Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Virgo-Snake o Prawdziwa Europa szuka azylu w…
  walthemar o Tożsamość Ukrainy
  Virgo-Snake o Prawdziwa Europa szuka azylu w…
  Boydar o Prawdziwa Europa szuka azylu w…
  Virgo-Snake o Prawdziwa Europa szuka azylu w…
  Boydar o Wolne tematy (48 – …
  Głos Prawdy o Wolne tematy (48 – …
  Boydar o Tożsamość Ukrainy
  Zenon_K o Wolne tematy (48 – …
  How Too Ansys (@Ansy… o Tożsamość Ukrainy
  niepostepowyoszolom o Prawdziwa Europa szuka azylu w…
  Piskorz o Wolne tematy (48 – …
  maxie o Wolne tematy (48 – …
  Lily o Tożsamość Ukrainy
  Lily o Tożsamość Ukrainy
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 616 obserwujących.

„Do Rzeczy”: „kremlowska armia trolli” atakuje polską sieć

Posted by Marucha w dniu 2014-09-29 (Poniedziałek)

W Pol­sce wzra­sta ak­tyw­ność pro­ro­syj­skich or­ga­ni­za­cji. Głów­nym miej­scem ich dzia­ła­nia staje się in­ter­net, gdzie toczy się wojna pro­pa­gan­do­wa. Spra­wą „krem­low­skiej armii trol­li” ata­ku­ją­cych pol­ską sieć zaj­mu­je się już kontr­wy­wiad – in­for­mu­je ty­go­dnik „Do Rze­czy”.

Or­ga­ni­za­cje bro­nią­ce in­te­re­sów Rosji w in­ter­ne­cie okre­śla­ne są przez eks­per­tów jako „cień Pu­ti­na”. Choć na razie nie ma za­gro­że­nia, że za nasze gra­ni­ce prze­nik­ną tzw. „zie­lo­ne lu­dzi­ki”, to wojna pro­pa­gan­do­wa mię­dzy Rosją a resz­tą świa­ta trwa w in­ter­ne­cie.

Agen­cja Bez­pie­czeń­stwa We­wnętrz­ne­go zaj­mu­je się spra­wą „cieni Pu­ti­na”, ale nie udzie­la na ten temat bliż­szych in­for­ma­cji – pisze Woj­ciech Wy­bra­now­ski.

O „krem­low­skiej armii trol­li” pi­sa­ły już za­chod­nie ga­ze­ty. Dzię­ki ru­blom pły­ną­cym z Mo­skwy [część z nich przypada gajowemu – admin], lu­dzie po­wią­za­ni z ro­syj­ską Agen­cją Badań In­ter­ne­tu, ata­ku­ją i spa­mu­ją ser­we­ry za­chod­nich me­diów. Co piszą? Przede wszyst­kim po­wie­la­ją ro­syj­ską pro­pa­gan­dę i ata­ku­ją osoby nie­przy­chyl­ne Rosji.

Or­ga­ni­za­cją, która może zna­leźć się na ce­low­ni­ku służb, jest m.​in. Pol­ski Ko­mi­tet Sło­wiań­ski na czele z Bo­le­sła­wem Tej­kow­skim. Dzia­ła­cze tej or­ga­ni­za­cji ofi­cjal­nie wspie­ra­ją dzia­ła­nia Mo­skwy na Ukra­inie i chcą utwo­rze­nia jed­ne­go, sło­wiań­skie­go pań­stwa.

Po­dob­ne­go zda­nia są rów­nież człon­ko­wie „To­wa­rzy­stwa Przy­jaź­ni Pol­sko-Ro­syj­skiej”, któ­rzy pu­bli­ku­ją na por­ta­lach spo­łecz­no­ścio­wych ma­te­ria­ły dys­kre­dy­tu­ją­ce dzia­ła­nia pol­skie­go rządu ws. sy­tu­acji na Ukra­inie.

Pro­ro­syj­skie tek­sty roz­po­wszech­nia rów­nież radio „Głos Rosji” i pismo „Ob­ser­wa­tor Po­li­tycz­ny” – wska­zu­je ty­go­dnik „Do Rze­czy”.

Więcej na http://wiadomosci.onet.pl

Działalność probanderowskich organizacji i ich trollów nie budzi, na szczęście, zaniepokojenia „polskich” służb.
Admin

Komentarzy 58 do “„Do Rzeczy”: „kremlowska armia trolli” atakuje polską sieć”

 1. Marek said

  Banda baranow rzadowych….wqurwiac ludzi potrafia, to trzeba im przyznac. Antypolska holota.

 2. wanderer said

  A o Gajowce nie ma ani slowa?
  Uu…
  Widocznie za malo Pan Gajowy bieze rubli zeby sie Nim zainteresowali. Oni tylko interesuja sie tymi co moga te ruble od nich wytargac.

  Rubli nie oddam!!! – admin

 3. Amadeus said

  No w końcu doszliśmy do czasów wolności słowa, cóż za piękne to czasy. 🙂

 4. NICK said

  „Do Rzeczy”? Od rzeczy!
  Żydotfurczość skrzeczy… .

 5. qwerty said

  Przeciez od dawna wiadomo kto dostaje krwawe ruble za sianie kremlowskiej propagandy. Michalkiewicz, Korwin, Kolonko no i oczywiscie Gajowy Marucha.

  [Ostatnio chyba się i Łysiak załapał 🙂 – admin]

  A widzieliscie ten artykul „prawicowej” stacji?
  „Jak rozpoznac Żyda” to antysemickie brednie, ale „Jak rozpoznac agenta Moskwy”, to juz nie brednie tylko czesc oficjalnej teorii spiskowaj w ktora nawet chazaria srodowiska GW ma prawo wiezyc.
  http://telewizjarepublika.pl/internauci-jak-rozpoznac-agenta-moskwy-na-facebooku,4844.html

 6. Joe said

  UNE chca zeby sie z niemi PO chrzescijansku rubelkami POdzielic….Bo same kiepskie wici do UNYCH docieraja…Putin znow sie wzbogaca bo znalezli dla niego ogromne zloza pelne palw…a na umizgi niedobrzelec przestal juz dawno reagowac….
  Trza go troche militarnie…moze zmieknie.

 7. yattakaj said

  A może Gajówka jest zbyt niebezpieczna dla tych łotrów i jej nie reklamują .? 🙂

 8. maasteer said

  Kiedyś słyszałem takie powiedzenie na temat demokracji: ” Nie zgadzam się z Twoimi poglądami, ale zrobię wszystko abyś mógł je głosić” I jak to się ma do obecnej sytuacji?
  Czy amerykańska propaganda jest dopuszczalna? Czy w sprawie broni masowego rażenia w Iraku to była sama prawda i tylko prawda?
  A banderowska propaganda jest w porządku. A co z paragrafem za propagowanie (w tym przypadku jawne tworzenie) ustroju faszystowskiego?

 9. Brat Dioskur said

  Najlepiej sparafrazowal ten caly antyrosyjski kociokwik niemiecki (tak ,tak) kabaret gdzie w skeczu wyszydzjacym sposob relacjonowania przez zachodnie media przebieu wypadkow na Ukrainie aktor konczy wystep okrzykiem :” przeciez my walczymy o wolnosc slowa w Rosji a…. nie tutaj”!Burzliwym oklaskom nie bylo konca.
  Tymczasem u milosnikow Bandery ,czyli na czystej od rosyjskich trolli witrynie www. niezalezna .pl placz i zgrzytanie zebow.Tym razem zdobyto sie tam na akt patriotyzmu ,rzeklbym krajowego i zlorzeczy sie sejmowi za odwlekanie ustawy majacej regulowac odszkodowania dla osob przesladowanych w PRL za dzialanosc niepodleglosciowa. Skorzystaliby na niej glownie szykanowani dzilacze Solidarnosci ,ktorzy wyrzucani w latach 80-tych z pracy, nie wypracowali sobie emerytur.Naturalnie ubecy majac pelny wymiar lat pracy, emerytury dostaja!
  PiSiacy z niezalezna.pl nie przyjmuja argumentu ekspertow sejmowych ,ze ustawa taka jest finansowo nie do zrealizowania wszelako zapominajac o tym ,ze kasa sie wyczerpala glownie po uchwalenia wyplaty „po €100 na lebka”, za ktora regulujaca ten podarunek ustawa glosowali poslowie …PiSu!

 10. wanderer said

  @ad 7 Yattakaj
  Chyba cos w tym jest 🙂 Widocznie stwierdzili, ze tu madrze i prosto jak kawe na lawe wyklada sie prawde, wiec istnieje niebezpieczenstwo, ze najbardziej otumaniony leming otworzy slepka i zacznie prawidlowo myslec jak tu zajrzy. Wiec: cicho sza!

 11. adsenior said

  Wracają czasy propagandy lat 50-tych, z gadzinówką wymiotną jako godną następczynią Trybuny Ludu!

 12. Griszka said

  @5
  I jeszcze Ziemkiewicz.
  Nie wyobrażam sobie, aby zdołali zadrutować Korwina czy Michlakiewicza 🙂

  Ludzie w sieci zawsze agresywnie reagują na nachalnie wciskaną im propagandę. Najpierw było 9/11, WMD w Iraku, teraz bajki o władzy ludu na Ukrainie, gdy tylko nastąpiło przemieszczenie oligarchów na stołkach przy udziale groźnych bojówkarzy ze Swobody i Prawego Sektora. Z ogólną szkodą dla wszystkich mieszkańców Ukrainy.

  Nie pamiętam, który publicysta pisał, że takie straszenie kontrwywiadem i napuszczanie go na komentatorów przyniesie odwrotny skutek do zamierzonego. Ludzie tym bardziej będą nieufni. Zresztą sami spójrzcie na komentarze pod tym artykułem na Onecie.

 13. Dziad Wernyhora said

  No to teraz wiem kim jestem – cieniem Putina.
  Przypomina mi się końcówka jednej z bitew we „Władcy Pierścieni”, kiedy to na pole bitwy przybywa armia cieni i robi porządek z napastnikami-paskudami.

 14. Griszka said

  W ogóle redakcja Głosu Rosji powinna podziękować Onetowi i Do Rzeczy za darmową reklamę.
  Aż dziw bierze, że sam Do Rzeczy nie doniósł na siebie w kontekście „zielonych ludzików” w redakcjach, bo przecież opublikowali niepoprawne politycznie felietony Łysiaka 🙂

 15. Jacek said

  to jest taka grzywna za Lysiaka, mowi wszystko o „do rzeczy”. A w „do rzeczy”, o ile sie nie myle jest Wildstein, to mowi jeszcze bardziej „do rzeczy”.

  Czy sa w Polsce ludzie, ktorzy uprawiaja pro-rosyjska czy pro-putinowska propagande? Oczywiscie sa. A ilu jest takich, ktorzy uprawiaja pro-talmudyczna propagande i najwyrazniej szykuja sie do spolki z banderowcami (i z niemcami) do „ostatecznego rozwiazania kwestii polskiej”? Nie trzeba ich szukac po internetach. Problem polega na tym, ze Putin im w tym przez historyczna antypolska propagande pomaga, rowniez wbrew interesom Rosjan i Rosji.

 16. Zerohero said

  Głos Rosji to bardzo uczciwe medium. Słowo „Rosja” mają w tytule. A która z polskojęzycznych gazet odważyłaby się nazwać siebie np. Gazeta Żydowską albo Głosem Niemiec? Żadna. Tam są agenci a nie w głosie Rosji. Głos Rosji działa jawnie.

  a bolszewików z Od Rzeczy należy gonić, bo chcą Polakom założyć knebel pod pozorem walki z ruską agenturą. Typowa bolszewia.

  bolszewika goń, goń!

 17. Filo said

  E, takie kopiejki, ktore dostaje Marucha nie warte sa wzmianki.

  Ja nie czytam ruskiej propagandy. Zawsze i przede wszystkim czytam amerykanska uczciwa prase, ktora rzetelnie donosi o wydarzeniach na swiecie
  Amerykanscy weterani i ofierowie armii:
  http://www.veteransnewsnow.com/2014/06/19/406636-us-backs-kiev-regime-and-final-solution-mindset/

  Wiadomosci prosto z ONZ-u.

  http://talbot.nowyekran.pl.neon24.pl/post/110600,oswiadczenie-onz-panstwa-ukraina-nie-ma-i-nigdy-nie-bylo

  Amerykanska prasa przeprowadza wywiady z mieszkancami Kijowa:
  http://www.veteranstoday.com/2014/09/25/ukrainian-singer-ruslana-a-visit-to-donetsk-was-an-eye-opener/

  Bardzo uwaznie slucham amerykanskich kongresmenow i i innych waznych ludzi
  dr. Ron Paul – kongresman z Teksasu (Partia Republikanow)
  Sankcje przeciwko Rosji moga zniszczyc dolar:

  Amerykanski imperializm:opracowany przez kanadyjski instytut badan geopolitycznych
  http://www.globalresearch.ca/americas-unlimited-imperialism/5398638

  Amerykanski general, potwierdza amerykanski imperializm:
  Woijny amerykanskie sa planowane na cale lata. Zadna wojna nie wybucha przypadkowo, czy nagle:

  A w Szkocji to pewnikiem Russcy pomieszali papiery wyborcze

  A w Nowym Jorku to Ruskie chyba zydow przekupily:

 18. Otto Hak said

  Pan to jest optymista, panie Wanderer.

 19. Romank said

  Qwerty..
  ….za postawienie Gajowego w towarzystwie wymienionym przez siebie- masz u mnie w dziob,,z meszta..zdrowa noga!

 20. Luxeuro said

  Nazwać i”Do Rzeczy” baranów to zbyt zaszczytne. Bezmózgowi kretyni. Pomyśleć ze Rosjanie będą tracić czas na zmianę opinii publicznej Polin jest śmieszne.

  Ale ten komentarz mi się spodobał bo rombie w samo sedno kto jest kim,

  ~Sprawiedliwość amerykańska : Krótka historia ‚walki o demokrację” przez USA. Czyli za co cenię Amerykanów?

  Za wyrżnięcie Indian Północno – Amerykańskich a niedobitki osadzenie w cyrkach i rezerwatach.

  Za łapanki murzynów w Afryce, aby pracowali, jako niewolnicy dla dobra Amerykanów i USA.

  1846, 25 kwietnia -1848, USA przejmują ponad połowę terytorium Meksyku. Czyli dzisiejsze: Kalifornia, Teksas, Nowy Meksyk, Arizona, Nevada, Utah, Wyoming, Kolorado.

  1901-wprowadzenie wojsk do Kolumbii

  1902-najazd na Panamę

  1903-USA skierowały do Przesmyku Panamskiego okręty wojenne w celu izolowania Armii Kolumbijskiej

  1903-inwazja Hondurasu, Republiki Dominikany i Syrii

  1904-inwazja Korei, Maroko i Republiki Dominikany

  1904-1905-wojska amerykańskie interweniują w wojnie rosyjsko-japońskiej

  1905-wojska amerykańskie ingerują w rewolucję w Hondurasie

  1905-wprowadzenie wojsk do Meksyku (pomagano dyktatorowi Porfirio Diazowi w tłumieniu powstania)

  1905-wprowadzenie wojsk do Korei

  1906-inwazja amerykańska na Filipiny, stłumienie powstania narodowowyzwoleńczego

  1906-1909-amerykańskie wojska wkraczają na Kubę w czasie wyborów

  1907-wojska amerykańskie wprowadzają w życie protektorat „dolarowej dyplomacji” w Nikaragui

  1907-wojska amerykańskie interweniują w rewolucję w Republice Dominikany

  1907-wojska amerykańskie uczestniczą w wojnie Hondurasu z Nikaraguą

  1908-wojska amerykańskie wkraczają do Panamy podczas wyborów

  1910-Nikaragua. Wojska amerykańskie wkraczają do portów Bluifilz i Corinto

  1911-Amerykanie lądują w Honduranie w celu wsparcia powstania pod wodzą byłego prezydenta Manuela Bonnity przeciwko legalnie wybranemu prezydentowi Miguelowi Davila

  1911-stłumienie antyamerykańskiego powstania na Filipinach

  1911-wprowadzenie wojsk amerykańskich do Chin

  1912-wojska amerykańskie wchodzą do Hawany (Kuba)

  1912-wojska amerykańskie wchodzą do Panamy podczas wyborów

  1912-napaść wojsk amerykańskich na Honduras

  1912-1933-okupacja Nikaragui, ciągła walka z partyzantami. Nikaragua przekształciła się w kolonię monopolu „United Fruit Company” i innych firm amerykańskich

  1914-wojska amerykańskie wchodzą do Republiki Dominikany, walki z powstańcami o Santo Domingo

  1914-1918-seria najazdów na Meksyk

  1914-1934-Haiti. Po licznych powstaniach Ameryka wprowadza swoje wojska, okupacja trwa 19 lat

  1916-1924-8-letnia okupacja Republiki Dominikany

  1917-1933-okupacja wojskowa Kuby, protektorat ekonomiczny

  1917-1918-udział w I Wojnie Światowej. Początkowo Ameryka utrzymuje neutralność czyli sprzedaje broń za astronomiczne kwoty, bogaci się niewyobrażalnie, przystępuje do wojny dopiero w 1917 roku to znaczy prawie przy samym końcu, straciła zaledwie 40 tysięcy ludzi (przykładowo Rosjanie 2 miliony) ale po wojnie ogłasza się głównym zwycięzcą

  1918-1922-interwencja w Rosji

  1918-1920-Panama. Po wyborach wprowadza wojska w celu pacyfikacji zamieszek

  1919-Kostaryka. Powstanie przeciwko reżimowi prezydenta Tinoco. Pod naciskiem USA Tinoco zrezygnował ze stanowiska prezydenta jednakże niepokoje w kraju nie ustały. Lądowanie wojsk USA w celu „obrony amerykańskich interesów”. Wybór na urząd prezydenta D. Garia. W kraju przywrócono rządy demokratyczne

  1919-wojska amerykańskie walczą po stronie Włoch przeciwko Serbom w Dalmacji

  1919-wojska amerykańskie wchodzą do Hondurasu podczas wyborów

  1920-Gwatemala. Dwutygodniowa interwencja

  1921-Amerykańskie wsparcie dla rebeliantów walczących o obalenie prezydenta Gwatemali Carlosa Herrero w interesie „United Fruit Company”

  1922-interwencja w Turcji

  1922-1927-wojska amerykańskie w Chinach podczas powstania ludowego

  1924-1925-Honduras. Amerykańskie wojska napadają na kraj podczas wyborów

  1925-Panama. Wojska amerykańskie rozpraszają i tłumią strajk generalny

  1926-amerykańska inwazja na Nikaraguę

  1927-1934-Na całym terytorium Chin stacjonują wojska amerykańskie

  1932-Salwador. Inwazja od strony morza. W tym czasie trwało powstanie

  1936-Hiszpania. Wprowadzenie wojsk podczas wojny domowej

  1937-pojedyncze starcie militarne z Japonią

  1937-Nikaragua. Z pomocą wojsk amerykańskich Somoza dochodzi do władzy obalając legalny rząd Sacasa. Somoza zostaje dyktatorem, członkowie jego rodziny rządzili krajem przez 40 lat

  1939-wprowadzenie wojsk do Chin

  lata 1939-1945. To sprzedaż broni na odbywającą się wojnę światową gdzie się dało i ile można było wcisnąć. Wzbogacili się tym sposobem niesamowicie .nie martwiąc się że stali się pośrednimi zabójcami. Pod koniec wojny przylecieli podzielić wojenne łupy. Na Japonię już po ustaniu działań wojennych a w trakcie spisywania aktu kapitulacji zrzucili 2 bomby atomowe. Celem uzyskania odpowiednich dla siebie warunków kapitulacji i zastraszania świata . Co im znakomicie się udało do dzisiaj. Również ten naród stosuje zasadę- jak raz wejdzie do danego kraju to z niego nie wychodzi. Od 1945r. okupują Japonię Włochy i Niemcy oraz inne coraz to nowe kraje.

  6 Sierpnia i 9 sierpnia 1945 roku USA zrzuciły na Hiroszimę i Nagasaki bomby atomowe.

  1950-1953-wojna w Korei. W działaniach bojowych brało udział 350 tysięcy ludzi, 1 tysiąc czołgów, ponad 300 okrętów. Przeważającą część kontyngentu i sprzętu wojskowego dostarczyły USA

  1961, kwiecień-próba amerykańskiej inwazji na Kubę w rejonie Zatoki Świń w celu obalenia rządu Fidela Castro

  1965-1973-wojna w Wietnamie. Największy udział sił zbrojnych USA po II Wojnie Światowej

  1964-1973-operacja zbrojna USA przeciwko Frontowi PatetLao w Laosie. Brało udział ponad 50 tysiące ludzi

  1979, Grudzień – Wojna Afgańskaz ZSRR [Rosją]. USA i UK zakłada sunnicką al-Kaidę [szkoli i wyposaża w broń] przeciwko Rosji.
  25 października 1983-czerwiec 1985-operacja wojskowa USA „Nagła furia” na Grenadzie w celu obalenia lewicowego rządu tego wyspiarskiego państwa

  1986, kwiecień-po wprowadzeniu sankcji ekonomicznych USA rozpoczęły akcje wojskowe przeciwko Libii. Zbombardowano dzielnice mieszkalne Trypolisu i Benghazi

  1989, grudzień-wojskowa operacja USA pod nazwą „Just Cause” w Panamie w celu usunięcia szefa kraju, prezydenta Noriegi, oskarżonego o handel narkotykami i o popieranie terroryzmu

  1991, 17 stycznia-28 lutego-operacja wojskowa USA i ich sojuszników, o nazwie „Pustynna burza”, w wyzwoleniu Kuwejtu od irackiej okupacji

  1991-1995 i 1998-1999-wojna etniczna w Jugosławii i agresja NATO przeciwko Federalnej Republice Jugosławii

  1993, 17 stycznia-USA rozpoczęły atak rakietowy na iracki obiekt gdzie , według twierdzeń Waszyngtonu, prowadzono prace nad bronią jądrową w odległości 20 kilometrów od centrum Bagdadu

  1993, 26 czerwca-USA dokonały uderzenia rakietowego w główny kompleks dowodzenia wywiadu irackiego w Bagdadzie w odpowiedzi na rzekome opracowanie przez Bagdad planów zabicia amerykańskiego prezydenta George’a Busha

  1996, 3 września-USA dokonały ataku rakietowego na Irak po tym jak wojska irackie przeprowadziły operację przeciwko Kurdom w rejonie Erbil na północy Iraku

  1998, 20 sierpnia-atak na „cele terrorystyczne” w Afganistanie i Sudanie w odpowiedzi na zamachy terrorystyczne na ambasady amerykańskie w Tanzanii i Kenii

  1999, 24 marca-operacja „Sojusznicza siła”. Interesujący jest zwłaszcza ten historyczny przegląd na tle tego jak zachowują się USA i sojusznicy w sytuacji kiedy jeden niepodległy kraj próbował spacyfikować jedną samozwańczą republikę

  2001, 7 października-Afganistan. USA przeprowadzają operację w Afganistanie w ramach operacji „EnduringFreedom”, rozpoczętej rzekomo w odpowiedzi na zamach terrorystyczny z 11 września 2001 roku

  2003, 20 marca-wojna iracka, konflikt który rozpoczął się od napaści sił USA i ich sojuszników na Irak w celu obalenia reżimu Saddama Husseina. Operacja nosiła nazwę „Iracka wolność”

  2008, sierpień-konflikt zbrojny w południowej Osetii. Nieudana próba USA rozpoczęcia wojny z Rosją z wykorzystaniem Gruzji.

  2010, 18 Grudzień. Arabska Rewolucja [Wiosna] wybucha w Tunezji. Fakt ten jest ten entuzjastycznie przyjęty i w 100% popartyprzez sunnickiego islamistę Husseina Baracka Obamę.

  2011, Styczeń reżim sunnickiego islamisty Husseina Barack Obama wspiera radykalnych sunnickich islamistów Bractwa Muzułmańskiego oraz salafitów w walce o obalenie egipskiego Prezydenta Hosniego Mubaracka. Bractwo Muzułmańskie oraz Salafici [radykalni sunnici] mordują chrześcijan kościoła koptyjskiego w Egipcie.

  2011, 19 Marca-wojna w Libii. Pod wymyślonym i kłamliwym pretekstem stworzono powód do napaści na Libię. Reżim sunnickiego islamisty pomaga swojej al-Kaidzie w Libii przejąć władzę poprzez ustanowienie strefy nielotów [no flyzone] dla broniącego się przed al-Kaidą Kadaffiego a podszczute przez Husseina O reżimy UK i Francji bombardują wojska Kaddafiego dając zwycięstwo Al-Kaidzie [Arabskiej Wiośnie].

  2011,Marzec – reżim sunnickiego islamskiego Hussein Barack Obama prezydenta USA wspiera sunnickąal-Kajdę w Syrii w walce o obalenie szyickiego Prezydenta Bashara Al-Assada.Chrześcijanie syryjscy od tej pory są masowo mordowani przez al-Kaidę popierana i dozbrajaną przez Obamę oraz Turcję i Arabię Saudyjską i Katar.

  2013 Sierpień / wrzesień reżimsunnickiego islamskiego Husseina Baracka Obamy, buduję międzynarodową koalicję przeciwko Syrii [po sfingowanym, fałszywym ataku gazowym z 21.08 w Syrii dokonanym przez al-Kaidę tzw. false flag].Hussein Obama grozi Syrii atakiem. W sprawę angażuje się Rosja zapobiegając wojnie [rozbrojenie chemiczne Syrii].

  2013/2014 Reżim islamskiego Husseina Obamy buduję międzynarodową koalicję przeciwko Rosji w walce o Ukrainę [podchodząc pod granice Rosji – Ukraina, Morze Czarne (Bułgaria, Rumunia, Turcja), Polska, Kraje Bałtyckie i Bałtyk obstawiony przez NATO]. Cel jest jeden odciągnąć Rosję od Morza Czarnego, Turcji i Syrii której Rosja aktywnie pomaga zwalczać członków al-Kaidy [sojusznikówsunnickiegoHusseina Obamy].

  Czerwiec 2014 Obama wydaje 500 mln dolarów na dozbrajanie al-Kaidy w Syrii zwalczającej legalnego Prezydenta Asada.

  Czerwiec 2014 Al-Kaida (ISIS) po 100 latach przywraca Kalifat na terenie Iraku i Syrii z planami ekspansji o Liban i cały Świat. Hussein Obama nie robi nic (w swojej książce napisał, że nie zaatakuje żadnego państwa islamskiego a wg. sunnitów szyici nie są prawdziwymi muzułmanami) aby pomóc militarnie rządzonym przez szyitów – Irakowi i Syrii, i uwolnić się od sunnickich dżihadystów z Kalifatu państwa Islamskiego (IS)!

  Lipiec 2014 Nad Ukrainą w niewyjaśnionych okolicznościach strącono Boeinga 777 (podobno kontrolerzy Ukraińscy naprowadzili ten samolot na ta wysokość i na ten kurs, (pomimo że wcześniej zapowiedziano wyłączenie tej przestrzeni powietrznej do lotów pasażerskich nad terenami zajmowanymi przez separatystów prorosyjskich. Pomimo, że wcześniej załoga postanowiła lecieć wyżej. Podobno również Boeing ten był na tym terenie w towarzystwie 2 ukraińskich myśliwców, informacje wywiadu ukraińskiego były stworzone zanim ta katastrofa się wydarzyła źródło na YouTube i LiveLeak niestety tylko w języku angielskim „Special Report: Malaysian Flight False Flag Evidence Revealed”.

  Wrzesień 2014. USA wespół z innymi krajami NATO postanowiło o odebraniu suwerenności narodowej Polsce i Polakom. Już staliśmy się „SZPICĄ” kolejną amerykańską i jedną wielką bazą militarną NATO (USA) – czyli graniczymy z Rosją. W tej sytuacji w razie III Wojny Światowej staniemy się uzasadnionym pierwszym celem rosyjskiego ataku lub kontrataku. Przypominam że w Polsce już są rozmieszczane elementy tarczy antyrakietowej oraz jej rozbudowa. Więc będziemy w razie wojny atakowani pierwsi.

  Wrzesień 2014 Hussein Obama buduje międzynarodową koalicję przeciwko Sunnickiemu Kalifatowi – Państwu Islamskiemu w Iraku i Syrii. Akcja ta może posłużyć jako pretekst aby obalić liberalny i tolerancyjnego szyitę – prezydenta Asada w Syrii oraz która może obalić rząd szyitów w Iraku. A wywoła zbrojny sprzeciw szyickiego Iranu a to już oficjalnie III W.Ś.

  Wrzesień 2014 Hussein Barack Obama mówi, że zniesie sankcje gospodarcze z Rosji, jeżeli Rosja podda się amerykańskiej demokracji (supremacji). Czyli jeżeli Rosja zgodzi się być lennikiem i wasalem Husseina Obamy i jego USA. Krótko mówiąc mówi do Putina: oddaj mi hołd i płać haracz za ochronę jak płacona – dżizja w islamie, od niewiernych a będziemy żyli w pokoju. To można nazwać tylko terrorystycznym wymuszeniem poddaństwa polegającego na osłabieniu ekonomicznym i militarnym Rosji.

  Amerykanie mają setki baz wojskowych rozlokowanych na całym świecie a obecnie organizują kolejne na Ukrainie w Polsce i krajach bałtyckich. USA ciemięży cały świat ekonomicznie i terroryzuje militarnie.

 21. JO said

  „USA ciemiezy caly swiat…” = Syjonizm….

 22. Griszka said

  @20
  „Podobno również Boeing ten był na tym terenie w towarzystwie 2 ukraińskich myśliwców, informacje wywiadu ukraińskiego były stworzone zanim ta katastrofa się wydarzyła źródło”

  Źródło było na twitterze. Jeden z kontrolerów o imieniu Carlos, który był w wieży kontroli lotów w Kijowie w momencie katastrofy przekazywał wiadomości ze swojego smartfona. Zatrzymali go ukraińscy wojskowi, gdy zorientowali się jakiego bajzlu może im narobić. Jego konto na twiterze zostało szybko usunięte chociaż pisał na nim od 4 lat.

 23. NICK said

  (20) .P. Luxeuro. Dobrze, że Pan przypomina te sprawy. Wiele się zapomina.

 24. Jacek said

  ad Filo

  moze Pan dodac do kolekcji:

 25. jasiek z kla said


  Biedny szejk nawet nie wie że jest rosyjskim agentem.

 26. Luxeuro said

  Ad. 23 – „Wiele się zapomina.”
  Sam popadam w ten problem ale Gajówka odświeża i stymuluje komórki mózgowe 🙂

 27. janek0 said

  http://www.stefczyk.info/publicystyka/opinie/gadowski-sledzmy-rosyjska-agenture,10061905820
  „Skoro Rosja prowadzi takie działania wobec Polski, to co to oznacza dla relacji polsko-rosyjskich? Widzimy przygotowanie do ostrzejszego kursu wobec Warszawy?
  Na razie mamy etap neutralizacji Polski, rozbijania polskiej opinii publicznej na części składowe, by Polska była słabsza. Rosja czyni to, żeby się pozbyć kłopotu.”
  😀

  A co do „Od Rzeczy”:

  „Wojna między Rosją a Ukrainą ma dla Polski fundamentalne znaczenie. Można wprawdzie chować głowę w piasek i opowiadać idiotyzmy, że „nasza chata z kraja”, sprawa nas nie dotyczy i nie powinniśmy się mieszać, ale w niczym nie poprawi to naszego bezpieczeństwa ani nie oddali od nas moskiewskiego zagrożenia – pisze w nowym „Do Rzeczy” Bronisław Wildstein.”
  http://dorzeczy.pl/id,4350/Wildstein-w-Do-Rzeczy-jestem-Polakiem-pomagam-Ukrainie.html

  Moskiewskie zagrożenie, kremlowska armia trolli, Putinowskie ukąszenia… Pan Goebbels wymięka 🙂

 28. SmetanaTlusta said

  JJa wiem ,ze to dla WAStowarzysze przykre, ale zdecydowana wiekszość Polaków jest przeciwko Rosji. I nawet nie idzie o te wojny co to okropne USA wywołało (mnie bardzo brakuje jeszcze spopielenia ZSRR, ale na wszystko przyjdzie czas) tylko na to nieszczęsne przesłanie cywilizacyjne. Polaków na sowiecką cywilizację nie nabierzecie. Możecie się tu natwardozesrać, a i tak wasze pisanina na próżno. Sowieckietępactwo jest tak łatwe do rozpoznania jak smródsowieckich onuc.
  Rosjanki ślą błagalne i roznegliżowane oferty matrymonialne do tej wrednej Ameryki aby tylko się z tego sowietraju wyrwać, atutejszekretynki bredzą i bredzą.Umierajcie juTowarzysze. Czas na was najwyższy.

 29. NICK said

  (28) Te, Tlusta. Za delikatnie wypociłeś i za nędzne pieniądze – „rymowanki” nie będzie. Paszoł na ugór a nie ziemię żyzną.

 30. Amadeus said

  Ad 28 Smetana

  My może jeszcze pożyjemy towarzyszu, ale wy już niedługo będziecie mogli oddać swoje życie na ołtarzu waszych- towarzyszu- ideałów „pięknego zachodu”. Więc towarzyszu do wojny brniecie i wojnę dostaniecie.I będziecie mieli spokój od tych złych sowietów bo najprawdopodobniej już żyć nie będziecie.
  Więc co tak komunisto wrzeszczysz?

 31. Banderosław Sraczyński said

  Kolejne wcielenie trolla-idioty. Trolla, który mówi teraz głosem towarzysza Michnika i powtarza po partyjniakach z Platformy Obywatelskiej, ale jednocześnie fandzoli coś komunistach. He, he. Niezła schiza.
  Banderowskie trolle też bardzo łatwo rozpoznać. Wspierają Poroszenkę, wmawiają, że problem UPA nie istnieje oraz wciskają, że dzięki Majdanowi zapanowała demokracja i dobrobyt na Ukrainie.
  Etykietką ruskiego agenta obdarują każdego – nawet księdza Isakowicza-Zalewskiego, którego SB dwa razy próbowało zatłuc.
  Większość Polaków nie daje się nabrać i nie chce umierać za Ukrainę, chociaż trolle banderowskie takiej jak tow. Smetana Tlusta stają na rzęsach, żeby ich przekonać, że sankcje to słuszna droga i trzeba się jak głupi rzucać pod gąsienice ruskiego czołgu, gdy reszta krajów Europy pójdzie się dogadać..
  Węgrzy otwarcie drą z was łacha parchy komusze, że jest to bezmyślne strzelanie sobie w stopę.
  Stręczycie Polakom samobójczą wojnę ekonomiczną z rosyjskim niedźwiedziem, której nie jesteśmy w stanie wygrać, a którą powinny bezpośrednio prowadzić USA.
  Nawet Izrael unika otwartego konfliktu i pilnuje swoich interesów. Im rubel nie śmierdzi, ale tego Wildsteiny wam nie powiedzą ani banderowskie trolle 🙂

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/petro-poroszenko-oun-upa-przykladem-bohaterstwa-czas-rozpatrzyc-nadanie-statusu-kombatantow-jej-zolnierzom&utm_source=rss&utm_campaign=rss
  Petro Poroszenko: OUN-UPA przykładem bohaterstwa. Czas rozpatrzyć nadanie statusu kombatantów jej żołnierzom
  „OUN-UPA to bardzo ważna kwestia, podniesiona w sam raz. Wcześniej zagadnienie bojowników OUN-UPA dzieliło Ukrainę. I dlatego na porządku dziennym nie było ono poruszane. W Galicji, na ziemi iwano-frankiwskiej, w Równem, na Wołyniu było ono rozwiązywane na poziomie miejscowych rad. Ale obecnie czas jest dobry. Bo kimże jest żołnierz, który broni swojego kraju, tak jak to robili żołnierze UPA? Jeśli zwróciliście uwagę, to na moim wystąpieniu inaugurującym prezydenturę i na Dniu Flagi Państwowej UPA była wspominana jako przykład bohaterów. Takie jest właśnie moje stanowisko – mówił prezydent.”

  Idź zrobić laskę Amerykanom za darmo Eurosowiecki przydupasie 🙂

 32. maniek said

  ad31

  100/100 :)))

 33. maniek said

  AD31

  Jarosław Kaczyński w Kijowie pozdrawia Banderowców z OUN-UPA!

 34. Jacek said

  I jeszcze jeden do kolekcji:

 35. Luxeuro said

  Ad. 28 – Smetana, sam podaj swoja ofertę matrymonialna do USRaela ale przygotuj dobre ciuchy na zimne nocy na ulicy. Innej roboty będzie trudno dostać
  http://www.shadowstats.com/alternate_data/unemployment-charts

 36. Marucha said

  Re 28:
  Kiedy kulega nauczył się języka polskiego?

 37. Griszka said

  @36
  Nowa ksywka RusskiegoFallusa, ale kabotyństwo to same.

 38. Joe said

  Bo 28… Kabotyn jest przekonany ze Polacy sa gotowi i pojda w boj…na haslo unych dane…Nie wasze doczekanie k…wy parszywe ..Tym razem wasza propaganda to w waszych portkach zostanie…nikt wam pieluch zmienial nie badzie…
  Moi rodzice narazali zycie i do kryjowki na przedmiesciu waszym dziadkom chleb nosili….Mnie i moich dzieci i wnukow juz na to nie nabierzecie.

 39. Jacek said

  Panie Joe, tak trzymac.

 40. maniek said

  Siergiej Mahowikow znany aktor i pieśniarz chce wojować w wojskach Noworosji.
  Przyjechał dać kilka koncertów i wesprzeć bojowników
  – za tydzień chce wrócić już stanąć z bronią w reku.

 41. Griszka said

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/w-mielcu-nie-ma-miejsce-dla-lwowiakow-ale-nie-dla-gloryfikatorow-bandery

  Brawo ! To jest prawdziwa patriotyczna postawa.

 42. maniek said

  Dalej o grobach masowych
  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/ukraina-donbassie-odkryto-masowe-groby-2014-09

  Art + 4 X WIDEO

 43. Cień Putina said

  Największym Trolem jest pro żydowski Paweł cwel Lisicki

 44. maniek said

  usrael łapami V kolumny robi majdan w Chinach Hong Kong

  Wojsko i opancerzone pojazdy na ulicach Hongkongu
  Opublikowano: 29.09.2014 | Kategorie: Polityka, Prawo, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

  Setki funkcjonariuszy policyjnych oddziałów prewencji 27 września rano użyło gazu pieprzowego i pałek do rozpędzenia studentów prowadzących pokojowy protest na placu Obywatelskim w Hongkongu. Aresztowano około 75 protestujących.

  Przez ostatni tydzień, tysiące..

  Czytaj… http://wolnemedia.net/polityka/wojsko-i-opancerzone-pojazdy-na-ulicach-hongkongu/


  I jak to wszystko się zgadza

  Alfredo Jalife-Rahme: Globalny dżihad przeciwko państwom BRICS

  http://www.geopolityka.org/komentarze/3015-alfredo-jalife-rahme-globalny-dzihad-przeciwko-panstwom-brics?

 45. Luxeuro said

  Ad 44 – „Alfredo Jalife-Rahme: Globalny dżihad przeciwko państwom BRICS”
  Tak samo sobie pomyślałem jak ta zadyma się rozpoczęła tylko nie pomyślałem ze to w sprawie BRICS , a raczej analogi do Majdanu. Chiny podskakują z Rosją, no to te same lekarstwo jest serwowane im. Jak widać, idiotów łatwo znaleźć.

 46. Plausi said

  Nie wszystko jest USA

  @Luxeuro 2014-09-29 (poniedziałek) at 15:59:12

  „Za łapanki murzynów w Afryce”

  Niestety, to jest nieprawdą, bowiem handlarze z Europy czy Ameryki zaopatrywali się w niewolników u głównie muzułmańskich kacyków, którzy to w głębi kontynentu dokonywali łapanek. Łapanki niewolników nie organizowali żadni Amerykanie, tylko sami Murzyni.

  „Za wyrżnięcie Indian Północno – Amerykańskich a niedobitki osadzenie w cyrkach i rezerwatach.”

  Do tego można jeszcze dodać opinię wodza Czirokezów J. Rossa, był mieszańcem indiańskim: „Znam świat białych dostatecznie, aby ocenić. Ci ludzie nie są lepsi czy gorsi niż my Indianie. Stwierdzam jedynie, że ich cały socjalny system społeczny jest po prostu fatalnie zły. „, co zresztą łatwo uzasadnić jego fatalnym koczowniczym wzorcem, nieprzydatnym dla społeczeństw osiadłych.

  Wyrżnięcie to nie wszystko, jedna własność cechuje n.p. umowy rządu USA z tubylcami, wszystkie bez wyjątku zostały przez ten rząd złamane, tyle można powiedzieć o wierności zasadom prawa tej demokracji.

  Można by sądzić, że odnosi się to czasów Dzikiego Zachodu, to niesposób było tak dokładnie respektować zatwierdzone gdzieś tam w Waszyngtonie prawo. Nie ! Okradanie tubylców w USA trwa do dnia dzisiejszego, rząd USA systematycznie okradał i okrada z przysługujących tubylcom licencji i opłat za użytkowanie pozostawionych im skrawków ziemi, po bez mała kompletnym rabunku ich terenów. Dowiodła tego grupa Indian (z plemienia Czarnych Stóp) pod przewodnictwem Elouise Pepion Cobell, która jako wykształcona buchalterka dowiodła, że urząd USA okrada od ponad 100 lat systematycznie tubylców z przysługujących im opłat. Skarga opiewająca na kwotę 10 miliardów dolarów, została zaspokojona przez rząd USA w ugodzie sądowej po 14 latach w roku 2010 gdzieś w 1/3.

  Jeśli uświadomimy sobie, że USA są od wieków dominowane przez ludy koczownicze, rabunek jest podstawową działalnością nomadów, nie powinien nikogo ten obraz zbytnio zaskoczyć.

  Można poza tym w literaturze znaleźć, że Polacy byli w początkach XXw jedną z najbardziej upodlonych i wyzyskiwanych nacji w USA, stanowili też główną rzeszę górników.

 47. Marucha said

  Re 40:
  Handlem niewolnikami zajmowali się – niespodzianka! – żydzi. Między innymi przodkowie dzisiejszych właścicieli Monsanto.
  Ale gdyby wśród białych protestantów, nominalnych „chrześcijan”, nie było zapotrzebowania na pracę niewolników, to nie było by podaży.

 48. Toni said

  Zasada namierzania prawdziwego zdrajcy jest prosta, czy to będzie tylko zdrajca mentalny, czy zdrajca rzeczywisty, biorący srebrniki od wrogów i mający zadanie mieszania w głowach:
  prawdziwy zdrajca służy śmiertelnemu i najgorszemu wrogowi danej społeczności, a dla zakamuflowania swojej zdrady wskazuje na innych rzekomych lub nawet rzeczywistych nieprzyjaciół, ale nieprzyjaciół, którzy tak naprawdę śmiertelnymi i najniebezpieczniejszymi wrogami nie są.

  Tak to się działo za czasów działalności politycznej Dmowskiego i tak to się dzieje dzisiaj. Polska ma nieprzyjaciół według następującego porządku i hierarchii:
  1. państwo niemieckie,
  2. zaborczość ekonomiczna Żydów,
  3. ukraińscy nacjonaliści,
  4. nieprzychylnie usposobieni do Polski Rosjanie.
  Prawdziwy zatem zdrajca narodu polskiego, będący na usługach naszych śmiertelnych wrogów, tj. wrogów sklasyfikowanych pod pozycjami 1. i 2., będzie wskazywał i wyolbrzymiał nieprzyjaciela najmniej niebezpiecznego, tj. oznaczonego numerem 4. i będzie utożsamiał go z całą Rosją.
  Tak to się działo sto lat temu i tak to się dzieje dzisiaj…

 49. Boydar said

  Panie Toni … dlaczego mi Pan to robi …

 50. Toni said

  Zawsze Pan lubił kiedy to Panu robiłem.

 51. Boydar said

  Wola twoja Panie, i skrzypce.

 52. Filo said

  Wiecie co? mam na mysli tez i tlusta smietane, ze tez ta ruska propaganda jest tak wredna, ze polazla az do Niemiec i zdrowym szwabskim umyslom namieszala ile wlezie.
  A wlezie, moze kiedys i do pustego lba Smetany tlustej, ze Europa ma Polske w dupie do kwadratu. Ze na zadna fraternizacje i jalmuzne ani Polska, Litwa czy Ukraina nie maja co liczyc bo sie Europa zrobila bardzo…. europejska. Sra na Wschod, a gowno przychodzi z Zachodu bo sie Ziemia kreci.
  Mnie to rozbawia do zmiany bielizny, osobistej i poscielowej jak sie dowiaduje teraz po tylu latach edukacji, ze … Kijow nalezy do zachodniej kultury; nawet maja taki sam alfabet: lacinsko-bizantyjski i katedry katolickie.
  Ale widac Putin nie spi i nie zasypia gruszek w popiele bo oprocz Maruchy potrafil przekupic wieksze od Maruchy szychy polityczne.

  Oto co pod dyktando Putina oswiadczylo NATO: Polaki! Gowno dostaniecie!
  Na Zachod nie liczcie:
  http://xportal.pl/?p=16730

 53. Luxeuro said

  Ad. 47 – Dla tych którzy czytaj po angielsku odsyłam do lektury na temat Żydów i handlu Murzynami w Ameryce. Ten temat był gorący w USA przez krótki czas ale jak zwykle wyciszony jeszcze szybciej, „Nie ma w mediach, znaczy nie istnieje.”.

  Click to access TSR.HighlightsKeyPoints1.pdf

 54. Joe said

  53…Czarni tym baciorem oladaja zymian przy kazdej okazji….ale zymianie szybko wyciszaja temat i leca do swiatyni na narade…To jest jeden z punktow zapalnych w Stanach.Chruszczow tego uzywal przez lata,a Wowka cos ten temat zaniedbuje..

 55. Boydar said

  Bo Wowka ma w archiwumie pierdyliard takich ekskrementów. Ale ekskrementami much robacznic i żuków gnojarków sie nie przestraszy (chyba obraziłem boże stworzenia). Tu jest potrzebna solidna packa.

 56. Boydar said

  Dziękuje ślicznie, Panie Gajowy. Ja prosty chłop spod Świdnika i nie potrafię obrazka dobrze wstawić. Ale może i nieco się krępuję, bo takie wstawianie samemu, to jak włażenie z zabłoconymi mesztami (to Pan Roman przypomniał to słowo) komuś do chałupy.

 57. Anzelm said

  Ad – Boydar:

  gdy Pana słucham to niedowidzę,

  gdy widzę to niedosłyszę,

  gdy traktuję poważnie, to tonę . . .

  w bagnie migocących słów i latających świtlików,

  po co Pan wogóle coś pisze ? – by się obśmiać?

  3 x „O” – ogłupić; okraść i osmieszyć? – to Pana MOTTO ?

 58. Filo said

  To juz nie zwykle trollowanie anty-putinowskie. To znakomity przyklad jak dzialaja kontrwywiad i Wyborcza – spolka z nieograniczona nieodpowiedzialnoscia.
  Szkoda tylko, ze do bardzo odpowiedzialnej pracy wychowawczo-oswiatowej wynajmuja pijusow i kretynow.
  Po wodce debilowi juz tylko z gorki; ale watroba moze nie wytrzymac:

  http://monsieurb.neon24.pl/post/113309,zlodziej-gierojem-wyborczej

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: