Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  bardzo o Frasyniuk nie odpowie za atak…
  Bogusz o List otwarty do Prezydenta RP…
  Bezpartyjna o Wolne tematy (82 – …
  Hulajdusznik o Wolne tematy (82 – …
  Hulajdusznik o Wolne tematy (82 – …
  Hulajdusznik o Wolne tematy (82 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (82 – …
  D-T o Australia – obozy internowania…
  D-T o Australia – obozy internowania…
  Bezpartyjna o Wolne tematy (82 – …
  Maciejasz o Wolne tematy (82 – …
  guma o Wolne tematy (82 – …
  Głos Prawdy o Wolne tematy (82 – …
  Piotr B. o Dugin: geopolityka wyjaśnia…
  UZA o Dziś Barbórka. Święto Peugote’…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 565 obserwujących.

Sukces ‘na krzywy ryj’

Posted by Marucha w dniu 2014-10-04 (Sobota)

Ameryka stała się mocarstwem będąc „tym trzecim” w wielkich światowych konfliktach i sprytnie doskakując do sukcesów historii „na krzywy ryj”, uważa rosyjski publicysta Ilia Charłamow.

W lipcu i sierpniu 1918 roku, w pobliżu francuskiej rzeki Marne, doszło do wielkiej bitwy pomiędzy wojskami niemieckimi i anglo-francusko-amerykańskimi. Była to ostatnia ofensywa wojsk niemieckich w I wojnie światowej, która tam zakończyła się ich porażką, co stało się preludium do ostatecznej klęski Niemiec.

Stany Zjednoczone do działań wojennych włączyły się później od swoich sojuszników, a mimo to osiągnęły największe korzyści płynące z tej wojny. Praktyka ta została przez nie przyjęta na stałe.

Na początku XX wieku Stany Zjednoczone wyprzedziły cały świat pod względem produkcji przemysłowej i stały się czołowym przemysłowym mocarstwem. W 1913 roku produkowały więcej żelaza, stali i wydobywały więcej węgla, niż Anglia, Francja i Niemcy razem wzięte. Jednak rok później amerykańską gospodarkę dotknął kryzys. Produkcja spadła o połowę. W tym momencie rozpoczęła się I wojna światowa, która pozwoliła im w znacznym stopniu zwiększyć aktywność gospodarczą [to na pewno zbieg okoliczności – admin]. Między innymi poprzez współpracę z państwami Ententy, które były w stanie wojny i borykały się z ogromnymi trudnościami. Na przykład, amerykańskie materiały wybuchowe i środki chemiczne, jak piszą historycy, służyły do bezprecedensowej masowej zagłady ludzi. Europejskie pola bitew szybko wzbogaciły Stany Zjednoczone.

W tym samym czasie USA nie śpieszyły się z włączeniem się do wojny, preferując dla siebie cyniczną rolę „sędziego moralności”, jak miał w zwyczaju mówić prezydent Wilson. Jednak w momencie zbliżania się do zakończenia wojny, Waszyngton zaczął się niepokoić, że po ogłoszeniu pokoju nie zostanie zaproszony na ucztę zwycięzców. Dlatego w 1917 roku rząd podjął odpowiednią decyzję, tym bardziej, że zachęcały do tego antyamerykańskie wezwania i działania Niemiec. 85 tysięcy Amerykanów wzięło udział w bitwie nad Marną. Połowa z nich została zabita. Ogólnie rzecz biorąc, straty Stanów Zjednoczonych w I wojnie światowej nie przekroczyły 55 tysięcy ludzi. Sojusznicy w tym samym czasie stracili już miliony.

Historyk wojskowy Andriej Małow opowiada, w jakich okolicznościach i w jakim celu Stany Zjednoczone przystąpiły do wojny.

Stany Zjednoczone dostatecznie długo handlowały z wszystkimi walczącymi krajami. Otrzymywały zyski, podnosiły poziom przemysłu, zmniejszyły bezrobocie. Ich armia przystąpiła do wojny w momencie, gdy wszystko było już rozstrzygnięte i pozostawało już tylko podzielić tort. To, że Niemcy i ich sojusznicy ponieśli klęskę, było oczywiste. Problem polegał na tym, żeby zdążyć z podziałem zwycięstwa. I Stany Zjednoczone zdążyły na czas.

Ich działalność już po wojnie była bezprecedensowa. W końcu mowa była o stworzeniu nowego ładu na świecie, w którym Amerykanie, na prawach jednego ze zwycięzców, brali najaktywniejszy udział i wykazywali największe zainteresowanie. W powojennym wystąpieniu Woodrow Wilson mówił o utworzeniu Ligi Narodów, wyzwoleniu Belgii, oddaniu Alzacji i Lotaryngii Francji, a także o zapewnieniu Serbii dostępu do morza oraz odbudowie Polski.

Wszystko to wskazywało na to, że Stany Zjednoczone miały zamiar wziąć w swoje ręce ustanowienie powojennego porządku na świecie. Co więcej, polityka gospodarcza tego kraju podczas działań wojennych pozwoliła mu zgromadzić 40 procent światowych rezerw złota, a całkowite zadłużenie innych państw wobec Stanów Zjednoczonych osiągnęło prawie 12 miliardów dolarów – ogromna suma w tamtych czasach.

Plany Wilsona oraz jego następców do tej pory służą strategom w Waszyngtonie, uważa doktor hab. historiiSiergiej Buranok.

Wielu współczesnych zwolenników teorii geopolitycznych chwali Wilsona oraz jego naśladowcę Roosevelta – to tak zwani neokonserwatyści, którzy w ideach Wilsona widzą źródło swojej koncepcji polityki zagranicznej: Stany Zjednoczone jako przykład demokracji powinny jej uczyć inne narody, wykorzystując w tym celu wszystkie dostępne środki.

W wyniku I wojny światowej największe kraje europejskie stały się dłużnikami Stanów Zjednoczonych na dwa pokolenia do przodu. Tuż po jej zakończeniu amerykańscy turyści, korzystając z ogromnych różnic w kursach walut, zapełnili bogate hotele największych miast Starego Kontynentu. Tymczasem młodzi Europejczycy zaczęli naśladować Amerykanów oraz ich sposób życia, pełnego owoców postępu technologicznego, blasku i reklamy.

W ten sposób Stany Zjednoczone stały się nie tylko kredytodawcą Europy, ale również źródłem trendów i nastrojów. Pozwoliło to 29. prezydentowi Stanów Zjednoczonych Warrenowi Hardingowi, który zastąpił Wilsona, oświadczyć, że: „Amerykanie, w ciągu pół wieku zrobili więcej dla rozwoju ludzkości, niż wszystkie narody świata razem wzięte w całej swojej historii”. Tym samym było to potwierdzenie globalnej hegemonii Stanów Zjednoczonych, która trwa do dzisiaj. W związku z tym odpowiedzi na pytania, zadawane przez niektórych ze zdziwieniem, o całkowitej zależności współczesnej Unii Europejskiej od Stanów Zjednoczonych, należy szukać w historii.

Bogusław Jeznach
http://jeznach.neon24.pl

Komentarzy 17 do “Sukces ‘na krzywy ryj’”

 1. AlexSailor said

  No to chyba dobrze świadczy o rządzie amerykańskim, że kosztem 55 tys. zabitych osiągnął to co Francja, Anglia, Niemcy, Rosja, kosztem milionów.
  A także to, że zgromadzili połowę bogactwa świata (wtedy pieniądz był prawdziwy), a z reszty uczynili swoich zadłużonych parobków na dodatek rozkręcając produkcję i całą gospodarkę do niespotykanych rozmiarów.

  Lepiej zastanowić się nad przywódcami Francji, Anglii, przegranych Niemiec i Austrii, a także największego przegranego – Rosji.
  Jak oni to zrobili i jak głupi byli, że po roku bezsensownej wojny, kiedy wiadomo było, że jest nie do wygrania (ekonomiczne samobójstwo nawet zwycięzców), nie zawarli pokoju.
  Kto z nich i ile brał.

  Wczoraj dotarłem do materiałów, z których wynika, że firmy zbrojeniowe w Europie dokładały do produkcji amunicji w czasie I WŚ.
  Ciekawe.

 2. Zerohero said

  Stany Zjednoczone do działań wojennych włączyły się później od swoich sojuszników, a mimo to osiągnęły największe korzyści płynące z tej wojny. Praktyka ta została przez nie przyjęta na stałe.

  To odwrotnie niż głupi Polacy, np. w 1939

 3. Filo said

  1
  AlexSailor
  Trzeba byc skonczonym debilem zeby byc uzbrojonym po dziurki w nosie, okrasc caly swiat, zniszczyc pol globu, wymordowac miliony ludzi, miec darmowa benzyne, monopol na gospodarke rynkowa i byc najbardziej zadluzonym panstwem swiata!.

 4. z prowincji said

  Filo .(3) na godz.10.41
  A kto powiedział ze Oni mysla o wywiązaniu się ze swojego zadłużenia wobec kogokolwiek .
  Oni gwarantują zwrot waluty ,ich waluty ;którą tylko drukują , a koszt druku niewielki .

 5. Jacek said

  Zerohero

  „To odwrotnie niż głupi Polacy, np. w 1939”

  masz go..niarzu szczescie,ze cie nie mam pod reka.

 6. MatkaPolka said

  Pan Jeznach to taki PiS-owski bojownik o półprawdy

  I Wojna światowa wybuchła zaraz po tym jak pod koniec 1913 roku powstała Federal Reserve Board – amerykański Bank Centralny

  II wojna światowa zaplanowana była już w Wersalu a główne skrzypce grały IG Farben – żydowsko -niemiecko – amerykański kapitał.

  THE WRH BANKER ARTICLES: ALL IN ONE CHUNK
  O bankierach – wszystko w jednym kawałku Cykl 9 artykułów
  http://whatreallyhappened.com/WRHARTICLES/bankersinonechunk.php

  WSZYSTKIE WOJNY SĄ WOJNAMI BANKIERÓW

  ALL WARS ARE BANKERS’ WARS

  http://pokazywarka.pl/yqdhsu

  Wiem, że dużo osób ma olbrzymią trudność w zrozumieniu jak wiele wojen jest wywoływanych jedynie w celu narzucenia państwom prywatnych banków centralnych, dlatego podzielę się z Wami kilkoma przykładami, abyście zrozumieli dlaczego władze USA są uwikłane w tak wiele wojen przeciwko tak wielu krajom. Jest wiele precedensów.

  Amerykańska Rewolucja w Stanach Zjednoczonych była głównie skierowana przeciwko ustawie O Walucie króla Jerzego III, która zmusiła kolonistów do prowadzenia wymiany gospodarczej wyłącznie z użyciem oprocentowanych banknotów drukowanych przez Bank Anglii. Po zwycięstwie rewolucji w USA ustanowiono radykalnie odmienny system gospodarczy, w którym władze emitowały własną walutę opartą na określonych wartościach (Colonial Scrip), aby prywatne banki jak Bank Anglii nie pasożytowały na bogactwie narodu poprzez oprocentowanie banknotów.

  „”Odmowa przez króla Jerzego III prawa koloniom do używania uczciwego systemu pieniężnego, który uwalniał zwykłych ludzi od pułapek finansowych manipulatorów, była prawdopodobnie główną przyczyną rewolucji.”
  — Benjamin Franklin, Ojciec Założyciel USA

  Ale banki nie mają znaczenia, jeśli nie poświęcą się intrygom by zdobyć Wasze bogactwo, i wiedzą bardzo dobrze jak łatwo jest skorumpować przywódców narodu. Już rok po sławnej wypowiedzi Mayera Amschela Rotszylda

  „Pozwólcie mi emitować i kontrolować walutę kraju a nie będzie mnie obchodzić kto ustanawia prawa”

  bankierom udało się założyć nowy prywatny bank centralny First Bank of the United States, głównie dzięki staraniom głównego poplecznika Rotszyldów w USA Aleksandra Hamiltona. Ten bank założony w 1791 do czasu wygaśnięcia swojej 20-letniej licencji praktycznie doprowadził gospodarkę do ruiny, wzbogacając przy tym bankierów. Kongres odmówił przedłużenia licencji i zasygnalizował chęć powrotu do waluty emitowanej przez państwo, od której bankierzy nie otrzymywaliby żadnych procentów.
  W odpowiedzi Nathan Mayer Rotszyld zagroził

  „Albo licencja zostanie przedłużona, albo USA zostanie uwikłane w katastrofalną wojnę”. Kongres wciąż odmawiał, a Nathan Mayer Rotszyld głośno komentował: „Dajmy bezczelnym Amerykanom nauczkę! Zróbmy z nich znowu kolonię!”.

  W 1812 r. Wielka Brytania finansowana przez kontrolowany przez Rotszyldów Bank Anglii sprowokowała wojnę z USA, aby odzyskać swoją kolonię i narzucić jej niewolnictwo wobec Banku Anglii, lub też wpędzić USA w tak wielkie długi, że zostaną zmuszone do przedłużenia licencji prywatnemu bankowi centralnemu. Plan się powiódł. Pomimo wygrania wojny przez USA Kongres był zmuszony do udzielenia licencji na emisję oprocentowanej waluty nowemu bankowi Second Bank of the United States. Po raz kolejny bankierzy kontrolowali krajową podaż pieniądza i nie obchodziło ich, kto ustanawia prawa ani ilu żołnierzy brytyjskich i amerykańskich trzeba było poświęcić.

  Kraj znowu wpadł w zadłużenie, bezrobocie i biedę w wyniku drapieżności prywatnego banku centralnego i w 1832 Andrew Jackson z powodzeniem startował w wyborach prezydenckich w walce o drugą kadencję pod hasłem „Jackson, Nie Bank!”. Dotrzymując danego słowa Jackson zablokował przedłużenie licencji Second Bank of the United States.

  „”Panowie ! Ja również bacznie przyglądałem się działalności Banku USA. Moi ludzie obserwowali Was przez długi czas i jestem przekonany, że wykorzystaliście fundusze banku do spekulacji chlebem naszego kraju. Kiedy wygrywaliście dzieliliście zyski pomiędzy siebie, gdy przegrywaliście obciążaliście stratami bank. Mówicie, że jeśli skonfiskuję fundusze i rozwiążę bank to tysiące rodzin zostaną zrujnowane. Być może Panowie, ale jest to Wasz grzech ! Jeślibym pozwolił Wam kontynuować działalność doprowadzilibyście do ruiny 50 tysięcy rodzin i byłby to mój grzech ! Jesteście gniazdem żmij i złodziei. Jestem zdeterminowany by Was wykorzenić, i zaklinam się na Wiecznego (ściągając uderzenie jego pięści w stół), że Was wykorzenię !” – Andrew Jackson wkrótce przed wygaśnięciem licencji banku, stenogram spotkania z komitetem obywateli Filadelfii w Lutym 1834, pochodzi z Andrew Jackson and the Bank of the United States (1928) by Stan V. Henkels

  Wkrótce po tym jak prezydent Jackson – jedyny w historii USA, który spłacił cały krajowy dług – rozwiązał Second Bank of the United States, dokonano próby zamachu na niego, która zawiodła ponieważ oba pistolety zamachowca Richarda Lawrence’a nie wypaliły. Lawrence powiedział później, że gdyby zmarł Jackson, „pieniądze byłyby bardziej dostępne”.
  Oczywiście system szkolnictwa spełnia życzenia bankierów by trzymać pewne wydarzenia z historii w ukryciu, podobnie jak korporacyjne media na polecenie Monsanto ukrywają niebezpieczeństwa GMO a sekty wyznawców Globalnego Ocieplenia starają się zatuszować fakt, że Ziemia stopniowo ochładza się od 16 lat.
  Nie powinno, więc dziwić, że prawdziwe powody Wojny Secesyjnej są mało znane przeciętnym Amerykanom.

  Kiedy Konfederaci dokonali secesji, bankierzy znowu zwietrzyli okazję by dokonać obfitych żniw na zadłużeniu i zaoferowali Lincolnowi sfinansowanie unifikacji, ale liczyli sobie 30%. Lincoln skomentował, że nie ma zamiaru uwalniać Czarnych kosztem zniewolenia Białych wobec bankierów i używając swoich prerogatyw wyemitował nową państwową walutę Greenback. Było to bezpośrednie zagrożenie władzy i bogactwa bankierów, którzy szybko zareagowali.

  „”Jeśli ta oszukańcza polityka finansowa pochodząca z Północnej Ameryki stanie się obowiązującą, to władze będą emitować swoją walutę bez żadnych kosztów. Spłacą zadłużenie i będą od niego wolne. Będą posiadały wszystkie zasoby pieniężne potrzebne do prowadzenia handlu. Zapanuje prosperity niespotykane w historii świata. Umysły i bogactwo z całego świata podążą do Północnej Ameryki. To państwo musi zostać zniszczone albo ono zniszczy wszystkie monarchie na świecie” – The London Times o decyzji Lincolna by wyemitować Greenbacks w celu sfinansowania Wojny Secesyjnej zamiast pożyczać od bankierów na 30%.

  W 1872 r. bankierzy z Nowego Jorku wysłali listy do każdego banku w USA ponaglając je by sfinansowały prasę krytyczną wobec waluty Lincolna.

  „Drogi Panie: Zalecamy by zrobił Pan wszystko co w swojej mocy by sponsorować znane gazety dzienne i tygodniowe … by przeciwstawić się emisji banknotów Greenback, a także by wycofać się z promocji i sponsorowania wszystkich, którzy nie są skłonni przeciwstawić się emisji pieniędzy przez państwo. Niech państwo bije monety, a banki emitują banknoty. Przywrócenie obiegu państwowej waluty zapewni ludziom środki pieniężne i poważny sposób zmniejszy Pańskie zyski jako banku i pożyczkodawcy” – Triumphant plutocracy; the story of American public life from 1870 to 1920, by Lynn Wheeler

  „”Nie możemy pozwolić na wprowadzenie tzw. Greenbacków do obiegu w żadnym okresie, ponieważ nie możemy ich kontrolować” – Triumphant plutocracy; the story of American public life from 1870 to 1920, by Lynn Wheeler

  „Niewolnictwo zostanie prawdopodobnie zniesione w wyniku wojny, i ruchomości w postaci niewolników znikną. Ja oraz moi europejscy przyjaciele popieramy to, ponieważ niewolnictwo opiera się na posiadaniu siły roboczej i pociąga za sobą konieczność opieki nad niewolnikami, podczas gdy plan europejski pod wodzą Banku Anglii zakłada, że kapitał będzie kontrolował siłę roboczą poprzez kontrolowanie płac. MOŻNA TEGO DOKONAĆ KONTROLUJĄC WALUTĘ.” – Triumphant plutocracy; the story of American public life from 1870 to 1920, by Lynn Wheeler

  Naciskane przez prywatne banki, kraje większości europy popierały Konfederatów przeciwko Unii, oczekując, że porażka Lincolna oznacza koniec Greenbacków. Francja i Brytania rozważały bezpośredni atak by pomóc secesjonistom, ale były trzymane w szachu przez Rosję, która właśnie skończyła z pańszczyzną i miała państwowy bank centralny podobny do tego jaki został określony w założeniach Stanów Zjednoczonych. Bez groźby interwencji ze strony Europy Unia wygrała wojnę a Lincoln wyraził chęć dalszej emisji Greenbacków. Jednak po zabójstwie Lincolna przez zamachowca zostały one wycofane z obiegu a naród amerykański zmuszony do powrotu do gospodarki opartej na oprocentowanych banknotach emitowanych przez prywatny bank (zob. też „walutowe” powody zamachów na prezydentów McKinleya i Garfielda).

  W końcu w 1913 r. prywatne banki centralne z Europy, w szczególności Rotszyldowie z Anglii i Warburgowie z Niemiec, spotkali się ze swoimi amerykańskimi finansowymi partnerami na wyspie Jekylla w Georgii (warto poczytać jak niezwykłe środki ostrożności podjęli by spotkanie pozostało w tajemnicy – jak obecnie ACTA) by stworzyć nowy kartel bankowy i prywatny Third Bank of the United States, całkowicie kontrolujący podaż pieniądza w USA. By uniknąć wrogości opinii publicznej związanej z poprzednimi bankami zmieniono nazwę na „The Federal Reserve” pozorując quasi-państwowość banku, gdy w rzeczywistości Federal znaczy tu tyle samo co w prywatnej firmie kurierskiej Federal Express. W rzeczy samej w 2012 r. pozew Bloomberg News przeciw Bankowi Rezerwy „Federalnej” o prawo dostępu do informacji został odrzucony ze względu na to, że FED jest firmą prywatną, a nie państwową, które to obowiązuje ustawa o Dostępie do Informacji (FOIA). 1913 okazał się przełomowym rokiem dla gospodarki począwszy od uchwalenia 16. poprawki do konstytucji dotyczącej „podatku dochodowego”, o której się fałszywie twierdzi , że została ratyfikowana.

  „”Myślę, że gdyby ponownie przyjrzeć się ratyfikacji 16 poprawki, dotyczącej podatku dochodowego, po skrupulatnym zbadaniu okazałoby się, że nigdy wystarczająca liczba stanów jej nie ratyfikowała.” – U.S. District Court Judge James C. Fox, Sullivan Vs. United States, 2003.” pdf

  Później w tym samym roku najwyraźniej nie chcąc ryzykować uchwalania kolejnej wątpliwej poprawki Kongres podczas Grudniowej przerwy świątecznej ( w nocy 23 grudnia) pod nieobecność posłów przeciwnych przegłosował ustawę o Banku Rezerwy Federalnej FED. Było to w jawnej sprzeczności z Konstytucją, która wyłącznie Kongresowi daje prawo licencjonowania państwowych pieniędzy, by scedować to prawo na kogoś innego potrzebna jest poprawka. Jednak ustawa przeszła i prezydent Woodrow Wilson ją podpisał rewanżując się bankierom za dotacje podczas kampanii wyborczej. Później żałował tej decyzji.

  „Jestem najbardziej nieszczęśliwym człowiekiem. Nieświadomie zrujnowałem mój kraj. Wielki uprzemysłowiony kraj jest teraz kontrolowany przez system kredytu. Nasza władza nie opiera się już na swobodzie wyrażania opinii, ani na przekonaniach, ani na głosie większości ale jest władzą podlegającą zdaniu i przymuszeniu małej grupy dominujących ludzi.” – Woodrow Wilson 1919 więcej cytatów

  Rok później rozpoczęła się I Wojna Światowa i jest ważne, by pamiętać, że przed utworzeniem Banku Rezerwy Federalnej nigdy wojna światowa nie miała miejsca.

  CZYTAJ CAOŁOŚĆ

 7. Jacek said

  cala ta analiza jest na krzywy ryj. Jezeli taki jest poziom publicystyki politycznej w Rosji, to jest ona ksztaltowana przez prymitywow ze szkoly marksizmu-leninizmu. To Rosja przez wiekszosc swej historii byla narzedziem interesow bankowych, ktore promowaly i prusy i Rosje ( pod de facto kontrola prus – tworu czysto bankierskiego, jak i dzisiejsze niemcy, a wczesniej trzeci reich, a wczesniej bismarckowskie prusy, itd; czy jest tu ktos mowiacy po rosyjsku krzyczal Rosjanin, general frontowy , ktory przyjechal do sztabu w Petersburgu w czasie I WS, a bolszewiccy agenci- zdemoralizowali armie rosyjska przez niebezpodstawne oskarzenia oficerow o zdrade, a mieli na ten temat infromacje z pierwszej reki ). Ostatecznym celem tej gry bylo zniszczenie pozostalosci po katolickiej Europie w postaci Francji i Wielkiej Brytanii (po zniszczeniu Polski, przy glownym udziale Rosji pod pruskim zarzadem) a nastepnie i konsekwentnie opanowanie Rosji. Z czego zreszta dzisiaj znowu odrabiamy powtorke, z analogiczna rola niemiec.

  Obecne wladze Rosji nawiazuja do tradycji zwiazku sowieckiego, ktory byl tworem bankowcow z nowego amsterdamu (tak jak prusy byly tworem bankowcow ze „starego” amsterdamu) bezposrednio (trocki) i za posrednictwem niemiec (lenin) opanowanych przez prusy. Agenturalny przewrot (na skale przekraczajaca wielokrotnie skale wojen w Iraku, Afganistanie i obecnie Syrii, razem wzietych) bolszewicki w Rosji byl mozliwy jedynie dzieki temu ze znaczna czesc terytorium Rosji pozostawala w tym czasie pod kontrola wojsk niemieckich. Warto wiec sie przyjzec dokladnie skad wspolczesnej Rosji nogi wyrastaja.

  Stany Zjednoczone byly i sa rowniez elementem tej gry jako narzedzie w rekach bankierow. Kryzys gospodarczy miedzywojnia w usa zostal wywolany dla ustanowienia de facto dyktatury bankierow z nowego amsterdamu. Przystapienie USA do IWS po stronie aliantow, lamiace izolacjonistyczne zalozenia polityki amerykanskiej i antagonizujace duza mniejszosc niemiecka w USA, przewazylo szale wojny na korzysc aliantow w momencie gdy niemcy wyeliminowaly Rosje z gry przez przewrot bolszewicki. W rzeczywistosci, polityka prez Wilsona, a zwlaszcza odbudowanie Panstwa Polskiego, byla czynnikiem stabilizujacym Europe i Rosje (rozumial to nawet sowiecki minister spraw zagranicznych Litwinow) i dlatego polityka ta zostala gwaltownie zaatakowana przez reaktywacje niemiec i Rosji jako agentow realizujacych podstawowy scenariusz, zniszczenia chrzescijanskiej Europy i opanowania Rosji. Okazalo sie jednak, ze kondotierzy wyrekrutowani z metow spolecznych, tacy jak hitler czy stalin, nie sa latwi do kontrolowania w chwili gdy osiagna wladze totalna w panstwie o trzonie narodowym, jezeli narod ten jest juz odpowiednio zindoktrynowany ( prusy i niemcy przez kacerski panstwowy luteranizm, a Rosja przez podwojnie schizmatyczna panstwowa cerkiew). Dlatego nowy amsterdam wydal wojne panstwom narodowym, starajac sie osiagnac swoje cele panowania nad swiatem przez „propagacje demokracji” czyli nowej „miedzynarodowki”. I znowu w Europie do tego celu zostaly reaktywowane niemcy i Rosja. I znowu samo istnienie Polski na mapie jest uwazane w Moskwie i Berlinie za obraze ( a w samej Poslsce mniej lub bardziej otwarcie przez ich i talmudyczne agentury i uzytecznych idiotow, patrz wyzej) . I znowu nowy amsterdam stracil kontrole nad Rosja, a traci ja nad niemcami, ktore domagaja sie oficjalnego prawa do posiadania broni atomowej (odpowiednik hitlerowskiego zlamania traktatu wersalskiego) ze wzgledu na „zagrozenie rosyjskie” i maja juz za soba nowy anschluss w postaci przylaczenia bylego nrd. I znowu niemcy prowadza podwojna gre przeciw Rosji, np. na ukrainie a wczesniej w Jugoslawii. I znowu trzeba zapytac jakie sa powiazania Kremla z niemcami i kto stworzyl Putinowi trampoline do zajecia miejsca na szczytach wladzy z bardzo skromnych poczatkow? czy Rosja znowu nie wpada (wpadla) w pulapke niemiecka?

  A tu towariszcz Ilia Charłamow uprawia prymitywna antyamerykanska propagande, uzyteczny idiota, czy niemiecki propagandzista?

 8. Marucha said

  Re 7:
  A tu towariszcz Ilia Charłamow uprawia prymitywna antyamerykanska propagande, uzyteczny idiota, czy niemiecki propagandzista?

  A jak jest z Panem Jackiem, któremu można by postawić podobne pytanie?

 9. JO said

  ad.8. Panie Gajowy , Pan przesadzil.
  Czy nie uczciwiej powiedziec „zamknij sie” Panie Jacek, ja nie chce takich komentarzy czy w ogole Pana w Gajowce?

  Co Pana ugryzlo Panie Gajowy wzgledem Pana Jacka?

  Czy ten Pan zasluguje na taki Pana komentarz??

 10. JO said

  ..moze zbyt „radykalny, inteligientny, terrorysta…”….

  tu troche pozwolilem sobie na uszczypliwosc 🙂

 11. Marucha said

  Re 9:
  Niech Pan prześledzi wpisy Pana Jacka, to może zrozumie, co mnie ugryzło.

 12. JO said

  ad.11. Fakt , nie przesledzielm…., ale dobrze odczytalem, ze Pan jest Ugryziony 🙂

  Dobrze, ze Pan jest, Panie Gajowy.

  No właśnie. Na ogół bez powodu nie reaguję – admin

 13. Amadeus said

  Ameryka to taki „bohaterski” strażak. Który to najpierw podpali stodołę z domem, później poczeka, aż właściciele zaczną krzyczeć, bo nie będą mogli sobie poradzić z ogniem. Następnie wsiądzie na białego rumaka i niczym bohater z wiaderkiem wody w reku pogna i ugasi już ledwo tlący się płomień po pożarze domu i stodoły. Na końcu ten bohaterski bohater zsiądzie ze swojego białego rumaka i da właścicielom spalonego majątku propozycje nie do odrzucenia.czyli pożyczkę z zaprzyjaźnionego banku (oczywiście zaprzyjaźnionego z strażakiem). Dodatkowo najmie parę zbirów, aby pilnowali nowej chaty i stodoły oraz zainstaluje wszędzie w posiadłości swe kamery. Tak na wszelki oczywiście wypadek. Oczywiście ci właściciele spalonego wcześniej dorobku będą musieli lichwiarzowi zaprzyjaźnionemu z bohaterskim strażakiem podpalaczem dawać haracz i płacić siostrzanym firmom strażaka za dodatkowy monitoring. A spróbują się z tego nie wywiązać to strażak bohaterski znów podpali!
  Taki to oto bohaterski strażak zwany Ameryka.

 14. Marucha said

  Re 13:
  Dokładnie tak, panie Amadeus.
  Kiedyś, gdy bandyta napadał na słabszego, to przynajmniej nie dorabiał do tego ideologii, że chce go wyzwolić i zdemokratyzować – i nie kazał sobie za to dziękować.

  Dziś zbydlęcenie USRaela przekroczyło chyba wszystko, co znamy z historii (ujj, znów ktoś słusznie powie, abym nie obrażał bydła…).
  Słowa takie, jak zakłamanie, hipokryzja, obłuda czy perfidia wydają się niewystarczające – niczym „niegrzeczny Mahdi” z powieści H. Sienkiewicza. Trzeba by wymyślić nowe…

 15. Romank said

  Panie Filo wlasnie..dlatego:-))) Tylko i wylacznie tylko wtedy- kiedy sie jest uzbrojonym po dziurki w nosie, …mozna …..okrasc caly swiat, zniszczyc pol globu, wymordowac miliony ludzi, miec darmowa benzyne, monopol na gospodarke rynkowa i byc najbardziej zadluzonym panstwem swiata!.
  TYlko i wylacznie dla tego:-)))
  Jesli sie tego nie ma..mozna nie miec centa dlugu, a byc winnym na zadanie, okradanym przez caly swiat, niszczonym przez pol globu, mordowanym milionami, placic najdrozsze ceny za benzyne i byc najnizej oplacanym badz wcale na swojej ziemi i niby na swojej gospodarce….
  Poniali tionkuju aluzju…??

 16. Zerohero said

  @5, Jacek

  Ano mam. Schorowany jestem. Z drugiej strony…dawna, potężna muskulatura jeszcze nie zanikła. Chcesz się sprawdzić na mordobiciu? 🙂 a może jednak rozważ mądrość rządu USA i głupotę Polski. Niech rozum zwycięży przed prymitywną siłą. Naprawdę uważasz, że wchodzenie do walki jajo poświęcony pionek albo zderzak to mądrość?

 17. Filo said

  16
  Zerohero
  re: 5
  Uderz w stol a noga odleci – jak mawiali starozytni Rosjanie.

  Pan Jacek najwyrazniej spod znaku Bandery
  Umie argumentowac widlami i siekiera.
  Widac wystraszyl sie czegos. Ze mu sie stol rozleci?.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: