Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Boydar o Wolne tematy (57 – …
  Voodoosch o MSZ Chin: USA kreują kryzys, a…
  Yagiel o Wolne tematy (57 – …
  Peryskop o Wolne tematy (57 – …
  Listwa o Wolne tematy (57 – …
  Zbigniew Kozioł o Cywilizacja (Nie)Prawdy
  Peryskop o Wolne tematy (57 – …
  Peryskop o Amerykańscy naukowcy opracowal…
  Listwa o Wolne tematy (57 – …
  misieku o Wolne tematy (57 – …
  Enya o Amerykański liberalny komik kr…
  Piskorz o „Berlingowcy. Żołnierze tragic…
  Peryskop o Wypadek w Chorwacji…czy…
  Piskorz o „Berlingowcy. Żołnierze tragic…
  Maverick o Wolne tematy (57 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 617 obserwujących.

„To próba wywołania konfliktu metodą zorganizowanego działania mediów”. Oraz o tym, czy Kongres Nowej Prawicy jest partią prorosyjską.

Posted by Marucha w dniu 2014-10-13 (Poniedziałek)

Z Michałem Marusikiem, eurodeputowanym Kongresu Nowej Prawicy (KNP) rozmawia Mateusz Rawicz.

MATEUSZ RAWICZ: – Jak Pan odbiera doniesienia medialne o konflikcie w KNP?

MICHAŁ MARUSIK (Kongres Nowej Prawicy): – Media głównego nurtu prowadzą usilne starania wywołania wewnątrz partii jakiegokolwiek konfliktu. Obserwują ludzi i wydarzenia w partii i przedstawiają je jako rzekome konflikty. Rozumiem, że media żywią się sensacją, ale tu mamy do czynienia z czymś zupełnie innym – z próbą wywołania konfliktu w partii metodą zorganizowanego działania mediów z zewnątrz. Jest to o tyle groźne, że młodzi ludzie dają się na takie manipulacje nabierać (przyjmują te konfabulacje jako fakty), a w Kongresie Nowej Prawicy młodzi ludzie stanowią ogromną większość.

Politycy z kilkudziesięcioletnim stażem są na takie manipulacje całkowicie odporni. Najwyraźniej główne partie panicznie boją się rosnącej konkurencji i starają się walczyć z Kongresem metodą prowokowania konfliktów wewnętrznych.

Dlaczego Pan i koledzy z KNP głosowaliście przeciwko ratyfikacji umowy stowarzyszeniowej UE z Ukrainą?

– Ta umowa w najmniejszym stopniu nie zmienia międzynarodowego układu sił w Europie i świecie. Jest tylko gestem obrażania Rosji, a tak się składa, że Rosja jest na tego typu gesty bardzo wrażliwa. Przy takim postępowaniu Rosja przeniesie strategiczne kontrakty gospodarcze na kraje, które wrogości wobec Rosji nie manifestują. Polska może na tym całkiem sporo stracić.

Na antyrosyjskiej histerii na Ukrainie już korzysta Turcja czy Kazachstan. Co ciekawe – wiele kontraktów strategicznych przejmują też Niemcy. Może się okazać, że największym przegranym w ukraińskiej awanturze będzie Polska. W interesie Polski leży lojalna współpraca z Rosją w dziedzinie kontraktów gospodarczych o strategicznym, wieloletnim charakterze. Popieranie przez Polskę gestów wrogości wobec Rosji interesowi Polski zdecydowane szkodzi.

Jaką politykę powinna prowadzić Polska wobec Ukrainy i Rosji?

– Życzliwej, dobrosąsiedzkiej, lojalnej współpracy. Polska nie powinna się angażować w jakiekolwiek konflikty na wschodzie. Ukraina powinna przede wszystkim doprowadzić do wyłonienia władz, które spacyfikują wszelkie bunty i odzyskają integralność państwa. Metodą wspierania antyrosyjskiej histerii na Ukrainie na pewno Rosji nie zaszkodzimy, bo Rosja posiada bardzo jasno zdefiniowane własne interesy strategiczne i ma dość sił i stanowczości, by te interesy ochronić. Angażując się w konflikty na wschodzie możemy tylko doprowadzić do tego, że i Rosja i Ukraina uzna Polskę za kraj nieobliczalny, nieprzewidywalny i niebezpieczny. Wyszłoby więc na to, że polska polityka zagraniczna okazałaby się antypolska. [Bo przecież jest antypolska – admin]

Jaką strategię przyjmie KNP na wybory samorządowe?

– Elementarny rozsądek na poziomie dysponowania budżetem gmin. Gminy nie powinny prowadzić działalności gospodarczej, natomiast działalność gospodarcza w poszczególnych gminach powinna być możliwe najtańsza i biurokratycznie najłatwiejsza. Zdecydowanie gminy powinny wyjść z zadłużenia. W wielu przypadkach problemem są bardzo silne, lokalne koterie polityczno-biznesowe. Oczywiście samorządy powinny też domagać się wyjścia z reguł socjalizmu, wedle których gminom dobrze gospodarującym rząd zabiera, a gminom źle gospodarującym – dodaje. To jest mechanizm promocji nieudolności i nieodpowiedzialności lokalnych władz.

Został rok do wyborów parlamentarnych. Jak KNP zamierza wykorzystać ten czas?

– Promowaliśmy, promujemy i zamierzamy nadal promować zdrowy rozsądek w zachowaniach politycznych, a szczególnie w polityce gospodarczej. Jeżeli partia nie zostanie zniszczona od wewnątrz to powinniśmy być trzecią, lub czwartą siłą w polskim parlamencie. Nasze poparcie byłoby bardzo potrzebne partiom od nas większym, więc za cenę poparcia zgodziliby się też poprzeć wiele naszych projektów uwolnienia gospodarki od omnipotentnej kontroli państwa i fiskalnego wyzysku. Efekt byłby widoczny bardzo szybko: im więcej wpływów politycznych Kongresu Nowej Prawicy na treść praw i na decyzje rządu tym wyższy poziom życia obywateli.

Państwo w wydaniu KNP byłoby państwem przyjaznym obywatelom: byłoby państwem małym, silnym, stanowczym i sprawiedliwym. A Polacy odzyskiwaliby szybko kondycję materialną, intelektualną i moralną. Zdajemy sobie sprawę z siły i brutalności naszych politycznych przeciwników, ale robimy to co robiliśmy zawsze – promujemy normalność. Ludzi rozumiejących gospodarkę i politykę są już miliony. Kongres Nowej Prawicy może zostać pokonany, ale tych milionów ludzi pokonać się nie da. Siłę państwa i dostatek obywateli zbudować można tylko na poszanowaniu wolności, własności i sprawiedliwości.

http://niezlomni.com

Komentarzy 11 do “„To próba wywołania konfliktu metodą zorganizowanego działania mediów”. Oraz o tym, czy Kongres Nowej Prawicy jest partią prorosyjską.”

 1. Pan Myśliwy said

  „Gminy nie powinny prowadzić działalności gospodarczej,” ? dlaczego nie? Rynek o który Pan zabiega skutecznie przesuwa prawo własności w kierunku 1 od 99 % ludności, kierując się chciwością.
  Nie widzę powodu by tak organizować nasze państwo i samorządy. Choś pewne cechy trzeba zmienić.
  Za dużo nas ograbia złodziei.

 2. Kazek said

  „Oczywiście samorządy powinny też domagać się wyjścia z reguł socjalizmu, wedle których gminom dobrze gospodarującym rząd zabiera, a gminom źle gospodarującym – dodaje. To jest mechanizm promocji nieudolności i nieodpowiedzialności lokalnych władz.”

  Taka gmina Police to jedna z bogatszych w Polsce tylko dlatego, że Gierek kazał wybudować tam Zakłady Chemiczne. Czy ona się dobrze gospodaruję nie wiem ale nie rozumiem dlaczego profity z zakładu wybudowanego kosztem całego kraju ma zbierać tylko gmina Police.

 3. Zerohero said

  @2, Kazek

  Jedno nie przeczy drugiemu. Są różne rodzaje podatków. Akurat w przypadku Zakładów Chemicznych i gminy Police system bezsensownie premiuje gminę. Przeważnie jest tak, że system zbiera z dołu ile się da, a potem góra to rozdaje wg. uznania. Wyjątki się zdarzają, bo im bardziej skomplikowane, porabane prawo, tym więcej dziwnych sytuacji. Podział administracyjny Polski to jedno wielkie, niewydajne, przekombinowane g.wno.

 4. Marek said

  Ukraina powinna przede wszystkim doprowadzić do wyłonienia władz, które spacyfikują wszelkie bunty i odzyskają integralność państwa.
  —-
  Tym zdaniem pytany zdradzil syjonistyczny punkt widzenia. Pacyfikacja oznacza ciag dalszy tego, co wyprawia kijowska hunta.

 5. kiriki said

  Zgadzam się z panem Markiem. Marusik pokazał swoją skundloną twarz. Pacyfikowanie ludności mu się śni w imę dobrosąsiedzkich stosunków…

 6. andrzejto said

  Pacyfikowanie jak sama nazwa wskazuje jest doprowadzeniem do stanu pokoju. Jak widzę szanownym dyskutantom umknęło stwierdzenie: Odzyskanie integralności terytorialnej. Każdy w miarę normalny człowiek rozumie to jako kontrolę nad własnym terytorium. I nie wtrynianie się w cudze sprawy. Jak szanowni dyskutanci tak nie lubią ukraińców, to szerokiej drogi, dlaczego jeszcze nie pojechaliście z nimi walczyć?
  Panie Myśliwy. Samorząd ma ustawowe obowiązki wobec obywateli. Ale nie musi ich spełniać fizycznie powołując przedsiębiorstwa. Oczywiście ciężko jest z przyczyn technologicznych sprywatyzować wodociągi, ale wiele innych usług komunalnych można sprywatyzować. Tym bardziej, że większość firm komunalnych nie ma związku z realiami ekonomicznymi, za to służą do obsadzania swoimi pociotkami róznych bzdurnych stanowisk.

 7. ojojoj said

  odp. Marek
  Ciesze sie ze nie jestem sam z podobna analiza. Diabel zawsze bedzie pisal tak zeby wszyscy klaskali i doceniali jego „odwage”. Wystarczy tylko jedno zdanie, a nawet czasami jedno slowko i ci bardziej wrazliwi na sztuczki diabla pojma w sekunde o co chodzi. Reszta niech przymruza oko na te „niedociagniecia” i dalej sobie klaska w lapki.

 8. Anteas said

  My doskonale wiemy co to „pacyfikowanie”, bo wcale nie tak dawno temu Niemcy pacyfikowali polską ludność i tzw. polskich bandytów. Nawet teraz dzielne amerykańskie wojska pacyfikują tzw. islamskich terrorystów którzy nie chcą aby ich państwa stały się amerykańskimi półkoloniami. Tak samo osadzone na amerykańskich bagnetach tzw. demokratyczne rządy Iraku czy Afganistanu chcą odzyskać kontrolę nad terenami swoich państw, aby Ameryka mogła je bez przeszkód eksploatować.
  Ja nie myślę żeby ktokolwiek miał gdzieś jechać i walczyć, ale jak ktoś myśli samodzielnie to nie łyka tej ohydnej proamerykańskiej i proukraińskiej propagandy która jest serwowana w mediach, bo się mu na wymioty zbiera.

 9. Anteas said

  A jeszcze przepomniałem napisać że jest umowa między rządem tzw. polskim a rządem niemieckim że w razie jak by polscy bandyci znowu się buntować zaczęli przeciwko legalnym władzom buntować zaczęli (jak to się działo w trakcie drugiej wojny i po niej), to dzielne siły niemieckie wkroczą i porządek przywrócą.

 10. Jack Ravenno said

  @8 ANTEAS – wiecie co to pacyfikowanie? Jeżeli znasz człowieku działania pokojowe tylko pod postacią pały i karabinu no to niestety minus, ponieważ to są ŻADNE działania pacyfikacyjne, a wręcz działające odwrotnie co widać na przykładzie wschodniej Ukrainy. ANDRZEJTO podał słuszną definicję a czy pan Marusik miał akurat to na myśli – tego to ja nie wiem – być może też widzi pacyfikacje jako pałę i karabin – a wtedy także karny k… dla pana Marusika.

 11. Romank said

  To jest idiotym dla idiotow gotowych udowodnic to przy urnie:-)))0
  Dzieki nim Polska stracila wszelaki interes z Rosja i to stracila na dlugo…jesli ktokolwiek wierzy ze stosunki z Polska zostana nagle odmrozone jest w glebokim bledzie!
  TO moze zmiecnic tylko calkowita wymiana ukadu rzdzacego z pelna i calkowita wymiana ludzi wladzy , z daleko idac zmiana Policy Miedzynarodowej/
  Polska ne miala zdnego interesu mieszania sie do przerotu na Ukrainie i popieranie nielegalnych puczystow i dawanie uznania Juncie. Rola Sikorskiego dopelnia obrazu , W normalnym Kraju fafcet by polecial ze stanowiska i odsiedzial pare lat za to co zrobil.
  Mysle ze rRosjanie utrzymaja bardzo lagodna Policy oi polityke wizowa i emigracyjna wobec Polakow ale wobec rzadu i kierowanej przez nich ekonomii, bedzie kompletny i calkowity ban..o czym swiadcza ostatnie pociagniecia i poufne instrukcje dla sluzb dyplomatycznych i gospodarczych.
  Idzcie na nich zatem glosowac,…Na KNP ..Kongregacje Nastepnych Parchatych….

  ———————————————————————————————

  Czy to prawda czy plotka…trudno mi uwierzyc- ze to prawda….

  Polaków z obozu w Starobielsku to w Charkowie likwidował wujek Kaczyńskich Wilhelm Świątkowski.
  Można to znaleźć nawet w Wikipedii.
  Tak sprawnie to robił że już po wojnie został z nadania Stalina Naczelnym Sędzią Sądu Wojskowego w rządzie Bieruta.
  To on wydawał rozkazy jakie maja zapadać wyroki na sądzonych polskich patriotów.
  Miedzy innymi na rotmistrza Pileckiego.
  Po śmierci Bieruta zbiegł do ZSRR gdzie z rozkazu Chruszczowa został powieszony za zbrodnie dokonane na narodzie polskim.
  Opanowany przez Kaczyzm IPN gorliwie ściga się jego podwładnych czyli Szechterów i Wolińskie ale udaje że o tym panu ministrze nawet nic nie wie

  Wilhelm Świątkowski

  Wilhelm Świątkowski (ur. 1 stycznia 1919 w Grenówce koło Odessy) – pułkownik Armii Czerwonej i Wojska Polskiego, prokurator i sędzia wojskowy.

  Dzieciństwo i młodość spędził w ZSRR. W 1940 ukończył Instytut Prawa w Charkowie, po czym został powołany do służby wojskowej w Armii Czerwonej.
  Zajmował stanowiska w wojskowych organach śledczych, był m.in. szefem prokuratury w 204 Dywizji Piechoty. W czerwcu 1944 przeszedł do Wojska Polskiego,
  gdzie pracował w organach prokuratury wojskowej. W dniu 4 listopada 1950, na mocy decyzji Biura Politycznego PZPR, został powołany na stanowisko Prezesa Najwyższego Sądu Wojskowego[1],
  zastępując zdymisjonowanego Władysława Garnowskiego. Funkcję tę pełnił do 26 czerwca 1954, w tym samym roku powrócił do ZSRR.

  Prezesura W. Świątkowskiego w Najwyższym Sądzie Wojskowym przypadła na okres wzmożonych represji wobec wyższych oficerów WP,
  m.in. w tym czasie prowadzono proces gen. Tatara, płk. Utnika i płk. Nowickiego, tzw. proces generałów, aresztowano także gen. Spychalskiego.

  Po śmierci Bolesława Bieruta (12 marca 1956) powołano Komisję dla zbadania odpowiedzialności byłych pracowników Głównego Zarządu Informacji,
  Naczelnej Prokuratury Wojskowej i Najwyższego Sądu Wojskowego (tzw. Komisja Mazura). Raport Komisji stwierdzał, że W. Świątkowski był jednym z oficerów radzieckich,
  którzy byli odpowiedzialni za łamanie praworządności. Według raportu Komisji Mazura W. Świątkowski wraz z sędzią Aleksandrem Tomaszewskim byli
  głównymi inspiratorami wypaczeń w wojskowym wymiarze sprawiedliwości, realizatorami wypaczonej praktyki karnej i bezpośrednimi współsprawcami drakońskich wyroków w sfingowanych sprawach[2].
  Awanse

  Pułkownik – ?[potrzebne źródło]

  Przypisy

  Zbrodnie w majestacie prawa 1944-1956 cz. 3
  Raport Komisji Mazura

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: