Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Anzelm o Struktura muzyki
  Anzelm o Między prawdą, mitem, ideologi…
  prostopopolsku o Zatrzymanym w Mariupolu Chorwa…
  bryś o Zatrzymanym w Mariupolu Chorwa…
  bronek o Filozoficzny wymiar Specjalnej…
  Jack Ravenno o Wolne tematy (59 – …
  prostopopolsku o Struktura muzyki
  Jack Ravenno o Zatrzymanym w Mariupolu Chorwa…
  Wojtek. o Policja twierdzi, że „wracają…
  rzeczpospolitapolska o Struktura muzyki
  AlexSailor o Rosjanie Południowi, nie …
  revers o Gotowana na twardo globalistyc…
  zagobasum o Zatrzymanym w Mariupolu Chorwa…
  AlexSailor o Rosjanie Południowi, nie …
  AlexSailor o Zatrzymanym w Mariupolu Chorwa…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 616 obserwujących.

„Marsze pod znakiem tryzuba”

Posted by Marucha w dniu 2014-10-16 (Czwartek)

Wywiad z politologiem profesorem Adamem Wielomskim na temat marszy banderowców w Kijowie i innych miastach ukraińskich.

Wczoraj ulicami Kijowa i innych ukraińskich miast pod banderowskimi sztandarami maszerowali tysiące wyznawców ukraińskiego nacjonalizmu. Temu wtórowało skandaliczne rozporządzenie prezydenta Poroszenki o ustanowieniu święta – „dnia obrońców ojczyzny” na cześć utworzenia UPA, odpowiedzialnej za ludobójstwo dokonane na Polakach, Żydach i sprawiedliwych Ukraińcach. Co Pan Profesor o tym myśli?

– Powiem od razu, że nie dziwię się z powodu takiego właśnie rozwoju wydarzeń, gdyż siły polityczne, które przejęły władzę po rewolucji na Majdanie i rządzące obecnie na Ukrainie, otwarcie działały i nadal działają w ramach tradycji UPA. Różnica ich aktualnych zwolenników polega jedynie na poziomie radykalizmu: prezydent spokojnie, bez specjalnego hałasu ogłasza nowe święto państwowe, natomiast zdecydowanie nastawiona nacjonalistyczna opozycja wychodzi na ulice.

Jednak należy pamiętać, że te tradycje – skrajnie nacjonalistyczne – zawierają w sobie nie tylko dążenie do niepodległości, lecz również jawną chęć pozbawienia wszelkich praw mniejszości narodowych i dalszego prowadzenia czystek etnicznych. Jest to już tendencją skrajnie niebezpieczną. Moim zdaniem, ci, którzy popierają aktualne władze Ukrainy za granicą, nie mogą lekceważyć tego faktu. Inaczej to będzie oznaczać, że nie potrafią należycie oceniać oczywistych rzeczy.

Czy nie dziwi Pana Profesora, że na dzisiejszych polskich portalach opiniotwórczych tak mało pisze się o tym, co wczoraj działo się w Kijowie? Czy nie świadczy to o zatajaniu przed opinią publiczną prawdziwego stanu rzeczy na Ukrainie?

– Niektóre portale mimo wszystko wspomniały o tym fakcie, zresztą od razu sugerując rosyjską prowokację. Obserwując to, co się dzieję, mogę powiedzieć, że liczne polskie media podają wydarzenia według własnego widzimisię i bardzo często po prostu je przemilczają. Przy czym jest to robione w sposób świadomy i ukierunkowany – chodzi im o wspieranie rewolucji na Ukrainie za wszelką cenę, gdyż wyraźnie zarysowują się tu interesy polityczne i gospodarcze Stanów Zjednoczonych a także Niemiec. Polskie media, które zdają sobie sprawę z całej symboliki wydarzeń i pamiętają o Polakach, którzy zginęli z rąk banderowców, pod wpływem tych dwóch mocarstw ulegają Zachodowi.

Co czeka Ukrainę po wyborach do Rady Najwyższej, skoro nacjonaliści spod znaku tryzuba w obecnych władzach grają pierwsze skrzypce?

Zakładam, że nikt tego nie wie. Wybory na Ukrainie są nieobliczalne, gdyż państwo znajduje się w stanie wewnętrznego upadku, jest zarządzane przez oligarchów, gospodarka leży w ruinach, a społeczeństwo tkwi w napięciu. W tych warunkach, jak wiemy z historii, ugrupowania nacjonalistyczne w pełni mogą odnieść sukces.

http://polish.ruvr.ru

Komentarzy 13 do “„Marsze pod znakiem tryzuba””

 1. MatkaPolka said

  Ogarnia mnie przerażenie – Coraz większa część społeczeństwa Ukrainy popiera zbrodniczą, satanistyczną ideologię UPA- Bandera- Doncow

  Zmuszana terrorem fizycznym i medialnym do popierania – tej antyludzkiej ideologii i prądów – przy bezlitosnym likwidowaniu opozycji, mordowaniu bezbronnych ofiar – tak było podczas II wś. za UPA, tak jest i teraz ;

  Oni są zarażeni – chyba tylko EGZORCYZMY potrafią wypędzić szatana z ich dusz.

  CI LUDZIE NA UKRAINIE SĄ OPANOWANI PRZEZ DEMONA – maja zatrute dusze okultyzmem, satanizmem, żydzizmem, faszyzmem, zabijaniem i mordowaniem.

  I o dziwo popierani przez światowy satanizm – UE i USA – i na to płyna pieniadze i wspierana jest agresja militarna

  Tylko ci wszyscy Bojownicy o Wolność Ukrainy – nie chca wcale Wolności dla narodu – chcą ten naród PODPORZĄDKOWAC i oddac kraj w rece swoich Panow – Niemcow i USA

 2. Dictum said

  „I o dziwo popierani przez światowy satanizm – UE i USA” – żadne „o dziwo”. Zaplanowane i z żelazną konsekwencją realizowane.
  Tylko egzorcyzmy i nasz Różaniec!

 3. inka said

  ad 1. Zwykli ludzie może po prostu się boją i stosują mimikrę by przetrwać… fanatyzmy popierane przez aparat przymusu rodzą u zwykłych ludzi zdroworozsądkowe mechanizmy przystosowawcze – czy moralne – nie zawsze – ale przetrwanie to podstawa. „kto nie skacze ten Moskal” – i wszyscy na koncercie skaczą…np. kiedyś w Polsce był owczy pęd prokościelny teraz antykościelny – teraz czarnym ludem jest Rosja. W tak dupokratycznym kraju jak Polska pracownik skarżący się na mobbing swojego pracodawcy czy niewypłacana pensję w tv ma zmieniony głos i wypikselowaną twarz… bo pracodawca tego człowieka jest mocniejszy niż cały aparat państwowy – bo ten ma tego pojedyńczego człowieka gdzieś – i ten człowiek o tym niestety wie – dlatego bezkarność policjantów, prokuratorów, urzędników i reszty ten bandy rośnie. Skoro w dupokracji legalnie działajacego państwa boimy się urzędników czy policjantów to co się dziwić Ukraińcom że się boją w sytuacji gdy państwa de facto nie ma, a ci co rzekomo je reprezentują chcą takich a nie innych zachowań? Kiedyś wymagali by zabić własnoręcznie członka rodziny co był Polakiem… po prostu historia zatoczyła koło – każdego zmuszą. Jednostki się postawią – i ich geny zgina razem z nimi w bezimiennych mogiłach. To przykre ale przetrwają konformiści. I może gdy sytuacja nie będzie zagrażać realnemu życiu zaczną powoli i stopniowo podkopywać powstały układ.

 4. Jacek said

  „chodzi im o wspieranie rewolucji na Ukrainie za wszelką cenę, gdyż wyraźnie zarysowują się tu interesy polityczne i gospodarcze Stanów Zjednoczonych a także Niemiec. Polskie media, które zdają sobie sprawę z całej symboliki wydarzeń i pamiętają o Polakach, którzy zginęli z rąk banderowców, pod wpływem tych dwóch mocarstw ulegają Zachodowi.”

  jakie polskie media ? czy rozum stracil czy o droge pyta?

 5. MatkaPolka said

  Hitler a sprawa Ukraińska

 6. NICK said

  (1, 3)
  Tak. Niestety.

 7. dziadeksley said

  ble ble ble bla bla bla,
  a ja żałuję, że swego czasu nie miałem przy sobie pieniędzy i na targowicy nie kupiłem, a był niezły kałach i do tego wiadro partonów.
  Bo jak mi tu zawitają ukry to będą nowe łuny w bieszczadach.
  A do obrony co? nóż kuchenny?
  Bo „niby nasi” są jak przed II wojną – „Silni, Zwarci, Gotowi” – ale do ucieczki, już nie do Rumunii ale dalej.

 8. marta15 said

  Reaktywuja te demoniczne duchy Bandery, UPA, ONU po to, aby rozpalic jeszcze wiekszy ogien nienawisci na Ukrainie.
  Ogien, ktory wedlug planow gloabalistow ma byc zarzewiem nowej wojny w Europie.
  I boje sie, ze do tego wkrotce dojdzie.

 9. marta15 said

  wiekszosc tu komentujacych NIE zdaje sobie sprawy, ze sprawy sa juz na ostrzu noza.
  To kwestia bardzo niedlugiego czasu gdy caly swiat stanie w pozodze i wszystkie dotyczczasowe genocides to bedzie pikus przy tym. Tu co szykuja nam w Ameryce Pln. Sprawa z tzw swinska grypa im nie wypalila to przygotowali nam kolejna infekcje. Tym razem o wiele grozniejsza. Wyciagneli tez wnioski z nieudanego przekretu z grypa i tym razem pewnie im sie powiedzie.
  „..NIH: ‘vaccinate the whole country’ with experimental Ebola vaccine…”

  http://www.mostholyfamilymonastery.com/news/nih-vaccinate-whole-country-experimental-ebola-vaccine/
  warto zaznaczyc ,ze firma kotra juz niby robi te „eksperymentalne” szczepionki to demoniczna firma
  Glaxo Smith Kline, ktora ma na swoim koncie rozliczne oszustwa i przekrety.
  Ostatnio np: wywalili 45 litrow wirusa polio do belgijskiej rzeki.

  „..How convenient for the corrupt GlaxoSmithKline who is working as fast as they can to create an experimental, fast-tracked Ebola vaccine. The company was just slapped with a record $489 million fine in China last month after allegations surfaced in the United Arab Emirates of ‘improper payments’ and bribery in several Middle Eastern countries.

  They have also been found guilty of reportedly dumping 45 liters of polio virus in a Belgium river, and they are the subject of numerous lawsuits brought about by whistleblowers for ‘bad medicine.’ Cheryl Eckard, for example, a former employee for the pharmaceutical giant, has exposed GlaxoSmithKline’s fraudulent practices of delivering contaminated drugs – some even full of harmful bacteria – to the public……….”
  warto tez zaznaczyc ,ze BEZ „uzutecznych idiotow ” ci lidzerzy gloablistow goowno by osiagneli.
  Te cale tlumy , miliony bedace na ich uslugach, sa tak samo winni ZLA, jak i ci co tym steruja.
  Kopia grob dla swych wspolbraci, a przy okazji tez dla siebie i swych rodzin.
  Przy okazji tez kopia swoja wlasna droge do piekla.
  Jezli ktos wspomaga zlo,TO SAM STAJE zlem.
  nie ma innej opcji

 10. Filo said

  Nie dosc, ze hitlerowcy to jeszcze pedofile

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/chcial-przejsc-dniepr-i-donieck-z-banderowska-armia-teraz-bedzie-odpowiadal-za-propagande-w-ukrainskich-sluzbach

  Moze ich kiedys wszystkich wywioza:

 11. Jack Ravenno said

  @9 MARTA15 – to kolejny krok NWO do celu… Sami stwarzają problem i podają rozwiązanie a ludzie się cały czas na to łapią…

 12. NICK said

  (11) A, Pan, ciągle, łapie się. Na „wybory”? NWO?.
  Toż schizofrenia. Jakaś.

 13. marta15 said

  ad 11
  sobie tak ostatnio pomyslalam,ze ten caly przekret z ta niby „swynska grypa”, zaserwowany nam pare latek temu,
  to pewnie byl tzw drill, proba generalna przed glownym przedstawieniem.
  czyzby tym glownym przedstawieniem byla pandemia Ebolii?
  Wkrotce sie zapewnie przekonamy co nam globalna mafia ,( dzialajaca dzieki ochotnej i wydatnej pomocy i zaangazowaniu milionow uzytecznych idiotow) ,zaserwuje.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: