Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Greg o Wolne tematy (25 – …
  AnuLa o Jak zostałam sąsiadką „M…
  AnuLa o Dlaczego kot ugniata? Uważaj,…
  Yagiel o Wolne tematy (25 – …
  Ale dlaczego? o Nie „polowanie”, tylko ob…
  Krzysztof M o Wolne tematy (25 – …
  ? o Wolne tematy (25 – …
  Ale dlaczego? o Nie „polowanie”, tylko ob…
  Kar o Tanie show Trybunału w Hadze ś…
  Lily o Wolne tematy (25 – …
  Neptek o Moc milczenia. Przeciw dyktatu…
  osoba prywatna o Wolne tematy (25 – …
  Boydar o Wolne tematy (25 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (25 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (25 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Potworna zbrodnia na Ukrainie! ONZ rozpatrzy sytuację w Genewie.

Posted by Marucha w dniu 2014-10-04 (Sobota)

Pod Donieckiem wykryto zbiorowe mogiły rozstrzelanych cywilów i jeńców wojennych. Trwa ekshumacja setek ofiar przy udziale obserwatorów OBWE. Charakter obrażeń na zwłokach wskazuje na rytualne mordy satanistyczne (!).

Prokuratura i władze sądowe Donieckiej Republiki Ludowej prowadzą przy pomocy obserwatorów OBWE pełną dokumentację ekshumacji i samych zwłok coraz liczniej odkrywanych ofiar masakry, w której zginęli głównie cywile: kobiety, mężczyźni i młodzież. Ciała ofiar mają związane do tyłu ręce i kule wystrzelone w tył głowy.

Groby odkryli saperzy rozminowujący teren. Dokonano jak dotąd ekshumacji ok. 400 zwłok, ale wstępne oceny wskazują na możliwość odnalezienia łącznie ok. 4000 pomordowanych.

Ta przerażająca liczba niestety może okazać się zgodna z prawdą. Do kopalni „Komunard” zwożono przez prawie dwa miesiące jeńców i aresztowanych z całego regionu donieckiego, oficjalnie w celu ich podziału na grupy, które miano potem traktować na różnych zasadach, w tym stawiać przed sądem w innych częściach Ukrainy. Zamiast tego bestialsko ich wymordowano pod koniec sierpnia, gdy zaczęła się wielka rosyjska kontrofensywa.

Miejscowi mieszkańcy donoszą też o znacznej liczbie nastolatek w wieku od 12 do 14 lat, które padły ofiarą zbiorowych gwałtów, wskutek czego zostały trwale okaleczone. Taki rodzaj gwałtu również wskazuje na destrukcyjne formy kultu szatana.

Biorąc pod uwagę toczące się od wtorku zaciekłe walki wokół lotniska w Doniecku, z ich kulminacją w dniu dzisiejszym [30.09] (ostrzelanie centrum Doniecka; zginął m. in. Szwajcar du Pasqieur, przedstawiciel Czerwonego Krzyża – patrz s. 2) rozejm wisi na włosku.

Do odkrycia płytko przysypanych mogił doszło w ubiegłym tygodniu (23 IX) w pobliżu Doniecka; w miejscowościach, gdzie były rozmieszczone przed powstańczą kontrofensywą na przełomie sierpnia i września ukraińskie bataliony obrony terytorialnej, zwane przez „rosyjskojęzycznych” nacgwardią, a także faszystami lub banderowcami. Te miejscowości zostały odbite przez armię powstańczą w czasie najnowszej miniofensywy, której celem było zniszczenie albo wyparcie z pozycji artylerii wojsk rządowych, ostrzeliwującej osiedla mieszkaniowe na północy Doniecka.

Gdy tylko okazało się, że rozmiary mordu, przypominającego jako żywo wyczyny SS i NKWD, przekroczyły najgorsze obawy, powstańcy i miejscowa ludność wezwali świadków o statusie międzynarodowym. Na wniosek delegata rosyjskiego ONZ rozpoczęła procedurę rozpatrywania wniosku w sprawie międzynarodowego dochodzenia w tej sprawie. Oto materiał filmowy na ten temat w języku angielskim:

Ukraińskie środki masowego przekazu jak na razie milczą na ten temat. Jeszcze bardziej zastanawiające jest ignorowanie go przez dziennikarzy z państw zachodnich. Na konferencję prasową przedstawicieli Rosji, którzy zgłosili tę sprawę do Biura Sekretariatu ONZ d/s Praw Człowieka w Genewie nie przyszedł nikt z nich.

Dzisiaj, pod wpływem wczorajszego oświadczenia łotewskiego prawnika i obrońcy praw człowieka Einarsa Graudinsa, ten mur milczenia zaczął się kruszyć na rzecz twierdzenia jakoby ofiar było znacznie mniej, a setki zamordowanych to rosyjski wymysł.

Natomiast prokuratura generalna w Kijowie rozpoczęła śledztwo w sprawie działalności Centralnego Biura Śledczego Federacji Rosyjskiej, prowadzącego szereg dochodzeń w sprawie zbrodni wojennych przeciw ludności Donbasu. Odezwali się już za to dziennikarze obywatelscy z krajów UE, m. in. publikując ten oto materiał filmowy w języku rosyjskim, z obszernym komentarzem i tłumaczeniem na niemiecki:
http://www.extremnews.com/nachrichten/weltgeschehen/6f5b150b0fa1ce8

We wtorek 30 września doszło do zwiększenia napięcia tak w Doniecku (najcięższe walki na lotnisku i wokół niego od czasu wprowadzenia rozejmu), jak w Charkowie (w związku z obaleniem wielkiego pomnika Lenina i biciem do krwi jego obrońców przez Prawy Sektor), jak też w Odessie (publiczne pobicie i sponiewieranie kilku osób publicznych, w tym jednego z pomocników Julii, Tymoszenko Nestora Szufrycza).

Ukraina praktycznie rzecz biorąc pogrąża się w anarchii. Kampania wyborcza do parlamentu przekształciła się w „ludową lustrację”, polegającą na publicznym biciu i wrzucaniu do ulicznych pojemników na śmieci byłych członków Partii Regionów posiadających jeszcze jakieś stanowiska. Milicja się nie wtrąca, bo w odpowiedzi „prawosecy” przychodzą wygrażać milicjantom z karabinami w rękach. Na całej zachodniej Ukrainie i w coraz większej mierze w stolicy to oni stają się rzeczywistą władzą.

Nacjonalistyczni kandydaci na posłów nawołują do wznowienia działań wojennych na pełną skalę. Strona separatystyczna twierdzi, że proponowała obrońcom lotniska międzynarodowego w Doniecku swobodne przejście na zachód w zamian za pozostawienie broni i amunicji, ale w odpowiedzi parlamentariusz przekazujący te warunki został zastrzelony. Reakcją na to stał się zmasowany szturm przy użyciu czołgów i artylerii lufowej.

W Charkowie zwolennicy „wodza światowego proletariatu” umieścili na pustym cokole transparent o treści: „Donbas górą! Lud powstanie!” Tak jak należało się tego obawiać wśród obrońców stalowego Lenina znalazło się wielu emerytów, którzy zostali dotkliwie pobici. W czwartek 2 X w wyniku ostrzału centrum Doniecka przez wyrzutnie rakietowe typu „Grad” i „Uragan” zginął przedstawiciel Międzynarodowego Komitetu Czerwonego Krzyża, obywatel szwajcarski Laurent Etienne Du Pasquier. Jest to cyniczne i ohydne morderstwo, ponieważ pracownicy organizacji humanitarnych cały czas znajdują się w kontakcie z władzami i wojskami obu walczących stron i miejsce ich pobytu jest znane tym stronom.

Strona ukraińska oznajmiła, że to sami separatyści ostrzeliwują własną stolicę. Twierdzi tak zresztą stale. Oto jak wyglądają skutki ostrzeliwania niemal na ślepo części tego wielkiego miasta przylegającej do portu lotniczego w obiektywie kamer rosyjskiej telewizji:

Jednak, aby nie było, że nie stosuję się do podkreślanej przeze mnie zasady: wysłuchaj również drugiej strony, oto materiał strony ukraińskiej:

90 procent tego materiału filmowego jest również w języku rosyjskim, który tak naprawdę jako jedyny jest zrozumiały dla wszystkich obywateli ukraińskiego państwa… Pojawia się w nim hipoteza, niezbyt mocno jednak podparta, jakoby istniała jeszcze „trzecia siła”, która ostrzeliwuje obie strony, by doprowadzić do zerwania porozumień o przerwaniu ognia. Któż to taki? Odpowiedzi na to ważne pytanie w tym miejscu nie ma. Na koniec jednak znów pada twierdzenie, że to Rosjanie ostrzeliwują siebie samych.

Z innych wiadomości wynika, że w wyniku czwartkowej wymiany ognia zostały trafione m. in. zakłady Tocz Masz (mechanika precyzyjna; m. in. naprawa broni) oraz wielkie zbiorniki paliwa. Niestety, ale trudno uwierzyć, że jacykolwiek separatyści szkodzą w ten sposób sobie samym.

Chcąc jednak rozwiać wątpliwości sięgnąłem po jeszcze jeden materiał, na którym pkazano jak wojskowi chwalą się wobec wodza Prawego Sektroa Jarosza trafieniem różnych obiektów w Doniecku w ukraińskim internecie:

Tymczasem w Doniecku w środę 1 października rozpoczął się nowy rok szkolny. Od rana miasto zostało poddane silnemu ostrzałowi ze strony ukraińskich sił zbrojnych, w tym ciężkich niekierowanych wyrzutni rakietowych ziema-ziemia typu „Uragan”. Według danych zarządu miasta zginęło 11 osób cywilnych, a ponad 40 jest rannych. Większość trafień poszła w obiekty cywilne (w tym szkołę podstawową, gdzie zginęły 4 osoby dorosłe, a uczniowie i uczennice musieli zejść do schronu), co jest najprawdopodoniej wynikiem wymiany ognia, w czasie której armia powstańcza atakuje w pierwszej kolejności celowniczych strony przeciwnej, aby uniknąć trafienia własnych pozycji.

Oto materiał filmowy ukazujący skutki środowego zmasowanego ostrzału Doniecka, ekshumację pomordowanych oraz podparte dość mocnymi poszlaki zarzuty w sprawie możliwości wycięcia niektórym jeńcom i więźniom sił ukraińskich organów, przeznaczonych na handel przeszczepami:

Na koniec zaś nowsze doniesienia z miejsc ekshumacji, z wystąpieniem łotewskiego obserwatora, towarzyszącego OBWE, na temat wizji lokalnej, w której brał udział, z działającej w Rydze telewizji Ren TV:

 http://www.wiadomosci24.pl/

Komentarzy 47 do “Potworna zbrodnia na Ukrainie! ONZ rozpatrzy sytuację w Genewie.”

 1. Zbyszko said

  Pewnie „nasze” media powiedzą, że po odparciu Rosjan z Doniecka, przez antyterrorystyczne wojska ukraińskie, odkryto masowe groby ze zwłokami ludzi zamordowanych tak samo jak w Katyniu.
  … no nie do końca tak samo jak w Katyniu, bo wtedy nie była jeszcze znana transplantologia, wtedy przy okazji tej Wielkiej Eksterminacji polskiej inteligencji nie robiono biznesu na handlu narządami, więc w sumie nasi Rodacy mieli wielkie „szczęście”, bo nikt im na zywo nie wycinał narządów…
  COŚ NIEPRAWDOPODOBNEGO!… (przepraszam za tą niestosowną dygresję, ale nic innego mi nie przychodzi na myśl, by oddac to wyjatkowe zbydlęcenie tych sadystycznych zboczeńców…)

 2. plasibo said

  I tak media to przemilcza a dla lemingow to żaden dowód. Mam takiego leminga w pracy. Za każdym razem kiedy pokazuję mu dowody w postaci linków do odpowiednich stron z rzeczowymi dowodami przeciwko kijowskim rozbojnikom czy neokonów z hameryki to on odpowiada że to taaaaakie naaaciagaaaaane jest. I co w takiej sytuacji zrobić?

 3. AlexSailor said

  Ukry wyrzynają się nawzajem z czcicielami Lenina???
  E, to chyba nie tak.

 4. Siggi said

  Warto przeczytać…

  http://dziennik-polityczny.com/index.php/artykuly/924-prawa-czlowieka-na-ukrainie-po-euromajdanie

 5. Jacek said

  A gdzie jest Kliczko? Moze by poslac tam Markele? a moze prezesa Jaroslawa? a moze Radusia do spolki z ad ada adasiem, co to bywal w Castel Gandolfo u „naszego” papieza? A moze cala te czerede pociagiem przyjazni? A moze kard. Dziwisz sie tym zajmie? A moze prez. Komorowski?

  Tak wyglada kompletne zalamanie cywilizacyjne: rywalizacja lenina z bandera.

 6. Zerohero said

  Rosja nie powinna ograniczać się do apeli i konferencji jak w przypadku Boeinga. Trzeba zareagować twardo, tzn. żądania wesprzeć jakimś słyszalnym sygnałem, np. odwołać ambasadora USA lub coś w tym stylu. 99% rosyjskiej niemrawości nie wynika z istnienia cwanego planu, ale działania V kolumny. Jeśli Zachód przeszedł do masowego rozrywania dróg rodnych 12 letnim Rosjankom, to czas skończyć pie…nie o dialogu z „partnerami”. Ja bym zamknął granice, postawił w stan gotowości armię, rozstrzelał parchów z tzw. opozycji demokratycznej i „liberałow”. Z Diabłem nie ma co dialogować. Zachód dąży do III Wojny. Nie można tej wojny rozpoczynać z pozycji na kolanach.

  @2,Plasibo

  Znaczna część ludzi nie jest zdolna do myślenia samodzielnego, do krytycyzmu, ich wolna wola nie istnieje. Nie przekonasz. Oni już nie takie rzeczy łykneli. Choćby broń masowego rażenia w Iraku, choćby dozbrajanie przez USA islamistów w Syrii a teraz niby walka z nimi. Trzeba całkowicie wyłączyć mózg by takie rzeczy przełknąć. Teraz mamy „separatystów” którzy metodycznie niszczą swoje domy i zabijaja własne rodziny. Żadnych związków przyczynowo-skutkowych, żadnej logiki w tej propagandzie nie ma. Pański kolega z pracy jest najpewniej dobrze przystosowany do życia pod butem, dlatego nie kwestionuje sygnałów z góry. ZNACZNA częśc populacji tak ma. Jest to przystosowanie do harmonijnego życia, ale pod warunkiem, że „głowa” społeczeństwa jest mądra i moralna. Jeśli głowa należy do diabła, to do diabła należą również ludzie o tego typu konstrukcji psychicznej. Jest to niezależne od wykształcenia, inteligencji itp. Widziałem ludzi bardzo inteligentnych, a opowiadających ŻENUJĄCE frazesy. Oni odrzucali nawet najbardziej porządnie zredagowany analityczny tekst podający źródła, ale jako prawdę przyjmowali slogany propagandowe typu „cała Europa potępia…”. Być może kluczem jest (błędne) założenie, że przecież nie może jednocześnie kłamać Wyborcza, Teleexpress i Rzepa. Skoro „wolne media” mówią jednym głosem, to musi być prawda. Skoro kolega wyciąga informacje z „internetu” – musi być kłamstwo.

  Nawiasem mówiąc zadziwiająca jest ta dziecinna ufność w dziennikarzy. Ludzie psy wieszają na politykach, narzekają na rząd, na podatki itd. a…idą potem te łajzy kupować gazetę, włączają telewizor…Przecież polityka jest pochodną mediów. Media to realna władza. Nie rozumieją tego ludzie? Gdyby np. pan Marucha miał władze redaktorów naczelnych i szefow stacji TV, to bez jednego wystrzału zmieniłby władze w Polsce. Nie musiałby zakładać żadnej partii, prowadzić walki. Po prostu uczciwe media szybko eliminowałyby z życia publicznego agentów. Tak to działa.

  Naszym wrogiem są funkcjonariusze propagandy. Nie sądy, nie policja. Pierwszy front to WOJNA INFORMACYJNA, wojna o mózgi.

 7. Jacek said

  PS pamietajmy, ze te sama dzicz wypuscili niemcy aby pastwila sie nad ludnoscia cywilna Warszawy w czasie Powstania Warszawskiego. Rachunek nalezy wystawic austryjakom, ktorzy sterowali tworzeniem „narodowosci ukrainskiej” i przecwiczyli jej podstawowy sposob dzialania w czasie Rzezi Galicyjskiej, i niemcom, ktorzy ten „zbozny” cel kontynuowali tworzac SS Galizien, no i tak im zostalo do dzisiaj kazdy widzi.

 8. Jacek said

  ad Zerohero

  „Jeśli głowa należy do diabła, to do diabła należą również ludzie o tego typu konstrukcji psychicznej. Jest to niezależne od wykształcenia, inteligencji itp. Widziałem ludzi bardzo inteligentnych, a opowiadających ŻENUJĄCE frazesy. Oni odrzucali nawet najbardziej porządnie zredagowany analityczny tekst podający źródła, ale jako prawdę przyjmowali slogany propagandowe typu „cała Europa potępia…”.

  trafil Pan w 10, ludzie ktorzy utracili prawdziwa religie uwierza w cokolwiek, bo w „cos musza” wierzyc.Dotyczy to zwlaszcza tzw profesorow tzw uniwersytetow.

 9. Zerohero said

  @5, Jacek
  @3, AlexSailor

  Lenin jedzie na starych sentymentach. Ludzie w końcu zapomnieliby o nim. W Rosji nawiązuje się do caratu, odbudowuje cerkiew. Lenina nie rusza się, bo znaczna część społeczeństwa jedzie mentalnie na propagandzie ZSRR. Za 30 lat można spokojnie wywalić Lenina na śmietnik. Teraz byloby to głupotą, bo nostaligicy zrobiliby zamieszki wspierane przez „antykomunistyczne” CIA i opozycję demokratyczną. Putin nie ma takiej władzy by jego słowo stawało się ciałem. Musi się liczyć z sentymentami niektórych.

  Pomysły na gwałtowną „deleninizację” rodzą się w głowach ludzi zupełnie nieznających tamtejszych uwarunkowań. To są pomysły na poziomie 20 letnich „antykomunistów”.

  Natomiast co innego banderyzm. Banderyzm jest ŻYWY i promowany.

  Poza tym o ile Ukraina jest 100% banderowska (tzn. ideologia władz), to Noworosja nie jest (delikatnie mówiąc) 100% leninowska.

 10. Zerohero said

  ale….jeśli banderowcy zburzą szkołę, zabiją kilkoro dzieci a przy okazji zburzą pomnik Lenina, to….Lenin odżyje! Noworosjanie zaczną się utożsamiac z Leninen dzięki Banderowcom. Przynajmniej część. To jest paradoks!

 11. Filo said

  Z lotniska w Doniecku:

  Boze Przebacz!
  To za Odesse!

 12. ikarek said

  Takich kolegów (koleżanek też) z pracy, to ja w każdej pracy miałem 90%.

 13. Dictum said

  Boże ratuj!

 14. kresowiak said

  to jest banderowskie bydło które umie tylko obsługiwać widły i siekiery

 15. Jacek said

  lenin a bandera

  lenin „tworzyl wladze radziecka” za pomoca torroru o tym samym charakterze co banderowski, rowniez na ukrainie, a golodomor i wymordowanie Polakow przez stalina pozbawilo miejscowa ludnosc resztek oparcia dla normalnych ludzkich zachowan. To od tych nauczycieli nauczyl sie bandera „jak to sie robi”, nie zeby nauka nie padla na podatny grunt tradycji „rieznia lahiv” „ochrzczonej ” zreszta przez prawoslawie. Malo kto zdaje sobie sprawe, ze postawa ‚polskich politykow” w kwestii ukrainy jest zgodna z „polityka wschodnia” posoborowego watykanu.

 16. Jacek said

  PS pamietajmy o tym , ze lenin „towrzyl wladze radziecka” jako „delegat” sztabu niemieckiego.

 17. Marucha said

  Re 14:
  Bandera nie musiał się uczyć od Lenina. Chachły mieli własne tradycje. Mordy nie zaczęły się w 1943 roku.

 18. Jacek said

  ad 17:

  „nie zeby nauka nie padla na podatny grunt tradycji „rieznia lahiv” „ochrzczonej ” zreszta przez prawoslawie”, ale pokolenie bandery uczylo sie od bolszewikow besposrednio.

  Nie prawosławie, a Cerkiew Unicką.
  Admin

 19. xxxx said

  @11
  Te katiusze to niesamowita broń skuteczna, tu w wersji mobilnej udoskonalonej. Przekonali się o niej hitlerowcy w czasie drugiej wojny światowej. Ta broń niesie za sobą niesamowite spustoszenie, jedynym sposobem na nie są rakiety Tomahawk I Cruise wystrzeliwane z okrętów podwodnych lub przenoszone na samolotach bojowych niekoniecznie B-52.

  Extra skuteczna broń siejąca niesamowite spustoszenie.

  A to przeciwwaga przeciw katiuszom rakieta ‚Tomahawk’

  Druga przeciwwaga do katiuszy to rakieta: ‚Cruise’

  Gdyby je banderowcy posiedli na stan to…

 20. Jacek said

  ad Admin

  cerkiew unicka wywodzi sie z patriarchatu kijowskiego jak i cerkiew moskiewska, i obie sa cerkwiami nacjonalistycznymi (moskiewska z zalozenia, unicka z imitacji moskiewskiej ) dlatego wobec obu mozna uzyc okreslenia prawoslawie chociaz w szerszym sensie. Zasadnicze jest tu wspolne pochodzenie od patriarchatu kijowskiego i wspolny pierwiastek nacjonalistyczny. Ta sama droga poszla wczesniej schizma wschodnia.

  Nacjonalistyczna ewolucje religijna ilustruje takze luteranizm, ktory byl politycznym ruchem uwolnienia sie religijnego od Rzymu a z tym i porzucenia obiektywnych katolickich norm moralnych dla stworzenia religii „narodu wybranego” dla niemcow (nie bez zachety i poparcia ‚narodu wybranego”) apogeum tego procesu byl hitleryzm.

  Ściśle biorąc, to ruscy hierarchowie w 1596 zawarli Unię Brzeską. Na jej mocy Cerkiew Prawosławna na terytorium II Rzeczypospolitej przyjęła zwierzchnictwo papieża, zachowując jednak własną strukturę administracyjną oraz wschodnią liturgię. Oficjalne przyjęcie Kościoła (czy Cerkwi ruskiego do wspólnoty z Rzymem nastąpiło w 1595 roku.
  Admin

 21. Griszka said

  @19
  Wyrzutnia Grad jest bardzo tania w porównaniu do rakiet manewrujących. Na dodatek w przeciwieństwie do konwencjonalnej artylerii w ciągu kilku minut potrafi oddać pełną salwę i uciec na nową pozycję.
  Do walki z tym sprzętem wystawia albo swoją artylerię albo lotnictwo, m.in samoloty szturmowe.
  Niech Pan nie opowiada bajek, że USA używa do zwalczania MRLS tak drogich i nieskutecznych środków.

 22. Jacek said

  Warto obejrzec

 23. xxxx said

  @21 Panie Griszka zabiegał o nie bedąc w Waszyngtonie banderowiec Poroszenko i spotkał się z odmową u Baracka Obamy. A jakie są rzeczywiste kulisy w sprawie dostarczenia banderowcom tej broni, Bóg jeden wie. Ale coś jest na rzeczy bo są zażarte walki i mimo używania katiusz rosyjskich Noworosjanie nie zdobywają kolejnych przyczółków. Mniemam to po swoim „nosie” nie mając na to dowodów, ale to i tak jest trzymane pod ścisłą tajemnicą. Uwierz Pan, albo i nie.

 24. revers said

  http://www.strategic-culture.org/news/2014/10/04/spinning-grave-western-media-dig-dirt-cover-kiev-atrocities.html

 25. Griszka said

  To są efekty gloryfikowania UPA i zapewniania bezkarności neobanderowcom. Jarosz otwarcie szantażował kijowską juntę, że doprowadzi do rozpoczęcia nowego Majdanu jeśli jego kolesiów przestępców nie wpuszczą z więzień. Nawet taki bandyta jak Awakow musiał w tej sprawie ustąpić, a to wiele świadczy o pozycji siepaczy Kołomojskiego.
  Na Ukrainie nie liczy się d.pokrajca, ale to, kto ma ile karabinów i granatów.

 26. błysk said

  Lenina można odmitologizować w Rosji tylko trzeba zacząć pisać i pokazywać np. w telewizji państwowej prawdę o terrorze leninowskim ,można zacząć to robić stopniowo ,nie nachalnie ,ale trzeba robić , a nie siedzieć cicho .Podobnie i ze Stalinem . Nie robi się nic ,albo prawie nic.

 27. Filo said

  15
  Jacek
  Pan Jacek moze bedzie mial wiecej informacji na temat wspolczesnych zdarzen, np. jak USA i sojusznicy – w tym Polska- wprowadzaja demokracje do roznych panstw. Troszke inaczej niz bolszewicy komunizm, bo wspolczesni bandyci maja drony, napalm, bomby fosforowe i atomowe. No i to Guantanamo.
  Bo na temat historii Ukrainy to pan Jacek chyba niewiele czytal.
  Bardzo mnie rozbawilo opowiadanie, ze Ukraincy nauczyli sie mordowania od bolszewikow, bo przed Rewolucja to nawet nie wiedzieli jak sie koguta zarzyna.

 28. Merlin said

  AD 1

  „wyjatkowe zbydlęcenie tych sadystycznych zboczeńców”

  Bydlo to rogacizna i nie jest sadystyczne ani demoniczne. Jezyk ma MOC, pod warunkiem odpowiedniego doboru slow.
  To co jest opisane nie miesci sie w kategoriach PRAW PRZYRODY . To „nie z tej Ziemi”

 29. Filo said

  25
  Blysk
  A jak juz odmitologizujemy Lenina to sie wezmiemy za dynastie Bushow i Clintonow, dolozymy jeszcze Roosvelta, Reagana i nobliste Obame..
  I opowiadac bedziemy w panstwowej telewizji o wielkich osiagnieciach narodu polskiego w … Afganistanie po 13 latach poswiecen dla demokracji.

 30. Merlin said

  AD 2
  Pokazac filmy z dowodami o tym co sie dzialo na WOLYNIU, PODOLU itp. …sa na YT, chociaz od 2 lat wielu „zniklo” w dziwny sposob.

  Niech Pan tez wlaczy owym odrzucajacym PRAWDE osobom ta piosenke…nie ma tu zdjec,

  na Podolu płacze kamień +tekst ukraińsk

  ale ktos, kto poslucha, jesli jest UCZCIWYM CZLOWIEKIEM, zrozumie…chyba , ze woli klamstwo…bo moze sie zwyczajnie BOI…

 31. Zbyszko said

  Meriln, nasz rację, oczywiście że przepraszam niczemu niewinne bydło rogate, też ciężko doświadczane przez takich (nie)ludzi.

 32. Griszka said

  @23
  Przepraszam. Nie powinienem dawać ponosić się emocjom i używać sformułowań, które mogą doprowadzić do niepotrzebnej awantury.

  Niektóre kraje NATO wysłały kilka sztuk wyrzutni rakietowych amerykańskiej produkcji. To odnośnie zwalczania Gradów. Nic po za tym. Ameryka nie odda najnowszego sprzętu używanego przez własną armię, takiego jak pociski manewrujące warte dziesiątki milionów dolarów, jakiemuś ukraińskiemu fagasowi z izraelskim rodowodem. Jeśli Poroszenko prosił o takie prezenty to widać jak bardzo jest to naiwny pajac.
  Na razie „armia Noworosji” (specjalnie w cudzysłowie, bo to nie jest jednolita formacja) ma zbyt mało ludzi i sprzętu, żeby prowadzić ofensywę na większą skalę. Niestety realia są jakie są. Separatyści nie dostają żadnego ciężkiego sprzętu od Rosji – praktycznie co chwila słychać ich narzekania z tego powodu, czemu Rosja nie angażuje się bardziej w ten konflikt i nie wysyła im czołgów, dział, itp.

 33. Griszka said

 34. Merlin said

  Ad 31

  W 2011 ukazal sie na polskim kanale YT ten film…wczesniej ukazal sie w Rosji…

  Czy ktos wtedy czul, co sie szykuje???

  Humanoidy ( гуманоиды )

 35. Jack Ravenno said

  Jeśli to prawda – to jest straszne…i dzieje się niezbyt daleko od naszej granicy. Jeśli to prawda – hańba dla morderców…

 36. xxxx said

  @32 Wszystko w porządku i jasne Panie Griszka. Pozdro.

 37. Merlin said

  AD 35
  … granicanie daleko…czas by POLACY , WSZYSCY POLACY zaczeli myslec…

 38. Przecław said


  Banderowiec wychwala mord na ministrze Pierackim, mówi o sobie „my wychowani na Doncewie”, czyli teoretyku nazizmu ukraińskiego…

 39. Siggi said

  No,no,no… Nadchodzi czas refleksji?

  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/foreign-affairs-winni-kryzysu-na-ukrainie-sa-zachod-i-nato/ktl31

  E tam. Onet pluralizuje i tyle.
  Admin

 40. Merlin said

  Ad 33

  Ajjjjjjjjj…
  Czy warto laczyc SWARZYCE z tym drugim?
  Wiele zlego sie stalo w dziejach …komus bardzo zalezalo by pomieszac symbole…

  To, ze „ktos” wczesniej pomieszal pojecia, nie znaczy, by dalej to czynic…
  To, ze ktos ukradl np. miecz krola, nie znaczy, ze stal sie krolem…
  Swarzyca to pradawny symbol. Takze symbol swietego Ognia Agni, do dzisiaj czczony w Indiach.

 41. Klarcia said

  Na teren działań wojennych we wschodniej Ukrainie jedzie już naszych (niemieccy) 200 żołnierzy, z jednostki specjalnej – będą ochraniali Misję OBWE. Nareszcie będzie wiadomo, jak sytuacja tam wygląda naprawdę, kto łamie uzgodniony rozejm i kto jest odpowiedzialny za ostrzał osiedli cywilnych. 🙂

 42. Toni said

  Faszyści spod znaku Bandery umieja tylko mordować cywilów, kobiety i dzieci… Tak robili protplaści tej swołoczy na Wołyniu w czasie II WŚ, tak robią ich następcy dzisiaj w Donbasie. A nasze sprzedajne debile dziennikarskie nie będą o tym mówić i pisać prawdy, bo są to debile i są sprzedajne – siedzą w kieszeni u „panów tego świata” i ci „panowie” dawno zrobili z nich kelnerów: przynoszą tym panom dokładnie to, co panowie zamawiają…

 43. kuba1902 said

  Reblogged this on Złoty Wiek Gai – Golden Age of Gaia.

 44. Filo said

  Na odmiane optymistycznym akcentem:
  Zlapani jency ukrainscy remontuja powstancom czolgi:

  http://wakeupfromyourslumber.com/video/tom-sullivan/captured-ukrainian-soldiers-repairing-tanks-militia

  Ale tak naprawde to nie jest wesolo:
  29 dzien rozejmu – jakiego rozejmu???:

  http://adnovum.neon24.pl/post/113537,wojna-domowa-na-ukrainie-5-10-2014r-29-dzien-rozejmu

 45. Slowianska Tradycja said

  Byl juz w Gajowce artykul…wart przypomnienia:

  „Organy do przeszczepów pobierane są od osób żywych”

  https://marucha.wordpress.com/2013/10/08/organy-do-przeszczepow-pobierane-sa-od-osob-zywych/

 46. Griszka said

  „Nie prawosławie, a Cerkiew Unicką.
  Admin”

  Przez prawosławie też. Cokolwiek dotkną banderowscy szowiniści to od razu to skażą, zdeprawują i obrzydzą w oczach zwykłych ludzi.

 47. Slowianska Tradycja said

  „myszka” tak latala, ze sie „samo otwarlo”

  za :https://prawda2.info/tm.php?t=23049&start=646
  i…::
  http://opolczykpl.wordpress.com/2014/10/03/kremlowskie-trolle-cienie-putina-laczmy-sie/

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: