Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Zbych o Czy nasz Episkopat to wyznawcy…
  UZA o Wykład internetowy profesora N…
  ! o Czy nasz Episkopat to wyznawcy…
  lewarek.pl o Zatrzymanym w Mariupolu Chorwa…
  Listwa o Struktura muzyki
  Panicz Pawełek o Jedno zdjęcie – trzy kłam…
  Olo o Ukraina: pomoc humanitarna z P…
  lewarek.pl o Struktura muzyki
  Listwa o Czy nasz Episkopat to wyznawcy…
  Listwa o Struktura muzyki
  UZA o Niemiecka dziennikarka opowiad…
  prostopopolsku o Wykład internetowy profesora N…
  prostopopolsku o Wykład internetowy profesora N…
  Greg o Wolne tematy (59 – …
  prostopopolsku o Prezydent Andrzej Duda, chrześ…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 616 obserwujących.

Wojna domowa na Ukrainie 12.09.2014r – szósty dzień rozejmu.

Posted by Marucha w dniu 2014-09-12 (Piątek)

Ukraińska armia przygotowuje się do nowej fazy operacji pacyfikacyjnej, tzw. operacji antyterrorystycznej.


Jak wynika z danych przekazanych wczoraj przez zastępcę szefa uzbrojenia Sił Zbrojnych Ukrainy, pułkownika Władysława Szostaka, od początku tego roku naprawiono i wysłano na front około 12 tys sztuk różnego rodzaju sprzętu wojskowego.

Obecnie zaś na podstawie 900 umów w naprawie znajduje się kolejnych 500 sztuk sprzętu:

„Oczekuje się, że do końca roku osiągną gotowość bojową wszystkie z remontowanych obecnie rodzajów uzbrojenia”- powiedział W. Szostak dodając, że plan ten wykonano już w 80%.

Z tego sprzętu obecnie skierowano na front znaczną ilość czołgów, zmodernizowane samoloty Su-25 i śmigłowce oraz broń przeciwpancerną.

Koszt naprawy sprzętu ma wynosić 1,3 mld hrywien (około 100 mln $). Jednocześnie widać na co wydawane jest gro pomocy finasowej przeznaczonej dla Ukrainy. Tak więc ludzie nie będą mieli co jeść, ale za to będzie broń do zabijania innych ludzi- ich współziomków ze Wschodu.

Ponadto poinformował, że trwa produkcja nowego sprzętu wojskowego, który w normalnych warunkach wyprodukowany zostałby w czasie do 10-12 miesięcy ale w obliczu obecnej sytuacji przywrócono trzy zmianowy system pracy tak aby przyśpieszyć jego produkcję do końca br.

Jak widać w kraju gdzie całe gałęzie przemysłu padły lub zbankrutowały, gdzie brakuje pieniędzy dosłownie na wszystko, a ludziom w zimie grozi brak ciepła i gazu, kijowskie władze nie żałują pieniędzy na dalsze prowadzenie bezsensownej wojny domowej. A jedynie obecnie dynamicznie rozwijajacą się tam gałęzią przemysłu jest, mimo bardzo wysokiego stopnia bezrobocia, przemysł produkujący na potrzeby armii.

Innym przykładem dowodzącym w jakim kierunku podąża to ukraińskie szaleństwo jest sprawa wczorajszej rewizji przeprowadzonej przez Służbę Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) w biurze redakcji gazety „Wiesti”.

Otóż gazeta ta opublikowała atrykuł na temat córki szefa SBU, która studiuje w Stanach Zjednoczonych i tam wynajmuje mieszkanie w najbardziej prestiżowej dzielnicy Nowego Jorku, gdzie opłata za najem takiego mieszkania wynosi około 12 tys $ miesięcznie.

Oczywiste jest, że nawet z ponadprzeciętnych poborów szefa SBU, nie ma możliwości sfinansowania kosztów studiów i w związku z tym środki na ten cel pochodzić mogą tylko z dwóch źródeł, albo z korupcji, albo też- jest to również forma łapówki- z funduszy operacyjnych wypłacanych przez amerykańskie służby swojemu odpowiednikowi w ukraińskich strukturach władzy? Obie te możliwości są oczywiście równie prawdopodobne znając obecną sytuację wewnetrzną jaka panuje na Ukrainie.

Wymienione wyżej przykłady dowodzą jak wysokie- wręcz koszerne- warunki spełnia ukraińska demokracja po dokonanym tam za pomocą zachodnich ośrodków dywersyjnych przewrocie rządowym.

Proszę zauważyć jak wzorzec ten jaki obecnie obowiązuje na Ukrainie, co bardzo łatwo jest dostrzec, przypomina również to wszystko co obserwujemy na naszym polskim podwórku. Różnica można powiedzieć jest tylko jedna, a więc to co na Ukrainie robi się w sposób całkowicie otwarty nie oglądając się na tamtejszą opinię publiczną, u nas jest bardziej zakamuflowane i ukryte, ale generalnie skutek jest taki sam.

Sytuacja ta dowodzi, że tak Polska jak i Ukraina, podlega obecnie pod to samo centrum decyzyjne, które za pomocą swej agentury prowadzi politykę nie licząc się z interesem, suwerennością i jakimikolwiek normami i standardami prawa państw mianujących się demokratycznymi. Można więc powiedzieć, że narzucone podstępem i w sposób niejawny formy władzy i system są wyłącznie parodią demokracji nie mając z nią nic wspólnego, co my odczuwany nacodzień już od dobrego ćwierćwiecza.

Przechodząc zaś do realcji z ukraińskiej wojny domowej można zauważyć, że utrwala się ostatnio tendencja spadku ilości ostrzałów celów cywilnych prowadzonych przez ukraińską artylerię.

Natomiast w przeciwieństwie do tej tendencji wojska ukraińskie w bardzo szybkim tempie ściągają znaczne ilości posiłków wojskowych na niektórych kierunkach frontu.

Mapa obrazująca dotychczasowy przebieg linii frontu jak i koncentracji sił dowodzi powyższej tendencji:

Kliknij, aby powiększyć

Jak widać na załączonej mapie wojska ukraińskie koncentrują się obecnie w siedmiu rejonach, z których praktycznie każdy jest obecnie w równym stopniu zasilany posiłkami siły żywej i sprzętu.

Takie rozmieszczenie głównych sił ukraińskich korpusów spedycyjnych jak i znaczna siła sprzętu zgromadzona podczas trwającego obecnie rozejmu dowodzi, że wojska te będą prowadziły równoczesny zmasowany atak na wszystkich kierunkach usiłując prawdopodobnie jednym uderzeniem doprowadzić do rozbicja sił powstańczych.

Z tym, że postawa powstańców nie jest w tym przypadku tylko postawą bierną i wyczekującą na dalszy rozwój sytuacji.

Otóż dowództwo sił powstańczych bacznie rejestruje poczynania wroga, kontolując jego przemieszczanie się, liczbę wojsk i sprzętu ściąganych w dalszym ciągu na front jak i pozycje wyjściowe zajmowane przez nie.

Jednocześnie w miarę możliwości i sprzyjającej sytuacji wojska powstańcze bez wchodzenia w otwarty bój, tam gdzie to jest realne dokonują zamykania w kolejne kotły sił ukraińskich.

Taka właśnie sytuacja ma ostatnio miejsce w rejonie miejscowości Debalczewo, gdzie powstańcy wykonali podobny manewr, który zakończył się sukcesem tydzień temu pod Iłowajskiem:

Kliknij, aby powiększyć

W kotle tym zamknięto wczoraj znaczne siły ukraińskich wojsk posiadająch duże ilości czołgów, wozów opancerzonych, artylerii ciężkiej, wyrzutni rakiet oraz zapasy amunicji i innego sprzętu. W przypadku wznowienia ofensywy przez ukraińskie wojska kocioł ten zostanie zlikwidowany.

Podobna sytuacja ma miejsce w rejone na północny-zachód od Doniecka, gdzie niewielkie zgrupowanie ukraińskich wojsk dostało się w mini kocioł, tam też miał miejsce incydent polegajacy na tym, że grupa około 30 ukraińskich żołnierzy nie widząc dalszego sensu walki w kotle postanowiła zdezerterować za co zostali rozstrzelani przez członków ukraińskiej gwardii narodowej:

Bardzo duża koncentracja ukraińskich wojsk występuje w rejonie Mariupola, gdzie prawdopodobnie będą one próbowały ataku na kierunku wschodnim i północno-wschodnim w celu odzyskania kontroli nad całym tamtejszym pasem granicznym.

Ukraińskie dowództwo szykuje obecnie do wysłania w rejon miejscowości Mikołajów dwie doborowe brygady wojsk powietrzno-desantowych: 22 i 79 brygady.

Oddziały partyzanckie prowadzą obecnie intensywne działania w rejonie miasta Sławiańsk, których celem jest przygotowanie gruntu pod przyszły kontrarak na tym kierunku przez wojska powstańcze.

Natomiast wojska reżymowe ściągają w ten sam rejon duże ilości jakiś podejrzanych substancji chemicznych, które mogą być wykorzystane do ataku chemicznego na pozycje sił powstańczych.

A „Motorola” wciąż pracuje:


Pozdrawiam.

Bogusław Jeznach
http://adnovum.neon24.pl

Komentarzy 60 do “Wojna domowa na Ukrainie 12.09.2014r – szósty dzień rozejmu.”

 1. Siggi said

  Mam jakieś takie wew.przekonanie,że o ostatecznym zwycięstwie zdecyduje motywacja u żołnierzy a nie ilość techniki wojennej.Jest to wojna oligarchów i świadomość tego jest coraz większa i coraz większa ilość poległych ,dezerterów,jeńców.

 2. maniek said

  11 września, Striełkow mówi ….. Prezydenta Putina trzeba popierać !

  http://www.novorosinform.org/news/id/8515

  Striełkow mówi o zdrajcach w najwyższych szczeblach władzy w Rosji, to oni (nie Putin) wymusili rozejm w Mińsku i nie pozwolili armii Noworosji dobić wojsk hunty. To są te same siły co z lat 90 – ktore grabiły i sprzedawały kraj, niszczyły jego wiarę i kulturę, ci ludzie nadal pozostają przy władzy przy Putinie. Jest to tzw. 5 kolumna która dziś ubiera się w szaty patriotow.

  Stiriełkow uważa że Rosja przepuściła szansę by pomoc Noworosji bez wiekszych ofiar, agenci wpływu mówili o niemożlwości dostarczanie pomocy potrzebującej bezbronnej (na początku konfliktu) Noworosji.

  Minski rozejm Striełkow określa jako zdradę – to wykręcenie rąk armii Noworosji która była bliska rozgromieniu hunty, warunków narzuconych rozejmem w minsku nie można przyjmować bo oznaczaja w istocie kapitulację, są to warunki haniebne.

  Nie należy mieć iluzji co do pokojowych planow Kijowa, on się zbroi, przegrupowuje, przygotowuje do szturmu jego celem jest genocyd rosyjskojezycznego społeczeństwa na ukrainie

  Według Striełkowa – teraz Noworosja znajduje sie w bez porównania trudnieszym położeniu niż wiosną – kiedy to zdracjy w otoczeniu Prezydenta Putina – uniemożliwili mu pomoc Noworosji

 3. Filo said

  Poroszenko traktuje rozejm jako czas na przegrupowanie wojska i pomoc z USA. Potem zwala znowu na Rosje i wymysla nowe sankcje. W Mariupolu obiecal kolejna rzez i jeszcze straszy, ze wybuduje mur berlinski na granicy z Rosja.
  Bez wzgledu na obecna sytuacje sankcje maja dzis wprowadzic wiec niezaleznie od tego co Rosja robi czy nic nie robi, musi byc ukarana. Rownie dobrze moglaby sobie na te kare zasluzyc.
  A tymczasem dranie niszcza ukrainskie swiatynie.

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/ukrainie-swiatynie-staja-sie-celami-ostrzalow-wypowiedz-arcybiskupa-gorlowskiego-slawianskiego-mitrofana-2014-09

 4. maniek said

  Bohaterowie Noworosji/герои Новороссии

  Chwała Noworosji!/Слава Новороссии!

 5. Griszka said

  Jeśli produkują nowy sprzęt na Ukrainie to na pewno nie są to ani czołgi, ani transportery, ani artyleria czy samoloty myśliwskie. Mogą najwyżej wypuszczać z taśm ciężarówki i lekko opancerzone samochody. Ukraina po prostu utraciła zdolność produkowania tego ciężkiego sprzętu wiele lat temu i jedyne co mogą robić to reanimować wraki, które zalegają na poligonach albo bezprawnie odbierać sprzęt, który został zakupiony przez inne państwa od ukraińskich producentów. To zwykły rabunek i po tej wpadce nikt już nie zaufa ukraińskiej zbrojeniówce.
  Co do wypowiedzi Strielkowa. Separatyści nie byli blisko rozgromienia junty, bo przeciwnik ma jeszcze siły na ostatnią kontrofensywę. Dopiero po jej odparciu będzie można mówić o tym, że wróg leży na kolanach przed siłami samoobrony.

 6. ojojoj said

  Mam wrazenie ze toczy sie jakas dziwna gra. Jeden ze scenariuszy jaki mam w glowie to usa i rosja czekaja az zacznie sie zadyma na calego – rownanie miast z ziemia, chemia, wysadzanie bylych elektrowni atomowych itp. Wtedy dojdzie do postawienia sprawy na ostrzu noza, albo rosja nic nie zrobi, wtedy stany i ue zrobia tam burdel jak w iraku, afganistanie, itp. (wiadomo w jakim celu), albo wejdzie jak kiedys do Osetii. W skrocie bedzie to Osetia bis albo Irak-Afganistan bis, bo najlepsze sa schematy juz sprawdzone.

 7. MatkaPolka said

 8. MatkaPolka said

 9. MatkaPolka said

 10. MatkaPolka said

 11. MatkaPolka said

 12. MatkaPolka said

 13. JO said

  Ja Jestem Rosjaninem

 14. MatkaPolka said

 15. MatkaPolka said

 16. MatkaPolka said

 17. MatkaPolka said

 18. MatkaPolka said

 19. MatkaPolka said

 20. MatkaPolka said

 21. MatkaPolka said

  WIĘCEJ ILUSTRACJI STOP JEWISH MAFIA

  http://holywar.org/indexholy.html

  http://holywar.org/index.htm

 22. markglogg said

  Ej, coś mi się zdaje, że te nowe „głupie” sankcje przeciw Rosji mają swój głębszy sens. Mianowicie one uderzają w najbogatsze – całkiem zresztą liczne, sądząc po ilości Rosjan w Zakopanem w okresie prawosławnych świąt Nowego Roku – warstwy ludności tego NOWOBOGACKIEGO mocarstwa: one nie będą miały obecnie możliwości kupować nowe samochody luksusowych marek, pić drogie francuskie wina, na co niedawno użalała się wnuczka Chruszczowa. I ta „nowa elita” otrzymała za zadanie wymuszenie na rządzie FR – i oczywiście na prezydencie Putinie – LIKWIDACJI POWSTANIA W DONBASIE. To Rosja ma wykończyć powstańców, by zestaw „głupich sankcji” został cofnięty i NOWI ROSJANIE uzyskali znowu dostęp do „cudownych zabawek” wyprodukowanych przez tzw. Zachód.

  Jak „Zachodowi” ten program „edukacji” (czytaj amerykanizacji, także w formie hiper-klerykalizacji, patrz obrazki powyżej) tzw. Ruskiego Mira wyjdzie, to zobaczymy. Na Ukrainie, z mych osobistych obserwacji sprzed kilku lat, ta „amerykanizacja” społeczeństwa w znacznej mierze się udała, cała wierchuszka w Kijowie przy byle okazji popisuje się znajomością angielskiego i swą przynależnością do jakiejś religii, scjentologów, baptystów i „myckowych” żydów włączając.

 23. Romank said

 24. maniek said

 25. Miet said

  Moim zdaniem obarczanie Obamę wszystkim co złe w polityce światowej jest dużą przesadą, i propagandową wodą na młyn tych co naprawdę zarządzają Zachodem.
  Z codziennych obserwacji widać wyraźnie, że jedyne samodzielne działania, które można mu przypisać to np. dzisiejsza akcja charytatywna na rzecz biednych dzieci rozpoczynających edukację w pierwszej klasie podstawówki.
  Media pieją z zachwytu.
  Gdy już chodzi o wojnę z tą okrutną ISIS, to Obama ma tyle do powiedzenia ile mu jego nadzorcy pozwolą.
  Zapytano Senat czy walić z powietrza w ISIS i przyzwolenie dano natychmiast – a przyzwolenie jest tutaj dla Obamy rozkazem, niewykonanie którego zaowocowałoby tym co już w nie tak dawnej historii miało miejsce.

  Oczywiście nie bronię Obamy – ale wystarczy włączyć TV dzisiaj i popatrzeć na paru generałów w stanie spoczynku, którzy prześcigają się w agitacji na rzecz zdecydowanej i natychmiastowej wojny z ISIS.
  Wszyscy deklarują gotowość powrotu do służby czynnej aby zwalczyć śmiertelnego wroga.

  Co do Ukrainy, to widać wyraźnie, że Zachodowi nie zależy aby ta wojna domowa szybko się zakończyła – raczej zależy mu aby to jak najdłużej trwało i trzymało Putina z dala od zachodniego świata.

 26. Boydar said

  @ Pan Miet (23)

  Gdyby wojna zakończyła się szybko, nie został by osiągnięty cel główny – codziennie paru banderowców mniej. Tych plew od ziarna spychaczem nie rozdzieli. Tu trzeba cierpliwości i (niestety) ofiar. Można sobie tylko zadać pytanie, kto tej wojnie ten cel postawił.

 27. Miet said

  Re.24.
  Gdyby tylko chodziło o likwidację banderowców, to popierałbym tę rozróbę w całej rozciągłości – problem w tym, że tam giną Bogu ducha winni ludzie a ci główni banderowcy to na światowe salony są zapraszani i jak na razie nikt im pistoletu do łbów nie przystawia.

 28. deV said

  Nie mogę teg oudowodnić, ale tej wojny by nie było, gdyby dokonało się poświęcenie Rosji. Niestety, Watykan jest pod okupacją pedalsko-syjonistycznej mafii, więc niczego dobrego się nie spodziewam.

 29. maniek said

  Coś z krajowego podwórka anty banderowskiego.

 30. Joannus said

  AD 26
  Nie trzeba udowadnić, jest to logiczna konsekwencja buntu i odrzucenia orędzia Miłościwej Nszej Matki Pani i Królowej

 31. Pokoj Slowianom said

  Donbas, Lisiczańsk – wywiad z wiedunem -napisy

 32. maniek said

  O przyjaciołach Kczysława Banderowskiego

 33. Pokoj Slowianom said

  Donbas, Lisiczańsk – wywiad z wiedunem -napisy PL

  …mialo byc:

 34. maniek said

  ad28 już z napisami Rosyjskimi

 35. maniek said

  ad4 które czeka na modernizacje cały dzień.
  Pytanie tylko dlaczego?

 36. maniek said

  Pieśń „Tak bardzo chce się żyć”, poświęcona bohaterom Południowego Wschodu Ukrainy. Cześć Pamięci Poległych!

  ak bardzo chce się żyć

  Wiesz, tak bardzo pragnę żyć
  Rozkoszować się szkarłatnym wschodem
  Żyć, by po prostu kochać
  Wszystkich, którzy żyją obok .

  Czy wiesz,że bardzo pragnę żyć
  Budzić się z tobą o świcie
  ot, zrobić kawę
  Póki jeszcze śpią wszyscy na świecie

  Wiesz -tak bardzo chce mi się żyć..
  Nie napiszą o tym w gazecie.
  Ot, rozdać wszystko.
  Żyć tak , aby dzieci zapamiętały

  Wiesz,bardzo chce mi się żyć
  w momencie,kiedy coś zagraża.
  Wstać i wszystkim powiedzieć
  -Wrócę, nawet jeśli mnie złamie.
  Czy wiesz,że tak bardzo chce mi się żyć
  W fatalnej chwili
  Wszystko złe zapomnieć,wszystkim wybaczyć.
  Jedynym ratunkiem jest wybaczenie, wiem

  Czy wiesz jak bardzo pragnie żyć
  w zimowym sadzie śpiąca jeszcze wiśnia,
  aby wiosną rozkwitnąć
  jako drzewo, do nowego życia..

 37. MatkaPolka said

  Jedyna szansą zakończenia konfliktu na Ukrainie jest przeniesienie konfliktu z Ukrainy do USA

  Konflikt na Ukrainie spowodowany został odmową podpisania umowy Stowarzyszeniowej Ukrainy z UE.
  USA i NATO wspomaga oficjalnie Juntę wojskową i marionetkowy rząd na Ukrainie – finansowo i militarnie

  To USA, NATO, UE winne sa wojnie domowej na Ukrainie.
  Tak jak kiedyś zbrodnicza, nazistowska III Rzesz niemiecka wspomagała zbrodniczą UPA – tak teraz NATO wspiera nowe pokolenie banderowców.

  Tak jak kiedyś UPA mordowała bezbronna ludność cywilną tak i teraz Nac Gwardia i Prawy Sektor bombarduje cywilne obiekty i zabija bezbronna ludność – dzieci, kobiety, starców – historia się powtarza

  Po II wojnie światowej zbrodniarzy z UPA przeniesiono do USA i Kanady.
  Aby zakończyć konflikt na Ukrainie – Banderowców trzeba wysłać do USA – niech tam mordują kongresmenów, senatorów i cywilów. Ciekawe czy rząd USA na to się zgodzi, albo uzbrojona Freeman Militia.

  Pozwy o odszkodowania za śmierć tysięcy cywilów na Ukrainie należy kierować do USA i UE – przeciw sprawcom, prowokatorom i fundatorom tej wojny – takim instytucjom, jak Fundacja „Renesans” Sorosa, USAid, National Endowment for Democracy (NED), Bank Światowy, Międzynarodowy Fundusz Walutowy.

  1 MILION DOLARÓW odszkodowania za każde stracone życie w wyniku bombardowań wiosek i miast, za śmierć żołnierzy broniących swojej ziemi i ludności, za śmierć żołnierzy ukraińskich wcielanych przymusowo do zbrodniczych formacji Armii Ukraińskiej. 10 Miliardów dolarów odszkodowań za zburzenie infrastruktury w każdym z atakowanych miast i miasteczek…

 38. Re: 17 Matka Polka.
  Szacunek.
  Dziekuje i pozdrawiam.
  ====================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 39. Siggi said

  http://rusvesna.su/news/1410523394

  12.09.2014 – 16:03
  МОЛНИЯ: Порошенко сжигает украинских солдат в немецких крематориях, потери АТО составили 8000 бойцов — Олег Ляшко (фото) | Русская весна

  Лидер радикальной партии Олег Ляшко обратился к общественности с заявлением, в котором обвинил президента Украины и министра обороны в преступлениях против собственных солдат.

  «Порошенко и Гелетей нагло лгут, скрывая более 8000 наших потерь в АТО!

  Эти ребята отдали свою жизнь за них, за страну, за свой народ. Но никакой благодарности и уважения от нашего руководства они и их близкие не получили. Более того, оказывается, что Порошенко сжигает наших героев, как неких собак, в немецких крематориях!

  Ко мне попала фотография с разведывательного спутника, на которой четко можно увидеть полевой крематорий возле военного госпиталя в зоне АТО у Новоайдара. Как мне доложили, этот крематорий нам передала Германия. Зачем? Что он делает в зоне АТО? Сколько наших ребят безвестными пошли на небо через эту немецкую трубу?

  Я и моя партия требуем:

  1) Немедленно остановить работу крематориев и вернуть тела погибших солдат их близким;

  2) Президент должен немедленно объяснить ситуацию и извиниться перед родными погибших;

  3) Семьям погибших военных надо предоставить все компенсации, все денежные выплаты. Президент должен пообещать взять это под свой личный контроль;

  4) Министерство обороны должно назвать реальную цифру наших потерь. Мы имеем право знать имя каждого героя!

  5) Отправить в отставку министра обороны В. Гелетея».

  Олег Ляшко, народный депутат Украины, Лидер Радикальной партии.

  Tłum.Siggi

  Błyskawica.Poroshenko spala ukraińskich żołnierzy w niemieckich krematoriach,straty ATO wynoszą 8 000 osób-Oleg Liashko.
  Lider radykalnej partii O.Liashko zwrócił się do społeczności z oświadczeniem,w którym obwinia prezydenta Ukrainy i ministra obrony o przestępstwach przeciwko własnym żołnierzom.
  Poroshenko i Geletaj kłamią,ukrywając ponad 8 000 strat w ATO.
  Ci chłopcy oddali swoje życie za nich,za kraj,za swój naród.I żadnej wdzięczności i szacunku od tego kierownictwa oni i ich bliscy nie otrzymali.Więcej,okazuje się,że Poroshenko spala naszych bohaterów w jak psy w niemieckich krematoriach.
  Otrzymałem fotografię z satelity szpiegowskiego ,na której można dokładnie zobaczyć polowe krematorium w pobliżu wojskowego szpitala w strefie ATO.Ilu naszych bezimiennych/nieznanych chłopaków poszło na niebo poprzez ten niemiecki komin.
  Ja i moja partia żądamy:
  1.Niezwłocznie wstrzymać prace tych krematori i oddać ciała poległych żołnierzy ich bliskim.
  2.Prezydent powinien niezwłoczniewyjaśnić sytuację i prosić o wybaczenie przed krewnymi poległych.
  3.Rodzinom poległych wojskowych należy przyznać wszelkie rekompensaty,wszystkie wypłaty pieniężne.
  4.Ministerstwo obrony powinno podać realną liczbę naszych strat.My mamy prawo znać imię każdego bohatera.
  5.Zdymisjonować ministra obrony W.Geleteja.
  Oleg Lashko,deputowany ludowy Ukrainy.Lider Radykalnej partii.

  Mój komentarz:…zaczynają się żreć w juncie.Dotychczas liczby strat były mocno zaniżane przez juntę.

 40. Filo said

  Konferencja Strielkowa – po polsku

  http://interesariusz.neon24.pl/post/112779,konferencja-strielkowa-11-09-2014

 41. Filo said

  W Charkowie partyzanci wysadzili sklad z paliwem dla armii ukr

  https://www.facebook.com/donetskrepub

 42. Filo said

  Zobaczcie co wyprawiaja z dziecmi na Ukrainie. Przeciez to jakies zboczenie:

 43. Joannus said

  Ad 39
  Zasiew obliczony na plon. Siekiery o dziadkach przejęli wnuki,jak widać w ostatniej sekwencji. Będzie gorąco.

 44. MatkaPolka said

  SLAVA UKRAYINI- HEROYAM SLAVA
  -SŁAWA UKRAINIE – SŁAWA BOHATEROM

  HEROYAM SLAVA – za zabijanie niewinnych ,bezbronnych ludzi – 120 000 Polaków i 80 000 Ukraińców na Wołyniu i 30,000 Ukraińców w Galicji,
  HEROYAM SLAVA – za zabijanie kobiet w ciąży
  HEROYAM SLAVA – za zabicie 3 lat dzieci – przybijanie gwoździami do drzwi stodoły i duszenie kolczastym drutem
  HEROYAM SLAVA – za bestialskie i okrutne czystki etniczne i tortury
  HEROYAM SLAVA – zabójstw księży i bezbronnych chłopów
  HEROYAM SLAVA -dla kolaborantów Nazistowski Niemiec , na neonazistowskiej – agresji UE na Europie Wschodniej dzisiaj
  HEROYAM SLAVA – za wsparcie Nazistowskich Niemiec i neo-nazistowskich Unii Europejskiej
  HEROYAM SLAVA – za zabicia własnej 10 letniej siostry „Petruniu ne ubijaj ty mne”(?) – Piotrusiu, nie zabijaj mnie
  HEROYAM SLAVA – za zabijania własnych żon i sióstr z małżeństw mieszanych
  HEROYAM SLAVA – za zabijanie dzieci w trakcie komunie świętej
  HEROYAM SLAVA – za spalenia żywcem wiernych w kościele podczas niedzielnej mszy
  HEROYAM SLAVA – za pomoc w niemieckim nazistowskim stłumienia Powstania Warszawskiego i zabijając 200 tysięcy cywilów
  HEROYAM SLAVA – Ukraińskim Profesorom – chwała kłamcom – chwała akademickim prostytutkom, którzy nigdy nie dotknęli Archiwum
  HEROYAM SLAVA – Slava SS-Galizien SS, SD, SA, Wehrmachtu, Gestapo, Abwehra, batalion Roland Nachtingel
  HEROYAM SLAVA – SŁAWA DLA NAJEMNIKÓW Z BLACKWATER SŁAWA DLA NATO , SŁAWA DLA BUNDESWEHRY, CIA i BND
  HEROYAM SLAVA – Slava Stefan Bandera, Slava Adolf Hitler
  HEROYAM SLAVA – Międzynarodowym ŻYDOWSKIM Bankierom – oddamy im naszą ziemię i cały kraj za darmo
  HEROYAM SLAVA – slava dla Niemieckich I ŻYDOWSKICH Panow – zjednoczonych w zabijanie SŁOWIAN – Polaków, Ukraińców , Rosjan
  HEROYAM SLAVA SLAWA DLA BOHATERSKIEGO PREZYDENT OBAMA – NIECH NAS BOMBARDUJE NIECH NACISKA GUZIKI W WASZYNGTONIE
  HEROYAM SLAVA – za bombardowanie i ostrzeliwanie rakietowe cywilnych obiektów i cywilów – miast i wiosek w Donbasie
  HEROYAM SLAVA – DLA Unii Europejskiej i USA –ŻYDA Z Z BRUKSELI i MANHATTANU –– SŁAWA BOHATERSKIM ZBRODNIARZOM ZZA BIURKA
  HEROYAM SLAVA – NAUCZYCIELOM SŁAWA – ZA UCZENIE DZIECI NIENAWIŚCI I ZABIJANIA

 45. Filo said

  41
  Slawa Ukrainie – bo Ukraina jest slawna!

  https://www.facebook.com/donetskrepub

 46. revers said

  i ostatni dzien rozejmu

  http://rusvesna.su/news/1410598862

 47. Brat Dioskur said

  Okazuje sie ,ze Makrela gra na dwa fortepiany.Najwyrazniej wziela ona sobie do serca rady znanej polskiej felietonistki Anny Sikorskiej -Jablonki bo zaproponowala ona wprowadzenie dodatkowych sankcji p.Rosji,ktore n.b . mialy wejsc w zycie w czoraj ….. z drugiej jednak strony Angie zablokowala traktat o wolnym handlu miedzy UE i Ukraina,ktorego wprowadzenie odlozeno na czas nieokreslony!Banderowskie media w rodzaju niezalezna .pl zawyly juz z oburzenia uznajac ten krok za uklon w strone Putina.Nawiasem zabawne jest poczytac tekst zamieszczony na wspomnianej stronce a rozprawiajacy sie z 10 -cioma klamstwami odnosnie Ukrainy , jakimi to klamstwami syca swoich czytelnikow portale o chrakterze narodowym. A wiec i gajowka!Prawdziwy cymes to wyjasnienie roli wspolczesnych ukrainskich nacjonalistow w rozgrywajacych sie wydarzeniach a takze omowienie ich powiazan z tradycjami banderowskimi! Nawet sam Goebbbels lepiej by tego nie zalatwil!

 48. Eliza said

  @ 31
  Naród Polski uważa się za Słowian, ale w filmie ” Wszyscy jesteśmy z Dombasu” Wiedun – Słowianin z brodą, wymieniając narody słowiańskie – ruskie nie wymienił naszego, ale bałkańskie, serbskie. Jest przepaść między ruskimi Słowianami a naszym Narodem i wiąże się nie tylko z podziałem chrześcijaństwa ( bizantyński i rzymski). Słuchając Wieduna, czuje się w jego słowach duszę. Nie przypominam sobie, sytuacji aby jakiś człowiek tak prostymi słowami powiedział tak wiele. Życzę z serca zwycięstwa tym ludziom.

 49. Eliza said

  @39 Deprawacja – zniekształcanie wartości w umysłach najmłodszych trwa u nas od 25 lat.

 50. Magdalen said

  To są młyńskie koła czasu. Przy takich rządach jak nad Wisłą wciągają one i nas w swój śmiertelny tryb. Allelluja!

 51. Re: 47.
  „Jak sie nie chcialo nosic teczki, to trzeba bedzie nosic woreczki…” i rachunek za wlasna glupote, ktory bardzo powaznie wzrosl bedzie zaplacony w tychze (uprzednio przygotowanych przez zydowskich cwaniakow) „trybach”
  Przykro mi, ale za „darmo” to od dawna nawet i „pysk” nie daja…
  ===========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 52. Pokoj Slowianom said

  Ad;48.
  „Słuchając Wieduna, czuje się w jego słowach duszę. Nie przypominam sobie, sytuacji aby jakiś człowiek tak prostymi słowami powiedział tak wiele. Życzę z serca zwycięstwa tym ludziom.”

  Pieknie to Pani napisala.

  DZIEKUJE.
  I wlasnie te Pani slowa sa DOWODEM, ze jestesmy BRACMI.
  Bo przeciez Pani poczula Jego duse…SLOWIANSKA DUSZE.
  Czyli czuje Pani i mysli „po slowiansku”

  Poczula Pani braterska wiez i empatie ❤ …jak w RODZINIE,
  fakt, ze Wiedun nie wymienil Polakow, ale tez i nie wymienil wielu innych Slowian: Czechow, slowencow, Czarnogorcow, Serboluzyczan itd…
  …ja tez pisze "ITD" by zaznaczyc , ze pamietam i o innych Slowianach 😉
  faktem jest , ze SERBOWIE wyslali BATALION 205 przygotowanych ochotnikow…pojechali tam walczyc w obronie BRACI.
  A ilu Ochotnikow pojechalo z POLSKI…wiec Wiedun po prostu mial okazje na cidzien poznac Braci, ktorych wymienil…a zauwazyla Pani, ze "zawiesil glos"…pewnie i Jego dusza czula, ze kogos tu brak…

  pani DUSZA poczula Jego Dusze…i to jesqt NASZA SLOWIANSKA WSPOLNOTA.
  NASZE DUSZE SIE ROZPOZNALY ❤

 53. Striełkow pomaga ludziom znieść to, co znieść muszą. A jak to co znoszą, będzie już nie do zniesienia, wtedy ci ludzie zniosą tę obcą władzę z powierzchni ziemi. I o to właśnie chodzi. Dlatego Striełkow akcentuje rolę piątej kolumny. Żeby ludzie w swojej nieświadomości wybrali dobrze, a nie źle. Być może będzie to kosztowało tysiące ofiar. Ale tylko tak można pomóc tym ludziom. Pomóc – MOTYWUJĄC. (Ponieważ pomoc bezpośrednia nie wchodzi w grę – to samobójstwo.)

 54. Pokoj Slowianom said

  Posluchajcie…

  na Podolu płacze kamień +tekst ukraiński

  Polecam tez kanal:

  http://www.youtube.com/user/katarzynaciolek83

  katarzynaciolek83

 55. Pokoj Slowianom said

  AD. 44

  DOWODY:

  ALEX KORMAN OFFICIAL BOOK LUDOBOJSTWO UPA NA LUDNOSCI POLSKIEJ

  To straszne…wiem, niestety sa tacy , co „nie chca wierzyc”
  …”Pamiec wyparta wroci sie upiorem” – napisala Krakowska Poetka…

 56. revers said

  A generalowie z kijowskiej junty juz raportuja, chwala sie ze sytuacja jest opanowana na poludniowym froncie, front wyprostowal sie. uzupelnil sie i to wszystko przez rosyjskiego dyplomate z rosyjskiej placowki w kijewie, ktory zaranzowal Minsk wygrala junta na czasie i w uzupelnieniach na froncie poludniowym bez wstrzymania sankcji dla Rosji, co oznacza dalsza wojne ekonomiczna z Rosja.

  Juz nie ktorzy komentatorzy z scierwomediow nie moga doczekac sie momentu kiedy Rosja skapituluje ekonomicznie.

  Do tego 34 czolgi Leopard szagaja po Lwowie i wszscy udja ze nic sie nie dzieje.

 57. Tekla said

 58. Świętosław said

  Piekna piesn dla tych „co nie zapominaja swojej ziemi”…jak w tej piesni(2010 rok,216 wejscia a jest aktualna)
  Петь!(гр.Финист)

  Петь!(Русь).Исполнитель-группа „Финист”.Слова и музыка-Юрий Барков.В клипе использованы работы В.Иванова,А.Клименко,К.Васильева,Б.Ольша­нского,А.Тимофеева,В.Клыкова.

  Сквозь века чужеземного зла,
  Вражьей крови немало пролив,
  Воплотилась в нас,проросла
  Сила духа русской земли.
  И пускай не стихает война,
  Я и смерти не убоюсь-
  Ведь бессмертна моя страна,
  Ведь всесильна моя Русь.

  Я здесь остаюсь-жить.
  Всякий раз,побеждая боль,
  Я себе говорю:”Дыши!”
  И снова иду в бой.
  Чтоб землю свою не забыть,
  Чтобы жизнь была,а не смерть,
  Я здесь остаюсь-любить,
  Я здесь остаюсь-петь.

  Мой народ тяжёл на подъём,
  Но как встанет во весь рост-
  Скинет сна векового гнёт
  И достанет рукой до звёзд.
  Сила ветра-в словах его!
  Сила камня-в его руках!
  Сила моря-в слезах его!
  Сила солнца-в его глазах!

  И мы здесь остаёмся-жить!
  Всякий раз,побеждая боль,
  Мы себе говорим:”Дыши!”-
  И снова идём в бой.
  Чтоб землю свою не забыть,
  Чтобы жизнь была,а не смерть,-
  Мы здесь остаёмся любить,
  Мы здесь остаёмся-петь!

 59. Świętosław said

  My tutaj zostajemy zyc!
  Kazdym razem zwyciezajac bol,
  Mowimy do siebie „oddychaj!”-
  I znowu idziemy w boj.
  By o ziemi naszej nie zapomniec,
  By zycie bylo, a nie smierc,-
  My tu zostajemy kochac,
  My TU spiewamy piesn!

  …dedykuje wszystkim Rodakom, ktorzy z roznych wzgledow zyja z dala od OJCZYZNY…
  …nadchodzi czas…

 60. Świętosław said

  Piesn z ktorej pochodzi tlumaczenie wyzej (wideo z 2010 216 wejsc… aktualne dzisiaj)

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: