Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Krok naprzód, dwa kroki wstecz

Posted by Marucha w dniu 2014-10-08 (Środa)

Jak zauważył prof. Bogusław Wolniewicz, komunizm wcale nie „upadł” – jak wydawało się pani Joannie Szczepkowskiej – tylko „mutuje”, to znaczy – przepoczwarza się. „Bo to jest wielka prawda stara; z poczwarki, zamiast motyla, nędzna wykluje się poczwara” – przestrzega poeta.

Komunistyczna rewolucja jest w pełnym natarciu, z wykorzystaniem instytucji Unii Europejskiej i międzynarodówek wytworzonych w tym celu przez żydokomunę. Wielu ludzie nie zdaje sobie z tego sprawy, ponieważ w obecnej fazie rewolucja komunistyczna prowadzona jest według innej strategii, niż bolszewicka.

Strategia bolszewicka składała się z trzech zasadniczych elementów: gwałtownej zmiany stosunków własnościowych, masowego terroru i masowego duraczenia. Przyniosła ona rezultaty w postaci światowego systemu komunistycznego, w ramach którego, przynajmniej w etapie początkowym, Żydzi przeżywali okres znakomitego fartu, tworząc zorganizowana na zasadzie narodowej siuchty „partię wewnętrzną”.

Kiedy jednak Sowieciarze postawili na szczucie przeciwko Zachodowi krajów arabskich, Żydom przestał się podobać komunizm moskiewski – bo komunizm jako taki nadal im się podoba, jako znakomite narzędzie zniszczenia znienawidzonej cywilizacji łacińskiej. Wielu ludzi obawia się przyjąć tego do wiadomości w obawie przez posądzeniem o „antysemityzm”. Ale to błąd, bo w ten sposób zgadzają się z postawieniem znaku równości między antysemityzmem a spostrzegawczością.

Żydom w to graj, bo w ten sposób łatwiej im doprowadzać mniej wartościowe narody tubylcze do stanu bezbronności wobec żydowskich uroszczeń, zarówno majątkowych, jak i politycznych – ale oczywiście głównym instrumentem osiągania tych celów jest rewolucja komunistyczna.

Obecnie dokonuje się ona według innej strategii, a której – zgodnie ze wskazówkami Antoniego Gramsciego, który głównym polem bitwy rewolucyjnej uczynił kulturę – na plan pierwszy wysuwa się masowe duraczenie. Dokonuje się ono przy pomocy piekielnej triady: państwowego monopolu edukacyjnego, mediów i przemysłu rozrywkowego. Istnienie państwowego monopolu edukacyjnego umożliwia duraczenie ludzi od małego.

Wystarczy, że żydokomuna opanuje ministerstwo edukacji i miliony dzieci zostają wyciągnięte spod wpływu rodziców pod kuratelę treserów. Żydokomuna dysponuje również potężnymi wpływami w mediach i przemyśle rozrywkowym – a wszelkie uwagi na ten temat piętnuje jako „antysemityzm”. Nietrudno się domyślić – dlaczego. W „Listach starego diabła do młodego” stary diabeł poucza młodego, że najważniejsze jest przekonanie ludzi, iż diabłów nie ma. Jeśli ludzie w to uwierzą, to kuszenie idzie jak z płatka.

Drugim elementem nowej strategii komunistycznej rewolucji jest masowy terror. Jego narzędzia są wprawdzie stworzone, ale nie są używane, zgodnie ze wskazówką Mikołaja Machiavellego, by „okrucieństwo i terror stosować rozsądnie i tylko w miarę potrzeby”. Ponieważ masowe duraczenie daje znakomite rezultaty, terroru nie trzeba stosować – również dlatego, by przedwcześnie nie płoszyć potencjalnych ofiar. Człowiek terroryzowany bowiem wie, że jest terroryzowany i często wywołuje w nim to odruch buntu, podczas gdy człowiek zoperowany, nie wie, że został zoperowany. Myśli, że to wszystko naprawdę i ani mu w głowie się buntować.

Zatem jeśli ludzie zostaną skutecznie oduraczeni, to można będzie obrabować ich z wszelkiej własności. „Wszystko mu także się odbierze, by mógł własnością gardzić szczerze” – powiada poeta. Oczywiście bogactwo od tego nie zniknie, tylko przejdzie z rąk oduraczonych właścicieli do rewolucjonistów, którzy „brudną i mokrą swą robotą przecież parają się nie po to, by takie odnieść stąd korzyści, że obłąkany świat się ziści. (…) Szmaciak chce władzy nie dla śmiechu lecz dla bogactwa, dla przepychu; chce mieć tytuły, forsę, włości i w nosie przyszłość ma ludzkości!”

Czyż w tej sytuacji powinno nas dziwić, że pan prof. Jan Hartman, wybitny przedstawiciel żydokomuny na nasz nieszczęśliwy kraj, pochwalił legalizację kazirodztwa?

Czyż powinno nas dziwić, że życzliwie o kazirodztwie wypowiedziała się pani prof. Małgorzata Fuszara, piastująca operetkową synekurę pełnomocnika rządu do spraw równego traktowania (małych naciągają, dużych obcinają, grubych uciskają, a chudych nadymają)?

To nas w żadnym razie dziwić nie powinno, bo te deklaracje maja charakter sondażowy. Służą one testowaniu opinii publicznej – na ile żydokomuna może sobie pozwolić. Czy może już wykonać kolejny krok naprzód na drodze komunistycznej rewolucji, czy też powinna taktycznie zrobić dwa kroki wstecz, dla nabrania rozpędu.

Stanisław Michalkiewicz
http://michalkiewicz.pl

Tak jest, jak opisuje red. Michalkiewicz. Można by jedynie dyskutować, czy chodzi o kontynuację komunizmu, czy o inną ideologię, zmajstrowaną zresztą przez ten sam naród, który dał światu wybitnych teoretyków i działaczy komunistycznych. W każdym bądź razie, nawet jeśli ideologia jest inna – ludzie są ci sami i smród Talmudu ten sam.
Admin

Komentarzy 13 do “Krok naprzód, dwa kroki wstecz”

 1. NICK said

  Trudno się nie zgodzić z p. redaktorem.
  [Choć wiecie, że trudno mi ta zgoda przyszła]

 2. semperparatus said

  Zydzi stracili władzę w ZSRR w 1953 roku…kiedy Chruszczow i Żukow obalili Berię i jego system masowego terroru…W Polsce podobny proces rozpoczął się niedługo później…i został ukoronowany powrotem do władzy Władysława Gomułki i jego narodowej ekipy…Od tego czasu syjonizm rozpoczął walkę z ZSRR i całym obozem socjalistycznym…co ostatecznie przyniosło sukces po 1989 roku…

 3. maniek said

  ad2

  Dokładnie i o jakim komunizmie bredzi Michalkiewicz , brak pracy zasiłków i jakiegokolwiek socjalu to komunizm? chyba dla oligarchów

 4. Dictum said

  Ktoś z Państwa już dawał ten link wcześniej, ja to powtarzam, bo warto wysłuchać, warto przekazywać „mniej spostrzegawczym”, szczególnie młodym.
  tu m.in. Żebrowski i Braun

 5. Dictum said

  ad. 3.
  Mam nadzieję, że Pan po wysłuchaniu wykładów z powyższego spotkania bardzo dobrze zrozumie, o jaki komunizm chodzi. Nie chodzi przecież o teoretyczne ideały założeń komunizmu czy socalizmu, chodzi o przerabianie na ich modłę i niszczenie Kościoła, Rodziny i nas wszystkich.

 6. marost said

  ….Można by jedynie dyskutować, czy chodzi o kontynuację komunizmu, czy o inną ideologie….

  Dla kogos, kto zyl kilkadziesiat lat w komunizmie (do nich siebie zaliczam), jest oczywiste i ponad wszelka watpliwosc, ze komunizm panuje nadal. On NB nigdy nie byl do konca marksistowskim, takim „czystej krwi”, ktorego od kapitalizmu jaskrawo odroznia to, w czyich rekach sa srodki produkcji?. Hasla propagandy glosily, ze sa rekach proletariatu, tymczasem wiadomo bylo, ze ich wlascicielem i decydentem byla grupa zwana „aparatem” – wowczas nikt by nie smial nazywac ich oligarchami, tymczasem oni jak byli tak sa…. oni czy ich synalkowie….??? Pytaja niektorzy: tyle sie mowi o oligarchach… skad oni sie wzieli? trudne do wyobrazenia w jaki sposob mozna bylo w tak krotkim czasie zdobyc tak ogromne zasoby materialne…. itd. No wlasnie, oni byli caly czas, tak w ZSSR jak i krajach satelickich. Wystarczy zakryc na moment „gruba kreske”, zapomniec ze to JPII zniszczyl komunizm i wszystko staje sie jasne.

  Komisarze nie maja maja co prawda atrybutu „ludowi” ale sa. Komitet centralny tez. Buduje sie panstwo swiatowe, wspolna walute, „atomizacja” spoleczenstw przez rozklad rozklad rodziny – dotychczas uwazanej jako najmniejsza jednostke spoleczna… teraz juz nie. Dziecko jest wlasnoscia systemu. W tej swerze aktywnie udziela sie dostosowany do „potrzeb” Kosciol… sadze, ze idea uznania slubow cywilnych (niesakramentalnych) przez Kosciol soborowy przejdzie… „pierwiastki prawdy sa wszedzie” – glosil JPII. Wspolna waluta? – pierwszy etap jej likwidacji, zanim nastapi „podzial dobr wg potrzeb”… juz sie o tym mowi.
  Bledy Rosji rozleja sie po swiecie – powiedziala BM – i rozlewaja sie coraz szerszym kregiem… Tu nie ma nad czym dyskutowac..

 7. JO said

  ad.6. Tak wlasnie jest.

  Jestem Swiadkiem, mialem rozmowe z jednym z Synkow – tzw – Banonowym Dzieckiem, ktory mi mowil, ze jego Ojciec byl Kierownikiem Osrodkow Wczasowych – dla Aparadczykow…. i do wszystkich to Bananowe Dziecko mowilo Wujek, do Jaruzelskiego, do Kiszczaka, Kwasniewskiego….

  Dzis to Bananowe Dziecko nalezy do Grupy OLIGARCHOW PRL BIS, ktore tez mi powiedzialo, ze „Lepper” – chcesz by Lepper zrobil rozrube, strajk…???

  Powidzialo mi, ze Polakom bedzie lepiej na zachodzie i z zachodem, przynajmniej beda miec na chleb…- tu sie pomylil ale nie we wszystkim, on wiedzial, ze Polakow bedzie sie wyrzucac z Polski….

  Czy My Polacy jestesmy w Stanie zrobic Powstanie takie jakie ma miejsce w Noworosji?

  Nie , nie jestesmy, bo tak jak Rusini sa prowadzeni na ideologii postUPOwskiej – nazistowskiej – Masonsko-Zydowskiej ideologii tak Moj Narod jest prowadzony na ideologii Liberalnej-Masonsko – Zydowskiej – Kosciola Liberalnego-Modernistyvznego- Wojtylanskiego.

  Te ideologie prowadza do Smierci.

  Czemu Powstanie w Noworosji bylo Mozliwe? Ano z jednej przyczyny = tak Panuje Ortodoksja, ktora Putin przywrocil do Panowania.

  Czy my Polacy przywrocilismy Ortodoksje – TRADYCJE Katolicka do Panowania w Naszych Rodzinach, w nas Samych??

  Ano , nie. Wiekszosc z Nas wybieta Modernizm – Liberalny Posoborowy Katolicyzm. Wiekszosc z Nas Polakow WYPARLA sie Poskosci, przestala byc Polakami i pozwala w sobie zabic Polske, czesto nie widzac, ze to oznacza pozwolenie na zabicie samego siebie.

  GARDZE tymi ludzmi, ktorzy tak sie wypieraja siebie.

  GARDZE, bo ich postawa to postawa Hieny, ktora czeka az jej siostra, brat, ojciec zacznie byc slaba, by ja/jego pozrec.

  Kazdy z nich uczestniczy w wyscigu szczurow i nie patrzy na RODZINE a tylko tak, by ja ZAGRYZC

 8. akej said

  Dla mnie to jest po prostu taki zydowalec, ktory zawziecie niszczy wszystko, co jest zwiazane z chrzescijanstwem i narodem.

 9. marost said

  AD7
  ad.6. Tak wlasnie jest.
  Napisalem w #6 w skrocie to, co od dawna twierdze.
  Teraz dopiero, wlaczylem ten filmik z §4 Dictum said i ciesze sie ze sa ludzie, ktorzy twierdza podobnie, jesli nie tak samo.
  Najgorsze dopiero nadejdzie. Kto podpisal Traktat Lizbonski (karta Praw Podstawowych) podpisal zgode na legalizacje stalinizmu…. Ludzie tego nie czytaja, kto to przeczytal, to wie, ze chodzi wciaz o cele masonsko-marksistowskie – „wychowanie czlowieka nowego”.

 10. Griszka said

  Czy Pan Hartmann nie jest byłym członkiem organizacji masońskiej uznanej za antypolską, Loży Synów Przymierza, którą witał z otwartymi ramionami Lech Kaczyński Santo Subito, podający się za gorliwego katolika ? Nie mam więcej pytań.

 11. TomUSAA+ said

  Re:Akej
  Kto? Michalkiewicz?

 12. marost said

  Wystarczy, że żydokomuna opanuje ministerstwo edukacji i miliony dzieci zostają wyciągnięte spod wpływu rodziców pod kuratelę treserów.

  Metody maja rozne. Oto ministrem edukacji w Rzadzie Francji jest z pochodzenia Marokanka i oczywiscie muzulmanka (tego ostatniego nie zaprzeczyla w rozmowie przed kamerami).
  To ona opracowala (jest na sieci) rzadowy program wdrazania postanowien Traktatu Lizbonskiego w obszarze szkolnictwa a zwlaszcza §21 dotyczacego walki z dyskryminacja ze wzgledu na płec.
  To, co ona zamierza wprowadzic, nie miesci sie w kanonach trzezwosci umyslu ale ma sie wrazenie ze jest w jakims delirium. Wydaje sie, ze jest jakis wspolny mianownik tej ekipy rzadzacej: zaczynajac od „glowy” wszysce wiemy kim jest Holland, jego premier: „toreador” – hiszpan, zydowski piewca – dziekowal im ze lzami w o czach w publicznym wystapieniu do zydow ze to dzieki nim Francja jest Francja (jest to na sieci). Minister sprawiedliwosci: z Gujany – potomek, a raczej potomka „Wója Toma” ze slynnej powiesci (teraz chyba wykreslonej z lektur szkolnych razem z wierszykiem „Murzynek bambo”). Kobieta , ktora chyba ma jedno w glowie: pomste na Francuzach za lata niewolnictwa. Ale oto inna osoba rowniez wazna mer Paryza – Hiszpanka.
  Mozna sobie zrobic przez ten maly pryzmat projekcje na pozostalych czlonkow rzadu…. nie trudno zgadnac czyj interes moga reprezentowac. Na pewno nie katolickiej Francji.

 13. marta15 said

  tu kolejny dowod ze komunizm , tym razem w wydaniu judeo-masonkim, nadal sie ma bardzo dobrze, wrecz kwitnie w skolonizowanym kraju, zwanym kiedys POlska.
  Jawnie anty-polski sedzia ukaral mloda, odwazna Polke–w sadzie kapturowym–, brutalnie zaatakowana przez uzytecznych idiotow– zwanych policja — za to ,ze sprzeciwila sie ona bluznierczemu, swietookradczemu paszkwilowi zwanym Golgota picnic.
  Nmam nadziej ze diabel z radoscia powita owego sedziego jak kipnie ktoregos dnia na swym stolcu sedziowskim.
  policjantow tez.

  http://www.fronda.pl/a/17-latka-skazana-za-protest-przeciwko-golgota-picnic,42538.html?page=2&#comments

Sorry, the comment form is closed at this time.