Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Boydar o Transmutacja biologiczna – ską…
  JackTheCrasher o Wolne tematy (08 – …
  bryś o UE chce „położyć łapę” na lasa…
  brys o UE chce „położyć łapę” na lasa…
  Czytelnik z Północy o „Hiszpańscy” nurkowie na…
  Krystian Szeliga o O paranoi giedroyciowych i bar…
  Anucha o Ukraina na skraju przepaści! M…
  Anucha o „Hiszpańscy” nurkowie na…
  Sudbina Srba o Wolne tematy (08 – …
  Anucha o UE chce „położyć łapę” na lasa…
  Kojak o UE chce „położyć łapę” na lasa…
  antoni o O paranoi giedroyciowych i bar…
  gnago o Transmutacja biologiczna – ską…
  4Kartofle o Transmutacja biologiczna – ską…
  4Kartofle o Transmutacja biologiczna – ską…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Acta Diurna Bogusława Jeznacha (600)

Posted by Marucha w dniu 2014-10-04 (Sobota)

Kolejny fragment b. dobrego serwisu Bogusława Jeznacha – admin

ACTA DIURNA (600) Zapraszam na codzienny (już sześćsetny) serwis informacji ze świata, alternatywny wobec oficjalnego nurtu „środków musowego przykazu”.

* Trwa kampania nieprzyjaznych kroków wobec Rosji ze strony USA. Władze Stanów Zjednoczonych oficjalnie pozbawiły Rosję ulg handlowych, – podano w dokumencie opublikowanym wczoraj na stronie Białego Domu. Zdaniem Waszyngtonu Rosja „jest na tyle rozwinięta gospodarczo i (ciągle) poprawia konkurencyjność w handlu, aby wycofać preferencyjne podejście, które stosuje się wobec mniej rozwiniętych krajów”. O tym, że administracja prezydenta Baracka Obamy zamierza pozbawić Rosję wielu ulg handlowych, poinformowano już w maju 2014 roku.

* Szef komisji rosyjskiej Dumy Państwowej ds. międzynarodowych Aleksiej Puszkow uznał wystąpienie ukraińskiej delegacji na sesji Zgromadzenia Parlamentarnego Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie za przykład obłudnej wojny informacyjnej. „To typowy przykład wojny informacyjnej, kiedy ludzie nie odpowiedają na konkretne pytania i przytaczane fakty, ponieważ ogólnie twierdzą, że są one fałszywe i zamiast odpowiedzi przedstawiają własny obraz według zupełnie innych tez, który w żaden sposób nie odpowiada rzeczywistości”, – powiedział Puszkow. Puszkow dodał, że wystąpienie ukraińskiej delegacji urąga zdrowemu rozsądkowi, czarne nazywa białym i nie zasługuje na elementarne zaufanie.

* Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko zapowiedział, że w 2020 roku Ukraina powinna być gotowa do zgłoszenia oficjalnej prośby o przyjęcie do Unii Europejskiej. Petro Poroszenko podkreślił, że Ukraina stoi przed wyborem „Być albo nie być”. Jeżeli nie przeprowadzi „reform” we wszystkich sferach, państwu grozi upadek. Według niego zmiany stanowią odpowiedź na „potrzeby społeczeństwa i inwestorów”, a ich realizacja pozwoli na członkostwo kraju w Unii Europejskiej. W innym przypadku „Ukraina pozostanie sam na sam z Rosją”.

Według Poroszenki ukraińska „rewolucja” (tym mianem określił pucz pałacowy, dzięki któremu doszli do władzy prozachodni politycy) wygrała kilka wieków za późno i kraj ma teraz tylko kilka lat, żeby „nie przejść, a przebiec” krytyczny dystans dzielący go od Zachodu. Cel naszych ambitnych reform, to osiągnięcie europejskiego standardu życia – zaznaczył Poroszenko. Zaprezentowana 25 września „Strategia 2020” przewiduje aż 60 różnych reform, które mają być wprowadzane jednocześnie. Najważniejsze z nich to walka z korupcją, reformy sądów, organów ścigania, armii, wprowadzenie zmian w systemie podatkowym oraz deregulacja gospodarki. [Zabrakło jeszcze planów, żeby w 2020 roku wszystkie Ukrainki były piękne, a Ukraińcy męscy i wysportowani – admin]

* Ukraińskie siły zbrojne naruszyły wczoraj 12 razy tryb zawieszenia broni w Donbasie. Informuje o tym sztab Donieckiej Republiki Ludowej. Według jego danych, w rejonach miejscowości Debalcewe i Sczastia odnotowano ponowną koncentrację wojsk, w tym broni ciężkiej. Ponadto rano w rejonie miejscowości Metallist znaleziono ostrzelany przez żołnierzy samochód z dwojgiem martwych cywilów. W ciągu dnia otwierano również wielokrotnie ogień z moździerzy w stronę zamieszkałych terenów. Przy pomocy wyrzutni Grad kilkakrotnie ostrzeliwano siły samoobrony w rejonie donieckiego lotniska.

* Zawierając rozejm ukraińskie siły zbrojne wcale nie miały zamiaru wycofywać broni z frontu tzw. specjalnej operacji antyterrorystycznej, jak Kijów określa swą ekspedycję karno-pacyfikacyjną w Donbasie. Premier samozwańczej Donieckiej Republiki Ludowej (DRL), Aleksander Zacharczenko tak skomentował oświadczenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy mówiące o tym, że ukraińscy żołnierze do tej pory nie zaczęli wycofywać z frontu swojej broni ciężkiej, „ponieważ strona atakująca nie wstrzymała ognia”.

* Szef MSZ Rosji Siergiej Ławrow podkreślił konieczność ścisłego przestrzegania przez skonfliktowane strony mińskich porozumień w sprawie rozejmu, wycofania broni ciężkiej i zapewnienia monitoringu sytuacji na linii OBWE. Powiedział on o tym w rozmowie telefonicznej z sekretarzem stanu USA Johnem Kerrym. Ławrow podkreślił również znaczenie natychmiastowego przerwania ostrzałów dzielnic mieszkalnych Doniecka, w wyniku których zginęli cywile, a także przedstawiciel Międzynarodowego Komitetu Czerwonego Krzyża.

* Pierwszy wicepremier Donieckiej Republiki Ludowej Andriej Purgin i współprzewodniczący Frontu Ludowego „Noworosja” Denis Puszylin stworzyli blok wyborczy w celu udziału w zaplanowanych na 2 listopada wyborach parlamentarnych. Jak donosi RIA Novosti, jego prezentacja odbędzie się w piątek.Wcześniej Purgin informował, że jego blok wyborczy będzie bazować na „zasadach republikańskich”.

* Wzmocnienie wojskowe Sojuszu Północnoatlantyckiego nie stoi w sprzeczności z nawiązywaniem konstruktywnego dialogu z Rosją. Powiedział o tym nowy sekretarz generalny NATO, Jens Stoltenberg. Sekretarz przypomniał, że zajmując stanowisko premiera Norwegii zdołał on odbudować „robocze relacje” z Rosją. Jak powiedział, Oslo podtrzymywało kontakt z Moskwą „nawet w najzimniejszym okresie zimnej wojny”. Stoltenberg objął funkcję sekretarza generalnego NATO 1 października. Zastąpił na tym stanowisku Andersa Fogha Rasmussena.

* Uruchomienie Euroazjatyckiej Unii Gospodarczej tworzy nowy poziom integracji. Powstają warunki dla formowania dodatkowych źródeł wzrostu gospodarczego i modernizacji wzrostu gospodarczego krajów członkowskich tej unii gospodarczej. Poinformowało o tym w specjalnym komunikacie rosyjskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Członkostwo w Unii jest otwarte dla każdego państwa, które podziela jego cele i zasady – przypomniano w resorcie. Wczoraj prezydent Putin ratyfikował Traktat o Euroazjatyckiej Unii Gospodarczej. Umowa w sprawie stworzenia Euroazjatyckiej Unii Gospodarczej na bazie Wspólnej Przestrzeni Gospodarczej Białorusi, Kazachstanu i Rosji została podpisana w maju. Zamiar przystąpienia do EUG zgłosiły ponadto Armenia i Kirgistan, a obserwatorzy spekulują że wkrótce możliwy jest jeszcze akces trzech innych krajów.

* Rząd rosyjski zatwierdził przyznanie Białorusi kredytu w wysokości 10 mld dolarów na budowę nowej elektrowni atomowej – podaje agencja RIA Novosti. W ramach projektu elektrowni atomowej w miejscowości Ostrowiec w obłasti Grodzieńskiej niedaleko granicy z Litwą zostaną zbudowane przez rosyjski Atomstrojeksport dwa bloki energetyczne o łącznej mocy do 2,5 tys. MWt. Wprowadzenie do użytku jej pierwszego bloku zostało zaplanowane na rok 2016, drugiego na 2020, a kolejne dwa bloki są zaprojektowane na rok 2025.

* Władimir Putin ma nadzieje, że Moskwa i Berlin będą kontynuować wzajemnie korzystną współpracę na rzecz stabilności i bezpieczeństwa w Europie – czytamy w jego komunikacie do prezydenta Niemiec Joachima Gaucka i kanclerz Angeli Merkel z okazji święta narodowego – Dnia Jedności Niemiec. Putin wysoko ocenił znaczący potencjał, nagromadzony w relacjach między dwoma krajami, podkreślając szczególne znaczenie jego zachowania i mnożenia. Podkreślił on zainteresowanie strony rosyjskiej rozwojem konstruktywnego dialogu z Niemcami.

* Brytyjski deputowany George Galloway nazwał prezydenta Francji Francoisa Hollande i brytyjskiego premiera Davida Camerona „pudlami” USA, ponieważ bezapelacyjnie przyjęli oni antyrosyjskie sankcje, zaproponowane przez Stany Zjednoczone. Jak powiedział Galloway, wydarzenia na Ukrainie zostały opracowane przez USA, a UE – dobrowolnie lub pod naciskiem – posłusznie idzie śladem amerykańskiej polityki. W 2012 roku tytuł „waszyngtoński pudel” otrzymał były prezydent Francji Francois Hollande za promowanie amerykańskiej polityki we Francji i Unii Europejskiej.

* Ministerstwo Obrony Rosji zdementowało informacje, dotyczące dostaw „najnowszej rosyjskiej amunicji” ukraińskim powstańcom. Resort podkreślił, że ukraińscy dowódcy wojskowi muszą zaprzestać straszenia wspólnoty światowej rzekomym rosyjskim zagrożeniem, czym chcą przesłonić opłakany stan swojej armii i bezsensowność operacji militarnej przeciwko obywatelom Donbasu. Wcześniej minister obrony Ukrainy Wałeryj Hełetej twierdził, że Rosja dostarcza na Ukrainę „najnowszą amunicję”. W charakterze dowodu pokazał on przed kamerą trzy zwykłe naboje do kałasza kalibru 7,62 mm.

* Kraje członkowskie MAEA odrzuciły projekt rezolucji, wniesiony przez delegacje 18 krajów arabskich, wzywający Izrael do dołączenia do Układu o nieproliferacji broni jądrowej (NPT) i przewidujący objęcie swoich obiektów kontrolą MAEA. Za projektem rezolucji zagłosowało 45 państw, a przeciwko – 58. USA i ich sojusznicy oświadczyli, że rezolucja jest „antyskuteczna”. W projekcie rezolucji podkreślono, że dołączenie Izraela do NPT stanowi główną przesłankę do stworzenia na Bliskim Wschodzie strefy, wolnej od broni jądrowej.

* W związku z koncentracją wojsk tureckich wzdłuż północnej granicy Syrii Damaszek ostrzegł Ankarę, że wszelkie działania Turcji na terytorium Syrii będą uważane za agresję. Mówi o tym wczorajszy komunikat MSZ Syrii. W dokumencie zaznaczono również, że społeczność międzynarodowa i Rada Bezpieczeństwa ONZ powinny położyć kres działaniom tureckich władz, stanowiącym zagrożenie dla bezpieczeństwa i pokoju na świecie. Dzień wcześniej turecki parlament pozwolił siłom zbrojnym kraju brać udział w działaniach przeciw radykalnemu ugrupowaniu Państwo Islamskie na terytorium Iraku i Syrii bez pytania tych państw o zgodę.

* Prawdopodobne pojawienie się w Gruzji amerykańskiego obozu szkoleniowego, przygotowującego bojowników syryjskiej opozycji, utrudni proces unormowania stosunków między Moskwą i Tbilisi – podaje MSZ Rosji. „Podobna decyzja, gdyby została podjęta, wyrządziłaby poważne szkody stabilności i bezpieczeństwu na Kaukazie Południowym, w pobliżu rosyjskich granic” – czytamy w komentarzu, umieszczonym dzisiaj na stronie MSZ Rosji. Wcześniej w mediach pojawiły się informacje o planach stworzenia w Gruzji amerykańskiego obozu szkoleniowego dla syryjskich bojowników, lecz Tbilisi odrzuciło tę informację.

* Prezydent Rosji Władimir Putin poparł rozpoczęcie opracowania superciężkiej rakiety o udźwigu do 150 ton – poinformował wicepremier Rosji Dmitrij Rogozin. Superciężkie rakiety nośne są potrzebne do wyprowadzenia aparatów kosmicznych poza granice orbity okołoziemskiej. Wcześniej poinformowano, projekt opracowania nowej superciężkiej rakiety nośnej należy do Federalnego Programu Kosmicznego na lata 2015-2025, lecz sam program jeszcze nie został zatwierdzony. Projekt ma zostać zrealizowany w dwóch etapach: na pierwszym ładowność rakiety wyniesie od 70 do 80 ton, a na kolejnym – od 120 do 190 ton.

* Komitet Śledczy Rosji wszczął sprawę karną przeciwko szefowi Ministerstwa Obrony Ukrainy Wałeryjowi Hełetejowi, szefowi Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Ukrainy Wiktorowi Mużence oraz dowódcy 25 brygady Sił Zbrojnych Ukrainy Ołehowi Mikasemu – oznajmił rzecznik Komitetu Śledczego Władimir Markin. Poza nimi w sprawie figurują nie ustalone na razie osoby z grona dowódców 93. brygady i oficerów z dowództwa wojskowego kraju. Zarzuca się im zorganizowanie zabójstw, użycie zakazanych środków i metod prowadzenia wojny oraz ludobójstwo.

http://jeznach.neon24.pl

Komentarze 3 do “Acta Diurna Bogusława Jeznacha (600)”

 1. wi42 said

  Panie Jeznach – dzieki!

 2. słowianin said

  Panie Marucha…odnośnie treści artykulu….jedynym legalnym prezydentem Ukrainy jest Pan Janukowycz (jeszcze) a nie jakiś samozwańczy Poroszenko-zgadza sie??

  Formalnie – tak.
  Faktycznie – nie zrobił nic, aby bronić praworządności.
  Admin

 3. Romank said

  Naprawde dobry…doskonala dziennikarka…

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: