Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Szpiegomania po polsku

Posted by Marucha w dniu 2014-10-20 (Poniedziałek)

Uwaga: w artykule zamieszczono nieprzyzwoite zdjęcie szpiega. Osoby wrażliwe uprasza się o nie patrzenie.
Admin

W Polsce złapano szpiega i to „ruskiego” szpiega. Na dodatek wysokiego rangą oficera, pracownika Ministerstwa Obrony Narodowej. W tym samym czasie, dla towarzystwa – jeszcze drugiego, młodego prawnika, z podwójnym, polsko-rosyjskim obywatelstwem, który z rodzicami – Rosjanami mieszkał w Polsce od lat.

Prokurator wojskowy, wg polskich mediów, oficerowi, pracownikowi MON postawił już zarzut o szpiegostwo; cywilowi, prawnikowi-Rosjaninowi, z podwójnym obywatelstwem takiego zarzutu żaden prokurator – jak na razie – nie postawił.

Z nieco zagmatwanych medialnych donosów wynika, że oficer, prawdopodobnie w randze pułkownika, za pieniądze sprzedawał informacje rosyjskiemu dyplomacie, ponoć oficerowi GRU. Zaaresztowany pułkownik, wg mediów, zajmował się kulturą i wojskowymi domami kultury, a sprzedawał ponoć dane… informatyczne.

Rola prawnika-Rosjanina, w szpiegowaniu Polski i Polaków dla Rosji jest jeszcze bardziej zagmatwana, bo ponoć nie szpiegował, ale miał taki zamiar.

Media nie do końca wiedzą, o co, w tym jego aresztowaniu chodzi.

Niemniej jednak, „Rzeczpospolita”, w swojej papierowej wersji z dnia 17 października br. straszy Rosjan w Polsce i podaje: „(…) … w najbliższych tygodniach polskie spec służby będą starały się doprowadzić do odebrania prawa stałego pobytu i wydalenie kilku Rosjan. Podejrzewani są oni o współpracę z wywiadem swego kraju – donosi red. Andrzej Stankiewicz, i dodaje: – Chodzi m.in. o jednego z rosyjskich dziennikarzy”.

Jednoczesne aresztowanie obu mężczyzn było ponoć niezależne od siebie, a obie sprawy nie mają ze sobą… nic wspólnego.

Ale na złapaniu ludzi podejrzanych o szpiegostwo na rzecz Rosji afera szpiegowska się nie kończy.

W planach służb wszelakich i MSZ, jak podaje „Rzeczpospolita” – postanowiono uznać za persona non grata…połowę bez mała ambasady rosyjskiej w Warszawie.

Jako ostrzeżenie, że Polska wie, kto jest kim w rosyjskiej ambasadzie i wszystkich rezydentów rosyjskiego wywiadu ma na widelcu. Media w Polsce nie rozróżniają wywiadu wojskowego Rosji – GRU, od tzw. wywiadu zagranicznego – SWR.
Oczywiście, nikt w Polsce nie myśli, o tym, że Rosja w ramach retorsji zrobi to samo i wywali połowę polskiej ambasady w Moskwie do domu. W pierwszym rzędzie cały personel wojskowy.

Jak z Polski zostanie wydalony jakiś rosyjski dziennikarz, co też sugeruje „Rzeczpospolita” – Rosjanie wyrzucą z Rosji polskich korespondentów, a reszta polskiej żurnalistyki, jeżdżąca regularnie na reportaże i po materiały – dostanie szlaban na wjazd do Rosji.

I co to Polsce da?

Łapanie szpiegów to pryncypialne zadanie każdego kontrwywiadu. Polskiego, rosyjskiego, każdego, w każdym państwie.  Ale żaden normalny kontrwywiad wojskowy nie robi z tego publicznego cyrku, medialnego przedstawienia. Bo żaden resort obrony, w żadnym normalnym kraju nie chwali się publicznie, że jego wysoki rangą oficer, pracownik tego resortu – jest podejrzanym o szpiegowanie, czy też był nawet szpiegiem! Robi to dyskretnie i na tyle profesjonalnie, by mieć atuty wobec strony przeciwnej, np. przy wymianie szpiegów i innych zatrzymanych.

Medialne popisy z irracjonalnej rusofobii w Polsce – nigdy nikomu nic dobrego nie przyniosły.

Szpiedzy działają w każdym kraju, polscy szpiedzy w innych państwach, w tym w Rosji – też. Obserwacja i łapanie szpiegów należy do działań standardowych w każdym państwie. I w złapaniu jakiegoś szpiega na gorącym uczynku nie ma nic dziwnego. O ile rzeczywiście ten „gorący uczynek” był istotny dla bezpieczeństwa narodowego, a „szpieg” jest naprawdę szpiegiem.

Najsłynniejszy „ruski szpieg” ostatnich lat – Anna Chapman. Eh, chciałoby się takich szpiegów łapać, chciało…
[I rewidować! I rewidować! – admin]

Problem w Polsce polega na tym, że miano „rosyjskiego szpiega”, i co za tym idzie wszelkie działania operacyjne odpowiednich służb – otrzymuje każdy, kto nie ulega rusofobii, ma realny i obiektywny stosunek do Rosji, wyraża się publicznie o tym kraju i jego prezydencie pozytywnie oraz utrzymuje jakiekolwiek kontakty z Rosjanami, czy to towarzyskie czy zawodowe. A już nie daj Boże z jakimiś instytucjami państwowymi Federacji Rosyjskiej.

Polska publicystyka w rosyjskich mediach państwowych, uznawanych za sprzyjające polityce Kremla, powoduje, że jej autorzy – Polacy, niejako z urzędu, przez polskie media, są kwalifikowani, jako „szpiedzy” pracujący na rzecz Rosji.

Insynuacje „Rzeczpospolitej” sugerują ponadto obywatelom z podwójnym, polsko-rosyjskim obywatelstwem oraz Rosjanom mieszkającym i pracującym w Polsce (dziennikarzom, ludziom biznesu, rosyjskim współmałżonkom Polaków i innym), że są osobami niepożądanymi, które czeka deportacja, tylko, dlatego, że są jakieś wobec nich niejasne podejrzenia, czy też mają kontakty z ambasadą własnego kraju.

Niewątpliwie, cała ta medialna szpiegowska psychoza ma podłoże polityczne i w założeniu ma być odstraszająca. Rzecz w tym, że to jest wylewania dziecka z kąpielą, a skutki jej będą raczej opłakane.

Zofia Bąbczyńska-Jelonek, publicystka polska
http://sokzzuka11.blog.onet.pl

Komentarzy 88 do “Szpiegomania po polsku”

 1. Antares said

  Taka lalunia mogłaby mnie zaaresztować 🙂

 2. JO said

  Pan Gajowy jest niepoprawny, ale wybaczamy mu to, przeciez bidok sam sie przyznaje, wiec to trzeba mu uznac za plus. 🙂

 3. MatkaPolka said

  SŁUŻBY SPECJALNE 10 MINUT FILMU !

 4. awkzim said

  awkzim
  Mam zupełnie inne zdanie – ten cały pic nie ma nic wspólnego z żadnym szpiegostwem. Nie trzyma się to kupy. Pytanie: jaki przekręt ma to pokryć. Nic innego poza kopalnią mi nie przychodzi do głowy. Tam są już chyba trzy trupy a tu nic – cisza. Być możliwe jest coś innego lecz nie mam pomysłu.

 5. W sprawie tego gościa, który rzekomo miał wysadzić Sejm za pomocą ciężarówki z trotylem też są wątpliwości. Kto tam wie o co chodzi, służby w naszym kraju to państwo w państwie.

 6. kresowiak said

  DO AWKZIM platforma chce dać żydom 64mld$ odszkodowania za majątki między innymi polskie lasy śpieszą się bo w przyszłym roku mogą stracić władzę pilotuje to komorowski i schetyna

 7. NICK said

  A, taki np. ja, co robię u rublowego szpiega za fri.
  To jestem szpieg, frajer czy nieidealny idealista.
  Pierwsze dwa???
  O, żesz… .

 8. Marucha said

  Re 7:
  Zależy, jakie media o Panu napiszą.

 9. Marucha said

  Gajowy jedynie na chłodno konstatuje pewne fakty i nic nie moralizuje.


  Amerykański szpieg – Polak pracujący dla USA.


  Rosyjski szpieg – Rosjanka pracująca dla Rosji

 10. Canis77 said

  Tylko czy Rosjanie potrzebują jeszcze w Polsce szpiegów?
  To Rosja tak naprawdę kieruje polityką wewnętrzną i zewnętrzną Polski poprzez swych zaufanych ludzi. Ludzi których wszyscy znamy i których to my – Polacy – wybraliśmy na najwyższe stanowiska.
  Taka to zaleta demokracji, osoby na które nie oddałem swojego głosu i tak osiągnęły to, co chciały dzięki głosom otumanionych baranów.

 11. Romank said

  NO …panie Gajowy tak sie nie robi..wstretny szpieg i wsciekle nieprzyzwoity,,,to dziewczynka ok 12 lat w sweterku i jeansach..
  Ta mloda rura…to raczej polska minister spraw publicznych:-)))

 12. Marucha said

  Re 10:
  Rosja kieruje polityką wewnętrzną i zewnętrzną Polski?
  Czy Pan przypadkiem nie obudził się z długiej, 30-letniej śpiączki? A może uciekł z Tworek?

 13. NC said

  11. A z panem Józkiem Oleksym, oskarżonym jakieś 20 lat temu przez ówczesnego ministra spraw wewnetrznych o bycie sowieckim agentem?
  Coś to śledztwo dłuuuugo trwa.

 14. Guła said

  Jaki szpieg?

  Czy to nie generał Nosek firmował porozumienie o wzajemnej współpracy polskich służb z FSB?

  „Reset zresetowanego resetu”

  http://www.michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=3235

 15. Miet said

  Ad.10.
  Gdyby Canis77 wstawił zamiast Rosjan pewien dobrze nam znany naród, który rzeczywiście sprawuje rządy w Polsce – a w zasadzie to majda Polską, jak canis ogonem, to jego wpis byłby bez zarzutu – a tak to mu tylko mogę „zarecytować” wierszyk,
  który pamiętam z czasów, kiedy uczyłem się łaciny:

  Ego idem cum apidem,
  Canis na mnie szczeka,
  Ja canisa w łeb lapisem,
  I canis ucieka.

 16. Miet said

  W wierszyku chyba powinno być „apidem” nie „lapidem” – sorry.

 17. MatkaPolka said

  To tak jak na Ukrainie – WSZYSTKO WINA ZIMNEGO CZEKISTY PUTINA

  Nie ma CIA, nie ma BND, Nie ma Fundacji Niemieckich, nie ma Fundacji Sorosa – Renesaince

  Proszę wygooglować fundacje Sorosa lub Renaissance Foundation na Ukrainie
  Osobiście stworzyłem na Ukrainie Renaissance Foundation w 1990 r – zanim jeszcze kraj ten uzyskał niepodległość. Fundacja nie uczestniczy w obecnej rewolucji, ale działa jako obrońca tych, którzy sa ofiarami represji. Fundacja jest teraz gotowa mocno wesprzeć tych Ukraińców, którzy pragną utworzyć trwałe demokratyczne instytucje (przede wszystkim profesjonalny i niezależny system prawny). Ale Ukraina potrzebuje pomocy z zewnątrz, której może udzielić wyłącznie Unia Europejska szczególnie jeśli chodzi o umiejętność zarządzania i dostęp do rynków.”

  Polscy żołnierze wyjadą na manewry na Ukrainę
  http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/polscy-zolnierze-wyjada-manewry-ukraine

 18. MatkaPolka said

  Niemieckie fundacje polityczne w Polsce i nie tylko. Nie ma BND, CIA, Mossad – JEST RUSKA AGENTURA

  http://lubczasopismo.salon24.pl/ruchnarodowy/post/530412,niemieckie-fundacje-polityczne-w-polsce-i-nie-tylko

  Tylko dlaczego ambasadorem Niemiec w Polsce jest szef BND

  Rüdiger Freiherr von Fritsch – ambasador RFN w Warszawie, jeszcze w 2004 roku był zastępcą szefa Federalnej Agencji Wywiadu”

  SKORO JEST TAK DOBRZE, TO DLACZEGO JEST TAK ŹLE
  http://bladymamut.wordpress.com/2012/06/25/skoro-jest-tak-dobrze-to-dlaczego-jest-tak-zle

 19. Stary warszawiak said

  Obfite żniwa miały służby specjalne 10 kwietnia 2012.
  Tylko około 100 telefonów komórkowych ofiar „katastrofy”.
  I to ofiar często bardzo znaczących w RP.

 20. Zerohero said

  @12, Marucha

  Canis77 jest żywym dowodem na to, że kłamstwo powtarzane 1000 razy staje się prawdą.

  @13, NC

  bo może Oleksy dał się przewerbować. Pomijając dywagacje na temat Oleksego, jak Pan wyjaśni:

  – poparcie Polski dla niepodległości Czeczenii
  – poparcie Polski dla ataku Gruzji na Osetię
  – ochoczy udział w antyrosyjskich sankcjach
  – popieranie puczu w Kijowie
  – embargo na kapitał rosyjski (ok. 1% inwestycji zagranicznych w Polsce)
  – udział w NATO
  – udział w amerykańskich wojnach
  – oddanie Zachodowi kontroli nad bankami
  – gotowość na instalacje baz USA (Polska się zgadza, decyzja zależy od USA)
  – jednostronne zrywanie współpracy kulturowej
  – jawna podległość Brukseli
  – zgoda na działalność organizacji Sorosa, które w Rosji są tępione.

  itd.

  to są rzeczy znacznie grubszego kalibru niż kwestia jednego Oleksego. Czasem się zastanawiam czy tacy jak wy to są świadomi agitatorzy czy po prostu macie za duże braki intelektualne by trzeźwo ocenić sytuację.

 21. Zerohero said

  14, Guła

  No widzisz agitatorze Guła. Złapali człowieka, jawnie oskarżyli o szpiegostwo, a ty negujesz fakty i w tym celu wyciągasz felieton Michalkiewicza. A wiesz przynajmniej o co chodzi w tej współpracy o której pisał SM, jakie są jej granice? Może chodzi np. o jakiś przemyt materiałów radioaktywnych wobec którego pewna minimalna współpraca musi istnieć?

  Niestety wy jesteście tak bezczelni, że widły portaficie zrobić z każdej igły. GaPole to nawet istnienie ambasady rosyjskiej w Polsce uznają za akt okupacji. (poważnie, tak twierdzą). Żółwiki Putina z Tuskiem i tym podobne – to jest wasz poziom analiz.

  Na Pana Gułę szkoda czasu. Po prostu rycerz. Zakuta głowa.
  Admin

 22. Guła said

  Nul „pal gumę”

 23. Krzyś said

  http://dakowski.pl//index.php?option=com_content&task=view&id=14051&Itemid=80

  Eee…To lepsze…!

 24. NICK said

  No a ten czosnek PanaGułowy? Na Ebola? Pół ‚główki’. Dziennie.

 25. MatkaPolka said

  Słowianie Liczba ludności % ludności słowiańskiej ogółem

  Rosja 122, 500 000 – 85,3% , Ukraina 50, 568 000 – 96,6% , Polska 38, 032 000 – 98,7%
  Czechy 10, 197 000 – 98,6%, Białoruś 10, 157 000 – 98,1%, Bułgaria 7, 500 000- 88,5%
  Serbia 6, 155 100 – %85,0- Kazachstan 7, 563 000 – 44,0% , Słowacja 4, 658 000 – 87,4%
  Chorwacja 4, 423 000 – 91,7%, Bośnia i Hercegowina 3, 515 700 – 97,8%
  Słowenia 1, 882 000 – 94,2%, Macedonia 1, 510 000 – 73,2%, Czarnogóra 506 000 – 81,6%, Mołdawia 1, 234 000 – 28,3%, Łotwa 1, 171 000 -44,0%, Litwa 689 000 -18,1%, Estonia 552 000 – 35,2%, Kirgizja 1, 088 000 – 24,0%, Tadżykistan 480 000 – 8,4%, Azerbejdżan 459 000 – 6,2%, Turkmenistan 408 000 – 9,5%, Uzbekistan 1 928 000 – 9,1%

  Niemcy 2, 025 000 – 2,5%

  Gruzja 346 000 – 6,3%, Grecja 186 000 – 1,8%, Węgry 140 000 – 1,3%, Włochy 180 000- 0,3%, Rumunia 172 000 – 0,8%, Kosowo 97 300 – 5,3% ,Albania 5 000 – 0,2%
  Austria 63 000 – 0,8%

  Altogether – Total 280, 390 100…similar, white people using similar language with 60%. common words podobnych do siebie nawzajem ludzi bialych, majcych w uzyciu pona 60% slow wspólnych.

  Jak łatwo Niemiec i Żyd potrafi napuścić na siebie Słowian – odnieść korzyści i panować – jak łatwo za nos nas wodzi.

  Celem niemieckiej polityki jest skłócenie i napuszczanie na siebie dwóch BRATNICH NARODÓW
  NIECH SIĘ SŁOWIANIE NAWZAJEM POZABIJAJĄ – dla uciechy i korzyści Niemca i Żyda

  SŁOWIAŃSKA POPULACJA EUROPY TO BLISKO 300 MLN TO 3/5 LUDNOŚCI EUROPY

  NAS JEST DUŻO ICH JEST MAŁO

  Rosja i Polska – (tereny Ukrainy okupowane przez Żyda) – to dwa największe słowiańskie supermocarstwa – państwa bogate surowcowo i wyjatkowo uzdolnione narody – tłumione i ubezwłasnowolniane przez znacznie słabszego wroga.

  Czy to w Polsce czy na Ukrainie wystarczy KILKU ŻYDÓW – oplacanych przez Niemców i Żydów wymienić – i WSZYSTKO SIĘ ZMIENI. Przeciez czy to w Polsce czy na Ukrainie kilku zydow nie walczy o „Wolność dla Narodu” a o PODPORZĄDKOWANIE narodu

  Niemiec i Usrael ciagle nam wsadzają rząd i przywódcę na czele – czas to zmienić – przegnać tych AGENTÓW ŻYDOGERMANIZMU – podporządkowuja wojsko przeciw narodowi używaja w interesie żydowskich wojen

  Polska i Rosja Ukraina są ustawicznie konfliktowane przez ich wrogów – Niemców i Żydów – i wzajemnie na siebie napuszczane – Najlepszym przykładem sa wydarzenia na Ukrainie i te współczesne i te z okresu II wś –

  Przychodzi czas przebudzenia, – dlaczego Niemcy i żydzi mają ciągle roszczenia i uważają ze wszystko co zrabowali to jest ich i Koniec

 26. radnierad said

  Nie wyobrazam sobie zeby Rosja potrzebowala miec szpiegow w Polsce, ale rozpowszechnianie takich informacji moze sluzyc temu zeby cymbaly z ktorymi nikt sie juz od dawna nie liczy ani nigdzie nie zaprasza poczuly sie wazniejsze…

 27. NyndrO said

  Ad 2.* Panie JO,zadziałał Pan tym wpisem zaskakująco,acz bardzo mądrze.Muszę Panu powiedzieć,że bardzo pozytywnie mnie Pan zaskoczył. * Niech mi Pan wierzy,że nie cieszyłbym się,gdyby Pan nagle polubił baby w spodniach i ich widok.Cieszę się,że nauczył się Pan mądrze reagować.Że Pan potrafi się zmieniać.Jestem z Pana dumny! 😉 * Kto wie,czy Kierownik Marucha Gajowy I z premedytacją Pana nie poduczył.Jest z niego kawał specyficznego terapeuty i agenta ruskiego.

 28. Miet said

  Ad.25.
  Trafna uwaga Panie Radnierad,
  rzeczywiście, każdy dupek, ignorowany przez wszystkich robi groźne miny aby przekonać otoczenie, że jest ważny.
  Tak jest teraz z polskimi pupets, postawionymi na rządowe stanowiska.

 29. NICK said

  (27) Paaanie Nyndr0. Było nieźle. Znowu Pan zaczyna?
  Zresztą. Pan mnie nie uważa. Basta.

 30. Jack Ravenno said

  @26 także samo odbieram tę „awanturę o szpiega”. Czyżby fiutki były za małe i trzeba się dowartościowywać wyciągając publicznie tak wstydliwe sprawy? Osobiście uważam, że takie historie powinny się co najwyżej rozgrywać „za zasłoną” bo wstyd jak 150…

  Dupki i zryte berety a nie służby…

 31. Romank said

  Czy ktos wie- gdzie mozna sie zapisac na ruskiego szpiego???? Ale bez jaj!

 32. NyndrO said

  Ad 29.* A co ja takiego zrobiłem?! Ja napisałem to zupełnie szczerze i od serca. Wprawdzie jaja są moją nieoderwalną częścią,ale z Panem JO już se jaj nie robię.Kiedyś napisał mi,że „Katolik nie ma poczucia humoru”, ale ja to zrozumiałem po miesiącach.Jemu chodziło o to,że On nie ma poczucia humoru.I nie musi.Obowiązku nie ma. * Byłem po wrażeniem wpisu nr 2. Pierwszy raz coś takiego widzę.Najprościej w świecie ten wpis mnie ukoił. * Jak to nie uważam Pana? Niech Pan nie histeryzuje. 🙂

 33. NyndrO said

  …no bo do jasnej cholery,chyba Pan się nad niskim Panem z nadwagą i rzadkim zarostem nie roztkliwiasz?! 🙂

 34. Sołtys said

  Ostatnio Sołtys chcąc troszkę uświadomić użytkowników lokalnego forum też dołączył do grona szpiegów.Z resztą proszę samemu zobaczyć.
  http://forum.echodnia.eu/czy-bednarski-popiera-ukrainskich-faszystow-t274375/

 35. Guła said

  To nie moja informacja Panie Nick, znalazłem na którejś witrynie. Nie pamiętam której, ale tak myślę że działa zapobiegawczo, bo nieboszczykowi nic po czosnku, nawet i pełnej główce.

  Aha
  Nie zapomniał Pan pogłaskać ode mnie Cyklopa?
  Żyjąc w lesie pewnie nic co cywilizowane jemu nie zagraża.

 36. Marucha said

  Re 27, 29, 32:
  Mnie też pozytywnie zaskoczył komentarz #2 Pana JO. Był taki, jak trzeba. Wyraził swą niezgodę, ale nie łamał przy okazji krzeseł. P. Nyndr0 słusznie napisał.

  Re 33:
  Czy Nyndr0 chce w dziób? Zapewniam go, że nie będę musiał podskakiwać, aby go dosięgnąć. A prawy sierpowy ze skrętem, choć już nie taki, jak kiedyś, ale jeszcze trochę mocy ma.

 37. NyndrO said

  …pffff. Panie Kierowniku. Teraz se Pan nagle o sierpie przypomniał,bo se nogę połamałem? Przyznaję.W tym momencie mógłbym mieć z Panem małe problemy.Załatwiłbym Pana w II rundzie.

 38. Ex said

  @9 Kukliński pracował zawsze i tylko dla Polski.

  A na panienka o wyglądzie typowo słowiańskim łasiła sie niedawno do parcha Snowdena proponując publicznie małżeństwo.

 39. NICK said

  Nyndr0… .
  P. Guła. Staram się odpowiadać i odpowiedziałem, kiedyś. Cyklop dziękuje za pogłaski i odwzajemnia.
  Co – nie zmienia – twardej dyskusji. Na łamach. Gajowych. :).

 40. Marucha said

  Re 38:
  Kukliński pracował dla USA, które dla swoich celów (zniszczenie ZSRR) gotowe było przy okazji spalić Polskę nuklearnym ogniem.

  Jakie zaś zamiary miała Pani Chapman publicznie zalecając się do Snowdena, to nawet nie możemy się domyślać. Ja bym tam nie wierzył w żadne jej słowo, chyba, żebym był jej przełożonym. Zresztą nie należy do dyskusji, z kim sypia czy z kim chce się połączyć węzłem małżeńskim.

 41. NyndrO said

  Ad 40* Ja tam bym jej nie wierzył,nawet jak byłbym jej synem.Zresztą jej przełożony z pewnością jest umiarkowany i ma wielu innych pracowników i pracownic,którzy szpiegują sprytną Panią Chapman.Nie jestem fachura w tej materii,a wręcz odwrotnie,ale zdaje se sprawę z tego,jak skomplikowaną,wielopoziomową grą są POWAŻNE służby.

 42. Boydar said

  Bez względu na bieżące potrzeby przypominam, że Pan Gajowy jest pod ochroną. Głównie poprzez bliskie pokrewieństwo z dziobakiem i kolczatką.

 43. Marucha said

  Re 41:
  Oczywiście. Szpieg to szpieg (nie mylić ze zdrajcą). Jest lojalny tylko wobec pracodawcy, bo wie, co grozi za brak lojalności.
  Przypuszczam, że p. Anna Chapman jest mistrzynią zwodzenia i oszukiwania. Taki zawód i takie wymagania. Prostolinijni i szczerzy – do hodowli pszczół.

 44. NyndrO said

  …tzn. nie we wszystko bym jej pewnie nie wierzył.Oczywiście,gdyby była ta pani zupełnie niewiarygodna,albo jeszcze coś gorzej, nie pracowałaby dla Rosji,a może naewt już w ogóle by nigdzie nie pracowała.Ale,że tak powiem,warto pewnie tak inteligentnej, młodej i WARTOŚCIOWEJ panience rękę na pulsie trzymać. 🙂

 45. Boomcha said

  @40 Tak jak ZSRR. Pierwszym który obiecał *ydom wypłatę odszkodowań był Wojciech J.

 46. NICK said

  (42) P. Boydar.
  Ja, pokrewieństwa, nie mam. A ochrony? Choć troszki?
  Wal Pan śmiało!

 47. Boydar said

  Panie NICK’u, dziobak i kolczatka to przykłady żywych skamieniałości przewodnich. byłem w klasie biologiczno chemicznej. to wiem 🙂

 48. NyndrO said

  hehehehe ale jaja.

 49. Boydar said

  Widzi Pan NICK ? Pan Nyndr0 też był w biol-chemie, i wie, że dziobak i kolczatka to jedyne ssaki składające jaja. Trzeba się było uczyć a nie za królewnami oglądać.

 50. NICK said

  Echże. ‚Ewolucja”. A miało być: Stworzenie Boskie.
  Dziś? To się czepiam, P. Nyndr0. Jakie qurwa jaja? I, jakie, hehe?

 51. NyndrO said

  Jak Pan tak głupio pytasz,to odpowiem.Wyobraziłem sobie Pana Kierownika,jako dziobaka z kolcami i z wydziaranym kotkiem na plecach.A jeszcze „żywa skamieniałość” mnie rozbroiła.Takie jaja i takie hehe.Panie,strzel se Pan z dwie sety,jo?

 52. Boydar said

  Panie NICK’u ! Jakie to, jakie tamto, książkę Pan piszesz ? A może Pan szpiegujesz na rzecz obcego mocarstwa, cooo ? Nieładnie !

 53. NICK said

  Jedno macie wspólne. Boydar i Nyndr0. Lizodupstwo. A, w miarę potrzeby, łączyć tzw. siły. Tyle. Ogłady słownej może mi nie starcza acz po zawodówce rolniczej.?. No, potem, więcej… . Wiele zwrotów uważam za ‚przeinteligentyzowane’. Basta.

 54. NyndrO said

  A peć?

 55. Boydar said

  DZIOBAK (Ornithorhynchus anatinus)

  Systematyka: ssaki, stekowce
  Występowanie: Australia, Tasmania
  Historia gatunku: jedyny współcześnie żyjący przedstawiciel rodziny Ornitorhynchidae, formy kopalne znane są jeszcze z kredy (np. Steropodon)
  Znaki szczególne: jest jajorodny, nie ma sutków – mleko jest zlizywane przez młode bezpośrednio z matczynej sierści.

  Dziobak dorasta do 0,85 m długości i może osiągać 2 kg wagi. Prowadzi samotniczy tryb życia w norach kopanych nad brzegami wód. Jest znakomitym pływakiem – ma spłaszczony ogon, a między palcami rozpiętą błonę pławną. Pod wodą ma ściśle zamknięte oczy. Do wyszukiwania pożywienia (bezkręgowce wodne, skorupiaki, kijanki, ryby, mięczaki) wykorzystuje zmysł elektryczny, lokalizując ofiary przez wyczucie emitowanego przez nie pola elektrycznego. Poza tym jego dziób jest bardzo czuły na każdy dotyk ze względu na liczne zakończenia nerwów czuciowych, co również ułatwia mu znalezienie ofiary. W ciągu dnia potrafi zjeść równowartość swojej wagi. Dorosłe osobniki są bezzębne, jedynie u młodych występują zęby mleczne. Dorosłe samce mają na stopach ostrogi jadowe, które są wykorzystywane w czasie walk o terytorium i samice. Ich jad dla człowieka nie jest groźny, jednak ukłucie jest bardzo bolesne.

  Prawdę powiedziawszy, to gdyby nie to ornithocośtam, można by go z Panem Gajowym pomylić.

 56. NyndrO said

 57. Boydar said

  Nie, nie, nie !

  To w to trzeba kliknąć http://wallpapertube.com/animals/animals-platypus-platypus-with-hat-wallpaper

 58. NICK said

  Pan żeś chyba ze chuinki, dziś, P. Boydar? Norniczko. A Pana Nyndr0, spolegliwego, pozdrawiam. Znoś Pan dalej lewatywę, jak Lewantończyk. Du ju poniał?

 59. Boydar said

  Prawa ! Prawa ! Prawa !

 60. NyndrO said

  Nie-e.To zbyt ‚przeinteligentyzowane’. * „Spolegliwość”?! Panie! Ja tu jestem więźniem dwóch banów!:) No,ale jak tak Panu wygodnie,to leż już Pan tak. * Zaczynam się nie na żarty martwić o pańskie synapsy nerwowe.Pozdrawiam.

 61. Boydar said

  Lewantyńczyk spolegliwy
  lewatywę dobrze znosi
  chociaż mu się nie przelewa
  Lewa ! Lewa ! Lewa ! Lewa !

  Niby-bzdurka, wymyślona podobno na potrzeby psychomanipulacji żołnierzami armii niemieckiej w czasie I WŚ Trudno powiedzieć ile w tym prawdy.

 62. NyndrO said

  To dla Pana,Panie NICK.Na uspokojenie nerw. *

 63. NICK said

  Boydar, łacno. Poniał. A, nie było adekwatnie. Nyndr0wi to, akurat, się przeLEWA. Za Pana radą, grzecznie radzę, jak Pan Panu JO. Zważ Pan na istotniejsze sprawy! Tam dzika energia przydatna. A ja? „Krecik”.

 64. marta15 said

  a tu bardzo grozny szpieg z bardzo groznej krainy deszczowcow.

 65. NICK said

  Nyndr0. Pierwszy sort – trollik.
  Najdalej mi od wszelkiego uspokojenia, zwłaszcza niby-trawkowego. Zapodał się Pan, wprost. Tyle. Panie Gajowy. Widać?

 66. Marucha said

  Ludzie… o czym wy mówicie?

 67. NyndrO said

  ad 64.* Może być.Cieszę się też,że przeszliśmy na „ty”.Z racji różnic wiekowych,nie śmiałem proponować.No to :NICK, uściskaj mnie!

 68. Boydar said

  Niech już Pan Gajowy idzie spać i nie przeszkadza w poważnych dysputach !

  To na pocieszenie Panie NICK’u

 69. NyndrO said

  Ad 65.* Fakt,czas zbastować,bo to się kabaret robi,Panie Kierowniku. Śmich śmichem,a ebola mutuje.

 70. NyndrO said

  no nieeeee no. Pan Boydar ma nasrane bardziej,niż ja! To niesprawiedliwe!

 71. Boydar said

  A co, Pan Nyndr0 miał jakieś wątpliwości ???
  Idziemy spać, fajki mi się skończyły. Pa, Pa …

 72. NyndrO said

  Papatki.

 73. NICK said

  Gooowno. Żadne dysputy. A poziom – żałosny. Żałuję „Panie Kierowniku”.
  „.”

 74. Boydar said

  kiedyś, jak będzie starszy, zrozumie 🙂

 75. marta15 said

  „..Nasz nieszczęśliwy kraj, któremu prezydent Obama znowu zaproponował podjecie się roli amerykańskiego dywersanta, nie tylko znowu podjął się jej za darmo, ale nie mogąc nic złemu Putinowi zrobić, wymyśla mu na całego, rozpętując przy okazji histerię wojenną, w której biorą udział zarówno niewierzący, jak i wierzący – zwłaszcza „poświęcony” portal „Fronda” w którym rozmaici gorliwi ZASRANCEN ZOSTALI i RZUCENI NA ODCINEK tropienia ruskich agentów.
  Co z tego mają – tego, ma się rozumieć, nie wiem, ale pewnie jakieś gadzinowe fundusze zostały na ten cel w MSW i MON uruchomione.

  Histeria wojenna stał się znakomitym pretekstem do dintojry między rozmaitymi bezpieczniackimi watahy, zgrupowanymi a to w Stronnictwie Ruskim, a to w Stronnictwie Pruskim, a wreszcie – w gwałtownie reaktywowanym Stronnictwie Amerykańsko-Żydowskim.
  Chodzi oczywiście o wywalczenie sobie lepszego dostępu do żerowiska, więc w tak poważnej sprawie wszystkie chwyty są dozwolone.
  Oto w Koszalinie umarł prokurator, który w czasach stalinowskich oskarżał „Inkę”, czyli ś.p. Danutę Siedzikównę i skutecznie zażądał dla niej kary śmierci.
  Ponieważ w tamtejszym środowisku polskojęzycznej wspólnoty rozbójniczej musiał zażywać znakomitej reputacji, pogrzeb odbył się z asystą wojskową.
  Wybuchł skandal, w następstwie którego minister obrony Tomasz Siemoniak zdjął tamtejszego dowódcę garnizonu. Na takie dictum Centralne Biuro Antykorupcyjne NATYCHMIAST WYKRYLO MU RUSKIEGO SZPIEGA W samym Ministerstwie Obrony Narodowej, a następnego dnia – JESZCZE jakiegoś cywila…:)..”

  http://www.michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=3235

 76. marta15 said

  „..A to może być szybciej niż myślimy, bo prezydent Obama przekonał się, iż bombardowania z powietrza nie tylko nie rozproszą złowrogiego kalifatu, jaki pojawił się za sprawą jaśminowych rewolucji, które wymknęły się spod kontroli, ale nawet sprzyjają jego rozszerzeniu.
  TOTEZ w ostatni wtorek, 14 października, sekretarz stanu USA Kerry spotkał się w Paryżu z ruskim ministrem spraw zagranicznych Ławrowem i rada w radę uradzili, że USA i Rosja porozumiały się „w sprawach globalnych”.
  Wygląda na to, że zresetowanie przez prezydenta Obamę swego poprzedniego resetu w stosunkach z Rosją z 17 września 2009 roku właśnie zostało ZRESETOWANE .
  Znaczy się, w tej sytuacji zimny rosyjski czekista Putin znowu zostaje „sojusznikiem naszych sojuszników”, a w tej sytuacji podtrzymywanie histerii wojennej i wykrywanie ruskich szpiegów w MON i to w dodatku nie przez Służbę Kontrwywiadu Wojskowego, która po staremu chyba nadal współpracuje z ruską FSB, tylko przez CBA, świadczyć może jedynie O BRAKU koordynacji, no i oczywiście – o całkowitej bezużyteczności tych wszystkich tajniaków, którzy z tej chciwości już w ogóle nie wiedzą, na jakim świecie żyją. ..”

 77. KrzysztofP said

  Wiekszość moich znajomych na wieść o ” wykryciu ruskich szpiegow ” wybuchneła lawinowym śmiechem ….!
  Zdrowa reakcja na publicznie ogłaszane banialuk, w sytuacji w której NAPRAWDĘ wszystko jest w OBCYCH łapach; łącznie z me(R)diami, politykami, sądownictwem, szkolnictwem, bankierstwem, agendami wywiadu i kontr-pozorantami etc.itp.
  Nasza jest tylko szara strefa / zdaje sie we wszystkich dziedzinach zycia /, bo mimo wszystko ” jakos to się wszystko kręci „…?

 78. Boydar said

  I mimo wszystko, warto żyć

 79. NICK said

  (78) Tak, P. Boydar.
  P.S.
  Zobaczcie, Wy i P. Nyndr0. „szpiegomania po Polsku” jest akt. najpopularniejszym wpisem. Więc czemu służyła „tania jatka”? Powyżej?
  Gównu psiemu. Żałować za grzechy it.d..(73). Aż P. Gajowy zdębiał(66). A stresować negatywnie nie należy. HUK.

 80. Boydar said

  No w moim konkretnie przypadku, to była kryptoreklama Wiaczesława. Co do Pana Nyndr0 to nie wiem, ale dzielnie mi pomagał. Panu też nic nie mogę zarzucić.

 81. NICK said

  Pan to kota ogonem… . :).
  Ale, swojego, NIE Cyklopa!
  Pozdrawiam.

 82. Boydar said

  kocham kocinki … są takie mięciutkie i puszyste … zawsze … nie tak jak te okropne Kobiety … one tylko jak czegoś chcą … najczęściej pieniędzy … nie dam … wolę kupić puszkę kitketa … z łososiem … są najlepsze … trochę tylko za mało słone …

 83. revers said

  Sikorski zapomnial co mowil ale dzieki Politico, dzieki gowno sciekom medialnym, ale gawiedz juz lyknela, sprostowania nie licza sie, wszystko co zle Rosja, jej przywodcy.

  http://wiadomosci.onet.pl/kraj/sikorski-zawiodla-mnie-pamiec/c6012

 84. AniaK said

  Re82:
  Do kitketa z łososiem pasują solone paluszki. Życzę miłej kolacji przy świecach 🙂

 85. AniaK said

  Re83:
  Może nie wszystko złe co Rosja, ale jak wiedzieli że Lwów to polskie miasto, to mogli nam je oddać. Gdyby nie wiedzieli to co innego 🙂

 86. AniaK said

  Re82:
  Wszystko widzę. Tak nieładnie 🙂

 87. AniaK said

  Tak zdecydowanie lepiej 🙂

  http://demotywatory.pl/4278234/Romantyczna-kolacja-z-kotem

 88. Boydar said

  Pani Ania jest wyraźnie w temacie … No ale zawszeć to miło.

Sorry, the comment form is closed at this time.