 miliardów dolarów poprzedzało opracowanie listy reform pierwotnie zatwierdzonych przez USA a następnie przekazanych do rozpatrzenia przez MFW.

Wśród nich na pierwszym miejscu figuruje reforma emerytalna. Jak wynika z odtajnionych przez WikiLeaks dokumentów, pewien ukraiński rozmówca amerykańskiego ambasadora Johna Tafft’a, przygotował program przeprowadzenia ukraińskich reform i przekazał je USA. Stany Zjednoczone z kolei zatwierdziły i przekazały ten program do Międzynarodowego Funduszu Walutowego, który nalegał na jego realizację jako na warunek otrzymania przez Ukrainę pożyczki, informują „Ukrainskije nowosti”. Według danych WikiLeaks ta lista rekomendowanych reform dla Ukrainy zawiera następujące punkty:

Podwyższenie wieku emerytalnego o 2 lata dla mężczyzn i o 3 lata dla kobiet. Zlikwidowanie prawa do przechodzenia na wcześniejszą emeryturę i likwidacja zasady liczenia 1 roku pracy jako 2 lat pracy w warunkach niebezpiecznych dla zdrowia. Eliminacja instytucji specjalnych świadczeń emerytalnych, które są przeznaczone dla naukowców, urzędników państwowych, kierowników przedsiębiorstw państwowych. Ograniczenie emerytury dla pracujących emerytów. Ustanowienie wieku emerytalnego dla oficerów armii ukraińskiej na poziomie wieku 60 lat.

Podniesienie ceny gazu dla przedsiębiorstw komunalnych o 50% a dla konsumentów prywatnych o 100%. Podniesienie ceny energii elektrycznej o 40%. Doprowadzenie do uwolnienia cen dla miejskich przedsiębiorstw komunalno-mieszkaniowych. Dopuszczenie do wzrostu cen proporcjonalnie do wzrostu cen gazu. Zwiększenie akcyzy na benzynę do 60 Euro.

Znieść ulgi i podwyższyć podatki transportowe o 50%. Nie podwyższać poziomu egzystencji minimum socjalnego a sytuację społeczną równoważyć z dotacji punktowych.

Sprywatyzować wszystkie kopalnie i znieść subsydia i dotacje dla kopalń. Znieść ulgi dla miejskich przedsiębiorstw komunalno-mieszkaniowych. Znieść państwowe wsparcie (dotacje) na bezpłatne posiłki i podręczniki szkolne.

Ograniczyć praktykę uproszczonego opodatkowania. Znieść praktykę ulg na NDS (odpowiednik VAT-tłum.) w obszarach wiejskich. Wprowadzić system opodatkowania NDS (odpowiednik VAT-tłum.) dla aptek i firm farmaceutycznych.
Znieść moratorium na sprzedaż ziemi rolnej. Znieść dotacje dla producentów wieprzowiny i drobiu.

Zmniejszyć ilość ministerstw do 14 (czternastu). Pozostawić tylko jednego wicepremiera. Znieść stanowisko ministra Gabinetu Ministrów. Podporządkować wszystkie państwowe instytucje ministerstwom. Administracja podatkowa, celna, Fundusz Mienia Państwowego, powinny wejść w skład Ministerstwa Finansów.

Ograniczyć nadmierne wynagrodzenia za pracę urzędników państwowych.

Zasiłki dla bezrobotnych powinny być wypłacane wyłącznie po upływie okresu 6 (sześciu) miesięcy pracy. Wynagrodzenie chorobowe na poziomie 70% wynagrodzenia ale nie poniżej socjalnego minimum egzystencji. Zasiłek chorobowy wypłacać dopiero po upływie 3 (trzech) dni chorobowych.

Wcześniej spekulowano, że rozmówcą amerykańskiego ambasadora Johna Tafft’a, w tym przypadku, jak i w szeregu innych doniesień, mógł być były minister finansów, ukrainojęzyczny żyd Wiktor Pinzenik.

Na podstawie: http://3rm.info/43763-10-trebovaniy-mvf-k-ukraine-dlya-predostavleniya-kredita.html
Przekład: RX
http://wolna-polska.pl/wiadomosci/ukraina-kabala-skali-kraju-2014-02

Warto doliczyć do tego te wszystkie „wspaniałości” jakie gwarantuje Ukrainie Unia Berlińska i to wszystko, co oligarchowie z izraelskimi i niemieckimi paszportami oraz bandyci z Prawego Sektora chcą podarować w prezencie mieszkańcom swego kraju, w szczególności tym zasiedlającym wschodnią jego część, by zrozumieć, że żadne wojska nie były i nie są nigdzie potrzebne, aby każdy rozsądny mieszkaniec Ukrainy poważnie zastanowił się nad losem swojej części kraju w granicach Federacji Rosyjskiej.

Robert Grunholz
http://rgrunholz.wordpress.com

Komentarzy 19 do “Warunki MFW dla Ukrainy”

 1. Griszka said

  Pisiory i platfusy praktycznie przyłożyły rękę do zniszczenia bufora ukraińskiego stręcząc im pożyczki na takich złodziejskich warunkach. Sam Giedroyc pewnie się w grobie przewraca 🙂
  Szkoda, że przy okazji oberwie polska gospodarka.

 2. JO said

  My takie waruki Zabojcze dla Rodzin Polskich I Panstwa – Spelnilismy. Za przyjecie takich warunkow nalezy sie czapa tej Zydo_masonskiej ekipie .

 3. ENKI said

  .MFW….Przed swoim odejściem Stiglitz zabrał z banku Światowego Międzynarodowego Funduszu Walutowego sporą liczbę tajnych dokumentów . Dokument te pokazują ,że MFW żądał od państw ubiegających się o szybka pomoc podpisania tajnej umowy składającej się z 111 artykułów . Wśród nich znajdowały się zobowiązania do wyprzedaży kluczowych aktywów takich jak instalacje wody pitnej , elektrownie, gaz, linie kolejowe , firmy telekomunikacyjne ,ropa naftowa , banki itd. Kraje otrzymujące pomoc musiały zobowiązać się do przeprowadzenia serii radykalnych i niszczycielskich działań gospodarczych . Równocześnie w Banku Szwajcarii otwierano konta dla polityków ,na które transferuje się setki milionów dolarów tytułem odwzajemnienia się Gdyby politycy krajów rozwijających się odrzucili ta umowę , oznaczałoby to całkowite zamkniecie dla ich kraju kredytów na międzynarodowym rynku finansowym .” …” Przywódcy państw odbiorców pomocy muszą jedynie wyrazić zgodę na wyprzedaż po niskich cenach aktywów państwowych , by w ten sposób otrzymać dziesięcioprocentowa prowizję , która w całości jest przelewana na ich tajne konta w bankach szwajcarskich . Użyjmy słów samego Stiglitza : „można zobaczyć , jak szeroko otwierają im się oczy” na widok gigantycznych przelewów wartości kilkuset milionów dolarów..

 4. Filo said

  To wszystko prawda.
  Te warunki odczytal Ukraincom prez. Putin. I jeszcze zapytal: A bumagi czytali?
  Ale nikt sie tym nie przejal bo co ma Putin do gadania?
  A teraz pani Merkelowa i pan Obama razem z innymi pacanami udaja glupa, ze Ukrainie dzieje sie krzywda. I ze to Rosja sie wtraca.
  Natomiast ‚wtracanie sie’ do gospodarki Ukrainy przez MFW jest wyrazem demokratycznej troski o rozkwit gospodarki krainy banderowcow.

 5. Zerohero said

  Niewielka część z tych punktów nosi znamiona racjonalizacji wydatków socjalnych, większość jest antyspołeczna. Szokujący jest brak prób likwidacji systemu oligarchicznego. Żadnych odniesień.

 6. revers said

  IMF jest godny zaufania zwlaszcza zw pania prezesowa Langrange sciga prokuratura za grube przekrety finansowe, tylko takie prawo parchate ze stanow wchodzi, gdzie jeszcze suto wynagradza sie finansowa klike z gminy.

 7. Romank said

  Hej..nie czytajcie po lebkach….
  cyt”
  opracowanie listy reform pierwotnie zatwierdzonych przez USA a następnie przekazanych do rozpatrzenia przez MFW….”

 8. Zerohero said

  w temacie Ukrainy

  http://www.geopolityka.org/analizy/2805-michel-chossudovsky-ukrainska-zmiana-wladzy-i-gorzka-pigulka-miedzynarodowego-funduszu-walutowego

  @6,Revers

  Dodajmy jeszcze, że ta instytucja wszędzie gdzie tylko doradzała zostawiała pasmo zniszczeń, tzn. żaden z krajów objętych jej „reformami” nie ma się dobrze. Poza tym MFW działa z USA, a akurat USA zupełnie nie stosują się do jego złotych rad.

 9. Romank said

  Przeciez to wcale nei rozni sie od warunkow jakie spelnila Polska….i co calkiem fajnie…

 10. Ad.5

  Zracjonalizowali by wydatki, by mieć więcej dla siebie…

  Ad.9

  Taka ironia jest nie na miejscu, Panie Romanie. Wszyscy w Gajówce wiedzą jak się sprawy mają. Taki sarkazm byłby odpowiedni przy rzeszy lemingów, dla których to Rosja destabilizuje Ukrainę.

 11. revers said

  ad8

  http://deutsche-wirtschafts-nachrichten.de/2014/08/31/iwf-legt-regeln-fuer-die-zwangsvollstreckung-fuer-pleite-staaten-fest/

  IMF robi juz za Globalne Inkasso, a swoja z gminy nowojorskiej sedzina potrafi naslac na Argentyne, fondsy, innych globalnych komornikow ktore juz probowaly zajac statki marynarki wojennej argentyny na obcych wodach trytorialnych.

  Do zajecia jst czesc Argentyjskiej Patagoni.

  W tym Szwidel interesie moga zmienic sie panstwowi wlasciciele lub isc cale terytoria pod zastaw. To czeka Judeopolonie, oczywisie z korzyscia dla jednego narodku wybranego siedzacego na matrycach do drukowania dolca.

 12. Plausi said

  Pewne światło na wydarzenia an Ukrianie

  rolę i zadania MFW rzucają wyznania J. Perkinsa, który sam brał udział w podboju finasowym krajów Ameryki Łacińskiej. Tenże wyjaśnia „tajemnicę” śmierci, w tym jednej katastrofy lotniczej, polityków Ameryki Łacińskiej. Naturalnie katastrofa lotnicza prezydenta Polski, pomimo jego służalczości wobec „starszych braci naszego papieża”, nie musiała być przypadkiem.

  „Wydaje się, że Polsce największą umiejętnością polityka, jest przeżyć.”, to zdanie opublikowaliśmy dziś w temacie „Tajemniczy zgon viceszefa Służby Wywiadu Wojskowego”, naturalnie obowiązuje ono także w innych krajach, nie wyłączając USA, jak wiemy.

 13. Romank said

  CO nie pasuje..panie Robercie..prawda zawsze pasuje…. i do lakierkow i do walonek….gdzie pan widzi sarkazm!!!???? tam robia to samo co w Polsce juz zrobili 20 lat temu…ich sukcesy juz porosly zielskiem,.,.
  Co do lemingo…niech sie pan nimi nei zajmuje ,,lemingi maja wszystko to w dupie, tak i moje i pana opinie , sarkazmy..i taka jest prawda,.
  TU nikt nie odkrywa Ameryki…a ta sie tez nie przykrywa z prostej przyczyny..nei ma wstydu za grosz…

 14. Romank said

  KTo rozumie niech slucha ,,geby poznajecie…i dzis juz mozn apowiedzie ckto byl Praw…kito nawolyweal do oddania Polsce Kresowl.lll Rosjanie,.l.l.!!!! i po co:-)))???

 15. Filo said

  10
  RobertGrunholz
  re: 9

  Kto w tym blogu decyduje o charakterze ironii? Tu nie takie ‚ironie’ lataja!
  To nawet nie ironia – ale czysta prawda. Trzeba poczytac cos o Okraglym Stole, panie Robercie!

 16. tedd said

  wolność drogo kosztuje – skądś to znamy

 17. robertgrunholz said

  Ad.15

  Umówmy się, że „fajnie” w określeniu do tego, co przeszła Polska nie jest odpowiednim słowem. Chyba, że to ja źle zrozumiałem kontekst. To krzywdzące dla milionów, które cierpią i nie ma w tym wiele ich winy.

 18. JO said

  ad.14. Zeby Rosjanie mowili po imieniu na takich jak Zbigniew Brzezinski..uzywajac ich prawdziwe nazwiska i imiona…jak Icek Goldman a nie przybranych Polskich w tym Rosyjskich nazwisk…

 19. […] Za; https://marucha.wordpress.com/2014/08/31/warunki-mfw-dla-ukrainy/ […]

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: