Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  corintians o Kim jest człowiek niezaszczepi…
  Jack Ravenno o Prof. Bogusław Paź: Prezenty m…
  Jack Ravenno o Kim jest człowiek niezaszczepi…
  Olo o Pogarsza się sytuacja na rynku…
  UZA o Wybór należy do Polski
  Zenon_K o Kto rządzi światem?
  niepostepowyoszolom o Endlösung dla nieszczepionych”…
  osoba prywatna o Wolne tematy (59 – …
  Krzysztof M o O szkodliwości demokracji…
  kontra o Wolne tematy (59 – …
  Greg o Wolne tematy (59 – …
  niepostepowyoszolom o Kto rządzi światem?
  Carlos o Wolne tematy (59 – …
  prostopopolsku o Kto rządzi światem?
  Carlos o Piskorski i Radzikowski o Andr…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 617 obserwujących.

Noworosja 15.10 dodatek nocny

Posted by Marucha w dniu 2014-10-16 (Czwartek)

Informacje pomijane w „naszych” mediach

Przykra sprawa

W czwartek, nad Ukrainne nadejdzie ściana deszczu. Oczekiwany jest też stopniowy spadek temperatury (a umowy gazowej nadal brak i zła Polska nie chce oddać węgla za darmo).

Lwów

15 października rodziny żołnierzy walczących w „siłach” ATO zablokowały ulice w centrum Lwowa. Ruch pojazdów został zablokowany na kilka godzin. Pomimo faktu, że Sztab Generalny obiecuje powrót 3 lwowskiego batalionu obrony terytorialnej do końca listopada, ich rodziny domagają się natychmiastowego powrotu do domu swoich bliskich, którzy walczą od kilku miesięcy w Donbasie.

Granica

Wesoły „premier” Upadłej – Jaceniuk kontynuuje genialny pomysł budowy ukrowskiej wersji The Wall (ściany). Wesołek stwierdził że formalnie i prawnie projekt jest już ukończony lecz nie ma go w istocie, ponieważ Rosjanom nie chce się nic budować.

Trzeba dodać że ta ściana mająca bronić granice upadłej jest zwykłym płotem z metalową siatką i drutem kolczastym na górze. Wg. miarodajnych źródeł podobna instalacja jest w stanie zatrzymać jedynie dzikie świnie lub inne szkodniki polne. Ten zabójczy projekt ma kosztować 500 mil euro (oczywiście ze środków unijnych).

Ługańsk – sprawa okrążonych 112 ukrów

Sprawa wreszcie się wyjaśnia. W gminie Bakhmutka bohaterskie siły upadłej, pomimo rozejmu i takich innych drobnostek, postanowiły przełamać linie obrony sił powstańczych. Co nadaje pikanterii tej informacji to fakt że ogłosił ją sam Dmitrij Tymchuk – główny propagandysta Kijowa od spraw wojskowych. Banderowcy przyznają że zgrupowanie Checkpoint 32nd czyli Gwardia Narodowa zostało otoczone. Ww. „ekspert” dodaje że siły banderowskie są ostrzeliwane z zalesionego terenu przez artylerie powstańców.

Aby zaradzić tej sytuacji banderowcy wysłali grupę czołgów które jak powszechnie wiadomo świetnie nadają się do walki w lesie. Teraz banderowcy namawiają OBWE by negocjowało zawieszenie broni.

Lotniskowiec Donieck

Docierają do nas sprzeczne informacje o tym co się dzieje na lotniskowcu. Jeśli by przefiltrować szum propagandowy to wygląda na to że trwają zacięte walki o kompleks parkingów który przechodzi z rąk do rąk. Banderowcy kontrolują także stary terminal gdzie znajdują się wcześniej opisywane bunkry.

Podsumowanie sytuacji militarnej w Donbasie.

Walki są toczone w rejonie osiedli Debalcevo, Chernukhin, Granitu, Piasku, Avdiyivka i, oczywiście, na lotnisku w Doniecku. Mieszkańcy Doniecka informują że kanonada trwa od wczesnych godzin porannych. Wieczorem słychać było też salwy ciężkich karabinów maszynowych. Na ostrzał skarżą się też mieszkańcy Chervonogvardeysky i Makeevki gdzie dziś został zniszczony jeden dom. Na szczęście uniknięto ofiar wśród ludności.

Pod Mariupol było stosunkowo cicho w porównaniu z poniedziałkiem. Trwa tam żałoba po ostrzelaniu procesji. W wyniku tego ostrzału zginęło siedmiu cywilów, 17 rannych. Władze DNR poinformowały że konturowane są walki w rejonie Nikiszin – na obrzeżach kotła Debaltsevskogo, gdzie siedzi kilkuset banderowców. Ataki są prowadzone przez obie strony.

Bardzo niespokojnie jest w miejscowości Gorlovka. Według mieszkańców życie toczy się tylko na przedmieściach. Centrum jest pod nieustannym ostrzałem. Trwają też walki na przedmieściach Ługańska gdzie jedno z osiedli jest kontrolowane przez wojska banderowskie. W wyniku walk zapaliła się elektrownia w Ługańsku.

W Ministerstwie Obrony Ukrainy czekają na zamieszki na zachodniej Ukrainie, organizowane podobno przez FSB i GRU

Doradca Ministerstwa Obrony Alexander Danyluk powiedział, że po wyborach do Parlamentu spodziewać się należy ogromnych działań separatystycznych w kraju – tym razem, w zachodnich regionach. Według niego, działania te będą organizowane przez partie polityczne, które nie wejdą do Rady Najwyższej.

Nietrudno się domyślić, że doradca Ministra wcześniej oskarżany o współpracę z służbami specjalnymi Federacji Rosyjskiej chce zamanifestować naprawdę banderowską postawę. Jest też możliwość że ww. raport jest przygrywką do czystek na zachodniej Upadłej. Przypomnijmy, że w dniu 14 października ukraiński stróż prawa już oskarżał rosyjskie służby o organizacje zamieszek nacjonalistów przed Radą Najwyższą w Kijowie. Słowa podobno nic nie kosztują jednak u banderowców jak zawsze kiepsko z dowodami.

W Charkowie amerykańscy najemnicy – na dodatek murzyni

Korespondentka „National Control” Alena Kochkina nagrała z ukrycia w Charkowie amerykańskich najemników. Nagranie zostało potwierdzone przez naocznych świadków.

Najemnicy w liczbie 20 murzynów przebywali w jednym z hoteli w mieście o sympatycznej nazwie nazwie „-2”. Niestety najemnicy zachowywali się co najmniej nieostrożnie. Według naocznych świadków organizowali ciągle pijackie orgie i doprowadzali do bójek. Obsługa hotelu określiła zachowanie dziwnych gości jako godne okupantów. [Sam tego chciałeś, Grzegorzu Dyndało – admin]

Informacje o tym że po stronie banderowców walczą najemnicy pojawiały się już wcześniej w mediach. Teraz co raz częściej napływają potwierdzenia tych doniesień. Młode pokolenie Upadłej ma dość władzy oligarchów i nie garnie się do obrony ich majątku. Skutkiem powyższej sytuacji jest to że wojsko banderowskie powoli zmienia się w zgraje płatnych zabójców i wyrzutków społeczeństwa przyjeżdzających z całego świata po łatwe unijne pieniądze.

Liga Północna zamierza rozpocząć walkę o uznanie aneksji Krymu

Włoska partia „Liga Północna” będzie nadal walczyć w Parlamencie Europejskim o uznanie zjednoczenia Krymu z Rosją, powiedział jej sekretarz krajowy, europoseł Matteo Salvini na spotkaniu w Dumie Państwowej.

Rosja idzie na ustępstwa w sprawie gazu. Ukraina dyktuje swoje warunki.

Wicepremier Ukrainy Władimir Groisman powiedział, że na poziomie ministerstwa rozważy wszystkie propozycje przedstawione przez Rosję i będzie opracować jednolite odpowiedzi oraz formalne decyzje, podaje raport ukraińskich mediów. Dziś okazało się, że rosyjski minister energetyki Aleksander Novak zaproponował, że Rosja proponuje Ukrainie bardziej elastyczny harmonogram spłaty 3,1 miliardów dolarów długu za gaz: 1,451 mld ma być zapłacona przed rozpoczęciem dostaw gazu a reszta kwoty – do końca roku. Powiedział też, że strona ukraińska nie zgodziła się z propozycją Rosji.

Ukraina wysłała do Komisji Europejskiej swoją wersję w której podstawowym elementem jest to że najpierw rozpoczną się dostawy gazu a następnie Upadła zadecyduje czy spłacić dług. Wygląda na to, że albo władze Upadłej tak głęboko wierzą że Europa ich ogrzeje ze względu na jakieś tam sentymenty, albo liczą na naiwność Rosjan …..

Ukraińskie firmy na skraju bankructwa – brak zleceń z Rosji

Pozostali pracownicy zatrudnieni jeszcze w firmie „Yuzhmash” napisali list otwarty do kierownictwa kraju, błagając o pomoc w rozwiązaniu problemów związanych z pogorszeniem się stosunków z Rosją. Zamówienia Rosyjskie stanowiły 80% totalnej sprzedaży firmy. Teraz koncern „Pivdenmash” jest praktycznie bankrutem. Yumz wypłaca tylko część wynagrodzenia lub obniża je o 7%. Niestety koszty utrzymania ciągle rosną w związku z nowymi podatkami. Problemy firmy znane są na całej Ukrainie bo z jej produkcją powiązane są setki innych zakładów – pod wykonawców.

Pracownicy firmy nie rozumieją sytuacji. Teraz kiedy kontakty z Rosją są praktycznie zerwane zakłady mogą przyjąć zamówienia z Ameryki lub Europy, ale tych zamówień brak. Pracownicy dostrzegają też inne zagrożenia. Redukcje objęły najsilniej działy projektowe w związku z tym nowych projektów brak a produkcja opiera się tylko na starych i wypróbowanych produktach. Dla firmy powstał plan naprawczy zatwierdzony na szczeblu rządowym lecz o dziwo utknął gdzieś pomiędzy różnymi opiniującymi agencjami. W końcu będzie tak stary jak i produkcja zakładu.

W podobnej sytuacji znajdują się zakłady lotnicze. Ponieważ eksport do Rosji został poważnie ograniczony (blokada zamówień wojskowych) liczba zamówień spadła o 60%. Na razie wysłano 100% zamówionego przez Rosjan towaru, bo za niego zostały wpłacone zaliczki. Nowych zamówień brak, bo Europa nie potrzebuje części i maszyn opartych na rosyjskich technologiach. Już bez pracy pozostaje 2000 ludzi i liczba ta wzrasta z każdym dniem. Prezes Zarządu Valery Bobko mówi że zamówienia krajowe nie utrzymają zakładów bo Upadła produkuje rocznie 2 samoloty.

Według Dneprstata, spadek produkcji i zatrudnienia nastąpił w niemal wszystkich gałęziach przemysłu. Ogólna sytuacja jest dość skomplikowana twierdzą związki zawodowe. Największą obawą napawa możliwość wybuch niepokojów społecznych.

Kijów wyraził protest przeciwko przeprowadzeniu na Krymie ewidencji ludności

Minister finansów Upadłej powiedział, że jest spadek PKB i brak pieniędzy na gaz

Minister finansów Oleksandr Shlapak powiedział, że spadek PKB w 2014 roku może osiągnąć 9% i skarżył się, że rząd Ukrainy nie ma wystarczająco dużo pieniędzy, aby zabezpieczyć dostawy gazu na sezon zimowy. Europo pomóż!!!!

Ukraińska straż graniczna nie kontroluje 300 km granicy z Rosją w Donbasie

Jest to dość śmieszna informacja zważywszy na wcześniejsze wypociny Jaceniuka na temat budowy muru (siatki ) za 500 mil euro aby odgrodzić się od Rosji. Jak wcześniej napisano Upadła nie ma pieniędzy na rosyjski gaz, węgiel chce z Polski za darmo, ale siatkę za 500 mil kupować będzie …sic!

W rejonie Niszkin grupy milicji i ochotników przecięły szlak komunikacyjny dostarczający prowiant i zaopatrzenie wojskowe dla armii banderowskiej. Rejon ten jest pod nieustannym ostrzałem artyleryjskim. Mała wioska nagle stała się centrum zainteresowania wojskowych.

Podsumowanie wydarzeń z frontu armii południowo–wschodniej, które dotarły do nas na chwilę obecną:

W ciągu dnia ( do godziny 15 ) zarejestrowano 11 przypadków naruszenia zawieszenia broni. O 08.55 i 13.40 z terenu Kopca ostrzał przy pomocy konwencjonalnej artylerii terenu kopalni Komsomolec Donbasu oraz ulic Piotra i Pawła – 3 cywilów rannych. O 10.00, 14.40 i 18.00 z pozycji w pobliżu osady TREHIZBENKA artyleria samobieżna ostrzelała centrum wsi. Zniszczone zostały 3 domy. Jedna osoba zabita a 3 ranne. O godzinie 10.05 i 12.15 ze stanowiska w pobliżu osady STAROGNATOVKA ostrzelano zabudowania. Uszkodzone dwa domy i budynki gospodarcze, 2 zabitych i 5 cywilów rannych. 12.00 i 12.40 ze stanowiska w pobliżu osady Avdiyivka i Piasek ostrzelano z moździerzy i wyrzutni rakietowych północno-zachodnich obrzeża Doniecka. 3 domy uszkodzone, połamane linie energetyczne. 3 cywilów zostało rannych. 13.30 ze stanowiska w pobliżu osady LOPASKINO artyleria ostrzelała siły milicji – brak raportu o stratach. Wg. Danych wywiadu banderowcy dosyłają na front nowy sprzęt lecz brak im ludzi.

Film przedstawiający wszystkie działania bojowe z 15.10

Dobrej nocy życzę

Marx 8888
http://brukowiec.neon24.pl

Komentarzy 7 do “Noworosja 15.10 dodatek nocny”

 1. Nemo said

  Najbliższa zima wykończy te ścierwa. Tylko zwykłych ludzi żal…

 2. Plausi said

  ścierwa

  zawsze przeżyją i to dobrze, popatrzmy w Polsce, ofiarami są inni, jak ci na Wołyniu, o tych ofiarach ścierwa w Warszawie nawet nie wspomią, bo taka jest „prawda etapu”, Putin stara się im przypominieć.

 3. Plausi said

  Latarnie

  byłbym zapomniał, żcierwa to trzeba ekstra zawieszać na latarnia, żeby były w świetle lepiej widoczne. Latarni chyba dosyć a i czas ?

 4. Griszka said

  „Pracownicy firmy nie rozumieją sytuacji. Teraz kiedy kontakty z Rosją są praktycznie zerwane zakłady mogą przyjąć zamówienia z Ameryki lub Europy, ale tych zamówień brak.”

  W Polsce w podobny sposób załatwiono rolników. Nasz Wielki Sojusznik – USA ani myśli wypłacić nam z tego tytułu rekompensaty chociaż po raz kolejny prowadzimy dla nich dywersję.
  Już wiadomo o co chodziło Sikorskiemu z tym świadczeniem usług seksualnych Amerykanom za darmo. Ponosimy tylko straty na tym pożal się sojuszu, ale pisiorów i tak nic nie przekona. Oni dostają żołd z amerykańskiej ambasady jak każdy szanujący się cwel, więc reszta polskich gojów może nawet głodować.

 5. Griszka said

  Zobaczcie jak psiory pokroju Grajewskiego vel Żurawskiego próbują zakłamywać rzeczywistość, mimo że strona ukraińska twierdzi co innego:

  http://www.isakowicz.pl/index.php?page=news&kid=8&nid=9986

  Dla przykładu, Przemysław Grajewski vel Żurawski, namaszczony przez Jarosława Kaczyńskiego na kandydata na ministra spraw zagranicznych, napisał:

  „Z punktu widzenia realiów dzisiejszych jest to niezręczność w stosunku do Polski – sądzę jednak, że niezawiniona (…) Warto pamiętać, że w ukazie Poroszenki nie ma ani słowa o UPA – zatem wiązanie powołania Dnia Obrońców Ukrainy z wolą uczczenia antypolonizmu UPA nie ma pokrycia w rzeczywistości.”

  Za stroną prezydenta Poroszenki, fragment przemówienia z okazji Dnia Obrońcy Ojczyzny :
  http://www.president.gov.ua/news/31399.html

  «Наші Збройні Сили, Національна гвардія, прикордонники, силовики заслужено успадкували військову славу тих українців, які під час Другої світової захищали Вітчизну у лавах Червоної Армії. Захищати Вітчизну ми вчимося і на їхньому досвіді. Рівно як і на досвіді Війська Запорізького, січових стрільців і вояків УПА. І вже на власному героїчному досвіді Вітчизняної війни чотирнадцятого року», – сказав також Глава держави.
  :
  „Nasze Siły Zbrojne, gwardia Narodowa, funkcjonariusze służby granicznej zasłużenie odziedziczyli wojskową chwałę tych Ukraińców, którzy w czasie ii wojny światowej bronili Ojczyzny w szeregach Armii Czerwonej. Na ich doświadczeniach uczymy się bronić się ojczyzny.Dokładnie tak samo, jak na doświadczeniu wojska zaporoskiego, strzelców siczowych i żołnierzy UPA.”
  _
  Czyżby Grajewski był opłacany przez banderowców w celu zapewnienia im osłony propagandowej ?

  W oficjalnym dokumencie nie jest wymieniona żadna formacja wojskowa. Nie ma ani słowa o Armii Czerownej, UPA, wojsku zaporoskim itd. Grajewski liczy na to, że ludzie są idiotami i nie umieją się posługiwać Google albo nie sprawdzą u źródła jego rewelacji.

  http://www.president.gov.ua/documents/18252.html
  УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ № 806/2014

  Про День захисника України

  З метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності і територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг Українського народу, сприяння дальшому зміцненню патріотичного духу у суспільстві та на підтримку ініціативи громадськості постановляю:

  1. Установити в Україні свято — День захисника України, яке відзначати щорічно 14 жовтня.

  2. Визнати таким, що втратив чинність, Указ Президента України від 23 лютого 1999 року №202.

  Президент України П.ПОРОШЕНКО

  14 жовтня 2014 року

  Warto też zwrócić na 2 punkt tej krótkiej uchwały uchwały. 23 luty to data powstania Armii Czerwonej, która była upamiętniona Świętem Obrońcy Ojczyzny. Teraz święto zostało przeniesione na 14 października, kiedy oficjalnie utworzono UPA. Kto chce niech sobie wierzy w wydumane teorie wielokrotnie skompromitowanych propagandystów pisowskich i niech udaje, że nie ma w tym wszystkim koincydencji, gdzie jedną armię zamienia się na drugą.
  Każdy mądry pamięta cyrk z gloryfikowaniem Bandery przez tuzy Pomarańczowej Rewolucji, która była popierana ponad podziałami przez tych samych Michników, Bolków, Kwaśniewskich, Kaczyńskich i finansowana z tego samego źródła. Tylko głupiec nabiera się dwa razy na ten sam ograny numer.

  Nawet w mendiach dostrzegają tę dziwną zbieżność i ją podkreślają, ale pisiury niech dalej udają , że nic się nie stało, że wszędzie są nienawistni Moskale. Tego g**na już nie przykryją żadne kłamstwa Grajewskich czy Sakiewiczów ani zaklinanie się na ruskich agentów. Teraz każdy widzi gołą d**pę jaśnie cesarza i przypomina sobie widok parszywej banderowskiej mordy Juszczenki, którą stręczyła wcześniej jedyna koszerna prawica 🙂
  http://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-dzien-obroncy-ukrainy-w-swieto-upa-starcia-w-kijowie,nId,1535738

 6. Griszka said

  http://wpolityce.pl/swiat/217957-koniec-z-sowieckim-swietem-wojska-na-ukrainie-od-teraz-dzien-obroncy-ukrainy-bedzie-obchodzony-w-dniu-powstania-upa

  Wpolityce zorientował się nawet o co w tym wszystkim chodzi, ale beton pisowski, jądro ciemności wokół najjaśniejszego prezesa, nadal nie może się połapać w swoich matactwach. Czyżby przefaksowanie jakiejś instrukcji z Waszyngtonu tyle czasu zajmowało ? 🙂

 7. Zerohero said

  @6

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: