Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Kwadratura strachu

Posted by Marucha w dniu 2014-10-06 (Poniedziałek)

Na Łotwie odbyły się wybory parlamentarne – jak przekonywały media w Polsce – „w atmosferze zagrożenia ze strony Rosji”. To typowy propagandowy humbug.

Ryga – pomnik przypominający wydarzenia w 1991 roku

Byłem ostatnio na Łotwie i jako żywo żadnej atmosfery zagrożenia nie widziałem. Wręcz przeciwnie – Ryga wydawała się nadzwyczaj spokojna i senna. Zapytany o to przewodnik odparł z uśmiechem: „Tym zagrożeniem żyją jedynie media i politycy”. No tak – pomyślałem – pisz wymaluj, jak u nas.

Pomimo tego, że zdecydowana większość Rosjan mieszkających na Łotwie nie ma obywatelstwa tego państwa – wybory wygrała, określana nie wiedzieć czemu jako „prokremlowska” – Socjaldemokratyczna Partia Zgoda (aż 38,3 proc.). Partie łotewskie były zdecydowanie z tyłu – prawicowa partia Jedność – 20,1 proc. głosów, Sojusz Narodowy – 15,6 proc., Unia Zielonych i Związku Rolników – 7,1 proc., Łotewski Blok Regionów (LRA) – 7,1 proc.

Oczywiście reguły „demokracji” łotewskiej są takie, że partia reprezentująca Rosjan nie może być w rządzie, więc będzie izolowana. Przypadek łotewski jest bardzo charakterystyczny dla polityki państw bałtyckich – jest to polityka strachu przed Rosją i dyskryminowania mniejszości słowiańskich (także ponad 25 proc. Polaków nie ma obywatelstwa łotewskiego).

Kraje bałtyckie to przyczółek antyrosyjskiej polityki Waszyngtonu, a na fotelach prezydentów tych państw zasiadali już obywatele USA (np. Valdas Adamkus). Tak jak na Ukrainie, polityka historyczna Łotwy opiera się na kulcie formacji SS, w tym przypadku SS Lettland. Niedawno rząd Łotwy kupił w Berlinie archiwum tej Dywizji za 35.000 Euro. Polska basuje takiej polityce Łotwy, Łotwy i Estonii, zamiast trzymać się umiarkowanej linii reprezentowanej przez nasze naturalne zaplecze – czyli Czechy, Słowację i Węgry.

Jadąc do Rygi poczytałem trochę na temat jej historii. I co się okazało? – najbardziej pomyślny okres w historii tego miasta to przełom XIX i XX wieku, kiedy było prawdziwym pomostem handlowym i kulturowym między Wschodem a Zachodem. Zamiast nawiązywać do tej tradycji, Łotwa buduje mury i jest na pierwszej linii frontu ideologicznego przeciwko Rosji. By przekonać do tego swoich obywateli uprawia propagandę strachu i podsyca atmosferę zagrożenia.

Jan Engelgard
Myśl Polska, nr 41-42 (12-19.10.2014)
http://www.mysl-polska.pl

Komentarzy 15 do “Kwadratura strachu”

 1. marta15 said

  fajny pomniczek w ksztalcie piramidki, okultystycznego symbolu masonerii.
  Nie moga sie powstrzymac, zeby nie srac tymi piramidkami.

 2. NICK said

  Od grubych dziesiątków lat, przyczółki: łotewski i estoński[-bardziej] kłują Rosję szpileczką. A – Ta – znosi te pierdnięcia. Dlaczego?
  Litwę pomijam bo, jakby nie patrzeć, to taki konusik.

 3. Griszka said

  @1
  Rozumiem, że wszystkie figury przestrzenne są zastrzeżone dla masonerii.
  Proponuję jeszcze poszukać znaku szatana na plakietce Dodge’a. Paranoi nigdy dość.

 4. marta15 said

  duzo panu, panie Griszka , placa za panskie manipualcke i kretactwa?

 5. jana said

  Panie Gajowy, czasem zaglądam do Pańskiego ogródka i powiem Panu, że to dobra robota to co Pan robi! Czy Pan ma rację? nie wiem ale myślimy podobnie! Powodzenia w wytrwałośc, mimo, że nie jestem katolikiem. Chciałbym poznać Pana osobiście, chociaż to niemożliwe ale ludzi myślących podobnie jest bardzo dużo.

 6. NICK said

  (4) Paaani Marto.
  Czy tak warto???
  To „przesłanie”?
  W gardle stanie!
  I – nie Griszy.
  Pani- słyszy?

 7. Griszka said

  @4
  Czy obrona form przestrzennych wykorzystywanych w architekturze, także sakralnej, od wieków jest manipulacją i krętactwem ?
  Czy uważa Pani, że demonizowanie każdej figury geometrycznej wzorem nawiedzonych protestanckich oszołomów, nie jest postawą śmieszną ?
  Proszę mi mówić jeszcze.

 8. Brat Dioskur said

  Dokladnie takie same piramidki mozna ogladac w Golgocie Beskidow.Lotwa rzeczywiscie az do tego stopnia boi sie Rosji ,ze nawet wprowadzila euro ,sadzac,ze bedzie to dla Zachodu dodatkowy argument aby bronic ich przed Rosja….
  Niestety Bundeswehra nie ma broni ,co z niejakim zazenowamiem oglosila ministrowa wojny Niemiec (klania sie parytet?) i nawet jakies transporty pomocy dla uchodzcow Irackich odbyly sie holenderskim Herculesami ,bo zaden z niemieckich nie byl sprawny!Jednakze TIRy maja na chodzie bo wlasnie wybiera sie do …Noworosji transport z Niemiec liczacy 100 ciezarowek z pomoca humanitarna! Oczywiscie taka pomoc musi byc chroniona dlatego ma jej towarzyszyc 200 zolnierzy Bundeswehry i kilka dronow. W Kijowie (he,he) pomoc przeladuje sie na ciezarowki ukrainskie ,ktore dalej dowioza juz pomoc ‚terrorystom”!
  Jednakze obecnosc zolnierzy niemieckich w tym konwoju budzi niemile skojarzenia i juz na hol. portalach spekuluje sie jaka tez nazwe nosi ta operacja pomocy dla separatystow ,czy aby nie …”Barbarossa2″?

 9. Griszka said

  @8
  „Dokladnie takie same piramidki mozna ogladac w Golgocie Beskidow…”

  … co dowodzi demonicznego charakteru czworościanu. A lekcja geometrii to pewnie zakamuflowana czarna msza.

 10. marta15 said

  ad 9
  pan nie kuma znaczenia symboli czy pan tylko tak udaje?
  dla masonow, ich symbole i ich „liturgia” jest tak samo wazna–a moze i wazniejsza– jak dla bractwa SSPX tradycyjna liturgia katolicka.

 11. marta15 said

  to oczywiscie „przypadek” ,ze jestesmy zalewani piramidami, okami i tem podobnymi tworkami ,od dawna znanymi jako symbole anty-kosciola szatana czyli masonerii.
  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/masonskie-znaki-oko-horusa-czesc-ii-2013-09

 12. marta15 said

  ta bardzo ciekawa website ma tony info o symbolach masonkich
  http://vigilantcitizen.com/category/sinistersites/

 13. Griszka said

  @10
  Od kiedy Pani podpiera się autorytetem SSPX w dyskusji ?
  Czworościan to nie jest figura, na którą mają wyłączny monopol masoni. Co następne weźmie Pani na tapetę, demoniczny obelisk tkwiący w centrum Placu Św. Piotra ? Nie wiem jak mam z czymś takim dyskutować, bo to jest po prostu niepoważne.

 14. Griszka said  Poszedłem za tym źródłem z Wolnej Polski, wbiłem w Google, aby sprawdzić skąd pochodzi natchnienie dla takiego bełkotu i proszę sobie zobaczyć jakie można głupoty wytworzyć jeśli się interpretuje symbole w oderwaniu od kontekstu historycznego, religijnego.
  Katolicyzm i prawosławie to religie satanistyczne – głoszą oszołomy.
  Ciekawe, że Pani Marta jak na złość nie widzi, że na zdjęciach są przedstawione też kilkusetletnie kościoły.
  Masoni przywłaszczyli sobie tą symbolikę.

 15. marta15 said

  lepiej juz rozmawaic ze sciana niz z panem, panie griszka.
  efekt koncowy taki sam

Sorry, the comment form is closed at this time.