Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  1956 o Polska przygotowuje się na „in…
  Wladca o „Exxpress”: Terror przeciwko…
  Wladca o „Exxpress”: Terror przeciwko…
  1956 o To Wojna
  Józef Bizoń o „Nigdy więcej” zamordyzmu!
  OutsiderR o Polska przygotowuje się na „in…
  1056 o To Wojna
  1956 o „Exxpress”: Terror przeciwko…
  Emilian58 o Wolne tematy (68 – …
  Jack Ravenno o To Wojna
  Marguar o To Wojna
  Emilian58 o To Wojna
  minka o O pożytkach z sentencji
  Jack Ravenno o To Wojna
  Jack Ravenno o „Exxpress”: Terror przeciwko…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 620 obserwujących.

Cel walki z Rosją

Posted by Marucha w dniu 2014-09-06 (Sobota)

W latach 30. XX wieku, gdy rząd dusz w społeczeństwie sprawował obóz Narodowej Demokracji, w ówczesnym organie stołecznym Stronnictwa Narodowego pisano: „ustalone jest w opinji polskiej przeświadczenie, że jedyny realny cel wojny z Sowietami, stworzenie niezależnej Ukrainy, niema nic wspólnego z naszem interesem państwowym i narodowym” („Gazeta Warszawska” 10 VI 1932).

Podobne plany pojawiały się wówczas w kontekście dyskutowanej w różnych gronach wspólnej polsko-niemieckiej akcji wymierzonej w Rosję radziecką.

Udzielenie przez Niemcy wsparcia dla Polski w realizacji jej planów na wschodzie, polegających na wyjściu na Morze Czarne poprzez aneksję Ukrainy, miało się dokonać w zamian za odstąpienie przez Polskę od Bałtyku. Tak zarysowywane projekty spotykały się wówczas z jednoznacznym odrzuceniem przez przeważającą część narodu polskiego. Współcześnie planów przyłączenia Ukrainy do Polski nikt w świecie już nie wysuwa, aktualny jednak do dziś pozostał zamysł oderwania jej od Rosji.

Związek pomiędzy polskim bezpieczeństwem a istnieniem wolnej (ale tylko od Rosji) Ukrainy urósł w polityce polskiej ostatniego ćwierćwiecza do rangi dogmatu (tak jakby „niepodległa” Ukraina nie mogła prowadzić polityki sprzecznej z interesami Polski). Dawny realizm obozu narodowego trafił tym samym do lamusa, na szerokie wody wypłynęła zaś stara giedroyciowska koncepcja. O ile jednak przed wojną była ona w ogólnym zarysie zbieżna z polityką niemiecką (co w pewnym sensie wynikało z sanacyjnej genealogii), o tyle współcześnie jest spójna z działaniami Waszyngtonu.

Trzeba sobie dziś jasno powiedzieć, że obserwowane na Ukrainie wydarzenia są prostą konsekwencją działań podejmowanych przez wspólnotę euroatlantycką dla realizacji tak zarysowanego scenariusza. Polska w tym planie odgrywa rolę jedynie biernego wykonawcy zamierzeń jej protektorów (i przede wszystkim w tym kontekście należy postrzegać niedawną nominację Donalda Tuska na przewodniczącego Rady Europejskiej).

Nasza polityka prowadzona w stosunku do Rosji stanowi funkcję polityki amerykańskiej i niemieckiej. Amerykański neokonserwatywny mesjanizm walczy tu o lepsze z niemieckim pragmatyzmem. Stąd też płynie pewna niespójność i niekonsekwencja polskiej polityki. Pewne jest jednak, że w ostatecznym efekcie mamy do czynienia z realizacją polityki odległej od rodzimych interesów. Polityka taka wyklucza bowiem ponoszenie ofiar wobec całkowitego braku widomych i przewidywalnych korzyści.

Maciej Motas
http://mysl-polska.pl

Komentarzy 17 do “Cel walki z Rosją”

 1. Siggi said

  Jakiś czas temu ujawniono znamienną rozmowę!
  — O. Tiagnibok: Dobrze, z Moskalami i Europą zrozumiałem, co o Polakach myślisz? Oni poważnie pretendują na Wołyń. Na mapach już zaczęli Wschodnie Kresy rysować. Tam silne propolskie nastroje. Jeżeli z Europą wspólnego języka nie znajdziemy, przy dobrej woli na nas „polskiego psa” napuścić mogą. W styczniu polski sejm oskarżył „Swobodę” w prowadzeniu antypolskiej polityki. Mnie zwymyślali od antysemity i rusofoba. Tyle wycia było!

  — D. Jarosz: Możesz być dumny. Mnie jeszcze tak nikt nie nazywał! Mało OUN i UPA Wojsko Krajewu moczyli? Będą podnosić główki, my im drugi Katyń urządzimy. Ani metra ukraińskiej ziemi nie oddamy ani Moskalom, ani lachom, ani tym bardziej żydom! Słupów na wszystkich wystarczy. U ciebie kumplu Oleg, wynikająca (następująca) propozycja. Ja nie rozpuszczę (nie zlikwiduję) Bazaru do wyborów prezydenckich. Ustalam kontrolę przy pracy najważniejszych ministerstw i władzy w obwodach. Zapewniam ci pomoc naszego ruchu. W całokształcie z możliwościami twojej „Swobody” to będzie mocno. Na kończącym etapie, jeżeli „pacuki” znowu zaczną Ukrainą handlować, znowu Bazar wzniesiemy i weźmiemy władzę. Naród już gotowy!
  zw

 2. Brat Dioskur said

  Jest rzecza oczywista ,ze Rosja nie zdala egzaminu w podejsciu do wprowadzenia NWO.Lucyferianie stosuja stara wyprobowana taktyke ,ktorej zreby wylozylo z koncem XIX w masonskie pismo „L’Humannist”,autora juz nie pamietam. Taktyka ta sprowadza sie do jednego zadania: „zniszczyc Kosciol Katolicki” a osiagnac ma sie to przez rozprezenie obyczajow!.Proba zdemoralizowania Rosji przez spuszczenie ze smyczy pedalstwa sie nie powiodla .Ponadto Putin wprost afiszuje sie ze swoja prawowslawna wiara ,co doprowdza lucyferianow do bialej goraczki.Jest nie do pomyslenia ,zeby jakis zachodni przywodca udal sie do kosciola i publicznie przed kamerami TV sie zegnal.Bogactwa naturalne Syberii sa tylko pochodna.Stad zmasowany atak na putina i doszlo juz do takich absurdow ,ze uwaza sie go za zagrozenie swiatowego pokoju i demokracji. Krotka lekcja z historii uczy nas ,ze takowym byl przed kilku laty…Achmadzinendad!Tylko Rosja to nie Iran i ma „nuki” jak to powiedzial Max Kolonko.

 3. Kronikarz said

  ; – )

 4. Filo said

  Cel walki z Rosja jest dosc jasny:
  Chodzi o hegemonie dolara. Jak padnie dolar to i USA padnie i pewnie i pare zydowskich bankow choc zydy to mutanty, beda chcialy sie podpiac pod BRICKS.
  Chodzi tez o to, zeby dobrac sie do Syberii. Podobnie jak w Chinach z Ujgurami, to Zachod juz kombinuje jakby tu obiecac niezalezne panstwo ludom Syberii a potem ich okrasc, oszwabic i puscic z torbami. To juz sie sprawdzilo w paru krajach a reszta panstw czeka w kolejce. W Afryce sie sprawdza (SUdan, Nigeria. Congo no i ta nieszczesna Afryka Poludniowa)
  Teraz nagle zaczely sie wielkie demonstracje w walce o demokracje w Hong Kongu wymierzone przeciwko Chinom i w Makao.
  Okrazamy Rosje. Amerykanie wrecz sie odgrazaja, ze nalezy zmienic rezim w Moskwie.
  Madelin Albright rzeznik Serbow wrecz powiedziala, ze to wprost nieprzyzwoite zeby jeden kraj mial tyle bogactw naturalnych.
  A sama siedzi na wlosciach Kosowa.
  Chodzi tez i monopol na kontrole zrodel energii. Dlatego z Rosja zaczela sie wojna gazowa na Ukrainie. Naturalnie zydki chca przy okazji tez skorzystac i zalozyc kolejne panstwo zydowskie ze stolica w Dniepropietrowsku: a jest juz kilka: Birobidzan, Patagonia, Floryda, Poludniowy Sudan, Izrael i Polska.

 5. http://www.unz.com/mwhitney/sinister-pretext-for-war-with-russia/
  No prosze!
  Wiadomo kto i dlaczego zestrzelil ten nieszczesny samolot malezyjski. Niedowiarki nareszcie uwierza ze Rosja nie ma nic wspolnego z ta tragedia.

 6. Re: 1
  Siggi, Prosze Pana o ujawnienie materialow ? gdzie ta rozmowa miala miejsce i kto i gdzie opublikowal takowa?
  Wazne .

 7. Romank said

  http://www.leurenmoret.info/waves/dutch-apologize-for-mh-17

 8. Witek said

  A nasze solidarnościowe rycerzyki ( i damy, żeby nie było)
  Napisali odezwę do Braci Ukraińców!

  27 sierpnia odbywał się Zjazd Założycielski Partii „Solidarność” związanej z Prezydentem Poroszenko. Aby skonsolidować wszystkie patriotyczne siły na Ukrainie zmieniono nazwę na Blok Petra Poroszenki. Zgromadzeni dziękowali Polakom za posłanie skierowane do uczestników Zjazdu przez byłych działaczy polskiej opozycji niepodległościowej: „Solidarności Walczącej” a zwłaszcza Autonomicznego Wydziału Wschodniego „SW”, Liberalno -Demoratycznej Partii „Niepodległość”, Konfederacji Polski Niepodległej, Polskiej Partii Niepodległościowej, Niezależnego Zrzeszenia Studentów i innych organizacji podziemia niepodległościowego.

  Do Zjazdu Partii „Solidarność”

  Szanowny Panie Prezydencie, Szanowni Państwo, Bracia Ukraińcy!

  Kilka dni temu świętowaliśmy Niepodległość Ukrainy. Walka o naszą i waszą wolność dała rezultaty. Udało się nam, narodom zniewolonym przez Rosję Sowiecką – wybić na niepodległość. Wasza walka na Majdanie przypomniała nam naszą walkę, walkę Solidarności w 1980r. Choć formy były różne, przyświecał nam jeden cel – odzyskać podmiotowość przez naród, stworzyć społeczeństwo obywatelskie, zbudować państwo, w którym władza ma służyć obywatelom. Cały świat podziwiał waszą walkę. Obecnie Rosja prowadzi z Ukrainą wojnę bez wypowiedzenia, ale to jej styl i metody. Tak jak bolszewickie hordy w 1920r. w pochodzie na Europę, zatrzymaliśmy pod Warszawą, da Bóg, że teraz Rosjan zatrzymacie Wy pod Donieckiem i Ługańskiem. Walczycie o wolność nie tylko swoją, nie tylko naszą, ale o wolność, godność i pokój w całej Europie.

  Moskwa próbuje skłócić nasze narody wykorzystując zbrodnie sprzed 70 lat. Sprawy te powinny być wyjaśnione i rozliczone, ale jedynie przez historyków wolnych i niepodległych narodów, stanowiąc przestrogę po wsze czasy. Do godzenia Polaków i Ukraińców nie jest potrzebny pośrednik w Moskwie. Damy sobie radę sami. Na walkach pomiędzy Lachami i Rusinami korzystali zawsze nasi wrogowie.

  całość wraz z podpisami:

  http://sdp.pl/informacje/10112,-chyba-mamy-wojne,1409187514

 9. Kronikarz said

  500 000 dzieci Iraku
  zamordowała ta kurwica
  Madeleine Albright.

 10. Kronikarz said

  „Skradzione Kosovo (Uloupené Kosovo) [PL] part 1/4” sur YouTube
  Skradzione Kosovo (Uloupené Kosovo) [PL] part 1/4 : http://youtu.be/Vzw8T1ZU4tU

  to też ta sama żydówa !

 11. Kronikarz said

  500 000 dzieci Iraku
  zamordowała ta k…
  Madeleine Albright.

 12. Kronikarz said

 13. Rosyjskie władze rozgrywają Międzynarodowego Żyda na Ukrainie wprost genialnie angażując minimum sił i środków i nie wchodząc w otwarty konflikt. Trzymajmy przynajmniej kciuki za Rosję i W.Putina – jeśli mamy kiedykolwiek zrzucić z Polski jarzmo syjonistycznej okupacji, bez rosyjskiego politycznego wsparcia szans mieć nie będziemy.

  więcej: http://suwerenna.wordpress.com/2014/09/05/szczyt-nato-miedzynarodowy-zyd-rozumie-tylko-argument-sily/

 14. Toni said

  Nas, ogłupianych Polaków, poprzez sterowanie mediami rozgrywają obcy, mając dodatkowo wpływ na władzę wydmuszki państwowej jaką jest III RP poprzez dwa główne stronnictwa (dwie agentury wpływu), które – za Michalkiewiczem – możemy określać mianem: „stronnictwo żydowsko-amerykańskie” (PiSuar i część SLD) oraz „stronnictwo pruskie” (POpaprańcy i inna część SLD).

 15. https://marucha.wordpress.com/2014/09/06/cel-walki-z-rosja/

  Ukraina nie miała nic wspólnego z Jugosławią. W Heibronnie obserwowałem współdziałanie chorwacko-albańskie i wiedziałem, że Chorwacja WYGRA, gdyż stawiała na Satelitarną Detekcję Złota, która SPARALIŻUJE ZSRS. Po powrocie do Wrocławia pisałem kilkakrotnie do Ambasady Jugosławii w Warszawie, aż w końcu przyjechała do Civitas Christiana Jego Ekscelencja, która wolała jednak gadać z postkomunistami, gdy KARTY miałem ja.
  Tymi Kartami zagrali Kosowarzy ZMUSZJĄC USA do wojnie jugosłowiańskiej pod groźbą UZNANIA Mego Komisariatu obligacji amerykańskich na sumę 2 bilionów (nie mld) $, wybitych formalnie na Złoto Chińskie a faktycznie na OBRONĘ Australii przed sojuszem japońsko-chińskim i zdeponowanych przez Czang Kai-szeka u Broz-Tito-Pindara.
  Ukraińców ODEPCHNĄŁ Gorbaczow sprzedając Troję na Złotym Rogu, na której dojechał do Tronu genseka, Turkom za miliard $, czym zagrała Piękna Julia. Było to bowiem pogrążeniem papierów wartościowych Donbasu, który za Sowietów zyskał europejskie walory technologiczne – a po klęsce metalurgii kurskiej Rosja i Ukraina bez papierów wartościowych obejść się nie mogły. Słyszałem, że Polacy Zamordowali Breżniewa każąc pitrowcom powiadomić go, że Nakłady Na Kurski Kombinat Metalurgiczny NIE ZWRÓCĄ SIĘ, więc szlag go trafił i został MANEKINEM – co znaczyłoby, że ZSRS został OTRUTY przez Generała d’Gaulle’a ZE STRACHU przed Najazdem chińskim???
  Dla mnie to były rzeczy Drugorzędne, gdyż w Historii walczyliśmy z WĘGRAMI, czy Europa będzie jeść pszenicę i wołowinę ukraińską czy panońską? Fryderyk II postawił na Węgrów więc szykuje się nowa wojna z Węgrami.

 16. Mordka Rosenzweig said

  re 9, 11

  Szanowny pan Kronikarz,

  Ja pan Mordka chce powiedziec, sze pan bardzo nieslusznie potepia pania Madeleine Albright, ktura jest bardzo szlachetnie urodzona z nasza wielka rasa.

  Pszeciesz ona powiedziala, sze to byla bardzo cieszka decyzja aby wymordowac setki tysiecy czlowiekuw z Iraku i bardzo jej bylo trudno podjac ta decyzje. Tym nie mniej ta decyzja byla sluszna i by to zrobila jeszcze raz w imie nasza i wasza wolnosc oraz demokracja.

  Ja pan Mordka domaga sie pszeprosin dla pani Albright.

 17. Zdziwiony said

  Re.: 8.
  Do Jadwigi Cmielewskiej: maca się z *UPą, dając RAŚowcom daje satysfakcję.

  „Męskie sprawy” to tu:

  Jest takie miejsce u zbiegu dróg
  gdzie się spotyka z zachodem wschód
  nasz pępek świata nasz biedny raj
  jest takie miejsce, taki kraj

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: