Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Bezpartyjna o Wolne tematy (08 – …
  1957 o Trucie kurczaków w USA?
  Bezpartyjna o Wolne tematy (08 – …
  Marian Max Kolanko o Polskość czarnych Polaków na…
  Yagiel o Wolne tematy (08 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (08 – …
  Kojak o Tymoszenko pod palmami
  Bezpartyjna o Wolne tematy (08 – …
  Listwa o Przejściowe trudności z ostate…
  Bezpartyjna o Siergiej Andriejew: Jesteśmy p…
  Łowca głuptaków o Najpierw czołgi, później broń…
  Echo z Węgier o Viktor Orban: Zachód jest w st…
  Kojak o Najpierw czołgi, później broń…
  Liwiusz o Viktor Orban: Zachód jest w st…
  Bezpartyjna o Łukaszenka wyciąga rękę do skr…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Rocznica powstania UPA świętem narodowym Ukrainy

Posted by Marucha w dniu 2014-10-15 (Środa)

Czy poniższa informacja wstrząśnie zaczadzonym polskim społeczeństwem? Czy w ich tępych mózgownicach pojawi się choć cień zrozumienia, kogo popierali? Czyją sławę głosił Jarosław Kaczyński?
Nie. Nie ma szansy. Rozpad funkcji kory mózgowej jest nieodwracalny.
Admin

Ukraiński prezydent Petro Poroszenko w dzisiejszym [14.10.2014] swoim rozporządzeniu napisał: „W celu uhonorowania męstwa i heroizmu obrońców niepodległości i integralności Ukrainy, wojskowych tradycji i zwycięstw ukraińskiego narodu, a także dalszej budowy mocnego patriotycznego ducha w społeczeństwie, postanawiam ustanowić na Ukrainie święto – Dzień Obrońcy Ojczyzny, który obchodzony będzie corocznie 14 października”.

Skąd taka data? 14 października 1942 r. utworzona została Ukraińska Powstańcza Armia, odpowiedzialna za ludobójstwo dokonane na Kresach Wschodnich oraz na Lubelszczyźnie i Podkarpaciu.

W ten sposób „król czekolady” dał w twarz rodzinom pomordowanych przez banderowców Polaków, Żydów, Ormian, Czechów i sprawiedliwych Ukraińców oraz wszystkim tym, którzy od dziesiątków lat walczą o prawdę o ludobójstwie i o upamiętnienie ofiar.

Równocześnie ta decyzja to miód na serce tak dla bojowników z Prawego Sektora i tzw. batalionów ochotniczych, jak i dla polskich „piewców” Majdanu, w tym zwłaszcza dla Adama Michnika i Tomasza Sakiewicza oraz ich podwładnych, a także dla wszystkich tych, którzy od wielu miesięcy w pocie czoła pracowali na „ociepleniem” wizerunku Bandery i UPA.

Ciekawy jestem, co ci ostatni teraz zrobią? Pobiegną z kwiatami i gratulacjami do ambasady Ukrainy? Otworzą butelkę szampana i wzniosą toast za pomyślność ukraińskiej armii w jej dzisiejsze, nowe święto? Czy też krzykną „Polacy, nic się nie stało” i będą dalej wzywać do wspierania ukraińskich bojowników np. poprzez zakup hełmów i kuloodpornych kamizelek?

Za to wszystko trzeba koniecznie w najbliższych wyborach samorządowych i parlamentarnych rozliczyć tych polskich polityków, którzy przyłożyli rękę do gloryfikacji zbrodniarzy z UPA i SS Galizien.

http://www.isakowicz.pl

Komentarzy 5 do “Rocznica powstania UPA świętem narodowym Ukrainy”

 1. hji said

  http://cyklista.wordpress.com/2014/10/15/zydowskie-spojrzenie-na-ukraine/

 2. Joannus said

  ”Za to wszystko trzeba koniecznie w najbliższych wyborach samorządowych i parlamentarnych rozliczyć tych polskich polityków,”

  Język postulatywny słodki jak miód . Tymczasem nasi bracia i siostry w III RP już 25 lat rozliczają z wiadomym skutkiem ”polskich polityków”.
  Jeżeli ks Zalewski rozumie rozliczenie jako wygraną w wyborach dla PIS, to tylko wypada zacytować trafne słowa Gospodarza
  – ” Czyją sławę głosił Jarosław Kaczyński? Nie. Nie ma szansy. Rozpad funkcji kory mózgowej jest nieodwracalny.”

 3. NICK said

  Księże Isakowiczu… .Nie ma wyborów, przeca.

  Sprawy źle się mają. Jesteśmy w matni. Państwo niemieckie, „ukraina”, „polskie” – nierząd i knesejm, zaczadziałe polactfo… .

 4. Stary warszawiak said

  Tylko dzisiaj dzięki księdzu Isakowiczowi, oraz portalowi gajowego Maruchy młodzi Polacy troszkę wiedzą jaka to swołocz był ten Bandera i jego banda.

 5. inka said

  Informacji o tych faktach próżno szukać w „polskich”mediach” – myślący człowiek odczuwa coraz większą bezsilność i frustrację – wiedząc, że skutki bezrozumnych działań rządzących i popierających ich bezrefleksyjnie mas dotkną niestety wszystkich na danym terytorium – internauci piszący z zagranicy czasem pozwalają sobie na fanfaronady, co to by nie zrobili albo są pełni dobrych rad co to należy robić – bezpieczni o setki kilometrów od ewentualnych skutków tych dobrych rad – dla przeciętnego zjadacza chleba w Polsce większą tragedią jest brak kasy na ratę niż marsze na Ukrainie – codzienność skutecznie zabija w ludziach idee i przekonania – nie ma refleksji, że lekceważenie tego może problem raty uczynić absolutnie nieznaczącycym w obliczu wojny…toudizm ( na mnie nie padło więc co mi do tego) Polaków jest egzystencjonalny- przyziemny a nie wynikający z charakteru. Polacy martwią się jak przetrwać kolejny dzień, wiec coś co dopiero „kiedyś” będzie nie jest dla nich teraz znaczące. Myślenie nad tym od mas miała przejąc elita – ci którzy naród poprowadzą w dobrym dla niego kierunku. Tylko że albo jej nie ma albo się sprzedała. Nie ma co pomstować na lekceważenie wieści z Ukrainy przez zmęczonego po szychcie górnika czy kasjerkę z marketu – tragedią jest to, że nie chcą widzieć problemu ci, którzy mają wiedzę i czas by się nad nim zastanowić. I władzę by zareagować. Tak mi się wydaje.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: