Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  walthemar o Pierwszy pozew za zmuszenie do…
  NyndrO o Wolne tematy (10 – …
  Boydar o Wolne tematy (10 – …
  Krystian Szeliga o Szymowski prześwietla premiera
  revers o Wolne tematy (10 – …
  Boydar o Szymowski prześwietla premiera
  NyndrO o Wolne tematy (10 – …
  Marucha o Wolne tematy (10 – …
  Yagiel o Wolne tematy (10 – …
  Boydar o Upadek cywilizacyjny Polski
  Boydar o Wolne tematy (10 – …
  Bezpartyjna o Dlaczego kobiety w średnim wie…
  Greg o Wolne tematy (10 – …
  NyndrO o Wolne tematy (10 – …
  Marucha o Szymowski prześwietla premiera
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Polski Majdan w Szepietówce

Posted by Marucha w dniu 2014-10-02 (Czwartek)

Na Ukrainie zaczynają likwidować polskie szkoły. Jedną z pierwszych decyzji nowych władz Ukrainy było zniesienie ustawy o mniejszościach narodowych. Mimo apeli, m.in. Parlamentu Europejskiego, nowej ustawy nadal nie ma. W zniesionej wymieniono 18 języków mniejszości narodowych, w tym m.in. język polski.

Jednym z efektów takiego stanu rzeczy jest próba likwidacji klas z polskim językiem wykładowym dla mniejszości polskiej, które funkcjonują przy szkole nr 4 w ukraińskiej Szepietówce, w obwodzie chmielnickim Ukrainy.
[Może jeśli polskojęzyczni politycy i tacyż dziennikarze wejdą żydobanderowcom jeszcze głębiej w odbytnicę, to coś się poprawi? – admin]

Jak powiedziała portalowi wizyt. net prezes szepietowskiego Związku Polaków Ukrainy – Walentyna Pasicznyk, p.o. burmistrza miasta Szepietówki Mychajło Połodiuk osobiście uczestniczył na początku roku szkolnego w próbie rozformowania 5, 6 i 7 polskiej klasy, a zdesperowani rodzice ponad 80 dzieci polskiego pochodzenia zorganizowali 1 września protest przeciwko działaniom miejscowych urzędników.

– My, miejscowi Polacy, mamy na dzień dzisiejszy wielki problem, przez który rodzice dzieci chodzących do polskich klas w Szepietówce są gotowi nawet wynająć adwokata, a ja zwróciłam się w tej sprawie do polskich placówek dyplomatycznych na Ukrainie i jednej z warszawskich fundacji, wspierających Polaków na Wschodzie – komentuje całą sytuację Walentyna Pasicznyk.

– Nawet za starej władzy i ze starymi problemami istnieliśmy, ale od niedawna znów się zaczęły problemy. Nikt nie spodziewał się „Majdanu” w Szepietówce 1 września, po tym jak siłą zaczęto ciągnąć dzieci do klas ukraińskich.
Te dzieci płakały, jeden z chłopców potrzebował opieki medycznej! Nasz mały Majdan powstał od razu po pierwszym szkolnym apelu, nikt bowiem nie spodziewał się, że Polacy powstaną, wzywano nawet milicję! Władze uważały, że rodzice cichutko zabiorą swoje dzieci z polskich klas, i przez brak uczniów problem sam się rozwiąże. Nic tu nie mają do rzeczy problemy z finansami, bo podczas wystąpienia 1 września burmistrz Połodiuk powiedział, że żadnych problemów z dofinansowaniem naszych klas nie ma. A kiedy dzieci idą do pierwszej klasy polskiej, to miejscowy wydział oświaty na różny sposób namawia je, by tam nie szły, motywując tym, że po skończeniu szkoły dziecko nie będzie mogło dostać się na uczelnię wyższą na Ukrainie… – mówi prezes Pasicznyk.

12 września br. departament oświaty chmielnickiej administracji obwodowej po konsultacjach ze stronami zainteresowanymi zapewnił, że do końca roku szkolnego polskie klasy w Szepietówce będą funkcjonowały tak samo jak w roku poprzednim. Co będzie dalej, nie wiadomo (…).

JAN WYGANOWSKI suwałki24.pl  „Angora” nr 40/2014
http://www.rokor1.pl

Komentarze 4 do “Polski Majdan w Szepietówce”

 1. yattakaj said

  ad 1 @ Admin

  „[Może jeśli polskojęzyczni politycy i tacyż dziennikarze wejdą żydobanderowcom jeszcze głębiej w odbytnicę, to coś się poprawi? – admin]”

  Wiadomo ze dawno już tam siedzą, to powinni się przeżerać przez trzewia do mózgu ale pewnie i tak by go tam nie znależli 🙂

 2. Lily said

  Kto je likwiduje?,obecna „wladza”,a kim oni sa,i co soba reprezentuja, to nie musze pisac,bo sami bardzo dobrze wiecie.Ale co najgorsze,to to,ze „rzad” w Polsce…,ich popiera.Dwuch znich mozna zobaczc,w komentarzu Re 203;Pan Maniek.

 3. JO said

  ad.2. Polska i Polacy maja zniknac z powierzchni ziemi w g unych zalozenia. To co po nas ma zostac to miesznce na bylej Polskiej ziemi na uslugach Zydo-Masonerii.

 4. Stary warszawiak said

  Litwini nie pozwalają używać polskiego nazewnictwa, Ukraińcy zamykają polskie szkoły – a my POLACY – kochajmy i pomagajmy
  (nie tylko gospodarczo, ale i militarnie) naszym kochanym sąsiadom.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: