Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Boydar o Wolne tematy (48 – …
  Boydar o Wolne tematy (48 – …
  Boydar o Wolne tematy (48 – …
  Gość o Tożsamość Ukrainy
  Andre Chmi. o Czy tragiczne losy gwiazd świa…
  Boydar o Wolne tematy (48 – …
  NC o Tożsamość Ukrainy
  ojojoj o Ławrow: nazywanie NATO sojusze…
  ojojoj o Upały i irracjonalizm z b…
  ojojoj o Prawdziwa Europa szuka azylu w…
  Marcin o Wolne tematy (48 – …
  I*** o Upały i irracjonalizm z b…
  I*** o Upały i irracjonalizm z b…
  Mietek o Prawdziwa Europa szuka azylu w…
  revers o Syria uznaje republiki lu…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 616 obserwujących.

Polacy w Armii Noworosji

Posted by Marucha w dniu 2014-10-11 (Sobota)

Na przekór antyrosyjskiej propagandzie jaką jest zalewana zachodnia Europa, coraz więcej ludzi otwiera oczy i mówi „dosyć”; niektórzy z nich postanawiają dołączyć do noworosyjskich sił zbrojnych, aby z bronią w ręku bronić nie tylko Donbasu. Wierny odwiecznemu hasłu polskich bohaterów „za wolność waszą i naszą”, Dariusz Lemański w sobotę przybył do Doniecka.

Dariusz od dwunastu lat mieszkał w Anglii, gdzie pracował głównie w gastronomii. Pewnego dnia miał już na tyle dosyć antyrosyjskiej propagandy i bezkarnego zabijania Słowian, że wykupił bilet lotniczy i ruszył w drogę. Po męczącej podróży, okradziony przez policję i wojsko ukraińskie ze wszystkiego, dotarł do biura rekrutacyjnego.

Sam nieustannie podkreśla, że nie spodziewał się, aż tak ciepłego przyjęcia ze strony Rosjan, czuje się tutaj, jak sam mówi ,”niczym pączek w maśle”.

Złóżył już przysięge na wierność DRL i od poniedziałku otrzyma przydział do jednostki artyleryjskiej. Zapytany przez korespondenta Rossija24 czy jest świadom ryzyka śmierci, unosi się płomiennym zapałem i dziarsko odpowiada „choćby i po śmierć, ale za wolność”.

Źródła polskie donoszą, że pojawienie się Dariusza wyrwało z letargu noworosyjskich sojuszników w Polsce.

P.S.
Przybycie Dariusza Lemańskiego do Doniecka, w celu stanięcia po stronie noworosyjskich powstańców, wywołało burzę w Polsce.

Dla jednych, nieprzejednanych rusofobów, Lemański został okrzyknięty zdrajcą zasługującym na kare więzienia, co bardziej zapalczywi wręcz grożą mu śmiercią, przy całkowitej bierności prokuratury.

Dla drugich natomiast Dariusz stał się symbolem oporu wobec medialnej antyrosyjskiej nagonki, stał się symbolem, że niemożliwe jednak jest osiągalne. Żródła polskie popierające Noworosje mówią wręcz o nagłym wzroście deklaracji pójścia w jego ślady.

Czyżby Dariusz Lemański stał się katalizatorem poważnych zmian?

Dawid Hudziec
Źródło: pl.novorossia.today
http://owp.org.pl

Komentarzy 7 do “Polacy w Armii Noworosji”

 1. janek0 said

  http://www.tvp.info/17195346/sledczy-na-tropie-polaka-ktory-wstapil-w-szeregi-separatystow

  I to ubolewanie pana grzegorza cieślaka nad tym, że „nie mamy jednego zdania, nasze społeczeństwo jest podzielone w sprawie Ukrainy” 🙂

 2. Atanazy said

  To zła wiadomość. Polaryzacja postaw Polaków może przenieść konflikt na nasz grunt. Ojczyzna jeszcze bardziej podzielona będzie słabsza i jeszcze bardziej podatna na atak czy to z zachodu, czy ze wschodu. Polacy są coraz bardziej skłócani.
  Różnorodność opinii jest dobra, ale w naszych warunkach, przy medialnych i politycznych manipulacjach, prowadzi do wzajemnej nienawiści. Najlepszym przykładem jest podział na zwolenników PiS i PO, który jest absurdalny, bo patrząc z boku PiS i PO to dwie strony tej samej monety. Jednak zmanipulowani ludzie żarli się ze sobą, czy lepszy jest Kaczyński czy Tusk. W przypadku Ukrainy może być tak samo. Bardzo, bardzo źle.

 3. j23 said

  Uwaga! Do Noworosji jedziemy nie przez Ukrainę, tylko od wschodu, żeby nas nie okradli 🙂

 4. JO said

  ad.3. Niech Was ARMIA Aniolow Prowadzi i niech One wspieraja Noworosje.

 5. rafal z said

  Atanazy o 2014-10-11 (sobota) o 09:22:28

  „To zła wiadomość. Polaryzacja postaw Polaków może przenieść konflikt na nasz grunt”

  Niekoniecznie na nasz grunt… ale z naszym udzialem na pewno.

  W smolensku zalatwiono dwie sprawy… pozbyto sie czesci elit(jak by nie bylo) oraz wylano fundament pod przyszly konflikt gdzie Rosjanie i Polacy maja byc po przeciwnych stronach

 6. Zerohero said

  @5,

  Jakich elit. Szmajdziński, Irasiad, Gosiewski? Pomijając ten fakt, to jeśli tylko niecałe 100 osób stanowi elity wielomiolionowego narodu, to najwyraźniej ten naród jest zgrają bydła. Pan to sugeruje?

 7. rafal z said

  Zerohero o 2014-10-11 (sobota) o 22:20:42

  Napisalem o „czesci” elit, to po pierwsze.

  Przez sam fakt sprawowania waznych stanowisk i posiadania duzego wplywu na pokityke o tych ludziach mozna powiedziec ze nalezeli do elity.

  Z kolei jesli mowa o ludziach niepodatnych na obce wplywy popierajacych calkowicie polska racje stanu to brak takowej reprezentacji swiadczy o niewielkiej jej liczbie lub tez slabej jakosci. Co tez oznacza ze polski narod nie jest w dobrej kondycji

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: