Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Anzelm o Struktura muzyki
  Anzelm o Między prawdą, mitem, ideologi…
  prostopopolsku o Zatrzymanym w Mariupolu Chorwa…
  bryś o Zatrzymanym w Mariupolu Chorwa…
  bronek o Filozoficzny wymiar Specjalnej…
  Jack Ravenno o Wolne tematy (59 – …
  prostopopolsku o Struktura muzyki
  Jack Ravenno o Zatrzymanym w Mariupolu Chorwa…
  Wojtek. o Policja twierdzi, że „wracają…
  rzeczpospolitapolska o Struktura muzyki
  AlexSailor o Rosjanie Południowi, nie …
  revers o Gotowana na twardo globalistyc…
  zagobasum o Zatrzymanym w Mariupolu Chorwa…
  AlexSailor o Rosjanie Południowi, nie …
  AlexSailor o Zatrzymanym w Mariupolu Chorwa…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 616 obserwujących.

Teraz za nakładanie sankcji na Rosję zapłacą posiadacze kredytów we Frankach szwajcarskich

Posted by Marucha w dniu 2014-10-19 (Niedziela)

Wspaniale! Dzieje się na giełdach, że lepiej nie zaglądać do kantorowych okienek na ceny drożejącej waluty Konfederacji Szwajcarskiej. Ponad 700 tys. osób w Polsce ma tego typu kredyty, przeważnie hipoteczne na całe życie.

W tej chwili w wyniku zdestabilizowania sytuacji finansowej w Europie, ponieważ na rynku jest za dużo pieniądza, którego nie ma gdzie ulokować a nie można go pożyczyć do Rosji – pojawił się standardowy pęd ku bezpiecznym przystaniom. Wielcy inwestorzy ładują swoje pieniądze w bezpieczne niemieckie obligacje oraz we franka, a ściślej w każde aktywa w nim denominowane.

Efekt jest taki, że rentowność niemieckich obligacji jak jeszcze nie zaczęła, to będzie dalej spadać, a frank szwajcarski zacznie iść w górę, w tym znaczeniu jak to było rejonie poprzedniego kryzysu.

Oczywiście Szwajcaria wyznaje politykę anty-aprecjacyjną, której kluczem jest obrona własnej waluty przed wzrostem jej wartości poza akceptowane widełki, gdyż Szwajcarzy nie chcą żeby upadła ich realna gospodarka, sektor finansowy mają potężny, jednakże też sporo produkują. Dlatego droższy frank może cieszyć turystów, jednak nie przemysłowców. Nikt nie kupi szwajcarskich wyrobów, które i tak do tanich nie należą.

Dlatego można spodziewać się dziwnych zachowań na franku, który jako pierwszy reaguje na wszelkie wahania i innego rodzaju przygody, które przydarzają się naszej gospodarce.

Europa to wielki system naczyń połączonych; jeżeli komuś się wydawało, że nałożenie na Federację Rosyjską wielomiliardowych sankcji w praktyce paraliżujących rosyjską obecność na międzynarodowym rynku finansowym obędzie się bez impulsu w drugą stronę, ten popełnił błąd. Właśnie za ten błąd będą teraz wraz z aprecjacją franka płacili kredytobiorcy oraz szwajcarska gospodarka.

Oczywiście to nie będzie nic innego jak kolejna bańka inwestycyjna na franku, więc za jakiś czas, prawdopodobnie jak trzeba będzie sporządzić bilanse dla przedsiębiorstw w USA (gdzie rok budżetowy jest przesunięty) – nastąpi zamknięcie pozycji na franku i nastąpi korekta albo trend się odwróci. W każdym bądź razie żegnaj stabilizacjo! Stare dobre czasy już raczej nie wrócą, ponieważ Europa posłuchała się „dobrze” jej życzących Stanów Zjednoczonych i postanowiła odciąć się gospodarczo (w zakresie dużych przepływów) od Federacji Rosyjskiej.

W ogóle możliwa do wyobrażenia jest sytuacja, w której w końcu to Niemcy zaczną pożyczać Rosjanom pieniądze, ale nie w postaci gotówki, tylko finansować przedsięwzięcia inwestycyjne w Rosji pod klucz, w zamian za późniejszą wyższą stopę udziału w pożytkach z dokonanej inwestycji. W przypadku inwestycji w eksploatację i przetwórstwo surowców naturalnych jest to banalne i nie do udowodnienia, ponieważ po prostu pojawia się tytan, gaz lub ropa i one nie mają napisane na czole dzięki jakim pieniądzom je wydobyto i ewentualnie wstępnie przetworzono. Byłoby to komiczne, ponieważ świat inwestowałby w Niemczech, a te inwestowałyby poprzez swój przemysł w Rosji – naprawdę samograj, niczego więcej nie trzeba. Oczywiście analogicznie mogłoby się to odbywać na rzecz Szwajcarii, która ma długą tradycję i wysoki udział w wolumenie ilościowym handlu rosyjskimi surowcami na Zachodzie.

W tej chwili trzeba jak najszybciej doprowadzić do normalizacji przepływów finansowych, ponieważ obecny stan nie jest normalny. Zakazy udzielania pożyczek wobec podmiotów rosyjskich i tak będą obchodzone i łamane, natomiast ze względu na dokonywanie kombinacji finansowych z tym związanych – częściej będzie nam frank rozkwitał, co nie jest korzystne dla nikogo, poza wąskim gronem inwestorów finansowych – skupujących franka niczym narkomani.

Uwaga – zwalanie problemu z zachowaniem się franka szwajcarskiego na Grecję jest uprawdopodobnione, jednakże jest to tylko jedna ze składowych procesów. Mianowicie obecne nasilenie problemów finansowych Grecji jest zapewne w jakiejś części związane także z ograniczeniem aktywności finansowej podmiotów rosyjskich, które miały głównie w cypryjskich bankach olbrzymie depozyty. Naprawdę nie ma próżni w Europie – jeżeli gdzieś się zakręci zawór, to w innych miejscach mamy susze a w jeszcze innych uszczelki zaczynają przeciekać.

W ogóle za sam pomysł mieszania gospodarki do polityki – Europie należy się ocena bardzo negatywna, ponieważ bogaci przedstawiciele ultra bogatych elit, zupełnie ignoeując potrzeby i warunki życia maluczkich pozwolili sobie na inżynierię finansową (2008) a teraz pozwalają sobie na to samo i to w wydaniu wojny gospodarczej sąsiedniemu imperium od którego jesteśmy surowcowo uzależnieni. Trzeba pamiętać, że ten stan – to całe zło przyszło do nas zza wielkiej wody, to Amerykanie są winni i kryzysowi z 2008 roku i obecnej chorej i paranoicznej sytuacji. Już kwestie łamania zasad międzynarodowego handlu możemy sobie darować.

Jednakże dla państwa to na pewno nie jest powód do strachu, albowiem zapewne odpowiednio wcześniej antycypowaliście możliwe kłopoty, przecież sam pan były minister – sami państwo wiecie który – wyraźnie zapowiedział z błękitnego ekranu, że teraz trzeba będzie ponosić konsekwencje. Fajnie jest ponosić konsekwencje, no nie?

Krakauer
http://obserwatorpolityczny.pl

Komentarzy 14 do “Teraz za nakładanie sankcji na Rosję zapłacą posiadacze kredytów we Frankach szwajcarskich”

 1. kuba1902 said

  Reblogged this on Złoty Wiek Gai – Golden Age of Gaia.

 2. Aaron Blumblembaum said

  Mam kredyt we franku żydowskim. Będę go spałacał do końca życia. Super !

 3. Eryka said

  A kto im kazal brac kredyty we frankach.Doskonale wiedzieli ze ryzyko jest duze.Kredyty
  bierze sie w walucie ktorej sie zarabia,prosta zasada o ktorej nalezy wiedziec.

 4. Marek said

  A kto im kazal brac kredyty we frankach.Doskonale wiedzieli ze ryzyko jest duze.Kredyty
  bierze sie w walucie ktorej sie zarabia,prosta zasada o ktorej nalezy wiedziec.
  ======
  to samo pitolił kalksztajn mlaskacz.

 5. Zerohero said

  @3, Eryka

  Głupio płodzić dzieci gdy teściowa na łóżku obok. Mieszkanie drogie, kredyt drogi. Ludzie ryzykują. Troszkę wyrozumiałości Eryko. Tak naprawdę każdy kredyt jest nieobliczalny, a po fakcie każdy jest mądry.

 6. Jack Ravenno said

  Generalnie rzecz biorąc – branie kredytów „na przejedzenie” a nie na inwestycje to prawie jak położenie głowy pod topór – obojętnie w jakiej walucie.

 7. Re: Artykul…
  Takie sa koszty uczestniczenia w „wyscigu szczurow”…
  (bo sasiad ma lepszy samochod, lepiej sobie radzi, lepszy ma dom, lepsze mieszkanie, lepsza prace, lepsze ubranie itd.itd.,itd.,,a co najgorsze, to sasiad jest jest madrzejszy…Wrog nad wrogami…czyli „postaw sie a zastaw sie”…)…

  I na taki stan rzeczy licza zydowscy lichwiarze, a nawet w swych ‚szczekaczkach” podjudzaja do wielu innych gorszych rzeczy na co sami jak durne „szczupaki” lapiemy sie na „blyskotki” podawane na faryzejskim talerzu „kariery” i „bogactwa”…

  Zapodam moze jedna z wypowiedzi Geralda Celentiego n/t okradania nas wszystkich przez lichwiarzy doslownie w „bialy dzien” i na naszych oczach…

  =======================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 8. Romank said

  ad 3. Pani Eryko….NIKT! NIKT im nie kazal..jeszcze sie prosili sami….

  On nie winien!!!!! Ona winna…bo mu dawac nie powinna!
  Spotyka zabke kolzanke zabka…
  – Wieszzzzzz..tam w szuwarach….nad woda…. gwalca.!!!!!!
  – No nie!!!! A skad wiesz????
  -Aaaa bo ja tam bylam przedwczoraj…..i wczoraj…
  – I co???
  – I dzis….. tez tam pojde….

 9. Romank said

  Panei Jasiu ogladnal pan wywiad z Jimem Sinclaire- jaki podeslalem?????
  Niech pan z nim zapozna swoich studentow….

 10. Filo said

  7
  Jasiek z Toronto
  Pan Jasiek ma zupelna racje.
  Najpierw opowiadamy ludziom, ze mozna sie dorobic majatku bardzo szybko i ze tylko majatek daje ludziom pelnie szczescia i jest wykladnikiem sukcesu spolecznego oraz ze silna indywidualnosc sie liczy; stwarza sie przez to atmosfere szamanskich tancow wokol zlotego cielca, gdzie inne wartosci czlowieczenstwa nie maja zadnego znaczenia. W mysl zasady, ze ‚ everybody wants to be a furher’. Bo status majatkowy daje poczucie dowartosciowania i wladzy.
  O ile komunizm jest ateistyczny, o tyle kapitalizm jest grzechem a religia w kapitalizmie tylko dobrze podziurawionym listkiem figowym.
  Lichwa jest grzechem podobnie jak wszystkie oszustwa finansowe, egocentryzm jest grzechem i znieczulica spoleczna jest grzechem.
  Na ogol nie zdajemy sobie sprawy, ze te grzechy sa na nas wymuszane przez tworzenie sytuacji ekonomicznej, ktora zmusza niejako do hazardu.
  Kapitalizm jest bardzo zblizony do komunizmu w tym, ze jest centralna dystrybucja pieniedzy podatnika.
  O tym co sie komu nalezy decyduja skorumpowane rzady zdegenerowanych politykow.
  Dlatego duze banki, ogromne kartele sa ratowane przed plajta pieniedzmi wypracowanymi przez caly narod.
  Jesli firma zbrojeniowa szuka sobie nowych rynkow zbytu, to robi wszystko, (koronkowe PR) zeby wywolac potrzebe zakupu broni. Wojny oplacane sa z budzetu panstwowego ale zyski ida do prywatnych kieszeni wlascicieli firm zbrojeniowych. Zeby bylo weselej to politycy sa wlascicielami, udzialowcami w takich firmach (vide: senator McCain, ktory handel bronia ma zarejestrowany na swoja zone)

  Obecna gielda jest najwiekszym szwindlem wszechczasow.
  Kiedys armatorzy, wlasciciele przedsiebiorstw brali osobiste ryzyko w finansowaniu roznych przedsiebiorstw czy wypraw zamorskich. Krolowie i arystokracja inwestowaly w odkrycia geograficzne.( Przecietny zjadacz chleba mial inne mozliwosci przetrwania: rolnictwo, rzemioslo, handel..)

  Bywalo, ze statek wyslany po zloto czy przyprawy utonal wraz z calym lupem zamorskim. Ryzyko ponosili tylko udzialowcy.
  Obecna gielda polega glownie na spekulachach finansowych i przekladaniu nieistniejacych pieniedzy z jednego wora do drugiego. Tzw. inside trading, sztuczne sterowanie notowaniami , ktore powoduja sztuczne krachy gieldowe przynosza korzysc tylko wtajemniczonym. Oficjalnie podobno to jest nielegalne ale karani sa nieliczni a glownie ci, ktorzy sie wielkim kartelom narazili. (Madoff)
  Oszczednosci zlozone w banku sa przedmiotem spekulacji i ryzykownych inwestycji bez zgody wlasciciela konta bankowego. Przyklad Cypru przejdzie do historii jako klasyk piractwa finansowego.

  A tymczasem przecietny obywatel i ciezko pracujacy podatnik nie ma szans na przetrwanie w tej dzungli jesli sie nie wlaczy do systemu, ktory niszczy cale spoleczenstwa.
  Utrzymanie rodziny jest poza zasiegiem przecietnego obywatela. Koszt edukacji, wychowania, zapewnienia podstawowego komfortu, dachu nad glowa, wyzywienia i oplacenia rachunkow jest wielkim wyzwaniem dla rodziny. A przeciez kazdy chce, zeby jego dzieciom wiodlo sie lepiej. I na tym sentymencie bazuja przestepcy finansowi, ktorzy maja srodki na roztaczanie falszywych wizji prawdziwego szczescia w 14 willach i 10 Mercedesach. Pulapka zadluzenia wykonczyla juz niejedna rodzine.
  Dlatego w kapitalizmie spekulacyjnym jest tylu ludzi bezdomnych i glodnych. Pasozyty i sepy finansowe wyssaly z nich wszystkie mechanizmy przetrwania.

  A tymczasem propaganda kaze nam sie cieszyc z obnizenia kursu rubla. Tak na oslode. Smiej sie pajacu.

 11. Romank said

  Posluchajcie cyklicznych wykladow tego chlopoka….i porownajcie z bzdeciarzami:-_)_)
  ten chlop wie co mowi…dobrze wie:

 12. Re: RomanK.
  Panie Romku, nie dalej jak 6 lat temu byl Pan przekonany, ze pieniadze tworza prace, a nawet sie o to troche posprzeczalismy, a ten mlody chlopak jeszcze nie wie ze jest na odwrot, ale szybko sie uczy i chwala mu za to.

  Re: 11 Filo
  Czy wie Pan gdzie jest glowny problem? Ano w tym, ze ludzie chca (chcieliby) przetrwac za wszelka cene (kase) i zrobia wszystko, aby tego dokonac, Nie wiedza jednak o tym, ze to wszystko na nic, gdyz zapomnieli po co zostali stworzeni i jakie maja wypelnic zadanie ktore powierzyl im Bog.
  Tak, odwrocili sie od Samego Boga i skierowali uwage na innego „boga”, ktory w klasyczny sposob ich oslepil i wciaz oslepia skutecznie zasaniajac Prawde Droge i Zycie…
  =============================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 13. Romank said

  Panie Jasiu ,,niech pan tego nie pije??? bo panu chyba pamiec muli:-_)__
  Ja twierdzilem, ze pieniadze tworza…… prace???
  Taki glupi to ja nie bylem panie Jasiu 50 lat temu:-))_)no wtedy moze troche, ale tak to juz nie:-))
  Szesc lat temu??? Pokazac panu texty sprzez 20 lat????
  Odwrotnie ….tez nie jest:-)))
  Pracy nie mozna stworzyc.. bo praca to proces tworczy.

 14. Re: 13 RomanK
  Alez oczywiscie, ze prace czlowiek tworzy dla wlasnych potrzeb przetrwania, a ze jest to proces tworczy, to wcale nie zwalnia tego faktu, ze to czlowiek jest tym najwazniejszym elementem w tym procesie.
  Inna natomiast kwestia jest proces odzwierciedlania tego procesu w formie monetarnej, bowiem jesli ten proces zostanie zaklocony, to pozostaje jedynie inna forma wynagradzania (kwitowania) przez wymiane bezposrednia…No i z tym wlasnie mamy do czynienia w chwili obecnej. Ludzie (tworcy i uslugodawcy) swiadomie pomijaja (na zerowaniu) tzw., „posrednikow” (miedzy producentem a konsumentem)..

  Jesli chodzi o picie, to dwa razy „przepuszczam” przez chleb, by „jagodzianka” byla bardziej krystaliczna…:)))
  ================================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

  P.S. Wyrzucanie gnoju z chlewa (czlowiek i widly) jest to Czlowiek i jedno narzedzie…proste narzedzie…ktore tworzy „proces” pracy koniecznej…

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: