Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  AlexSailor o Rosyjska agencja regulacyjna z…
  Zerohero o O tych, którzy się na niemieck…
  corintians o O tych, którzy się na niemieck…
  Listwa o Wolne tematy (09 – …
  Yagiel o Wolne tematy (09 – …
  Yagiel o Wolne tematy (09 – …
  minka o Czterech pancernych i Ukr…
  Szczepan Zbigniewski o Trucie kurczaków w USA?
  Boydar o Wolne tematy (09 – …
  Peryskop o Wolne tematy (09 – …
  Mafiozi przestępczeg… o Wojna nie rozpoczyna się od cz…
  Listwa o Wolne tematy (09 – …
  Listwa o Wolne tematy (09 – …
  UZA o Czterech pancernych i Ukr…
  okon o Rosyjska agencja regulacyjna z…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Niesamowite. Putin ma przyjaciół!

Posted by Marucha w dniu 2014-10-07 (Wtorek)

Jak się okazuje, „Putler” ma w Europie przyjaciół, choć dziennikarze głównego nurtu mediów nie wyrazili przecież na to zgody. 

Cóż bowiem czytamy w niezastąpionym „Newsweeku”?

Otóż w artykule autorstwa red. Michała Kacewicza »W „Newsweeku”: Przyjaciele Putina z Europy Środkowej« (http://swiat.newsweek.pl/przyjaciele-putina…) czytamy ze zgrozą:

Ćwierć wieku po wyrwaniu się spod sowieckich wpływów przywódcy Europy Środkowej znów są blisko Rosji. A Polska jest w naszym regionie wyjątkiem.

Towarzyszy temu wymowny obrazek:

W objęciach Putina. Od lewej: Victor Orban, Robert Fico, Vaclav Klaus, Milos Zeman

Ponieważ, jak każdy wie, jeden obraz więcej mówi, niż tysiąc słów, zrezygnujemy z cytowania treści zawartych w artykule.

W tymże „Newsweeku” mamy również tekst pt. „Orbán, kumpel Putina”, autorstwa red. Macieja Nowickiego
(http://swiat.newsweek.pl/orban-kumpel-putina-newsweek-pl,artykuly,345805,1.html)

Premier Węgier potępia liberalizm, chwali despotów, a w wolności widzi chorobę, która zabija narody. I otwarcie flirtuje z Moskwą.

Tym razem warto zacytować co celniejsze fragmenty:

(…)
Węgierski przywódca odmalował Zachód w czarnych barwach. I ani słowem nie zająknął się o tym, na czym opiera się chińska albo rosyjska dyktatura, nie wspomniał o aneksji Krymu ani destabilizacji Ukrainy przez Putina [Nie wspomniał, bo nie będzie powielał łgarstw – admin]. Bo jego cel był inny: chciał powiedzieć, że świat oparty na wolności jednostki już się skończył. Dlatego sięgnął po argumenty godne islamskich fundamentalistów – że Zachód zżerają: korupcja, bezprawie, seks i narkotyki [Co oczywiście jest nieprawdą, a potwierdzi to każdy łamiący prawo skorumpowany polityk, uczęszczający do unijnych burdeli – admin]
(…)
– Nie wiem dokładnie, jak rozumieć słowa Orbána o państwie nieliberalnym. Pewne jest tylko jedno: nie będzie w nim wolności. Państwo nieliberalne to świetna wymówka dla kogoś, kto nie chce być demokratą. Przedstawianie przez premiera Węgier organizacji pozarządowych jako wrogiej agentury to jednak scenariusz putinowski – mówi „Newsweekowi” analityk polityczny Péter Krekó, dyrektor think tanku Political Capital Institute z Budapesztu. [Dyrektor „think tanku” łże. Nie chodzi o wszystkie organizacje pozarządowe, lecz o te, które czerpią fundusze zza granicy. A poza tym jest to model amerykański. W USA od dawna takie organizacje muszą się rejestrować jako zagraniczni agenci – admin]
(…)
Wydarzenia na Ukrainie niczego nie zmieniły. Gdy zaczęły się walki w Donbasie, Orbán zażądał większej autonomii dla węgierskiej mniejszości na ukraińskim Zakarpaciu. Trudno było o gorszy moment na taką deklarację – Putin był zachwycony, władze w Kijowie i premier Donald Tusk się wściekli [Ujj, jak już Donald Tusk się wściekł, to będzie źle. Głowę Orbana natknie na włócznię i będzie obwoził po Europie – admin] Jeszcze w przeddzień zestrzelenia malezyjskiego samolotu przez ukraińskich separatystów [kolejne chamskie łgarstwo – admin] premier Węgier sprzeciwiał się europejskim sankcjom wymierzonym w Moskwę.
(…)
Kiedy Orbán zmieniał konstytucję, ogłoszono, że jej tekst gwałci podstawowe wartości europejskie, a unijna komisarz Viviane Reding groziła poważnymi konsekwencjami, nawet zabraniem prawa głosu Węgrom w Radzie UE. A potem nic się nie stało. Takie groźby bez konsekwencji tylko pogorszyły sprawę. Węgrzy doszli do wniosku, że ich rząd jest niepokonany.
(…)

Zestawił, tłumiąc obrzydzenie
Gajowy Marucha

Komentarzy 48 do “Niesamowite. Putin ma przyjaciół!”

 1. Zerohero said

  Nie ma to jak sowieciarz udający antysowieciarza. Cała III RP to jest kultura na wskroś sowiecka, z wielkim zadęciem na oficjalne odcinanie się od sowietyzmu.

  Ćwierć wieku po wyrwaniu się spod sowieckich wpływów przywódcy Europy Środkowej znów są blisko Rosji.

  Co ma piernik do wiatraka? Prawdziwsze byłoby zdanie: Kilka lat po wyrwaniu się spod sowieckich wpływów przywódcy Europy Środkowej znów są w totalitarnym bloku, tym razem stanowi go eurosojuz i NATO Albo Kilka lat po wyrwaniu się spod sowieckich wpływów dziennikarze Europy Środkowej znów są w amoku krytykowania obcych „imperializmów” oraz ich agentury

  To jest dobre, ale wymaga komentarza: I ani słowem nie zająknął się o tym, na czym opiera się chińska albo rosyjska dyktatura…. W Chinach co prawda jest dyktatura, ale w Rosji dyktatury w naszym pojęciu tego słowa nie ma. Jest prasa krytykująca Putina, jest opozycja, są frakcje, są oligarchowie. Zupełnie jak na Zachodzie.

  Do uwagi admina uzupełnienie linku:

  http://en.wikipedia.org/wiki/Foreign_Agents_Registration_Act

  Maciej Nowicki kłamie w żywe oczy z tym „zakazem”. To jest patologiczny kłamca. Jego czytelnicy są naiwnymi baranami. Są na to dowody w jego własnym tekście skonfrontowanym z rzeczywistością. Lecimy dalej:

  nie wspomniał o aneksji Krymu

  Nowickiemu i jego czytelnikom (w większości chyba baranom a nie czytelnikom) trzeba zwrócić uwagę na „subtelną” różnicę między referendum a aneksją. Mieszkańcy Krymu sami chcieli do Rosji. Nikogo tam nie zamordowano, nie zbombardowano. A czego chcieli mieszkańcy Iraku, Libii, Syrii? Jakim prawem w Kosowie jest amerykańska baza z kilkoma tysiącami żołnierzy? To nie była „aneksja”? Brudne, amerykańskie, zawszone świnie wyszły na cudzą ziemię, bez pytania. Brudne NATOWSKIE świnie zamordowały przy tym z powietrza 2000 Serbów, w tym ok. 100 dzieci a setki tysięcy skazały na czystkę etniczną. Wielu Serbów Albańczycy porwali na handel narządami. I te zbrodnie BRUDNE, ZAWSZONE, PARCHATE świnie z gazet przemilczały, natomiast brandzlują się „aneksją”. I to jeszcze po bestialstwach dokonanych przez banderowców w Odessie.

  W wolnej Polsce funkcjonariusze propagandy odpowiedzą za swoje zbrodnie. To nie jest groźba. To jest fakt. Krycie ludobójców to jest zbrodnia. Szykowanie gruntu politycznego pod zabójstwa europejskich niezależnych liderów (w ramach GLADIO) jest zbrodnią.

  Cwana gapa tylko udaje, że krytykuje w ramach dopuszczalnych środków. Tymczasem mamy takie rozumowanie:

  Putin dyktator – Putin chce odebrać nam wolność – na Zachodzie jest wolność – Orban to przyjaciel Putina

  przecież logicznym wnioskiem jest, że Orbana trzeba za wszelką cenę odsunąć od władzy, jeśli nie „demokratycznie”, to ZABIĆ. Czyż walka ze zniewoleniem całego narodu nie jest tego warta? Zapytaj 100 przychodniów, a 90 powie, że tak. Przypominam w tym miejscu, że np. Jacek Żakowski otwarcie życzył Andrzejowi Lepperowi śmierci. Taka to jest „demokracja” gnid i morderców.

  Przypominam też, że Orban, podobnie jak wielu innych „dyktatorów” (łącznie z Putinem) został wybrany w wyborach. Nie twierdzę, że to są wybory w 100% wolne, ale nie są gorsze niż np. wybory prezydenta w USA. A np. takiego maoisty Barosso NIKT NIE WYBIERAŁ.

 2. Marucha said

  Re 1:
  Na temat rejestrowania zagranicznej agentury w USA było też tu:
  https://marucha.wordpress.com/2014/06/02/rejestracja-zagranicznych-agentur-to-nie-wymysl-putina/

 3. tedd said

  w objęciach putina trójkąt wyszehradzki …ale dobre

 4. Maciej said

  To tylko dowodzi tezie, że agentura Putina jest wszędzie. Również w Finlandii:

  http://www.biztok.pl/gospodarka/Finlandia-zaciesnia-wspolprace-atomowo-gazowa-z-Rosja-na-przekor-unijnym-sankcjom_a18005#komentarze

 5. 5tudent said

  Czego można wymagać od gazety która ma takie okładki?

 6. Plausi said

  Zacytuję gadzinówkę

  tym razem nawet: „OECD: Przepaść w dochodach największa od rewolucji…”. Czyżby OECD domogało się nowej ? Akurat jesteśmy w fazie, że kapitał ograbił nas i nadal ograbia z naszym własnym przyzwoleniem, wyrażanym co cztery lata.

  Czyżby ekipy zarządzające w centrum Europy, za wyłączeniem tej w Warszawie, otrzymały zadanie testować, czy nie nadszedł czas likwidacji nie tylko liberalizmu ale i przy okazji zewnętrznych znamion tzw. demokracji ? Czas byłby dobry, bowiem jak potwierdza OECD, majątek zgodnie z celem systemu jest już we właściwych rękach i po co tu komu jescze jakaś inscenizacja demokracji, skoro stosunki własnościowe są jasne ?

  Tu nasuwa się taka uwaga o inscenizacji, nazwać pewną organizację dowcipnie „NSZZ” i do tego zatytuować „Solidarność” i to wszystko, aby wprowadzić w Polsce kapitalizm, który jest zaprzeczeniem solidarności społecznej, świadczy o niebywałym tupecie organizatorów ale i głupocie mas, którą zresztą znakomicie potwierdziły, wybierają niejakiego Marksa na swego Idola/ideologa. Byłabyż to kara boska, wszak „gdy bóg chce kogoś pokarać, to mu rozum odbiera”, czy też mentalność parobków wpojona przez lata niewoli pańszczyźnianej ?

 7. Joe said

  Armia szczekajacych nie wybaczy Narodowi Rosyjskiemu i samemu Putinowi…ze PO jelcynie nie wpuscili rosyjskiego bolka na tron Kremla.Ze zatrzymali lawine badziewia jaka zalewa Zachodnia Europe…POczekajmy…juz nie dlugo une POwalcza..
  Agentury juz nie dalo sie ukryc.Zaczely sie schody!!!

 8. Zbyszko said

  Palusi – masz rację:-) ta hucpa zwana Solidarnośc, to chyba jedyne związki zawodowe(?) na świecie które walczyły o kapitalizm:-) a teraz mają pretensje do państwa że kapitaliści ich wypieprzają z pracy:-) Większego cyrku chyba świat nie widział:-)

 9. Zbyszko said

  Plausi – przepraszam za chochlik „drukarski”

 10. Filo said

  8
  Zbyszko
  To nie byly zadne zwiazki zawodowe. To byla armia Sorosa i latajace uniwersytety Sorosa i Sachsa

  Soros finansowala Solidarnosc:
  http://www.georgesoros.com/faqs/entry/georgesorosinvolvementinpolitics

  “A nation can survive its fools, and even the ambitious. But it cannot survive treason from within. An enemy at the gates is less formidable, for he is known and carries his banner openly. But the traitor moves amongst those within the gate freely, his sly whispers rustling through all the alleys, heard in the very halls of government itself. For the traitor appears not a traitor; he speaks in accents familiar to his victims, and he wears their face and their arguments, he appeals to the baseness that lies deep in the hearts of all men. He rots the soul of a nation, he works secretly and unknown in the night to undermine the pillars of the city, he infects the body politic so that it can no longer resist. A murderer is less to fear. The traitor is the plague.”
  –Marcus Tullius Cicero

 11. z prowincji said

  warto by było zapoznać z tym tekstem naszego Pana Prezydenta ;http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/prof-bronislaw-lagowski-rusofobia-to-jest-obecnie-ideologia-panstwowa/51vhw

 12. Brat Dioskur said

  Przypadek zdarzyl ,ze w dzisiejszym hol. De Telegraff zamieszczopno saznisty artykul o ,jak to zaznaczono ,wielkim przyjacielu Putina -Depardieu!Przypomniano ,ze zamienil on francuski paszport na rosyjski a w swojej belgijskiej posiadlosci przyjmujac dziennikarzy, chetnie paraduje w …rosyjskiej uszance z wielka czerwona gwiazda na przodzie. Prezentuje sie tez olbrzymich rozmiarow zdjecie obejmujacych sie w niedzwiedzim uscisku Depardieu i Putina….ale kara za niepoprawna przyjazn nastepuje po tym jak sie to wspomina ,ze Depardieu w mlodosci byl hiena cmentarna a w czasie rozruchow 68′ okradal spiacych w parkach studentow!Blad ,nalezalo jak Cohen -Bandyt zabrac sie male dziewczynki!

 13. Griszka said

  „Putin był zachwycony, władze w Kijowie i premier Donald Tusk się wściekli”

  Powinno być: Tusk i Kaczyński są wściekli. W końcu to jeden twór polityczny sterowany zdalnie z Waszyngtonu 🙂

 14. Luxeuro said

  Bardzo dobry film dokumentalny pokazujący (część I) jak 911 okazuje się być pułapką by rozpocząć atak na Rosję. Co ciekawe, minister Iwanow to zrozumiał i doradzał nie pomagać Amerykanom „atakować Al Kai-de” w Afganistanie.
  http://watchdocumentary.org/watch/putin-russia-and-the-west-episode-01-taking-control-video_b98c585c2.html
  Ciekawe, bo tego aspektu nigdzie nie widziałem dyskutowanego. Ewidentnie Rosjanie zorientowali się co w tym Nowym Yorku się działo.

 15. Griszka said

  @11
  Spojrzałem na komentarze pod artykułem i serce człowiekowi rośnie. Ludzie nie trawią tej propagandy i wyraźnie widzą kolejne porozumienie ponad podziałami pomiędzy okrągłostołową sitwą – tak samo jak większość Ukraińców nie dała się nabrać na to, że tamtejsi oligarchowie i banderowcy są git ludźmi, którzy przyniosą im dobrobyt.

 16. NICK said

  „Ukraińcy” muszą zdać sobie sprawę, że nie są Narodem. Także sprawę, że już powinni myśleć!!! Czy Do Rusi, Polski, Węgier, Rumunii.
  Garstka co zostanie powinna być adekwatnie osądzona… .
  Tak być powinno.
  A My musimy to konsekwentnie eksponować. Wszem i wobec.
  To wszystko może się odmienić.
  Bóg z Nami.

 17. Romank said

  Solidarnosc…durne butze…walczyla o:

  Akceptacja niezależnych od partii i pracodawców wolnych związków zawodowych, wynikająca z ratyfikowanej przez PRL Konwencji nr 87 Międzynarodowej Organizacji Pracy dotyczącej wolności związkowych.
  Zagwarantowanie prawa do strajku oraz bezpieczeństwa strajkującym i osobom wspomagającym.
  Przestrzegać zagwarantowaną w Konstytucji PRL wolność słowa, druku, publikacji, a tym samym nie represjonować niezależnych wydawnictw oraz udostępnić środki masowego przekazu dla przedstawicieli wszystkich wyznań.

  a) przywrócić do poprzednich praw: – ludzi zwolnionych z pracy po strajkach w 1970 i 1976, – studentów wydalonych z uczelni za przekonania,
  b) zwolnić wszystkich więźniów politycznych (w tym Edmunda Zadrożyńskiego, Jana Kozłowskiego, Marka Kozłowskiego),
  c) znieść represje za przekonania.

  Podać w środkach masowego przekazu informację o utworzeniu Międzyzakładowego Komitetu Strajkowego oraz publikować jego żądania.
  Podjąć realne działania mające na celu wyprowadzenie kraju z sytuacji kryzysowej poprzez:

  a) podawanie do publicznej wiadomości pełnej informacji o sytuacji społeczno-gospodarczej,
  b) umożliwienie wszystkim środowiskom i warstwom społecznym uczestniczenie w dyskusji nad programem reform.

  Wypłacić wszystkim pracownikom biorącym udział w strajku wynagrodzenie za okres strajku- jak za urlop wypoczynkowy z funduszu CRZZ.
  Podnieść wynagrodzenie zasadnicze każdego pracownika o 2000 zł na miesiąc jako rekompensatę dotychczasowego wzrostu cen.
  Zagwarantować automatyczny wzrost płac równolegle do wzrostu cen i spadku wartości pieniądza.
  Realizować pełne zaopatrzenie rynku wewnętrznego w artykuły żywnościowe, a eksportować tylko i wyłącznie nadwyżki.
  Wprowadzić na mięso i przetwory kartki – bony żywnościowe (do czasu opanowania sytuacji na rynku).
  Znieść ceny komercyjne i sprzedaż za dewizy w tzw. eksporcie wewnętrznym.
  Wprowadzić zasady doboru kadry kierowniczej na zasadach kwalifikacji, a nie przynależności partyjnej, oraz znieść przywileje MO, SB i aparatu partyjnego poprzez: zrównanie zasiłków rodzinnych, zlikwidowanie specjalnej sprzedaży itp.
  Obniżyć wiek emerytalny dla kobiet do 50 lat, a dla mężczyzn do lat 55 lub [zaliczyć] przepracowanie w PRL 30 lat dla kobiet i 35 lat dla mężczyzn bez względu na wiek.
  Zrównać renty i emerytury starego portfela do poziomu aktualnie wypłacanych.
  Poprawić warunki pracy służby zdrowia, co zapewni pełną opiekę medyczną osobom pracującym.
  Zapewnić odpowiednią liczbę miejsc w żłobkach i przedszkolach dla dzieci kobiet pracujących.
  Wprowadzić urlop macierzyński płatny przez okres trzech lat na wychowanie dziecka.
  Skrócić czas oczekiwania na mieszkanie.
  Podnieść diety z 40 zł do 100 zł i dodatek za rozłąkę.
  Wprowadzić wszystkie soboty wolne od pracy. Pracownikom w ruchu ciągłym i systemie 4-brygadowym brak wolnych sobót zrekompensować zwiększonym wymiarem urlopu wypoczynkowego lub innymi płatnymi dniami wolnymi od pracy.

  Co tu , ktory postulat…..sie komu kojarzy z kapitalizmem?????
  Zadnego,,,zadnego nie zrealizowal rzad mimo podpisania porozumien,,,,

  Trzeba byc nie lada skurwysynem , zeby napisac to- coscie napisali. Zbyszek i Filo,,kimkolwiek jestescie,….

 18. Franz said

  http://xportal.pl/?p=16860
  Wstyd i hańba na całą Polskę! Władze miasta Głogowa są dziś jednym z symboli ZAPRZAŃSTWA i ZDRADY własnych mieszkańców i polskiego narodu! Prezydent Głogowa z prożydowskiej partii PiS to były dyrektor liceum ogólnokształcącego i nauczyciel historii, pewnie podczas swej kariery nauczyciela omijał szerokim łukiem temat WOŁYNIA i zbrodni szowinistów ukraińskich na dzieciach polskich, o KOLISZCZYŹNIE z 1768r i 200 tysiącach wyrżniętych Polaków przez Ukraińców też nie pamięta! Głogów- miasto w którym większość rodzin to byli kresowiacy, nie ma tam rodziny której nie dotkłaby ta zbrodnia banderowska a prezydent jako przedstawiciel tych rodzin organizuje wśród nich zbiórkę kominiarek i odzieży wojskowej dla własnych katów, gdzie tu logika, gdzie sens? Czy temu panu coś za to płacą czy on jest tak głupi? I jeszcze kościół katolicki włącza się w tę braterską inicjatywę, szybko zapomnieli jak 70 lat temu Ukraińcy podrzynali im gardła i wypruwali wnętrzności, bardzo krótką mają pamięć, oj bardzo krótką. Pół roku temu starosta Głogowa, tym razem z sld, wywiesił w Głogowie flagę ukraińską jako symbol jedności głogowian z walczącymi o wolność Ukraińcami, również urządził zbiórkę podobnych akcesoriów dla miłujących nas i wiecznie przyjaźnie do nas nastawionych nacjonalistów ukraińskich maszerujących pod czarno-czerwonymi flagami UPA. Ile razy prezydent Głogowa, władze tego miasta i jemu podobnym miejscowościom zorganizowały obchody czy uroczystości z okazji upamiętnienia zbrodni wołyńskiej??? Ile pomników pamięci bestialsko pomordowanych Polaków postawili? Ile zbiórek pieniędzy i pomocy polskim mieszkańcom kresów organizują co roku władze takich miast??? Od kiedy tak bardzo zaczęli się przejmować losem ukraińskich bandytów odwołujących się do zbrodniczych ideologii nazistowskich?? Skoro mają takie dobre serca to dlaczego nie organizują pomocy rodzinom syryjskim które są mordowane przez islamskich terrorystów? Dlaczego ich dobre serca nie pamiętają o ostatniej powodzi w Serbii i jej ofiarach? Dlaczego w końcu nie chcą pomóc ludności ukraińskiej ze wschodu, w czym ona jest gorsza od tej banderowskiej dziczy z zachodu Ukrainy???? Włodarze Głogowa wręcz w najlepszy z możliwych sposobów wypromowali swoje miasto, proponuje hasło „GŁOGÓW- SYMBOL ZAPRZAŃSTWA”.

 19. Marucha said

  Re 18:
  Czym się władze Głogowa różnią od 95% polityków i dziennikarzy? Czym się różnią od polskojęzycznego rządu?
  Czym się różnią od wielkiej części narodu?
  Takie same ścierwa.

 20. Waldek said

  http://blogdogcicle.blogspot.ca/2014/10/thousands-celebrate-putins-birthday.html

  Tak dziediatki tysiecy ludzi w Czecczeni selebryja urodziny prezydenta Putina

 21. Guła said

  To tylko efekt sprytnej k*rewsko propagandy wiadomych. Więc ludzie utożsamiają Solidarność Sierpniową z solidarnością bis wraz z jej kolaborantami, panie mecenasie.
  Jednakoż wstyd nie wiedzieć, iż knowania międzynarodowej gadziny przejął Polski Naród – jedyne zwycięstwo i potrzeba było aż dziewięciu lat ślepowronia co by opanować przejmowaną kolonię.

 22. Guła said

  ad 20
  Toż to cała Czeczenia. Une się nawet nie pakują – bo już ich nie mam.

 23. Romank said

  Ja do ludzi pretensji panie Gula nie mam…ludzie maja dobra pamiec…i nie pisza po Forach.
  raz , znie maja komputerow, druge nei za bardzo chca gadac i wstydza sie ze nei pisza ladnie, dobrze, ze sobie czytaja…takie banialuki pisza uwazajacy sie za elite..Polska elite…wyksztalceni,,,z wielkich miast i mowiacy jendzykami….
  Wielu- jak Plausi- uwazajacy sie za konserwatystow, patriotow i katolikow,…tradycyjnych na dodatek,,,znajacych Dekalog.
  Panie Nick….niech pan zapamieta do konca zycia….ze od momentu, w ktorym wielka grupa spoleczna nie chce nalezec do nikogo innego tylko do siebie….jest odrebnoscia. I nie radze panu z nikim takim sie laczyc na sile…bo pocieknie krew.
  To dokladnie tak- jak panska zona, zostawi pana i pojdzie z innym….dokladnie…

 24. Boydar said

  W Czeczenii mieszkają Czeczeni i „Czeczeni”. Dzięki Putinowi tych drugich jest coraz mniej (niestety przez to więcej u nas, ale na szczęście sporo również tam niżej). Na filmie (20) maszerują i pokazani są ci pierwsi. Po tylu latach mogą wreszcie oddychać.

 25. Maverick said

  Polski kundlizm osiaga nowe wymiary, Nasi przywodcy zawsze byli sa dupolizaczami, w zaleznosci skad wieje wiatr. Komunizm nadciaga z UNI I Ameryki bo tam teraz najwieksze wplywy maja nasi starsi I madrzejsi eskimosi, ktorzy tak zabiegaja o powrot do Polski.
  Wszystko jest podporzadkowane tej ideji, oni mysla ze moga tworzyc rzeczywistosc dla nas Polakow. Tutaj jednak sie grubo myla.

 26. Filo said

  Zdaje sie ze Putin ma wiecej przyjaciol niz sie pajacom politycznym wydaje:
  Putin ma przyjaciol od Nowego Jorku przez Atlantyk po Czeczenie z pominieciem Warszawy i Kijowa.
  Mnie zaintrygowala wiadomosc, ze Nowy York sprawil Putinowi prezent urodzinowy:

  http://www.theatlantic.com/international/archive/2014/10/peacemaker-putin/381213/

  Wdzieczni Czeczency, ktorym Putin pomogl pozbyc sie Wahabitow z Saudi Arabii i Tel Awiwu:

  http://en.ria.ru/russia/20141007/193776406/100000-Chechens-Attend-Putins-Birthday-Rally-in-Grozny.html

 27. Filo said

  Body language. Studium comparativum per analogiam: Obama v. Putin – czyli dwie toczki zrjenia:

 28. NICK said

  (23)P. Romanie.
  Gdyby to był ruch naturalnie odśrodkowy… zacząłbym się zastanawiać; gdyby, gdyby, gdyby.
  A to jest quasi-państwo wyreżyserowane na podstawie znanego scenariusza.
  Także tego generalnego: dziel cały świat i rządź. Tu: rozpier. resztki Wielkiej Słowiańszczyzny.

 29. Plausi said

  Do RomanKa

  „Wielu- jak Plausi- uwazajacy sie za konserwatystow, patriotow i katolikow,…tradycyjnych na dodatek,,,znajacych Dekalog.”

  Za kobo my się uważamy, to pewnie nie jest Pan sobie w stanie wyobrazić, proszę nam niczego w przyszłości nie wmawiać, przysłowiowego „dziecka w brzuch” w szczególności „durnych buców”. My nie uważamy się za upoważnionych oceniać za kogo Pan się uważa, gdyż na to znamy Pana zbyt mało.

  „Solidarnosc…durne butze…walczyla o: …”

  To się tylko tak Panu wydaje, wyniki jej działalności wskazują na zupełnie co innego. Pomarzyć to Pan sobie może ile chce, realia są inne, byłoby nieźle, gdyby i Pan się nauczył oddzielać marzenia od rzeczywistości. Niestety, wielu, którzy się dali nabrać na „Solidarność” do dziś miłośnie powtarzają swoje mrzonki, ignorując przy tym realia, do których mniej lub bardziej niechcący się walnie przyczynili i przyczyniają nadal przy każdej okazji „wolnych wyborów” jak im wmówiono jeszcze w „S” do tego jeszcze „demokratycznych”, przy tym słowie odwołujemy się do słownika w blogu.

  Niepokojącym jest, że ta postawa, „ale my chcieliśmy inaczej, my chcieliśmy dobrze”, pokutuje w Polsce od przeszło dwu wieków ze znanym wynikiem. Postawa ta wyraża się też tym, że wobec okupanta (byłego) ze Wschodu wierzgamy jak wściekli, okupantowi z Zachodu nadstawia sie tyłek z potulną prośbą: „biczuj mnie jeszcze mocniej”. NIe jesteśmy masochistami i ten rodzaj zboczenia jest nam obcy, co gorsza razy jednego i drugiego okupanta bolą nas równie mocno.

  USA, Francja, W.Brytania wykazały nam już po wielokroć że mają nas w … zresztą są daleko i Polska ma dla nich znaczenie peryferyjne, z Niemcami i Rosją, kto by tam nie rządził i się urządził musimy się jakoś zaaranżować, bo z nami sąsiadują i dysponują większym potencjałem niż my, POPiS antyrosyjski, jaki dostarcza nam ekipa w Warszawie możemy uznać albo za przejaw debilizmu albo za zdradę interesów państwa. Przy tych cwaniakach w Warszawie możemy pierwsze wykluczyć.

  RomanK, Marucha wypruwa sobie żyły od lat, aby nam uświadomić niektóre fakty, które może nie są ogólnie znane, a które odsłaniają wraży pyst tego systemu, i do Pana nic to nie przemawia ? Podziwiam cierpliwość.

 30. Griszka said

  @29
  Został Pan też nazwany sk..wysynem, bo połączył Pan Solidarność z kapitalizmem. Ja bym na Pana miejscu nic nie podziwiał.

 31. Filo said

  17
  RomanK
  Trzeba byc nie lada imbecylem, zeby wierzyc w zmiany na lepsze na podstawie tej ‚ratyfikacji’ nawet nie wiadomo do kogo adresowanej.
  Wyglada to jak shopping list -ultimatum puszczane na ulotkach.
  I nie wazne co tam jakis pejsaty literat nabazgral
  Wazne czego tam nie napisal!

  Panie Romanie
  A dlaczego najlepiej sie teraz powodzi bylej ubecji i ich dzieciom
  I ktora z tych zasad i paragrafow Konstytucji jest respektowana przez obecne wladze wielce demokratycznej i prozachodniej Polski?
  Dlaczego tacy jak pan popieraja obecny system mordercow i dzieciobojcow ? Polscy zolnierze wynajeci sa do napadania na inne kraje. Polski budzet wojskowy przekracza wszystkie wydatki na oswiate i opieke lekarska.Walczymy z obroncami Afganistanu juz 13 lat. A tak naprawde mordujemy ludnosc cywilna i bronimy pol makowych.
  Pan by mnie pierwszy wsadzil za kratki za to co pisze!
  A ze Walesa jest oszustem i zawsze byl to wroble na dachu cwierkaja. Wlasnie mimo tych ogromnych funduszy przegral sprawe o znieslawienie!
  Nierzadko niestety sie zdarza, ze agenci obcych wywiadow i krajowej ubecji sa promowani do wysokich stanowisk panstwowych.
  Dlaczego tego debila internowano w palacach??? za pieniadze podatnika.
  Jak taka pokraka mogla przeskoczyc 4 metrowy plot?
  Wszystko wokol niego bylo i jest klamstwem
  Gdzie sie podzial ogromny fundusz Solidarnosci??
  Na co poszlo $250 milionow dolarow ktore Soros i USA przeznaczyly na rozwalenie Polski. Nie bylo takiej palacej potrzeby zeby w Polsce zrobic przewrot
  Jak pan smie w ogole wspominac polska Konstytucje, gdy robotnik teraz nie ma zadnych praw! Nawet prawa do pracy!
  Rozbawil mnie ten wiek emerytalny! Dotyczy tylko Bolka Walesy i jego polowicy.
  I te represje za przekonania: Dr. Ratajczak i Leper przychodza na mysl
  I ta wywalczona wolnosc slowa, druku i publikacji
  I zaden z tych postulatow nie dotyczy zadnych ekonomicznych ani politycznych systemow zarzadzania. Nie wspomina o wyprzedazy za bezcen calego majatku narodowego
  Jest to shopping list od strajkujacych dla strajkujacych.
  Uslugi socjalne i prawo do strajku miewaja kraje kapitalistyczne
  Na mieszkanie panstwowe w krajach kapitalistycznych tez sie czeka duzo krocej niz bylo w PRL
  Panie Romanie
  Podsuwanie takiego swistku wykwalifikowanym robotnikom juz bylo obrazliwe. Gornik mial sie duzo lepiej za Gierka i takich glupot nie potrzebowal. Ani hutnik. Ani spawacz.

  Na drewnianym plocie napisane bylo: dupa
  Debil chcial poglaskac i wbil sobie drzazge.

  Calkowita zdrada interesow Polski bylo otumanianie Polakow rzekomym rajem zachodnim i demokracji zachodniej.
  W ten sam sposob oligarchy ukrainskie opowiadaja brednie w Kijowie i okolicach.

  Od skurwysynow to mozesz pan wyzywac wlasna rodzine

  Walesa sie bawil i chlal jak inni siedzieli w wiezieniu:
  http://www.fakt.pl/IPN-Lech-Walesa-w-czasie-internowania-wypil-tysiace-butelek-alkoholu-IPN-Lech-Walesa-wypil-morze-wodki-IPN-o-Lechu-Walesie-i-alkoholu-,artykuly,191366,1.html

  Miejsce internowania Walesy:
  http://www.wesola-gazeta.pl/Otwock_Wielki_podwarszawskie_Lazienki_tylko_25_km_od_Wesolej-2-221-70_20_24.html

  Przyjaciel i fundator Walesy:

  http://en.metapedia.org/wiki/George_Soros

  Przyjaciel oligarchow ukrainskich:
  http://12160.info/page/soros-admits-responsibility-for-coup-and-mass-murder-in-ukraine

 32. Boydar said

  Nie chce ponownie robić za AD, ale wydaje mi się, że Pan Roman nigdy nie bronił prowodyrów „S” tylko ich ofiary – zwyczajnych robotników. Dlaczego dali się omotać, też było wielokrotnie dyskutowane; ale z tych dyskusji wynikało mi, że mieli niewielkie szanse się nie dać (omotać) bo „rzecz cała” przygotowana była i przez lata i przez fachowców.

 33. Filo said

  32
  Boydar
  To prawda. Rzecz cala przygotowywana byla przez latajace uniwersytety Sorosa, i oglupianie mlodziezy zachwyconej kowbojskimi filmami.
  Przeciez na to oglupianie wydano $250mln dolarow! I programy Sorosa zamontowane w mozgach dalej dzialaja.

 34. Marucha said

  Re 32, 33:
  Pan Roman wielokrotnie podkreślał, że autentyczna, oddolna Solidarność nic nie miała wspólnego z tymi, którzy wkręcili się na stanowiska przywódcze.

  Program „S” nie miał nic wspólnego z kapitalizmem, a na pewno nie z takim, jakim mamy obecnie w Polsce. Niestety, żydostwo okazało się nie tylko cwańsze, ale i dysponowało potężnym poparciem Zachodu, nie mogącego się doczekać, kiedy wreszcie Polska się „otworzy”. Otworzy na grabież, złodziejstwo i chorą ideologię.

  Dlatego nie rozumiem, dlaczego z takim uporem wielu dyskutantów obciąża „S” czynami jej wrogów. Kowal zawinił, Cygana powiesili…

  Przypomina mi to obciążanie Kościoła Katolickiego Hitlerem i nazizmem – „bo przecież nosili krzyże i hasło Gott mitt uns”.

 35. Siggi said

  W Groznem uczcili 62 rocznicę urodzin W.W.Putina. Super filmik…

 36. Tekla said

  Nidy nie należałam do żadnej partii,a do Solidarności dlatego nie,że zastanowiło mnie to iz w szczytowym okresie należało do niej 10 milionow ludzi!!!! to był pęd owiec..
  a juz jak zobaczyłam zdjęcia meczu piłki noznej SB z hierarchami koscioła ,zemdliło mnie..

 37. Miet said

  I znów mamy dylemat – czy pierwsze było jajko, czy kura.
  Ja zawsze uważałem, że Solidarność była skrupulatnie opracowana i zaplanowana przez tych, którzy kierowali nią od początku do samego końca.

  Jest rzeczą oczywistą, że prawdziwi przywódcy Solidarności potrzebowali ludu, za pomocą którego mogli przeprowadzić, tę „rewolucję”, oni nie mogli otwarcie działać bo by wszystko diabli wzięli zaraz na początku.
  Potrzebny im był też i prostak Bolek Wałęsa, którego lud by zaakceptował jako przywódcę. I wszystko się im udało – lud podchwycił miłe dla ucha ludu hasła i uwielbił Bolka jako swojego człowieka.
  Kto wtedy nie kochał Wałęsy – na rękach go noszono.

  Uważam, że nawet te wszystkie aresztowania, internowania tych prawdziwków były zaplanowane.

  Oczywiście, że byli także ludzie porządni, oddani całym sercem solidarnościowym ideom i dla Solidarności poświęcali się bez reszty – niestety, tak oni jak i my wszyscy teraz wiemy, dla kogo to wszystko było i na co to wszystko się zdało.

  Tak więc powiem to co już nie raz mówiłem: nie było żadnej oddolnej Solidarności, którą potem zawładnęły kanalie typu Geremka i Michnika, czy inne.
  Oni, ci cwaniacy kierowali wszystkim od samego początku, oni zaplanowali tę organizację i oni byli organizatorami a nie lud.
  Przecież można sobie teraz łatwo poczytać, że nawet nazwę „Solidarność” wdrożył do „użytku” nie kto inny jak Karol Modzelewski.

  Przy okazji nadmienię, że parę dni temu prof. Karola Modzelewskiego (pisarza, rzecz. członka PAN) nagrodzono literacką nagrodą Nike (100tys. zł.) Sponsorem Nike jest oczywiście G..no Wyb. z Aaaadasiem Michnikiem w roli głównej.

 38. Re: 37 Miet.
  Na poczatku nie byla kura ani jajko…
  Na poczatku byla Prawda i trzeba sie jej trzymac!!!…
  =====================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com
  http://ojczyzna.pl

 39. Filo said

  37
  Miet
  Zgadzam sie.
  W czasie obecnych (juz szczesliwie zakonczonych) awantur w Hong Kongu przeprowadzono wywiad z jakims doktorantem, chyba z Turcji, ktory konczy wlasnie studia w HK z polityki miedzynarodowej.
  Prowadzacy interview zadal mu pytanie: Czy nie uwazasz, ze ten protest ma cos wspolnego z innymi protestami i kolorowymi rewolucjami finansowanymi przez Zachod?

  Doktorant odpowiedzial: Alez nie!. To jest prawdziwy protest mlodziezy, ktora chce demokracji.
  I to powiedzial doktorant od polityki miedzynarodowej.
  A tu nagle demonstracje ustaly, wszyscy wrocili do pracy a mlodziez zgodzila sie na rozmowy z rzadem.
  Dlaczego?
  Bo Chiny mialy juz dosc zabawy i poinformowaly USA ze wlasnie sprzedaja bondy i jak Amerykanie sie nie uspokoja z tym chinskim majdanem to Chiny sprzedadza wiecej bondow.

  Zmierzam do tego, ze za kazdym razem jak sie robi awantura o demokracje to kupa ludzi wierzy, ze tym razem to naprawde spontaniczny protest.
  Zaden masowy protest ani zadna rewolucja nigdy nie byla spontaniczna w historii protestow. Zadna rewolucja nie przychodzi od wewnatrz. Jest zdalnie przygotowana i kosztuje bardzo duzo pieniedzy.. no i te akcesoria i ogromne poparcie reklamowe.

  Nasi bardzo dobrzy przyjaciele, ktorym po stanie wojennym pomoglismy do nas doszlusowac na emigracje, byli bardzo aktywnymi czlonkami Solidarnosci. My wyjechalismy na rok przed stanem wojennym bo nam ta ubecka Solidarnosc za bardzo cuchnela.
  No i teraz, po latach, na emigracji opowiadamy sobie stare dzieje. Bardzo im glupio sie przyznac ze roznosili ulotki o Walesie i organizowali strajki.
  Uwazaja, ze zostali oszukani ale ze to nie wina Walesy, bo ” on chcial dobrze”, tylko ze nie wyszlo.
  Inni znajomi przyznali sie co robili z tzw. pomoca dla Solidarnosci. Nikt nie wiedzial co z tymi zmagazynowanymi rzeczami zrobc; co sie komu przydalo, bral do domu a reszte wyrzucali na smietnik.
  A tymczasem: Reagan, JPII, Amerykanskie Zwiazka Zawodowe, Soros, zydowskie organizacje w Szwecji sie publicznie przyznali, ze pomagali otworzyc Polske na zachodnie rynki. ” Bo w Polsce byly wielkie rezerwy finansowe, zdrowe jedzenie i ogromna chlonnosc rynku”.

  Podobnie jak teraz na Ukrainie, wystarczylo kiedys w Polsce rzucic demagogiczne hasla o demokracji, polskiej kulturze zachodniej, wykorzystac w najbardziej dranski sposob nastroje religijne wierzacych Polakow i wielkie tlumy poparly kota w worku!
  I tak mielismy duzo szczescia, ze ta ubecka rewolucja nie zakonczyla sie krwawo, choc bylo duzo pojedynczych ofiar.
  I przeciez wystarczy zobaczyc kto skorzystal na tej wielkiej demokracji, zeby zaczac myslec, komu na tych gwaltownych zmianach w nieznane tak bardzo zalezalo. Ten zaczal, kto skorzystal.
  Zabawie sie tez w demagogie: Gdyby rzeczywiscie chodzilo o dobro polskiego narodu, mielibysmy system, w ktorym sie sprawy narodu dyskutuje i mielibysmy rzad reprezentujacy narod. NIGDY do tego nie doszlo bo tak bylo zaplanowe. Ktos zakonspirowal przeciwko narodowi.
  W czasie pomaranczowej rewolucji popieralismy Ukraine. Nasi znajomi Ukraincy organizowali pomoc, zbierali pieniadze, lecieli do stolecznego miasta, zeby na emigracji zaglosowac na zlodzieji. Byla ogromna presja na tych co nie bardzo sie angazowali. Rozczarowanie przyszlo potem.

  Ci sami entuzjasci lecieli pedem z pomoca oligarchom zydowskim na majdanie i pluli nie na tego oligarche co trzeba.
  Ilu Ukraincow wie, ze Poroszenko ma trzy obywatelstwa?

  A mysmy pluli na Bialorus!
  Ja wiem, ze niektorym bylym dzialaczom Solidarnosci, ktorzy w dobrej wierze pomagali ” budowac” nowe i nieznane jest teraz wstyd albo ciagle wierza, ze Solidatrnosc chciala dobrze, ale nie wyszlo.
  Naturalnie, ze tysiace czlonkow Solidarnosci chcialo dobrze. Ale sama organizacja byla skrzetnie i bardzo sprytnie przygotowana przeciwko narodowi.
  Pierwsze oznaki byly juz za moich czasow bardzo widoczne: kto nie z nami – to przeciwko, czyli kto nie popieral Solidarnosci to byl komuchem. Juz wtedy trzeba bylo wlaczyc czujniki.
  Awantury na Slasku z kierownictwem Solidarnosci tez docieraly.
  No i sytuacja sie po 30 latach nie zmienila: kto jest innego zdania na temat radosnej dzialnosci Solidarnosci jest wyzywany od skurwysynow.
  Choc powinni sie wstydzic ci, ktorzy glosowali na Walese. I to dwukrotnie. Czy dopiero teraz dostrzegamy jego prostactwo? On zawsze taki byl.
  Niewiele mam do dodania.

  Useful fools?:

  O Lechu Walesie:

  O Lechu Walesie:

  Walesa przegral proces o Bolka:
  http://www.wykop.pl/ramka/2190626/po-9-latach-walesa-ostatecznie-przegral-proces-o-bolka/

 40. Boydar said

  Panie Miet

  Co to qurwa znaczy „… nie było żadnej oddolnej Solidarności …” (37).

  To kim ja byłem, jak się zapisałem ? Odgórnym ?

  Pan tendencyjnie miesza pojęcia inspirująco organizacyjne z uczestnictwem mas ludzkich w ruchu, który wydawał się im być prawy i pożyteczny.

  To jak Pan takich rzeczy nie rozróżnia, to o czym z Panem można dalej dyskutować.

 41. Miet said

  Re.40.
  Panie Boydar, czy już Pan zapomniał znaczenia polskiego słownictwa?
  Objaśnię Panu i to bez pańskich „qurew” – mówimy o samym powstaniu Solidarności, czy została utworzona oddolnie przez polski „lud pracujący”, czy przez tych, którzy przez cały czas trzymali ją w cuglach a potem jak im się za bardzo rozdmuchała, to ją odpowiednio przykrócili.
  Pańskie zapisanie się do Solidarności jest w tym zagadnieniu bez najmniejszego znaczenia – i nieważne jest ile „qurew” pan tutaj rzuci w swoich wypowiedziach – fakt pozostaje faktem.

  Re.39.
  Zgadzam się z Panem Filo, mój wyjazd z Polski był mniej, więcej w tym samym czasie (siedem mies. przed stanem wojennym) i motywy wyjazdu niemal identyczne.
  Znając z autopsji Wybrzeże – Gdańsk 1970, obawiałem się podobnego zakończenia z Solidarnością i chciałem uchronić moją najbliższą rodzinę od tego. Ostatecznie nie było tak źle ale rezultat dla całego kraju nie wiele lepszy.

 42. Boydar said

  Panie Miet, Pan piszesz aby tylko coś napisać. I masz Pan tak samo w de co pisze ten drugi, jak Pan ER. Nie będę się z Panem wykłócał o słówka tak jak nie będę się kopał z koniem. Jako że kreuje się Pan na starego i wiernego przyjaciela naszego Gospodarza, nie wypada mi wytykać Panu śmierdzących skarpetek. Nie przeszkadza Gospodarzowi to i ja wytrzymam.

 43. Miet said

  Tylko tyle masz człowieku do powiedzenia? Z resztą w każdym temacie zachowuje się pan tak samo – nie ma pan nic do powiedzenia a zabiera głos we wszystkim.
  Może tak panu nakazano i musi się pan wywiązać – życzę owocnej pracy. Dalszych podziałow włosa na 4 a może na n części i niech pan zadaje jak najwięcej pytań odnośnie znaczenia polskich słów, może wreszcie się pan czegoś nauczy.
  Chociaż wiem, że nie o naukę panu w tym wszystkim chodzi – pan musi to robić – współczuję.

 44. Filo said

  42
  Boydar
  Panie Boydar
  A dlaczego nie wierzyc Sorosowi i jego rewelacjom w publicznych wywiadach prasowych wielu stacji TV.Przeciez nigdy nie ukrywal ze planowal obrabowac Polske!
  Dlaczego nie wierzyc Reaganowi i posoborowemu papiezowi, ze dusza i cialem ( szmalem) popierali zydowska Solidarnosc? W jakim celu? Z milosci do Polakow? A moze, zeby Jalte zrekompensowac?
  Jak to sie dzieje, ze mielismy tylu madrych i uczonych ludzi, ktorzy nagle z wielkim entuzjazmem wpatrywali sie jak w kobre w ogromny dlugopis z Matka Boska na obrazku?
  Przeciez Walesa jasnial jako kabotyn od samego poczatku!!!!!
  Gdzie jest teraz jego wielka walka w obrone Krzyza, religii, wartosci chrzescijanskich??

  Znow nas zrobili w ciula bo kazali patrzec nie w te strone w ktora zlodziej pomykal. Zapatrzeni w Moskwe dalismy dupy Zachodowi. Od tylca.
  Teraz historia sie powtarza a my jak baboony powtarzamy za banda UPA: Kto nie skacze jest Moskalem!!
  Bo podskakiwanie jest podstawowym objawem politycznej madrosci .

  Panie Bojdar
  Nie chodzi o to kto byl na ktorym stopniu hierarchii w tej zydowskiej bandzie.
  Chodzi o to, kto i dlaczego nia sterowal.
  Bo reszta to byli tzw.useful fools
  Mnie nawet Polonia po wyjezdzie z kraju nazywala komuchem bo nigdy nie wyrazalem checi do zapisania sie do Solidarnosci.
  I to mnie do tej pory nie zaskakuje.
  Mam uczulenie na dyktatorskie metody zastraszania ludzi tylko dlatego ze sa innego zdania. Byl niejako przymus do wpisywania sie na te idiotyczna liste S. Do wstapienia do PZPR-u tak nie namawiali jak do Solidarnosci.
  I cala ta jerozolimska wierchuszka ma sie bardzo dobrze w tej wyzwolnej Polsce. No to wiadomo o co walczyli.
  O to, co wywalczyli za smierdzace pieniadze. I ta sama banda nas teraz oswieca na ten sam temat: Podstawowym obowiazkiem Polaka jest nienawidziec Moskala, obojetnie kto rzadzi w Moskwie. To jest nasza unikalna filozofia polityczna ktorej nie ucza ani w szkolach ani na uniwersytetach Czech, Slowacji, Wegier, Bialorusi, Austrii, Serbii, Wloch, Francji czy Grecji. Polska szkola polityki niesamostanowienia.
  Zenada!

  Jak mozna bylo sabotowac wlasne interesy w zakupach zagranicznych? To na szmelc militarny nam nie szkoda pieniedzy a o nitke gazociagu podpalimy cala Polske zeby Rosji zrobic na zlosc?
  Za zniszczenie Polski Walesa i jego rodzina maja zapewniony byt do konca wszystkich swoich generacji.
  A za jakie obietnice tocza antypolskie boje kolejni wykolejeni?

 45. Miet said

  Dzięki, Panie Filo – może to co Pan pisze dotrze nie tylko do p. Boydara ale może i do paru innych.

 46. Boydar said

  Nie róbcie Panowie ze mnie wiejskiego głupka, bo na brak pieniędzy narzekają wszyscy a na deficyt rozumu, mało kto. Choć przecież jest dokładnie odwrotnie. Szkalowanie Solidarności, Kościoła katolickiego, św. Inkwizycji (sic!), WSZYSTKIEGO co święte, prowadzone jest zawsze według tego samego schematu i Wy się w niego doskonale wpisujecie swoimi tekstami. Najpierw wprowadza się urawniłowkę pojęć, potem albo i równolegle bądź wcześniej, lokuje się stertę gnoju w najbliższym otoczeniu a na końcu można już dezawuować, ośmieszać i krzyczeć CUCHNIE. W przypadku Kościoła, tą stertą są osobniki z zewnątrz, podstępnie wprowadzone do środka i ich odrażające czyny. Solidarność zaplanowali w zasadzie ci sami, tak jak kłusownik zastawia wnyki – Wy krzyczycie, że zwierzyna brała udział w przestępstwie. Największy problem mają z Inkwizycją bo trzeba w całości sfałszować historię i płynący przekaz. Albo konsekwentnie i precyzyjnie zaczniecie nazywać rzeczy i sprawy po imieniu, albo podpisujecie akces do tego chóru wujów ryczącego międzynarodówkę.

  Solidarność to ja, Walentynowicz i 10 milionów oszukanej zwierzyny. A nie tamte chu.je, które zaplanowały to perfidne in vitro. I nie ma w tym żadnej sprzeczności. Ojciec może być pijak, matka prostytutka, ale dziecko ma prawo być porządne. Czego tu nie rozumieć.

 47. Marucha said

  Re 46:
  Solidarność zaplanowali w zasadzie ci sami, tak jak kłusownik zastawia wnyki – Wy krzyczycie, że zwierzyna brała udział w przestępstwie.

  Kowalski ukradł komuś zegarek… a może to jemu ukradli… nieważne, grunt że Kowalski miał coś wspólnego ze złodziejstwem.

 48. Filo said

  46
  Boydar
  A to ci heca!
  To wlasnie ja sie najbardziej przyczyniam do szkalowania Inkwizycji (sic!!!!)???? i Kosciola katolickiego
  Czy przypadkiem pan Boydar sobie mnie z kims nie pomylil???? CELOWO??

  Chyba, ze pan Boydar czyta tylko wlasne wpisy i te, w ktorych jest mowa o panu Boydarze.

  O Solidarnosci ma pan takie samo pojecie jak i o moich wpisach o Inkwizycji..

  Przecież Boydar nie zarzucał Panu szkalowania Św. Inkwizycji!
  Admin

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: