Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

NATO w bulu i nadzieji

Posted by Marucha w dniu 2014-09-10 (Środa)

Nasza władza dała plamę na całej linii. Tak jak Sikorski nie został zaproszony do ukraińskiego stołu w Berlinie, tak Komorowski nie został zaproszony do ukraińskiego stołu na szczycie NATO (zdjęcie). Staliśmy się zabitą dechami prowincją Europy.

No niestety, Tusk, Komorowski i Sikorski doprowadzili nasz kraj do sromotnego upadku na scenie międzynarodowej. Nikt się z nami nie liczy, co więcej niemiecka prasa (na przykład „Der Spiegel”) podkpiwa sobie otwarcie z wyboru Tuska na stanowisko zdalnie sterowanego Wysokiego Reprezentanta Republiki Niemiec przy Radzie Europejskiej. Sikorski wkopał nas na całej linii swoimi wybrykami a Komorowski wychodzi dobrze tylko na zdjęciach, i to jeszcze. Słowem wstyd i obciach na całej linii.

No ale czemu się dziwić, skoro jak często mawia Stanisław Michalkiewicz, nasi politycy odbijają się od ściany do ściany w zależności od aktualnie obowiązujących mądrości etapu. Albo kiedy podpiją sobie to krzyczą”Heil Hitler!”, tak jak była wschodząca gwiazda Platformy Obywatelskiej, Jacek Protasiewicz, który przecież nawet nie miał dziadka w Wehrmachcie:

http://monsieurb.neon24.pl/post/110351,wywaleni-z-dyplomacji
http://monsieurb.neon24.pl/post/111981,przeczolgana-polska

Przypuszczamy też, że państwa NATO podchodzą z pewną rezerwą do prezydenta RP, którego wybór był oblewany szampanem przez ostatniego szefa pro-moskiewskich Wojskowych Służb Informacyjnych (WSI), generała Marka Dukaczewskiego. Syn generała, Marcin Dukaczewski, jest teraz prezesem Prokom Investments SA, spółki w której pracował protegowany Radka Sikorskiego, Bartosz Jałowiecki, zanim Radek nie dał mu w prezencie ambasady RP w Luksemburgu:

http://monsieurb.neon24.pl/post/72324,po-co-komu-ambasador-prokomu

Jesteśmy zupełnie skompromitowani na scenie międzynarodowej. Więc oprócz przytupywania, pohukiwania i robienia groźnych min, pozostaje nam tylko zbieranie starych czołgów, które inne państwa dają nam w prezencie.

Sorry, taki mamy klimat polityczny…

Za http://monsieurb.neon24.pl

Komentarzy 21 do “NATO w bulu i nadzieji”

 1. Joannus said

  Konia kują a żaba nogę podnosi. Bol żaby niepodkutej to dopiero bólow ból dla co poniektórych.

 2. przemądrzałe bydlę said

  Warto też rzucić okiem na ten tekst:
  http://www.voltairenet.org/article185276.html

 3. ErgoSum said

  Bardzo szybka przemiana materii. Ledwie ;łykneli; Polskę, a już mają w d… jej niestrawne resztki

 4. Romank said

  Autor powyzszego przypmina mi tego Duzego Kazia w malym fiutem, ktory dowiedzial sie, ze ma malego fiutka dopiero w wojsku:-)))))) i skarzy sie mamie w liscie:-)))
  Drogi Monsieur….niech pan dopyta po co sa dupki i komu sluza.

 5. MatkaPolka said

  06.09.2014 WARSZAWA – DEMONSTRACJA – STOP WOJNIE NA UKRAINIE! STOP ZBRODNIOM BANDEROWSKIM! CZ.3

  Złodziej za złodziejem za złodziejem złodziej, … Bankier za bankierem … Agent za agentem, … Mason za masonem

  Stop agresji NATO
  Stop szkodzeniu Polsce
  Nie dla UE
  Stop konfliktowania Słowian
  Stop rasistowskiej, talmudycznej ideologii UPA

  Polakom powinno należeć na jak najlepszych stosunkach z Rosja w interesie Polski
  Jak najgorsze stosunki z Polski z Rosja są w interesie Niemiec i USA

  To nie są władze polskie – to są (obce) władze w Polsce

  Organizatorem protestu był Obóz Wielkiej Polski, w demonstracji brali też członkowie Samoobrony, Związku Słowiańskiego, stowarzyszenia Ruch Suwerenność Narodu Polskiego oraz przedstawiciele redakcji tygodnika „Myśl Polska”.

  Mówcy odnosili się do sytuacji na Ukrainie oraz do tego co się dzieje w Polsce, w mediach oraz wśród sfer rządzących Polską, a identyfikujących się raczej z interesami państw obcych, niż z interesem Polski.

  Zebrani trzymali flagi Polski, Rosji, Ługańskiej Republiki Ludowej, Donieckiej Republiki Ludowej oraz zaplamioną flagę Ukrainy (plamy miały symbolizować krew).

  Były obecne transparenty Obozu Wielkiej Polski, USOPAŁ-u, Związku Słowiańskiego i tygodnika „Myśl Polska”.

  Demonstracja trwała od godziny 17.00 do 19.00, zgodnie ze zgłoszeniem.
  Następna demonstracja przed ambasadą rosyjską w warszawie 17 września

  Na zakończenie zgromadzenia odśpiewano Rotę

 6. Romank said

  Doskonaly artykul z Glosu Rosji..o doskonalym tytule!!!!!Pani Zofii Babczynskiej Jelonek..sami ocencie:
  http://polish.ruvr.ru/2014_09_08/Kurewstwo-4729/

 7. MatkaPolka said

  Please Scotland, Blow Up The EU

  SZKOCJA PROSIMY, WYSADŹCIE UNIE EUROPEJSKĄ

  http://www.theautomaticearth.com/debt-rattle-sep-8-2014-please-scotland-blow-up-the-eu

  Za 8 dni 18 września Szkoci maja referendum na oddzielenie sie od Wielkiej Brytanii

  Unia Europejska – ten Żydo- Germański Frankenstein – rozpada się na naszych oczach.

  Będzie to powiew świeżego powietrza, którego Europa bardzo potrzebuje.

  Bo jeśli Szkocja może to zrobić, więc może to zrobić Katalonia i Kraj Basków, i Wenecję i wiele innych regionów, że raczej które chcą decydować o własnej przyszłości, niż mieć jakieś „wyższe siły”, które robiły to za nich. To jest ich prawo, zagwarantowane w Karcie Narodów Zjednoczonych w sprawie samostanowienia.

  UE stała się gorsetem, która ogranicza swobodę zbyt wielu ludzi, i którzy chcą się uwolnić. To tylko kwestia czasu. Oczywiście, że to bardziej prawdopodobne, że Wielka Brytania będzie zdecydowana się opuścić UE niż Szkocja być wystawione na krawężniku, ale to dobrze: Co jest ważne w tej chwili jest to, że ktoś zaczyna potrząsać kratami klatki i zaczyna wołać o wolność. To nieuniknione, że będzie ono miało miejsce, i tym szybciej to się stanie, tym lepiej, bo nie chcemy gwałtowne zamieszki wybuchają.

  UE stała się gorsetem, która ogranicza swobodę zbyt wielu ludzi, którzy chcą się uwolnić. To tylko kwestia czasu. Oczywiście, to również bardzo prawdopodobne, że Wielka Brytania będzie decydować się opuścić UE i Szkocja zostanie na lodzie (być wystawione na krawężniku), ale to dobrze: Co jest ważne w tej chwili to to, że ktoś zaczyna potrząsać kratami klatki i zaczyna upominać się o wolność. To nieuniknione, i zdarzy się , i tym szybciej to się stanie, tym lepiej, bo nie chcemy, aby wybuchły gwałtowne zamieszki.

  Marine Le Pen z Frontu Narodowego we Francji Wezwala wczoraj na prezydenta Hollande’a – z jego 13%, poparciem społecznym – do rozwiązania parlamentu – a ona prowadzi we wszystkich sondażach. Le Pen wyprowadzi Francję z UE w zaledwie kilku prostych krokach, a to będzie koniec UE, ponieważ bez Francji nie ma UE ( i również bez Wielkiej Brytanii)

  To dla ludzi w Grecji, Włoszech, Hiszpanii itp, że to jest najbardziej istotne. Jak długo te kraje nie uwolnią się od okowów Brukseli, ich gospodarki będą nadal cierpieć i tak samo będą cierpieć ludzie.

  Liczba bezrobotnych nadal pozostaje na przerażająco wysokim poziom, zadłużenia jest, jeszcze na bardziej szalony, i nie widać dróg wyjścia , bo są zmuszeni żyć w czymś w rodzaju niemieckiego gaju oliwnego. Wszyscy ich „przywódcy” od czasu kiedy wybuchł kryzys tylko szczęśliwi technokraci UE, którzy mówią o reformach, ale nic nie zrobili, aby zmniejszyć liczbę bezrobotnych -to niewątpliwie największy problem społeczny.

  Chodzi mi o to, że trzeba zrobić coś, co będzie prowadzić do rozpadu UE, w tej formie, która istnieje dziś. A następnie wszystkie zaangażowane strony mogą wrócić do deski kreślarskiej. Niektóre formy współpracy europejskiej są oczywiście dobre i mogą być bardzo korzystne dla wszystkich , ale nie to, co istnieje dzisiaj.

 8. JO said

  ad.6 Wybory Beda sfalszowane I Szkocja nie wyjdzie z GB….-tak prognozuje.

 9. NICK said

  (5 i 6)
  No. Żarty, żartami [jak za okupacji – II W. Św.].
  Chyba, dzisiejszy „żartobliwy żargon”, zakańczam. Przed snem i na przyszłe czasy, poczytujcie MatkęPolkę.

 10. Adam said

  …ból pisze się przez ,,ó”.

 11. Kazik said

  ad 9 . Przykład idzie z góry . Miłościwie panujący w Polsce prezydent Komorowski tak pisze , to co my biedne robaczki mamy pozostać w tyle ?

 12. Eliza said

  Oby Pana Jo (@7) prognozy, się nie spełniły. Jest Pan bliżej zdarzenia, ale wiem że Polacy, w tym mój chrześniak z rodziną w Szkocji jest za oderwaniem się od Anglii. Ktoś musi być pierwszy w tych przyszłych rozstaniach, a Szkoci mają szansę bo finansowo są niezależni.

 13. Siggi said

 14. MatkaPolka said

  @ 9 Adam
  bul to błąd ortograficzny popełniony przez samego Bula – Komorowskiego – Jego Najwyższa i Totalnie Agenturalna Jełopowatość
  i tak już zostało bul-Komorowski, a nie bór-Komorowski

 15. MatkaPolka said

  Nieznane fakty z życia Angeli Merkel! Była przesiąknięta sowiecką ideologią

  http://niezalezna.pl/59199-nieznane-fakty-z-zycia-angeli-merkel-byla-przesiaknieta-sowiecka-ideologia

  Na podstawie zupełnie nieznanych do tej pory dokumentów oraz rozmów ze świadkami epoki Ralf Georg Reuth i Günther Lachmann obnażają fałsz powielanego przez większość biografów wizerunku niemieckiej kanclerz. Okazuje się, że Angela Merkel opowiadała się za „demokratycznym socjalizmem” i stanęła po stronie tych, którzy sprzeciwiali się zjednoczeniu Niemiec.

  – O pierwszych 35 latach mojego życia wiadomo niewiele – przyznaje sama Angela Merkel. Autorzy książki „Pierwsze życie Angeli M. ” postanowili to zmienić.

  Niemiecki historyk i dziennikarz Georg Reuth oraz ekonomista i redaktor „Die Welt” Günther Lachmann przedstawiają w zupełnie nowy sposób pierwsze 35 lat życia Angeli Merkel. Zdaniem autorów tamto „pierwsze życie” silnie determinuje jej dzisiejsze działania polityczne.

  Życie Angeli Merkel w dawnej NRD jest owiane tajemnicą. Z informacji, do których udało się dotrzeć autorom, wynika jednak, że przyszła kanclerz Niemiec nie była outsiderką, zgodnie z wykreowanym przez nią samą mitem. Była jednym z ważnych trybów w mechanizmie gorbaczowowskiej pierestrojki.

  Z ustaleń autorów książki „Pierwsze życie Angeli M. ” wynika, że przyszła kanclerz Niemiec w młodości była niezwykle ambitna i zarazem konformistyczna, a także należała do przesiąkniętej sowiecką ideologią elity naukowej NRD.

  W 1989 roku opowiedziała się za „demokratycznym socjalizmem” i stanęła po stronie tych, którzy sprzeciwiali się zjednoczeniu Niemiec Po przełomie potrzebowała zaś zaledwie jednego roku, by objąć funkcję minister federalnej ds. kobiet i młodzieży w pierwszym ogólnoniemieckim gabinecie Helmuta Kohla.

 16. ALI BABA said

  ad 13 … Jego Najwyższa i Totalnie Agenturalna Jełopowatość A PEWNIE ŻE TAK /!!/…jak para królewska ze Szwecji była w Polsce…to nasz bul chwycił nie za swój kieliszek w czasie przyjęcia.!! Dobrze że się nie upił..

 17. Boydar said

  W Pańskim trafnym skądinąd spostrzeżeniu, Panie Adamie, nie dostrzegam póki co, żadnej „nadzieji”. Ona bowiem przychodzi z wiekiem 🙂

 18. JO said

  ad.14. Niemcy NIGDY nie powinny Byc Zjednoczone.

 19. ErgoSum said

  ad.4
  Uderz w stół a nożyce się odezwą. Aż strach pomyśleć, czego o sobie Monsieur dowiedział się w wojsku…:-)))

 20. Kazik said

  ad 16 . Niemcy powinny zostać podzielone na pięć stref okupacyjnych , bez prawa i możliwości połączenia się w jeden organizm państwowy .Z tego wydzielone Państwo Serbo – Łużyc . Polska strefa okupacyjna z granicą na Łabie .

 21. Boydar said

  Dlaczego „okupacyjna” Panie Kaziu, „cudzego nie chcemy …” !

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: