Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Voodoosch o MSZ Chin: USA kreują kryzys, a…
  Listwa o Wolne tematy (57 – …
  Peryskop o Wolne tematy (57 – …
  Peryskop o Amerykańscy naukowcy opracowal…
  Listwa o Wolne tematy (57 – …
  misieku o Wolne tematy (57 – …
  Enya o Amerykański liberalny komik kr…
  Piskorz o „Berlingowcy. Żołnierze tragic…
  Peryskop o Wypadek w Chorwacji…czy…
  Piskorz o „Berlingowcy. Żołnierze tragic…
  Maverick o Wolne tematy (57 – …
  Piskorz o Wolne tematy (57 – …
  bryś o Amerykańscy naukowcy opracowal…
  Greg o Wolne tematy (57 – …
  Krzysztof M o Wolne tematy (57 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 617 obserwujących.

Pisać każdy może

Posted by Marucha w dniu 2014-10-13 (Poniedziałek)

Pamiętacie państwo piosenkę p.t. „Śpiewać Każdy Może” w mistrzowskim wykonaniu Jerzego Stuhra? Swego czasu krążyło nawet takie powiedzenie, że i owszem- każdy może śpiewać, ale już nie wszyscy mają wystarczająco mocne nerwy, by takiego, powiedzmy mocno amatorskiego, zawodzenia słuchać. Celne i uniwersalne to spostrzeżenie, znajduje zastosowanie także dla innych dziedzin życia.

Na przykład ten kto, być może walcząc z obrzydzeniem, przeczyta na portalu niezależna.pl artykuł p.t.: Zdrajcy w służbie Rosji! Polacy walczą w Donbasie, z dnia 06.10.14, podobnie jak ja, niechybnie dojdzie do wniosku, że każdy może również pisać artykuły oraz uprawiać zawód dziennikarza.

Indywiduum które na łamach „niezależnej” szkaluje w swym grafomańskim wywiadzie z rzecznikiem ABW m. in. dobre imię naszego kolegi Dawida Hudźca (Hudźca nie Hudzieca anonimowy autorze – coś na bakier u ciebie ze znajomością języka polskiego) nie miało odwagi cywilnej by się pod swym dziełem podpisać. Takich oporów nie ma za to niejaki Grzegorz Wierzchołowski który sygnuje swoją osobę tytułem redaktor wydania. Co prawda pan Grzegorz ukończył na Uniwersytecie Jagielońskim egzotyczny kierunek o nazwie filmoznawstwo, ale skoro śpiewać każdy może, to i bawić się w dziennikarza także, prawda? Szkoda tylko, że po ukończeniu studiów nie zajął się on krytyką filmową tylko zapragnął rozwinąć skrzydła na niwie publicystyki politycznej. Wszyscy by na tym skorzystali i zaoszczędzili niepotrzebnych nerwów.

Historia Dawida Hudźca, młodego chłopaka rodem z Żywca, naszego chłopaka jak o nim mówimy, członka OWP, znana jest osobom zainteresowanym od samego początku, ale na portalu niezależnym od obiektywnych faktów, wypłynęła stosunkowo niedawno, zaledwie dwa dni temu, w kontekście przypadku innego Polaka, Dariusza Lemańskiego, który także wyjechał do Doniecka, by walczyć ramię w ramię z ukraińskimi bojownikami o wolność. Choć swoje lata już ma.

Wyrażenia w stylu „zdrajcy w służbie Rosji” czy „Polacy walczą na Ukrainie po stronie rosyjskich terrorystów” pozostawię ocenie czytelników, bo szkoda po prostu mi czasu na komentowanie takich bredni. Może nadmienię tylko w tym miejscu, że pan reporter TVP INFO, w materiale filmowym wyemitowanym 7 października w serwisie informacyjnym o godzinie 15.00, a dotyczącym właśnie Dariusza Lemańskiego, nazywa ukraińskich bojowników separatystami, oraz przytomnie zauważa iż nasz kolega Dawid Hudziec jest uzbrojony tylko w aparat fotograficzny.

A prawda wygląda tak, że Dawid jest jedynym wiarygodnym korespondentem wojennym(choć on sam by tak o sobie nie powiedział) z Polski, jakiego znam. Być może jedynym w ogóle. To dzięki niemu polscy internauci wchodząc na stronę Kroniki Narodowej, mają szansę uzyskać rzetelne informacje z pierwszej ręki, dotyczące wydarzeń we wschodniej Ukrainie. Na przykład o ostrzelaniu z moździerzy przez wojska kijowskiej junty jednej ze szkół w Doniecku, w dniu opóźnionego przez wojnę, pierwszego dnia roku szkolnego oraz marszutki (autobusu) pełnej ludzi. Informacje podparte dowodami w postaci zdjęć, o których ani pisną tak zwane media głównego ścieku, że o portalach w stylu niezależna.pl nawet nie wspomnę.

Dzisiaj, po południu(ósmego października) Dawid, choć śmiertelnie zmęczony po dwu nieprzespanych nocach, zdołał udzielić mi krótkiego, elektronicznego wywiadu, korzystając z chwili spokoju i ciszy o które w Doniecku łatwo przecież nie jest. Pozwólcie, że w tym miejscu oddam mu głos.

Autor: Co powiedzieli twoi bliscy, kiedy oznajmiłeś że jedziesz do Donbasu?
Dawid Hudziec: Nic.

A: ???
D.H: Bo nikomu nie mówiłem w jakim celu jadę do Rosji. Moi bliscy dowiedzieli się o wszystkim po fakcie. Wiesz, zasadniczo to ja po prostu nigdy się nie tłumaczę ze swoich decyzji.

A: Czy miałeś już okazję z nimi porozmawiać?
D.H: I tak i nie. Mojemu ojcu ciężko internet obsługiwać. W piątek pojedzie do niego bliski mi kuzyn wyjaśnić co się dzieje i zapytać jak tam, bo nie mam żadnych wieści.

A:Ok jeszcze jedno – jakie masz plany na przyszłość, kiedy już ta wojna dobiegnie końca?
D.H: To zależy od rozwoju sytuacji, przebiegu wojny etc. Nie ma co planować tak daleko… Na pewno chciałbym jechać na Syberię i do Lwowa.

A: Super ale mi chodziło o twoje plany zawodowe.
D.H: Sam nie wiem… Teraz nie czas i miejsce by się nad tym zastanawiać.

A: Może fotoreporter i korespondent wojenny?
D.H: Może… Aczkolwiek nie sadzę bym się nadawał.

A: Nie bądź taki skromny. Załóżmy że wszystko dobrze się skończyło. Wschodnia Ukraina jest wolna…
D.H: Gdy wojna się skończy… Tyle słowiańskich krajów jeszcze trzeba wyzwolić.

A: Rozumiem że w chwili obecnej w Donbasie jest raczej spokojnie?
D.H: Tak. Dzisiaj jest wyjątkowo spokojnie, aż dziwnie się czuje.

A: W takim razie wykorzystaj ten czas na odpoczynek. Dziękuję za rozmowę i życzę ci powodzenia.
N.H: Ja również dziękuję. Szczęście na pewno się przyda.

Miałem do Dawida jeszcze wiele pytań ale wiedziałem, że pada z nóg i nie chciałem mu zabierać jakże cennych w Doniecku chwil względnego spokoju, by mógł je wykorzystać na odpoczynek. Ale już na podstawie tej krótkiej rozmowy można bez trudu dostrzec, że skromność tego młodego człowieka, nie ustępuje jego odwadze. W połowie września nic nikomu nie mówiąc, udał się przez Rosję na wschodnią Ukrainę, bo, jak sam napisał na swoim profilu FB, tak było trzeba, a on nie chciał bezczynnie patrzeć jak Unia Europejska planuje zabić kolejny, słowiański kraj. Nazywanie go zdrajcą Polski, to hańba!

Czy kogoś z niezależna.pl stać na podobny gest względem ich niewątpliwych przyjaciół, bandytów z Kijowa?

Mariusz Jakubowski
Źródło: http://www.owp.pl
http://kronikanarodowa.pl

Komentarzy 10 do “Pisać każdy może”

 1. Witek said

  Tego gów…a jak Niezalezna do ręki brać nie nalezy.
  Niedawno pisali o tym, jak to Sakiewicz jako ” partyzant wolnego słowa” walczy z wolnością słowa.

  „w najnowszym numerze „Najwyższego Czasu” artykuł Leszka S., czyli Leszka Szymowskiego „Podwójne standardy redaktora Sakiewicza”.

  „Leszek Szymowski stal się Leszkiem S. 24 stycznia 2014 (…) Akt oskarżenia bazował na art. 212 kk. ktory pozwala skazać dziennikarza na rok więzienia. Autorem oskarżenia był wybitny przedstawiciel „niezależnego” dziennikarstwa – Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny „Gazety Polskiej” i „Gazety Polskiej Codziennie”. Znany wróg artykułu 212.”. Szymowski pisze dalej:

  „Tak oto zostałem Leszkiem S., oskarżonym w Sądzie Rejonowym dla Warszawy-Mokotowa (sygnatura akt III K 16/14). Minęło kilka tygodni i Leszkiem. S zostałem po raz drugi. Tym razem akt oskarżenia objął przedruk publikacji (…) na łamach tygodnika „Tylko Polska”, którego wydawcą i redaktorem naczelnym jest niejaki Leszek Bubel (…)

  Z kolei o tym, że taki tygodnik istnieje dowiedziałem sie z aktu oskarżenia skierowanego przeciwko mnie przez Tomasza Sakiewicza. Tak więc zarzuty się zmultiplikowały i grozi mi już nie rok, a dwa lata kryminału. Z prywatnego oskarżenia człowieka, który dał się poznać jako zaprzysięgły wróg tych prywatnych oskarżeń.”.

  Chodzi w tym wszystkim o publikację Szymowskiego „Tajna kasa Sakiewicza”, która ukazała się w portalu Nowy Ekran /dzis NEon24.pl/ w dniu 4 stycznia 2014.

  I to robi ” dziennikarz”, który na łamach Se pisał, że Art. 212 to wróg wolnego słowa:

  http://old.sdp.pl/art-212-to-knebel-dla-mediow-przeglad-mediow-super-express-tomasz-walczak

  …heh… partzant… ale chyba od braci Bielskich 🙂

 2. Zerohero said

  Sługusy okupanta wyzywają Polaków od zdrajców. Podręcznikowa hucpa.

 3. maurycy said

  Wegiel jest wrecz klasycznym przykladem mactacw i zlodziejstw dokonanych w Polsce po rzekomym upadku komunizmu w czasie tzw transformacji Za te szwindle pownno zawisnac z czystym sumieniem kilkadziesiat osob na czele z Jerzy Buzkiem ! Te swinstwa nosza znamiona sabotazu ! W kazdym cywilizownym panstwie kiedys kodeks karnym przewidywal za to przestepstwo – kare smierci Zydowstwo znioslo kare smierci a za przestepstwa gospodarcze w szczegolnosci bo…… 90 % wisielcow byloby Zydami ! Szkoda bo wowczas nie byloby takich kanali jak Goldman Sachs bo wisialoby to wszystko scierwo juz dawno na sznurkach ! Oglupiono nas przez żydowskich pismakow o jakies gospodarce rynkowej (Ulubiony belkot żydowski ! )a sami dokonywali wszelkich lajdactw sluzacych ich geszeftom nie liczac sie nawet z elementarnym rozumem . W czasie Balcerowicza zamrozono ceny wegla traktujac je jako tzw kotwice inflacyjna a ceny wszelkich nosnikow potrzebnych kopalniom bylo ustalane dowolnie w gore !!! Pozrywano dlugoletnie umowy z zagranica np Dania ktora pokrywala zapotrzebowanie na energie w ponad 50 % polskim weglem ! ,Austria i szeregiem innych panstw ! Czy to nie jest sabotaz ? Jest ! Za to samo nalezaloby powiesic bydlakow za to odpowiedzialnych !!! Kopalnie wiec bez srodkow finasowych zaciagaly odpowiednie kredyty w żydowskich bankach ! Przyjeto absurdalny system liczenia oplacalnosci ! Przed wojna np kopalnia Jaworzno i elektrownia Jaworzno stanowily jeden podmiot gosopdarczy ,efekt kopalni i elektrowni wrzucano do jednego worka i i dopiero liczono wynik ekonomiczny ! Tu natomiast elektrownie niebotyczna kasa ,kopalnie straty W tzw Zaglebiu walbrzyskim wydobywano wegiel o niezwyklej kalorycznosci ktory doskonale nadawal sie do chemicznej przerobki . Koksownie produkowly ; benzen ,toluen,smole pogazowa,koks i inne produkty . Wszystko to bylo kupowane po atrakcyjnych cenach np przez Niemcow ! Ale bydlaki zniszczyli kopalnie mimo podjetych wczesniej niebotycznych nakladow np szyb Kopernik . I znowu nalezaloby za to powisic kilkunast bydlakow na szybach kopalnianych ! A wystarczyloby polaczyc kopalnie z koksowniami i istniala realna szansa ze efekt bylby dodatni i ludzie mileliby zatrudnienie i region by sie rozwijal ! Teraz jest podobnie ! Ruski wegiel jest liczony bez kosztow transporu (kilka tysiecy kilometrow )i bez norm jakosci ktore musi miec polski ! To kolejny przyklad żydowskich szwindli i zlodziejstw ! Oglupionym ludziom żydowskie pismaki robia pranie mozgow ze patrzcie ruski wegiel jest tanszy ! Tanszy bo zydowscy zlodzieje cene jego ustalili w wyniku kryminalnych geszeftow ! I tak mozna be końca …

 4. pokojowy noblista said

  Rząd USA zapowiedział, że rakiety SM-3 nie będą miały możliwości działań ofensywnych, jedynie będą kierowane ku przychodzącym rakietom balistycznym wrogów.

  http://niezalezna.pl/60370-us-navy-z-nowa-baza-na-morzu-czarnym-czesc-tarczy-antyrakietowej

  USraelski portal zalezna.il (zalezna.us) sprawdza karność wyznawców banderosława w wiarę w bajki.

 5. Romank said

  Szanowny panie Gajowy..zwracam panska uwage na bardzo ciekawe, mysli jakie przychodza do glowy panu Andrzejowi Madejowi z Krakowa… warte zapoznania sie i zapoznania z nimi Gajowkowiczow…ktorym przypomni o czyms co nazywamy Solidaryzmem gospodarczym katolickim…cos co wprowadzala jako nowy system ekonomii Solidarnosc i co praktycznie bylo powodem jej zamordowania….Projekt Polski Samorzadnej…
  Czyzby odradzala sie ta mysl po 30 latach tlamszenia i mordowania i jej ludzi i samej ideii????
  http://si.neon24.pl/post/113740,czas-gospodarki-solidarnosci

  Tam jest caly zbior ciekawych textow…

 6. Romank said

  Halooo,,panie Jasu,,niech sie pan nad tym pochyli….

  http://personalizacjauslugpublicznych.wordpress.com/

  zapraszam wszystkich…i prosze o poslanie znajomym….i oceny…

 7. Benny Kuleczka said

  Mistrzowskie i pierwsze to było wykonanie Jonasza Kofty.
  😐

 8. revers said

  Panie pokojowy noblista. wlasnie podczas jedenej z nocy z poczatku pazdziernika pod Woronez zostalo przestawionych 20 mobilnych wyrzutni rakiet Topola, kazda zdolna do przenoszenia 10 glowic jadrowych, tam tez znajduje sie startegiczna stacja radarowa Rosji ktora monitoruje ruch rakiet i samolotow w obrebie kilku tyiecy kilometrow.

  Rosja wprowadza tez do uzbrojenia najnowszej generacji rakiety supersonicznych-samosterowanych Onyx 800. Milego spania i prometejskich czynnosci na ukrainie w ramach nwo.

 9. revers said

  A co do spiewania solo to fakt nie kazdy ma inny glos altowy, sopranowy, czy basowy i odpowiednie brzmienie do tekstu i melodii dobrane, ale w chorkach przy spiewaniu „Bogurodzicy dziewicy … „, piosenek wojskowych w skali kompani „Witaj Zosienko otworz okienko, na …. strone … „, czy przy ognisku harcerskim „Plonie ognisko …” te roozznice trudno sa do uchwycenie, a czasami wydaja orginalne , niezapominalne brzmienie.

 10. Griszka said

  Pan Hudziec po powrocie powinien pozwać ten szmatławiec i zażądać sprostowania. Zdrajca Polski wspierający terrorystów to jednak epitet, na który jest odpowiedni paragraf. Skoro Sakiewicz się rzuca to czemu nie można go przywołać do porządku. Dziękuje Panie Witku za ten link. Zasłużyli sobie na tytuł prawicowego dodatku do GazWyb nie bez powodu. Te same metody jak u reszty komuszego towarzystwa, ale za to jest święty obrazek w klapie i od razu jaką to robi wielką różnicę !

  Chodzi o ten artykuł Szymowskiego: http://szymowski.neon24.pl/post/84795,tajna-kasa-sakiewicza

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: