Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Ujawniono nagrania kanclerza Kohla: Merkel nie umiała przyzwoicie jeść sztućcami

Posted by Marucha w dniu 2014-10-08 (Środa)

Ujawniono rozmowę byłego niemieckiego kanclerza, Helmuta Kohla z jednym z niemieckich dziennikarzy, przeprowadzoną w latach 2001-2002. Kohl żali się w niej na swoich następców, w tym Angelę Merkel.

Rozmowę z Kohlem przeprowadził dziennikarz stacji Heribert Schwan, a o sprawie pisze niemiecki „Der Spiegel”. Nagranie jest bardzo długie, trwa w sumie 600 godzin, bo Schwan spotykał się byłym kanclerzem 105 razy. Polityk chciał przedstawić bilans swoich 16-letnich rządów.

Co mówi Kohl? Bardzo negatywnie ocenia obecną kanclerz Angelę Merkel. Mówi, że wiele razy musiał przywoływać ją do porządku, bo podczas oficjalnych przyjęć zachowywała się bardzo niedbale. – Pani Merkel nie potrafiła przyzwoicie jeść za pomocą noża i widelca – powiedział Kohl.

Niemiecki polityk odniósł się także do politycznych działań Merkel na polu międzynarodowym. – Merkel nie ma o niczym zielonego pojęcia – mówił Schwanowi.

Kohl odszedł z funkcji kanclerza Niemiec 1998 roku. Był jednym z promotorów politycznej kariery Angeli Merkel. Sprawa nagrań Kohla budzi kontrowersje. Były kanclerz nie chce by zostały one opublikowane za jego życia. Wygrał w tej sprawie sądowy proces przeciwko Schwanowi.

Źródło: tvpinfo.pl
ged
http://www.pch24.pl

Mamy Angeli Merkel nieco więcej do zarzucenia, niż nieumiejętność używania sztućców, ale zabawnie jest o tym poczytać.
Admin

Komentarzy 15 do “Ujawniono nagrania kanclerza Kohla: Merkel nie umiała przyzwoicie jeść sztućcami”

 1. marrkerr said

  Rodzi się więc pytanie dlaczego ją promował? Czytaliśmy (i słuchaliśmy) już tutaj kiedyś o zależnościach od IG Farben.

 2. Wosiu said

  marionetki musza być przygłupie, aby się nadawały.

 3. Halszka said

  Dlaczego ją promował? Bo po zjednoczeniu potrzebował u swego boku do dekoracji kogoś z byłej NRD. A Merkel była córką pastora, była młoda, wydawała się układna i absolutnie niegroźna.

  Tyle, że potem Kohl odszedł w niesławie, bo okazało się, że przyjmował ogromną kasę dla CDU od biznesmenów i nie chciał ujawnić od kogo. A Merkel, jako nowa i nie umaczana w przekręty, zręcznie zajęła jego miejsce.

  Kohl w tych rozmowach (do książki) rozlicza się zresztą ze wszystkimi i na nikim nie zostawia suchej nitki. A sam jest postacią dość obrzydliwą. Chorą żonę doprowadził do samobójstwa, z synami nie utrzymuje kontaktu, nie wpuszcza ich nawet do domu. Jego nowa małżonka sobie tego nie życzy, a on się jej boi.

  Thatcher wspominała też, że Kohla trzeba było wręcz zmuszać do uznania granicy na Odrze i Nysie (co było warunkiem zjednoczenia Niemiec). Bo za nic nie chciał.

 4. bob said

  Kohl to ten kierownik w Gazpromie, tak?

 5. NICK said

  Kierownikiem jest Schroeder – inny kanclerz.

 6. Zerohero said

  Merkel to córka komuszego pastora, bywała w komuszych młodzieżówkach NRD.

  @Bob. O ile wiem nie Kohl, a Schröder, i nie w Gazpromie, a w Nord Stream. Na wikipedii śmiesznie opisują „kontrowersje” Nord Stream, że omija Polskę i Ukrainę :). Przecież dobrze wiemy, że gdy Rosja składała ofertę, to Polska gazociągu NIE CHCIAŁA, a Ukraina to jest panstwo upadłe przez którę nie powinno się prowadzić gazociągów. O co więc to jojczenie?

 7. Boydar said

  Ja nawet zupem jem palcyma.

 8. To czy umie jesc czy nie nie ma znaczenia. Merkel podobnie jak Putin dbaja o interesy swojego kraju I robia to bardzo dobrze a nawet celujaco.

 9. Koncerz Kohl juz stary I ma dwie Polki co mu podcieraja. Bardzo je chwali. Kohl podpisal umowe z Garbaczowem w 1989 roku , ze jesli dojdzie do unifikacji Niemiec to nie bedzie expansji NATO do innych krajow Europy Wschodniej.

 10. ALI BABA said

  ad 3….Chorą żonę doprowadził do samobójstwa CZY ABY NA PEWNO..? Pewne to to .że Kopernik nie żyje..Żona jego cierpiała na b. poważną chorobę /nie był to rak/…

 11. Romank said

  Nie umiala jesc nozem i widelcem….pitzcccy!!!!!!!!Zgroza..taka to nalezaloby od razu zaharaatywac…
  A Kopernik zatlukl swoja zone, bo mu nie zalatwila biskupswa.
  TU naprawde mozna penc.

 12. marta15 said

  Chinczycy tez nie potrafia jesc nozem i widelcem a sa jednym z mocarstw swiata.
  Polacy niby potrafia obslugiwac widelc i noz ,ale chyba niewiele wiecej ponad to.
  Dali sie jak stado baranow wykiwac przy tzw okraglym stole masonko-zydowskiej bandzie ,ktora wkrotce jak stado hien rozkradla i zniszczyla ich panstwo czyniac z niego kolonie Junii zydo-germano-europejsckiej ,ktora ,jak na razie, trzesie Merkelowa, ktora podobno nie potrafila uzyc widelca i noza.

 13. Halszka said

  ad 10
  Proszę bardzo, możemy wprowadzić wersję alternatywną. Tak naprawdę pierwsza żona Kohla żyje. Przez te lata, kiedy nie wychodziła z domu i siedziała po ciemku, pilnie uczyła się polskiego. Teraz wyzdrowiała, pisze na różnych forach, podobno posługuje się nickiem „Ali Baba”.

  Ale czy Kopernik na pewno umarł? Tu mnie Pan zaskoczył. Są świadkowie?

 14. Boydar said

  Pani Marto, jak już się Pani decyduje użyć sloganu czy przenośni, to wypada zadbać o stosowność. Jak mogliśmy się „dać wykiwać”, kiedy nas tam w ogóle nie było !

 15. Plausi said

  „Kawo nażjom ?!”

  „Merkel nie umiała przyzwoicie jeść sztućcami”, wiedziała, że nie służą do jedzenia.

  To przypomniało nam anecdote o Chruszczowie.
  Tow. Chruszczow chwyta rękami za mięso na talerzu, jego doradca podpowiada mu cichutko:
  – Nożom, towariszcz sekretar, nożom !
  Chruszczow:
  – Kawo nażjom ?! (Kogo nożem ?!)

  W polityce sztućce są jak z tego wynika, bronią. pani Merkel, jeśli uwzględnić ilu konkurentów wyeliminowała do dziś, począwszy od samego Kohla, znakomicie potrafi używać sztućców. Zresztą jako Bundeskelnerka mogła by nie jednemu pokazać, jak to się ze sztućcami należy obchodzić.

  Wyszkolone elementy z NRD, jak i z PRL, pasują do systemu znakomicie, aktualnie mają Niemcy nie tylko konfidentkę STASI jako kanzlerkę, ale też konfident Gauck (pastor ewangelicki) został postawiony Niemcom jako prezydent. Bundeskelnerka jest też córką pastora ewangelickiego. Katolicy nie muszą się przed ewangelikami chować, mają swego papieża, którzy też potrafi wypełnić swe zadania.

  W gruncie, nie mieliby oboje Kohl i Merkel wady wymowy, to pewnie nie mieliby żadnej godnej wspomnienia właściwości, politycy tego rodzaju są jedynie błaznami, nie przypadkowo padł wybór na „Bolka” czy Tuska, którego kryptonim nie jest nam znany.

Sorry, the comment form is closed at this time.