Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

W Polsce jest 114 podatków

Posted by Marucha w dniu 2014-10-08 (Środa)

„W Polsce podatki należą do najniższych w Europie” – w ten sposób członkowie rządów Platformy Obywatelskiej próbują tłumaczyć ciągłą ich podwyżkę. Jednak zapominają, iż w Polsce jest ponad setka danin publicznych płaconych w różnych formach.

Według Centrum im. Adama Smitha Dzień wolności podatkowej, czyli dzień, w którym przestajemy zarabiać na utrzymanie państwa, zaczynamy na siebie, wypadł w tym roku 14 czerwca. Jednak niewiele on ma wspólnego z rzeczywistością, gdyż uwzględnia jedynie małą część obciążeń.

Jak ujawniła Kancelaria Sejmu w odpowiedzi na zapytanie dziennikarzy tygodnika „NIE”, w Polsce obecnie obowiązuje 114 różnych danin publicznych, z czego tylko 13 ma status podatku. Reszta to 101 opłat, których w rzeczywistości nic nie różni od zwykłych podatków.

Wśród parapodatków prym wiedzie opłata śmieciowa, która została wprowadzona po zeszłorocznej częściowej nacjonalizacji systemu odbioru śmieci. Ponadto popularna jest także pobierana od turystów opłata klimatyczna oraz opłata targowa płacona przez bazarowych sprzedawców.

Kandydat na biurokratę musi z kolei uiścić „opłatę za przystąpienie do postępowania kwalifikacyjnego na urzędnika służby cywilnej”, sklepikarz za „czynności organów i urzędów administracji probierczej”, a właściciele samochodów za ” przeprawy promowe na drogach publicznych”.

Według „Mapy wydatków” przygotowanej przez Fundację republikańską cały sektor publiczny wydał w 2013 roku 707,627 mld zł. W przeliczeniu na każdego Polaka daje to średnią 1551,81 zł miesięcznie.

Właśnie po to, by pozyskać te pieniądze, politycy wprowadzili już 114 podatków i parapodatków, a wciąż wymyślają nowe. Przykładowo w październiku 2012 roku Polską wstrząsnęła wiadomość, że posłowie Platformy prowadzą prace nad ustawą wprowadzającą podatek od… deszczu.

http://polskiepiekielko.pl

Komentarze 34 do “W Polsce jest 114 podatków”

 1. Agaton said

  Dlatego należy bojkotować wybory. Bojkotować Bandę 5.

 2. jowram said

  A tak nas dymają

  http://prawo.rp.pl/artykul/793741,1147110-RPO-zaskarzyl-do-TK-zbyt-niska-kwote-wolna-od-podatku-w-pierwszym-progu-PIT.html

  http://niewygodne.info.pl/artykul4/01721-Wysokosc-kwoty-wolnej-od-podatku-ma-znaczenie.htm

  Zdelegalizować wszystkie partie!

 3. AlexSailor said

  Ad. 2 @Jowram

  Ja tam się ciszę z tej niskiej kwoty wolnej od podatku.
  Rocznie wynosi ona ok. 3000 zł.
  Minimum egzystencji (urzędowe), poniżej którego Polak skazany jest na śmierć z głodu, chłodu i chorób wynosi ok. 550 zł miesięcznie na osobę, co daje 6600 zł rocznie.
  Opodatkowując różnicę między 6600 zł i 3000 zł rządzący skazują Polaków na śmierć, to jest usiłują lub popełniają morderstwo.
  Ponieważ usiłowanie lub mordowanie jest na wielką skalę i dotyczy milionów ludzi, jest to usiłowanie lub ludobójstwo, które się nie przedawnia.
  W związku z tym, można w dowolnym czasie postawić zarzut i w dwie – pięć minut udowodnić go, a w konsekwencji skazać dowolnych i wybranej ilości tych, którzy rządzili i rządzą Polską.
  Mało tego, można skazać z zastosowaniem prawa dowolnego państwa, także stosującego karę śmierci.
  Ba, można złapać gdziekolwiek na świecie.
  Tych zarzutów nie da się odeprzeć i aż dziw bierze, że tak się podkładają.

  Pojawia się oczywiście pytanie, dlaczego ludzie z dochodami poniżej 6600zł rocznie nie umierają masowo.
  Otóż dlatego, że omijają prawo i oszukują państwo (jeśli oszustwo jest słowem tu właściwym).
  Inaczej, ludzie przeżywają tylko dlatego, że rządzącym się nie udało zrealizować zamiaru ich uśmiercenia.

  Jeśli ktoś może, to niech znajdzie błąd w powyższym rozumowaniu.

 4. Boryna said

  Ad.Agaton,
  Czy myślić ,że bojkot wyborów im zaszkodzi? Nie pojdziesz to sami się wbiorą, bo taka jest ordynacja Kwasniewskiego. Trzeba masowo iść do wyborów i skreślać sukinsynów.

 5. JO said

  Istnieje juz tak wielka ilosc Dokumentow Obciazajacych cala Bande Pookraglostolowa wlacznie z Episkopatem „Polskim”, ze kazdy Uczciwy Prokurator JUZ DAWNO wystapil by z Pozwem zbiorowym zarzucajacym MAFII Pookraglostolowej Dzialanie przestepcze przeciwko Rzeczpospolitej Polskiej i Narodowi Polskiemu.

  To samo wytkniecie kieruje do kazdego z Nas, kazdego Uczciwego Katolika, ktory jest w obowiazku takie pozwanie/w z calych sil opracowac i zglosci , wymagac procesu, oskarzac…

  Poki co Oskarza Gajowy, Gajowicze…ale to wciaz za Malao….

 6. JO said

  Ten temat byl Walkowany a odpowiedz jest prosta, ktora umyka ludziom juz NIE myslacym po Katolicku:

  w zaprzestaniu braniu udzialu w Farsie Wyborow chodzi oo DUCHOWE uwolnienie sie od Klamstwa, Farsy, Zbrodni brania Udzialu w poczynaniach Zbrodniarzy. Innymi slowy, chodzi o uwolnienie sie od GRZECHU, ktory w bardziej lub mniej swiadomej Formie popelniamy idac na wybory.

  Katolik Winien wiedziec, ze Grzech czyni Konsekwensje – SPUSTOSZENIE a w przypadku biorocego udzial w wyborach to spustoszenie jest przeogromne – ono powoduje oczywiscie Odrzucenie Darow Ducha Swietego: m.in. Dary Rozumu, Madrosci, …darow tak potrzebnych do WLASCIWEGO dzialania.

  Innymi spowy, nie uczestniczac w wyborach kazdy zajmujacy postawe „odblokowywuje” blokade, ktora uniemozliwia wyjscie z Impasu, niemocy.

  Zaprzestanie czynienia Grzechu uczestnictwa w Zbrodni…. jest Czescia niezbedna POKUTY

  Bez Pokuty Wlasciwie Przeprowadzonej i spelnienia jej Warunkow – Nie ma mowy o tym, ze ktos otrzyma Dary Ducha swietego potrzebne do Wygranej nad Swolocza Zydo-Masonska.

  To przeciez proste a tak jednak trudne do zrozumienia Ludziom zadajacym pytanie jak Pan.

  Przyczyana braku rozumienia problemu jest jedna- BRAK WIARY-WIEDZY o Bogu, Bozych prawac a wiec i konsekwencjach ich lamania…czy Obietnicach, ktore sie spelnia, gdy czlowiek jest BOGOBOJNY.

 7. JO said

  re .6 – to Bylo Do Pana Boryny…w ad 4. …

 8. JO said

  ad.3. Oczywiscie, ze ludzie NIE oszukuja omijajac Prawo Zydo-Masonskie , bo Maja wg Prawa Naturalnego pozwolenie to robic a nawet Obowiazek.

  Omijac jednak Prawo to nie tylko jest naszym obowiazkiem a dzialac tak by skazac Winnych za Ludobojcze Prawo i Ludobojstwo, ktore jak sam Pan napisal jest Latwo dowiezc….

  To nasz Obowiazek zlikwidowac ludobojcze Prawo i skazac ludzi za Ludobojstwo…

 9. Jack Ravenno said

  @1 AGATON – g…o to da.

  @3 ALEXSAILOR – nie ma błędu

  @6 JO – przepraszam ale to brednie…

 10. Agaton said

  ad4
  ad9
  //Czy myślić ,że bojkot wyborów im zaszkodzi?//

  Już im szkodzi.

  Polska jest wyjątkowa jeśli chodzi o tfu, partycypację w wyborach, chodzi już tylko ok 40%
  Jak bardzo boli to żydów, można sobie poczytać badania przeprowadzone przez ISP.
  Na tą żydowską organizację idą pieniądze z naszych podatków. Ile kasy z podatów idzie na tzw umacnianie tej fasadowej demokratury Bóg jeden wie.
  http://www.isp.org.pl/o-isp,organy-statutowe,rada-programowa,641.html

  Oto co ISP postuluje:

  //Poziom uczestnictwa wyborczego powinien zwiększać stopień „upartyjnienia” społe-
  czeństwa, mierzony odsetkiem członków partii w danym systemie. Własnością samych
  społeczeństw, która zazwyczaj wpływa na partycypację wyborczą, jest duża segmentacja
  religijna, rasowa lub etniczna.[mieszajcie się narody, religie, i jak najwięcej czarnych, żółtych no i czerwonych] Z reguły znajduje ona zresztą odbicie w systemach partyjnych tego typu społeczeństw. Cechą systemu partyjnego zwiększającą frekwencję wyborczą jest jego polaryzacja ideologiczna [za tą nowomową kryją się wszelkiej maści afery, które pozostają nierozwiązywane, na wieki, wieków…]

  Click to access 20145849250174351001263374709.pdf

 11. JO said

  ad.9. Panie Jacku Raveno, nie musi Pan przepraszac, Pana obszerny komentarz w temacie usprawiedliwia wszystko.

 12. mironik said

  Statystyczny Polak zapłacił 2184 zł podatku dochodowego, a statystyczny ksiądz zaledwie 236 zł. W 2013 r .duchowni zapłacili podatek ponad dziewięciokrotnie niższy niż zwyczajni zjadacze chleba – wynika z danych Ministerstwa Finansów.
  http://finanse.wp.pl/kat,1033759,title,Jak-placic-236-zl-podatku-rocznie,wid,16939760,wiadomosc.html?ticaid=113961&_ticrsn=5

 13. Zerohero said

  @3, AS

  Minimum egzystencji (urzędowe), poniżej którego Polak skazany jest na śmierć z głodu, chłodu i chorób wynosi ok. 550 zł miesięcznie na osobę, co daje 6600 zł rocznie.
  Opodatkowując różnicę między 6600 zł i 3000 zł rządzący skazują Polaków na śmierć, to jest usiłują lub popełniają morderstwo.

  To jest logiczne rozumowanie. Zgadzam się w 100%. Podobnie uważam, że kazda urzędowa defraudacja w sytuacji gdy brakuje pieniędzy na leczenie ratujące życie jest morderstwem. Rząd składa się z masowych morderców. W wolnej Polsce będą wisieć.

 14. Zerohero said

  @, 11 Mironik

  a ile zapłaciły hipermarkety? (stosownie do obrotów?)

 15. JO said

  ad.13. Dostaly Doplate.

 16. Ex said

  Dziennik Ustaw z 2005 r. Nr 201 poz. 1669 ROZPORZĄDZENIE

  MINISTRA POLITYKI SPOŁECZNEJ z dnia 29 września 2005 r. w sprawie udzielania pomocy uchodźcom:

  § 4. 1. Łączna wysokość świadczeń pieniężnych na utrzymanie i pokrycie wydatków związanych z nauką języka polskiego, zwanych dalej „świadczeniami pieniężnymi”, przysługujących uchodźcy wynosi:

  1) w okresie pierwszych 6 miesięcy:

  a) do 1.149 zł miesięcznie – dla osoby samotnie gospodarującej,

  b) do 804 zł miesięcznie na osobę – w rodzinie 2-osobowej,

  c) do 689 zł miesięcznie na osobę – w rodzinie 3-osobowej,

  d) do 574 zł miesięcznie na osobę – w rodzinie liczącej 4 i więcej osób;

  2) w okresie od 7 do 12 miesiąca:

  a) do 1.033 zł miesięcznie – dla osoby samotnie gospodarującej,

  b) do 723 zł miesięcznie na osobę – w rodzinie 2-osobowej,

  c) do 620 zł miesięcznie na osobę – w rodzinie 3-osobowej,

  d) do 517 zł miesięcznie na osobę – w rodzinie liczącej 4 i więcej osób.

  2. Świadczenie pieniężne wypłaca się w terminie do dnia 15. każdego miesiąca.
  http://www.mmlomza.pl/artykul/refleksje-o-czeczenach-cd-liczby

 17. NICK said

  (3)
  P. Alex zapodał tekst nie znoszący dyskusji. :).
  (11)
  I co z tego? Proszę się rozwinąć.

 18. Jack Ravenno said

  @10 AGATON – wisi mi jakieś ISP – rzeczywistość skrzeczy i śmieje się wszystkim w twarz… Zapewniam tak jak i BORYNA – wybiorą się sami i na dokładkę dop…lą tak całej 80% reszcie, że się nie pozbierają. Czy uwierzysz, że Polską „rządzi” 20% „większość” ?? A tak właśnie jest gdy ludzie masowo nie idą na wybory. Da się sfałszować 1% głosów a może i nawet 3% ale się nie da sfałszować wszystkich.

  Po prostu pod rozwagę poddaję fakt, że 20% rządzi całą resztą.

  @11 JO – no to dalej proszę lekceważyć i ODDAWAĆ dobrowolnie władzę nad sobą grzesznikom – masonom – żymianom i komukolwiek tam jeszcze. A może wypadałoby wspomóc rodaków i być może poniewieranych bliźnich i pójść na wybory i zagłosować raz a porządnie aby utrącić te całą bandę i polepszyć sytuację wielu? Nie da się? No tak…Pan JO ma swoje powody. Proszę bardzo.

  To na kogo zagłosować, Panie Jacku? PIS, PO, SLD czy PSL?
  Admin

 19. Jack Ravenno said

  @12 MIRONIK – i o co chodzi? Ja też chciałbym płacić niskie podatki. Księża tak mają no to ok – ja im w kieszenie nie zaglądam – za to wpienia mnie gdy cały czas ludzie są KARANI za to, że w ogóle pracują. Czy to jest może wina księży? Może by tak się dopieprzyć do WSZYSTKICH rządów o bandytyzm, draństwo, zdzierstwo i buractwo?

 20. Romank said

  Rzad. CO to jest Rzad:”?
  Jakie funkcje i zadania ma do spelnienia Rzad????

  Jak ocenic rzady po 65 latach///
  Najlepiej porownac:

  http://12160.info/profiles/blogs/hiroshima-and-detroit-65-years?xg_source=shorten_twitter

 21. marta15 said

  ad 16 oczywscie ze beda pomagac tzw ‚uchodzcom’ bo cel em ich jest totalne zniszczenie tzw polskosci .
  Sciganie taljtastwa z calego swiata to jedna ze sprawdzonych, w innych krajach, metod aby poszatkowac narod na tych co to sa u nas ,ale tak wlasciwe przeciw nam.
  w najlepszym razie kompletnie im wisi tzw dobro narodu.

 22. Agaton said

  ad20

  jeden z komentarzy pod zdjęciami, dotyczący Detroit

  //”In a recent study by the Baltimore-based Annie E. Casey Foundation, comparing statistics for its Kids Count report, the organization reported that Detroit ranks No.1 in unmarried births among the nations 50 largest cities. Of the 16,729 babies born in Detroit in 1997, 13,574 were black, 1,679 were white and 817 were Hispanic. Seventy-one percent were born to unmarried mothers.//

 23. Romank said

  Moze ktos z rodowitych Ditroit opowie jak zmienialy sie sytemy rzadow w miescie i stanie..zeby z najbogatszego miasta w USA..o najwyzszej sredniej dochodow..i najweikszej sredniej klasie przy pomocy tylko administracyjnych metod spowodowac skutki porwnywalne tylo do bomby atomowej.
  Rzady w POlsce robia dokladnei to samo….zatem i skutki beda dokladnie takie same… idzcie na nich glosowac…no bo zeby sie nie zmarnowal glos:-)))

 24. Romank said

  Cekam na odpowiedzi na zadane pytania???? CO to jest rzad..i jakie ma zadania i funkcje?

 25. Listwa said

  @ 24 RomanK

  Gdzie? w Rosji czy w Polsce?

 26. marta15 said

  ad 24 to jest rzad panie RomanieK tzw swiatowy, lucyferianski , judeo-masonki. synagoga szatana.
  Jaki cel.?
  Wybicie miliardow ludzi i skazanie ocalalej „reszty” na niewolnicza , upodlajaca sluzbe.
  to jest plan dalekosiezny, choc juz coraz bardziej realny.
  Plan na codzien to demoralizacja, seksualizacja, , zniewolenie, udoopienie, upodlenie, ograbienie, duraczenie
  i tem podobne, i to w szytko w ramach wolnosci, braterstwa i rownosci i tem podobnych wychswiechtanych, ladnie brzmiacych haselek ,ktore chwytaja miliony plotek na przynete,

 27. Romank said

  Rzad….ogolnie…nazwijmy to : nrmalne pojecie rzasu”

 28. mironik said

  re19 można by nawet chyba Kościół powinien, a nie załatwiać sobie państwowe pensyjki (i emeryturki) tak są współodpowiedzialni.

 29. Re: 20 RomanK
  Panie Romku, ilu w Detroit uwierzylo w to, ze pieniadze tworza miejsca pracy?
  Ilu wciaz wierzy w to, ze tzw., „kapital” (finansowy) tworzy miejsca pracy (tutaj i dzisiaj) w Gajowce?
  Oni wciaz w ta iluzje wierza, ze pieniadze tworza miejsca pracy..Ich niewiedza jest (staje sie) przyczyna ich wlasnych nieszczesc…
  Czy przyklad z Detroit nie jest tego tragicznym przykladem? Oni tego nie rozumieli i wciaz nie rozumieja…a na glupocie lichwiarze zeruja…
  no i wciaz maja sie dobrze…
  =====================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com
  http://ojczyzna.pl

  P.S. Ile lat mozna tlumaczyc, ze pieniadze sa TYLKO i wylacznie pokwitowaniem za prace i niczego nie tworza…

 30. Zerohero said

  @23

  Nigdzie na świecie, w żadnym okresie historii nie było miasta zbudowanego przez Negroidów. Nigdzie!
  Nigdzie na świecie, nigdy nie było czegoś takiego jak bezpieczna czarna dzielnica.

  Detroit to modelowy przykład co Murzyn potrafi zrobić z podarowanym mu złotym zegarkiem. W USA takich miast jak Detroit był bardzo dużo. Akurat te maksymalnie znegroidozywane upadło. Wiele podobnych miast po kryzysie ekonomicznym wyszło na prostą. Co za przypadek.

  Pan wie, że jak tam policja zastrzeli czarnego bandziora, to w ramach „protestów społecznych” Negry plądrują sklepy?

  10%-15% Czarnych – to jest górna granica jaką wytrzymuje miasto. Po tym następuje reakcja łańcuchowa. Mnożą się napady, rozboje, spada wartość nieruchomości. Uciekają jedyni podatnicy. Zostaje syf.

 31. Re: 30 Zerohero…
  W Detroit w fabryce GMC produkujace samochody zatrudnionych bylo ok. 80% czarnych..tak, murzynow i zasuwali az pot po dupie im splywal. Czy czarni sa pracowici? Nie, nie sa!!!. Czy czarni sa inteligentni? Nie ! Nie sa! Czy murzni sa madrzy? Nie ! Nie sa, ale wiedza az nazbyt dobrze, ze lichwiarskie zydostwo okrada nie tylko USA…No i dosc dobrze znaja Pismo Swiete…

  A co wobec tego, zydostwo zrobilo z Polski odbudowanej rekami Polakow???…
  Ach, sprywatyzowalo. Przywlaszczylo sobie…a Polakow wyrzuclio to zydostwo na ulice i na emigracje za „chlebem”…
  Czyli, tam gdzie pojawiaja sie zydzi, to zawsze po sobie zostawiaja zgnilizne i plesn…jak w Detroit…To jest taki wlasnie przyklad…lub jeden w wielu przykladow…
  =======================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 32. Jack Ravenno said

  „To na kogo zagłosować, Panie Jacku? PIS, PO, SLD czy PSL?
  Admin”

  Ja zagłosuję na KNP, a jeśli się to nie uda – nie będzie już nadziei na to że będzie przynajmniej trochę lepiej. Uwierzysz Adminie szanowny, że obecnie czuję się o wiele gorzej niż za osławionej „komuny”? Czuje się prześladowany, upokarzany, zniewalany, itd…Banda czworga to gwóźdź do trumny z truchłem Polski.

 33. Marucha said

  Re 32:
  Czy będzie w ogóle możliwe głosowanie na KNP? Czy przejdzie próg wyborczy?

 34. Ad.32

  Mam jedno pytanie.

  Przypomnijmy sobie, że Miller/Kaczyński/Tusk/Buzek i cała reszta „prywatyzowali” tzn. rozkradali Polskę za grosze, głównie panom z zagranicznymi paszportami. W związku z czym jestem ciekaw czy dla Pana to taka wielka różnica, czy Kaczyński sprzeda nam kopalnię za 40 milionów, czy sprzeda ją Korwin za milionów 90, a dorzuci do tego trochę lasu, drogi, małą elektrownię, wodociąg i narodowy zabytek np. Wawel pod supermarket.

Sorry, the comment form is closed at this time.