Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Siekiera_Motyka o Walka z wiatrakami – wal…
  CBA o Dymitriada, czyli jak PiS Rosj…
  osoba prywatna o Wolne tematy (11 – …
  Leo o Dymitriada, czyli jak PiS Rosj…
  lewarek.pl o Wolne tematy (11 – …
  Leo o Walka z wiatrakami – wal…
  Zbigniew Kozioł o Wolne tematy (11 – …
  revers o Wolne tematy (11 – …
  Dziennik 1925 Andre… o Walka z wiatrakami – wal…
  revers o Dymitriada, czyli jak PiS Rosj…
  Krzysztof M o Wolne tematy (11 – …
  Ale dlaczego? o Dymitriada, czyli jak PiS Rosj…
  Siekiera_Motyka o Walka z wiatrakami – wal…
  revers o Dymitriada, czyli jak PiS Rosj…
  revers o Jak były rektor KUL ułożył mod…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

W Dniepropietrowsku poległych żołnierzy ukraińskich chowa się w zbiorowych mogiłach, wykopanych maszynowo

Posted by Marucha w dniu 2014-10-02 (Czwartek)

Pogrzebowa kwatera wojskowa na 700 miejsc została wykopana na Krasnopolskim cmentarzu w Dniepropietrowsku. Kostnice miasta są zapchane trupami po brzegi, – informuje korespondent wojskowy KN Alona Koczkina.


Ukraińskie władze ukrywają przed narodem prawdziwe straty w tzw. ATO (skrót od antyterrorystyczna operacja – od tłum.). Informacje o pogrzebanych na dnie zbiorników wodnych i w kopalniach Donbasu są trudne do sprawdzenia, i najprawdopodobniej, na zawsze pozostaną tajemnicą.

Jednak ukrycie pogrzebu 700 osób naraz w Dniepropietrowsku jest niemożliwe. Większości ukraińskich rodzin wojskowych do tej pory nie dostarczono zawiadomień o śmierci. Najprawdopodobniej ich dzieci, mężowie i ojcowie zostaną uznani za dezerterów lub zaginionych bez wieści. Do niektórych zawiadomienia o pogrzebach dotrą z opóźnieniem. Tylko w ten sposób władze w Kijowie mogą złagodzić wybuch niepokojów społecznych.

Największa metropolia Noworosji została przekształcona w materialną i osobową bazę ukraińskiego nacjonalizmu. Szpital wojskowy Dniepropietrowska już od kilku miesięcy pracuje na granicy możliwości.

Według przybliżonych szacunków lekarzy wojskowych, a także biorąc pod uwagę doświadczenia z poprzednich konfliktów, w nowoczesnej wojnie straty szacowane są na poziomie 1: 3 (czyli na 100 poległych przypada około 300 rannych). Jest to bardzo zgrubna ocena, ale pozwala ona ogólnie zrozumieć skalę tragedii obywatelskiej na Ukrainie. Z tych trzystu, którzy przeżyli, około 50% stanowią osoby, pozbawieni kończyn. Przedstawiciele młodego pokolenia Ukrainy rozstają się ze swoimi rękami i nogami w interesie oligarchy Kołomojskiego.

Na stronie pisma „Национальный контроль РФ” / „Kontrola narodowa FR”:
Аншлаг на Краснопольском кладбище Днепропетровска: украинских солдат хоронят траншейным способом

Za http://nacontrol.ru/ukraina/anshlag-na-krasnopolskom-kladbishche-dnepropetrovska-ukrainskikh-voyak-khoronyat-transhejnym-sposobom/
Tłumaczył Janusz Sielicki

http://wolna-polska.pl

Komentarzy 5 do “W Dniepropietrowsku poległych żołnierzy ukraińskich chowa się w zbiorowych mogiłach, wykopanych maszynowo”

 1. gd-ap said

  cytat:

  ” Przedstawiciele młodego pokolenia Ukrainy rozstają się ze swoimi rękami i nogami w interesie oligarchy Kołomojskiego.”

  Sytuację w polsce oceniam na podbną. Przedstawiciele młodego pokolenia rozstają się z wolnością łapiąc się rękoma i nogami kredytów na zakup „apartametów” (sic!!!) w nowomodnych blokach, tudzież rękoma i nogami chwytają się wszelkich umów śmieciowych czy nie, aby móc się bankierom wypłacić.

  Wiem, że nie o tym jest ten artukuł … ale ostatnie zdanie ma przerażające wybrzmienie.
  Europa w poczatku nowego tysiąclecia przyjęła postać kiszki stolcowej w fazie ataku rozwolnienia. Zażydzenie, z’islamowanie, spedalenie, korupcja , obłuda , sprzedajność ekip rządzących każdego szczebla … a w tle ci zwykli ludzie, którym w pewnym momencie kazano założyć buty wojskowe i wysłano na smierć.

  Włos się jeży , rozumu mało żeby to ogarnąć. Ja nie ogarniam…

 2. Filo said

  Niestety zbrodnie na Wschodniej Ukrainie maja calkowite poparcie zachodnich demokracji.
  To juz nie jest zalosne. To jest bestialstwo… satanizm, zwyrodnienie.

 3. przemądrzałe bydlę said

  Zaś banderowiec Laszko (tym bardziej to wiarygodne, skoro to on to mówi) twierdzi, że junta zamówiła z Niemiec krematoria polowe i polegli Ukraińcy są spalani na miejscu:
  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/ukraina-laszko-poroszenko-rozliczenia-swidomych-2014-09

 4. Zdravko said

  Stosunek zabitych do rannych na poziomie 1:3, świadczy o niskim poziomie ochrony ukraińskich żołnierzy. Taki sam poziom ma armia afgańska, zmagająca się z talibami. Średnia ISAF (w afganistanie) wynosi odpowiednio 1:10. W WP ten wskaźnik jest nawet wyższy (na korzyść rannych), ale dokładnych danych nie posiadam.

 5. Merlin said

  Ad 1

  Dlatego nalezy zastosowac ZDROWOMYSLENIE czyli myslenie duchowe i praktyczne:

  Ogrodek, ziola, przyjazn, solidarnosc, popieranie szlachetnosci i uczciwosci itd. to tak dla przykladu.
  Jesli wrocimy do czasu gdy szanowalo sie ludzi za GODNOSC, WIEDZE, PRAWOSC, DOBROC, MADROSC itd a nie za to „czym jezdzi i gdzie mieszka”…to zaczniemy zmieniac te pasozytnicze „normy”.

  KAZDY Z NAS MA WPLYW.

  Chociazby nie podajac reki sprzedajnemu typowi czy NIE KUPUJAC OBCYCH PRODUKTOW. „oni” sie bardzo boja „dostac po kieszeni” . Wstydu sie nie boja 😦

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: