Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  osoba prywatna o Wolne tematy (64 – …
  I*** o Instytut Rodła we Wrocław…
  Katarzyna T o Wolne tematy (64 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (64 – …
  I*** o Duchowa przestrzeń Polski?
  wanderer o Wolne tematy (64 – …
  Boydar o Wolne tematy (64 – …
  Sebastian o Facet o ksywce „Margot”
  wanderer o Wolne tematy (64 – …
  Antares o Wolne tematy (64 – …
  Piskorz o Duchowa przestrzeń Polski?
  Boydar o Instytut Rodła we Wrocław…
  Boydar o Wolne tematy (64 – …
  revers o Segregacja pacjentów. Koronawi…
  Piskorz o Wolne tematy (64 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 524 obserwujących.

Ukraina: Państwo zdalnie sterowane

Posted by Marucha w dniu 2014-09-18 (Czwartek)

Według najnowszych doniesień, głównym powodem dla którego Kijów zgodził się na „zawieszenie broni” była presja wywarta przez szefostwo Międzynarodowego Funduszu Walutowego (MFW), uzależniającego przyznanie kredytu od podpisania rozejmu.

W liście szefowej MFW, Christine Lagarde do ukraińskiego premiera odnosi się ona do problemu dodruku pieniędzy przez kijowski rząd:

„Jesteśmy poważnie zaniepokojeni dodrukiem pieniędzy przez Bank Centralny, gdyż jest to niezgodne z wymogami rynku. Krok ten nie tylko wywołuje inflację w kraju, ale również podważa współpracę handlową pomiędzy Ukrainą, a UE.”

Anton Heraszczenko, doradca ministra ukraińskiego MSW, Arsena Awakowa, na swoim profilu na Facebooku napisał, że porozumienie o zawieszeniu broni podpisane ostatnio w Mińsku zostało wymuszone przez władze unijne, które tym warunkowały udzielenie pomocy finansowej dla Ukrainy.

„Ten krok wynika z naszej słabości w kategorii wojskowej i technicznej. Na Ukrainie nie jest produkowana ani amunicja, ani pociski oraz rakiety do wielu typów wyrzutni, nasze zaś samoloty w 95% są tylko przedmiotami, bo nie jesteśmy w stanie ich naprawić” – stwierdził Heraszczenko.

Kliknij, aby powiększyć

Na podst. AdNovum
http://xportal.pl

Komentarzy 11 do “Ukraina: Państwo zdalnie sterowane”

 1. hawo said

  a FED to moze drukowac ? wychodzi na to ze wolny rynek jest wszedzie poza USA ,,, co to sie porobilo…

 2. NICK said

  „Ukraina” : quasi-państwo żydogermańskie.
  Biedna jego ludność.

 3. Marek said

  Polska juz jest zydogermanskim tworem, taka kolonia pruska pod zarzadem zydow, praktycznie od dziesiecioleci. Tylko nie wszyscy sie jeszcze zorientowali albo udaja, ze jest inaczej.

 4. Romank said

  TO bardzo wazny znak!
  NIKT!!!! NIKT!!!! Nie odwazy sie drukowacv pieniadza bez wyraznej zgody Kahalu Mamona!
  Jesli robi to Porosiontko…to ma na to wyrazne przyzwolenie.l…Dlaczego??? Odpowiedzcie sobie sami….

 5. Griszka said

  Przynajmniej ukraińskie MSW przyznało, że Ukraina to zadupie pod względem militarnym. Zapomnieli tylko dodać, że ten niemiecki bufor z uzbrojenia okradali ci sami oligarchowie, którzy teraz zawiadują Panem Awakowem.

 6. Filo said

  Hej
  Ja tu czegos nie pojmuje
  Swiatowe media podaja, ze ten caly rozejm i ta umowa to zostaly wymuszone na Ukrainie przez Putina!
  Czy moze Putin jest szefem IMF bo pani Lagarde ma niejakie problemy prawne?

 7. Taka taktyke zastosowano wobec Jaruzelskiego i od tego sie zaczelo ‚obalenie komunizmu’ ….
  Dobrze ze Rosja nie potrzebuje ‚kredytow’….

 8. Ukrancy to bandytyzm primitywów AFRYKAŃSKICH ! said

  Ci obecni tzw. „ukraincy” to zoologiczna DZICZ wyhodowana jak BYDŁO na DOKTRYNACH ideologicznych LUDOBUJCÓW NAZISTÓW Bandery, Szuchewicza, Andrija Melnyka, Adolfa Hitlera, Dmytro Klaczkiwskiego czy ZBRODNIARZY Poroszenki i Jaceniuka, którzy posługują się dzisiaj METODAMI jakimi posługiwało się zbrodnicze UPA.

  Bezkarni obecni LUDOBUJCY naziści ukraińscy Arseniy Yatsenyuk, Oleksandr Turchynov czy to kłamliwy zakłamany ZABIJAKA Petro Poroshenko NIE dorośli aby oni stanowili o jakmiś NIE cywilizowanym gównianym państewku „ukraina” wytrzęsionym z rękawa, które niczym się różni od tych islamskich maniakalnych DZIKUSÓW afrykańskich z Sudanu czy Nigerii zabijaków psycholi.

  Obecną najważniejszą „strategią” tych ukraińskich nazioli z Kijowa po wyrżnięciu Polaków na POLSKICH Kresach Wschodnich jest obecnie wyrżniecie milionów Ruskich po otrzymaniu na to pozwolenia od żydo-masońskich WAMPIRÓW z żydowskiej centralnej MELINY „biały dom” w Waszynktonie.

  Oto aktualne UKRANSKIE nacjonalistyczne DOKTRYNY na których podstawach naczelni BANDERWCY naziole Yatsenyuk, Oleksandr czy Poroshenko hodują tą DZICZ ukraińską, czyli na nazjonalistach UPA i OUN Mychajło Kołodzinskyskiego który ich tak naucza:

  “(…) Ludzie, którzy chcieli zdobyć wolność dla swojego narodu, nie przebierali w środkach dla jej osiągnięcia. Dlaczego i my nie mielibyśmy pójść drogami wytyczonymi przez historię?
  Trzeba krwi, dajmy morze krwi, trzeba terroru, wprowadzimy piekielny, trzeba ofiarować dobra materialne, nie zostawimy sobie niczego.
  Mając na celu wolne państwo ukraińskie, idźmy doń wszystkimi środkami i wszystkimi drogami.
  Nie wstydźmy się mordów, grabieży i podpaleń.
  W walce nie ma etyki.
  Etyka na wojnie to pozostałości niewolnictwa narzuconego przez zwycięzców – zwyciężonym.
  Nie dbajmy o dobre imię i opinię w świecie, bo choćbyśmy byli nie wiadomo jak ideowymi w swojej walce, wszyscy nazywać nas będą bandytami.
  Każda droga, która prowadzi do naszego najwyższego celu, bez względu na to, czy przez innych nazywana jest heroizmem czy podłością, jest naszą drogą … (…)”

  To właśnie ta UKRAINSKO-LUDOBUJCZA inspiracja popchnęła nacjonalistów nazioli ukrainców do WYRŻNIECIA Polaków na WOŁYNIU z którą zgadza się J.Kaczyński obecny naczelny banderowiec z III RP ze swoją anty-polskim gangiem PO-PiS !!!

  Wyhodowana obecna DZICZ ukraińska WYŻYNA Rosjan identycznie jak kiedyś Polaków na POLSKIM Wołyniu !

  Inny ideolog nacjonalistów ukranskich Andrij Melnyk pouczł ukrainców że najwyższą, absolutną wartością jest ich tylko „NARÓD UKRAINSKI”, a najważniejszym celem zdobycie niezależnego państwa TYLKO dla UKRAIŃCÓW i to za każdą cenę.
  Czasopismo “Prowodu Ukraińskich Nacjonalistów Rozbudowa Nacji” z listopada-grudnia 1930 roku zapowiadała krwawy przebieg „Rewolucji Narodowej” z wyżynaniem Polaków w taki sposób:

  “(…) Kiedy nadejdzie ten nowy, wielki dzień, będziemy bez litości.
  Nie będzie żadnego zawieszenia broni, nie powtórzy się ani perejasławska, ani hadziacka umowa – przyjdzie nowy Żeleźniak, nowy Gonta.
  Nie będzie miłosierdzia ani dla wielkiego, ani dla małego, a poeta zaśpiewa:
  „I zarżnął ojciec syna”. (…) Tylko w morzu krwi, tylko bezwzględnością , tylko w jednym żelaznym szeregu i z jednym wodzem wywalczymy sobie prawa człowieka …”

  Ludzie w III RP – PRZESTAŃCIE byc romantykami, bo ta WŚCIEKŁOŚĆ, zajadłośc NAXZIOLI ukraińców z Wołynia oglądamy TEŻ dzisiaj w Kijowie ŻYWCEM realizowana z IDEOLOGI NACJONALIZMU ukraińskiego!

  Oto ROZKAZ Dmytro Klaczkiwskiego, ps. “Kłym Sawur”, ówczesnego dowódcy grupy UPA-Północ, który w okresie marzec – maj 1943 r. podjął DECYZJĘ o rozpoczęciu MORDÓW Polaków na całym Wołyniu operając się na DOKTRYNACH walki o władzę wskazanych przez banderowskich ideologów:
  W czerwcu 1943 roku wydał tajną dyrektywę terytorialnego dowództwa UPA na Wołyniu w sprawie przeprowadzenia wielkiej akcji LIKWIDACJI polskiej ludności męskiej w wieku od 16 do 60 lat:

  “[…] Powinniśmy przeprowadzić wielką akcję LIKWIDACJI polskiego elementu.
  Przy odejściu wojsk niemieckich należy wykorzystać ten dogodny moment dla zlikwidowania całej ludności męskiej w wieku od 16 do 60 lat. […]
  Tej walki nie możemy przegrać i za każdą cenę trzeba osłabić polskie siły.
  Leśne polskie wsie położone obok leśnych masywów powinny zniknąć z powierzchni ziemi…”

  Czytaj „Nacjonalizm ukrainski” tutaj:

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Nacjonalizm_ukrai%C5%84ski

 9. Romank said

  ad,8…Nazizm ukrainski, wart dokladnie tyle samo co kazdy jeden nazim w tym polski.

 10. Siggi said

  Poroszenko oskarża USA. Afront dla Obamy?

  Data publikacji: 2014-09-19 13:00

  Data aktualizacji: 2014-09-19 13:25:00

  Poroszenko oskarża USA. Afront dla Obamy?
  Lukasz Kobus/Forum

  W niezwykle emocjonalnym przemówieniu prezydent Ukrainy Petro Poroszenko uczynił zarzut Amerykanom, że rozbroili jego kraj z jednych z największych zasobów broni nuklearnej na świecie i nie zapewnili – jak obiecywali – ochrony przed agresją wroga. Wezwał Waszyngton do dozbrojenia Ukrainy i podjęcia walki „w obronie demokracji przed barbarzyństwem”.
  – Ukraina pozbyła się trzeciego co do wielkości potencjału nuklearnego na świecie pod warunkiem zapewnienia bezpieczeństwa i – zamiast tego – została zaatakowana przez jedno z państw, które złożyło takie zapewnienie! – dobitnie podkreślił Petroszenko w mowie skierowanej do senatorów, przedstawicieli Izby Reprezentantów i Białego Domu

  – Stany Zjednoczone zobowiązały się stać na straży integralności terytorialnej Ukrainy i mamy nadzieję, że wywiążą się z tej obietnicy – kontynuował ukraiński przywódca, który został wielokrotnie nagrodzony gromkimi brawami i owacjami na stojąco.

  Poroszenko podkreślił, że brak wywiązania się ze złożonych obietnic wobec Ukrainy stanowi poważne wyzwanie dla bezpieczeństwa całego świata. Wezwał Amerykę do natychmiastowej reakcji w obronie Ukrainy, gdyż w przeciwnym wypadku skuteczność globalnego systemu nierozprzestrzeniania broni jądrowej, zostanie poddana ciężkiej próbie.
  Ukraiński lider poprosił o wymierną pomoc wojskową. Jak mówił: nie koce i noktowizory, lecz broń śmiercionośną. – Z kocami wojny nie wygramy. Co więcej, nie jesteśmy w stanie utrzymać pokoju – przekonywał. Zaznaczył, że świat znajduje się na krawędzi nowej zimnej wojny, która zagraża integralności terytorialnej nie tylko Ukrainy, ale także jej sąsiadów, takich jak: Gruzja czy Mołdawia. – Wolny świat nie może się ugiąć – mówił ukraiński przywódca.
  Poroszenko stwierdził, że znajdujemy się obecnie w obliczu zagrożenia bezpieczeństwa najgorszego od czasu kryzysu kubańskiego i wybór jakiego dokonuje się to „wybór między cywilizacją a barbarzyństwem”. – Demokracje muszą wspierać się wzajemnie. W przeciwnym razie będą eliminowane, jedna po drugiej – ostrzegał.
  Ukraiński przywódca zabiega w Ameryce o wysłanie transportów broni i nowoczesnego sprzętu łączności, który pozwoli na lepszą koordynację między ukraińskimi jednostkami wojskowymi w walce z rosyjskimi separatystami na wschodzie. Ukraińskie siły, mimo pewnych postępów, z powodu napływu broni, rosyjskich doradców wojskowych i sił specjalnych, znów zaczęły ulegać rosyjskim separatystom.
  Administracja Obamy i niektóre państwa europejskie wielokrotnie sprzeciwiały się dozbrojeniu Ukrainy, by nie prowokować Moskwy. Waszyngton twierdzi, że dozbrojona Ukraina nigdy nie będzie w stanie sprostać przewadze przeciwnika. Dozbrojenie może jedynie rozsierdzić Rosjan i przyczyni się do eskalacji konfliktu.

  Poroszenko jest jednak przekonany, że bez pomocy wojskowej, jego kraj nie będzie w stanie dłużej opierać się rosyjskiej agresji. Dlatego błagał amerykańskich polityków, by przeciwstawili się Putinowi. – Rozumiem, że amerykańscy obywatele i podatnicy chcą pokoju, nie wojny … Są jednak momenty w historii, których znaczenia nie można mierzyć jedynie w procentach wzrostu PKB – przekonywał.
  Dotychczas Waszyngton zaoferował Kijowowi pakiet pomocowy w postaci kamizelek kuloodpornych, sprzętu łącznościowego i żywności o wartości ponad 60 mln dol. Urzędnik administracji prezydenckiej powiedział agencji Reuters, że już wkrótce na Ukrainę trafi sprzęt radarowy i pomoc humanitarna.
  Międzynarodowy Fundusz Walutowy zaoferował rządowi w Kijowie pożyczki w wysokości 17 mld dol.

  Źródło: theguardian.com, foreignpolicy.com, AS.

  Read more: http://www.pch24.pl/poroszenko-oskarza-usa–afront-dla-obamy-,25515,i.html#ixzz3DnK5mNRS

 11. Siggi said

  c.d.

  Ukraina straszy Zachód mityczną bombą jądrową

  © Kolaż: Głos Rosji

  Zachód odmawia dostawy broni na Ukrainę, pomimo emocjonalnych apeli ze strony najwyższych dostojników państwowych, którzy nie chcą prowadzić negocjacji z południowym wschodem kraju. Na tle braku jasnych inicjatyw dyplomatycznych w Kijowie zaczęto mówić o możliwości posiadania własnej broni jądrowej.

  Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko w trakcie jednodniowej wizyty w Waszyngtonie potrafił zapewnić sobie zgodę Stanów Zjednoczonych na udzielenie dla jego kraju dodatkowej pomocy politycznej, gospodarczej i wojskowej, ale nie obietnicy udostępnienia amerykańskiej broni. W pełni zrozumiałe stają się mgliste aluzje wielu ukraińskich urzędników co do prawdopodobieństwa rezygnacji kraju ze statusu niejądrowego. Na przykład, szef ministerstwa obrony Ukrainy Walerij Hełetej oświadczył niedawno, że Kijów „zmuszony będzie” do ponownego rozważenia kwestii zrewidowania statusu niejądrowego, jeśli Zachód nie poprze jego wysiłków w zakresie „obrony przed Rosją”. Z kolei partia „Swoboda” latem tego roku zarejestrowała w Radzie Najwyższej projekt ustawy, w którym mowa jest o tym, że Ukraina może stać się mocarstwem jądrowym. Zdaniem ekspertów Kijów szantażuje Zachód, usiłując zapewnić sobie całkowite poparcie dla swej polityki na południowym wschodzie kraju. Jednakże polityka „wykręcania rąk” nie pomoże Ukrainie w uzyskaniu czegokolwiek od Stanów Zjednoczonych i ich sojuszników z NATO. Po pierwsze, Amerykanie sami świetnie potrafią wykręcać ręce innym. Po drugie, cena Ukrainy jądrowej jest zbyt wysoka dla Zachodu. Prezes Akademii Problemów Geopolitycznych Leonid Iwaszow powiedział w związku z tym:

  Aby Ukraina przystąpiła do opracowywania własnej bomby atomowej, trzeba najpierw zerwać szereg porozumień międzynarodowych: w pierwszej kolejności protokół z Lizbony, który ustalił status Ukrainy, Kazachstanu i Białorusi jako państw niejądrowych. Ta kwestia raczej nie zostanie rozstrzygnięta w interesie Ukrainy, gdyż Europejczycy, w tym Niemcy, będą zdecydowanie sprzeciwiać się temu. Z innej strony, Ukraina znajduje się obecnie w bardzo złej sytuacji finansowej i gospodarczej. Natomiast zbudowanie własnego potencjału jądrowego wymaga utworzenia nowych przedsiębiorstw, prowadzenia badań, organizacji stanowisk badawczych. Obecnie Ukrainę na to nie stać. Chodzi o to, że Amerykanie zezwolili na złożenie podobnego oświadczenia.

  W serwisach prasowych Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej i Organizacji do spraw Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie odmówiono jakichkolwiek komentarzy na temat wypowiedzi ministra obrony Ukrainy. Oświadczono jedynie, że zmiana statusu kraju w ramach Układu w sprawie nierozprzestrzeniania broni jądrowej wychodzi poza ramy kompetencji tych organizacji. Przy tym wysokie rangą źródło dyplomatyczne w Wiedniu poinformowało agencję informacyjną RIA Nowosti, że pomysł odnośnie zmiany statusu jądrowego Ukrainy, jeśli w ogóle może być omawiany, to tylko w duchu humorystycznym.

  Wicedyrektor Instytutu Stanów Zjednoczonych i Kanady Paweł Zołotariow powiedział:

  Zachód zdaje sobie sprawę z całej absurdalności tego oświadczenia, lecz nie będzie publicznie demaskować Kijowa. Najprawdopodobniej, opinia na temat oświadczenie ukraińskiego ministra zostanie wypowiedziana jedynie w kuluarach, lecz w sposób bardzo ostry. Odnośnie zamiarów, to dobrze, że zostały one ujawnione publicznie. Niech cały świat oceni poziom nieodpowiedzialności kijowskiego kierownictwa. Nie ulega wątpliwości, że ten krok wymierzony jest przeciwko Rosji. Jednak nie jest to żadna część składowa dobrze przemyślanej polityki państwowej. Zakładam, że broń jądrowa nigdy nie pojawi się na Ukrainie.

  Oświadczenia w sprawie broni jądrowej jedynie dyskredytują rząd ukraiński, który, jak można zakładać, powinien właśnie dążyć do wypracowania wizerunku odpowiedzialnej władzy, zdolnej nie tylko do rzucania w płomienie wojny kolejnych batalionów rezerwistów i pobrzękiwania mityczną szabelką w postaci bomby jądrowej, lecz również do prowadzenia konstruktywnego dialogu ze swymi oponentami.

  Świat, Ukraina, USA, broń jądrowa, konflikt, wizyta
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/2014_09_19/Ukraina-straszy-Zachod-mityczna-bomba-jadrowa-1743/

Sorry, the comment form is closed at this time.