Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  osoba prywatna o Wolne tematy (67 – …
  Włodek o Polska przygotowuje się na „in…
  osoba prywatna o Wolne tematy (67 – …
  Jack Ravenno o Polska przygotowuje się na „in…
  Greg o Wolne tematy (67 – …
  Włodek o Polska przygotowuje się na „in…
  osoba prywatna o Wolne tematy (67 – …
  Greg o Dr Paul Marik, wyklęty lekarz…
  minka o Włosi odrzucili globalizm, ter…
  osoba prywatna o Wolne tematy (67 – …
  OutsiderR o Polska przygotowuje się na „in…
  lewarek.pl o „Złamanie hegemonii jest…
  wewewe o „Złamanie hegemonii jest…
  osoba prywatna o Wolne tematy (67 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (67 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 620 obserwujących.

Kult UPA to nie margines

Posted by Marucha w dniu 2014-10-15 (Środa)

Od początku trwania kryzysu na Ukrainie, rozpoczętym protestami na kijowskim (Euro-) Majdanie prawie rok temu, zwolennicy bezwarunkowego popierania prounijnej i prozachodniej części Ukrainy, radykalnie wrogiego wobec Rosji stanowiska i czynnego angażowania się po stronie nowych władz w Kijowie starają się wmówić Polakom, że ekstremizm na ukraińskiej scenie politycznej to tylko margines, nic nie znaczący folklor, pozbawiony wpływów i szerszego poparcia.

Takim ludziom – politykom i dziennikarzom, którzy za polski „interes narodowy” wyznaczyli wciąganie Ukrainy do UE i NATO (choć dopiero co sami byli „eurosceptykami”) oraz podjudzanie do wojny z Rosją – absolutnie nie przeszkadzały: kult UPA i OUN, Bandery i Szuchewycza; negowanie ludobójstwa na Polakach i historyczny rewizjonizm, przedstawiający bandytów i zabójców jako bohaterów walk o niepodległość; budowanie ukraińskiej pamięci historycznej, patriotyzmu i świadomości narodowej na tradycji kolaboracji z Hitlerem, ukraińskiej dywizji SS i innych formacji ochotniczych; wreszcie – nawiązywanie do nazizmu w symbolice, znakach, kolorach – a nawet kompletnych replikach hitlerowskich mundurów, noszonych przez młodych ukraińskich „patriotów” przy różnego rodzaju uroczystościach rocznicowych, cerkiewnych itp.

Tymczasem coraz bardziej przekonujemy się, że nowe władze, rządzą Ukrainą od majdanowej rewolucji, w najlepsze kontynuują politykę byłego prezydenta Juszczenki w stosunku do kultu UPA, OUN, Bandery.

Na podstawie rozporządzenia prezydenta Poroszenki Dzień Obrońcy Ojczyzny od tego roku obchodzony jest nie jak dotychczas – 23. lutego (była to tradycja radziecka, rocznica powstania Armii Czerwonej) – a 14. października, w rocznicę powstania zbrodniczej, kolaboranckiej Ukraińskiej Powstańczej Armii.

„W celu uhonorowania męstwa i heroizmu obrońców niepodległości i integralności Ukrainy, wojskowych tradycji i zwycięstw ukraińskiego narodu, a także dalszej budowy mocnego patriotycznego ducha w społeczeństwie, postanawiam ustanowić na Ukrainie święto – Dzień Obrońcy Ojczyzny, który obchodzony będzie corocznie 14. października” – napisał w rozporządzeniu prezydent Poroszenko.

Podobne szopki – choć to wyrażenie nie pasuje do powagi sytuacji – odbywały się na zachodniej Ukrainie już nie raz: z okazji 72. rocznicy powstania UPA – organizacji, która odpowiedzialna jest za ludobójstwo na Polakach, liczne akty terroru na Żydach i Rosjanach, i która nie budowała bynajmniej ukraińskiej niepodległości, lecz ramię w ramię z hitlerowską III Rzeszą niemiecką mordowała ludność polską i żydowską oraz zwalczała partyzantkę radziecką, a potem Armię Czerwoną – we Lwowie przeszedł „Marsz Sławy”.

Ulicami miasta przeszło kilkadziesiąt osób przebranych w mundury z czasów II wojny światowej, także mundury Wehrmachtu, i wyposażonych w broń z tamtego okresu. Organizatorzy podkreślali związek pomiędzy UPA i Majdanem: „Bez przeszłości nie ma przyszłości. Bez UPA nie byłoby Majdanu” – powiedział szef lwowskiej grupy „Pamięć”, Lubomir Gorbacz. Potem pod parlamentem doszło znów do zamieszek; skrajnie nacjonalistyczna „Swoboda” domaga się formalnego uznania UPA za bojowników o niepodległość Ukrainy (żądanie mało zrozumiałe, skoro prezydent właśnie świętem narodowym uczynił rocznicę powstania UPA). Antypolska, antysemicka, antyrosyjska i proniemiecka tradycja uznawana jest więc za fundament suwerenności, świadomości narodowej i obecnych władz…

Bandera i OUN-UPA dotarły już nawet do szkolnych plecaków: kilka dni przez rocznicą świat dowiedział się, że już najmłodsze ukraińskie dzieci będą indoktrynowane ideologią neobanderowców. Podręczniki, z których dzieci uczyć się będą alfabetu, nafaszerowane są symboliką UPA, i opowiadają fabułę o młodym ochotniku w szeregach UPA, walczącym przeciwko Rosjanom. Pod poszczególnymi literami alfabetu kryją się hasła i treści, które bez problemu uznać można za typową „szkołę nienawiści”. To już drugie wydanie tego podręcznika: pierwsze trafiło do szkół jeszcze za prezydenta Juszczenki, po zwycięstwie Janukowycza w kolejnych wyborach zostało jednak wycofane.

W Nowym Jorku ukraińscy nacjonaliści zdemolowali wystawę, poświęconą wojnie domowej na Ukrainie i wojnie w Syrii. Powód: ich zdaniem wystawa przedstawia „rosyjski punkt widzenia”. Cała ekspozycja fotografii została zdemolowana, a kuratora wystawy zaatakowano gazem łzawiącym. Rozrzucona za to ulotki, promujące ukraiński ochotniczy batalion „Azow”, złożony z członków Prawego Sektora i Swobody, oraz wykorzystującego nazistowską symbolikę. Podkreślmy: do ataku na wystawę fotograficzną (!) doszło w Nowym Jorku (!). To już jest nawiązanie nie tylko do nazistowskiej symboliki i kolorystyki – to jest nawiązanie do nazistowskiej praktyki walki politycznej!

To tylko przykłady z połowy października. Każdy zainteresowany bez większego problemu może znaleźć fotografie, dowody na posługiwanie się nazistowską symboliką przez rządowe formacje zbrojne na wschodzie Ukrainy. Każdy, kto odwiedzi zachodnie obwody Ukrainy, natknie się na setki pomników czy kopców ku czci bojowników UPA i Stepana Bandery. Nie wspominając już o czarno-czerwonych flagach czy portretach Szuchewycza i Bandery na szkołach i gmachach administracji publicznej.

Kult UPA, kult kolaboracji, barbarzyństwa, ludzi i organizacji odpowiedzialnych za ludobójstwo, rozszerza się nie tylko na samej Ukrainie, nie tylko przenosi się z zachodu kraju ku jego centrum. On już dawno wylał się poza jego granice (przykład: nielegalne pomniki UPA w Polsce, których żadne władze nie odważają się usunąć, choć są… nielegalne, i nie wiadomo, kto je wystawił), i znów – jak za czasów prezydenta Juszczenki i „Pomarańczowej Rewolucji” – osiągnął najwyższe władze w państwie.

Michał Soska
http://mysl-polska.pl

Komentarzy 39 do “Kult UPA to nie margines”

 1. maasteer said

  Najpewniej zima najszybciej rozwiąże kwestię banderowskiego reżimu w Kijowie. Putin weźmie ich na przeczekanie – po co tracić własnych ludzi, sprzęt i pieniądze?

 2. ZWYRODNIALCY ukraińcy DZISIAJ dalej ODCINAJĄ głowy i podżynają gardła ! said

  Zbrodniarz, ludobujca żydo-ukrainic Poroszenko ustanowił 14 pażdziernika 2014r w nazistowskiej wirtualnej „ukrainie” tzw. „Dzień Obrońcy Ojczyzny”, który ma być obchodzony do NIESKOŃCZONOŚCI w rocznicę powstania ZBRODNICZEJ Ukraińskiej Powstańczej Armii – LUDOBUJCZEJ formacji ukrainców odpowiedzialnej za ZAMORDOWANIE ponad 200 tysięcy Polaków na POLSKICH Kresach Wschodnich, zesłanie na śmierc na Syberię stek tysięcy Polaków oraz WYPĘDZENIE z POLSKIEJ ziemi, którą po 1945 roku PRZYWŁASZCZYLI sobie BEZKARNIE ukraińcy.

  ZOBACZCIE na własne oczy jak bojówkarze nacjonaliści UKRAINCY z “Prawego Sektora” WYHODOWANI na doktrynach zbrodniarza UKRAIŃSKIEGO Stefana Bandery, którzy PODRZYNAJĄ GARDŁO byłemu naczelnikowi milicji z Doniecka na oczach jego żony, co też sfilmowali i wrzucili do internetu, aby WSZYSTKICH na świecie przestraszyć oraz POKAZAĆ jak na czym polega „mocny patriotyczny DUCH w społeczeństwia UKRAINSKIEGO” oraz „patriotyzm” ukraiński:

  Kliknij czarny ekranik z filmem na poniższej stronie – film jest DOZWOLONY do oglądania TYLKO dla osób powyżej lat 18-u i to osób silnej, niezwykle silnej psychice:

  http://antifashist.com/latest-news/24155-fashistybanderovcy-na-glazah-zh

  ZABACZYLISCIE na tym filmiku stare i ZAWSZE aktualne banderowskie metody zwyrodnialców ukraińców UPA, które były urzywane przez UKRAINCÓW w czasie WYRZYNANIA Polaków na Wołyniu, aby zamordowanym Polakom ci BANDYCI barbarzyńcy ukraińcy mogli BEZKARNIE przywłaszczy sobie POLSKĄ ziemie i majątek z czego LUDOBUJCA Poroszenko i inni krwawi UKRAIŃSCY OPRAWCY są DUMNI.

  Zbrodniarz Poroszenko i cała ta jego ludobujcza DZICZ UKRAIŃSKA z Kijowa to MORDOWANIE Polaków dzisiaj bardzo chwali, NAZYWAJĄC to

  „budowaniem mocnego patriotycznego ducha w społeczeństwia UKRAINSKIEGO”.

  Dlatego ZBRODNIARZE ukraińscy ustanowił w NAZISTOWSKIEJ wirtualnej „ukrainie” święto o nazwie:

  „Dzień Obrońcy Ojczyzny” o ZGROZO !

  Z tego „święta zabijania” ustanowionego przez ZABIJAKÓW ukraińców też są najprawdopodobniej DUMNI banderowcy w III RP jak Jarosław Kaczyński z jego PiS-em, TW bolek, Kopacz za całym PO i oczywiscie komorowski i inni gangsterzy prosperujący w III RP.

 3. bart_w said

  Nie należy zapominać o ukraińskich ofiarach banderowców, zamordowanych za pomoc polskim sąsiadom. A było ich co najmniej 30 tysięcy.

 4. Filo said

  Czy to kolejna Rewolucja Pazdziernikowa?

 5. revers said

  tak hitlerowska rewolucja

  http://colonelcassad.livejournal.com/1843196.html

  a nawet wojna

  http://blagin-anton.livejournal.com/567864.html

 6. karlik said

 7. revrs said

  Seidler o ukrach

 8. Griszka said

  Jeśli ktoś ma nadal wątpliwości co do charakteru tego święta to ponownie służę fragmentem przemówienia prezydenta Poroszenki z okazji ustanowienia Dnia Obrońcy Ojczyzny. UPA jest wymieniana wśród obrońców Ukrainy. Za..rani gieroje, którzy podrzynali gardła polskich dzieci i kobiet.
  Z jednym natomiast się zgodzę. Rzeczywiście Gwardia Narodowa korzysta z doświadczenia wojskowego zdobytego przez bojówki dUPA. Dzięki temu ludność Donbasu już się przekonała jak miło było na Wołyniu w 43′.

  http://www.president.gov.ua/news/31399.html

  «Наші Збройні Сили, Національна гвардія, прикордонники, силовики заслужено успадкували військову славу тих українців, які під час Другої світової захищали Вітчизну у лавах Червоної Армії. Захищати Вітчизну ми вчимося і на їхньому досвіді. Рівно як і на досвіді Війська Запорізького, січових стрільців і вояків УПА. І вже на власному героїчному досвіді Вітчизняної війни чотирнадцятого року», – сказав також Глава держави.
  :
  „Nasze Siły Zbrojne, gwardia Narodowa, funkcjonariusze służby granicznej zasłużenie odziedziczyli wojskową chwałę tych Ukraińców, którzy w czasie ii wojny światowej bronili Ojczyzny w szeregach Armii Czerwonej. Na ich doświadczeniach uczymy się bronić się ojczyzny.Dokładnie tak samo, jak na doświadczeniu wojska zaporoskiego, strzelców siczowych i żołnierzy UPA.”

 9. revrs said

 10. Aro said

  „Na podstawie rozporządzenia prezydenta Poroszenki Dzień Obrońcy Ojczyzny od tego roku obchodzony jest nie jak dotychczas – 23. lutego (była to tradycja radziecka, rocznica powstania Armii Czerwonej) – a 14. października, w rocznicę powstania zbrodniczej, kolaboranckiej Ukraińskiej Powstańczej Armii.”

  Jak lubię to czytać to tak samo wyczulony jestem na manipulację słowem – nazwa UPA zestawiona z odpowiednimi epitetami, wiadomo więc co o niej myśleć, tymczasem Armia Czerwona już bez epitetów, bo wiemy, że ona wobec Polski żadnych zbrodni nie popełniła…

  A jakie zbrodnie popełniła? Przepiłowywała kobiety w ciąży? No, czekamy na rewelacje…
  Admin

 11. marta15 said

  Bezkarnie i bezczelenie uzywaja tego swoistego kultu zbrodniarzy i oprawcow po to aby wzniecac ogien nienawisci.
  Tym ogniem zamierzaja podpalic Rosje i Wschodnia Europe.
  Polska niech sie szykuje na drugi Wolyn.

 12. Brat Dioskur said

  Na jednym z hol. portali ukazal sie felieton w ktorym pokazano UPA jako formacje walczaca z A.Czerwona o niepodlegla Ukraine!Przeczekalem troche ,zeby zbadac nastroje ,ktore co tu duzo mowic, byly dla UPA laskawe ,ale przy takim natezeniu nagonki na Rosje, mozna na jej ogniu upiec kazda pieczen politycznaPodlaczylem sie wiec dopiro po chwili z komentarzem ,ze owszem UPA walczyla z A.Czerwona ,ale u boku dywizji SS „Galizien” zlozonej w 100% z …Ukraincow!Nakreslilem tez skrotowo kulisy Rzezi Wolynskiej i przeprowadzielm link miedzy jej sprawcami a obecnymi partiami ‚Swoboda „i „Prawy Sektor”,ktorych przedstawiciele zasiadaja w aktualnych wladzach Ukrainy.Trzeba bylo widziec jak sie zakotlowalo ,bo co niektorzy wrzucili w google ta SSGalizien i wrocili z mrozacymi krew z zylach przekazami!Szkoda ,ze nie mglem znalezc na YT video z tym powtornym pochowkiem 14 ukrainskich SS-manow na ktorym to pogrzebie wystapily rezuny w mundurach SS i Stahlhelmach!Zbaranialyby Tulipanki na widok swastyk i to nie na buddyjskich choragwiach!

 13. marta15 said

  tu ciekway artykul na powyzszy temat
  http://www.globalresearch.ca/ukraines-neo-nazis-demand-respect/5408092

 14. Plausi said

  Za i przeciw

  patrz, też nawiązuje do tego tematu.

  Poprzedni tekst., być może jeszcze czeka na publikację..

 15. Inkwizytor said

  Aron, chcesz w parszywy ryj parę kopów ?

 16. Aro said

  Panie Marucha – samo wtargnięcie na teren Polski już było zbrodnią. W konsekwencji straciło życie 150 000 Polaków. Nie wybielajmy ich na siłę. Przy Niemcach to oni małe pikusie byli, ale daleko im do aniołów.

  Panie Inkwizytor – zachowuj się Pan nieco kulturalniej! A odpowiadając na Pana pytanie – nie chcę w ryj kopów, wczoraj podczas towarzyskiego meczu dostałem łokciem w szczękę i mam dość. Proszę nie brać tego za trwogę przed Panem, bo ani Pana odwaga ani moja wielkim kozactwem w internecie nie jest.

 17. Marucha said

  Re 16:
  Panie Aro, w wojnie biorą udział różni ludzie, nie same anioły. Owszem, zdarzały się kryminalne przypadki w Armii Czerwonej – ale zawsze za nimi stali konkretni ludzie. Ideologią Armii Czerwonej nie była eksterminacja Polaków przy pomocy najbardziej zbrodniczych tortur, jakie zna świat.

  Natomiast ideologią UPA była właśnie eksterminacja Polaków. To nie były jednostki; cała organizacja była zbrodnicza. Dlatego ich porównywanie jest bardzo nieuczciwe.

  Poza tym – o jakim „wtargnięciu” Pan mówi? To była pogoń za Niemcami aż do Berlina. Czy sowieci mieli zatrzymać się gdzieś koło Lwowa? Bądź Pan poważny.
  I niech Pan pomyśli: gdyby Polskę wyzwolili zachodni sojusznicy… czym by dzisiaj była Polska? Chyba Pan trochę zna ich nastawienie do naszego narodu….

 18. Jack Ravenno said

  @12 BRAT DIOSKUR – uświadamiaj kogo się da, przecież oni – tam – żyją w totalnej nirwanie i błogiej nieświadomości. Szkoda ale NWO ich zeżre na śniadanie i nawet nie beknie…

 19. NICK said

  (18) Nooo.
  A jak jeszcze się nie wyprózni… . Ten NWO. Będzie ‚skręt kiszek’. Zapalenie otrzewnej i zgon. Słowianin nie poda ręki, zrozumienia i skalpela… .

 20. krzysiek said

  Panie Aro, w wojnie biorą udział różni ludzie, nie same anioły. Owszem, zdarzały się kryminalne przypadki w Armii Czerwonej – ale zawsze za nimi stali konkretni ludzie. Ideologią Armii Czerwonej nie była eksterminacja Polaków przy pomocy najbardziej zbrodniczych tortur, jakie zna świat..cyt

  Panie Gajowy czy Pan zaprzecza mordowaniu Polaków w Katyniu ?,wysyłania setek tysięcy ludzi do obozów na Syberii ?
  Ja też uważam że banderowcy to zło,ale nie można negować zbrodni Rosjan na Polakach.
  Chyba nie zaprzeczy Pan temu że zaatakowali Polskę w 1929 ?

 21. krzysiek said

  1939,poprawka,

 22. Marucha said

  Re 20:
  Pan sobie żartuje, prawda? Zwłaszcza z tym Katyniem?
  Czy Pan wie, ilu Rosjan, rodowitych Rosjan zginęło z rąk tej samej władzy, która wydała wyrok na Polaków w Katyniu, Miednoje i in.? Wie Pan, kto podpisywał rozkaz ich wymordowania? I kto mordował? Myślałem, że w gajówce te sprawy są dobrze znane…

  Czy to „Rosjanie” zaatakowali Polskę w 1939 – czy zydobolszewia, Panie Krzyśku?

  Niech Pan przynajmniej zajrzy tutaj – bo nie znać podstawowych faktów, to zgroza:
  https://marucha.wordpress.com/2012/09/18/zdradzeni-17-wrzesnia-jak-ruskie-mordowaly-miliony-polakow/
  https://marucha.wordpress.com/2012/08/17/to-chazarskie-zydostwo-mordowalo-polakow-w-katyniu/
  https://marucha.wordpress.com/2012/01/06/nowe-informacje-o-mordzie-polakow-w-katyniu/
  https://marucha.wordpress.com/2012/09/15/spozniona-prawda-o-katyniu/

 23. MatkaPolka said

  Ogarnia mnie przerażenie. – Coraz większa część społeczeństwa Ukrainy popiera zbrodniczą, satanistyczną ideologię UPA- Bandera- Doncow. To jest ideologia rasistowska i animalistyczna – bezwzględna dyktatura. Ten ruch i ta ideologia urosła do niebezpiecznych rozmiarów.

  Zmuszana terrorem fizycznym i medialnym do popierania – tej antyludzkiej ideologii i prądów – przy bezlitosnym likwidowaniu opozycji, mordowaniu bezbronnych ofiar – tak było podczas II wś. za UPA, tak jest i teraz ;

  O ile UPA początkowo miała znikome poparcie społeczne – 0.1% poparcia – teraz dzięki wieloletniej indoktrynacji mediów zgoda dla Ideologii UPA wzrosło – ci ludzie są złapani w klesze totalitarnego reżimu – popierają UPA.- NIE MAJA WYBORU JEŚLI CHCĄ ŻYĆ !!!

  Ci co się z tym nie zgadzaja – z ideologia UPA – są mordowani. Najlepszym przykładem jest Noworosja – oni nie chcą UPA – dlatego są zabijani – znalazły się na to pieniądze , broń -sprzęt wojskowy , obcy najemnicy
  – poparcie międzynarodowego żydostwa i finansjery

  Ci zwolennicy UPA – oni są zarażeni!!! – chyba tylko EGZORCYZMY potrafią wypędzić szatana z ich dusz.

  CI LUDZIE NA UKRAINIE SĄ OPANOWANI PRZEZ DEMONA – maja zatrute dusze okultyzmem, satanizmem, żydzizmem, faszyzmem, zabijaniem i mordowaniem.- to jest ideologia nienawiści Talmudu.

  I o dziwo popierani przez światowy satanizm – UE i USA – i na to płyną pieniądze i wspierana jest agresja militarna – przeznaczane sa środki – broń i kasa

  Tylko ci wszyscy bojownicy o Wolność Ukrainy –„FREEDOM FIGHTERS” nie chcą wcale Wolności dla narodu – chcą ten naród PODPORZĄDKOWAĆ i oddać kraj w ręce swoich Panow – Niemców i USA i MFW

 24. NICK said

  MatkoPolko.
  Jesteśmy w matni. Pętla się zaciska.
  Też jesteśmy terroryzowani. Coraz bardziej.
  W tym kontekście zamartwiałbym się także o naszą najbliższą zimę.

 25. Filo said

  Amerykanie popieraja hitlerowcow. I to chyba wystarczy.
  Znakomite bylo przemowienie Lawrowa w ONZ.
  ” Prepraszamy, ze istniejemy wsrod baz amerykanskich’

  Takie nawracanie do Armii Czerwonej przy kazdej okazji ( nie wspominajac Niemcow) jest dosc nagminne w antyrosyjskiej propagandzie. Naturalnie ze nie bedziemy sie spierac kto byl inicjatorem i podzegaczem II wojny swiatowej.

  Podobnie jak z traktowaniem kobiet w Islamie: odwracamy uwage od biezacych problemow

  Jedna trzecia kobiet populacji swiata siedzi w amerykanskich pierdlach:

  http://whatreallyhappened.com/node/359634

 26. Boydar said

  Panie NICK’u, czy wie Pan co się robi z defetystami na wojnie ? Takimi jak (24) Pan ?

 27. ENKI said

  Ukraina Poroszenki zbudowana na tradycji UPA i Rzezi Wołyńskiej; przy poparciu USA i UE, zwłaszcza Polski.
  -Lubomir Gorbacz Lwów: „Bez UPA nie byłoby Majdanu.”
  – Oleg Tiahnybok : Będą Polacy podnosić głowę, to my im zrobimy drugi Katyń .
  -Ukraiński dziennikarz Majdanu Bogdan Butkiewicz:Trzeba zabić 1,5 miliona niepotrzebnych Rosjan Donbasu.
  http://thekievtimes.ua/society/391851-1,5-milliona-chelovek-v-donbasse-nuzhno-prosto-ubit-butkevich.html
  -Nestor Szufrycz: Co powinniśmy zrobić z 8 milionami Rosjan na Ukrainie. Są wyrzutkami.
  Yulia Tymoshenko: Muszą zostać zabici bronią jądrową….Polski Portal. Transkrypt rozmowy.
  – W założeniach OUN z 1930 r. achodnia granica Wielkiej Ukrainy to miasta: Szczebrzeszyn, Biłgoraj, Tarnogród,
  Leżajsk, Łańcut, Gorlice, Nowy Targ.
  -Jarosław Kuisz /Kultura liberalna/: …na Ukrainie uczestnicy Euromajdanu nie zawahali się oddać życia
  ZA SAMĄ TYLKO OBIETNICĘ stowarzyszenia z Unią Europejską.
  Adam Michnik : „Moje marzenie: Stwórzmy np. POL- UKR, lub UKR – POL. Jeżeli zrobilibyśmy wspólny twór
  państwowy na przykład Pol – Ukr, lub Ukr – Pol, to będziemy państwem z którym będzie się musiał liczyć każdy i na
  Wschodzie i na Zachodzie. To jest olbrzymia szansa…ona jest realna.”
  – Nielegalne pomniki UPA w Polsce, tolerowane przez władze polskie.
  – Bohdan Osadczuk, przedwojenny komunista, a w początkach okupacji niemieckiej faszysta, komisarz niemiecki i
  depolonizator Chełmszczyzny, stypendysta Hitlera – w czasie wojny studiował w Berlinie i brylował w salonach
  dygnitarzy niemieckich – po wojnie znów komunista, doradca i zły duch kancelarii prezydenckich RP, gloryfikator dywizji
  Waffen SS-Galizien, zabiegał również o nadanie przez KUL doktoratu honoris causa Wiktorowi Juszczence. Został
  nagrodzony Krzyżem Komandorskim przez Lecha Wałęsę, a przez Aleksandra Kwaśniewskiego – Orderem Orła Białego.
  Ponadto otrzymał on wiele honorowych doktoratów od polskich uczelni.”
  Wiktor Juszczenko.
  Takich przejawów budowania Ukrainy upowskiej setki; otwarte i głośne w ukraińskich mediach.
  A tuszowane, zakłamywane w polskich prorządowych mediach.
  Np. o wystawie fotografii zabitego na Ukrainie dziennikarza rosyjskiego Andrieja Stienina: GW: „skandaliczna wystawa…rzekome ofiary ukraińskiej agresji…fotograf ponoć zginął…wyssane z palca oskarżenia…Rosyjska propaganda w Warszawie. Skandaliczna wystawa w hotelu Victoria…propagandowa wystawa o rzekomych zbrodniach…

 28. Aro said

  Re. 17

  No ja właśnie o 39 piszę. Rozumiem, że Rosjan wykorzystało odpowiednie środowisko do swoich celów, ale ich działania na terenie Polski są niezaprzeczalne. Wschodnia ściana do dziś ich wizytę wspomina z „rozrzewnieniem”.

 29. Marucha said

  Re 28:
  A Pan swoje…. ZSRR = Rosja.
  Niech Pan spyta jeszcze żyjących Polaków, z jakim rozrzewnieniem wspominają działalność pewnych instytucji działających w ramach Państwa Polskiego za czasów wczesnego PRL. Niech Pan jeszcze spyta, jaka to narodowość dominowała w ich kierownictwie. Przy okazji można się dowiedzieć i o rdzennych Polakach im się wysługujących.
  Tak samo „niezaprzeczalny” jest udział polskich żołnierzy w bandyckich awanturach USRaela i NATO. I co, czuje się Pan temu winny?

 30. Aro said

  Panie Marucha

  Ja nigdzie nie postawiłem znaku równości między ZSRR a Rosją. Pisaliśmy o Armii Czerwonej.

  „Tak samo „niezaprzeczalny” jest udział polskich żołnierzy w bandyckich awanturach USRaela i NATO. I co, czuje się Pan temu winny?”

  Nie, nie czuję. Nie czuję też zadowolenia z tego faktu. Jestem wręcz z tego powodu zły, że występujemy w roli chłopców na posyłki.

  Czy nie myśli Pan, że podobnie czuło wielu Rosjan w stosunku do ZSRR? – admin

 31. NICK said

  (26).
  P. Boydar. Zła interpretacja… .
  To dla poczytujących ku świadomości jak i poczynieniu kroków adekwatnych.
  [ciepło, woda/żarło, bronia et cetera]

 32. Boydar said

  Dobra, dobra, kretem Pan jesteś i tyle. Masz Pan szczęście, że na krety to ja ekologicznie – śledzikiem !

 33. Griszka said

  @10 Aro
  Wcześniej podałem ten cytat i pytałem czemu pisiory nie obrażają się na gloryfikację Lenina albo Armii Czerwonej, gdy robią to ich „ukraińscy bracia’, ale denerwują się, gdy Rosjanie wspominają ten temat. Nie będę za każdym razem się powtarzał. Zarzucanie mi, że neguje zbrodnie Armii Czerwonej na Polakach jest zwykłym oszczerstwem i wyjątkowo nędznym chwytem z pańskiej strony.
  Zbrodniczych tradycji Armii Czerwonej nikt dziś nie kontynuuje w przeciwieństwie do tradycji bojówek UPA, które zostały reaktywowane i ponownie uzbrojone w czasach, gdy nasza armia za chwile przestanie istnieć, a zwykli Polacy nie mają broni.

  @20 Krzysiek
  „Panie Gajowy czy Pan zaprzecza mordowaniu Polaków w Katyniu ?,wysyłania setek tysięcy ludzi do obozów na Syberii ?”
  Pan mówi o zbrodniach NKWD, a nie Armii Czerwonej.

 34. marrkerr said

  Dziękuję za tę dyskusję, a przy okazji Pan Gajowy zgromadził linki w temacie Katynia w jednym miejscu, co pozwoliło mi za przeproszeniem spedeefować strony. A przy okazji pytanie: czy to naruszenie praw autorskich?

 35. Boydar said

  200 rubli co łaska …

 36. slowianin said

  Kult UPA http://www.youtube.com/watch?v=J8u31Ot_sb8

 37. Filo said

  Czy mozliwy jest pokoj na Ukrainie?
  Da!

  How do you pronounce: Peace-da

  http://whatreallyhappened.com/IMAGES/UkraineStarWars/1.html

 38. hnatusko said

  Mógłby ktoś przypomnieć link z filmem, na którym było widać mądrych rabinów, odprawiających kabalistyczny rytuał na rzecz „utopienia Ukrainy we krwi”? Ten film był w Gajówce kilka miesięcy temu.

 39. NICK said

  (38) Paaanie Hnatusko. Słowo ‚mądrych’ – przymiotnik, uzupełnił Pan rzeczownikiem – rabinów. Mało adekwatnie.
  Znaczy: rzeczona mądrość rabinów, jest MĄDROŚCIĄ? W rozumieniu Kościoła. PanaChrystusowego?
  „Mądrzy” rabini? Czy? Inni rabini? A, teraz, przymiotniki – dowolne.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: