Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Polacy w Armii Noworosji

Posted by Marucha w dniu 2014-10-11 (Sobota)

Na przekór antyrosyjskiej propagandzie jaką jest zalewana zachodnia Europa, coraz więcej ludzi otwiera oczy i mówi „dosyć”; niektórzy z nich postanawiają dołączyć do noworosyjskich sił zbrojnych, aby z bronią w ręku bronić nie tylko Donbasu. Wierny odwiecznemu hasłu polskich bohaterów „za wolność waszą i naszą”, Dariusz Lemański w sobotę przybył do Doniecka.

Dariusz od dwunastu lat mieszkał w Anglii, gdzie pracował głównie w gastronomii. Pewnego dnia miał już na tyle dosyć antyrosyjskiej propagandy i bezkarnego zabijania Słowian, że wykupił bilet lotniczy i ruszył w drogę. Po męczącej podróży, okradziony przez policję i wojsko ukraińskie ze wszystkiego, dotarł do biura rekrutacyjnego.

Sam nieustannie podkreśla, że nie spodziewał się, aż tak ciepłego przyjęcia ze strony Rosjan, czuje się tutaj, jak sam mówi ,”niczym pączek w maśle”.

Złóżył już przysięge na wierność DRL i od poniedziałku otrzyma przydział do jednostki artyleryjskiej. Zapytany przez korespondenta Rossija24 czy jest świadom ryzyka śmierci, unosi się płomiennym zapałem i dziarsko odpowiada „choćby i po śmierć, ale za wolność”.

Źródła polskie donoszą, że pojawienie się Dariusza wyrwało z letargu noworosyjskich sojuszników w Polsce.

P.S.
Przybycie Dariusza Lemańskiego do Doniecka, w celu stanięcia po stronie noworosyjskich powstańców, wywołało burzę w Polsce.

Dla jednych, nieprzejednanych rusofobów, Lemański został okrzyknięty zdrajcą zasługującym na kare więzienia, co bardziej zapalczywi wręcz grożą mu śmiercią, przy całkowitej bierności prokuratury.

Dla drugich natomiast Dariusz stał się symbolem oporu wobec medialnej antyrosyjskiej nagonki, stał się symbolem, że niemożliwe jednak jest osiągalne. Żródła polskie popierające Noworosje mówią wręcz o nagłym wzroście deklaracji pójścia w jego ślady.

Czyżby Dariusz Lemański stał się katalizatorem poważnych zmian?

Dawid Hudziec
Źródło: pl.novorossia.today
http://owp.org.pl

Komentarzy 7 to “Polacy w Armii Noworosji”

 1. janek0 said

  http://www.tvp.info/17195346/sledczy-na-tropie-polaka-ktory-wstapil-w-szeregi-separatystow

  I to ubolewanie pana grzegorza cieślaka nad tym, że „nie mamy jednego zdania, nasze społeczeństwo jest podzielone w sprawie Ukrainy” 🙂

 2. Atanazy said

  To zła wiadomość. Polaryzacja postaw Polaków może przenieść konflikt na nasz grunt. Ojczyzna jeszcze bardziej podzielona będzie słabsza i jeszcze bardziej podatna na atak czy to z zachodu, czy ze wschodu. Polacy są coraz bardziej skłócani.
  Różnorodność opinii jest dobra, ale w naszych warunkach, przy medialnych i politycznych manipulacjach, prowadzi do wzajemnej nienawiści. Najlepszym przykładem jest podział na zwolenników PiS i PO, który jest absurdalny, bo patrząc z boku PiS i PO to dwie strony tej samej monety. Jednak zmanipulowani ludzie żarli się ze sobą, czy lepszy jest Kaczyński czy Tusk. W przypadku Ukrainy może być tak samo. Bardzo, bardzo źle.

 3. j23 said

  Uwaga! Do Noworosji jedziemy nie przez Ukrainę, tylko od wschodu, żeby nas nie okradli 🙂

 4. JO said

  ad.3. Niech Was ARMIA Aniolow Prowadzi i niech One wspieraja Noworosje.

 5. rafal z said

  Atanazy o 2014-10-11 (sobota) o 09:22:28

  „To zła wiadomość. Polaryzacja postaw Polaków może przenieść konflikt na nasz grunt”

  Niekoniecznie na nasz grunt… ale z naszym udzialem na pewno.

  W smolensku zalatwiono dwie sprawy… pozbyto sie czesci elit(jak by nie bylo) oraz wylano fundament pod przyszly konflikt gdzie Rosjanie i Polacy maja byc po przeciwnych stronach

 6. Zerohero said

  @5,

  Jakich elit. Szmajdziński, Irasiad, Gosiewski? Pomijając ten fakt, to jeśli tylko niecałe 100 osób stanowi elity wielomiolionowego narodu, to najwyraźniej ten naród jest zgrają bydła. Pan to sugeruje?

 7. rafal z said

  Zerohero o 2014-10-11 (sobota) o 22:20:42

  Napisalem o „czesci” elit, to po pierwsze.

  Przez sam fakt sprawowania waznych stanowisk i posiadania duzego wplywu na pokityke o tych ludziach mozna powiedziec ze nalezeli do elity.

  Z kolei jesli mowa o ludziach niepodatnych na obce wplywy popierajacych calkowicie polska racje stanu to brak takowej reprezentacji swiadczy o niewielkiej jej liczbie lub tez slabej jakosci. Co tez oznacza ze polski narod nie jest w dobrej kondycji

Sorry, the comment form is closed at this time.