Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Nie tylko Śląsk

Posted by Marucha w dniu 2014-09-11 (Czwartek)

Jesienią ubiegłego roku połowa dzienników lokalnych w Polsce była własnością kapitału niemieckiego. Obecnie dzienniki pozostające własnością Polaków można policzyć na palcach jednej ręki.

Nie tylko gazety lokalne, ale również te ogólnokrajowe są w zdecydowanej większości wykupywane przez koncerny niemieckie. Skoro większość Polaków czerpie swą wiedzę z tychże źródeł, kogo jeszcze dziwi coraz częściej powtarzane zdanie „przyjdzie Niemiec i zrobi porządek”?

Na chwilę obecną w Polsce nie ma wiele środków masowego przekazu niepodporządkowanych jeszcze niemieckiej polityce odzyskiwania ziem wschodnich. W związku z tym mało która osoba kupująca Dziennik Zachodni, Express Bydgoski czy jakąkolwiek inną gazetę wie, iż te informacje są redagowane przez ośrodki od zawsze wrogie Polsce, po dziś dzień nastawione na Polski rozczłonkowanie, zniszczenie i zdegenerowanie.

Swego czasu można było twierdzić, iż kapitał niemiecki znajduje największe pole działania w zachodnich i południowych częściach Polski i to tam niemiecka V kolumna zdobywa największe poparcie polityczne. Jednakże z roku na rok, kiedy to Polska jest likwidowana przez rządzących nią z nadania Zachodu namiestników, sąsiedzi zza Odry przejmują coraz to większą liczbę ziemi i zakładów na terenie całego kraju. W województwie Dolnośląskim niemieckie organizacje pozarządowe (finansowane przez rząd niemiecki) nie są wcale silniejsze niźli w województwie Warmińsko-Mazurskim, masowo wykupywanym dzięki masowemu exodusowi Polaków na Zachód. Ta V kolumna opanowawszy lokalne media, posiadająca znaczny kapitał i faworyzowana w teoretycznie polskich sądach, obecnie jest już nader aktywna na terenie całego kraju i z równą siłą uderza w każdą jego część, a skuteczność tego wzrasta wraz z każdą kolejną decyzją wszystkich osób realnie rządzących III Rzeczpospolitą już od dwudziestu pięciu lat.

Bez względu na to, czy każe się Polakom wybierać między UW, ARS i KLD, bądź też między PO, PiS i SLD, wszystkie decyzje namiestnicze, począwszy od rządów Tadeusza Mazowieckiego, przez rządy Józefa Oleksego, Jana Krzysztofa Bieleckiego, Hanny Suchockiej, Włodzimierza Cimoszewicza, Jerzego Buzka, Leszka Millera, Marka Belki i po samego Jarosława Kaczyńskiego i Donalda Tuska, podejmowane były i są w celu czynienia z Polski kraju biednego, skorumpowanego, podległego i zdemoralizowanego.

Wedle wielu międzynarodowych konwencji, doprowadzanie do sytuacji w której duża grupa ludzi jest zmuszona do opuszczania własnej Ojczyzny z powodów ekonomicznych, uniemożliwianie tym pozostającym godnego życia na choćby minimalnym poziomie, jak i utrudnianie społeczeństwu posiadania i wychowywania dzieci, jest klasyfikowane jako zbrodnia ludobójstwa. Czym jest zatem wypędzenie (nie można użyć innego słowa wobec celowego doprowadzenia do wyludnienia kraju) milionów Polaków na Zachód? Czym są ogromne obciążenia podatkowe i sztuczne zawyżanie cen, przy jednocześnie jednych z najniższych dochodów w Europie? Czym jest sabotowanie milionów przedsiębiorców przez administrację publiczną, niejasne przepisy prawne i niewydolny system emerytalny? Czym jest marnotrawienie dziesiątek miliardów złotych ciężko zarobionych przez podatników na dwa razy droższe niż być powinny ustawiane przetargi? Czym jest prawo, sądy i policja, które dręczą niewinnych obywateli swego własnego kraju i pozbawiają ich możliwości do czegokolwiek, a nie reagują na działania grup wywrotowców i jawnych sabotażystów? Czym jest służba zdrowia, która nie leczy? Czym są te szkoły, które zaprzestały tak wychowywania, jak i nauki? Czym jest zniszczona infrastruktura? Brak jakiejkolwiek polityki prorodzinnej? Rolnictwo, rybołówstwo i przemysł, zniszczone, rozsprzedane, uczynione nieopłacalnymi? Czy standardem zachodnich demokracji jest brak jakiegokolwiek szacunku przedstawicieli władzy do prawa, co objawia się chociażby przeogromną korupcją i dalszym piastowaniem stanowisk w rządzie po udowodnionych malwersacjach i knuciu przeciwko konstytucji? Czy ta demokracja i zachód to władza, która jedyne co potrafi dobrze to pić i kląć na umór? W czym jest zatem wtedy lepszy rząd od paru stałych klientów budki z piwem?

Mimo wszystko miliony Polaków wiedzą to, lecz wracają do czytania niemieckich gazet, które zapewniają ich, że sytuacja ma się tak wspaniale, a jeszcze lepiej będzie w ramach dalszego rozszerzania i pogłębiania wpływów Unii Berlińskiej. Czy zatem Ci Niemcy, którzy za parę procent wartości wykupywali polskie zakłady pracy, wkrótce powrócą i odbudują pozostawione przez siebie ruiny?

Tragedią polskiej sceny politycznej w obrębie środowisk uznawanych za narodowe i patriotyczne jest to, iż wszyscy pojmują Polskę jako całość i wobec Polski snują swe plany, lecz nikt nie zdaje sobie sprawy z tego, iż poszczególne jej rejony wymagają często kompletnie odmiennych od siebie priorytetów. Za najlepszy przykład mogę podać Śląsk, ze względu na działalność opłacanej agentury niemieckiej w RAŚ, uchodzący za centrum jej działalności, co wcale nie jest prawdą gdyż jest ona najsilniejsza w samej Warszawie. Śląsk był i zawsze pozostanie Polski, tak jak i Kosowo należy do Serbii i nie zmieni tego żadna decyzja międzynarodowych lichwiarzy, którzy najwyraźniej nie widzą problemu z odłączaniem terytoriów zależnych od obcych państw do swych własnych celów, ale którym tak bardzo nie podobają się procesy wyzwalania się Republiki Donieckiej, czy nawet Szkocji, Katalonii bądź Wenecji. Wszakże co wolno wojewodzie…

Śląsk wymaga szczególnego traktowania. W ramach programu nacjonalizacji, odbudowy i modernizacji dawnego polskiego przemysłu, ten rejon winien stać się przyczółkiem dla całościowych reform gospodarczych na terenie całego kraju. To z niego winien się wydobyć sygnał, iż pora uczynić Polskę krajem silnym i samowystarczalnym. Energetyka, kopalnie, huty byłyby dopiero początkiem dla stworzenia ze Śląska po raz kolejny centrum przemysłu ciężkiego. Pora zapomnieć o Solidarności, która wespół z każdym kolejnym rządem, pewne dziedziny przemysłu uczyniła nieopłacalnym. Do kopalń nie należy dopłacać, one nie tylko mogą, ale wręcz muszą przynosić zyski – w szczególności dla samego regionu. Nie dokona jednak tego żaden niemiecki namiestnik na Śląsku ni w Warszawie, zainteresowany jedynie marnotrawstwem miliardów złotych z budżetu Państwa, utrzymujący skomplikowaną sieć powiązań, central i skorumpowanych dyrekcji. Śląsk ze swego przemysłu winien być zdolny do odbudowy swej infrastruktury drogowej jak i kolejowej, oczywiście pod okiem Państwa – Polskiego, nie IV Rzeszy i Unii Berlińskiej. Władze centralne zaprzestałyby też niszczenia śląskiej kultury i tożsamości historycznej, a wspierałyby dążenia Ślązaków do utrzymywania ich tradycji i gwary.

Tego typu program polscy narodowcy i konserwatyści muszą zaproponować wszystkim regionom Polski. Jedne w pierwszej kolejności wymagają reform rolnych, innym z kolei potrzeba odbudowy stoczni, portów i zwiększenie znaczenie infrastruktury rzecznej oraz wykorzystywania naszego dostępu do morza, które okupiliśmy krwią wielu. Wszystko należy zaczynać od zmian wielkich, a dopiero kończyć na szczegółach. By uratować PKP potrzeba wpierw znacjonalizowania wszystkich spółek, później należy myśleć nad konkretnymi zmianami np. nad przywróceniem stanowisk naczelników i zawiadowców stacji. To jest program jednych Polaków dla innych. Tego nie uczyni za nas nikt. Ani Ślązakom, ani Pomorzanom, ani nikomu innemu nie pomoże w niczym okupacja niemiecka, banderowska, unijna ni żadna inna. Polskę odbudować mogą tylko Polacy. Może zatem jest to już pora, by wyjść do Rodaków, a nie tylko siedzieć na kanapie i pomrukiwać o konieczności zmian?

Dla Kroniki Narodowej
Robert Grunholz
http://rgrunholz.wordpress.com

Komentarzy 36 do “Nie tylko Śląsk”

 1. NICK said

  Panie Robercie. Wszystko dobrze tylko JAK zrealizować ostatnie pytanie? A pora? Oj, późno już, późno.
  Zdaję sobie sprawę, że ew. odpowiedź, musiałaby być Dłuuuga i wielokrotnie złożona. Tymczasem nie oczekuję. Chyba, że Goście. Wpis po wpisie.

 2. pawel said

  Może zacząć od wyborów? I głosować na tych, których się zna osobiście? Że to Polacy i patrioci? A jak nie ma takich, to poszukać i zachęcić zamiast ględzić: e tam…., a po co…, i tak nic się nie zmieni…

 3. NICK said

  (2)P.Pawle. Od kiedy Pan czyta Gajówkę? Niech Pan przejrzy artykuły i komentarze w tym temacie. Najkrócej: BOJKOT wyborów! Tam jest to – jak krowie na miedzy – wyłuszczone. W przeciwieństwie do krowy, Pan to pojmie.

 4. Nemo said

  @2, 3

  Należy zacząć od zorganizowania się. Pod słusznym sztandarem. Ażeby można było głosować na uczciwych ludzi i Polaków, należy wpierw ich zorganizować w jednym ugrupowaniu lub wstąpić do takiegoż ugrupowania i pomóc mu wzrastać w siłę.

 5. Bardzo późno, panie NICK i wraz z biegiem czasu tych możliwości coraz mniej. Ale jeszcze można, zostało nam kilka możliwości i szans, które warto wykorzystać.
  Odpowiedź istotnie, mogłaby być długa i szczegółowa, gdyby zadać sobie to pytanie JAK. Myślę jednak, że każdy z nas do pewnego stopnia już tyle wie. Są rzeczy, które czynić możemy wszyscy. A z tych klocków złożyć można większą konstrukcję. Kiedy każdy dołoży swój klocek, będzie już oczywistym jak dokończyć konstrukcję. Pytanie tylko ilu jest jeszcze takich zdolnych do wyrzeczeń, czy jeszcze cokolwiek zostało w nas z naszych dziadków. Jeśli tak, tedy nie tracę nadziei i ufam Panu Bogu. Jeśli jednak nie, tedy i myślę, że nic już nie może pomóc i smutna przyszłość jest nam pisana. Oby Polacy okazali się silniejsi, obyśmy my wszyscy okazali się wkrótce silniejsi niż wyglądamy teraz.

  Panie Pawle, nie liczy się kto oddaje głosy, a kto te głosy liczy.

 6. Nemo said

  Nie od razu Kraków zbudowano panowie, ale dobra organizacja, to podstawa. Uparte działanie na miarę skromnych możliwości…

  W dniu 6. września 2014 roku w Warszawie, odbyła się demonstracja pod ambasadą Ukrainy, pod hasłem „Stop wojnie na Ukrainie!”

  ‚Organizatorem protestu był Obóz Wielkiej Polski, w demonstracji brali też członkowie Samoobrony, Związku Słowiańskiego, stowarzyszenia Ruch Suwerenność Narodu Polskiego oraz przedstawiciele redakcji tygodnika „Myśl Polska”. ‚

  … końcu musi się przebić przez zgiełkliwy bełkot mediów głównego ścieku.

  Rosyjskie media dostrzegły ten mały krok, „polskim jakoś umknął.

 7. ERROR 404 NSZ said

  Ad. 5 Pan Robertgrunholz

  Od końca ; ….100 procent zgoda , w kwestii wyborów…
  Trudno mi Pana pocieszać gdyż tak samo widzę rzeczywistość wokół nas ….
  Możliwości zmiany jednak są, zakładając, że zdąży się sformować „coś” , bez ich wiedzy i ingerencji ….
  Niestety, oni zasilają z dużą intensywnością każdy nowy twór w Rzeczypospolitej, a nawet sami kreują kolejne pod oczekiwania społeczne…

  Zatem , słowo się rzekło…., z niskimi ukłonami ERROR 404 NSZ , Krzemieniec Podlaski

 8. Przede wszystkim również jestem od niedawna członkiem Obozu Wielkiej Polski, gdyż jest to najlepszy przykład na to, jak z czegoś małego powoli może rosnąć znacznie większa organizacja zrzeszająca naprawdę wartościowych ludzi. Oby to wszystko ruszyło wkrótce jeszcze z większą parą.

  To „coś” pozostającego poza ich wzrokiem nie tylko może, lecz musi zaistnieć… ale jeszcze nie teraz. Są nadal legalne i ważne sposoby, dzięki którym uczynić można nawet więcej. Należy z nich korzystać w pierwszej kolejności, a co ma pozostać w cieniu, to i tak w nim pozostanie.

  Macie wszyscy Panowie rozum i to niemały. Widzicie więc, że wroga poznaje się nie tyle po aparycji, co po jego poglądach. Kissinger czy Brzeziński aż na odległość rozsiewają od siebie woń czosnku, lecz robią to w sumie oni wszyscy. Każdy pojedynczy lider partii czy organizacji patriotycznych, narodowych i konserwatywnych w Polsce bardzo szybko ujawnia swą prawdziwą twarz, często właśnie taką, o jaką się go podejrzewa. Tak to też było z kierownictwem Ruchu Narodowego, nie trzeba było wiele czasu byśmy się przekonali kto zacz. Jak do tej pory nie było jeszcze nikogo takiego, kto na dłuższą metę potrafił się skrywać za swą maską. Wystarczy poruszyć temat Unii Europejskiej, NATO, Izraela, antysemityzmu, Rosji, Władimira Władimirowicza, paru postaci historycznych Polski czy Europy, a wiemy już wszystko. WSZYSTKO. My nie musimy robić NIC. Sami się nam podają na srebrnych tacach. Tedy też niech każdy robi swoje i zacznie w końcu ufać swym Rodakom, bo bez tego nie stworzymy nic. Jeszcze nie było takiego czosnku, którego nie dałoby się z czasem wyczuć.

  Pozdrawiam!

 9. Boydar said

  A Chińczycy to nawet go mielą i sprzedają do Polski 🙂

 10. pawel said

  Też myślałem jak Panowie o wyborach. Bojkotować, nie chodzić. Ale spokoju nie dawał mi św. pamięci Andrzej Lepper. I Hitler także był demokratycznie wybrany. A co do liczenia głosów parę razy byłem w komisjach i nam się zgadzało. 🙂 Przynajmniej lokalne można potwierdzić.

 11. NICK said

  Faktycznie – łatwo się odkrywają. A swoje robić należy, po cichutku, powolutku, wśród gawiedzi.
  Z tym zaufaniem Rodakom? Oczywiście: tak. Prawdy rozpowszechniać. Widząc: co, komu i ile można. Rzeczywiście – wielu Rodakom można wiele powiedzieć. Bezpiecznie rozpoznać i sypać wiedzą. Teraźniejszą i historyczną. Tak czynię. Dobry sposób! Inne?

 12. Patrioci byli do Sejmu dopuszczeni, ale właśnie w tym celu, by ich ostatecznie na wiele lat ośmieszyć i zniszczyć, nie inaczej. To cóż z tego, że się w komisji zgadza? Pan Soros powie inaczej. Zresztą, Państwowa Komisja Wyborcza może powiedzieć: dostaliśmy na czas listy z podpisami, ale to my nie zdążyliśmy ich sprawdzić, w związku z tym startuje Państwa partia tylko z części Okręgów. Co, nie może? A nie robiła tak niedawno? Robiła. Równie dobrze może w ogóle nie policzyć. Bo po co? Tyleż milionów jeszcze do sprawdzenia od PO czy PiS…

  Czy po cichutku, panie NICK, to nie zawsze. Jedno cicho, drugie głośno. Jest pora na szept i jest pora na krzyk. Myślę, że każdy będzie z czasem wiedział co i kiedy ma czynić. Przede wszystkim dzieci wychowywać. Klasycznie, po katolicku, patriotycznie. Na dobrych ludzi. Na dumnych Polaków, tradycjonalistów. Nie na otumanione dzieci, które o świecie tyleż pojęcia mają, co w widzie narkotycznym na imprezie ujrzą.

  Zaufać trzeba. Dłoń wyciągnąć do wielu. Bo jeśli nie my, to kto? Jeśli nie teraz, to kiedy? Wkrótce Polaków może wszakże zabraknąć.

  Inaczej jeszcze? Różaniec…

 13. ERROR 404 NSZ said

  Ad. 8 Pan Robertgrunholz

  Na taką odpowiedz liczyłem, lub jak powiedział Czarniecki w Potopie .. „tegom chciał…”
  Na podlasiu ziemia żyzną jest , choć podsypuja nas z góry i z dołu … ” ale społeczeństwo u nas ofiarne…”
  Pomimo , że zdrowego, młodego luda zabierają nam co rok 10 tysięcy do eurołagru na wyzysk kolonialny..” jest jeszcze sporo sprawie oddanych”

  „Choć pisanie moje marne, zawsze szczere i ofiarne…”, (dzięki temu komputer będzie sprawny). Pozdrawiam ERROR 404 NSZ, KP

 14. I ja serdecznie pozdrawiam, Pana i całe Podlasie – które nie mniej ważne niźli Śląsk mogłoby być, gdyby to Polak o Polsce do powiedzenia cokolwiek miałby.

 15. NICK said

  (12) P. Robercie. Tak. Zwłaszcza dzieci i Różaniec. Tak się składa, że te wątki są dziś poruszane u Gospodarza.
  Pójdę za ciosem i zapytam, apelując do innych guru. Co jeszcze? Powiedzcie. Dla Sprawy. Życzyłbym wszystkim, Nam, aby ten początek ” kompendium poczynań”, przyniósł owoce.
  Amen. Zakończę na dzisiaj. Ten temat jest we mnie. Może mi zbraknąć – roztropności?

 16. Nemo said

  @13,14

  I ja dołączam z Narodowym Pozdrowieniem!

 17. Premizlaus said

  Re 6, video 2, 0:20:
  A te dziewczyny to mogłyby się dostojniej ubrać, a nie w tych obcisłych szmaciakach, że tyłek cały widać. Jak trzeba reprezentować Polskę politycznie, to w godnym stroju, a nie stroju ukraińskiej tirówki.

 18. Nemo said

  @17 Premizlaus

  Te dziewczyny panie Premizlaus, to hostessy wynajęte do rozdawania ulotek, a nie uczestniczki pikiety.

 19. Boydar said

  Ma Pan rację, Panie Premizlaus. Jeśli zaś wynajęte, to jeszcze gorzej; trzeba było dać 5 zeta więcej i niechby się ubrały godnie. A dzisiaj należy dla przykładu wypieprzyć na zbitą mordę tego co wynajmował. Od robienia obory to mamy Palikota. Konkurencji i tak mu nikt nie jest w stanie uczynić.

 20. NICK said

  Widzi Pan, P. Robercie?
  Zbaczają. Z tematu. Cóż… .

 21. Zbyszko said

  Nick @1 swego czasu, po 120 latach niewoli w czasie Zaborów, kolejne już pokolenia, które Polskę znały tylko z opowiadań, tłumnie z tych trzech Zaborów pielgrzymowały na Jasną Górę i… modlitwami prosiły Matkę Boską Częstochowską – Matkę Boską Królową Polski o zwrot utaconej Ojczyzny. Jak wiemy po paru latach Polska odzyskała niepodległośc w garnicach o wiele większych od dzisiejszych. Oczywiście historycy (szczególnie ci dzisiejsi okupacyjni) przypisują ten cud, jakiemuś politycznemu zbiegowi okoliczności.
  Jak widac gołym okiem, obecnie mamy podobną sytuację: wynarodowianie i depopulacja, rabunek przestrzeni gospodasrczej, emigracja za chlebem i ta wymuszona polityczna w milionowych ilościach itd, itp…
  Jest takie powiedzenie: „kto nie zna swojej historii, jest skazany na jej powtórne przeżywanie”.

 22. NICK said

  Farsa? Dopping?
  Proszę mądrze, powolutku i spokojnie. Przemyśleć. Czekam.

 23. NICK said

  Dodam. Na dobranoc. Dobranoc.

 24. Nemo said

  @19 Boydar

  Szanowny panie Boydar- jak ja bym miał kiedyś pięć zeta, to ja bym sobie życie inaczej ułożył 🙂 A na poważnie dodam, że nieładnie jest zamulać godny temat. Nadmieniam z sympatii- nie po złości 🙂

  @20 Nick

  „Widzi Pan, P. Robercie?
  Zbaczają. Z tematu. Cóż… .”

  Trafił pan w sedno. Zbaczanie z tematu…. Hmm……A najłatwiej krytykować czyjąś inicjatywę, szczególnie jeśli można wytknąć błędy, zamiast się pokusić o samodzielne działanie. Pozdrawiam pana a wszystkim życzę dobrej nocy.

 25. Boydar said

  Pomodlić się i posprzątać. Ryba gnije od głowy a Polska to katolicki kraj, zacząć od EP. To się da zrobić przez jedną noc. Jak nie ma komu ze swoich, dać ogłoszenie. Znajdą się chętni i na kredyt, słowo droższe pieniędzy. Żeby nie było że nawołuję do mordu, obciąć im tylko prawe ręce, jak złodziejom w Szwecji. I tak im niepotrzebne. Przy podpisywaniu weksli i donosów mogą stawiać krzyżyk lewą. Jak nie mają uczulenia oczywiście, na krzyżyk, znaczy się.

 26. Premizlaus said

  Re 24:
  Z pikiety jestem bardzo zadowolony, ale tutaj się reprezentuję POLSKĘ. Czy w zdrowej, odrodzonej, katolickiej Polsce pokolenie Polek ma się ubierać, jak dziwki? Czy mają chodzić w tym, co promują i tworzą współcześni, żydowscy dyktatorzy mody, często dotknięci dewiacjami seksualnymi?

 27. Premizlaus said

  Re 25:
  Poprawka: tutaj się reprezentuje POLSKĘ.

 28. Boydar said

  Ja ? Zamulam temat ? A w życiu Mariana !

  Takie „drobiazgi” jak te wsiowe dziouchy rozdające ulotki, niestety świadczą o całości. W tym konkretnym przypadku o organizatorach. Jak oni nie kumają, że to gra o najwyższą stawkę, i że to co możliwe powinno być tip top, to ja się pytam, czego oni jeszcze nie kumają. Michnik z Kuroniem też do robotników chodzili w ściuchanych swetrach. I jak szmaciarzami zawsze byli tak zdechną. Niektórzy już zdechli. Proszę mi więc nie wmawiać, że jestem wielbłądem. A bardziej konkretne propozycje właśnie się moderują. Nic nie poradzę.

 29. Plausi said

  Parę pytań odnośnie tekstu

  „Jesienią ubiegłego roku połowa dzienników lokalnych w Polsce była własnością kapitału niemieckiego ”

  Nie bardzo możemy sobie wyobrazić coś takiego jak kapitał „niemiecki” a cóż dopiero „polski”. Czy TO jest polski kapitał ? Własnością kapitału jest to, że jest koczownikiem, tzn. nie należy do żadnego kraju. Fachowcy mówią raczej o międzynarodowej wspólnocie.

  „Obecnie dzienniki pozostające własnością Polaków można policzyć na palcach jednej ręki. ”
  Jakich Polaków, jak wskazanych w pierwszym linku ?

  „Ta V kolumna opanowawszy lokalne media, posiadająca znaczny kapitał i faworyzowana w teoretycznie polskich sądach ”
  Na mocy ustawy są te sądy w Polsce niezawisłe, tzn. że postanowienia są wydawane na podstawie wysokości łapówek, zgodnie zresztą z podstawową zasadą prawną, że strona „posiadająca znaczny kapitał ” jest w stanie kupić u niezawisłego sądu postanowienie jakie sobie życzy. Nie zwalajmy wszystkiego na Niemców, to są nasi krajanie a i polscy patrioci, którzy wydają postanowienia sądowe. Na podstawie naszej znajomości sądów w Polsce, w różnych regionach, judy-katywa jest ważnym elementem PPZ i istotnym warunkiem sprawnego działania jej i samego państwa.

  Tu przytoczymy
  parę moralnych słów Moralesa, dotyczących klimatu, także sądowego. Dodajmy, że absolutna większość Polaków chciała tego systemu. Jeśli wyobrażali sobie, że będzie inaczej, to być może zrobiono ich w przysłowiowego „wała”, ale to jest ich dzieło.

  „Bez względu na to, czy każe się Polakom wybierać między UW, ARS i KLD, bądź też między PO, PiS i SLD, wszystkie decyzje namiestnicze … są w celu czynienia z Polski kraju biednego, skorumpowanego, podległego i zdemoralizowanego.”

  To jest istotnie demokratyczny POPiS SLD PSL SP …. aż do grupy rozrywkowej, zaliczanej do tzw. „lewicy”, Palikotków.

  Artykuł zwraca uwagę na istotne niebezpieczeństwo, ograniczając się jedynie do wąskiego i tradycyjnego „patriotycznego” spojrzenia, nie jest w stanie opisać rzeczywistej sytuacji i problemów, które są daleko większe, niż by z tego opisu wynikało. Przykład, jednym z obecnych na rynku medialnym koncernów zarejestrowanych w RFN (kiedy wreszcie przyjmą Polacy do wiadomości, że nie ma żadnych Niemiec a jedynie RFN ?) jest koncern Springera. Springer od swych początków należy do wiodących mediów o profilu prosyjonistycznym.

 30. Nemo said

  @25, 27

  Panowie- naprawdę muszę już kończyć, ale tak z ciekawości o coś jeszcze Was poproszę: pokażcie mi swoje inicjatywy, cokolwiek: jedna wystarczy- nie musi być idealna. Pokażcie co sami zorganizowaliście.
  Z niecierpliwości jutro rano wejdę na to forum. Dobranoc.

 31. Romank said

  Dostaje od pewnego czasu korespondencje Ruchu oburzonych…dzis dostalem to:

  i nie wytrzymalem i odpowiedzialem tak:

  Panowie…. od dluzszego czasu dostaje od was rozne wezwania i apele…ktore najprawdopodobnie wg waszego punktu widzenia sa i patriotyczne i rewolucyjne.
  Otoz nie sa.
  To co panowie uprawiacie- to nachalna propaganda majaca na celu ochrone Ukladu Okreglego Stolu. czyli kontynuacje unicestwienia Polski i Polakow.
  Nie wierze ,ze panowie o tym nie wiecie, przekonal mnie pan Kukiz swoim wystapieniem na Majdanie w barwach Banderowskiej Dziczy i w jej towarzystwie i brudnym interesie oliparchii. I jest zupelnie obojetne -kto mu za to zaplacil.
  Wglada pan na uczciwego czlowieka panie Rybak i na Polaka..i zapewne wierzy pan, ze w tej farsie mozna zrobic cos dobrego….
  Otoz widzi pan jedyne co mozna zrobic dobrego w walce, ze zlem -to z nim nie wspolpracowac. Odrzucic..!!!!
  Ja panu nie chce robic wykladow ..ale podesle fragment listu starego Tolstoja, List ten byl odpowiedzia lwa Tolstoja pani Stefanii Ludwen z Zakopanego na korespondencje- fragment:

  Od najdawniejszych czasów jedni ludzie niewolili innych; jedne narody niewoliły inne. Zniewalając tych ludzi ciemiężcy, korzystając z dążenia wszystkich ludzi do stosowania przemocy dla własnych korzyści, utrzymali taki ustrój, czy raczej sam się tworzył taki ustrój, w którym zniewoleni, dążąc każdy do własnej korzyści, sami podtrzymywali i umacniali władzę ciemiężców.

  Tak działo się we wszystkich zniewolonych narodach. Tak się działo i dzieje w Polsce, tak samo, jak dzieje się to w Indiach, gdzie dziesiątek kupców zniewolił dwustumilionowy, wysoko rozwinięty i oświecony naród i nadal trzyma go w niewoli. Tak samo dzieje się przy zniewoleniu robotników przez warstwy niepracujące. Dokonuje się takie zniewolenie tylko dlatego, że każdy poszczególny człowiek spośród zniewolonych nie wyznając zasady miłości, która nie dopuściłaby do jego udziału w zniewoleniu, mówi „jeśli nie ja, to ktoś inny” i bierze udział w przemocy. Czyni tak jeden, drugi i trzeci, a kończy się to tym, że są w rękach ciemiężców miliardy pieniędzy i wojsko, składające się ze zniewolonych.

  I w takim ustroju społecznym, kiedy z jednej strony w rękach ciemiężców są miliardy pieniędzy, miliony wyszkolonych uzbrojonych wojsk i inercja, przyzwyczajenie ludzi do poddawania się władzom, a z drugiej strony jakoś zgromadzone grosze, będące 0,0001 spośród tych pieniędzy, które są w rękach przeciwników, jakieś setki, a choćby i tysiące niewyszkolonych, byle jak uzbrojonych ludzi; w takim ustroju społecznym zniewoleni, nie porzucając tej zasady przemocy, z powodu której zostali zniewoleni, tą samą przemocą, albo, co jeszcze zabawniejsze, przemowami oratorów w parlamentach, znajdujących się w pełni władz rządów, chcą walczyć z ciemiężcami i jako coś dziwnego, naiwnego i niepotrzebnego odrzucają ten jedyny środek, który wyzwoliłby ich tak samo, jak otwarte drzwi uwalniają więźniów.

  A środek wiodący do wyzwolenia jest taki prosty:

  „Wymagacie od nas bezpośredniego udziału w waszych złych i pełnych przemocy postępkach – powinni powiedzieć ludzie, którzy poznali ten środek i chcą wykorzystać go, – wymagacie od nas, abyśmy sami oddali wam część naszej pracy dla waszej przemocy nad innymi ludźmi i nad nami samymi. Bardzo żałujemy, że nie możemy spełnić waszego żądania, ale nie chcemy, wyznając zasadę miłości niedopuszczającą przemocy, nie możemy tego uczynić. Możecie siłą odebrać nam nasz majątek, możecie zabrać i nasze życie, ale dobrowolnie brać udział w waszych postępkach, sprzecznych z naszym rozumem, wiarą i korzyścią nie tyle nie chcemy, co absolutnie nie możemy. O tym, żebyśmy sami stali się zabójcami tych ludzi, których zechcecie, żebyśmy zabijali, nie może być mowy”. Wystarczy, żeby ludzie przyjęli taki punkt widzenia, a chrześcijanie naszych czasów nie mogą nie przyjąć tego zgodnego z uczuciami i rozumem punktu widzenia, aby jak domek z kart zawaliło się wszystko, co wydaje się takim wielkim i silnym – królestwo przemocy.
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/2014_09_10/Lew-Tolstoj-odpowiedz-Polce-jednej-z-wielu-2623/

  RomanK

  > From: kontakt@anprybak.pl
  > Date: Thu, 11 Sep 2014 13:15:45 +0200
  > Subject: Apel Piotra Rybaka dotyczący wyborów samorządowych.
  >
  > Szanowni Rodacy, poniżej przesyłamy Wam film – apel Przewodniczącego Ruchu
  > Oburzonych, a jednocześnie Wiceprzewodniczącego Porozumienia Organizacji
  > Patriotycznych i Solidarnościowych – Piotra Rybaka, dotyczący wyborów
  > samorządowych RP.
  >
  > http://youtu.be/82o_CBD4MuQ
  >
  > Dodatkowo, w załączniku przesyłamy Apel do młodych.
  >
  >
  > —
  > Pozdrawiam,
  > OGÓLNOPOLSKI RUCH OBURZONYCH POLAKÓW
  > Piotr Rybak

 32. Ad.29

  Jeśli Niemiec Hans posiada miliard euro, to ten miliard euro jest własnością Niemca, zatem również jest on kapitałem niemieckim. Jeśli Hans to tak naprawdę Icek, nosi pejsy i ma dwa paszporty, sytuacja jest trochę inna. Faktem jest to, że Niemcy byli od ZAWSZE wrogami Słowian, a zatem Polaków i Polski w szczególności. To, na ile byli w to zaangażowani inni, nie umniejsza znaczenia wrogiej kolumny tegoż Narodu. Oni wykorzystywali Eskimosów, a Eskimosi wykorzystywali im. My nie musimy znać niemieckiego, ni orientować się w wewnętrznych ich rozgrywkach. Ważne jest to, co widać gołym okiem, a mianowicie, że niejeden Niemiec przebiera nogami tylko po to, by wykupywać polską ziemię, kolej i lasy. A wszyscy wiemy, że nie potraktuje nas lepiej, niźli jakiś inwestor z przeszłością w Mossadzie czy CIA. Żadna różnica. Albo w Polsce rządzą Polacy, albo nie-Polacy. Koniec, kropka.

 33. Boydar said

  Podejrzanie słusznie żeś mu Pan odpowiedział. I nawet bez empstrembzdrem, no ale mógłby nie pojąć … 🙂

 34. ERROR 404 NSZ said

  Ad.31 odnośnie filmiku….

  Jedyny plus tego filmu to …emocje…
  Ręce opadają, prywatnie do tego Pana nic nie mam, ale
  Czyta, wpadki w wypowiedzi i odwoływanie się do środowisk którymi rządzą fartuszkowi….
  I zupełnie na marginesie,jeżeli chce się budować coś nowego, rzeczywistego, pięknego , po prostu Polskiego….
  To trzeba myśleć co się mówi, robi, kogo się poleca, na jakie powołuje wzory i autorytety.Jeszcze ten orzeł z tyłu P.Rybaka…
  Nie podoba mi się ta masońska wersja, nie podoba mi się wersja 1919 którą noszą m.in. kluby GP. Są piękniejsze np. z Poczty Gdańskiej ’39…

  Kocham inną Polskę od Kudaku do Rugii, od Rygi do Budziszyna podobną do mapy Oskara Żebrowskiego z 1847roku ,
  Polskę ludzi prawych, bożych, zakochanych bezpamiętnie w swej ojczyznie….
  wiernych tradycji swoich przodków…

  Pozdrawiam serdecznie ERROR 404 NSZ, Krzemieniec Podlaski

 35. Boydar said

  Panie Robercie, zupełnie mimo woli zdeprecjonował Pan słowo [rządzić] 🙂

 36. Easy Rider said

  Ad 35.

  Ponieważ w temacie jest Śląsk, pozwolę sobie na małą dygresję: otóż w gwarze śląskiej słowo „rządzić” – oznacza po prostu „mówić”, co nie jest znane w innych regionach. Ciekawie to wyglądało kiedyś, kiedy obowiązujące było hasło: „Rząd rządzi, partia kieruje”. Ślązacy mieli wtedy niezły ubaw.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: