Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Ale dlaczego? o BlackRock: 2 biliony dolarów…
  Tadeusz o Przez 37 lat, co dzień, wchodz…
  Tadeusz o Przez 37 lat, co dzień, wchodz…
  revers o Nie strasz, nie strasz, b…
  Krzysztof M o Dwa wektory hipokryzji
  Szczepan Zbigniewski o Nie strasz, nie strasz, b…
  Szczepan Zbigniewski o Nie strasz, nie strasz, b…
  revers o Aktualność geopolityki!?
  revers o Aktualność geopolityki!?
  bbebebe o Wolne tematy (82 – …
  kfskenve o Wolne tematy (82 – …
  Lily o „Papież Franciszek”jest naszą…
  revers o Nie strasz, nie strasz, b…
  AlexSailor o Kupiłeś „elektryka”? No to cię…
  Andy o Nie strasz, nie strasz, b…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 625 obserwujących.

I ty możesz zostać ruskim agentem, czyli Fronda na tropie

Posted by Marucha w dniu 2014-09-20 (Sobota)

Artykuł nie odkrywa nam niczego nowego. Ciekawe natomiast jest, iż został umieszczony na portalu Pch24.pl, zajmującym zdecydowanie antyrosyjskie stanowisko, wpisujące się w politykę Gazety Polskiej i różnych takich „niezależnych”, w najmniejszym stopniu nie dbającym o jakiekolwiek, bodaj szczątkowo obiektywne naświetlenie wypadków.
Admin

Czytelnicy Fronda.pl przecierają oczy ze zdumienia. Od kilku tygodni na „portalu poświęconym” ukazują się teksty insynuujące agenturalność publicystom myślącym o polityce zagranicznej inaczej niż Tomasz Terlikowski. I Jarosław Kaczyński.

[Jakie zdumienie? Przecież tak piszą od wielu miesięcy wszystkie niemal „patriotyczne” witryny – admin]

Zaczęło się na początku sierpnia, kiedy Fronda kpiła z zatrzymania Grzegorza Brauna przyrównując go do działaczy prokomunistycznego stowarzyszenia PAX i Zjednoczenia Patriotycznego „Grunwald”. Publicystom portalu nie spodobało się, że reżyser krytycznie patrzy na służalczy, de facto jednostronny sojusz Polski ze Stanami Zjednoczonymi.

Publicysta „Polonia Christiana” podpadł także swym wyrażanym głośno przekonaniem, iż zagrożenie dla bezpieczeństwa Polski stanowi dziś nie tylko Rosja, ale i inne państwa. Kuksańca dostał również nasz portal, bo to „z logo PCh24.pl w tle” Braun „udziela, nieuświadomionemu narodowi, lekcji prawdziwego narodowego patriotyzmu”.

Jednym z autorów tekstu był Tadeusz Grzesik, właściciel portalu. Atak na Brauna zakończył się jedynie sugestią, że reżyser idzie w ślady ludzi kolaborujących z prosowieckim systemem przed 1989 r. Kolejne teksty zaczęły pojawiać się w następnych tygodniach, jako swoisty cykl artykułów tropiących „ruskich agentów”. Przy czym aby zasłużyć sobie na to określenie, wystarczyło podważać mity dotyczące polskiej historii oraz nie zgadzać się na zgodnie proponowaną w ostatnich miesiącach przez tandem Donald Tusk – Jarosław Kaczyński wizję polskiej polityki wschodniej.

Demaskatorzy

Jako następny pod topór Frondy trafił Stanisław Michalkiewicz. Padły słowa o prorosyjskiej agitce znanego publicysty. Co tym razem nie spodobało się portalowi? Analiza Michalkiewicza, wedle której w Polsce istnieją trzy stronnictwa – pruskie, ruskie i amerykańsko-żydowskie (teza od lat przedstawiana w tekstach felietonisty). Choć stały autor „Najwyższego Czasu” słowem nie wspomniał o Frondzie, nawet w żaden sposób tej nazwy nie sugerując, jego krytyk na „portalu poświęconym” uznał, że słowa o „judeochrześcijanach” i agenturze USA dotyczą właśnie tego medium [He he, uderz w stół… – admin]. Autor podpisany tag porównał Michalkiewicza do… Trockiego. Dodatkowo zobrazował materiał fotomontażem, na którym do tułowia matejkowskiego Stańczyka doklejono głowę Michalkiewicza w czapce sołdata Armii Czerwonej. Tytuł – „Niepokój stronnictwa Ruskiego” – miał zapewne jeszcze mocniej uświadomić czytelnikom, co o Michalkiewiczu sądzi Fronda.

W innym tekście członkowie Ruchu Narodowego zostali okrzyknięci następcami Towarzystwa Przyjaźni Polsko-Radzieckiej. Dlaczego? Otóż Robert Winnicki ośmielił się „odrzucić taką koncepcję Międzymorza, jaką chciał realizować śp. Lech Kaczyński oraz obóz giedroyciowski”. To nie żart. Według Frondy, jeśli postrzegasz polską politykę wschodnią inaczej niż były prezydent oraz pozostający idolem Adama Michnika Jerzy Giedroyć, musisz być co najmniej tak zależny od Rosji, jak niegdyś członkowie TPPR od Sowietów!

Na tym jednak nie skończył się demaskatorski cykl Frondy. Wielu czytelników portalu musiało mocno się zdumieć, widząc początkiem września tekst pt.: „Patriotyzm białej flagi”, opatrzony kolejnym fotomontażem. Tym razem wrogami okazali się Rafał Ziemkiewicz i Piotr Zychowicz – pierwszy został przedstawiony jako kataryniarz grający na putinowskim instrumencie, drugiemu nałożono kacapski mundur i czapkę. Na wrzucenie do worka z napisem „rosyjska agentura” zasłużyli stanowiskiem zajętym podczas debaty o wojnie na Ukrainie, gdy obaj wykazali się postawą charakterystyczną dla konserwatywnej szkoły myślenia o polityce. Tadeusz Grzesik w bardzo emocjonalnym i pozbawionym jakichkolwiek elementów poważnej polemiki tekście zażądał od Ziemkiewicza, by „mówił za siebie” i raz jeszcze, dla pewności, nazwał Michalkiewicza, Brauna, Ziemkiewicza i Zychowicza „fałszywymi prorokami wciskającymi nam rosyjską propagandę”.

Fronda.pl czy pis.org?

Na portalu zaczęły się jednak pojawiać nie tylko artykuły napastliwe. Zaczęto również dość nachalnie uprawiać partyjną propagandę Prawa i Sprawiedliwości. Niektóre spośród tekstów tam zamieszczanych mogłyby spokojnie zostać stworzone na potrzeby internetowej witryny PiS, a nie niezależnego katolickiego portalu. 17 września cytowano (w całości) przemówienie Lecha Kaczyńskiego sprzed pięciu lat. Wiadomości dotyczące prowadzenia PiS w sondażach brzmią tam niesłychanie euforycznie („PiS jest już naprawdę blisko wielkiego triumfu”, „Tylko PiS ma plan na modernizację Polski”, itp.).

Samych siebie jednak redaktorzy Frondy przeszli jednak nadając tytuł informacji o wystąpieniu Jarosława Kaczyńskiego na Forum Ekonomicznym w Krynicy. Nagłówek brzmiał – „Jarosław Kaczyński to nasz współczesny Piłsudski”. Wstęp do tekstu głosił natomiast, że „wypowiedź Jarosława Kaczyńskiego na forum ekonomicznym w Krynicy jest przykładem na to, że to prezes PiS ma plan na to, jak uchronić Polskę przed agresją ze strony Rosji”.

Wbrew czytelnikom

Co ciekawe, czytelnicy Frondy zdają się nie rozumieć i nie podzielać tego zwrotu redakcji. Pod wszystkimi wspomnianymi wyżej tekstami atakującymi innych przedstawicieli obozu patriotycznego, widnieją dziesiątki komentarzy świadczących o niechęci użytkowników portalu do postawy reprezentowanej przez Tadeusza Grzesika poszukującego ruskich agentów wśród dotychczasowych sprzymierzeńców.

Redakcja nie wyjaśniła czytelnikom (pamiętającym liczne niezrealizowane przez PiS, a ważne dla katolików obietnice, nawet tak podstawowe, jak obrona życia od poczęcia) propisowskiego zwrotu. Dalej brnie w promowanie jednej opcji politycznej. Użytkownik Forum Frondy podpisujący się nickiem Marek22 napisał pod artykułem zrównującym Kaczyńskiego z Piłsudskim: No, no, kolejna granica lizusostwa (..) została pomyślnie pokonana: Kaczyński – Piłsudskim. Kolejna: Kaczyński – Janem Pawłem II? A przed samymi wyborami: Kaczyński to współczesna inkarnacja Jezusa Chrystusa. A po wyborach: urocze, dobrze płatne stołeczki w zarządach czegokolwiek.

Komentarz nie doczekał się odpowiedzi ze strony redakcji Frondy. Powstał za to tekst wyjaśniający, dlaczego Tomasz Terlikowski gościł w najbardziej mainstreamowym z programów telewizyjnych – w show Kuby Wojewódzkiego w TVN. Chwilę później naczelny Frondy został szefem TV Republika. Co dalej? Komu teraz poświęcony będzie ów portal?

Krystian Kratiuk
 http://www.pch24.pl

Komentarzy 11 do “I ty możesz zostać ruskim agentem, czyli Fronda na tropie”

 1. Amadeus said

  Z tym twierdzeniem:

  „Jarosław Kaczyński to nasz współczesny Piłsudski”

  To akurat trafiło im się jak ulał.
  Piłsudski, wróg polaków, mason, liberał.

  Pasuje to porównanie w 100% procentach.

 2. Nemo said

  „Czytelnicy Fronda.pl przecierają oczy ze zdumienia.’

  Najwyższa pora skończyć ze zdumieniem i zresetować mózg- wszystkie t.zw. katolickie media od dawna nadają według tego samego klucza. Gość Niedzielny na przykład odjechał już na maksa, według jego redakcji mamy do czynienia z wojną rosyjsko- ukraińską; czy potrzeba więcej słów?

 3. Edgar said

  Gdy usłyszałem o sowitej dotacji z „ministerstwa kultury” dla portalu Fronda moje obawy i podejrzenia były jednoznaczne. Zastanawia mnie tylko, dlaczego Michałkiewicz nadal trzyma na swojej stronie linki do takich „…” nazwijmy to poświęconych portali?

 4. aaaaaaaaa said

  ………nie wiem czy to już rutyna w tym kraju ?…….ale jak na razie wciąż czytam tylko kogo trzeba całować w dupę zamiast tego co jest realnego do zrealizowania w kraju ….

  jeszcze 5 minut i przestanę czytać w ogóle….. bo jest to pierdolenie o dupie Maryni a nie o konkretach ….

  ……jednym słowem stan bełkotu medialnego jest adekwatny do sytuacji i możliwości tego stepu ……….

 5. Zerohero said

  @Nemo

  „Gość Niedzielny” wspiął się rok temu na wyżyny krytykanctwa polityki USA oznajmiając piórem jednego z autorów, że wojna w Iraku była moralnie wątpliwa.

  – milion ofiar, 3 miliony uchodźców
  – fałszywy pretekst
  – zniszczone państwo po którym teraz szaleje ISIS
  – wybita inteligencja
  – zniszczona społeczność chrześcijańska

  a osobnik z GN ma „wątpliwości”. Może gwałcenie niemowlaków zdaniem GN jest wątpliwe? To jest przecież DEGENERACJA.

 6. Griszka said

  Może redakcja PCH24 w końcu zrozumie, że PiS to ta cześć układu, która wzorem Wałęsy ma wpięty święty obrazek w klapę i z prawej strony ogłupia naród.

  PS. Pisiory chcą nas uchronić przed agresją rosyjską, a jednocześnie szczują na Rosję w Europie razem z PO co aż się prosi o sankcje odwetowe ze strony Moskwy. Sami sobie zaprzeczają, bo takimi działaniami przyczyniają się do eskalacji tego konfliktu.

 7. Pamietajmy said

  AD 5
  Irak jest zbudowany na miejscu i KULTURZE SUMMERU. Wprawdzie grupy etniczne sie wymieszaly, ale wielu mieszkancow Iraku to POTOMKOWIE SUMERU.

  …nie tylko o „rope” chodzilo

 8. Witek said

  Nie wiem czy szanowni czytelnicy wiedzą, ale główny redaktor Frondy, pan Terlikowski został prezesem TV Republika po odejściu przez Wildsteina seniora.
  Sami swoi opanowują” politycznie niepoprawne” środowiska.
  Karnowscy… Wildsteiny… Ziemkiewicze…. Terlikowskie
  A że się różnią w szczegółach?
  To taka zabawa dla naiwnych… taki peintbol dla graczy 🙂

 9. Maur said

  Z PCh24.pl nie jest tak jak piszecie. Oni są bardzo antyrosyjscy, ale to nie znaczy, że są pro-ukaińścy, czy pro-banderowscy. To bardzo ciekawe środowisko, patrzą bowiem na sprawę szerzej. Punktują wszystkie banderowskie i antypolskie wystąpienia, wspierają Kresy.pl, to nie jest tak, że jak ktoś jest antyrosyjski to z gruntu musi popierać Ukrainę. To jest jakiś psychologiczny problem, kiedy tak myślimy, że ktoś w konflikcie musi być dobry, a ktoś zły. A jak się bije szatan z belzebubem?
  http://www.pch24.pl/banderowiec-polskiemu-samorzadowi-doradza,24536,i.html
  http://www.pch24.pl/radoslaw-sikorski-wspiera-banderowcow-,20851,i.html
  http://www.pch24.pl/nowa-ukraina-moze-byc-niemieckim-wasalem,21365,i.html
  Plus było tam mnóstwo tekstów poświęconych pamięci Wołynia. A zobaczcie jak ten sam autor (Kratiuk) zaczyna recenzję książki o Kresach, jak antyukraińsko. Także źle ich szufladkujecie
  http://www.pch24.pl/strach-to-czytac-,22031,i.html

 10. Maur said

  I jeszcze tekst tego samego Kratiuka znalazłem
  http://www.pch24.pl/prawica-patrzy-na-majdan,21020,i.html

 11. Griszka said

  @3
  Michalkiewicz nie ma swojej stronie odnośników do Frondy.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: