Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Wiodący niemiecki dziennikarz: CIA naciska na media by promowały III wojnę światową

Posted by Marucha w dniu 2014-10-17 (Piątek)

Udo Ulfkotte, były redaktor Frankfurter Allgemeine Zeitung, jednej z największych gazet w Niemczech, przyznaje, że pracował dla CIA. „Byłem dziennikarzem, przez około 25 lat, byłem kształcony w tym jak kłamać, zdradzać, i by nie mówić ludziom prawdy”, Ulfkotte powiedział RT. „Byłem wspierany przez Centralną Agencję Wywiadowczą, CIA. Dlaczego? Bo jestem pro-amerykański”.

Ulfkotte postanowił powiedzieć prawdę o korporacyjnych mediach kontrolowanych przez finansjerę, ponieważ obawia się wojny w Europie.

„Niemieckie i amerykańskie media próbują sprowadzić wojnę na ludzi w Europie, doprowadzając do wojny z Rosją. Minęliśmy punkt bez powrotu, i mam zamiar wstać i to powiedzieć… nie jest w porządku to, czego dokonywałem w przeszłości, aby manipulować ludźmi, aby siać propagandę przeciwko Rosji”.

Ulfkotte stwierdził również, że większość dziennikarzy w korporacyjnych mediach w Stanach Zjednoczonych i Europie jest „pod tak zwaną oficjalną przykrywką” pracując dla agencji wywiadowczej.

„Myślę, że tyczy się to szczególnie brytyjskich dziennikarzy, ponieważ mają znacznie bliższe stosunki. Dotyczy to szczególnie izraelskich dziennikarzy. Oczywiście francuskich dziennikarzy. […] Dotyczy to Australijczyków, [z] dziennikarzami z Nowej Zelandii, z Tajwanu, no cóż jest tam wiele krajów,” powiedział.

Kliknij, aby powiększyc

Operacja “Mockingbird”

Infiltracja mediów korporacyjnych przez CIA jest dobrze udokumentowana. Począwszy od 1948 roku, były prawnik Wall Street, Frank Wisner, jako dyrektor Biura Projektów Specjalnych (które miało wkrótce stać się oddziałem CIA), stworzył Operację Mockingbird, która miała za zadanie konwersję mediów korporacyjnych w narzędzie propagandowe finansowych elit. Wisner wskazał Philipa Grahama z Washington Post by ten prowadził operację i zatrudniał dziennikarzy, wielu, którzy pracowali w czasie II wojny światowej dla wywiadu wojskowego.

„Na początku lat 50.” miał pod kontrolą „szanowanych członków New York Timesa, Newsweeka, CBS i innych mediów” pisze Deborah Davis w swojej książce, “Katharine the Great: Katharine Graham and the Washington Post”.

Do 1953 roku operacja była prowadzona przez dyrektora CIA Allena Dullesa, który kontrolował praktycznie każdą dużą korporację medialną, w tym New York Times, Time and Life, czasopisma i wiadomości telewizyjne, w szczególności CBS News pod kierownictwem Williama Paley. Oprócz gazet i wiadomości telewizyjnych, CIA kontrolowało produkcje filmowe Hollywood.

„Dokumenty CIA ukazują dodatkowe tajne uzgodnienia z następującymi organizacjami informacyjnymi m.in.: The New York Herald Tribune, Saturday Evening Post, Scripps-Howard Newspapers, Hearst Newspapers, Associated Press, United Press International, Mutual Broadcasting System, Reuters i Miami Herald”, napisał w artykule w Rolling Stone w 1977 roku Carl Bernstein, znany dziennikarz afery Watergate.

Dowody na to, że sieć propagandy CIA, rozwinęła się do lat 70. zostały ujawnione przez Komisję Churcha:

„CIA obecnie utrzymuje sieć kilkuset zagranicznych osób na całym świecie, które zapewniają dane wywiadowcze dla CIA i czasami próbują wpłynąć na opinię dzięki wykorzystaniu niejawnej propagandy. Osoby te zapewniają CIA bezpośredni dostęp do wielu gazet i czasopism, wyników usług prasowych i agencji prasowych, stacji radiowych i telewizyjnych, komercyjnych wydawców książek i innych mediów zagranicznych,” stwierdził raport z komisji Kongresu w 1976 r.
http://www.sourcewatch.org/index.php/The_CIA_and_journalism#Church_Committee_investigations

Jak to udokumentował Alex Constantine (http://www.constantinereport.com/tag/operation-mockingbird/), Mockingbird nadal działa w różnych formach na świecie. Jeden z jego głównych prekursorów, Richard Mellon Scaife, niedawno zmarł http://www.constantinereport.com/death-mockingbird-cia-propagandist-richard-mellon-scaife-nyt-obit/

Film: Szok i trwoga. Masowe procesy manipulacji:

Media CIA naciskają na katastrofalną w skutkach wojnę z Rosją.

Udo Ulfkotte powiedział publicznie to co myśli ponieważ boi się wojny między Stanami Zjednoczonymi, Europą i Rosją.

„Niemieckie i amerykańskie media próbują sprowadzić wojnę na ludzi w Europie i sprowadzić wojnę na Rosję”, powiedział w wywiadzie dla RT. „Minęliśmy punkt bez powrotu, i mam zamiar wstać i to powiedzieć […] nie jest w porządku to czego dokonywałem w przeszłości, aby manipulować ludźmi, aby siać propagandę przeciwko Rosji, i nie jest w porządku to co robią moi koledzy, i co robili w przeszłości, ponieważ są oni przekupieni by zdradzać ludzi, nie tylko w Niemczech, ale w całej Europie. […] Bardzo obawiam się nowej wojny w Europie, i nie chcę widzieć tej sytuacji ponownie, ponieważ wojna nigdy nie przychodzi sama z siebie, mamy zawsze ludzi którzy do niej dążą i nie są to tylko politycy, ale dziennikarze też. […] Zdradziliśmy naszych czytelników, tylko po to by dążyć do wojny. […] Nie chcę już dłużej tego robić; Mam dość tej propagandy. Żyjemy w republice bananowej, a nie w państwie demokratycznym, gdzie mamy wolność prasy”.

Dla rządzącej oligarchii finansowej, która kontroluje Stany Zjednoczone , wojna jest niestandardowym narzędziem centralizacji i utrzymania władzy i ustanowienia światowego porządku monetarnego. Zaślepione pychą i arogancją, elity uważają, iż wojna z Rosją zaszachuje geopolityczne aspiracje tego narodu, które postrzega jako zagrożenie, podobnie zresztą jak aspiracje Chin. Szachowanie i rzucanie wyzwań Rosji jest dokładnie tym działaniem, a wojna na Ukrainie, która ostatnio zniknęła z nagłówków gazet jest tego elementem.

Rosja rozumie stawkę i teraz przygotowuje się na nieuniknione – termojądrową wojnę. To co było nie do pomyślenia dwa lub trzy lata temu, dzieje się obecnie- Rosja rozważa szeroką reorganizację swojej postawy wojskowej i ewentualne uderzenia wyprzedzające przeciwko NATO i USA.

„Moim zdaniem, naszym głównym wrogiem jest USA i blok Północnoatlantycki,” powiedział w zeszłym miesiącu Generał Jurij Yakubov  (http://www.prisonplanet.com/leading-german-journalist-cia-media-pushing-for-world-war.html), starszy urzędnik rosyjskiego Ministerstwa Obrony.

Yakubov powiedział, że Rosja połączyła swoje siły powietrzne i kosmiczne z naziemnymi, morskimi i powietrznymi siłami jądrowymi.

„Ponadto, konieczne jest przetasowanie warunków, w których Rosja mogłaby przeprowadzić prewencyjne uderzenia rosyjskimi Strategicznymi Wojskami Rakietowymi,” dodał.

Kurt Nimmo, Prison Planet.com – USA

Za http://www.prisonplanet.com/leading-german-journalist-cia-media-pushing-for-world-war.html
http://www.kronikanarodowa.pl

Komentarzy 5 do “Wiodący niemiecki dziennikarz: CIA naciska na media by promowały III wojnę światową”

 1. Plausi said

  Wojna przeciwko Europie

  Wydaje się, że główny plan globalizacji przewiduje przesunięcie punktu ciężkości do Azji (patrz mapa wędrówki punktu ciężkości w ostatnim tysiącleciu), proces ten zintensyfikował się po roku 1970, tzn. po tzw. „rewolucji kulturalnej” w Chinach. Z uwagi na korelację czasową, należałoby zweryfikować, czy nie ma też korelacji funkcjonalnej.

  Pana Ulfkotte należy zaliczyć do ruchu alternatywnego (por. antyteza), o tle i mechanizmie takich metamorfoz już pisaliśmy, dlatego załączamy tylko link. Także rewelacja zawarta w artykule jest istotnie „dobrze udokumentowana” i znane zresztą zainteresowanemu ogółowi od dziesiątków lat, link na który się powołujemy, ma już dobre 3 lata.

  Nie można przeoczyć, że wiele operacji USA posiadają jedną niezaprzeczalną logikę, wymierzone przeciwko UE/Europie i służą interesom Chin/Azji i to z wielu względów.

  O tym, że Europa jest przez USA okupowana od II Wojny faktycznie: RFN, ostatnio Polska, politycznie: inne kraje Europy, jak W.Brytania, Francja, Włochy, Hiszpania … kraje bałtyckie, to zauważyli mniej zaczadzenie „propagandą sukcesu i demokracji” w tych krajach. Ta konstrukcja pozwala MWF niezawodnie sterować procesami.

  Powyższy artykuł, choć nie jest rewelacją, przypomina jednak zasady działania wolnych mediów, o których dopiero co wspomnieliśmy. Jest jeszcze jeden dość pewny atrybut mediów sterowanych przez system, używają semantyki systemu.

 2. marta15 said

  a tu ciekwae video jak promuja satanizm. a wielu NADAL jeszcze tego nie chce widziec.

 3. marta15 said

  bardzo dobry artykul

  http://www.monitor-polski.pl/nie-mamy-wyjscia-musimy-walczyc/#more-9677
  „..Wirtualna panika związana z tzw. epidemią Eboli zaczyna być alarmująca. Globalistyczne ścierwomedia jednym frontem atakują nic nie podejrzewającą gawiedź w większości fałszywymi, spreparowanymi informacjami o zachorowaniach na tę straszną chorobę, jednocześnie ukrywając fakt, że jest to opatentowana broń biologiczna. Ilość rzekomych zachorowań w Afryce sugerowała by, że w internecie pokaże się tysiące zdjęć ofiar, zrobionych telefonami komórkowymi.
  Tak się jednak nie dzieje, Światowa Organizacja Zdrowia i ONZ znów zamoczone są po uszy w diabelskie oszustwo, podobne do „pandemii” świńskiej grypy z 2009 roku.
  Chodzi o to by nas zaszczepić, a w szczepionkach prawdopodobnie będzie zniewalający czip. Globalna mafia realizuje swój plan zaczipowania całej ludzkości do roku 2017, by następnie zniewoloną wymordować.

  Zresztą już od dawna jesteśmy mordowani.
  Abyśmy nie zauważyli tego wielkiego ludobójstwa, wybrano metodę tzw. inkrementalizmu – mordu dokonuje się w sposób powolny, tak żebyśmy się nie zorientowali, że dzień po dniu jest coraz gorzej. Atak idzie na ekonomię, kulturę, religię, ale szczególnie na nasze zdrowie. Ludzie to zauważają, choć jeszcze nie potrafią połączyć w sensowną całość. Może teraz, w obliczu kolejnej wielkiej ściemy świat się obudzi?

  Większość ludzi nie kojarzy jeszcze, że dokonywana jest depopulacja globu, wielka eksterminacja ludzkości – inaczej byliby wszyscy na ulicach, a zbrodniarze byliby wyłapaniu i powywieszani na latarniach. Dowodów na ich zbrodnie jednak nie brakuje, łącznie z oficjalnymi zaleceniami ONZ, które nie pozostawiają wątpliwości, że celem działań globalistów jest nasza śmierć.

  Eksterminatorami są globalni terroryści- rodziny żydowskiej mafii Illuminati, mające agentów w niemalże każdym rządzie, wielkich korporacjach, ośrodkach religijnych, organizacjach rządowych, pozarządowych i międzynarodowych,
  a ONZ jest jedną z ich głównych inwestycji – kontynuacją masońskiej Ligi Narodów. Oto tylko kilka elementów tego diabelskiego planu, który implementowany jest m.in. w Polsce:….”

 4. marta15 said

  ciekawy artykuil oraz video
  http://www.deliberation.info/domination-strategies-anglo-zionist-empire/
  warto przetlumaczyc to video na polski

 5. Plausi said

  Chossudowvsky

  i jego instytut prezentuje rozsądne opisy i interpretacje wydarzeń. Zresztą to co on mówi jest relacjonowane bez- albo pośrednio także przez inne solidne źródła.

  Jednakże kluczem do tego są dwa podstawowe pojęcia:

  imperium

  MWF

  jeśli zrozumie się powiązanie tych dwóch, procesy stają się oczywiste.

  W jednym punkcie zaprzeczymy mu, że udział służb tajnych USA w tworzeniu kolejnych grup ad Al Quaida do ISIL jest absurdem, przeciwnie, jest w pełni logiczny przy uwzględnieniu strategii USA, jak zwracaliśmy już uwagę, chodzi o wypróbowaną metodę nr. 2 wg. Chomskyego, zastosowaną przez wywiad USA według podręcznika.

  USA usiłowały stworzyć strukturę imperialną, delegując całą produkcję do krain zależnych, pozostawiając u siebie jedynie produkcję zbrojenia, aby dysponować odpowiednią siłą do wymuszania płatności od krain zależnych jak UE, Chiny czy BW. Ostatni tzw. „kryzys finansowy”był technicznie rzecz biorąc, operacją ściągania trybutu, i to głównie z UE, także do prowadzenia wojen ściągają USA trybut.. MWF przygotowuje akurat następną operację ściągania trybutu.

Sorry, the comment form is closed at this time.