Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Kijów nie odpowiedział na żadne pytanie dotyczące katastrofy Boeinga

Posted by Marucha w dniu 2014-09-10 (Środa)

Ukraina do tej pory nie odpowiedziała na żadne pytanie Ministerstwa Obrony Rosji w sprawie katastrofy malezyjskiego Boeinga – poinformował dzisiaj minister obrony Rosji Siergiej Szojgu podczas spotkania z malezyjskim odpowiednikiem Hishammuddinem Husseinem.

„Jeszcze w połowie lipca sformułowaliśmy 10 prostych pytań do strony ukraińskiej, odpowiedzi na które mogłyby rzucić światło na okoliczności tragedii” – powiedział Szojgu.

Oznajmił on także, że Ministerstwo Obrony gotowe jest udzielić Malezji całej niezbędnej pomocy w ustaleniu przyczyn katastrofy. „Wyniki śledztwa powinny zostać podane do wiadomości publicznej” – podkreślił minister.

Szojgu przypomniał, że dane rosyjskiej obiektywnej kontroli w sprawie katastrofy Boeinga zostały przekazane wszystkim zainteresowanym stronom.

http://polish.ruvr.ru/news/2014_09_10/Kijow-nie-odpowiedzial-na-zadne-pytanie-dotyczace-katastrofy-Boeinga-9450/

Raport w sprawie Boeinga: Malezja ma własną wersję katastrofy

Opublikowany przez Holendrów wstępny raport w sprawie tragedii Boeinga 777 ponownie zmusił niezależnych ekspertów do dyskutowania na temat wersji tego zajścia, bardzo różniących się od narzucanych światu przez Kijów i Waszyngton. Mianowicie chodzi o ich twierdzenie, że samolot zestrzelili bojownicy ruchu oporu i to z pomocą Rosji.

Istnieją trzy podstawowe wersje tragedii: ukraińskie wojska zestrzeliły samolot przypadkowo przy pomocy wyrzutni rakietowej „Buk”; sprawcami katastrofy są żołnierze ruchu oporu, którzy wykorzystali taką samą wyrzutnię; samolot został zestrzelony przez rakietę klasy ziemia-powietrze, a potem dobiły go ukraińskie myśliwce. Wszystkie pozostałe wersje stanową warianty trzech pierwszych.

Zresztą, istnieje wersja czwarta – egzotyczna i związana z rzekomą próbą zamachu Kijowa na życie prezydenta Rosji Władimira Putina. Mianowicie, 17 lipca korytarze lotów dwóch samolotów – malezyjskiego i samolotu rosyjskiego prezydenta – skrzyżowały się nad Polską. Jednak samolot Władimira Putina nie leciał nad Ukrainą. Zresztą, Kijów mógł o tym nie wiedzieć. Oba samoloty są bardzo do siebie podobne pod względem kształtów, a nawet kolorów.

Rosja powinna i będzie domagać się jak najszybszego zakończenia obiektywnego dochodzenia – uważa pilot, wiceprezydent Związku Zawodowego Personelu Lotniczego Rosji Alfred Malinowski:

Przede wszystkim należy przeprowadzić ekspertyzę, czym został zestrzelony samolot: czy otwory w nim są po karabinie maszynowym, pistolecie czy pocisku. To można ustalić. Następnie należy przesłuchać wewnętrzne rozmowy załogi, przynajmniej niektóre zdania nawet po bezpośrednim trafieniu, jeśli nie był trafiony sam kokpit. I potrzebne są rozmowy z dyspozytorem. Ważne jest, aby dowiedzieć się, dlaczego wysłał ich właśnie tą drogą. Do tej pory ta informacja nigdzie nie została ujawniona. To również jest pytanie. Czy powinien zmieniać się skład grupy? Uważam, że grupa powinna „wirtualnie rozwijać się”: wszystko powinno być całkowicie jawne i dostępne dla wszystkich krajów, ponieważ nie jest to wewnętrzny przypadek, a międzynarodowy problem. Powinien być otwarty dostęp do wszystkich najmniejszych szczegółów, aby wersje i wstępne ustalenia omawiali eksperci.

Z danych, znajdujących się w posiadaniu rosyjskiego Ministerstwa Obrony wynika, że w dniu katastrofy w kontrolowanym przez Kijów rejonie środki wywiadu radiotechnicznego odnotowały funkcjonowanie ukraińskiej stacji radarowej „Kupoł”. Jest to stacja do naprowadzania rakiet „Buk”. Ukraińcy zainstalowali ją w odległości 30 kilometrów od Doniecka. Rosyjski sprzęt wykrył także przed upadkiem Boeinga w pobliżu jego trasy obecność ukraińskichszturmowców, które towarzyszyły samolotowi.

W ogóle, wszystkie samoloty pasażerskie są kierowane na trasy omijające strefy objęte konfliktami – powiedział doświadczony rosyjski pilot, specjalista w zakresie bezpieczeństwa lotów Aleksander Romanow:

Jest mnóstwo pytań, na które brakuje odpowiedzi. Jedno z nich dotyczy odchylenia samolotu od wytyczonej trasy na odległość 14 kilometrów bezpośrednio przed katastrofą. Nagrania rozmów załogi z kontrolerami lotów na ziemi są starannie ukrywane. Dopóki nie usłyszymy ich, prawda nie zostanie ujawniona. Samolot pasażerki nie może bowiem z własnej woli zboczyć z wytyczonej i zatwierdzonej trasy na odległość 14 kilometrów bez rozkazu kontrolera lotów.

Kwalifikacja personelu ukraińskich środków obrony przeciwlotniczej wzbudza wątpliwości ze strony ekspertów. Jeszcze 13 lat temu, 4 października nad Morzem Czarnym ukraińscy wojskowi wojsk przeciwlotniczych przypadkowo zestrzelili samolot linii lotniczych Sibir Tu-154M. Tamten samolot także leciał na wysokości blisko 11 tysięcy metrów i został trafiony przez ukraińską rakietę przeciwlotniczą S-200, w tamtym czasie na ukraińskim wówczas Krymie odbywały się manewry wojskowe. Zginęło 78 osób – wszyscy pasażerowie i członkowie załogi. Mimo ustalonych faktów, uznanych przez wspólnotę światową, Ukraina nie przyznała się do odpowiedzialności i odmówiła wypłacenia odszkodowań rodzinom ofiar.

Zgodnie z międzynarodowym prawem lotniczym, wojna domowa stwarza zagrożenie dla bezpieczeństwa ruchu lotniczego. W przypadku istnienia tak poważnego czynnika ukraińskie władze musiały ogłosić zakaz lotów nad tą strefą. Dlatego, jak wynika z przepisów międzynarodowego lotnictwa, odpowiedzialność administracyjna i prawna za katastrofę niezależnie od wyników dochodzenia musi ponieść strona ukraińska.

Minister obrony Malezji Hishammuddin Hussein oświadczył, że Malezja posiada dane wywiadu, wskazujące na sprawców tragedii, jednak na ich ogłoszenie jest za wcześnie. Na miejsce upadku Boeinga ma udać się nowa grupa malezyjskich ekspertów w celu zbadania wraku samolotu i znalezienia potwierdzenia uzyskanych danych wywiadowczych.

http://polish.ruvr.ru/2014_09_09/Raport-w-sprawie-Boeinga-Malezja-ma-wlasna-wersje-katastrofy-7528/

Komentarze 74 do “Kijów nie odpowiedział na żadne pytanie dotyczące katastrofy Boeinga”

 1. NICK said

  Kolejna „katastrofa”. Tyle.

 2. MonsunzPortek said

  Uważam, że słowa pana ministra rozwiewają wszelkie wątpliwości. Czy na przyszlość nie byłoby prościej gdyby ten portal zawierał jedno wielkie przekierowanie na stronę polish.ruvr.ru ?
  Tak byłoby i prościej i prawdziwiej.

 3. MonsunzPortek said

  Jestem tym samym banderowcem z Atlanty, który zmienia sobie ksywki jak rękawiczki.
  Wpadam czasem w przerwie od forum gazety Michnika, aby tutaj nasmrodzić.

 4. Romank said

  FOx News zapodal, ze owszem ….cus walnelo samolot z zewnatrz:-))) w domysle wiadomo…
  wszyscy wiedza kto i czym wali samoloty z zewnatrz:-))

 5. Griszka said

  Ja nie wiem. Wiem tylko jak się wali konia. To wiem bardzo dobrze ,bo konia walę bez przerwy.

 6. NICK said

  (5). P. Griszka.
  Ja wszystko rozumiem. Np. licencia poetica. Także, iż, interpretować można. Acz??? Wielu czyta: wprost. Jestem zażenowany.

 7. Boydar said

  Panie NICK, pobudka ! Albo sok z ogórków.

 8. MonsunzPortek said

  Przecież to ten gimbus z Atlanty posługujący się wieloma ksywkami, który bronił UPA, cały czas pisze o waleniu konia. Jak to typowy zboczeniec cały czas myśli o jednym i tym samym 🙂 Nie widzi Pan, Panie NICK, że on jest za głupi, aby postawić odpowiednio przecinek czy napisać bardziej złożone zdanie 🙂 Dlatego za każdym razem się łatwo dekonspiruje.

  Nie wiem tylko dlaczego Pan Marucha nie blokuje jego ip, ale ja dalej będę się bawił jego kolejnymi emanacjami.

 9. wi42 said

  Jeszcze raz zamieszczam poglądowy rysunek (tekstu można nie czytać):

  http://prytkovalexey.org/2014/07/22/%D1%83%D0%B1%D0%B8%D0%BB%D0%B8-%D0%B7%D0%BD%D0%B0%D1%87%D0%B8%D1%82-%D1%84%D0%B5%D1%80%D0%B4%D0%B8%D0%BD%D0%B0%D0%BD%D0%B4%D0%B0-%D1%82%D0%BE-%D0%BD%D0%B0%D1%88%D0%B5%D0%B3%D0%BE-%D1%81/

 10. NICK said

  (7). P. Boydar. Nie zmieniam – ad 5. i wyrywam z(6):”Wielu czyta: wprost.”. Ew. przekazy „wężykiem”? Być mogą. Do pewnej granicy.
  Zdając sobie sprawę, że mój logogryf, przez większość, źle odczytany być może, podobnie jak powyższe – przepraszam. Więcej – dzisiaj – nie będę. P. Romanie… .
  A, tak w ogóle?
  :).
  I po co ja to napisałem? :).

 11. Boydar said

  Ty nie jesteś z Atlanty, tylko zza morza.

 12. MonsunzPortek said

  Inna sprawa, że walenie konia to bardzo miła, odprężająca czynność i często ją stosuję, bo ile można siedzieć w internecie. Wzrasta co prawda poparcie dla prezydenta Putana (w Warszawie jest już nie trzech tylko czterech przekonanych), ale i tak to mocno frustrujące. Kolejek po wizy do Rosji nadal nie widać.

 13. NICK said

  (8) No. Widzę, P. Monsunz(roz)Portek.
  A ja już nie odpowiem na P. „enunc-jaja’.
  To taki neologizm. Na P. niekorzyść. Bardzo, kooorwa, delikatnie, mówiąc. Pa.

 14. wi42 said

  Wideo 10 min – obserwowana historia MH-17, nic szczególnie nowego, przypomnienie (niestety po rosyjsku):
  http://nstarikov.ru/blog/43216

 15. Ludwig von Mises said

  Sie bringen mich in VerIegenheit

 16. wi42 said

  I jeszcze jeden link- omówienie sledztwa katastrofy MH-17, wykonanego przez Rosyjski Związek Inżynierów – niestety po rosyjsku, ale jest to analiza najbardziej szczegółowa z dostępnych i dlatego zamieszczam:
  http://trueinform.ru/modules.php?name=Video&file=article&sid=67243

 17. MonsunzPortek said

  Jestem frustratem, który atakuje Putina z powodu jego powodzenia u młodych kobiet.
  Drażni mnie, że musi mi wystarczyć moja ręką.
  Jestem gotów współpracować nawet z Michnikiem i stręczyć polaczkom kolejne sankcje.
  Polaczki możecie zdychać w biedzie. Bambo z Waszyngtonu może też napuścić na nas kolejnego Balcerowicza. Zwisa mi interes narodowy.
  Ważne, żeby trochę powarczeć przy budzie na Putlera razem z zaprzyjaźnionymi obywatelami Izraela. Później będziemy podjudzać przeciwko Palestyńczykom i przepraszać za Jedwabne.
  Wiem. Nie powinienem po raz kolejny wspominać o proteście pod ambasadą, bo Gajowy może ten fakt połączyć z kolejną moją ksywką; Katmandu.
  Od tych licznych masturbacji swędzi mnie kutas i mam problemy z koncentracją. Jestem bardzo rozdrażniony łatwo mnie sprowokować do kolejnych wstydliwych wyznań.

 18. Brat Dioskur said

  Kijow milczy ,bo co ma dostarczyc? Cockpit z licznymi wlotami malych obiektow,ktore spowodowaly ,ze zaloga nawet nie zdazyla pisnac, kiedy samolot rozlatywal sie w powietrzu?.Wspomnianana przeze mnie hol. Komisja Badawcza d/s Bezpieczenstwa Lotow ,ktorej czlonkowie sa znanymi ekspertami od wypadkow lotniczych stwierdzila jednoznacznoie ,ze maszyna zostala trafiona gradem malych obiektow o wysokiej energii kinetycznej.O zadnej rakiecie nie padlo ani jedno slowo i to zdaje sie irytowac hol. media ,ale tylko media ,jakby im wlasnie na tym zalezalo ,zeby koncepcja rakiety wziela gore!. Symptomatyczny jest tez brak wywiadow w TV z wykladowcami uniwersyteckimi z branzy lotniczej ,najwyrazniej zaden nie chcial sie wypowiadacZeby wiec polozyc chociaz cien watpliwosci na raporcie wspomnianej komisji to zaproszono do TV jedna z rodzin dotknieta strata krewnych w tej katastrofie. Ludzie ci pochylajac sie na arkuszem z raportem komisji biadolili,ze dalej nie wiedza jak zgineli ich krewni i raport nie mowi, co takiego myslaly ofiary w momencie katastrofy(?!)Jak widac komus sie nie podoba ,ze komisja omija slowá ” rakieta”!Dopiero dzisiaj media ,co prawda skromnie ,ale zawsze cos ,doniosly ,ze strona holenderska pozostaje daleko w tyle za Malezyjczykami w badaniach nad przyczynami katastrofy MH-17 pomimo tego ,ze Rosja dostarczyla juz Holandii pelna dokumentacje radarowa i sytuacyjna z ostanich 10 minut lotu maszyny!Zaskakuje wiadomosc o rosyjskim wkladzie w badania ,bo zadne medium o tym wczesniej nigdy nie podawalo!
  Podniecano sie natomiast programem BBC ,ktorego „Panoramy” wyemitowala reportaz o sensacyjnym doniesieniu, jakoby BUK.ktory zestrzelil MH-17 , mial rosyjska obsade ,mowiaca moskiewskim akcentem! Trzeba pamietac ,ze wlasnie ta sama „Panorama” nadala 2 latatem tuz przez Euro 12 paszkwil na Polske w ktorym przestrzegano zawodnikow o ciermnej skorze przed nazistowskim polskimi bojowkami!
  Na hol. internecie jeden z forumowiczow poslugujacy sie fachowymi okresleniemi wyrazil przypuszczenie ,ze MH-17 zostal zestrzelony rakieta pow-pow, bo tylko ta mogla miec strukture „cluster-bomb” ,czyli zawierajaca setki odlamkow. BUK jest za slaby ,zeby wyniesc taka glowice na wys. 8 km.

 19. MonsunzPortek said

  Nawet po nadstawieniu tyłka nasz najlepszy sojusznik USA nie będzie rozdawał wiz Polakom.
  Od lat mimo licznych „lasek za darmo” Wujek Sam nie chce ustąpić w tej kwestii.
  Nie ma zmiłuj się i trzeba wystawić na stół okrągłe 65 miliardów dolarów dla diaspory koszernej z tytułu roszczeń.
  W międzyczasie nienawistny Putin żąda od Polaków jedynie znajomości języka rosyjskiego za wizę.
  Wstrętny pazerny satrapa.
  Ja wolę schylać się po mydełko i pozwolić okradać moich rodaków niż uczyć się tego żmijowego języka.
  Jestem dumnym rusofobem i amerykańskim cwelem.

 20. ojojoj said

  To wszystko to jakies robienie jaj i plucie w ryj wszystkim ludziom na tej ziemi.

  Kamery WebCam, pierwsza lepsza z brzegu: Logitech HD Webcam C615
  a) rozdzielczosc: 1080p
  b) kosz: $70
  c) link: http://www.logitech.com/en-us/product/hd-webcam-c615

  Umiescic 3 takie kamery na zewnatrz samolotu:
  – 2x na czubku gornym tylniego ogona, odchylone od siebie pod pewnym katem, aby filmowaly z gory caly kadlub ze skrzydlami + przestrzen dookola
  – 1x pod kadlubem samolotu filmujaca prostopadle ziemie
  – wiekszosc obrazu powinna monitorowac przestrzen, zeby mozna bylo ujac jakie pociski, rakiety, samoloty, itp. kreca sie wokol

  Nastepne 2 lub 3 wewnatrz:
  – 2x przy suficie filmujaca pasazerow
  – 1x w kabinie pilota

  Kamery filmuja w kolko np. ostatnie 30min (tyle mniej wiecej co mozna filmowac w smartfonach), a wiec pamiec SD 7GB wystarczy zupelnie na jedna kamere. Koszt 64GB Micro SD: $20. Wkomponowanie takiej karty do obecnej czarnej skrzynki, ewentualnie powiekszenie pamieci w takiej skrzynce powinno kosztowac ZERO $.

  Kable laczace kamery ze skrzynka – nie wiem, ale sa tez kamery bezprzewodowe, tylko w mniejszej rozdzielczosci – pierwsza z brzegu:
  D-Link DCS-932L Wireless N Day/Night Home Network Camera: $80 (roz. 640x 480)
  http://mydlink.dlink.com/products/DCS-930L

  Instalacja camer – nie wiem.

  Caly koszt: 6 x $80 + instalacja kamer i kabli = powiedzmy $5000, a nawet niech bedzie $10000

  Wniosek: Chyba nikt mi nie wmowi ze zainstalowanie 6 kamer za caly koszt $10000 w samolocie ktory kosztuje ponad $300 milionow (Boeing 777) to strata kasy. Robia nas w balona, a my glupi goje sie sprzeczamy co kontroler powiedzial, o czym piloci gadali, jakie byly ostatnie parametry samolotu i inne bzdury. Jakos nigdy nigdzie nie slychac w mediach gdy jest mowa o JAKIEJKOLWIEK katastrofie lotniczej, zeby zainstalowac kamery, nawet jedna. To jest chore, chory jest ten swiat, a my razem z nim.

  Dluzej zajelo mi pisanie tego komentarza anizeli wyszukanie powyzszych danych. To wszystko nawet juz nie jest smieszne.

 21. Halszka said

  ad 16
  to jest źródło rosyjskie, ale video po angielsku

 22. revers said

  zawsze mozecie povalic koniki z kacapskim nawalnym, jak nie z nawalonym portkiem.

  http://vk.com/navalny

  On tez juz usmiercil na swojej stronie wszystkich kacapskich zolnierzy w nowejrosji, i ma najswiezsze informacje z kacapskich stanow ameryki, oraz z kacapskiej europy zachodniej.

  Tylko trupow juz nikt nie nadaza chowac w kijewskiej siczy, zasponsoruj portek.

 23. revers said

  Zeby umyte portek? zasze mozna zostac zona navalnego.Jak pieknie navalny wypial sie na foteliku, i jego portki?. 😀

 24. Griszka said

  Troll RusskiijFallus/MonsunzPortek padł ofiarą innego, bardziej doświadczonego trolla. Wystarczyło wspomnieć o adresie ip, a troll wystraszył się i wyżalił, że jest zarobiony po łokcie przy swoim rozporku 🙂 🙂
  I tak wyszła na wierzch cała małość trolla, który napina się w internecie, prawi nam moralitety i udaje wielkiego patriotę, chociaż jest zwykłym zboczeńcem, który sobie grzebie przy portkach jak jego mamusia nie patrzy. I ty gnojku startowałeś do Pana Kosiura ? LOL. Dziękujemy za smakowity kąsek z twojego osobistego życia, michnikoidzie !
  Podejrzewam, że troll korzysta z tego samego ip a jedyne co mu pozostaje to zmiana ksywek.
  Dla mnie to dobrze, że ludzie mnie próbują imitować, bo potem przed sądem łatwo się wytłumaczyć z tego bajzlu stawiając tezę, że padłem ofiarą kradzieży tożsamości. Jeden pisowiec już w ten sposób ograł Sikorskiego 🙂

 25. plasibo said

  Ad.25

  Panie Griszka czy wie Pan coś wiecej co się dzieje z Panem ” Jasiek z Toronto”? Kto ma jakieś informacje albo email do Niego?
  Jego ostatni wpis był przerażający. Smutne to że odchodzą z Gajówki ludzie, którzy najwięcej do niej wnieśli:(

 26. Griszka said

  Wspomnienie o IP spowodowało u mnie orgazm istinno. Pan Kosiur, który ma wprost gigantyczne społeczne poparcie (świagier, cioci krowy siostra, sąsiad z wisawis i towarzysze ze WSI) jest griszkopodobnych Putanem in spe.
  Harataj Griszka harataj. Po japońsku.
  Tatammameharata.

 27. NICK said

  P. Griszka. :).
  :).
  No – ale. :).

 28. Revers said

  W jakiej sieci hotelowej pracuje ten boy ?
  Sadząc po ilości szamerunków to jakaś tandeta.
  Czy ktoś się orientuje ?

 29. revers z Berlina said

  hehe, przepnij trollku IPcia 😀

 30. revers said

  A tak poza tym nijaki FAN byl z Hamburga bez trolowania starszy gosc, ktory wczesniej duzo pisal na forum wprost.pl dopoki mafia Lisa nie dobrala sie do tego gazetkowego stworu.

  Z uwag na wiek, chorobe z powazna operacja, nie moze wiecej pisac lub nie ma go wsrod zywych.

  Your IP Address Is:
  93.220.4.174
  Proxy:
  No Proxy Detected
  City:
  hamburg
  State/Region:
  hamburg
  Country:
  de – de flag
  ISP:
  deutsche telekom ag

 31. Griszka said

  Jesteś tak głupi i prymitywny, że twoje nowe ksywki i prowokacje wyczuwam na kilometr.
  Na dodatek wywabiają ciebie zawsze dwie rzeczy POPiSowy gimbusie 🙂
  Wspomnienie o adresie IP oraz dodatkowo fakt, że jesteś żałosnym zboczeńcem, którego jedyną panienką jest własna ręka.
  Wracaj do zabaw przy rozporku i klep paciorki przed obrazkiem z Banderosławem Kaczyńskim, którego po sądach bronią esbecy, bo to ci najlepiej wychodzi 🙂

  PS. W zdenerwowaniu zapomniałeś zmienić ksywkę podczas logowania w WordPressie.

 32. Griszka said

  Gdzie jest właściciel tego murzyna ?

 33. NICK said

  Oj, coś dzisiaj, P. Griszka, dość narowity jest. Ma prawo? MA. Nie tylko z powodu młodego wieku, myślę. Myślę?

 34. Joannus said

  Ad 27
  Nietęgi dowcip, za radą pana Zagłoby konieczne oleum, niekoniecznie konopne.

 35. MonsunzPortek said

  Wmawiam gojom, że Kosiur ma poparcie WSI, ale na wiecu nie było nikogo od Komorowskiego czy od Michnika.
  W końcu obaj dżentelmeni są zajęci straszeniem złym P.utlerem.
  W Gazecie Wyborczej czerwoni skrytykowali Kosiura jako groźnego kacapa, który dybie na naszą młodą demokrację po tym, gdy wysłał list do władz rosyjskich.
  Ups, ale mi się p**doliło od tego radosnego majstrowania przy moim k.utasie.
  Wszystko jest na odwrót, ale Sramnatotamamtam… czy jak to po japońsku leciało.
  Kurka, nawet nie jestem śmieszny.
  Żałosny jestem.

 36. Joannus said

  ” Szojgu przypomniał, że dane rosyjskiej obiektywnej kontroli w sprawie katastrofy Boeinga zostały przekazane wszystkim zainteresowanym stronom.”

  Dlatego też Kijów nie odpowiedział na żadne pytanie.

 37. Ludwig von Mises said

  Panie Grisza, ten prawdziwy, a Panu to nic nie świta czasem ?

 38. NICK said

  (36)
  Jakby Rysio. Łagodniejszy. Ciutkę.
  [Jakby nie patrzeć. Toż wiadomo, ciągle tu włazi.]
  Czyżby, admin, obocznie, dawał fory?

 39. Griszka said

  Poręba na prezydenta !!!

 40. Griszka said

  http://www.kresy.pl/publicystyka,opinie?zobacz/robert-winnicki-niezaleznapl-jak-trybuna-ludu#

  Troll-pisiurek nie odrobił lektury i zapomniał, że reżyser już nie żyje, a jego ukochana partia ma w swoich szeregach licznych prominentnych działaczy komunistycznych. Paciorek przed portretem Banderosława już odmówiony, pisiurku ? 🙂

 41. Griszka said

  Szef Dumy Państwowej Siergiej Naryszkin po puszczeniu bąka stwierdził: Duma mnie rozpiera.
  Deputowani odnieśli się ze zrozumieniem.
  Oświadczenie przekazała agencja RIA Nowosti.

 42. MonsunzPortek said

  Moje żarty śmieszą jedynie niedorozwiniętych umysłowo a moje prowokacje w Gajówce są czytelne nawet dla średnio rozgarniętej małpy.
  Jestem żałosny nawet jak na trolla.
  Zostawiam tylko cuchnącą kupę na wycieraczce Gajowego, bo jestem zbyt głupi na cywilizowaną dyskusję.
  Właściwie udowadniam moim wrogom, że jestem tylko amerykańskim cwelem, który ślepo wierzy Jarusiowi Kaczyńskiemu.
  Co więcej pociąga mnie on fizycznie. Ups, znowu się wygadałem.
  Idę pomajtać sobie w portkach zanim wróci moja mama i da mi szlaban na komputer.
  Sława Ukrainie ! Sława gierojam z UPA ! Seig Hail !

 43. Boydar said

  Fassssscynujący przypadek 🙂

 44. bart_w said

  Panie Gajowy, ja sie pojde przejsc. Grzybow zbierac nie umiem, ale moze jakiegos jelonka ustrzele (kamerką, rzecz jasna). Ale jeśli mnie skonsumują bracia wilcy, to szukajcie kamerki.

  Pan z łaski swojej powie ode mnie temu portkowi, ze i forma szyderstwa ma swoje granice, a jesli sie nie ma poczucia finezji w sobie, to niestety, ale trzeba pisac na powaznie.

  Albo w ogole nie pisac, tylko czytac.

  Niedlugo wróce, a jeśli nie, to wilcy zaśpiewają Wam pięknie.

  [audio src="http://www.wolfpark.org/Images/Resources/Howls/Chorus_1.wav" /]

  nara (to po Waszemu: do zobaczenia)

 45. MonsunzPortek said

  Seig Hail to wariant dla angielskojęzycznych nazistów, np. takich z Atlanty 🙂
  Nie wiedziałem, że dla banderowców to taka świętość i nie wolno sobie z tej frazy pożartować.
  O cholewcia. Nie rozbijesz mi głowy siekierą ?
  Brzmisz bardzo poooooważnie.

 46. MonsunzPortek said

  Dobrze, że nie napisałem jeszcze dla jajec dUPA, bo wtedy by była bieda.
  Z takich rzeczy nie wolno sobie żartować w obecności smutnych panów ze swastykami i siekierami.

 47. Griszka said

  Troll zaczął hajlować. Nieźle już wali w dekielek 🙂

 48. Easy Rider said

  Kiedy Admin usunie tego śmierdziela i jego rzygliwe wpisy? Niestety, utrzymywanie forum dla niezalogowanych użytkowników ma swoje minusy.

 49. bart_w said

  Wróciłem sobie po zmierzchu i co my widziem, prosze wycieczki? Gosciu nie kuma zupelnie o co sie rozchodzi. Cóż, powinienem właściwie machnąć ręką (bez siekiery, wystarczyłaby packa na muchy, albo letadlo a praszek), ale w ubiegłą niedzielę okazalo sie (według Pisma Św.) iz nam się należy pouczac nieświadomych, co źle czynią. Bo jak niepouczeni będa źle czynili, to będzie wina tak ich jak i nasza własna. No to czy ja mam jakieś wyjście? Proszę mnie nie zrozumieć nieprawidłowo, ja nie chcę robić ze siebie cyrku, ale po prostu muszę robić to, co każą.

  Najsampierw, niech mi wolno będzie wyjaśnić, że nie mam zamiaru przyczepiać się do poglądów Portka, ale do jego sposobu bycia. Otóż, panie Portek, gdy się wchodzi na czyjeś terytorium, zaproszony albo niezaproszony, to trzeba sie zachowywac. Byle jak, ale sie zachowywac. Wpierw mówi się dzień dobry, potem się przysłuchuje o czym mowa i ewentualnie, jeśli mamy coś do powiedzenia, włączamy się do rozmowy z własnym wkładem intelektualnym. Jeśli chcemy przyjąć postawę mniej czy więcej swobodną. to dajmy na to pytamy się pana Gospodarza, szefie, może w czyms pomogę? Na ten przykład moge pokroic cebulę na tatara, bo tak bez zagrychy to niefajnie. Całuję rączki pani Gospodyni (to jeśli jesteśmy z Krakowa – „Cajerączki”). I temuz podobnież. A wpieprzyć się jak chamidło jakieś nieokrzesane ze środka dżunglji i smrodzić pośrodku salonu, to nie jest prawidłowo, a także w obecności pięknych Pań wyrażać sie takoż nie należy słowem grubym a sprośnym. Również pewne tematy sa w towarzystwie niedozwolone. Może w bramie wśród towarzystwa co w kółko obciąga alpagie z gwinta, ale nie w towarzystwie.

  Po co ja to wszystko mówie, pan jesteś dorosły, panie Portek, jak tuszę? Rodziców żeś pan miał, nieprawdaż. Zatem, jeśli pan chce się tu z czyms uzewnętrznić, proszę się zachowywac przynajmniej na równym poziomie z innymi, a jeśli panu chce się popisywać chaftowaniem i toczeniem smrodliwej piany, to proszę gdzie indziej, bo pan tu nie pasuje. Weź sie pan zdecyduj.

  No dobra, odwaliłem przykrą powinność, może tym razem się jakoś wykręcę. Wybaczy Pan, panie Gajowy.

 50. bart_w said

  Ale ubaw. Komentarz oczekuje na moderacje. Ano, żdy u maria pagody…

  Pozdrawiam Gremium z rana.

 51. Eliza said

  Jeden z dzisiejszych rozprawiaczy na tym forum ma problemy z samooceną i przejawia psychopatyczne skłonności samouwielbienia. Czy przypadkiem nie zażył za dużo antydepresantów?

 52. bart_w said

  Pani Elizo, Pani nie zwraca uwagi. Wypróżni się i pójdzie. Znam takie typy. Jak sie wysuszy, to sie wykruszy i okna też otworzymy to sie przewietrzy. Może zresztą już poszedł.

  Z drugiej strony, co z nami zrobily te dekady powszechnej wulgaryzacji spolecznej na siłę.

 53. Marek said

  Sami Panstwo widza, jaka prace wykonuje Pan Gajowy, gdy sprzata forum. Wystarczy, ze chwile Go nie ma i robactwo momentalnie wylazi.

 54. bart_w said

  Ano, Gajowego nie ma i z sekwencji wypowiedzi zrobil sie galimatias. Pozwolilem sobie mianowicie acz niechetnie zrobic niewielki wygawor do tego niedojrzałego, ale system zablokowal I teraz jak Gajowy przyjdzie i odblokuje, to juz nie będzie aktualne. A Bart_w chciał dobrze, a jak zwykle wyjdzie na durnia.

  Taki juz los jak sie ma zas%$!**ane szczęście.

 55. Boydar said

  Witam Wszystkich po ciężkiej nocy (mojej).
  Wniosek z tego co powyżej, nasuwa mi się jeden – Król musi być i być obecny. Skojarzył mi się z moją niegdysiejszą opinią o Rosjanach, którzy chcą Cara. Wygląda na to, że wiedzą czego chcą. My mówimy, że chcemy wolności; ale jakiej !?! Nawet w tak banalnej sprawie, owej wolności nie potrafimy wykorzystać na swój pożytek. Ciekawe to wszystko a historia prawdziwa jest kluczem do przyszłości. Trzeba go zawsze nosić przy sobie, zaraz za Jezusem i obok rozumu.

 56. Swiatoslaw said

  Ad. 5′

  Panie Boydar „MY” potrafimy, ale sa „TACY” co tak robia , aby wygladalo ze nie potrafimy…
  Jak ktos chce np. zainstalowac kamery, to wysyla paru by np. smiecilo…i potem mowi , ze trzeba kamer by nie smiecili.
  To sie Panie Boydar , nazywa „prowokacja” . stara metoda, ale widac, ze wciaz PRAWIE-skuteczna 😉

 57. JO said

  ad.53. Tak, my potrzebujemy KROLA , moze byc to tez CAR jak to dawniej bywalo.

 58. bart_w said

  Smutne, ze wielu z nas daje sie nabrac na dziecinne prowokacje.

  W Gajówce nie tyle kamery przydatne ile szlauf.

 59. Boydar said

  @ Pan Bart

  Udawanie, że dało się nabrać, to też prowokacja. Najistotniejszy jest styl w jakim się to robi. Nie mam nic przeciwko prowokacjom, bo to sito jest; wqurwia mię tylko nawiązywanie do narządów pciowych. To jest tak standardowo żydowskie, że aż mdli.

 60. BanderosławSraczyński said

  Skoro specjalista od trzepania orzechów w spodniach wycofał się to teraz mogę już się przyznać.
  Specjalnie sprowokowałem trolla do napisania nazistowskiego, antysemickiego hasła.
  W erze Google i Wikipedii nikt nie popełnia takich błędów przypadkowo.
  Według mnie to brzmi całkiem zabawnie, gdy zapiekły syjonista i pisiuar ‚promuje faszyzm’ 🙂
  Musiałem przekręcić całkowicie slogan, bo tutaj w Polin podnoszenie ręki zbyt wysoko jest już uznawane za promocję nazizmu. Serio.
  Liczyłem, że trolla podpuszczę, aby jeszcze raz go powtórzył próbując w desperacji mnie poprawić.
  Gościu jest tak głupi, że wszystko łyknie. Szkoda, że zabawa już dobiegła końca.
  Może mama odgoniła go od komputera ? 🙂

 61. Boydar said

  Panie Sraczyński czy jak Panu tam.

  Niech Pan nie stawia swoim nickiem prezesa PIS w roli klauna. Mnie nie jest wcale do śmiechu, jak wyobrażę sobie do czego może doprowadzić kontynuacja czy (o zgrozo) rozprzestrzenienie się i wdrożenie idei głoszonych przez Kaczyńskiego Jarosława. I nie ma dla mnie znaczenia, czy taki ktoś, kto wespół z rezunami krzyczy jednym piszczącym głosem ‚herojam sława’ ma na głowie czapkę z czerwonym pomponem czy kaptur z otworami na oczy.

 62. Marucha said

  @Monsunzportek:
  Bardzo proszę pewnego, znanego mi i cenionego dyskutanta, aby zaprzestał trollowania trollów, bo nie każdy może się w tym połapać. Mnie łatwiej z pewnych względów.

 63. Romank said

  Panie Bart._w…wczoraj musialem zalatwic sprawe na College..na ktory od paru lat przyjezdza na nauki dosc duzo studentow z Polski… Zupelnie przypadkowo. podsluchalem rozbawiona grupe panienek moze 8 slicznych dziewuszek , bardzo dobrze ubranych..w wieku 19-20 gora lat…poslugujacych sie jezykiem..jakiego nie slyszalem nawet od recydywistow z wyrokami dozywocia w Uhercach,…Nie slyszalem w wykopach pod rurociagi na polach gazowych Przemysla, ani na wielkich strojkach Ameryki mimo ,ze pracowalem z chlopakami z Barbados:-))) i Aquas Calientes:-))
  Nie powiem panu o czym rozmawialy….ale jesli to ma byc przyszlosc Polski…przyszle Matki Polski..to ja panie Bart wole zostac mulica zaprzegowa na ranch….

 64. Romank said

  Ten epizod bardzo bardzo zle wplynal na moje samopoczucie….bardzo zle.
  Czuje sie chorym….bardzo .,..

 65. Griszka said

  Panie Marucha. Proszę o wywalenie tych trollerskich wpisów, także mojego autorstwa. Teraz zaśmiecają forum a zostały napisane w potrzebie chwili. Admina nie było długi okres czasu i trzeba było przemocą pogonić trolla. Gościu podszywa się nie tylko pode mnie, ale pod innych uczestników forum. To jest śmieszne, ale do czasu, gdy jednego wariata z drugim poniesie fantazja. Fałszywe wpisy trzeba bezwzględnie wycinać.

  To teraz jest trudne, bo mam bardzo słaby i rwący się Internet. Narozrabiał Pan…
  Admin

 66. Boydar said

  To teraz Pan wie, jak się czuł (czuje) Pan Premizlaus. Te Pańskie piz…dy tylko klęły.
  Urodę mają po słowiańskich przodkach ich przodków. Słowianki zawsze były i są śliczne. Ale przodków ma się różnych, jest tego trochę z biegiem czasu. Takie syreny też były śliczne. Nie martw się Pan, nawet i prostytutka może być w głębi serca nienajgorszym człowiekiem. Może one tylko tak z wierzchu takie głupie są, jak dzieci po narkotykach. Może one nie znają innego świata i innego języka, i to jest nasza wina też. Bo one się nie urodziły od razu bluźniąc, ktoś je wychowywał, albo właśnie nie wychowywał.

 67. NICK said

  (63) P. Romanie. Ostatnie Pana słowa w tym: …”mulicą zaprzęgową”… .
  Chce Pan spełnić unych zamierzenia???

 68. Kar said

  re:63

  ..widac od razu, ze Pan nie tubylec nie dzisiejszy. Dzisiejsza PRL-ska mlodziez nie potrzebuje duzo, zeby sie porozumiec. Skopiowali wiernie neandertalczykow brytyjskich. W uk kiedy rodzi sie maly brit to juz do swojej mamy rzecze:..”Gimme the f u c ki n g sucker …now !!”..

  ..albo usiadz Pan obojetnie w jakimkolwiek autobusie w Polsce i przejedz kawalek drogi i bedzie pan juz dostatecznie „wyedukowanym turysta”. W srodku autobusu jatka. Mieso tonami lata w powietrzu. A ci starzy co mieszkaja w PRL-u nie reaguja, boja sie mlodych jak ognia. Starych z reguly dyscyplinuje sie zamykaniem w szafie..

  robote dobra odwalil elektryk i reszta

 69. bart_w said

  Nic nie szkodzi, panie Gajowy. Chodzi o to, zebysmy sobie zdali sprawe z tego, ze zostalismy na przestrzeni zaledwie kilku dekad ulepieni na modłę taką, jakiej efekt pan Roman zdolal zaobserwowac. Na pocieszenie powiem szczera prawdę, choc to moze zabrzmiec jak samobałwochwalstwo. Dwa lata temu jeden dzialacz kulturalny zorganizowal nam w Warszawie promocje książek o starożydnych Rzymianach i Żydach. Przyszła cała masa osób na naprawdę dobrym poziomie, takich, których w skrócie nazywamy normalnymi i to ze wszystkich grup wiekowych. Młodzi tez i była też grupka bardzo sympatycznych dwudziestokilkuletnich Rosjan. Podczas imprez nie padło ani jedno słowo prostackie, niekulturalne, a atmosfera była taka, ze nie chciało się zebrania opuszczać. Tak że widocznie nie wszystkie środowiska poddały się tej niszczącej indoktrynacji. Jednym z naszych zadań, jak sądzę, jest opóźnienie tej moralnej degradacji, która nam narzuca współczesnośc.

  Na uwagę zasługiwaloby przesłanie kulturowe, z jakim owi ruscy przybyli, ale to nie należy do tematu.

  Jeśli pana Gajowego uwaga tyczyła sie mojej skromnej osoby, to dziekuje za mile slowo…

 70. Krysztof P said

  Witam Gajowiczow po dluzszych wakacjach, takze w Polsce. Wkrotce dolacze do dyskusji!

 71. NICK said

  Witamy. I czekamy na kąski=kąśliwe, treściwe, syte i merytoryczne uwagi.
  Jeśli mogę to wyrzec… .
  Zmalałem trochę, przepraszam. :).

 72. Romank said

  W autobusie to i na calym swiecie Wersalu nie ma..moje samopoczucie wlasnie jest dlatego tak podle, ze to uslyszalem w Hallu Uczelni..w ojczystym jezyku..gdzie tu jednosc miejsca ?? czasu??? i poziomu?????
  To nie corki z marginesu spolecznego jadace autobusem ze slumsow do roboty, albo po wellfare..
  Jakby sie pan czul- panie Bart- gdyby na waszym spotkaniu autorskim doszlo do czegos takiego??? Nie mnimam- zeby po wejsciu z Hallu do Auli panienki zmienily i temat i poziom i ,,jezyk???? To dzieci w wieku moich wnuczat- gdybym je mial….o czym wogole mowimy….jak to mozliwe??? na to nei ma zadnego..ZADNEGO!!!!!!! usprawiedliwienia~!~~~~~ NULLLLL~!~~~

 73. Swietoslaw said

  Ad. 68
  „elektryk i reszta” „sie starali”, ale… „Nasz narod jak lawa…”
  Cytuje :
  W ciągu ostatniego stulecia dokonały się ogromne przeobrażenia w strukturach społecznych oraz w świadomości indywidualnej europejskich Słowian. Nastąpiła też znaczna unifikacja kultur narodowych w skali całego świata.
  W żadnym wypadku nie możemy jednak powiedzieć, że zatarły się różnice pomiędzy systemami wartości dominującymi nawet w bliskich sobie kulturach.
  Można powiedzieć, że centralne wartości słowiańskiej kultury zachowują daleko idącą odporność na zmiany dzięki czemu została zachowana jej ciągłość historyczna.
  Jest to pewna prawidłowość, którą zauważono już na gruncie psychologii – „Znaczna część kategorii, z którymi jednostka się styka, została wytworzona historycznie przez ubiegłe pokolenia i stała się treścią kultury, z którą podmiot ma do czynienia (z tym jednak, że podmiot ma do czynienia tylko z niewielkim fragmentem doświadczenia społecznego zapisanego w kulturze).
  Człowiek żyjący w kręgu kultury przejmuje (internalizuje) więc w jakiejś części jej treści, utożsamiając się z nimi, dzięki czemu zyskuje poczucie przynależności do danej zbiorowości. „Kategorie wytworzone przez kulturę ulegają jakby „wtopieniu w umysł i stabilizują się w nim.
  Najbardziej podstawowe, najpowszechniej wyznawane, integrujące największą część doświadczenia będą miały największe znaczenie osobiste i największą trwałość, ich naruszenie wiązać się musi z poczuciem dezorientacji i wewnętrznej dekompozycji.
  Zachowanie własnego poczucia tożsamości, jak też poczucia zrozumiałości świata i sensu moralnego działań osób oraz instytucji wymaga zachowania w stanie nienaruszonym podstawowego systemu kategorii, na którym zbudowany jest indywidualny system znaczeń. Należy dodać, iż z racji tego, że podstawowe są to te właśnie, które bywają najpowszechniej i najtrwalej wyznawane przez zbiorowość, są to zarazem kategorie o długim cyklu powstawania – mające długie tradycje. Tak więc to, co w psychice człowieka bywa najtrwalsze, sięga swymi korzeniami najgłębiej w historię danej zbiorowości.”

  za:”Zapomniane wartości kultury słowiańskiej”
  dr Stefan Konstanczuk
  w:
  http://zaprasza.net/a_y.php?article_id=4492

  Nasza Slowianska Kultura sie odradza, prosze zobaczyc chociazby Blog ponizej :
  http://indianchinook.wordpress.com/category/kultura-slowianska/

  Coraz wiecej osob poszukuje tradycyjnych wartosci, takze mlodych osob. wprawdzie „mendomedia” histerycznie wrzeszcza za „nowoczesnoscia”, ale sporo mlodych ludzi ma tez tego jazgotu dosc i szuka trwalych wartosci…

 74. Joe said

  Podoba mi sie „mendomedia”..ale zdziwienia nie rozumie.Po 44 w Ojczyznie nastaly czasy..METOW SPOLECZNYCH..
  Tak u nas ich nazywalismy..nieudacznikow,k..wy i zlodzieii..ktorzy szybko znalezli ukolysanie w ORMO,PZPR i td.Dzisiaj to ich wnuki i dzieci.. dzieci…Wiec nadal zdziwienia nie rozumie.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: