Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  UZA o Wykład internetowy profesora N…
  ! o Czy nasz Episkopat to wyznawcy…
  lewarek.pl o Zatrzymanym w Mariupolu Chorwa…
  Listwa o Struktura muzyki
  Panicz Pawełek o Jedno zdjęcie – trzy kłam…
  Olo o Ukraina: pomoc humanitarna z P…
  lewarek.pl o Struktura muzyki
  Listwa o Czy nasz Episkopat to wyznawcy…
  Listwa o Struktura muzyki
  UZA o Niemiecka dziennikarka opowiad…
  prostopopolsku o Wykład internetowy profesora N…
  prostopopolsku o Wykład internetowy profesora N…
  Greg o Wolne tematy (59 – …
  prostopopolsku o Prezydent Andrzej Duda, chrześ…
  revers o Wolne tematy (59 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 616 obserwujących.

Zamykamy oczy, zaciskamy zęby

Posted by Marucha w dniu 2014-10-14 (Wtorek)

Od dawna mówię, że kto słucha byłego prezydenta naszego nieszczęśliwego kraju, Lecha Wałęsy, ten sam sobie szkodzi. Jednak od tej żelaznej zasady, jak zresztą od każdej, trafiają się wyjątki, które ją potwierdzają.

Oto Lech Wałęsa pojechał do Kijowa na zaproszenie tamtejszego mera, boksera wagi ciężkiej i lidera politycznej partii „Udar”, co oznacza „Cios”, Witalija Kliczki.

Podczas pobytu w Kijowie Lech Wałęsa, przez znajomą Panią ze sfer dyplomatycznych pieszczotliwie nazwany „Kukuńkiem”, deklamował na rozmaite tematy, między innymi – na temat ewentualnego konfliktu rosyjsko-polskiego. Gdyby tak – perorował – Rosjanie zaatakowali Gdańsk, to „my” zaatakowalibyśmy Moskwę.

Jak powiadają wymowni Francuzi, l’appetit vient en mangeant – co się wykłada, że apetyt wzrasta w miarę jedzenia – toteż nic dziwnego, że i pan Lech Wałęsa dopuścił sobie do głowy i mówiąc o sobie zaczął używać pluralis maiestaticus, czyli formy „my”.

– Ja pierwszy stanę do boju – zadeklarował, chociaż przecież nie ma pewności, czy do Moskwy można by dopłynąć motorówką Marynarki Wojennej, dzięki której w swoim czasie przeskoczył przez płot i – jak powiada – „obalił komunizm”. Zresztą, kto wie – może w swoim marszu na Moskwę nie byłby osamotniony, może – jak przy obalaniu komunizmu – towarzyszyłaby mu rodzina, no i pan Mieczysław Wachowski, który znowu znalazł się w kręgu najbliższych doradców – chociaż oczywiście pewności żadnej nie ma, bo jak dotąd zdecydowana większość płomiennych pogromców zimnego czekisty Putina, woli wymyślać mu i groźnie kiwać palcem w bucie z bezpiecznej odległości.

Jak widać, ta część kijowskich deklamacji byłego prezydenta naszego nieszczęśliwego kraju w całej rozciągłości potwierdza trafność spostrzeżenia, że kto go słucha, ten sam sobie szkodzi. Jednak w inną część tych deklamacji warto się wsłuchać, bo można wydedukować z niej ważną informację.

W tej drugiej części Lech Wałęsa zaapelował do Ukraińców o jedność w obliczu rosyjskiej agresji: „zamknijcie oczy, zaciśnijcie zęby i razem idźcie do pokoju, do wolności” – powiedział. Najwyraźniej musiały dotrzeć do niego jakieś informacje o wewnętrznych konfliktach w Kijowie. Muszą one być głębokie i poważne, skoro trzeba aż „zamykać oczy”, a nawet „zaciskać zęby”.

Nietrudno się domyślić, o co tu może chodzić. Nie sądzę, żeby chodziło o jakieś podziały ideowe, bo te istniały i przedtem, to znaczy – przed rozbiorem państwa – ale przecież nie przeszkodziły ani w objęciu urzędu prezydenta przez Piotra Poroszenkę, ani nie przeszkodziły w uzyskaniu stanowiska mera Kijowa przez Witalija Kliczkę, ani wreszcie – w objęciu i utrzymaniu stanowiska premiera rządu przez Arszenika Jaceniuka, czy stanowiska przewodniczącego Rady Najwyższej przez Aleksandra Turczynowa. Nawet odsunięcia na boczny tor Julii Tymoszenko niepodobna traktować w kategoriach ideowych, a raczej – jako rezultat dintojry między „oligarchami”, którzy dorobili się fortun na rozkradaniu Ukrainy.

Chodzi o to, kto zostanie wytypowany na kozła ofiarnego, na którego sprytniejsi zwalą odpowiedzialność za rozbiór Ukrainy, który nastąpił w rezultacie politycznego przewrotu. Trudno sobie bowiem wyobrazić, by pytanie o to, kto jest za ten rozbiór odpowiedzialny, nie zostało tam postawione, jeśli nawet nie przed wyborami zaplanowanymi na 26 października, to po nich, kiedy będzie wiadomo, kogo chroni immunitet, a kogo już nie.

To zaś oznacza, że o ile pierwszy etap kryzysu na Ukrainie zakończył się rozbiorem tego państwa, o tyle w następstwie tego wydarzenia prawdopodobnie nastąpi drugi etap, szukania winnych tej katastrofy, etap wewnętrznego konfliktu ukraińsko-ukraińskiego.

Najwyraźniej Lech Wałęsa sobie to w Kijowie uświadomił, a ponieważ jeszcze nie zna rozkazu, kogo w takiej sytuacji będzie musiał popierać, radzi „zamknąć oczy” i „zacisnąć zęby”.

Stanisław Michalkiewicz
http://michalkiewicz.pl

Komentarzy 25 do “Zamykamy oczy, zaciskamy zęby”

 1. Dość said

  Troszkę nie na temat ale nie mam gdzie współczuć.

  Z okazji Dnia Nauczyciela, składam wszystkim POLSKIM nauczycielom wyrazy głębokiego współczucia z powodu dryfującego w stronę żydo-chazarskiego globalizmu MEN-du.

  A-MEN

 2. slowianin said

  Lech Wałęsa (Lejba Kohne)….były tajny agentSB-sprzedawczyk i kolaborant Mosadu

 3. Todem said

  Nauczycielom, składam życzenia dużej sprawności w otwieraniu i zamykaniu gęby. Częste ćwiczenia spowodują poluzowanie nałożonego kagańca oświaty, co szybko przełoży się na lepszą wymowę słów, nasza Polska, Ojczyzna, a słowo nacjonalizm nie będzie używane do zastraszania (nie zawsze) tylko maluczkich. Życzę odwagi w propagowaniu polskości, prawdy historycznej,
  obiektywizmu intelektualnego.

 4. Filo said

  Mnie sie bardzo spodobalo wystapienie Walesy.
  Widac, ze jest wytrwaly w swoich swiatopogladach. A wlasciwie jednym swiatopogladzie:
  To przeciez Walesa palnal w stoczni juz na poczatku swojej kariery: Tu sie zaczyna globalizacja.
  Podziwiac nalezy jego zdolnosci wizjonerskie.

  Walesa moze nie wie co mowi, ale za to wie ZA CO mowi.
  Jakos bardzo dobrze wyszedl na wyglaszaniu swoich wznioslych mysli i realizowaniu swoich pogladow..
  Teraz ma misyjne poslanie na Ukrainie. Ciekawe, czy ten pan sie wybral na Ukraine prywatnie czy sluzbowo?

  CIA i Solidarnosc
  http://www.carlbernstein.com/magazine_holy_alliance.php

  Reagan i Solidarnosc:
  http://hendersonlefthook.wordpress.com/2014/09/17/illuminati-crosshairs-on-russia/

  Czy Iluminaci zaatakuja Rosje?
  http://www.shoah.org.uk/2013/08/12/will-the-illuminati-attack-russia/

  Solidarity 1980-1989
  http://www.globalsecurity.org/intell/ops/solidarity.htm

 5. hasimoto said

  Co tam Moskwę… trzeba by wziąć Rosję w kleszcze i zaatakować Władywostok!

 6. ENKI said

  A w Kijowie dzisiaj marsze dla uczczenia UPA i nadania upowcom uprawnień weteranów wojny o niepodległość. Są rozruchy pod parlamentem, gaz i pałowanie.Policja ochrania wejście do parlamentu. Bojownicy prawego sektora , gwardziści i starzy upowcy we wspólnym pochodzie, żądają by dzień powstania UPA stał się świętem narodowym Ukrainy….A prasa polska i portale poprawnościowe, prorządowe milczą…
  Nie przypuszczałam, że w 2014 r.będą paradować po ulicach Kijowa tacy, którzy zarąbali moją ciotkę. A najgorsze, że takie jak ich ręce, ściskają przedstawiciele polskich władz.

 7. Plausi said

  Dintojra jako podstawa państwa

  „odsunięcia na boczny tor Julii Tymoszenko niepodobna traktować w kategoriach ideowych, a raczej – jako rezultat dintojry między „oligarchami”, którzy dorobili się fortun na rozkradaniu Ukrainy ”

  Michalkiewicz zwraca tu uwagę na ważną rolę dintojry w kraju demokratycznym takim jak Ukraina czy Polska, zresztą w ogóle demokratycznym. O dintojrze informuje dokładniej przy okazji ślepego Maksa, który nazywał się właściwie Bronsztajn, a więc mógł być nawet kuzynem niejakiego Trockiego, który ma na sumieniu daleko więcej istnień ludzkich niż Maks, który był jedynie zwykłym żydowskim bandytą a nie wodzem tzw. komunistów w Rosji.

  Maks przypomniał nam, że inaczej niż to sobie wyobrażają Polacy w III Rzeczpospolitej, że Żydzi byli w II Rzeczpospolitej jedynie lekarzami, kupcami, przedsiębiorcami, spekulantami tzn. bankierami i i zajmowali się jedynie szlachetnymi zawodami, byli też gangsterami i to całkiem pospolitymi. Nie inaczej miało się z gangsterstwem w USA, imię Meyera Lanskyego   jest znane jedynie wtajemniczonym, a w niczym nie ustępował Al Capone czy Luciano. Obserwuje się w mediach pewną niechęć do popularyzacji zbrodni żydowskich gangsterów zarówno w USA, na BW, czy krajach UE w tym Polski.

  III Rzeczpospolita, ten powrót do tradycji II Rzeczpospolitej, nawiązał także do tej dawnej demokratycznej tradycji, rozkwitło w Polsce gangsterstwo.

  Prowadzi dintojra na Ukrainie do odsunięcia od koryta, albo nawet do więzienia, jak Julia, to w Polsce ma bardziej radykalny charakter, prowadzi bowiem często do samobójstwa, ale poczekajmy, w końcu „etap wewnętrznego konfliktu ukraińsko-ukraińskiego” jeszcze nie nadszedł.

  Jak widać ze wskazówki Michalkiewicza, że Ukraina jest rozkradana, jest to całkowite podobieństwo do rozwoju po „transformacji ustrojowej”, tym niemniej absolutnie zgodne z celem systemu. Najważniejsze jest zdobyć łup, podział nastąpi później, przy czym MWF musi otrzymać swój udział. Z tego względu będą oligarchowie musieli oddać część, a uznani za „winnych” to całość łupu. Wg. tych reguł trafił n.p. Chodorkowski do tiurmy i musiał oddać łup.

  Refleksje n.t. dintojry zakończymy uwagą, że jak każda jurysdykcja wymaga ona odpowiednich struktur organizacyjnych, PPZ  jest tu znakomitym rozwiązaniem, gdyż struktury państwa wspierają ją. Bezspornie jest Ukraina dość dojrzała, aby zrealizować system PPZ.

  Przekonanie o Michalkiewicza o podziale Ukrainy, przywołuje pamięć o naszej wcześniejszej wypowiedzi. Wówczas była to jedynie spekulacja na podstawie stanu rzeczy.

 8. galaszek said

  Uuuujććććć!!!!!… cosik taksie mnie sie wydajisie- sze dyby un tam troszku dluzy został- ten nasze heros „Bolko Waleczne”- to un szybko musialbe otworzyc te oczy i zacisnuc jeszcze mocni nisz zęby – odbyta…. bo te z ŁUPA szybko by jegu rozprawiczyli… znaczy sie – troszku inaczy nisz tradycyjni – rozkochali w siebie….

 9. Anteas said

  Arszenik Jaceniuk – najbardziej trujący premier świata.

 10. Romank said

  Panie Filo….zapomnial pan napisac ze Walesa najlepiej wie ..ZA ILE..mowi…..
  jego taryfa wynosi 50 tys za wystep….a co podczas tego wystepu mowi….who care… naprawde kasjer nigdy nie pyta…
  Np. pani Apfelbaum Sikorska mowi o Hlodomorze..u Kanadzi,,za 40 tys,,za speach…
  Pan sam..od wielu lat ….o podlosci Solidaruchow..tez mi sie widzi nie za darmo:-)))a jesli juz to podziwiam…Stawki bylych SBkow – pan tez zna…niech pan porowna,..

 11. revers said

  Tak, to widac i nawet slychac z petardami, koktailami molotowa. A w zeby to mozna dostac, jak nie poderzna przed tym gardla vide naczelnik milicji w Donbassie na oczach zony.

 12. revers said

  No i przypaczcie sie czy obok grecko katolickich notabli, Bolek z Kliczka na nowo nie slucha cytatow Hitlera z przemowienia Farionowej

  http://videochart.net/video/68387.6252c4d40dab9e0b1f4ba722508a

 13. Filo said

  10
  RomanK
  Nie przypomiam sobie, zebym pyskowal na ‚ solidaruchow’. A tylko na Solidarnosc.

  Panie RomanieK.
  Do Solidarnosci nalezalo bardzo wielu porzadnych ludzi i wielu moich przyjaciol. Nalezeli tez ubecy.
  Wielu ludzi wierzylo w wielkie zmiany i wierzylo ze tym razem sie uda. Moi znajomi tez spali na steropianie.
  Nie w tym rzecz.
  Po 30 latach warto byloby sie przygladnac co sie stalo w 1989 roku.
  Mysmy wyjechali z Polski w 1980. Czekalismy we Wiedniu na wize emigracyjna i dzien w dzien sluchalismy wiesci i rozmawialismy z rodzinami w kraju.
  Do dzis zachodze w glowe, ze cala prasa zachodnia podawala informacje na codzien, a tymczasem Polacy w kraju czytali tylko propagande Solidarnosci. Te wydawnictwa ze Szwecji, ktorych kilkanascie egzemplarzy zachowalem czytam z takim samym zdumieniem jak wtedy.
  OK. 30 lat temu w Polsce angielski byl mniej znany niz obecnie. I nie bylo komputerow, tweeterow czy facebuka
  A my juz we Wiedniu sluchalismy przemowien Reagana i zachodnich zwiazkowcow. Caly swiat zbieral pieniadze dla Solidarnosci. W kazdym miescie byly pozakladane konta Solidarnosci, na ktore mozna bylo wplacac pieniadze. Ze Szwecji kilka razy w tygodniu jezdzily cale Tiry wyladowane po dekiel materialami biurowymi, papierem do pisania, maszynami do pisania, lekarstwami, ba, maszynami rolniczymi i przeroznym jedzeniem w puszkach. Kawa, papierosy – tony, tony jedzenia i sprzetu.
  Z Francji wyslano 30 ambulansow z pelnym wyposazeniem.
  Juz na emigracji dowiedzielismy sie, ze wszyskie urzedy pocztowe przyjmuja paczki do Polski bez oplaty pocztowej. Na pocztach staly dlugie kolejki bo ludzie wysylali za darmo paczki zywnosciowe, baby food, koce, ubrania i co kto mogl i chcial.
  W lutym 1981 ( LUTY 1981!) roku prasa podala na calym Zachodzie , ze w grudniu bedzie wprowadzony stan wojenny. Na pierwszych stronach gazet.
  A tymczasem w Polsce do tej pory utrzymuje sie informacje, ze o stanie wojennym w Polsce wiedziano dopiero w pazdzierniku. A Polakow do konca sie straszylo ruska armia, ze wejda, ze juz stoja na granicy.
  I mimo, ze rzady USA sie przyznaly, ze chcialy wywolac wojne z Rosja ale im nie wyszlo. Przeciez Reagan nalozyl sankcje na Polske juz w 1979 roku. W Polsce polki byly puste. Herbata Ulung straszyla w sklepach, a cukier i chyba maslo byly na kartki. A magazyny pekaly w szwach.

  Panie RomanieK
  Ja rozumiem, ze 30 lat temu Polacy nie umieli czytac po angielsku. Ale nawet wtedy jak wysylalismy informacje – to i tak nam nikt nie wierzyl. Bralem udzial w kazdej niemal akcji pomocy Polsce. Jeszcze do tego byla powodz i organizowalismy tez pomoc dla powodzian. Po to tylko, zeby mnie spotkal zarzut: Jakbyscie wysylali toby pomoc byla.
  O tej i o innych akcjach pomocy nikt w Polsce nie slyszal?? Z miasta w ktorym wtedy mieszkalem wyslano do Wiednia ministra spraw zagranicznych z czekiem na 2 miliony dolarow. Narzekal, ze przez dwa tygodnie nie wiedzial komu ten czek wreczyc.
  Pomoc wysylaly prawie wszystkie panstwa w Europie a takze z USA i Ameryki lacinskiej.
  Mit, ze Solidarnosc ” chciala dobrze ale zle wyszlo” jest bajka dla maluczkich.
  Wielu czlonkow Solidarnosci nie mialo zielonego pojecia kto nimi steruje i kto organizuje caly ten jeden wielki bajzel.
  Mnie zastanawia fakt, ze Polacy dalej nie znaja jezyka angielskiego. Nawet ci, ktorzy mieszkaja w USA.
  Wystarczy przeciez wejsc na strone Kongresu Amerykanskiego i poczytac co to bylo ( i jest) NED (The National Endowment for Democracy) zeby poznac historie Solidarnosci. Nie zaczela sie w Polsce i nie zaczela sie skakaniem po plotach stoczni.
  I jesli ktos pamieta czasy Gomulki czy nawet Gierka to chyba wie, ze nie bylo mozliwe zeby powstala tak ogromna organizacja przeciwrzadowa za zgoda …rzadu.
  Ja pamietam urodziny kumpla za czasow Gomulki. Ktos z kolegow przyniosl ulotke, ktora dostal na ulicy na ktore pisalo: Przecz z Gomulka!
  Wszycy goscie urodzinowi byli przesluchiwani. W szkole gdzie pracowalem bylo dwoch ubekow – donosicieli.
  A tu nagle te dwa lobuzy namawiaja do zapisania sie do Solidarnosci! A dyrektor szkoly na konferencji opowiada, ze wszyscy sie musimy zapisac bo takie przyszly dyrektywy z gory!
  A potem przyszly te metrowe dlugopisy z matka Boska, ostentacyjne podpieranie sie papiezem, papiez oficjalnie popieral SOlidarnosc, a mnie wyzywali od komuchow bo zadawalem glupie pytania: czy to legalna organizacja i co za to grozi jak sie ktos zapisze. Ja sie balem ubecji. Przeciez w Polsce nikt nie smial zalozyc nawet kolka towarzyskiego bez wiedzy wladz.
  Mnie sie udalo, bo mnie tylko zabralo pogotowie. Inni mieli gorsze przygody. Byl listopad 1980 i zaczelismy pakowac manatki. Nie tylko my. Przez Wieden przeszlo w tym czasie (79-82) okolo miliona Polakow.
  Nie wszyscy sie bali, ze ” ruski wejda”.
  Ja rozumiem, ze do Solidarnosci nalezeli rozni ludzie.
  Niektorzy bardzo chca wiedziec co sie stalo, ale im sie zatyka gebe Okraglym Stolem. Inni nie przyjmuja niczego do wiadomosci bo im chyba glupio, ze sie dali oszukac. A cala niemal wierchuszka, ktora zreszta brala udzial w Okraglym Stole ma sie dobrze. Bardzo dobrze. Zrobili kawal dobrej roboty. Teraz probuja tego samego triku na majdanie. I tez im sie udaje. Cala masa zupelnie przyzwoitych Ukraincow uwierzyla w zbawienie Zachodu.
  Dlaczego wielu ludzi wciaz odmawia przeczytania dokumentow z Kongresu?? Wstyd? Strach przed prawda?
  Dlaczego nikt nie przeslucha sobie przemowien Reagana? Angielskiego nie znaja? Pewnie nie znaja. Znam takich Polakow na emigracji.
  Ja nie mam pretensji do zwyczajnych czlonkow SOlidarnosci. A zwlaszcza do tych, ktorzy probuja zrozumiec co sie stalo. Mam pretensje do tych, ktorzy z Magdalenki zrobili nagle niespodziewanke, uknuty spisek przeciwko SOlidarnosci.
  Przeciez tam byla cala wierchuszka Solidarnosci!!! I wszyscy oni teraz sa bardzo bogatymi ludzmi. I zajmuja bardzo wysokie stanowiska.
  Okragly Stol, nawet dla malo spostrzegawczych, pokazal ze Solidarnosc NIE miala zadnego planu gospodarczego wobec Polski.
  Ja to znam, bo jeszcze w Polsce czytalem te pierdoly prostackie, w ktorych domagano sie nie programu politycznego tylko zwyczajnych zadan jak do Rady Zakladowej o przyznanie zapomogi czy przeszeregowania i podwyzki plac.
  Solidarnosc narodzila sie na Zachodzie w czasie zimnej wojny.
  Chodzilo o rozwalenie Zwiazku Sowieckiego.
  To nie byl przypadek, ze Kissinger wybral papieza „Polaka”
  To nie byl przypadek, ze nagle Reagan nas polubil i byl tak szalenie popularnym prezydentwm w Polsce.
  Ale tez dzieki autorytetowi papieza udala sie ta rewolucja Amerykanom prawie ze bez rozlewu krwi.
  Prawie.
  Bo kiedy szeregowi czlonkowie Solidarnosci gnili w wiezieniach a potem niektorzy zostali formalnie wypedzeni z kraju (bilet w jedna strone) pan Walesa mieszkal w palacu, przyjmowal zagraniczne delegacje, wbijal kawior i popijal francuskie koniaki. A Kiszczak plakal, ze nie bedzie placic juz wiecej rachunkow. Nasz bardzo dobry kolega, inzynier, ktory byl wieziony, otrzymal taki wilczy bilet i w kilka tygodni po przyjezdzie na emigracje zmarl na jakas dziwna chorobe. Zachowywal sie bardzo dziwnie: lazil od sciany do sciany jak wilk w klatce, spac nie mogl podobno w nocy tez tak lazil. Gadal do siebie i palil po kilka paczek papierosow dziennie. (Wtedy papierosy byly u nas tanie.)
  Zginelo duzo ludzi. Duzo bylo zamordowanych. Nikt do tej pory nawet nie pomyslal o sledztwie. Dlaczego??
  A ludzie dalej gina.
  Ostanio rozmawialismy w gronie Polakow (ktorzy pracowali dla Solidarnosci) o Jugoslawii.
  Jedna taka pani inzynier rzucila sie na mnie prawie z piesciami: Co ty opowiadasz??!!! Na Balkanach nigdy nie bylo zadnych wojsk NATO!!
  W ponad 20 lat po tragedii Balkan pani iznynier jeszcze nie wie co sie stalo na Balkanach. Ale ma wyrobiona opinie.
  Czas sie rozprawic z przeszloscia. Bo my ciagle o Katyniu i Smolensku. Czas rozliczyc Solidarnosc z tej pomocy, ktora Polska otrzymala z zagranicy. Za te pomoc nikt w Polsce do 10-go pokolenia nie powinien glodowac ani spac na ulicy czy w zasniezonym tramwaju. Kto i kiedy katalogowal otrzymane rzeczy w ramach pomocy?? Kto to rozdzielal? Wedlug jakiego systemu? na co zuzyli pomoc finansowa?/
  Gdzie sa jakiekolwiek dokumenty czy slady tej pomocy?

  Ja panu cos powiem, panie RomanieK:
  Fool me once… fool me twice
  A teraz ci sami dzialacze Solidarnosci ida pomagac juncie? Czy to nie jest podejrzane? A przeciez chodzi dokladnie o to samo co przed 30 laty

  A CIA Trojan Horse
  http://www.bibliotecapleyades.net/sociopolitica/sociopol_cia11.htm

 14. Brat Dioskur said

  Oprocz zamykania oczu i zaciskaniu zebow ,trzba bedzie wkrotce zacisnac…. pasa!Szkoda ,ze nie zamieszczono tu jednego z ostatnich feletonow Michalkiewicza w ktorym cytuje on Schetyne jakoby Polska byla gotowa w nastepnym roku wybulic 60mld baksow w ramach odszkodowania za krzywdy wyrzadzone przez Niemcow pewnej grupie polskich obywateli! Ponoc gospodarczo juz na ten krok Polske stac zdradzil Schett,nie ujawnil tylko z ktorego rekawa wytrzepie ona taka kase!

 15. Plausi said

  Filo-maci i Filareci

  „tez mi sie widzi nie za darmo:-)))a jesli juz to podziwiam…Stawki bylych SBkow – pan tez zna ”
  Z wypowiedzi Filo można wnosić, że zna wiele źródeł alternatywnych, głównie z USA. Nasze wyobrażenie o mieszkańcach USA, że oni tylko za Obamą albo republikanami, jest nieco skrzywione. W USA jest dosyć ludzi, którzy dawno zorientowali się, co się dzieje i stoją w opozycji do tamtejszego systemu i którzy postrzegają, że ich kraj jest coraz szybciej pędzony w ruinę przez faszystowski reżym, co wyraża choćby ta wypowiedź: „Brothers and sisters, our democracy has been hijacked, ”

  „Ja nie mam pretensji do zwyczajnych czlonkow SOlidarnosci. A zwlaszcza do tych, ktorzy probuja zrozumiec co sie stalo.”. Nam nie chodzi o pretensje, ale o uznanie, że „przyłożyli rękę” do tego dzieła, żeby pojęli w końcu co narobili, o uznanie, że to był ich największy błąd życiowy. Aby Polak był w końcu „mądry po szkodzie”. Dlaczego byli członkowie „S” nigdy nie usiłowali stworzyć lokalnych grup „AntyS”, wielu są do dziś przekonali, że wynik jest co prawda do d…py ale oni dokonali WIELKIEGO CZYNU, bo wyzwolili kraj spod Sowietów, w tym sensie: „Myśmy zrobili swoje” Jedyne co udało im osiągnąć, to że „Polska jest ich kolonią i rodzajem Generalnej Guberni UE.” (patrz link wyżej). Wszakże członkowie „S”, słowa solidarność nie potrafimy używać w tym kontekście, nadal nie wiedzą „na co zuzyli pomoc finansowa?/ „, a przynajmniej to powinni wiedzieć.

  „Dlaczego wielu ludzi wciaz odmawia przeczytania dokumentow z Kongresu?? Wstyd? Strach przed prawda? „

  Tzw. „Solidarnosc narodzila sie na Zachodzie w czasie zimnej wojny.” i nie tylko „S”, pewnie wszystkie NSZZ w UE i nie tylko one.

  „To nie byl przypadek, ze Kissinger wybral papieza „Polaka” ” Czy to mowa o naszym ukochanym papieżu ? Jakoś nikt nie potrafi odpowiedzieć na proste pytanie: „Kto by był w stanie rozpoznać, gdyby na Stolcu Piotrowym zasiadł Antychryst ? „ . Pytanie, które dla zażartych nie na żarty katolików powinno być przecie istotnym.

  „Ale ma wyrobiona opinie” … przez media okupanta dla Polaków.

  „lazil od sciany do sciany jak wilk w klatce, spac nie mogl podobno w nocy tez tak lazil. Gadal do siebie i palil po kilka paczek papierosow dziennie „, to są typowe dla silnej schizofrenii, w fazie, jeśli n.p. chory od dłuższego czasu nie brał medykamentów albo był w ogóle pozbawiony opieki lekarskiej, co tiurmie nie można wykluczyć.

  „W ponad 20 lat po tragedii Balkan pani iznynier jeszcze nie wie co sie stalo na Balkanach. ” Milošević rzucił wyzwanie MWF i zaczął drukować dinary, aby zmniejszyć zadłużenie. Jeśli wierzyć , za takie wykroczenie wydaje się wyrok śmierci, co prawda wyrok nie został na Miloševića wydany, ale wykonany, a to jest najważniejsze. Należałoby tu wspomnieć o mafii z Kosowa UCK i tzw. drodze bałkańskiej transportu heroiny z Afganistanu, ale może innym razem.

  Winno być A CIA Trojan Horse , podany link prowadzi do „Overt Arm…”, też niezłe.

  „Registrant Org Giorgio Gilardi is associated with ~1 other domains
  IP Location – Toscana – Arezzo – Aruba S.p.a.

  Domena zarejestrowana w USA, pracuje we Włoszech, związek z rense.com o podobnym profilu.

  Nasz poprzedni tekst.

 16. marta15 said

  Polacy to w sumie wyjatkowo tepy narod. NIE kochaja prawdy, a wrecz jej nienawidzi, zwlaszacza jezeli nie wpisuje sie wi ich ignoranckie steretypy.
  Jezeli te katolemingi nie zauwaza w koncu , ze sa robieni w bambuko przez zydowsko-masonska sekte Vatican -2
  to skoncza tak jak ludzie z Wolynia.
  Tu naoczny przyklad jak judeo-mason ScHoenborn robi sobie jaja z nich.
  http://www.fronda.pl/a/kard-schoenborn-wiernosc-homoseksualistow-trzeba-szanowac,42833.html

 17. Marucha said

  RE 16:
  Tak pisze osoba, która całkiem niedawno zarzucała mi, że obrażam Polaków, posługując się pewnymi uogólnieniami. Nie pierwszy to raz, gdy traktuje Polaków słowami „tępy naród”, „lemingi” itd.

  Co ciekawe, ja się co do meritum z p. Martą zgadzam! – nie lubię tylko, gdy stosuje się różne kryteria do innych i do siebie

 18. marta15 said

  ad 16
  wiekszosc komentrzy pod tym wpisem swiadzczy wyraznie jak wypranie z mozgow sa katolemingi.
  Grzech sodomy i gomory to grzech wolajacy o pomste do Nieba,. ale dla wiekszosci katolemingow katechizm z jego przykazaniami to jakas zaprzeszla, przed-soborowa i przed-potopowa rzeczywistosc.

  cos co bylo, ALE juz nie obowiazuje .
  Teraz mamy byc otwarci, i sycko tolerowac, i sycko przebaczac .
  Grzeszyc smialo i bezczelnie liczyc na Boze milosierdzie ,( mysle ,ze Franciszek aka Bergoglio moglby tego zwrotu uzyc jako swoje nowe haslo–pasuje do jego ideologii ).

 19. marta15 said

  af 17 panie marta jako kobieta jest osoba EMOCJONALNA ,a emocje czasami daja gore i pani marta wtedy nie bawi sie w ugrzeczniona political corectness tylko pisze prosto z tzw mostu.

 20. Marucha said

  Re 19:
  Rozumiem. Emocjonalność to okoliczność łagodząca… do pewnego stopnia.

  Ja bym Pani tej emocjonalności nie brał za złe, bo istotnie wali Pani prosto z mostu. Ale dlaczego ma mi Pani za złe to, co sama uprawia?

 21. przemądrzałe bydlę said

  @14 (Brat Dioskur)
  Który to felieton Michalkiewicza z tą wypowiedzią Schetyny

 22. Guła said

  Gdyby nawet wytrząsł z rękawa Schetyna tę kasę, Panie Bracie, to i tak nie wzięliby. Na co im te papierzyska? Une wezmą w parcelach, lasach, złożach, ugorach, „kamenycach” nade wszytko, słowem w naturze. Przecież aż takie głupie to une nie są.

 23. Brat Dioskur said

  re21(Przemadrzale Bydle)
  Przedmiotowy felieton jest juz zamieszczony w gajowce,tytul:”w sluzbie Polsce”.Ciekawe ,bo jak na razie nie ma zadnego komentarza odnoszacego sie bezposrednio do tej rewelacji!

  Panie Gula ,jednak taka darowizna w naturze musi miec podloze prawne …no bo jak , jakas starozakonna gmina dostanie dajmy na to 100ha lasu z uzasadnieniem ,ze to rekompensata za 50 kamienic z Nalewek? Tymczasem cash mozna juz gdzis zahomikowac…..

 24. Filo said

  15
  Plausi
  Mnie sie glownie rozchodzi o to, ze spedzamy duzo czasu na analizowanie roznych rzeczy i zjawisk, niektorych bardzo waznych, mniej waznych i zupelnie nieistotnych.
  Moze kiedys zaczniemy analizowac taki bardzo wazny okres w historii naszego kraju: Jak w ogole doszlo do Okraglego Stolu? Kto go zorganizowal i czy powinnismy kogos za to rozliczac.
  Bo opowiadamy o demokracji, o walce o demokracje o przyszlosci narodu (?) a ja dalej nie rozumiem, dlaczego poszczegolne osoby uwazaja ze maja mandat/poslannictwo dziejowe na uszczesliwienie ludzkosci.
  Jesli sie bierze udzial w rozrabianiu i awanturach w imie demokracji – to przeciez bierze sie na siebie odpowiedzialnosc za losy calego narodu i calego kraju.
  Tak sie wyglupili teraz demonstranci na majdanie. Otworzyli puszke Pandorry, ktora byla na nich od dawna starannie przygotowana.
  Nadmierny entuzjazm moze nas czesto wyprowadzic na manowce bo nie mielismy czasu i ochoty sprawdzic ewentualnych konsekwencji. W ferworze walki nie sluchamy opinii innych ludzi. Moga nie miec racji ale nalezaloby ich przynajmniej wysluchac. A tymczasem wysiadly nam analizatory.
  Pamietam, ze jak wyjezdzalismy z Polski to nasz bardzo uczony kolega, ktory zdecydowal sie wyjechac z nami odezwal sie w te historyczne slowa:
  Co za czasy! Kto ma dziure w dupie to strajkuje.

 25. Plausi said

  Nie będę komentował

  to co pan pisze, Filo, 24, bo pisze pan na podstawie własnych przemyśleń i do tego mądrze. W Polsce mamy dostatecznie dużo mądrych ludzi. Niektóre analizy Michalkiewicza są poprawne, a takich jak Michalkiewicz, może mniej znanych, jest wcale nie mało.

  „Nadmierny entuzjazm moze nas czesto wyprowadzic na manowce bo nie mielismy czasu i ochoty sprawdzic ewentualnych konsekwencji. W ferworze walki nie sluchamy opinii innych ludzi. Moga nie miec racji ale nalezaloby ich przynajmniej wysluchac ” Niejako w rozwinięciu, już w wieku XIX opracował Le Bon teorię tłumu, ta teoria jest stosowana praktycznie, a są jeszcze inne środki manipulacji. Z drugiej strony historia Kasandry ma już co najmniej 2 i pół tysiąclecia.

  O tym, że teoria pieniądza, nazywana też nauką, do tego ekonomii, jest celowo fałszowana przynajmniej od 200 lat, można znaleźć w cytowanym często przez nas blogu pod dość prowokującym tytułem „Marx w służbie kapitału”. Jak to ikona lewicy w służbie kapitału, a to ci historia ?

  O udziale hierarchii kościoła katolickiego w przygotowaniu globalizacji można znaleźć w blogu Maruchy w wielu miejscach.

  Nie zapominajmy przy tym, że lepiej wykwalifikowane kadry opuściły i nadal opuszczają Polskę, co wcale sprawy nie poprawia. To ułatwiło też elementom po prostu przestępczym, przejąć kontrolę nad strukturami państwa, co zasługuje na nazwę „państwowej przestępczości zorganizowanej”. Przyznać trzeba Michalkiewiczowi rację, tę bandę trzeba albo pozabijać, albo ich przekonać, że jeśli dalej pozwolą rabować kraj obcym, to znajdą się w „węgierskiej” sytuacji, będą musieli część swoich pasożytów sami wyeliminować, bo braknie by dla nich.

  Oznacza to, że chodzi o generalną ofensywę sił świata finansów na społeczeństwa świata, to jest bezlitosna wojna, nie miejmy złudzeń. Sprawa nie jest łatwa, ale chcemy się dać zarżnąć tym zbrodniarzom ?.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: