Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Greg o Dr Paul Marik, wyklęty lekarz…
  minka o Włosi odrzucili globalizm, ter…
  osoba prywatna o Wolne tematy (67 – …
  OutsiderR o Polska przygotowuje się na „in…
  lewarek.pl o „Złamanie hegemonii jest…
  wewewe o „Złamanie hegemonii jest…
  osoba prywatna o Wolne tematy (67 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (67 – …
  Emilian58 o Sprawy ważne i ważniejsze
  Ignorant o Polska przygotowuje się na „in…
  osoba prywatna o Wolne tematy (67 – …
  revers o „Złamanie hegemonii jest…
  Barbara Chojnacka o „Złamanie hegemonii jest…
  osoba prywatna o Wolne tematy (67 – …
  NC o Polska przygotowuje się na „in…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 620 obserwujących.

Sprawy ukraińskie – grożąca katastrofa gospodarcza i zbrodnie wojenne

Posted by Marucha w dniu 2014-10-15 (Środa)

Patruszew: Bez Rosji Ukrainę czeka katastrofa

Pełne zerwanie stosunków będzie ciosem dla Rosji i katastrofą dla Ukrainy. Taką opinię wyraził sekretarz Rady Bezpieczeństwa FR, Nikołaj Patruszew.

Powiedział on, że kijowskie władze powinny trzeźwo ocenić rzeczywistą sytuację i zrozumieć, że „nie ma alternatywy dla rozwoju stosunków z Rosją”.

Patruszew przypomniał, że stosunki gospodarcze i kulturowe państw tworzyły się przez wieki. „Nieprzypadkowo prezydent Petro Poroszenko zmuszony jest podnieść kwestię odroczenia realizacji gospodarczej części podpisanej już umowy stowarzyszeniowej Ukrainy z UE” – oświadczył sekretarz Rady Bezpieczeństwa.

http://polish.ruvr.ru/2014_10_15/Patruszew-Bez-Rosji-Ukraine-czeka-katastrofa-0733/

UE ponosi odpowiedzialność za to, co dzieje się na Ukrainie

UE ponosi dużą część odpowiedzialności za to, co dzieje się na Ukrainie – oświadczył eurodeputowany z Grecji, członek frakcji lewicy w Parlamencie Europejskim, Georgios Katrougkalos.

Powiedział on, że UE zignorowała fakt, iż Ukraina była krajem głęboko podzielonym z bardzo słabym społeczeństwem obywatelskim i partiami politycznymi. Według Katrougkalosa zakazanie działalności Komunistycznej Partii Ukrainy zradykalizuje sytuację i będzie sprzyjać aktywizacji neofaszystowskich elementów.

Eurodeputowany uważa, że w Europie nie można tolerować braku poszanowania dla podstawowych praw politycznych.

http://polish.ruvr.ru/2014_10_14/UE-ponosi-odpowiedzialnosc-za-to-co-dzieje-sie-na-Ukrainie-0600/

Moskwa nie pozwoli na przemilczenie zbrodni wojennych na Ukrainie

Rosja proponuje zwołanie specjalnego Światowego Forum w sprawie sytuacji na Ukrainie. 14 października poinformował o tym Przewodniczący Rady do spraw Praw Człowieka Rosji przy Prezydencie Federacji Rosyjskiej Michaił Fiedotow.

Posiedzenie Rady z udziałem prezydenta Władimira Putina odbyło się 14 października w Moskwie i oczywiście znaczna jego część była poświęcona katastrofalnej sytuacji ludności na obszarach dotkniętych operacją pacyfikacyjną Kijowa na południowym wschodzie kraju.

Moskwa już oświadczyła, że nie pozwoli na „przemilczenie” lub „zapomnienie” o zbrodniach ukraińskiego wojska oraz Gwardii Narodowej w południowo-wschodniej części kraju, oraz będzie domagała się od organizacji międzynarodowych przeprowadzenia pełnego dochodzenia w sprawie zbrodni w Donbasie i Ługańsku.

„Wydarzenia na Ukrainie ujawniły pełnowymiarowy kryzys prawa międzynarodowego, podstawowych zasad Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka i Konwencji o zapobieganiu i karaniu zbrodni ludobójstwa” – powiedział Władimir Putin.

Jesteśmy świadkami podwójnych standardów w ocenie zbrodni przeciwko ludności cywilnej na południowo-wschodniej Ukrainie, łamania podstawowych praw człowieka do życia i bezpieczeństwa osobistego. Ludzie są torturowani, poddawani okrutnym i poniżającym karom, dyskryminacji oraz niesprawiedliwym decyzjom. Niestety wiele międzynarodowych organizacji zajmujących się prawami człowieka po prostu przymyka oczy na to co się dzieje, obłudnie od tego się odwraca.

Dla Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu pod koniec tego roku rozpocznie się napięty okres: sąd czeka kolosalna fala pozwów przeciwko Kijowowi ze strony mieszkańców południowo-wschodniej Ukrainy. Tych, którzy musieli uciekać przed bombardowaniami, którzy stracili bliskich, którzy stracili swoje domy, firmy i majątek. Na chwilę obecną jest około 800 tysięcy takich osób.

Rosyjscy prawnicy, którzy pomagają ukraińskim uchodźcom w przygotowaniu dokumentów, mówią, że gotowych jest około 200 pozwów. Jednak to tylko kropla w morzu. Władze w Doniecku i Ługańsku twierdzą, że zamiar złożenia pozwu przeciwko Kijowowi wyraziło już około 13 tysięcy osób. Jeśli wziąć pod uwagę, że jedna sprawa toczy się w sądzie około 3 do 5 lat, to Strasburg zostanie zalany nimi na kilka wieków do przodu.

Ukraińscy wojskowi oraz Gwardia Narodowa nadal w sposób rażący naruszają podstawowe prawo człowieka – prawo do życia. Niezależnie od zawieszenia broni ostrzeliwują miasta Donbasu, oświadczył pełnomocnik MSZ FR ds. praw człowieka, demokracji i nadrzędności prawa Konstantin Dołgow.

Eksperci w Doniecku, w tym również eksperci Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie, wciąż znajdują masowe groby z ludzkimi szczątkami, straszne dowody okrucieństwa katów w obwodzie donieckim. Mowa wyłącznie o cywilach. Znaleziono okaleczone szczątki już co najmniej 400 osób. Są to kobiety i mężczyźni, cywile. Wielu z nich zginęło od strzału w głowę. Tereny pochówków wcześniej znajdowały się pod kontrolą Gwardii Narodowej Ukrainy. Za te zbrodnie przyjdzie odpowiedzieć.

Jednak nie tylko rosyjskojęzyczna ludność południowego wschodu, na której Kijów dokonał otwartego ludobójstwa, cierpi z powodu nacjonalistycznego ciosu Majdanu. Towarzystwo Kultury Węgierskiej na Zakarpaciu przygotowało pozew przeciwko władzom Ukrainy do Europejskiego Trybunału pod zarzutem pozbawienia zakarpackich Węgrów prawa do posiadania własnego przedstawiciela w Radzie Najwyższej. Na ukraińskim Zakarpaciu mieszka ponad 152 tysięcy Węgrów, co jest wystarczającą liczbą do stworzenia specjalnego okręgu wyborczego. Jednak Kijów odmawia uznania ich prawa do reprezentacji w parlamencie i możliwości wyboru własnych deputowanych w przedterminowych wyborach 26 października.

Wojna na wschodzie Ukrainy to klasyczny pokaz tego, co się stało, gdy podjęto próbę rozprzestrzenienia trującej psychologii Majdanu na cały kraj. Operacja antyterrorystyczna Kijowa jest w rzeczywistości operacją pacyfikacyjną, mówi dyrektor ukraińskiego oddziału Instytutu Krajów Wspólnoty Niepodległych Państwa Denis Denisow.

Jest to operacja, której celem jest stłumienie buntu, alternatywnego punktu widzenia na rozwój kraju. Giną cywile. Trwa wojna domowa i cierpią przez nią wszyscy bez wyjątku obywatele Ukrainy. Jednak dla elity politycznej w Kijowie sytuacja ta stała się rodzajem „normalnego stanu”. Wielu uważa, że tylko dzięki wojnie można zaprowadzić porządek w kraju.

Rosyjskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych przygotowało już dwie „białe księgi” w sprawie zbrodni wojennych Kijowa na południowym wschodzie oraz ukraińskich neonazistów w Odessie, Mariupolu i innych miastach kraju. Zgromadzono w nich rzeczywiste materiały, dowody fotograficzne i wideo, zeznania tysięcy świadków.

Główne wnioski obu publikacji – łamanie praw człowieka ma charakter powszechny i systematyczny. Ludzie są porywani i wywożeni do nieznanych miejsc bez postawienia im zarzutów, bezkarnie są rabowani i zabijani. Organy powołane do ochrony praworządności, są bezczynne. Samozwańczy rząd nawołuje do międzyetnicznej nienawiści i ludobójstwa wielomilionowej rosyjskojęzycznej części własnego narodu.

Komitet Śledczy Rosji wszczął również postępowanie karne przeciwko ministrowi spraw wewnętrznych Awakowowi, oligarchowi Kołomojskiemu, dziesiątkom ukraińskich wojskowych, dowódców Gwardii Narodowej oraz prywatnym batalionom.

Rosyjska delegacja zamierza w styczniu przedstawić przed Zgromadzeniem Parlamentarnym Rady Europy specjalne oświadczenie w sprawie zbrodni wojennych Kijowa.

http://polish.ruvr.ru/2014_10_14/Moskwa-nie-pozwoli-na-przemilczenie-zbrodni-wojennych-na-Ukrainie-8910/

Komentarzy 7 do “Sprawy ukraińskie – grożąca katastrofa gospodarcza i zbrodnie wojenne”

 1. lopek said

  Po raz kolejny podjudzeni Słowianie bezkrytycznie się mordują i jak tu nie wierzyć, że żmijowe plemię – to rzeczywiście żmijowe plemię, czerpiące moc z samego piekła.

 2. Joannus said

  Demon zniszczenia cywilizacyjnego ze znamieniem pentagramu, pięcioramiennej gwiazy, zaatakowal w 1917 Rosję. Nie przestaje do dziś stakować kolejno państw i narodów, ostatnio z taką samą albo takimi samymi ”gwiazdkami” zagościł w Ukrainie. Gdzie się pojawi tam mordy i niszczenie dorobku, czyli dosłownie żniwa pikeła

 3. Filo said

  To nawet strach ogladac: Kogo polskie wladze popieraja???

  Ukraine crisis: Donbas. Chronicle of genocide:

 4. Kronikarz said

  I co Nato Zachód teraz ?

 5. Siggi said

  http://www.fakt.pl/wydarzenia/iii-wojna-swiatowa-usa-szykuja-sie-do-konfliktu-z-rosja-chinami-i-,artykuly,495696.html

 6. Kazik said

  ad 3 Panie Filo , władze w Polsce lub „polskie ” władze .

 7. Boydar said

  Słusznie !!!

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: