Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Bezpartyjna o Zniewoleni przemocą
  Maverick o Wolne tematy (09 – …
  I*** o Nacjonalizm ukraiński „j…
  revers o Wolne tematy (09 – …
  Listwa o Tajna geoinżynieria – projekt…
  Szczepan Zbigniewski o Parlament Europejski jako post…
  revers o Wolne tematy (09 – …
  Bezpartyjna o W Polsce urodziło się o połowi…
  Bezpartyjna o Jak Św. Tomasz Akwinata recenz…
  Listwa o Tajna geoinżynieria – projekt…
  Szczepan Zbigniewski o Dojrzała odpowiedź Azarenki na…
  Bezpartyjna o Wolne tematy (09 – …
  OSZUST Timothy Snyde… o Wolne tematy (09 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (09 – …
  Liwiusz o Zniewoleni przemocą
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Złodziej gierojem „Wyborczej”

Posted by Marucha w dniu 2014-10-02 (Czwartek)

Nie tylko Aleksander (Sasza) Kwaśniewski docenia ukraińskie trunki. Dziennikarz „Newsweeka” Igor T. Miecik w wyśmienitym humorze reklamuje swój reportaż o ukraińskim złodzieju oligarsze Igorze Kolomoyskim [Kołomojskim, a nie żadnym Kolomoyskim! Skąd ta irytująca angielska transkrypcja? – admin], który ukazał się właśnie w „Wyborczej”.

Adam Michnik jest co prawda przedstawicielem tzw. laickiej lewicy ale widać nie odmawia bratniej pomocy ortodoksyjnemu ruchowi Chabad Lubavitch. Gazeta Michnika postanowiła wybielić trochę portret jednego z głównych sponsorów puczu na Majdanie, złodzieja oligarchy [i bandyty – admin] Igora Kołomojskiego, ścisłe powiązanego ze strategami Chabad Lubavitch z Brooklynu, NY.

W ten weekend „Wyborcza” wydrukowała pochlebny reportaż o Kołomojskim („Ścigany przez Putina”) piórem dziennikarza „Newsweeka”, Igora T. Miecika, który machnął się do Dniepropetrowska i chyba do tej pory jeszcze nie wytrzeźwiał. Na to przynajmniej wskazuje wideo „Wyborczej”:

Miecik przez całe swoje życie na próżno marzył o wielkiej dziennikarskiej karierze, robienie łaski bogatemu złodziejowi może być jej późnym początkiem. Miecik twierdzi nieco niepewnym głosem, że w odróżnieniu od innych oligarchów Kołomojski pierwszego miliona nie ukradł tylko zarobił, cytat: „(Kołomojski) jest bodaj jedynym wśród ukraińskich oligarchów, który swój pierwszy milion dolarów zarobił jeszcze w latach 80. bez powiązań z Komsomołem, partią, dyrektorami ministerstw, zjednoczeń, central handlu albo wielkich fabryk, bez żerowania na najlepszych kąskach państwowego majątku”:

http://m.onet.pl/wiadomosci/swiat,hcp0k
http://wyborcza.pl/magazyn/1,140954,16711816,Scigany_przez_Putina.html

Kiedy Miecik wytrzeźwieje, możemy mu wyjaśnić, że pierwszy milion Kołomojski zarobił na wykombinowaniu jakimś sposobem certyfikatu eksportowego na pewną ilość ukraińskiej stali i na opchnięciu tej stali za dolary, przy opłaceniu producenta w hrywnach. Zarobił Kołomojski i ktoś z zarządu huty, straciła sama huta. A potem było już z górki, szczególnie kiedy premierem Ukrainy został w połowie lat 90-tych kleptokrata Pavlo Lazarenko. [Warto też dodać, że Kołomojski w zupełnie wolnorynkowy sposób, a mianowicie przy użyciu bandytów z pałami od bejsbola, zastraszał bądź wykańczał konkurentów – admin]

O złodzieju Kolomoyskim pisaliśmy już bardzo obszernie:

http://monsieurb.neon24.pl/post/108265,izrael-wmieszany-w-ukraine
http://monsieurb.neon24.pl/post/110566,ucieczka-rzeznika-igora

Zauważamy tylko, że skoro Chabad Lubavitch dał Michnikowi rozkaz wybielenia Kołomojskiego, to dużo musi piszczeć w trawie na ukraińskich stepach. Może Kołomojski negocjuje zakup broni z Polski?

Ale wybielenia umoczonego po uszy Kołomojskiego jest zadaniem raczej dla Augiasza niż dla wątłego zdrowia funkcjonariuszy polskich niezależnych mediów głównego nurtu. Boimy się, że wątroba ambitnego dziennikarza Igora T. Miecika może tego nie wytrzymać.

http://monsieurb.neon24.pl

Komentarzy 5 do “Złodziej gierojem „Wyborczej””

 1. Przecław said

  >[Kołomojskim, a nie żadnym Kolomoyskim! Skąd ta irytująca angielska transkrypcja? – admin],<

  Bardzo słuszna uwaga.
  Przyczyna główna to dążenie Wymiotnej do najpierw marginalizacji, potem likwidacji języka polskiego i zastąpienia go tzw.angielskim, czyli żargonem parchatych spekulantów z Wall Street.
  Język polski jest NAJSTARSZYM i najlepiej rozwiniętym językiem autochtonicznej ludności Europy i to bezustannie drażni i boli intruzów na Polskiej Ziemi, pomagają im jak zwykle bezmyślne matołki nie szanujące skarbu – daru bożego, jakim jest język polski.

  Kołomojski, nie żaden "Kołomoyski", Janukowicz, nie "Janukowycz". W tym drugim przypadku zniekształcanie i podmywanie tradycyjnej polskiej pisowni rozpoczął mason, krypto-filo-banderowiec Jerzy Giedrojć, tym samym promując rozłam w sercu Słowiańszczyzny na linii Polska-Ruś, czyli stworzenie dywersyjnego "narodu ukraińskiego".
  Pisanie nazwisk "przez "y" pod pretekstem różnicy fonetycznej, jest celowym burzeniem ustalonej tradycji języka polskiego.

  Co do Janukowicza/Janukowycza to można ewentualnie dyskutować. Ale niektórzy polskojęzyczni piszą „Yanukovych” i tam już żadnej dyskusji być nie może – admin

 2. NICK said

  Jaka gazeta taki „bohater” (tfu).

 3. bart_w said

  „Ale wybielenia umoczonego po uszy Kołomojskiego jest zadaniem raczej dla Augiasza”

  Herakles sprzątał. Augiasz był właścicielem stajni I nie zhańbił sie pracą.

 4. NC said

  Jako Żyd z Kołomyji nazywa się Kołomyjski 🙂

 5. Vici said

  Panie administratorze poco Pan przytacza jakies artykuly o jakis kundlach zydowskich.
  lub niemieckich Ubranych w Polskie nazwiska.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: