Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Skandal szpiegowski: Polska może wydalić rosyjskich dyplomatów

Posted by Marucha w dniu 2014-10-18 (Sobota)

Polska może wydalić z kraju rosyjskich dyplomatów w związku ze skandalem szpiegowskim, – powiedział w piątek wicepremier Polski Janusz Piechociński. Ambasada Rosji w Polsce nie skomentowała doniesień w tej sprawie.

W środę TVN 24 poinformował o zatrzymaniu oficera Wojska Polskiego, któremu postawiono zarzuty o szpiegostwo na rzecz Rosji. Radio ZET podało, że w tej sprawie zatrzymano także adwokata, który posiada podwójne obywatelstwo polsko-rosyjskie.

TVN 24 uściślił, że chodzi nie o szeregowego oficera, ale o wysoko postawionego wojskowego, który posiadał dostęp do ważnych informacji.

Piechociński jest zdania, że „jeśli potwierdzą się informacje na temat szpiegostwa obydwu osób, następnym ruchem będzie wydalenie z Polski dyplomatów rosyjskich”. Wicepremier dodał, że „prawdopodobnie w odpowiedzi kilku naszych dyplomatów wróci do domu”.

„To się zdarza. Smutne jest natomiast to, że z niskich pobudek, jeden z oficerów Wojska Polskiego, zdradził (ojczyznę) – powiedział wicepremier Janusz Piechociński.

http://polish.ruvr.ru

Nie ulega wątpliwości, że polski oficer zdradził z niskich pobudek ojczyznę. Za to ci, którzy ją rozdali za darmo zagranicznym „inwestorom”, potem zrzekli się jej suwerenności, a teraz wysługują się Niemcom, Żydom, Amerykanom, czy w ogóle każdemu, kto ma na to chęć – uczynili to oczywiście z wysokich i szlachetnych pobudek.
Admin

Komentarzy 12 do “Skandal szpiegowski: Polska może wydalić rosyjskich dyplomatów”

 1. maasteer said

  A może ci „zdrajcy” tak jak kukliński zostaną jednak bohaterami. Działali na rzecz jedności słowian i zdradzili panujący obecnie globalistyczny reżim?

 2. Filo said

  Taniec z jablkami:
  To sa wszystko PIERDOLY grubymi nicmi szyte. ( nie mial dostepu do tajnych dokumentow ale …)
  Te osly co wymyslily te prowokacje zapominaja, ze Putin ma u siebie Snowdena i kazda informacje o Polsce ma na biezaco.
  Nie wiem co takiego jeszcze Polska ma coby bylo tajemnica gdy chodzi o stosunki polsko-rosyjskie. Mamy serce na dloni!
  Cala nasza rejestracje, spis ludnosci, dostep do bazy danych we wszystkich resortach ma Izrael.
  Zastanawiam sie nad tajemnicami, ktore ukrywamy przed Moskwa.
  No i zobaczymy kogo Moskwa wyrzuci z Rosji w ramach rewanzu jak sie zacznie ” wymiana dyplomatyczna”.
  No i moga zamknac Kaliningrad …

  A najlepiej, zeby polskie wladze wywalily z Polski wszystkich podwojnych i potrojnych obywateli bo przeciez wszyscy maja podwojna lojalnosc raz szpieguja wte a raz we wte.

 3. wanderer said

  Mnie sie tez wydaje, ze historia (moze i slusznie) oceni go , ze byl bohaterem ktory dazyl do wylamania sie Polski spod spisku globalistow. Tu nie chodzi tylko o pieniadze. Tu chodzi o idee. Nie wierze, ze czlowiek na takiej pozycji byl tak plytki ze dzialal tylko z dla korzysci materialnych. Tak to une tylko moga dzialac. My Slowianie, Polacy mamy wyszsze idee ktore nie sposob kupic. Skurwic nas nie jest tak latwo. Dlatego nie wierze ze bez idei ktora mu przyswiecala zrobilby cos takiego. Oczywiscie w mendiach tego przeciez nie powiedza. On byc moze siegal wzrokiem dalej niz wiekszosc nie siega. Pozyjemy zobaczymy. Gdyby byl prousraelski, proizraelski, proglobalistyczny nigdy by go nie zwineli. Wiadomo kto „rzadzi” dzisiaj w naszym kraju..

 4. Zerohero said

  Może ktoś oblatany w sprawach dyplomacji wyjaśni mi czy każdy pojedynczy złapany szpieg oznacza automatyczne wydalenie dyplomatów. Państwa szpiegują się dość intensywnie, a wydalanie dyplomatów to rzadkość. Dlatego pytam.

  @komentarz Gajowego

  Phi….!!!! Co tam jakaś Polska. On zdradził NATO, naszą nową umiłowaną ojczyznę. Najpierw jest NATO, UE, ulubiona partia – na końcu orzełek. Niejeden wyborca PiS o „zdradzie” mówił tylko w kontekście np. odejścia Radka Sikorskiego z PiS. Polskojęzyczny rezerwuar antropologiczny.

 5. Bodzio said

  Polowania na ruskich szpionów to sprawa rozwojowa:

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Prezes-PiS-Jaroslaw-Kaczynski-rozwazamy-wniosek-o-komisje-sledcza-ws-firmy-rosyjskiego-konsula,wid,16966821,wiadomosc.html

  Poniżej wypowiedź prezesa Unizeto dla „Kuriera Szczecińskiego”

  Prezes unizeto o insynuacjach PiS

  Chora wyobraźnia

  – To chora wyobraźnia – tak Andrzej Bendig-Wielowiejski, prezes Unizeto, komentuje pomysły PiS i Gazety Polskiej, jakoby pełnienie funkcji konsula honorowego Rosji zagrazało bezpieczeństwu państwa.

  Unizeto Technologies SA działa od 1965 roku. Świadczy usługi informatyczne dla podmiotów prywatnych i publicznych, w kraju i za granicą. W 1998 r. otworzyła pierwszy w Polsce publiczny urząd certyfikacji. Obecnie jej obroty przekraczają 100 mln zł rocznie.
  W tym tygodniu Gazeta Polska zasugerowała, że dopuszczanie szczecińskiej spółki do świadczenia usług dla państwowych instytucju stanowi zagrożenie bezpieczeństwa kraju – ponieważ prezes Unizeto jest konsulem honorowym Federacji Rosyjskiej. Po niej zaczęli to powtarzać posłowie PiS.
  – To jakaś chora wyobraźnia – mówi Andrzej Bendig-Wielowiejski. – Próbuje się kuć jakąś tezę mówiąc półprawdy. Być może stoi za tym konkurencja, która chce uderzyć w naszą firmę. Być może jest to akcja polityczna PiS. Nie wiem. Ale to jest przerażające. Jak tak dalej pójdzie, to będą twierdzić, że każdy konsul to agent. Poseł Błaszczak opowiada o rosyjskiej firmie, która odpowiada za systemy informatyczne i ma dostęp do tajnych danych. Przecież to bzdury. My startujemy w przetargach od lat. Wszystko jest jawne. Do żadnych wrażliwych danych nie mamy dostępu. Wykonujemy takie zlecenia, do których mamy uprawnienia. A Unizeto Technologies jest spółką całkowicie polską, ma 47 udziałowców, osoby fizyczne. Wszyscy są Polakami. (podkreślenie moje – Bodzio)
  Andrzej Bendig-Wielowiejski jest konsulem honorowym Federacji Rosyjskiej od 27 lipca 2007 r. – czyli od czasów, gdy w Polsce rządził PiS. Exequatur (dokument potwierdzający uznanie konsula przez państwo przyjmujące go – red.) wystawiła mu Anna Fotyga, wówczas minister spraw zagranicznych w rządzie Jarosława Kaczyńskiego.
  – Ten, kto wysunął te insynuacju, chyba nie ma pojęcia o roli konsula honorowego – mówi prezes Unizeto. – Moje podstawowe zadania to udzielania pomocy obywatelom rosyjskim na naszym terenie w razie jakichś kłopotów oraz sprzyjanie wzajemnym kontaktom. Bez wynagrodzenia. Oczywiście obecnie ta druga funkcja jest właściwie zamrożona, z oczywistych powodów. Ale relacje trzeba utrzymywać, bo czasy się zmieniają. A konsul honorowy to nie jest ktoś, kto się zajmuje polityką.

 6. Joe said

  Walka buldogow pod dywanem…wyglada NA TO ze NATO sie zadomowilo na Wschodzie Europy…Ze resztki ZSRR w POLINIE sa wymiatane….i nazwane rosyjska agentura….Czasy sie zmienily…Teraz beda tanczyc i szpiegowac dla dobra POLINU …ale ci z Usraela i przy pomocy doswiadczonych przyjacol…z za Odry.

 7. Zerohero said

  @5,

  Pisowskie pluskwy zaczynają prześladować Polaków za jakiekolwiek kontakty z Rosjanami. Co tam Polska firma. Zniszczyć, zaorać. Teraz nawet widz RT jest podejrzany.

 8. Filo said

  Ludzie
  Chwileczke.
  Jeszcze nikomu niczego nie udowodniono.
  Nawet nie wiemy o co dokladnie zostali oskarzeni/podejrzani.
  Cala ta sprawa jakos dziwnie jest rozdmuchana.
  Przeciez jak ktos zlapie szpiega to nie rozglasza wszem i wobec, zeby nie sploszyc siatki wywiadowczej.
  Tymczasem wszystkie media w Polsce podaly glosno i radosnie, ze mamy dwoch podejrzanych o szpiegostwo.
  Wielkie rzeczy.
  Na Bialorusi az sie roi od polskich szpiegow i agentow. Na Ukrainie to juz wiemy ilu Polakow bylo na majdanie!
  Polacy juz wczesniej wloczyli sie po Ukrainie.
  A do czego sluza ambasady to najlepiej nam opowiedzial sp. Gen. Petelicki.
  Pania Merkelowa i nawet Krolowa Brytyjska podsluchiwalo NSA – ale to sie nie liczy bo to nie agenci tylko telefony komorkowe szpiegowaly glowy panstw i roznych politykow.
  Podejrzewam, ze Rosja nie pozostaje bardzo w tyle za zachodem, gdy chodzi o technike szpiegowania. Chinczykow tez mamy troche w Polsce. I Hindusow.
  Wywiad gospodarczy jest rownie silny co polityczny.

 9. marta15 said

  O zdradzie polskiego przemyslu zbrojeniowego –po wielkiej zdradzie tzw okraglego Stolu–pisze Henryk Pajak w swojej swietnej ,a prawie nie znanej ignoranckiemu i tchorzliwemu Polactfu ksiazce: ” V rozbior Polski”.
  To byla dopiero zdrada na zdrady. I to dokonana w swietle niby PRAWA.
  A ile kasy przyniosla osobom zainteresowanym .HO, ho ,ho, a moze i wiecej.
  I ktos za to zostal ukarany?? A skadzze??
  tu fragmenty:
  „Niszczenie przemysłu zbrojeniowego wyczerpuje
  wszystkie znamiona oficjalnej
  — militarnej dywersji i sabotażu przeciwko
  bezpieczeństwu państwa polskiego. Zaczęło się niemal
  po wyjściu spiskowców z narad Okrągłego Stołu –
  permanentne rozbrajanie Polski.
  Najpierw wpuszczano
  do zakładów zbrojeniowych całe kohorty zachodnich
  „ekspertów”, co skłoniło pewnego anonimowego
  pracownika jeszcze wówczas polskiego a nie NATOwskiego
  wywiadu, do sarkastycznego stwierdzenia:
  Zachód nie musi dziś mieć ani jednego rezydenta
  wywiadu gospodarczego. Sami dostarczamy im dane,
  które powinny należeć do najściślej strzeżonych
  tajemnic7.
  Amerykański generał Colin Powell wizytujący nasze
  zakłady zbrojeniowe powiedział butnie i cynicznie:
  Należy porzucić wszelką nadzieję na uratowanie
  polskiego przemysłu zbrojeniowego. Warn nie jest on
  potrzebny, od nas dostaniecie wszystko3.
  Inwazja zachodniego i amerykańskiego lobby zbrój
  eniowo-gospodarczego dotyczyła:
  — Około 3 400 przedsiębiorstw około zbrojeniowych,
  kooperujących z przemysłem obronnym;
  – Około 700 zakładów cywilnych przygotowanych do
  przestawienia ich produkcji z cywilnej na zbrojeniowa
  w przypadku wojny;
  – 82 przedsiębiorstw o statusie zakładu zbrojeniowego,…”
  —-
  Tu reszta dla chetnych. ale wiekszosc pewnie woli i tak tego nie widziec
  Bo i po co im znac Prawde.?
  Wola zyc iluzja, w majaku sennym i obledzie dobrowolnym.
  ale wszystko, niestey , do czasu, Sen mija i stajemy przed prawda.

  Click to access a-narc3b3d-c59bpi-henry-pajc485k-cz-ii.pdf

 10. marta15 said

  „..Polscy ZDRAJCY PRZEKAZALI NATO i Amerykanom
  pełny SPIS NASZYCH ZAKLADOW , ich profile i zdolności
  produkcyjne.
  NADANO TEMU DOKUMENTOWI ZDRADY
  stanu tytuł umowy jako „RAPORT zespołu Totta”.
  POTEM następowały kolejne akty zdrady polskiej racji
  stanu przez prezydenta Wałęsę, który podczas wizyty
  w USA, na skutek nacisków żydowskiego lobby,
  doprowadził do zerwania kontraktu na sprzedaż do
  Pakistanu 100 czołgów T-72M – w czasie, kiedy ich
  setki stały na placu fabrycznym w Łabędach.
  Tenże
  Wałęsa, ciągle w roli prezydenta, podczas wizyty w
  Izraelu spowodował zerwanie kontraktu na sprzedaż
  300 tych czołgów do Syrii……..”
  —-
  strona 6 i dalej.

  Click to access a-narc3b3d-c59bpi-henry-pajc485k-cz-ii.pdf

 11. Zerohero said

  @8

  To właśnie miałem na myśli pisząc komentarz nr. 4

 12. Inkwizytor said

  Parę dyplomatołkowskich łbów poleci z moskiewskiej ambasady. W sierpniu przyszli nowi do konsulatu a już trzeba się będzie pożegnać z ciepłą posadką i pięknym miastem, szkoda.

Sorry, the comment form is closed at this time.