Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Ukraina teraz ukrainizuje się: Głowa Ukraińskiego Kościoła Grecko–Katolickiego raduje się z przemocy w południowo-wschodniej części kraju

Posted by Marucha w dniu 2014-10-12 (Niedziela)

Prymas Kościoła Unickiego arcybiskup Kijowsko-Galicki Światosław Szewczuk podczas spotkania z ukraińską diasporą w Australii absolutnie poważnie oświadczył, że jest on bardzo zadowolony z tego, jak we wschodnich i południowo-wschodnich województwach są wszczepiane „nowe formy ukraińskiego patriotyzmu.”

Szewczuk szczerze się cieszy, że radykalni faszyści przymusowo wszczepiają na terytoriach okupowanych służalczy stosunek do wszystkiego, co jest ukraińskie – od języka do haftowanych koszul. Widocznie, jego zdaniem, właśnie to jest prawdziwym nawróceniem się niewierzących na łono Kościoła.

„Ukraina teraz ukrainizuje się. Dzisiaj pojawiły się nowe formy ukraińskiego patriotyzmu, które można obserwować w tych województwach Ukrainy, w których głównie był używany język rosyjski, w Charkowie, Połtawie, Odessie, Nikołajewie, Zaporożu i Chersoniu. Tam obecnie można zobaczyć te transparenty, które w latach 1990-tych były odzwierciedleniem zmian społecznych tylko w Zachodniej Ukrainie. Na przykład, na przystankach, można zobaczyć napisy »Ukraina ponad wszystko«” – cieszy się arcybiskup Szewczuk.

Takie manifestacje „ukrainizacji” głowa Kościoła Unickiego łączy z ogromnymi zmianami w mentalności ludzi. Znamiennym przykładem takich zmian Szewczuk nazwał Mariupol, który zaledwie dwa lub trzy miesiące temu przeprowadził referendum w sprawie poparcia Donieckiej Republiki Ludowej”, a teraz „jest wskaźnikiem ukraińskiej suwerenności na południu województwa Donieckiego.”

Najwyraźniej „wirus Majdanu” naprawdę jest bardzo zaraźliwy. Jak powinna się przekształcać świadomość kapłana, niechby nawet w nietradycyjnym kościele, żeby wychwalał on w swoich kazaniach wojnę domową, straszliwe zbrodnie faszystów – prawoseków (skrót od „Prawego Sektora” – od tłum.) i bardzo głęboki kryzys społeczny, który prowadzi wcale nie do „ukrainizacji” Ukrainy, lecz do jej rozpadu?

„Украина сейчас украинизируется” — глава украинской греко-католической церкови радуется насилию на юго-востоке страны
http://rusvesna.su/news/1412709075
Tłumaczył Janusz Sielicki

http://wolna-polska.pl

Komentarzy 29 do “Ukraina teraz ukrainizuje się: Głowa Ukraińskiego Kościoła Grecko–Katolickiego raduje się z przemocy w południowo-wschodniej części kraju”

 1. maurycy said

  Ten kosciol grekoktolicki powinien byc zlikwidowany ! Ci zbrodniarze swiecili siekery noze widly,pily i wszelkie zelastwo zbrodniarzom z UPA . kiedy oni mieli ,,rezac,, Lachow ! Do dzisiaj te kreatury bedace tam duchownymi aktywnie popieraja pogrobowcow zbrodniarzy z UPA ! Wystapienie tej kanali (nie bojmy sie tego okreslania )nie jest tak przypadkowe ! Niestety,,, nasz ,, papiez bedacy idolem Radyjka Maryja nic a nic nie zrobil aby tvch bandytow roziczyc i naprawic wyrzadzone prze nich zlo . ! Podczas pobytu na Ukrainie slowkim nie pisnał o pomordowanych Polakach przez zbrodnirzy z UPA ! A on takim ponoć patroiota byl !

 2. Filo said

  Ja nie przepadam za kosciolem unickim bo mialem raz watpliwa przyjemnosc wysluchac strasznego kazania lwowskiego ksiedza, ktore przypominalo stek bluzgow na Moskwe i wszystkich mieszkancow Rosji. A bylo to ze 20 lat temu. Wiec rozumiem, ze to wedrowanie po swiecie i nauczanie „religii” jest niejako stalym programem unickich kaplanow.
  Mnie martwi inna sprawa: te rewolucje bolszewicka na Ukrainie prowadza zydzi. Czy mi sie zdaje czy kosciol unicki ma cos wspolnego z tymi wodzami rewolucji ktorzy znani sa z tego, ze maja rozniste paszporty a podobno reprezentuja interesy wylacznie Ukrainy. Kolomojski ma 3 paszporty: cypryjski, izraelski i ukrainski. Czy ten kosciol to prawa reka banderowcow? Czyje interesy popieraja na Ukrainie? Cypryjskie? Czy to napewno sa chrzescijanie?.
  Jak to jest w ogole mozliwe, zeby jakikolwiek kosciol w Europie popieral mordowanie ludnosci cywilnej i atakowal inny kosciol chrzescijanski i kaplanow innego kosciola:
  Chyba jakies pieklo otwarlo podwoje na tej Ukrainie.

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/zachodniej-ukrainie-obiecuja-urzadzic-rzez-moskiewskim-popom-2014-10

  Kościół Unicki to już tylko nazwa dawnego Kościoła. Nie ma w nim już nikogo, poza banderowcami najgorszego sortu.
  Admin

 3. Filo said

  Przypomnialo mi sie, ze jest jeszcze ktos w Polsce, podobno wierzacy i do tego katolik ktory popiera katolicki (?) kosciol unicki. I proponuje nawet praktyczne, szalenie pobozne rozwiazanie:

 4. revers said

  pytaj sie wasc sunitow i wahabitow, kto dzieli, morduje i zbiera sreberka. Ostanio w Iraku to przerabiano i trwa do dzis pod roznymi nazwami bractw mniej lub bardziej religijnych a aspolecznych, dywersyjnych, ISIS, ISIL, IS lub GKU, KKGK, UKKGK.

 5. Joannus said

  Ad 1 Maurycy
  ”Ten kosciol grekoktolicki powinien byc zlikwidowany !”
  Przez kogo niby, wszak jest w łączności z papieżem Franciszkiem.
  Raduje sie przebieraniec Szewczuk ukrainizacją o symptomach satanistycznych, pewnie w euforii zacznie święcić widły, siekiery.
  Apro po ”naszego”. Słyszałem, że ”nasz papież” w czasie wizyty na Ukrainie, zażądał zawiezienia na groby przodków swej mamusi.

 6. Marucha said

  Re 5:
  Kościół unicki można by w Polsce zlikwidować bez większego trudu i kosztów – zarazem oszczędzając zabytkowe cerkiewki.
  Podobnie na przykład, jak nachalnie ostentacyjne pedalstwo.

 7. Anteas said

  Jak widać cezaropapizm, czy też sojusz ołtarza z tronem ma się dobrze. Ale historia uczy że ołtarz zawsze źle wychodził na sojuszu z tronem.

 8. Filo said

  Jedna chyba z przyczyn obecnej tragedii narodow jest nieprawdopodobne rozszczepienie Kosiola.
  Namnozylo sie mnostwo roznch sekt, grup i takich od rewidowania (podobno) religii wprowadzajac zamieszanie a tak naprawde walke z Kosciolem.
  Dotyczy to nie tylko Kosciola Katolickiego. Protestanci, Islam, Buddyzm, Judaizm maja po sto tysiecy roznych odmian, sekt, nazw i ‚naprawiaczy’; a do tego ateusze tez sie jakos dziela w zaleznosci od stopnia niezadowolenia z religii. I pewnie chodzi o to, zeby juz nikt w nic nie wierzyl a wszyscy mieli racje.
  I wtedy mozna podpalic cala planete.
  No bo jaki cel ma unicki kosciol w tym, zeby ‚ukrainizowac Ukraine’. Przeciez Ukraina zawsze taka byla: z kosciolami, cerkwiami, meczetami, synagogami, chramami. To byla Ukrainia.
  Jak mozna ja bardziej ‚zukrainizowac’? Czy synagogi i meczety tez sprzatna??
  Tu zdaje sie i swiecona woda nie pomoze.

 9. moherowy beret said

  Jaka jest definicja Ukraińca?
  Otóż to jest osobnik w koszulce-wyszywance.
  Mający swego ideała jak Bandera,Szuchewycz,Doncow.Stąd nazwa banderowiec.
  Pasja takiego osobnika:mordowanie rosyjsko języcznych oraz wykrzykiwanie „Sława Ukrainie,Sława herojam”.

 10. Zerohero said

  @9, moherowy beret

  Bardzo często sam jest rosyjskojęzyczny. Język ukraiński to gwara pogranicza. Zachód sponsoruje morderców, ale nie intelektualistów. W bibliotekach są rosyjskie książki. Czemu nie przetłuamczone? Łatwiej skakać niż pisać. Ci co skaczą sami nawet nie wiedzą kim są.

 11. Amadeus said

  Ad 3 Filio

  Dla tych panów dedykowałbym taka oto krótką piosenkę poetycka:

  Tylko nie wiem kto w tym związku tych dwóch panów jest tutejszą idiotka lub miejscową idiotką.

  To, że Cejrowski ma nieraz popieprzone gadania to fakt, ale ogólnie to ci dwaj panowie daleko mają do niego.
  Oni to dopiero bezmózgi, wysilają aby być śmiesznym a wychodzi im kupa.

 12. Zerohero said

  @11

  Śmieszni czy nie, ale punktowanie takiej kreatury jak Cejrowski piszę im na plus.

  Cejrowski wyraźnie zabiega by z Polaków zrobić amoralne, dzikie bydło wzorowane na banderowcach. On chce 14 latków posyłać do rzeźni by się na mięsie uczyły dźgania w brzuch. Może jeszcze konia walić patrząc na krew i flaki? Pan Filo bardzo celnie połączył osoby obu psychopatów. Granica między szkoleniem obrony terytorialnej a praniem młodzieży mózgów została przekroczona. Ceyrovitz przekracza ją z ostentacją.

  Cejrowski mówił, że „do Rosjan należy strzelać”, a „z Żydami należy robić interesy”. Smrodów do zacytowania jest więcej. Ja bym z tym syjonistą zrobił interes. Sprzedałbym mu bilet na Madagaskar. Niech se tam „miażdzy Fytki” i opowiada pseudopodróżnicze banialuku frajerom. W tym kontekście poziom kabaretu Klika jest sprawą drugorzędną, bo to z WC reżim robi patrio-kato celebrytę. To WC przkracza kolejne poziomy patologii a nie Klika.

  no chyba, że ma Pan coś na Klikę porównywalnego do kloaki z której nadaje WC. To słucham.

 13. Inkwizytor said

  W ubiegłym roku pewien grekokatolicki przebieraniec zaczepił mnie na lwowskim dworcu widząc, że rozmawiam po polsku. Zaczęła menda mnie wypytywać czy mam we Lwowie przodków a potem okazał się sympatykom banderyzmu, co mnie raczej nie zdziwiło. Opie….łem gamonia jak należy a wtedy podeszła starsza kobieta ( okazało się potem, że Polka ) i prosiła mnie abym takich tematów we Lwowie nie poruszał. To był 2013 rok a ona w dalszym ciągu bała się tych czerwono-czarnych skur..synów. Czas pokazał, że miała rację.

 14. Amadeus said

  Ad 12 Zerohero

  „no chyba, że ma Pan coś na Klikę porównywalnego do kloaki z której nadaje WC. To słucham”

  No to nie jest nawet śmieszne.
  Nie będzie mi tutaj dwóch żydo-lewaków albo ich kochanków pieprzyć takie lewacko żydowskie mundrości.

  Jak napisałem:
  „To, że Cejrowski ma nieraz popieprzone gadania to fakt”
  Więc o co chodzi panu?

  Ale ci dwaj kretyni, którzy tworzą się ten (pożal się Boże) niby kabaret to totalne lewackie śmiecie i nic więcej. Oni nawet do pięt Cejrowskiemu nie sięgają. Nawet wtedy kiedy Cejrowski pieprzy głupoty.

 15. przemądrzałe bydlę said

  Białoruscy kibice zgromadzeni na stadionie w Borysowie podczas meczu eliminacyjnego do ME 2014 wznosili (wspólnie z kibicami z sektora gości) banderowskie hasło: „Sława Ukrainie, hierojam sława!”, a także hasła: „Kto nie skacze, ten Moskalem” i „Żywie Biełaruś! (hasło demoliberalnej opozycji antyłukaszenkowskiej, chodzącej na pasku globalistów). Jeśli Łukaszenka nie zrobi z tym zawczasu porządku, to obudzi się z euromajdanem w Mińsku.

 16. przemądrzałe bydlę said

 17. przemądrzałe bydlę said

 18. przemądrzałe bydlę said

  A tu lżą Putina:

 19. przemądrzałe bydlę said

  Link w komentarzu 16 to pomyłka.

 20. przemądrzałe bydlę said

  @10 Język ukraiński to nie „gwara pogranicza”, tylko całkowicie sztuczny twór:

  Александр Каревин „Русь нерусская (Как рождалась ‚рідна мова’)”
  https://docs.google.com/file/d/0B8TIlxG5fy77MG1Ob0hBbUVyQjA/edit?pli=1

 21. AlexSailor said

  Ad.3
  Cejrowski jaki jest, każdy widzi.
  Natomiast tych dwóch, to bydła nie będę obrażał porównaniem.

 22. Zerohero said

  Co do Kliki jeszcze. W z kom. nr. 3 zwróciłem uwagę na sedno, tj. podobieństwo WC do Szewczuka, tego ukraińskiego wahabity. Nie uszło mojej uwadze, że osobnicy z Kliki krytykują WC jako „katola” czyli uwiarygadniają WC-owską piatą kolumne judeokatolicyzmu. Powołują się również na problem getta ławkowego – to oznacza, że nie znają uwarunkowań w II RP albo kręcą świadomie. To nie są ludzie z mojej bajki. Nie wspominałem o tym, bo to już trochę za dużo srok w jednym wątku…

  Moim zdaniem dywagacje kto jest gorszy, WC czy Klika, to nonsensowne zawody. Nieporównywalne patologie. Lewak vs judeokatolik. Dżuma czy cholera.

  @Amadeus

  Dziękuję. Pytałem poważnie, bo nie znam Kliki. Na spokojnie kieruję się trzema zasadami.
  – im popularniejszy publicysta, tym poważniejsza sprawa, bo więcej dusz ma pod kontrolą.
  – na farbowanego lisa uważam podwójnie
  – ułomny przeciwnik jakoś mniej mnie martwi 🙂

  Klika nie ma 10% tej popularności co WC, nawet nie wiedziałem, że jeszcze działają. To są przede wszystkim ciency nudziarze. WC pewnie zjechałby ich równo, ale WC to nie jest intelektualna elita. Jego też można łatwo zgasić. Kogo mu wystawia TV na strzał. Frytkę? 🙂 Nie wytrzymałem pełnej analizy 4 minut nudziarstwa Kliki, po minucie przewijałem, więc nie wiem czy dopuścili się aż takiego zwyrodnialstwa jak WC, tzn. jawnego podżegania do zabójstw. WC otwartym tekstem mówi o konieczności strzelania do Rosjan jako obowiązku Polaka, mówi o konieczności uczenia młodzieży przekłuwania brzuchów i robi z kiboli bohaterów. Tak się składa, że na Ukrainie, na kiboli postawił Kołomojski. W maju palili żywcem ludzi w Odessie. W Powstaniu Warszawskim walczyli poeci, a ten promuje tłuszcze upojoną instynktem stadnym*. Tak się składa, że WC mówił w radiu (to akurat powtarzam za Sendeckim – reszty jestem pewien na 100%), że Białorusią i Ukrainą powinni rządzić Żydzi.

  Oczywiście lewacki jad to jest ziarno, który daje plon jak każdy inny, jednak poziom diabelskiej zuchwałości WC jest poza konkurencją. W ogóle to na Klikę, Fakty i Mity itp. przydałby się osobny wątek, bo to inny temat. Nie bardzo mi się uśmiecha krytyka WC z Kliką jako sojusznikami. Nie potrzebuję ich. To jak by iść na sierp&młot ze swastyką. Przypominam, że temat dotyczy Ukraińskiego Kościoła Grecko–Katolickiego. Czyli temat Wołynia, Bandery rozpruwania brzuchów ciężarnych kobiet, białego fosforu palącego cywilów itd. Klimaty Wojciecha Cejrowskiego.

  ___________________________
  * kibice patrioci to co innego. Środowiska kibicowskie gromadzą patriotów i potencjalnych propolskich bojowników. Tego nie neguję. Jednak nie ich ceni WC i Kołomojski. Nie odwagę, męstwo i rozum. Dla WC liczą się jako testosteron w dużej grupie. Tylko tyle. Mięso. Im głupszy, im bardziej naiwny, tym lepiej. To są „heroje”, którym „sława”.

 23. Zerohero said

  @21, AlexSailor

  W tym problem, że nie każdy… Dla konserwatysty i katolika WC może się wydawać bardzo atrakcyjny, natomiast w oczach lewaka reprezentuje skrajny katolicyzm (a nie judeochrześcijaństwo).

  Jaki Wałęsa jest – też każdy widział. I co? 90% niedowidziało.

 24. Romank said

  Gdyby nie ta nieszczesna UNia……inaczej wygladalaby Europa….

 25. Filo said

  12
  Amadeus

  Gdy chodzi o Cejrowskiego, to mnie sie rozchodzi o to, ze nie mozna powolywac sie na milosierdzie boze i ostentacyjnie obchodzic sie ze swoim katolicyzmem, w telewizji i w wywiadach opowiadac ile sie odmawia rozancow a potem nawolywac do mordowania ludzi, i do tego takich, ktorzy nam nic zlego nie zrobili.
  Te z ISIS-u i rozne talibany opowiadaja podobne rzeczy i pokazuja w TV jak sie gardla podcina. Czy pan Cejrowski ma juz podobne programy w telewizji przygotowane dla szerokiego spektrum polskiego spoleczenstwa pt. ” Od dziecinstwa do niedolestwa”???
  Dla mnie jest to obraza naszej religii katolickiej pod ktora pan Cejrowski sie podpina. Gdzie on pobieral lekcje religii?
  Pan Cejrowski nie jest schowany w oborze Arizony i przylapany na dojeniu krow.
  Pan Cejrowski jest osoba publiczna i afiszuje sie ze swoimi pogladami we wszystkich srodkach masowego przekazu na terenie POLSKI.
  To co wyprawia z religia katolicka jest zwyklym swietokradztwem prezentowanym publicznie. Kogo on adresuje? Dzieci? I nawoluje do chwytania za kalachy? Moze tez im kaze spiewac antyputinowskie hasla?
  I wyslac oddzialy hitlerjugend na Ukraine, zeby walczyly pod flaga bandery rozpruwajac brzuchy zolnierzom?
  W niewypowiedzianej wojnie?
  Ja nie promuje kabaretu Elita bo maja swoje rozne balaki na rozne tematy i nie wszystkie mi odpowiadaja.
  Ale bardzo dobrze, ze ktos przedstawil Cejrowskiego jako jihadiste-banderowca, ktory udaje katolika.

  Moze pan Amadeus nam poda swoje racje i wytlumaczy dlaczego zachwyca sie Cejrowskim i stanie w obronie tego publicznego trybuna do ktorego jeszcze nie dotarlo ze mieszka na ziemi ukradzionej KATOLICKIM Meksykanom!!!!!!!!!

 26. Amadeus said

  Ad 25 Filio

  „Moze pan Amadeus nam poda swoje racje i wytlumaczy dlaczego zachwyca sie Cejrowskim i stanie w obronie tego publicznego trybuna do ktorego jeszcze nie dotarlo ze mieszka na ziemi ukradzionej KATOLICKIM Meksykanom!!!!!!!!!”

  Proszę pana/i, niech pan/i na mnie tak nie krzyczy bo się zamknę w sobie, a na dodatek jeszcze ogłuchnę. 😛

  Nic tłumaczyć nie muszę, to już trzeci raz przeto piszę, że Cejrowski często gada głupoty i w sferze głupot to należy zostawić. Cejrowski ma też wiele sensownych wypowiedzi.
  Ale kiedy do pana/i dotrze, że według starej mądrej zasady: „diabła nie wygania się jeszcze gorszymi diabłami”.

 27. Marucha said

  Re 26:
  To nie jest tak, że Cejrowski pisze i gada dobrze, lecz czasami mówi głupoty.
  Cejrowski, to – moim zdaniem – syjonista, czciciel Izraela, chorobliwy rusofob, który się uwiarygadnia niektórymi tekstami.

 28. Amadeus said

  Ad 27 Marucha

  Może być i tak, Nie jestem fanem Cejrowskiego i nie wszystkie jego wypowiedzi słyszę i nie wszystkie mnie interesują. Swoje stanowisko opieram na tym, co jednak jakoś do ucha (raz na jakiś czas) mi wpadnie.
  On jest posoborowiakiem, więc nie wymagam czegoś wielkiego od niego.
  Przynajmniej nie usłyszałem jeszcze od niego (z tego co dane mi było słyszeć) pochwał dla aborcji, pedalstwa i ganienia np. manifestacji w obronie rodziny. I nie usłyszę z jego słów jak na razie, że nauka kościoła do bzdura i wymyślona przez głupie żądne władzy klechy.
  Najzabawniejsze jest to, że sens moich postów był taki jak napisałem wyżej ” diabła nie wygania się jeszcze gorszymi diabłami”. A jednak zeszło na drogę boczną czyli Cejrowski.

 29. Zerohero said

  @Amadeus

  A ja byłem fanem WC. Cejrowski nie wygaduje głupot, ale rzeczy wręcz haniebne. Już prędzej za plecącego głupoty uznałbym JKM, którego fanem (nawiasem) też kiedyś byłem.

Sorry, the comment form is closed at this time.