Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Olo o Prof. Horban orbituje. Jego zd…
  podczaszy o Wolne tematy (63 – …
  JW o Prof. Horban orbituje. Jego zd…
  podczaszy o Wolne tematy (63 – …
  NC o Prof. Horban orbituje. Jego zd…
  Piskorz o W rocznicę utworzenia Narodowy…
  Jacek o Prof. Horban orbituje. Jego zd…
  walthemar o Prof. Horban orbituje. Jego zd…
  Dziadzius o Wybór sofisty. Ochrona zdrowia…
  NyndrO o Prof. Horban orbituje. Jego zd…
  NyndrO o Unia blokuje Węgrom wypłatę pi…
  UZA o Nadmiarowe zgony
  NyndrO o Nie żyje Jerzy Targalski
  Peryskop o Wolne tematy (63 – …
  Piskorz o Wolne tematy (63 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 553 obserwujących.

Imiona szatana

Posted by Marucha w dniu 2014-09-29 (Poniedziałek)

Istnienie szatana i jego wpływ na naszą codzienność należą obecnie do zagadnień w największym stopniu lekceważonych. Trzeba zatem nieustannie przypominać, kim on jest i jak działa. Najpełniej portretują go przymiotniki, jakimi określa go Pismo Święte.

W Nowym Testamencie znajdujemy co najmniej sto sześćdziesiąt odniesień do szatana, określanego różnymi nazwami, z których najczęstszą jest demon (pojawia się ona około stu razy). Określenie diabeł pojawia się co najmniej trzydzieści sześć razy, podobnie jak szatan.

Wielość owych „imion” wskazuje, że zagadnienie nie jest błahe – przeciwnie: Duch Święty, pod którego natchnieniem pisano święte księgi, chce, by chrześcijanie wszystkich czasów byli świadomi zarówno złowróżbnej realności, jak i złowróżbnych działań Złego.

W Biblii zazwyczaj imię nadane jakiejś osobie ma związek z jej cechami lub działaniami. „Imiona” szatana zawierają więc odniesienia do rzeczywistości znanej nam z codziennego doświadczenia lub stanowiącej część naszego bagażu kulturowego, które przybliżają nas do misterium zła i jego twórcy.

Książę i bóg tego świata

Słowo szatan oznacza przeciwnika, wroga, oskarżyciela. Zły jest przeciwnikiem, ponieważ sprzeciwia się planowi Bożemu i stara się obalić porządek ustalony przez Stwórcę w Jego dziełach, zwłaszcza w tym, co odnosi się do zbawienia ludzkości upadłej z powodu grzechu, ale odkupionej przez zbawcze działanie Pana naszego, Jezusa Chrystusa. Podobne znaczenie ma słowo diabeł. Ono również określa oskarżyciela, oszczercę, tego, kto się sprzeciwia, przeszkadza i zastawia pułapki.

Istotne określenie odnosi się do liczebności demonów. Brzmi ono: legion – jak same siebie określiły diabły, które opętały człowieka z kraju Gerazeńczyków (Mk 5, 1–17).

W Ewangeliach synoptycznych pojawia się pojęcie: książę tego świata nawiązujące do władzy, jaką demon sprawuje nad społeczeństwem, wypełniając je antywartościami, by za ich pomocą skłaniać ludzi do odrzucania planów Bożych i tworzenia relacji społecznych wykluczających Boga czy wręcz sprzeciwiających się Jego woli.

Nie bez przyczyny wszak św. Jan stwierdza, iż cały świat leży w mocy Złego (1 J 5,19). To przecież – jak zauważa św. Paweł – bóg tego świata (2 Kor 4, 4). Ostrzeżenie Pawłowe ukazuje najwyższy stopień złowrogiego wpływu, jaki szatan wywiera na ludzką społeczność, która różnymi sposobami przyjmuje i wyznaje kult antywartości, czyli zachowań przeciwnych woli Bożej i prawdzie o naturze ludzkiej.

Wpływ ten może doprowadzić (i rzeczywiście doprowadził) do fizycznego prześladowania chrześcijan w celu wymuszenia na nich apostazji jako ceny za zachowanie życia doczesnego. Obecnie pod pretekstem unikania wszelkiej formy dyskryminacji wymaga się od Kościoła, by postępki sprzeczne z Ewangelią uznał za moralnie uprawnione.

Użyte przez św. Pawła słowo bóg pokazuje również stopień poddania, jakiego szatan i jego zwolennicy wymagają od tych, którzy mniej czy bardziej świadomie współpracują z planami antyzbawienia. Strategie diabelskie sprawiają, że poddanie to nie zawsze objawia się bezpośrednio, ale często w formie antyewangelicznych i przeciwnych Bożej woli wyborów – usprawiedliwionych jednak zwodniczymi argumentami.

Kłamca i kusiciel

Szatan bowiem jest kłamcą (J 8, 44; 1 J 2, 22), mało tego, jest ojcem kłamstwa (J 8, 44). Owe trzy określenia użyte przez św. Jana ukazują bodaj najbardziej charakterystyczną cechę działalności diabła.

Z kłamstwa szatana, który wmawia pierwszym rodzicom, że Bóg jest oszustem i zawistnikiem, wynika upadek człowieka. Na jeszcze większe kłamstwo ważył się diabeł, kusząc samego Jezusa ofertą oddania mu tego, co do niego nie należy w zamian za pokłon hołdu i uwielbienia.

Szatan jest kusicielem – to „imię” opisuje stałe działanie złych duchów polegające na skłanianiu ich – głównie poprzez oszustwo i kłamstwo – do oddalania się od Bożej drogi. W taki czy inny sposób demon oferuje szczęście tam, gdzie nie można go znaleźć. Szatańska pokusa jest próbą skłonienia kuszonej osoby do grzechu, czyli buntu przeciw Bogu.

Chrześcijanin powinien być ostrożny wobec pokusy – pierwszym środkiem ostrożności jest znajomość woli Bożej dzięki Bożemu Słowu, a następnie modlitwa o łaskę Bożą, która umacnia nas wobec zasadzek.
Albowiem – pomimo iż często w naszym życiu doświadczamy kuszenia – wierny jest Bóg i nie dozwoli was kusić ponad to, co potraficie znieść, lecz zsyłając pokusę, równocześnie wskaże sposób jej pokonania, abyście mogli przetrwać (1 Kor 10, 13).

Nie wszystkie jednak pokusy pochodzą bezpośrednio od demona. Niektóre z nich pochodzą z otoczenia, czyli z tego, co Nowy Testament określa mianem świata (w tym zakresie, w jakim znajduje się on pod władzą szatana). Źródłem innych pokus jest nasza własna natura – zraniona i osłabiona przez grzech. Jeszcze inne pochodzą od ludzi, którzy mniej lub bardziej świadomie złym przykładem skłaniają nas ku grzechowi bądź są wspólnikami naszych grzesznych czynów.

Do Czeluści wtrącony

Powyższy przegląd części „imion”, jakimi Słowo Boże określa demona, stanowi dla nas pouczenie, pozwalające poznać cechy diabelskiego bytu i jego działania. Któż po przeczytaniu wskazanych powyżej fragmentów Pisma Świętego mógłby jeszcze wątpić w istnienie złych duchów oraz w ich złowrogie działanie przeciw ludziom?

Pamiętajmy o słowach Jezusa Chrystusa: Szymonie, Szymonie, oto szatan domagał się, żeby was przesiać jak pszenicę; ale Ja prosiłem za tobą, żeby nie ustała twoja wiara. Ty ze swej strony utwierdzaj twoich braci (Łk 22, 31–32). Oto słowa surowego upomnienia, ale jednocześnie nakaz zaufania w ostateczne zwycięstwo Pana i Jego łaski.

A zatem: Bądźcie trzeźwi! Czuwajcie! Przeciwnik wasz, diabeł, jak lew ryczący krąży, szukając kogo pożreć. Mocni w wierze przeciwstawcie się jemu! Wiecie, że te same cierpienia ponoszą wasi bracia na świecie. A Bóg wszelkiej łaski, Ten, który was powołał do wiecznej swojej chwały w Chrystusie, gdy trochę pocierpicie, sam was udoskonali, utwierdzi, umocni i ugruntuje (1 P 5, 8–10).

Nie zapominajmy również o słowach Apokalipsy, które ostrzegają nas, że demon, po bezskutecznym ataku na tajemniczą Niewiastę i jej Dziecię, odszedł rozpocząć walkę z resztą jej potomstwa, z tymi, co strzegą przykazań Boga i mają świadectwo Jezusa (Ap 12, 17). Jednak ostateczne zwycięstwo należy do Zmartwychwstałego Jezusa, który zwyciężył świat (J 16, 33).

Kardynał Jorge Arturo Medina Estévez (Chile) – były prefekt Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów.

Artykuł ukazał się w 35. numerze magazynu „Polonia Christiana”.
http://www.pch24.pl/imiona-szatana,25673,i.html

Komentarzy 69 do “Imiona szatana”

 1. Easy Rider said

  Szatan jest kusicielem – to „imię” opisuje stałe działanie złych duchów polegające na skłanianiu ich – głównie poprzez oszustwo i kłamstwo – do oddalania się od Bożej drogi.

  Ponieważ są tutaj osoby „uczone w Piśmie”, mam prośbę o wyjaśnienie w związku z powyższym (tylko bez sofistyki) sensu frazy z modlitwy „Ojcze nasz”: „… i nie wódź nas na pokuszenie”. Czy to błąd tłumaczenia, bo jeśli nie, to dlaczego ten dobry Bóg, do którego jest adresowana modlitwa, mógłby być jednocześnie szatanem, no bo tak wynika z elementarnej logiki?

  Inne pytanie: po co Bogu jest potrzebny szatan? No bo przecież gdyby nie był potrzebny, to Bóg dawno by go po prostu skasował i wtedy we Wszechświecie zapanowałoby samo dobro, szczęście, miłość itp. Dlaczego więc Bóg ciągle toleruje szatana?

 2. Zbyszko said

  polecam także ten artykuł: http://forumdlazycia.wordpress.com/2014/09/28/29-wrzesnia-uroczystosc-sw-michala-archaniola-zywoty-swietych-1931/

 3. Zbyszko said

  Easy Rider, Po co Panu Bogu Szatan? Zachęcam do wysłuchania bardzo ciekawego wykładu:http://www.radiomaryja.pl/multimedia/czas-wzrastania-zagrozenie-okultyzmu/

 4. Zbyszko said

  Lotar- niestety wygląda to tak, że gdyby ludzie nie mieli z tym realnych doświadczeń, to już dawno by o tym zapomniano, tak jak np o królisie. Pamięta Pan o królisie?

  Nie karmić trolla – admin

 5. Zbyszko said

  Admin, aha… dziękuję:-)

 6. NICK said

  „Hulaj dusza, piekła nie ma”. Słychać coraz częściej. Także z ust hierarchów KK.
  Niestety.
  Mój katecheta, w zamierzchłych czasach, unikał tego tematu.
  A mówić trzeba, przestrzegać.

 7. Nemo said

  @1 Easy Rider

  Nawet mi się nie chce tego komentować, tym bardziej, że są tu o wiele mądrzejsi ode mnie, jednak ktoś to musi zrobić.
  Na początek mała dygresja panie Easy- nie jestem żadnym uczonym w Piśmie, ja tyko karmię się Słowem Bożym i nie ma w tym niczego nadzwyczajnego, bo to przywilej każdego katolika.
  Bez urazy ale mym skromnym zdaniem to jednak pan ma problemy z elementarną logiką, a to dlatego, że zamiast czytać wartościowe teksty, zaśmieca pan sobie umysł bredniami o kosmitach, bliskich spotkaniach III stopnia i tym podobnych bzdetach.
  Lecz mimo, że nie mam złudzeń iż cokolwiek do pana dotrze, odpowiem na pańskie pytania. Tylko z góry zastrzegam, że jeśli pan che ze mną dalej drążyć temat, to nie życzę sobie żadnych drwin ani uszczypliwości, pod adresem Pisma Świętego, a jedynie rzeczowe kontrargumenty.
  Zwrot z Modlitwy Pańskiej „i nie wódź nas na pokuszenie”, jest prośbą błagalną do Boga, by obronił nas przed zakusami diabła i nie wystawiał na próbę- patrz Księga Hioba. Natomiast Bóg toleruje szatana z tego względu, że chce oddzielić ziarno od plew i dać wszystkim ludziom czas na poprawę.

  „Czy to błąd tłumaczenia, bo jeśli nie, to dlaczego ten dobry Bóg, do którego jest adresowana modlitwa, mógłby być jednocześnie szatanem, no bo tak wynika z elementarnej logiki?”

  Pewnie mi pan nie uwierzy, ale z dobrego serca ostrzegam pana, by uważał pan na słowa. Ten tekst jest bardzo przewrotny i niebezpieczny. Takim rozumowaniem może pan pogrążyć swoją duszę. Pozdrawiam.

 8. Re: 7 Nemo..
  Pan Bog nie toleruje w jakimkolwiek czasie lucyfera i nigdy nie tolerowal, ale wykorzystuje go w Swoim Planie w ktorym czlowiek jest centralna postacia (odzwierciedleniem Jego Obrazu) wystawiana na ciagle proby w czasie swego pielgrzymowania…
  =======================
  jasiek z toronto

  http:///polskawalczaca.com

 9. Boydar said

  „… Pan Bóg nie toleruje w jakimkolwiek czasie lucyfera i nigdy nie tolerował, ale wykorzystuje go w Swoim Planie …” (8)

  Panie Jaśku, trzeba zakąszać … 🙂

  Egzegeza Pana Nemo (7) moim zdaniem bezbłędna.

 10. Re: 9 Boydar
  Ja tylko raczylem dodac i nic wiecej.
  Czy moj komentarz stal sie (byl) niewlasciwy jako dodatek???.
  (w sensie uzupelnienia).
  ======================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 11. Easy Rider said

  Ad 7 – Nemo.

  Zwrot z Modlitwy Pańskiej „i nie wódź nas na pokuszenie”, jest prośbą błagalną do Boga, by obronił nas przed zakusami diabła i nie wystawiał na próbę …

  I kto tu ma problemy z elementarną logiką? To, o czym Pan pisze, powinno być sformułowane w ten sposób, jak w innych modlitwach: „od złego uchowaj nas Panie” („zły” to w staropolszczyźnie synonim diabła). Natomiast omawiany tekst jest jednoznacznym zwróceniem się do Boga, aby nas nie kusił.

  … z dobrego serca ostrzegam pana, by uważał pan na słowa. Ten tekst jest bardzo przewrotny i niebezpieczny. Takim rozumowaniem może pan pogrążyć swoją duszę.

  Nie wiedziałem, że stosowanie logiki jest aż tak niebezpieczną sprawą – przecież nie ma zakazu jej stosowania ani w dekalogu, ani w ewangeliach.

  Ad 8 – Jasiek Z T.

  Pan Bog nie toleruje w jakimkolwiek czasie lucyfera i nigdy nie tolerowal, ale wykorzystuje go w Swoim Planie w ktorym czlowiek jest centralna postacia (odzwierciedleniem Jego Obrazu) wystawiana na ciagle proby w czasie swego pielgrzymowania …

  Jaki jest cel tych prób, skoro Wszechwiedzący, przyszłość również, powinien znać ich wynik?

 12. JO said

  Ja widzialem Szatana, ja widze Szatana, jest w kolo kazdego z nas a b czesto siedzi w wielu ludziach.

  Lata temu on mnie dotknal tak, ze niemalze sam stracilem zycie.

  Panie Boze – Trojco Swieta – Ojcze Moj, Krolu Moj-Chryste, Duchu Swiety – dziekuje Tobie za Laske, w ktorej przesiakniety jestem BOJAZNIA przed Toba, Bojaznia, ktora odbiera SWIATU jego czar, Namietnosciom ich Sile a Szatanowi jego Moc.

  Amen.

  JO

 13. NICK said

  (13) A ciebie Bog, jak widać, opuścił – ‚wcielony diable’… .
  A kysz.
  Spodziewam się więcej takich. Bo tu jest walka z szatanem. A szczególnie dzisiaj gdy ‚go’ tykamy wprost.

 14. NICK said

  (13) i słusznie Admin w..ierdolił. Może ‚cenzurować’? Co by numeracji nie tracić.

  Numerację i tak się traci po wrzuceniu na forum zatrzymanych przez system komentarzy.
  Obok numeru warto dodać też ksywkę rozmówcy.
  Admin

 15. Catolik said

  Człowiek dostaje mysli od anioła i szatana.Od anioła najpierw, ale ciszej. Mysli od szatana pozorne „racjonalne” i głośniejsze. Mamy do wyboru: : „stawiam przed wami drogę życia i drogę śmierci“ (Jer 21,8) „i nie dopuść, abyśmy ulegli pokusie, ale nas zachowaj od złego!“ (Biblia Tysiąclecia) (Mt6,13)Tymi słowami, prosimy o wzmocnienie naszej woli (wszyscy wiemy, jei słabość) na dobry wybór.

 16. Dictum said

  Dzisiaj dzień naszych obrońców przed Złym.

  Św. Michale Archaniele i Św. Gabrielu Archaniele – przybywajcie z ratunkiem!

 17. Nemo said

  @ Easy Rider
  „Nie wiedziałem, że stosowanie logiki jest aż tak niebezpieczną sprawą – przecież nie ma zakazu jej stosowania ani w dekalogu, ani w ewangeliach. ”

  Tak jak przypuszczałem, nic pan nie zrozumiał. Albo pan udaje, że nie zdaje sobie sprawy, iż tu nie chodzi o logikę. Nazywanie szatana bogiem lub zrównywanie złego ze Stwórcą, jest domeną lucyferian.

  „I kto tu ma problemy z elementarną logiką?”

  Oczywiście pan. Skoro pan twierdzi, że zwrot „nie wódź nas na pokuszenie” znaczy to samo, co „nie kuś nas”, to ja przepraszam, o czym tu jeszcze rozprawiać?

 18. Marucha said

  Kwestia dość nieszczęśliwego tłumaczenia biblijnego „…i nie wódź nas na pokuszenie…” od dawna budzi pytania, a nawet zdumienie. I już dawno została wyjaśniona.
  Pojęcie greckie, trudne do przełożenia, można oddać słowami: „nie pozwól, abyśmy doznali pokusy” czy „nie dopuść, abyśmy ulegli pokusie (tak tłumaczy to Biblia Tysiąclecia”. Tym niemniej tradycja jest silna i dlatego w modlitwach wciąż używamy starodawnej wersji, której znaczenie rozumiemy często opacznie, czego dowodem p. Easy Rider.

  Wyjaśnił to już Św. Tomasz z Akwinu:
  http://www.traditia.fora.pl/katechizm-nauka-katolicka,15/ojcze-nasz-i-nie-wodz-nas-na-pokuszenie,1325.html

 19. Dictum said

  ad. 11.
  Urwał się Pan z tą swoją logiką czy co?
  Np. Jeśli ktoś ma pieniędzy tyle, że ledwo mu starcza na własne potrzeby, logiczne jest gospodarować nimi dla siebie, ale bardzo nielogiczne jeszcze się z kimś potrzebującym podzielić.
  Przykładów na brak logiki w nauce katolickiej można by mnożyć i mnożyć.

  A jaka „nielogiczna” była śmierć Chrystusa na Krzyżu!

  ad. 1 – polecam podstawowe nauczanie religii i katechizmu, a potem zadawanie pytań, bo te tutaj są głupie.

  ad. „nie wódź nas na pokuszenie” – ma znaczenie takie mianowicie, że błagamy Boga, żeby – jeśli zechce, jeśli taka Jego wola – nie wystawiał nas na próbę, której znając naszą słabość możemy nie podołać.

  ad. 15 – Pięknie ujęte!

 20. Nemo said

  @ Easy Rider

  „Jaki jest cel tych prób, skoro Wszechwiedzący, przyszłość również, powinien znać ich wynik?”

  „Św. Tomasz z Akwinu głosił, że Bóg celowo tak urządził świat, aby dać wolną wolę człowiekowi, co wcale nie jest sprzeczne z dogmatem o Jego wszechwiedzy. „Plan Boży” oznacza, że Bóg zna przyszłość świata w ogólnym zarysie i celowo pozostawił ludziom pewien margines wolności i przypadkowości. Człowiek ów „dar Boga” może spożytkować dobrze albo źle.
  Dobrze ukierunkowana wolna wola to działanie, które współgra z „planem Bożym dla świata”. Natomiast zły wybór nie zmienia „planu Bożego” w dłuższej perspektywie, ale spowalnia i utrudnia jego realizację, a osobie, która go dokonuje, zagraża w osiągnięciu zbawienia.
  Wolna wola daje także możliwość wyboru wielu dobrych działań, ponieważ ludzie często stają w perspektywie wyboru kilku różnych dróg zgodnych z ogólnym „planem Bożym”. Niezależnie, jakie dobro w danej sytuacji wybiorą, będą uczestniczyć w dziele Bożym, a ich decyzja nie tylko nie zmienia tego planu, ale dopomaga w jego osiągnięciu. ”

  http://www.niedziela.pl/artykul/21690/nd/Czy-moge-byc-wolny

 21. Marucha said

  Re 20:
  Mówiąc krótko: Bóg zna wszelkie możliwe alternatywy przyszłości zależne od wolnego wyboru człowieka.

 22. Joe said

  Panie Marucha…jakby Bog wylozyl to nie w Grece a Piekna Polszczyzna…to i tak znajdzie sie jakas gnida …Latwy Czytacz co przekreci to PO szatansku….

 23. Dictum said

  ad. 22
  Panie Joe, mam nadzieję, że Swobodny Jeździec pyta w dobrej wierze, choć pyta głupio. Mam też nadzieję, że jeśli jest prawdziwie zastanawiający się, to zrezygnuje ze swojej swobody i weźmie się za naukę religii od podstaw.

 24. Re: 11 Easy Rider…
  Czlowiek jest dzielem skonczonym i sam dokonuje wyboru w/g niezbywalnego (daru od Boga) prawa wolnej woli. Czlowiek zostal stworzony na wzor i podobienstwo Samego Boga (i nie jako bydlecie) i sam podejmuje decyzje, gdzie zamierza spedzic zycie wieczne, (gdyz zycie materialne jest jedynie „chwila” na jej podjecie ..z szansa na zmiane nawet i w „ostatniej chwili”…)..
  =========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

  P.S. Tak, tak, chcialem powiedziec, ze zycie zaczyna sie po smierci, ale od czlowieka samego zalezy w jakiej czesci: na dole czy na gorze…

 25. Città Eterna said

  Bravo Panie Gajowy! …. „nie pozwól, abyśmy doznali pokusy”…. tak powinno byc przetlumaczone! …. ale KK woli urzadzac mecze, swieta dziadkow, itp. …..

  http://www.pch24.pl/lewacy-sprofanowali-kosciol-w-berlinie–tuz-przed-marszem-dla-zycia,25662,i.html

 26. Shlomo said

  Panowie,

  Nie ma co dyskredytowac Easy Rider’a. Chlop zaczyna bladzic, ogarnely go watpliwosci wiec zadal pytanie. kto pyta nie bladzi. Zamiast sie puszyc (pycha przez niektorych przemawia) nalezy mu pomoc powrocic na wlasciwa droge. W koncu po to tu wszyscy jestesmy, spotykamy sie aby dowiedziec sie czegos wiecej o dzialaniach przeciwnika i wspierac sie nawzajem.

  W mojej ocenie, nasze zycie to nic innego jak cos na ksztal naboru do elitarnych jednostek. Najlepsi, najwytrwalsi, najwierniejsi wejda do krolestwa niebieksiego. A to zalezy od tego czy bedziemy postepowac wedlug przykazan i prawa Bozego.
  To tak w kwesti panskiego pytania p. Easy Rider

  Szczesc Boze

 27. Luxeuro said

  Jeden z Szatanów znów robi fale, tym razem na Ukrainie.

  http://fakty.interia.pl/galerie/kraj/uroczystosci-wreczenia-nagrody-l-walesy-zdjecie,iId,1571393,iSort,5,iTime,1,iAId,126335

 28. Brat Dioskur said

  Czy „czart” to imie diabla ,czy tez jedno z jego wcielen ? Cokolwiek by to jedenak nie oznaczalo to slowo to stalo sie zrodlem zabawnej pomylki ,ktorej ostatnio padlem ofiara..Otoz bedzie dwa dni temu jak w hol.Wiadomosciach podano ,ze Chelsea ,corka Clintonow, urodzila corke!Spiker ujawniajac imie noworodka powiedzial ….czart!
  Przynajmniej tak to odebralem,jednak kiedy pozniej przegladalem telegazete, to okazalo sie ,ze mala clintoncia ma na imie Charlotte a spiker skrocil to imie mowiac „Charl” ,co zabrzmialo jak czart! Tatusiem tego „czarta” okazal sie byc …Polak o nazwisku ,jezeli dobrze zapamietalem ;Mieziwinski.No i niech ktos teraz powie ,ze Polak nie potrafi !

 29. Luxeuro said

  Ad. 28 – Ten Mieziwinski to Marc Mezvinsky. Wcześniej pracował w Goldman-Sachs. Widocznie ma talent.

  A to jego matka
  https://www.jewishvirtuallibrary.org/jsource/biography/mmezvinsky.html

  Tata siedział 7 lat w więzieniu za szwindle finansowe.
  http://en.wikipedia.org/wiki/Edward_Mezvinsky

  A to dziadek
  „Mezvinsky was an immigrant from the Ukraine where he grew up poor and oppressed. He came to the United States in 1911 at age 16.

  – See more at: http://amestrib.com/sections/news/ames-and-story-county/prominent-ames-grocer-abe-mezvinsky-remembered-historical#sthash.XoB9vb9y.dpuf

  Tak że ta wesoła rodzina nie jest Polska.

 30. marta15 said

  ad 24
  Pan Bog jest Bogiem osobowym. Stworzyl nas na swoj obraz i podobienstwo czyli mamy rozum ,dusze niesmiertelna oraz wolna wole. To nas rozni od wszelkich innych stworzen na ziemi. Mozemy ich uzywac zgodnie z tym co Pan Bog nas nauczal i naucza, a mozemy tez ( mamy w koncu wolna wole) sprzeciwic sie Bogu ,ale konsekwencje tego tez musimy poniesc jako ze Pan Bog JEST WLADCA calego wszechswiata. Jest on m.in:
  › wieczny – zawsze był, jest i będzie
  › wszechmocny – wszystko może uczynić
  › niezmienny – zawsze jest ten sam
  › mądry – wszystko co roi jest mądre i dobre
  › święty – złego nie chce, grzechem się brzydzi
  › sprawiedliwy – za dobre wynagradza, za złe karze
  › miłosierny – pragnie zbawienia wszystkich ludzi
  Czyli owszem mozemy sie owemu Wladcy sprzeciwic i podskakiwac jak mala pchelka ale skutek bedzie taki ze sami sobie narobimy wieczenej szkody i wiecznego cierpienia.
  Z pan Bogiem NIKT nie wygral i NIE wygra, wiec czyz nie lepiej dla nas po prostu uznac go za Madrego , Dobrego I Wszechmocnego Wladce i Jemu calym swoim zyciem przykladnie i pokornie sluzyc???

 31. marta15 said

  Tutaj bardzo fajny Psalm 73
  „..23 …Lecz ja zawsze będę z Tobą:
  Tyś ujął moją prawicę;
  24 prowadzisz mnie według swojej rady
  i przyjmujesz mię na koniec do chwały.
  25 KOGO prócz Ciebie mam w niebie?
  Gdy jestem z Tobą, nie cieszy mnie ziemia.
  26 Niszczeje moje ciało i serce,
  Bóg jest opoką mego serca i mym udziałem na wieki.
  27 Bo oto giną ci, którzy od Ciebie odstępują,
  Ty GUBISZ WSZYSTKICH , co łamią wiarę wobec Ciebie.
  28 Mnie zaś DOBRZE JEST być BLISKO Boga,
  w Panu wybrałem sobie schronienie,
  by opowiadać wszystkie Jego dzieła..”

  http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=906&werset=6#W6

  Psalmy WSPANIALE opisuje te bliska , osobowa relacje Boga i czlowieka.
  Relacje, ktore jednakze ZAWSZE wyrazaja sie ogromna pokora , szacunkiem , adoracja i zaufaniem Bogu ze strony jego stworzenia ,czyli czlowieka.
  Warto by zrobic odzielnny wpis a o psalamch bo sa niesamowite.

 32. Città Eterna said

  ….”on” się również nazywa eutanazja i dzieci-potwory….

  ————————————————————————————————————-

  Po 63 latach małżeństwa planują samobójstwo. Trójka dzieci przekonuje ich iz lepsza jest eutanazja: „Nie wyobrażaliśmy sobie że kochacie nas tak bardzo”.

  Sposati da 63 anni, vogliono suicidarsi. I tre figli li convincono a fare l’eutanasia: «Non sapevamo che ci amaste così tanto»

  http://www.tempi.it/sposati-da-63-anni-vogliono-suicidarsi-i-tre-figli-li-convincono-a-fare-l-eutanasia-non-sapevamo-che-ci-amaste-cosi-tanto#.VCleliZH7IV

  27 wrzesień 2014, Benedetta Frigerio

  François i Anne Schiedts zostali zabici za pomocą eutanazji 17 czerwca, mieli 89 i 86 lat. Ich syn mówi: „Gdyby jedno z rodziców umarło, to to, które by zostało, byłoby całkowicie zależne od nas”.

  Małżeństwo z Brukseli François i Anne Schiedts (na fotografii, © JP Schiedts) pozwolili poddać się eutanazji, z całkowitą zgodą swych dzieci, mieli 89 i 86 lat, po 63 latach szczęśliwego małżeństwa. Obydwoje, przed śmiercią, razem z ich synem udzielili długiego wywiadu portalowi belgijskiemu Moustique,

  http://www.moustique.be/actu-societe/302147/mourir-ensemble-le-choix-de-leuthanasie-en-coupe

  który umieścił go ponownie w Internecie 16 września.

  STRACH PRZED SAMOTNOŚCIĄ.

  Żadne z małżonków nie było chorym terminalnie, chociaż mężczyzna leczył się od 20 lat na nowotwór prostaty, podczas gdy kobieta niewidziała na jedno oko i była prawie głucha. Ale nie to było powodem ich decyzji o śmierci: „Chcemy odejść razem ponieważ boimy się przyszłości”, powiedzieli przeprowadzającemu wywiad dziennikarzowi, wyjaśniając, że „to co najbardziej nas przeraża, to fakt pozostania samymi, ze wszystkimi tego konsekwencjami”. Małżonkowie, którzy mieli troje dzieci, dodali również, że chcą „opuścic ten świat z powodu pogorszonej jakości życia”.

  LEPIEJ GDY ZROBI TO LEKARZ.

  Początkowo myśleli o podwójnym samobójstwie, wyznaczonym na dzień 3 lutego 2015, w 64-ą rocznicę zawarcia ich małżeństwa. Ale ponieważ „trzeba wiele odwagi aby skoczyć z 20-ego piętra” albo „żeby się powiesić” czy też „rzucić się do kanału”, zdecydowali się na połknięcie bardzo dużych dawek leków i włożenie głów w woreczki plastikowe. „W ostatniej chwili jednak, poinformowaliśmy o wszystkim nasze dzieci”. Jedno z nich, syn, 55-letni Jean-Paul, zamiast im to wszystko odradzić, doradził eutanazję: „Lekarz, który zrobi ci zastrzyk, po którym ty spokojnie zaśniesz nie będzie wymagał od ciebie żadnej odwagi”.

  „MYŚLAŁEM, ŻE BYŁEM POTWOREM”.

  Pozostawało znaleźć lekarza, który by zechciał zabić dwoje starych ludzi. Zajął się tym syn. Pierwszym, do którego się zwrócił był lekarz rodzinny, który jednakże odpowiedział: «”Ależ proszę pana, złożyłem przysięgę Hipokratesa, staram się dać życie a nie śmierć”. Stwierdzenie lekarza oszołomiło mnie. Przez moment pomyślałem że jestem potworem i że nie byłem w zgodzie z rzeczywistością, czulem się tak, jakby moi rodzice zrobili mi pranie mózgu». To dlatego, że matka upierała się powtarzając mu często: «Jest nas za dużo na ziemi. Nie ma już pieniędzy aby płacić emerytury. Dla młodych nie ma pracy (…). No więc dlaczego nie pozwolić nam odejść?». Chętnego do zabicia staruszków, Jean-Paul znalazł w Flandrii, części Belgii, gdzie dokonuje się 82 % przypadkow eutanazji, od początku jej legalizacji w 2002 roku. Jean-Paul mówi: «Już w trakcie pierwszej rozmowy telefonicznej zanotowałem ogromną różnicę w podejściu do sprawy. Przyjazny, ciepły głos powiedział, że będzie mógł nam pomóc: „Tak, to, o co pan prosi jest wykonalne. Tak, pańska prośba jest normalna”».

  «NIE WIEDZIAŁEM, ŻE NAS TAK BARDZO KOCHASZ».

  W krótkim czasie wszystko zostało zorganizowane. «Bez naszego syna i bez naszej córki nie poradzilibyśmy sobie» skomentowali François i Anne, wyrażając przy tym wdzięczność. I wyjaśnili, że na myśl o śmierci «nie odczuwają smutku, są szczęśliwi», przypomnieli ich reakcję na informację dzieci, że wszystko zostało już przygotowane: «Kiedy nam powiedziano że będziemy mogli umrzeć razem i w łatwy sposób, wydawało się nam ulatywać na obłoku: to tak, jak kiedy wychodzi się z tunelu i nagle widzi się światło».
  Syn, słysząc rodziców mówiących o śmierci jak o «pięknych wakacjach», jeszcze raz ze swej strony potwierdził, że eutanazja jest «najlepszym rozwiązaniem», ponieważ «jeżeli zmarłoby jedno z rodziców, to to pozostale przy życiu, żyłoby w smutku i w całkowitej zależności od nas». Przed wykonaniem eutanazji na rodzicach, Jean-Paul powiedział że «odczuwa smutek», jakoże «w gruncie rzeczy stracimy naszego ojca i naszą matkę». Ale ostatecznie upewnił go ojciec mówiąc: «Nie wiedziałem, że kochałeś nas tak bardzo».

 33. Boydar said

  @ Città Eterna (25)

  Ty się kochanieńka tak intensywnie nie legenduj bo przepukliny dostaniesz. W porównaniu z prawdziwymi asiorami tego złodziejskiego rzemiosła bywającymi w Gajówce to cienka bolka jesteś. Najpierw nam zaje.bali Kościół, Katolicki zresztą, potem go splugawili, a teraz tłuszcza się naśmiewa. Dodaj jeszcze trzecie K, będzie śmieszniej i straszniej; od razu podskoczysz w rankingu.

 34. marta15 said

  ttuaj artykul jak sekta satanistow plawila sie w orgiach i zmuszala dzieci do prostytiacji. Promowanie satanizmu lub ignorowanie tego zjawisak to zbrodnia ktora kara bedzie potepienie na wieki.
  http://www.fronda.pl/a/satanisci-zmuszali-11-latke-do-prostytucji-oddano-ja-1800-mezczyzn,42208.html

 35. marta15 said

  a ty przyklad polskich satanstow w tzw bialych rekawiczkach. Bo satanista nie musi byc od razu jakis umorusany na czarny makeup skinhead , obwieszony tatuazami i talizmanami. Najbardziej niebezpieczni sa ci w nienagannych garniturkach,ladnie sie wyrazajacy z manierami bez zastrzen i ogromnymi wplywami w mediach , polityce, edukacji itp
  tu taki przyklad:
  http://www.fronda.pl/a/jan-hartman-chce-legalizacji-kazirodztwa,42185.html

 36. MatkaPolka said

  Ogarnia mnie przerażenie – Coraz większa część społeczeństwa Ukrainy popiera zbrodniczą, satanistyczną ideologię UPA- Bandera- Doncow

  Zmuszana terrorem fizycznym i medialnym do popierania – tej antyludzkiej ideologii i prądów – przy bezlitosnym likwidowaniu opozycji, mordowaniu bezbronnych ofiar – tak było podczas II wś. Za UPA, tak jest i teraz ;

  Oni są zarażeni – chyba tylko egzorcyzmy potrafią wypędzić szatana z ich dusz

  Ci ludzie na Ukrainie są opanowani przez demona – maja zatrute dusze okultyzmem, satanizmem, żydzizmem, faszyzmem, zabijaniem i mordowaniem- i o dziwo popierani przez światowy satanizm – UE i USA

  Cykl artykułów potwierdzających tą tezę
  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/category/ukraina

 37. Città Eterna said

  …. „Boy dear”…. ja tu wcale byc nie musze …. wprost przeciwnie, …..

  zawsze gdy zauwazalem dziwaczne osobniki i dziwaczne komentarze …..gdziekolwiek …..zwijalem zagle….. ot co!

 38. MatkaPolka said

  http://gazetawarszawska.com/index.php/politics/276-17-wrzesnia-dzien-okupacji-zydowskiej-w-polsce

  17 września dzień nastania okupacji żydowskiej w Polsce

  17 września 1939 roku,
  jest to kolejny dzień – rocznica polskiej historii – który jest używany nie tyle do upamiętniania losów Polski i Polaków, ile jest kolejną okazją do siania kłamstwa historycznego, które swymi skutkami prowadzi do dalszego ogłupiania Polaków.

  Dzień 17 września 1939 jest istotnie dniem napaści sowieckiej na Polskę z jej najgorszymi dla skutkami. Ale media exponując rolę ZSRR , wyciszając rolę Niemiec, przemilczają całkowicie ludobójczą rolę żydów w bestialskich mordach hord żydowskich na polskiej bezbronnej ludności i polskich rezerwistach na Ziemiach Wschodnich. Które to akty ludobójstwa rozpoczęły się z zegarmistrzowską dokładnością, co najlepiej świadczy o tym, że to żydzi stali za Paktem Ribbentropp-Molotow, bo to oni byli do tych zbrodni natychmiast gotowi.

  Całkowicie przemilcza się ten fakt, a i skutkiem tego przemilcza fakt IV rozbioru polski, który nie był aktem dwustronnym Niemiec i ZSRR, ale odbył się z inspiracji żydowskiej właśnie, i to nie tylko żydów z hitlerowskich Niemiec czy żydów z sowietów, ale żydów z kręgów anglosaskich.

  17 września jest dniem otwarcia wojny żydowskiej przeciw nam Polakom.

  Te akty żydowskiego ludobójstwa są całkowicie przemilczane, a NASZE milczenie – z naszej strony – jest świadectwem naszej polskiej hańby – braku u nas i rozumu, i godności.

  Gazeta Warszawska potępia to milczenie zarzynanych baranów i się od niego odcina.

  (-) Redakcja Gazeta Warszawska.

  CZYTAJ CAŁOŚĆ

 39. MatkaPolka said

  CD..

  Skutkiem Paktu Ribbentrop-Mołotow Sowiety wbiły walczącej Polsce nóź w plecy i upadek militarny Polski stał się faktem, skutki tego mamy do dzisiaj, a sytuacja nieprzerwanie pogarsza się na naszą niekorzyść i można nawet powiedzieć, że w przypadku Polski II Wojna Światowa trwa nadal, a Polska wciąż wykrwawia się.

  Poważni historycy wojskowi powątpiewają w to, czy uderzenie bolszewickie było tylko zwykłą formalnością, a Polska i tak musiałaby upaść. Uważają oni, że Polska mogła się skutecznie bronić na swoich wschodnich terenach. W takim korzystniejszym dla nas przebiegu wojny kapitulacja byłaby wykluczona i Niemcy byłyby zmuszone do jakiegoś rozejmu, a to uchroniłoby nas przed ludobójstwem, które miało miejsce, rozpoczęło się wtedy i trwa do dzisiaj.

  Za takim przebiegiem wypadków – z lepszą pozycją Polski, bez noża sowieckiego w plecach- przemawia sam fakt zaistnienia tego Paktu zawartego między Niemcami a Kremlem, bo gdyby Niemcy nie potrzebowały pomocy militarnej z sowieckiej strony, to nigdy podobnego paktu by nie podpisały – a co logiczne – bo umowy takie są i trudne, i niebezpieczne dla samych podpisujących. Jest oczywiste to, że Niemcy, tak politycy, jak i wojskowi, znali się dobrze na rzeczy i podejmując trud oraz ryzyko takiego paktu uznali go za niezbędny do własnego powodzenia militarnego w Polsce.

  Niemcy, oprócz strony bolszewickiej w tym pakcie, musiały mieć niewątpliwie pomoc, czy inspirację anglosaską i żydowską – więc dodatkową stronę, która z ukrycia zabezpieczała warunki umowy, bo w świecie żydomasonerii tak właśnie bywa, musi być kosherny świadek jako „ojciec chrzestny” porozumienia. Bez cienia wątpliwości ta ukryta strona była zupełnie inną siłą, tak ilościowo, jak i jakościowo, a w kwestii hierarchii stała ona zarówno nad Niemcami, jaki i nad Kremlem. Hipoteza sugerująca inspirację żydowską Paktu Ribbentrop-Mołotow dobrze pasuje do obrazu Polski z września 1939 roku, gdzie Polska była nie tylko osamotnioną ofiarą niemieckiego i bolszewickiego agresora, ale równocześnie została poddana dobrze wystudiowanej zmowie obojętności państw sojuszniczych, a co właśnie bez żydowskiej koterii nie poszłoby tak gładko.

  17 września – żydzi na defiladzie

  Jako taka Polska jest nie tyle przedmiotem agresji Niemiec, czy bolszewii, ale ofiarą światowego żydostwa, które do swych zbrodniczych celów posłużyło się przeciw Polsce frontem zachodnim i wschodnim, pilnując z Londynu i Nowego Yorku tego, aby do Polski nikt się nie wtrącał, a skutkiem czego sojusznicy wyczekiwali w milczeniu naszego upadku.

  Tak było na zewnątrz, a zaś w sercu Polski na zapleczu frontów bezbronna cywilna ludność czy nieuzbrojeni rezerwiści stali się przedmiotem ataków zorganizowanychgrup żydowskich, uzbrojonych wcześniej przez masowy przemyt broni ze wschodu. Nie były to żadne „porządki administracyjne chwilowego bezkrólewia”, ale zaplanowane żydowskie ludobójstwo na bezbronnych Polakach rozbuchane żydowską świadomością zmowy pozostawienia Polski przez sojuszników na pastwę losu.

  Regularne łapanki bezbronnych Polaków dokonywane przez uzbrojonych żydów, rozstrzeliwania, rytualne zarzynania, czy przybijanie do podłóg ofiar przez żydowskie bestie były na porządku dziennym polskich miast i wsi września 1939 roku. Fakt gromadnego witania przez żydów wkraczających wojsk Wermachtu czy Armii Czerwonej to bagatela zbrodni w proporcji do tego, czego ci żydzi dopuścili się wobec Polaków w tym zaledwie kilkudniowym okresie przejściowym.

  Mimo ścisłej żydowskiej powojennej cenzury zachowały się na to dokumenty, a niewątpliwym symbolem tych żydowskich zbrodni na Polakach jest Katyń.

  17 września – polskie dzieci na zsyłce

  Zbrodnie żydowskie na bezbronnej ludności i rezerwistach dokonane zaledwie w ciągu kilku wrześniowych dni były tak przerażające i rozlegle, że ludność terenów wschodnich witała z ulgą wejście Armii Czerwonej, bo ta kolejna bestia, poznana wcześniej w 1920 roku, była mniej groźna niż żydowski pojedynczy nawet sąsiad. A to daje najlepszy obraz tego, do czego zdolny jest żyd, którego obecnie łzawy niewinny obraz przemyca żydowska propaganda w okupowanej Polsce.

  Zauważamy, że o ile nominalna agresja niemiecka zakończyła się klęską Niemiec, agresja bolszewicka rozpadem ZSRR, to agresja żydowskiego okupanta w Polsce nie zakończyła się nigdy i trwa do dzisiaj. Żydostwo jako „trzecia” strona agresji wrześniowej jest jedyną faktyczną stroną tamtej wojny toczonej przeciw nam i jako taka jest faktyczną stroną i głównym beneficjentem naszego wyniszczenia.

  Żydzi są zwycięzcami nad nami i sprawują coraz szerszą władzę okupacyjną. Nie dziw zatem, że losy Polski powojennej toczą się tak strasznie, że odbywa się otwarty apartheid, z aborcją na 10-20 milionów (bardziej się mówi o 20, a niektórzy nawet piszą o 24, plus oczywiście ich ew. dzieci, których nie było), z wypędzeniem 5-10 milionów z Polski, z całkowitym zniszczeniem podstawowej gospodarki, z zadłużaniem przekraczającym możliwość spłaty, z demontażem granic państwa, z porywaniem polskich dzieci, z eutanazją chorych i starych, z zatruciem umysłów młodych przez totalny psychodelik, nie mający podobnego przykładu w jakimkolwiek innym kraju Europy.

  A totalny upadek widzialnego Kościoła Świętego, z którego usunięto Syna Bożego Pana Jezusa Chrystusa i ogólne pojęcia Pana Boga jako Trójcy Przenajświętszej dopełnia ten straszny obraz sytuacji, bo Nasz Naród przez 1000 lat żywił się Bogiem Trójjedynym, który teraz leży gdzieś w lamusie, jeżeli nie gorzej, a my nawet nie wiemy w którym, więc nie potrafimy Go odnaleźć i umieramy z głodu Boga, a brak Tego Posiłku nie pozwala nam na odbicie się od dna.

  W Synagodze watykańskiej, która jest mylnie traktowana jako Kościół katolicki, od 50 lat obowiązuje bóg żydów i bóg muzułman – a co nawet jest otwarcie napisane w nowym katechizmie – jako wspólny (tożsamy) z Bogiem Chrześcijan, a co jest kłamstwem i bluźnierstwem. Bo Pan Bóg jest w Trzech Osobach, a nie w jednej! Skutkiem tego kwestia naszego rozpoznania TOŻSAMOŚCI Pana Boga ciągle się pogarsza i przynosi nam negatywne skutki. Kiedy watykańskie bluźnierstwa przeciw Panu Bogu Najwyższemu w Trójcy Świętej Jedynym usunęły Go jak przedmiot kultu chrześcijan (w bardzo wielu już miejscach i proces ten dynamicznie postępuje), został On ukradkiem zastąpiony kultem żyda, a co – tyle nieinteligentny, co i bezczelny – Bergoglio niezgrabnie eksponuje. Watykański kult żyda siłą kulturowej inercji przedziera się do polskiej świadomości, a więc jesteśmy nie tylko głodni Boga, ale i co gorsza, zatruci tym antybogiem, skutkiem tego z katolików stajemy się żydami, dzięki czemu żydzi tym łatwiej sprawują władzę okupacyjną nad nami. I tak koło się zamyka.

  Powszechnie rozpowszechniane brednie o żydowskich ofiarach w czasie drugiej wojny światowej są ustalonym już standardem w świecie głupoty mas ludzkich – i im dalej od wojny, i jej faktycznych świadków, tym dramatyczniej oraz niesprawiedliwiej dla tych niewinnych żydów tamtego okresu okupacji. Ale ostatnimi laty, obraz ten – zakorzeniony głównie wśród pospólstwa – nie jest już jedyny i nie dotyczy on ludzi badających historię tamtego okresu. Grupy badaczy po okresie dziesięcioleci stagnacji badawczej tamtej epoki rosną z każdym rokiem i ujawniane nowe fakty ukazują nam coraz pełniejszą prawdę. Prawdę, która bardziej pasuje do liczb, logiki czy nieco zapomnianych przekazów nieżyjących już świadków tamtych wydarzeń, aniżeli żydowskie brednie mające swe źródło w kolejnych już klonach opowieści starotestamentowych czy przepowiedniach cadyków, którzy liczbę sześciu milionów żydowskich ofiar odczytali w swych kibucach na Bałkanach, i to na długo przed rzezią Ormian. Bo stamtąd ta mądrość- proroctwo pochodzi, które następnie zawędrowało do świata anglosaskiego, skąd później zostało przekazane całej ludzkości.

  Zresztą, a co nas obchodzą żydowskie sprawy, my to wszytko odrzucamy, jako żydowskie natręctwo, które tylko nam przeszkadza i nic innego! Dodatkowo, chcą żydzi abyśmy dzielili z nimi ich „biedę”, czemu nam nie proponują również abyśmy dzieli z nimi ich bogactwa?

  W dniu dzisiejszym, patrząc na II Wojnę światową, która trwa do dzisiaj – a przynajmniej dla nas, bo w skutkach wojny 1939 nigdy nie odzyskaliśmy niepodległości, suwerenności i nigdy, nawet przez jeden dzień, nie byliśmy w swoim własnym domu sami z sobą – Polska wygląda i strasznie, i beznadziejnie. Kiedy nie zamknęliśmy wydarzeń II wojny światowej w sposób zgodny z naszymi interesami i rok po roku ofiarami wojny są już nie tylko żydzi, ale i Niemcy, którzy mordując nas, wysadzając w powietrze nasze miasta i wsie, wypalająca nasze lasy – ponieśli „szkody materialne”, które my mamy powetować, otwiera się nam perspektywę kolejnej wojny światowej.

  Wojna ta jest zaplanowana z naszą pierwszoplanową rolą mięsa armatniego przeciw Rosji. Pretekstem do wojny jest ciężki los Ukraińców, którym „Rosja mocno dokucza”, a z czym Polacy „nie mogą się pogodzić”.

  Rola Polski i Polaków jak tarana przeciw Rosji i Rosjanom jest wylansowana przez żydów i są to ci sami żydzi, albo tacy sami, którzy 17 września rozpoczęli mordy Polaków na całej granicy wschodniej, a potem po wojnie milionami abortowali nasze nienarodzone dzieci, a tym, które uciekły spod noża, masowo oferowano wódkę lub inne podobne – co po nas widać. Ta obecna sytuacja jest tym bardziej niebezpieczna dla Polski i Europy niż we wrześniu 1939, a są to właśnie skutki naszych polskich zaniedbań czy słabości. Chodzi tu o tolerancję wobec zbrodniczości żydowskiej wymierzanej głównie w nas, ale też i w inne społeczności europejskie, a za co jesteśmy słusznie znienawidzeni czy pogardzani jako ci, którzy źle dbają o porządki we własnym obejściu.

  W momencie, kiedy III wojna światowa wisi w powietrzu, a która może się zacząć od zrzucenia bomby nuklearnej na Polskę, a czemu „będzie winna Rosja”, bo według masowej propagandy „tak ma być”, musimy dokonać wysiłku odwrócenia złych tendencji i w końcu zacząć nazywać rzeczy po imieniu, a w tym wypadku, oprócz morza innych polskich zaniedbań: postawić żydów w stan odpowiedzialności za tysiąc lat ich zbrodni na naszym Lechickim narodzie.

  Te tysiąc lat zbrodni, to polowanie na ludzi i handel tak zdobytymi niewolnikami zanotowany już w pierwszych kronikach naszej państwowości, masowe przekupstwa urzędników królewskich celem czerpania korzyści, szpiegostwa na rzecz naszych wrogów, etc., etc. Musimy zażądać zwrotu od żydów wszystkich okupów, wszystkich lichw, wszystkich długów żydowskich wobec osób prywatnych czy Korony, a to z odsetkami. Tak np. uczynili Egipcjanie, którzy kilka lat temu naliczyli żydom długi z odsetkami tytułem kradzieży złota i srebra podczas Ucieczki z Egiptu. Tam w Egipcie, w kulturze wielkich starożytnych mądrości, nikt takich długów żydom nie zamierza odpuszczać, z takich rozliczeń nikt nie kpi, bo każdy rozsądny człowiek wie, że kwity trzeba umieć trzymać w pogotowiu.

  Wiele zbrodni żydowskich w Polsce bazuje na tzw. „Przywilejach Bolesława”. Przywileje te lub „Statut Kaliski” z 1264 roku są mentalnym gruntem żydowskich grabieży w obecnej Polsce. Są one niechybnie wymyślone przez żydów, a jako takie są nieważne. A nawet gdyby przywileje te miały miejsce w odległej przeszłości, to my Lechici musimy te przywileje ogłosić za niebyłe, a wszelkie korzyści dane tym przywilejem żydom muszą im być odebrane i to łącznie z procentem. W naszej konstytucji prawnej umowa zawarta skutkiem przestępstwa jest nieważna i nie przynosi skutków prawnych, umowa zawarta w złej wierze, która czyni szkody społeczne, również jest nieważna – wszelkie konsekwencje spadają na stronę wiarołomną i musi ona ponieść koszty, i to z nawiązką.

  Podobnie jest z żydowskim zbrodniami przeciw Narodowi – to jest kolaboracją z naszymi wrogami – żydzi muszą za to zapłacić, w tym za 17 września 1939 roku, czy też za Katyń. Żydzi muszą zapłacić za propagowanie aborcji na polskich dzieciach i za prawa aborcyjne, które narzucili Polsce w latach 50-tych podczas okupacji PRL-owskiej. Żydzi muszą zapłacić za poniżanie niewiast polskich, które pracując w przedsiębiorstwach produkujących kosher muszą rejestrować u przełożonych swój cykl miesiączkowy, a to po to, aby miesiączką nie pokalać koszerności wyrobu. Każdy polski wyrób spożywczy sprzedawany do strefy anglosaskiej czy izraelskiej jest certyfikowany kosherem, który ma stałą stawkę 0.5% wartości – ląduje ona w kieszeni rabina (jest wolna od podatku, bo urząd skarbowy boi się żyda i udaje, że nic nie wie). Stawkę ten – haracz – rabini muszą nam zwrócić, i to również z procentem dłużnym plus grzywa podatkowa.

  Lista żydowskich powinności wobec nas Lechitów jest długa, bardzo długa, a tu wymienione należności to jedynie przykładowe zręby. Ale długość tej listy nie może stać nam na przeszkodzie w wystawianiu żydom naszych kwitów – ich wystawienie to nasza powinność moralna i cywilizacyjna. Dzień 17 września to właściwą datą ku temu, aby powinności te wymienić.

  In Christo
  Krzysztof Cierpisz
  17-IX-2014

 40. Dictum said

  ad. 32.
  Od Sz. P. było wiele b. ciekawych informacji, proszę się nie obrażać.
  P. Boydar to poczciwy gość, tylko język czasem zadziorny.
  Niektórzy panowie za łeb się tu niekiedy biorą, a następnie pobożnie pozdrawiają z wyrazami największego szacunku.

 41. Jack Ravenno said

  @20 MARUCHA – ja krótko tez dodam – i zna też dobry Bóg ostateczny rezultat wyborów dokonywanych przez ludzi i tylko od Jego łaski zależy czy człowiek umrze czy żyć będzie…

  Easy Rider ma szanse zrozumieć – pytanie czy ją wykorzysta?

 42. Dictum said

  ad. 40 – pardon miało być ad. 37, czyli do Sz. P. Città Eterna

 43. Jack Ravenno said

  @35 MARTA15 – ten gnojek jest z bnai’brith – naczelnej paszczy satanistycznej syjonistycznej wierchuszki więc nie dziwne, że będzie popierał i rozgłaszał kolejne „oświecone” kłamstwa. Ale co do mnie – ludzie powinni swój rozum posiadać i umieć rozróżnić co dobre a co złe…

 44. NICK said

  (40) P. Dictum.
  Choć wiem, że to nie było do mnie, pozwolę się zgodzić z Panem. Wynika to z mocy charakterów. A tak jak Bóg Jest Jeden, we Trójcy, tak i Oni się szanują. Amen.
  Pozdrowienia wszystkim, szczególnie Lubelakowi – Dobremu Człowiekowi, także P. Citta Eterna.

 45. Boydar said

  A miszcz zen na to : zobaczymy …

 46. Easy Rider said

  Ad 18 – Marucha.

  Dziękuję za wyjaśnienie, natomiast nie przekonuje mnie argumentacja prezentowana na traditia.fora.pl, gdyż ma ona cechy wybitnie sofistyczne.

  Jednak, jeżeli to kwestia niefortunnego tłumaczenia, dlaczego do dzisiaj nie nastąpiła zmiana tekstu modlitwy? Przecież wystarczyłoby zastąpić fragment ” … i nie wódź nas na pokuszenie” stwierdzeniem np. „… i uchowaj nas od pokus wszelkich” – i nie byłoby wątpliwości.

  A może to nie jest błąd tłumaczenia na polski? Dla przykładu, porównałem zapisy w różnych językach ze strony „Modlitwa Pańska w różnych językach”
  http://pl.conlang.wikia.com/wiki/Modlitwa_Pa%C5%84ska_w_r%C3%B3%C5%BCnych_j%C4%99zykach.

  angielski:
  And lead us not into temptation ,

  niemiecki:
  Und führe uns nicht in Versuchung,

  rosyjski (podobnie w innych, opartych na cyrylicy)
  И не введи нас в искушение,

  czeski (podobnie w słowackim):
  A neuveď nás v pokušení.

  We wszystkich wymienionych przykładach dokładnie to samo, co po polsku. Co do innych języków nie chcę się wypowiadać, ale z dużym prawdopodobieństwem można założyć, że wszędzie jest tak samo. Czyli, we wszystkich językach jednak chodzi o to, aby Bóg nie prowadził do pokuszenia.

  Ad 19 – Dictum i inni ewangelizatorzy.

  ad. „nie wódź nas na pokuszenie” – ma znaczenie takie mianowicie, że błagamy Boga, żeby – jeśli zechce, jeśli taka Jego wola – nie wystawiał nas na próbę, której znając naszą słabość możemy nie podołać.

  Jeżeli jednak do tego rodzaju próby dojdzie, to jak odróżnić takie kuszenie Boga od kuszenia szatana?

 47. Marucha said

  Re 31:
  Widzę, że darzy Pani Pana Boga szacunkiem i zaufaniem.
  Więc skorzystam z okazji i spytam: czy to prawda, że w wyjątkowo skomplikowanych sytuacjach Pan Bóg zasięga rady biskupa Dimonda?

 48. Boydar said

  @ Pan NICK

  NIE JESTEM DOBRY !!!

 49. Griszka said

  Cholewcia. Usiłuje sobie przypomnieć kiedy ogłoszono dogmat o nieomylności braci Dimond.
  Czy ci ludzie mają chociaż jakieś święcenia ? Pytam retorycznie.

  Mają. Otrzymali je od Kościoła Bizantyjskiego będącego w łączności z Watykanem. – admin

 50. NICK said

  (47) Pan Boydar. Nie pisałem „dobry” lecz; „dobry człowiek”. Zresztą, jedno i drugie to prawda. Pisałem kiedyś: „Masz ŚWIADOMOŚĆ? Dobrze – MIEJ”. Swego – ego. „Wprzągłem się”, jak Pan, w te Pana Maruchy, Projekta. NIE BĘDĄC SOBĄ – tak, do końca. Tak jest. A, że, czasem, każdy się narowi? Naturalne. A może nawet przydatne? P. Marusze? Króluj nam Chryste i Królowo Polski!

 51. Marucha said

  Re 46:
  To jest siła Tradycji.
  Poza tym zwrot ów był inaczej rozumiany w dawnych czasach. „Nie pozwól nam znaleźć się w sytuacji narażenia na pokusy”.
  Jeśli to Pana nie przekonuje, to ja nie mam nic więcej do dodania.

  A w ogóle podejrzewanie, że Bóg – wzorem Szatana – chciałby nas „wieść na pokuszenie” jest nie tylko absurdalna, ale po prostu bluźniercza.

 52. Dictum said

  ad. 46.
  Bóg nie kusi. Kusi szatan. A dlaczego Bóg dopuszcza do nas kuszenie szatana? To jest odwieczna tajemnica. Z powodu grzechu pierworodnego.
  Bardzo znamienny i pomocny jest jeden z Aktów Wiary: Boże, choć Cię nie pojmuję, jednak nad wszystko miłuję…
  Wszystkiego nie pojmiemy, bo to jest WIARA, a nie rozumienie i logika.

 53. NICK said

  (52) P. Dictum.
  SĄ. Wszystkie trzy!!! WIARA, rozumienie i logika.

 54. Griszka said

  @GM
  Czy mają święcenia kapłańskie ? Nie słyszałem, aby odprawiali samodzielnie Mszę. Z tego co wiem najwyżej przyjęli śluby zakonne.

 55. Dictum said

  Ad. 53.
  Panie Nick, oj, raczej nie. Nie wszystko możemy zrozumieć, są sprawy zakryte przed naszym, ludzkim, rozumem. Ale przy dobrej woli (czyli silnej WIERZE, czyli łasce Bożej) znajdzie się miejsce i na logikę. Chociażby taka prosta myśl – Ktoś Wszechmogący mnie stworzył, więc należę do Stwórcy! Innego wyjścia nie mam (i nie chcę mieć)!

 56. Boydar said

  „… Innego wyjścia nie mam (i nie chcę mieć)! …” – Pan Dictum (55)

  Powyższe zdanie, choć prawdziwe, słuszne, a nawet ja się pod nim podpisuję również, niestety logiczne nie jest. I tak ma być.

 57. NICK said

  (55) Paaanie Dictum. Sam Pan zapodał. Powtórzyłem w tej samej kolejności? Tak!
  „nie wszystko pojmiemy”? Tak. WIARA jest pierwsza? Tak. Wcale nie tak daleko po tem są logika, rozum. Nie? Sam Pan napisał:” znajdzie się miejsce i na logikę”. Jakże znaleźć się nie może skoro wolnym, w Panu Naszym, żyję?
  No a „sprawy zakryte”? Są. To troszku inny temat. A: dobra wola? Bez niej – ani rusz. Też, trochę, inny temat. Jutro? Pogadamy?
  Pozdrawiam.

 58. Mordka Rosenzweig said

  re 46

  Szanowny pan Easy Rider,

  Ja pan Mordka jest pelen szacunku dla szanowny pan i jego logiczne zapytania.

  Ja pan Mordka widzi sze szanowny pan ma bardzo scisly i dociekliwy muzg.

  Takie pytania tszeba stawiac szeby czlowieki na tym forum tesz wyteszyly swoje muzgi.

  Ale niekture logiczne pytania nie moszna pytac bo to dla szanowny pan bedzie duszy klopot.

  Nie moszna pytac ani dociekac o 6 mln z nasza rasa, ani o rasa wybrana.

  Moszna natomiast pytac czy jest pan Bog czy nie.

  Tym nie mniej jesli szanowny pan dojdzie do wniosku, sze nie ma pan Bog, to wtedy jest dylemat kto zrobil obecna rasa wybrana, ale pan Mordka dobsze radzi aby nie pytac.

 59. Dictum said

  Sz. Panowie Boydar i Nick, bardzo Panów lubię, macie rację, te rozważania nasze i tak prowadzą do jednego – myślimy tak samo. Wiara, wola, logika, oraz otwarte serca = Łaska Boża, której wszystkim ludziom na tym świecie życzymy, mając nadzieję, że i o nas Pan Bóg pamięta.
  A Panu, Panie Mordka, też niech Bóg pobłogosławi, ale tylko ten w Trójcy Jedyny, nawet jeśli nas nabierasz, bo robisz to po mistrzowsku.

 60. Boydar said

  „… nawet jeśli …” chłe, chłe 🙂

 61. NICK said

  (59) P. Dictum.
  Szczęść nam Boże. Amen.

 62. Anzelm said

  AD.62 – NIESTETY

  to nawet nie jest ćwiartka

  wszystkich demonów

  jacy nas na tym świecie unicestwiają,

  gdyby wykonano polecenie Boga,

  to tacy jak Pan, stracili by moc i głos i wogóle, ostatnią racją bytu

  wśród obdarzonych Nadzieją – Ty już ją . . .odrzuciłeś biedaku.

  A Pan Anzelm to kto? Biblijny prorok?
  Admin

 63. Joe said

  Pan Mordka Kochany juz na tyle dojrzal w Gajowce…ze mozemy Go oglosic Najbardziej Kochanym Zymianinem w POLINIE.
  Salcie pewnie bylaby z Niego dumna…

 64. Boydar said

  @ Città Eterna

  Noooo dobra, niech zostanie 🙂 Premia za opanowanie.

  Jak zobaczyłem dzisiaj, że nawet Pierwszy i Nieomylny Katolik Gajówkowy czyli Pan JO, też pisze KK zamiast ‚Kościół Katolicki’, to mi się głupio zrobiło, że aż tak sponiewierałem. Natenczas przepraszam, buuuuuuuuu …

 65. Dictum said

  ad. 64
  Ale poprawnie jest Kościół katolicki, w skrócie Kk.

 66. NICK said

  (65) P. Dictum.
  Wszystkie tzw. nazwy własne, piszemy: Kościół Katolicki [KK], Polska Rzeczpospolita Ludowa [PRL] it.p.
  O ile dobrze pamiętam, oczywiście.
  Używanie innych liter: Zamiast Dużej, małej i odwrotnie, dopuszczam Ja, nick. Czy to z wyrazami delikatnej pogardy czy też odwrotnie.
  Tegoż dopuszczenia nauczyłem się od, skądinąd, Szanownego Pana – Juliusza Prawdzica. HUK.
  :).

 67. Dictum said

  Prodzę się nie spierać, tylko zajrzeć do słownika. Piszemy: Kościół katolicki.
  Pozdrawiam.

 68. NICK said

  Zajrzę. Pozdrawiam.

 69. Boydar said

  I co z tego Panowie, że macie rację, z tymi skrótami. Pan JO się wykłóca o ziejące krocze, i choć ma rację, pogrąża kwestię. Wy nawet nie pojmujecie „o co kaman”, TO NIE JEST CZAS NA SKRÓTY !!! Obojętnie, z małej, średniej czy dużej litery. Bo to jest qurwa nasz sztandar, jedyny jaki nam został.

Sorry, the comment form is closed at this time.