Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Ostateczna kompromitacja „etyków”

Posted by Marucha w dniu 2014-10-11 (Sobota)

Wielcy humaniści miłujący ludzkość często okazywali się bestiami rządnymi krwi. Mieściło się to w ramach wyznawanej przez nich etyki „humanistycznej”. Etyki odrzucającej Boga i oddającej cześć człowiekowi.

„Kazirodcza” wypowiedź prof. Jana Hartmana wywołała niemałe zamieszanie i poruszenie. Co ciekawe, od naukowca odcięła się także jego macierzysta partia Twój Ruch. Ugrupowanie specjalizujące się w zrywaniu z wszelkimi przejawami chrześcijańskiej moralności, tym razem powiedziało pas i wyrzuciło Hartmana.

Swoje oburzenie wyraził także pracodawca profesora, Uniwersytet Jagielloński, jednak nie decydując się choćby na odsunięcie Hartmana od zajęć ze studentami.

Szanowni Państwo, a cóż was tak oburzyło – można zapytać. Prof. Hartman wykazał się po prostu żelazną konsekwencją. Być może uczynił to – patrząc z perspektywy promotorów rewolucji seksualnej – za wcześnie, jak na ciągle jeszcze „zaściankową” Polskę. Jednak przełamywanie kolejnych tabu jest przecież wpisane w logikę genderowych poglądów głoszonych przez Hartmana i jemu podobnych.

Jednym z ich źródeł jest przesiąknięta duchem „humanizmu” etyka. Humanizmu odrzucającego Boga jako twórcę wszechrzeczy i obdarzająca tym przywilejem człowieka. Idee jednak mają swoje konsekwencje, nie inaczej jest w tym przypadku. Ten pozorny zwrot ku człowiekowi prowadzi w konsekwencji do traktowania istoty ludzkiej jako środka prowadzącego do celu. A może być on wyznaczony w sposób dowolnie upiorny. Zawsze przecież znajdą się „mądre głowy”, które uzasadnią jego wprowadzenie.

Można odnieść wrażenie, iż przemawiający do nas z wszelkich możliwych środków masowego przekazu „zawodowi etycy” pełnią podobną rolę. Jako przykłady warto przywołać dwójkę profesorów: Środę i Hartmana. Z pewnością są oni przekonani o wysokim stopniu etyczności własnych przekonań. W logice humanistycznego „ukąszenia” mają rację, ma rację Hartman nawołujący do dyskusji nad kazirodztwem. Ma ją także Środa odmawiająca ludziom wierzącym piastowania funkcji publicznych. Czysty humanizm dopuszcza takie rozwiązania, nie uznając norm innych niż te stworzone przez człowieka. Te zaś bywają zmienne i podlegają negocjacji.

Cóż zatem złego może być np. w akcie homoseksualnym jeśli odbywa się za obopólną zgodą? Czy ujmę przynosi niesienie eutanazyjnej „ulgi” osobom chorym i w podeszłym wieku? Aborcja także nie stanowi problemu, to przecież pełna realizacja prawa jednostki do samodecydowaniu („mój brzuch, moja sprawa”). Konsekwencją przyjęcia tego punktu widzenia jest m. in. rozpoczynanie dyskusji o kazirodztwie. Powtórzmy to raz jeszcze, to zupełnie naturalna konsekwencja i skutek.

Oczywiście nie jest to ostatnie słowo na drodze rozwoju takiej myśli „etycznej”. Już wkrótce poznamy kolejną odsłonę tego dramatu. Można go opisać jednym słowem – kompromitacja! Wiara w etykę bez Boga, opartą na „ogólnoludzkim humanizmie” to marsz po równi pochyłej. Skoro można uzasadnić etycznie(sic!) nieuporządkowane relacje seksualne a nawet aborcję i eutanazję to nie oszukujmy się, znajdzie się je także dla kazirodztwa i pedofilii. W czeluściach ktoś bardzo się z tego ucieszy…

Cała sprawa ma także wymiar pedagogiczny. Od niemal samego momentu wprowadzenia lekcji religii w szkole, nauczanie etyki próbuje przedstawiać się jako „światlejszą” alternatywę. Warto zapytać, a jakiej to etyki zamierza uczyć polska szkoła? Czy tej zaczerpniętej z prac Środy i Hartmana? Jeśli tak, to należy bardzo głęboko współczuć rodzicom dzieci poddanych „humanistycznej” tresurze. Także tego, że być może zgodnie z nabytą wiedzą zechcą im kiedyś skrócić cierpienia przedwcześnie wyprowadzając z tego świata. Nawet wbrew woli najbardziej zainteresowanych. Jakież to etyczne!

Łukasz Karpiel
http://www.pch24.pl

Komentarze 23 to “Ostateczna kompromitacja „etyków””

 1. Boryna said

  Jak mogą dwa uniwersytety tolerować takich dewiantów.

 2. Agaton said

  //Jak mogą dwa uniwersytety tolerować takich dewiantów.//

  Tak samo jak mogli chołubić profesora Kotarbińskiego, który głosił to…, co samemu uważał za prawdę. Nic się tu nie zmieniło.

  Order Budowniczych Polski Ludowej (1959)
  Krzyż Wielki Orderu Odrodzenia Polski (1962)
  Krzyż Komandorski z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski (1954)
  Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski (1946)
  Order Sztandaru Pracy I klasy (1956)
  Medal Komisji Edukacji Narodowej (1967)
  Komandor Legii Honorowej (1965, Francja)
  Medal im. Karola Adamieckiego Towarzystwa Naukowego Organizacji i Kierownictwa (1972)
  Złota Odznaka Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego (1960)
  Tytuł honorowy: „Zasłużony Nauczyciel Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej” – wyróżnienie Uchwałą Rady Państwa (1958)
  Nagroda państwowa indywidualna I stopnia (1972)
  Nagroda państwowa specjalna (1979)

 3. Luxeuro said

  „macierzysta partia Twój Ruch. Ugrupowanie specjalizujące się w zrywaniu z wszelkimi przejawami chrześcijańskiej moralności, tym razem powiedziało pas i wyrzuciło Hartmana.”
  Odcięli się TYLKO dlatego ze lemingi glosujące na nich zbyt łatwo by zrozumieli kim naprawdę są.

 4. Przecław said

  Hartmana wykopał z KULu Krąpiec, czyli poznał się…

 5. janek said

  Ci dwaj co na zdjęciu to nie wiem trzeba być bardzo mocno pod wpływem demona, żeby nie wyłączyć ich jak nadają jejich w telebizji albo w radiu. O tyle wy tam mocie przechlapane, że „kupamedia” nie dają prawie alternatywy i tak tkwicie w tej sraczce. Jeszcze raz to powiem te żydowskie miernoty lansowane są przez swoich kolegów. Nigdy ich nie słuchać i niszczyć. Oczywiście niszczyć miłością. Bo miłość zabija lepiej niż nienawiść.dziękuję to mówiłem ja jażąbek.

 6. janek said

  Ten koleś jeszcze ma klase w porównaniu z tą… no nie wiem co mam napisać… ,ale nawet nie chce mi się produkować na jej temat.

 7. Filo said

  Marzenia profesora:

 8. Joe said

  Filo.5….Czy mam rozumiec ze ta partnerka Hartmana to Srodzina?…Dobre…musze to POwielic i POkazywac Amerykanom
  jak w Polinie Demon..kracja robi szalone POstepy….Chazary przy korycie sa nie do wy…nia.Zaden scenarzysta na to by nie wpadl.

 9. JO said

  Po chodnikach polskich takie scierwa powinny sie bac chodzic. To , ze chodza swiadczy o tym w jakim stanie jest „Polska Dusza” Narodu

  Jestesmy pod okupacja i tak jak za okupacji w W-wie – tak i teraz winnismy dzialac jednoznacznie.

 10. Przecław said


  multi-culti, same sex marriages…

 11. Ex said

  – Goje rodzą się tylko po to, by nam służyć. Bez tego nie mieliby po co istnieć na tym świecie – powiedział Owadia Josef podczas wystąpienia w synagodze.
  – Po co goje są tak naprawdę potrzebni? Będą pracować, będą orać, będą zbierać plony. My zaś będziemy tylko siedzieć i jeść jak panowie – podkreślił.
  – Tak jak każda osoba goje muszą oczywiście umrzeć, ale Bóg daje im długowieczność – stwierdził 90-letni Owadia Josef. Dlaczego?
  – Wyobraźcie sobie, że zdechł wam osioł. Stracilibyście w ten sposób pieniądze. To jest taki sam sługa. Właśnie dlatego goj otrzymuje długie życie. By dobrze pracować dla Żyda.
  http://www.rp.pl/artykul/552823.html

 12. Griszka said

  Hartmann zostałby usunięty z uniwersytetu jeśli zdeklarowałby się jako zwolennik Putina albo gdyby zaczął dopytywać o szczegóły związane z tzw. Holocaustem, cytować rewizjonistów. Takiej dewiacji nie można zdzierżyć. Za to bycie zwolennikiem kazirodztwa jest w jak widać w najlepszym porządku.

 13. Luxeuro said

  „– Goje rodzą się tylko po to, by nam służyć. Bez tego nie mieliby po co istnieć na tym świecie – powiedział Owadia Josef podczas wystąpienia w synagodze.
  – Po co goje są tak naprawdę potrzebni? Będą pracować, będą orać, będą zbierać plony. My zaś będziemy tylko siedzieć i jeść jak panowie – podkreślił.
  – Tak jak każda osoba goje muszą oczywiście umrzeć, ale Bóg daje im długowieczność – stwierdził 90-letni Owadia Josef. Dlaczego?
  – Wyobraźcie sobie, że zdechł wam osioł. Stracilibyście w ten sposób pieniądze. To jest taki sam sługa. Właśnie dlatego goj otrzymuje długie życie. By dobrze pracować dla Żyda.”

  Skoro tak to Josef w wieku 90 lat jest gojem któremu Bóg dal długo żyć. Ale Josef zapomniał iść orać i zbierać. Zamiast tego kreci w głowach głupim Żydom. Bezczelny ten Josef.

 14. Brat Dioskur said

  Tytulowanie Hartmana profesorem uraga godnosci tego tytulu, wiec prosze pisac po prostu dew. Hartman (dewiant).Nawiasem nie jest to jego pierwszy wyskok ,juz bowiem w przeszlosci zalecal on chlopcom heterykom „wyprobowaniu” innego niz dziewczyna …. wariantu! No ,nie .. nie .koze , tak „postepowy” Harcio jeszcze nie jest. Tymczasem jego „zlote mysli” podjeto juz na szczeblu rzadowym i pewna ministerka o jakze godnym tego skladu ministerialnego nazwisku …Fuszera,orzekla ,ze nic zboznego nie widzi w dyskusji nad implikacjami wynikajacymi z kazirodczych stosunkow.Tego to nawet nie ma w Holandii ,gdyby ktorys z tut. ministrow probowal cos takiego powiedziec to wylecialby z posady jak z procy!

 15. Romank said

  Sznowni Panstwo..bardzo cenie wasze opinie wszystkich…bo to przez lata zbudowalo pozycje Gajowki…tu uklon w strone Gajowego:-)) ale…
  Pozwole sobie wsadzic kij w szprychy….
  Z dopustu Bozego mamy co mamy i pan Hartman zostal prof. etyki na UJ…Jaki profesor taka etyka i taki ….UJod… Nie jest tam sam..i studenci powinni miec wybor!!! Na wyklady jakiego profesora uczeszczac…Ktory ma racje..sluchac jednego i drugiego…i miec wybor!
  TO na tym polega wolnosc akademicka!
  Nie Ujod ma zwalniac Hartmana…ale Akademia…studenci i kadra ma stanowic kto jest a kto nie jest godnym bycia jej czlonkiem =aktywnym czlonkiem…
  Ja pomijam sama wypowiedz i jej tresc…niech mowi co chce…ale zachowanie Ujodu..wyrzucajacego z pracy prof Razny za postawe etyczna i polityczna….i chowanie z pomrukami niepewnosci strachliwej lba w piasek w przypadku etycznej degrengolady Hartmana….
  Martwi mie wlasnie ta zgnila pozycja Academii w Polsce!!!!! Prof Razny usunieta za realizm polityczny i patriotyzm…i zrobilo tozbiorowo ponad 70 czlonkow Akademii poprzez glosowanie..czlonkow o ktorych nikt z nas nie slyszal i nei uslyszy wiecej….a wszyscy oplacenia a kieszeni podatnika. Te czlonki uwazja sie za POlakow i polskich uczonych!!!!

 16. NC said

  „Jednym z ich (poglądów głoszonych przez Hartmana) źródeł jest przesiąknięta duchem „humanizmu” etyka. Humanizmu odrzucającego Boga jako twórcę wszechrzeczy”

  Jak słusznie sformułował to autor, p.Karpiel, są to poglądy głoszone przez Hartmana w jego misji duraczenia gojów. Prywatne poglądy Hartmana, wnuka rabina Kramsztyka i członka B’nai B’rith, w zakresie dotyczącym Żydów, są zupełnie inne.

 17. Marucha said

  Re 15:
  Oczywiście, Panie Romanie – nie jest rzeczą pracodawcy, czyli urzędników, mieszać się do poglądów profesorów i doktorów zatrudnionych na Uniwersytecie, nawet jeśli są rażące. Dopóki nie przekracza się prawa.
  Natomiast hańbą jest, że środowisko akademickie nie reaguje na takie poglądy.
  Kto twierdzi inaczej, nie rozumie, czym jest Akademia.

 18. aaaaaaaaa said

  ……w Polsce nie ma już akademii od czasu piramidy zwierząt…………teraz wirus przenosi się już tylko na kolejne budynki …………

 19. marta15 said

  ad 15 ma pan racje.
  Zdrada podszyta strachem.
  Brak odwagi w obronie tych ,co glosza poglady sprzeczne z zasadami globalnej , judeo-masonskiej partii ktora podstepnie ,ALE ,well, „pokojowo”, przejela calkowita kontrole nad terytorium Polski i dyktuje ludziom tam mieszkajcym swe prawa i swe warunki. Wielu narzeka ale jak przyjdzie co do czego, to plaszcza sie przed tym judeo-masnkim gadem lub siedzia cicho jak mysz pod miotla w nadziei ,ze gadzina ich nie dosiegnie..
  A bylo mowione „nie bojcie sie”………

 20. marta15 said

  Jestemy juz zainfektowani strachem. Bardziej niz nam sie wydaje.
  A on nawet ze Sw Piotra uczynil chwilowego zdrajce.
  Sw Piotr sie w pore opamietal, ale czy MY , jestesmy w stanie pozbyc sie tego paralizujacego strachu ,ktory czesto czyni z czlowieka zwyklego tchorza, zdrajce, konfidenta, a nawet i morderce.

 21. Romank said

  Wlasnie panie Gajowy….najgorsze to- to, ze doszlismy do takiego stopnia zidiocenia…ze sluchamy belkotu idiotow i probujemy z nimi dyskutowac… Kiedy okazuje sie, ze idioci nie znaja znaczenia podstawowych pojec!!!!~! I to mnie przeraza!!!~!~!
  To co przewidzial tworca filmu Idiokracja…a co bralem za doskonaly zart…ku memu przerazeniu staje sie nasza rzeczywistoscia,,nie dajac mi czasu na zabranie sie z tego swiata!!!!!
  Wlasnie Academia!!!! Co stalo sie z pojeciem Akademia!!!!!!!
  Prosze zauwazyc ile duprelnych zlodziejskich interesikow po znajomosci i za lapowy dostalo w Polsce status …Wyzszej Uczelni!~!!!! Wlasnie moja znajoma zajmuje sie czyms takim z duzymi benefitami dla wlasnej kieszonki:-)))
  Okazuje sie, ze mozna sie odpowiednio zadac z kim trzeba, zabulic komu trzeba,,,, i zostaje sie Rektorem czy kanclerzem Wyzszej Uczelni z prawem wypuszczania magistra….a co!!!
  Idzie sie pan ostrzyc siada na fotelu fryzjera nad ktorego polka z brzytwami wisi dyplom magisterski…z fryzjestwa meskiego i wlosow ukladania.
  Idzie pan robic manicure..a tam manicurzystka tytuluje sie pani magister….mysli pan, ze se jaja robie???? alez skad!!!!! nDYplomy na pergaminie tloczone pieczecie togi, orly na lancuchach…to samo co w sadach:-)))) Ten sam cyrk i paranoja tyle ze pana nei wsadza….
  Skoro status wyzszej uczelni to i uprawnienia…do stypendiow i dotacji na wyzsze uczelnie….zapelniaja sie stanowiska profesorow padecurrii, manicuurii.. wagrocurrii i recumcurii..robi sie doktoraty…i prosze pana ma pan doc dr habilitowany manikurzysta….i komu pan dzis powie …blat’????? Od razu niech pan powie a niech cie Magisterska Academia:-)))) ty PhDuju Dyplomowany:-))))kowalnictfa estetycznego:-)))

 22. Jack Ravenno said

  Hartman to śmieć żymiański – nic więcej ale biada temu kto będzie tego śmiecia słuchał i chciał naśladować. Hm.. to niestety jest jednak poważny problem.

 23. Medre said

  Biedny i poszkodowany pan za przeproszeniem profesor hartman. Wolność słowa nie istnieje w tym kraju.
  I tylko kiedyś jak mu na profilu facebokowym wyjaśniłem za pomocą przypowiastki o Adasiu i Jasiu skąd się bierze ten cały antysemitismus…” Adaś jest grzeczny, szanuje gospodarza, mówi dziękuję i proszę. Jaś zaś gdzie nie pójdzie to zachowuje sie bezczelnie…i dziwi się, że nikt go nie zaprasza więcej do siebie.” to mój debiut na profilu wielce oświeconego profesora potrwał całe 3 minuty. Ban.

  Niech więc spier…dala tez parch o mentalności Kalego.

Sorry, the comment form is closed at this time.