Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  corintians o Kim jest człowiek niezaszczepi…
  niepostepowyoszolom o Wybór należy do Polski
  corintians o Pogarsza się sytuacja na rynku…
  niepostepowyoszolom o Kim jest człowiek niezaszczepi…
  Jack Ravenno o Prof. Bogusław Paź: Prezenty m…
  Jack Ravenno o Kim jest człowiek niezaszczepi…
  Olo o Pogarsza się sytuacja na rynku…
  UZA o Wybór należy do Polski
  Zenon_K o Kto rządzi światem?
  niepostepowyoszolom o Endlösung dla nieszczepionych”…
  osoba prywatna o Wolne tematy (59 – …
  Krzysztof M o O szkodliwości demokracji…
  kontra o Wolne tematy (59 – …
  Greg o Wolne tematy (59 – …
  niepostepowyoszolom o Kto rządzi światem?
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 617 obserwujących.

Nikola Pierowicz: Walczyć aż do zwycięstwa!

Posted by Marucha w dniu 2014-10-13 (Poniedziałek)

Rozmowa z Nikolo Pierowiczem, dowódcą serbskich ochotników w Noworosji i jednym z założycieli francusko – serbskiej brygady, walczącej o wolność Donbasu z ukraińskimi faszystami.

Co Pan myśli o zmianach w serbskim Kodeksie Karnym, nakładającym kary dla tych obywateli Serbii, którzy samowolnie walczą poza granicami kraju?

W tej chwili, gdy tak wielu ochotników chce walczyć po stronie Noworosji, ustanawia się prawo, wg którego serbskim ochotnikom walczącym poza granicami kraju, w strefach konfliktów, grozi wiele lat więzienia.

Wiadomo, że serbscy muzułmanie walczą od wielu lat w Iraku, Syrii, Libii, a jednak zmiany prawne zostają ustanowione dopiero w chwili, gdy ochotnicy z Serbii chcą zrewanżować się Rosji za udzielane przez wiele lat wsparcie. Serbowie nie mogą siedzieć bezczynnie i oglądać telewizję w sytuacji, gdy cywile  – kobiety, dzieci i starcy – giną tylko dlatego, że są Rosjanami, czy rosyjskojęzycznymi obywatelami Ukrainy. Jestem przekonany, że nie ma takich sankcji i takich kar, które mogłyby złamać naszą wolę i odwieść nas od walki z NATO-wską dyktaturą.

Wielokrotnie Pan podkreślał, że ludzie walczący o wolność Donbasu, to ochotnicy. Serbska prasa nieustannie donosi o wypłacanych im ogromnych sumach – 10 tys. dolarów, wypłacanych im co miesiąc.

Z całą odpowiedzialnością mogę powiedzieć, że ochotnicy z naszej brygady nie otrzymują pieniężnych wypłat, ani nie są wynagradzani w żaden inny sposób. Najlepszym przykładem może być Dejan Biericz – ochotnik, który dostał się do niewoli i za uwolnienie którego ukraińska armia zażądała okupu – 16 tys.euro. On taką sumą nie dysponował. Tutaj za odwagę nie płaci się pieniędzmi, ale okazywanym szacunkiem! Dlatego apeluję do wszystkich, którzy chcieliby przyjechać do Noworosji z chęci zysku, żeby zrezygnowali z wyjazdu. Zapraszamy ludzi z czystą duszą, szlachetnymi intencjami i prawymi charakterami.

Chciałby Pan coś przekazać deputowanym, którzy będą głosować nad zmianami w prawie?

Wzywam naród serbski, by wyraził swój sprzeciw wobec nowego prawa nakładającego kary dla tych Serbów, którzy znaleźli w sobie siłę i zdobyli się na odwagę, by pokazać po czyjej są stronie i żeby pokazać, że są wolnymi ludźmi, a nie wasalami Zachodu. Od deputowanych nie oczekuję sprawiedliwych rozstrzygnięć. Oni są całkowicie podporządkowani swym partyjnym machinom, sterowanymi przez Brukselę i Waszyngton. Szczerze jednak wierzę, że w Serbii mocno zabrzmi głos Wolności – o to także walczymy.

Co Pan chciałby powiedzieć bojownikom, którzy już walczą za Noworosję oraz tym, którzy chcieliby do tej walki się przyłączyć?

Chcę im powiedzieć, by walczyli aż do zwycięstwa i wykazali się odwagą oraz niezłomnością. Żeby nie porzucili Noworosji. Wzywam wszystkich, by dołączyli do nas i walczyli wraz z nami za wolność. Wiem, że nasi obywatele są w trudnej sytuacji materialnej i że żyje im się ciężko, że z trudem wiążą koniec z końcem. Da Bóg jednak, że my się o to zatroszczymy i zorganizujemy pomoc dla ich rodzin, żon i dzieci.

Tłum. z portalu Russkaja Viesna
http://sokzzuka11.blog.onet.pl

Komentarze 2 do “Nikola Pierowicz: Walczyć aż do zwycięstwa!”

 1. Zerohero said

  Wiadomo, że serbscy muzułmanie walczą od wielu lat w Iraku, Syrii, Libii, a jednak zmiany prawne zostają ustanowione dopiero w chwili, gdy ochotnicy z Serbii chcą zrewanżować się Rosji za udzielane przez wiele lat wsparcie.

  !

 2. Mańka said

  [eng subs] Interview with female NAF officer Gaika

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: