Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Boydar o Wolne tematy (48 – …
  Boydar o Tożsamość Ukrainy
  Naszym Wzorem Janusz… o Wolne tematy (48 – …
  bardzo o Wielka rozgrywka
  Marucha o Tożsamość Ukrainy
  Boydar o Strzelanina w Uvalde a dostęp…
  NC o Polskie firmy miałyby brać udz…
  Kojak o Polskie firmy miałyby brać udz…
  Boydar o Tożsamość Ukrainy
  Emilian58 o Polskie firmy miałyby brać udz…
  Marcin o Polskie firmy miałyby brać udz…
  Zenon_K o Wolne tematy (48 – …
  Kojak o Rosja nakazuje Agencji Żydowsk…
  Kojak o Meyssan: agonia Zachodu
  Boydar o Wydalenie 70 pracowników rosyj…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 617 obserwujących.

Ponad 3000 lat Państwa Polskiego

Posted by Marucha w dniu 2014-10-21 (Wtorek)

Uważam, że każdy Polak powinien znać książkę Tadeusza Millera „3000 lat Państwa Polskiego”. Jest ona dostępna w gajówce.
Poniższy artykuł jest oparty w dużej mierze właśnie na niej.
Admin.

Zapewne tytuł intryguje, ale nie jest bezpodstawny. Opieram sie tu – w tej krótkiej analizie na – na dostępnch (od niedawna) materiałach źródłowych opartych na bibliotekach Uniwersytetu Jagielońskiego i opracowaniach ‚wykletego’ historyka – Pana Tadeusza Millera.

Pisałem swego czasu o endemiczności polskiej krwi i fakcie sprzedawania jej poza granicę Polski. Krwiodawcy nie maja pojęcia, że ich krew – oddawana w dobrej wierze – jest sprzedawana za niepoślednie pieniądze za granicę. To są spore kwoty.

Co to jest endemiczność?

Otóż jest to coś przypisanego do danego obszaru – tam występujące. W sensie o którym mowa – znaczy to, że słabo mieszaliśmy się z innymi nacjami w sensie reprodukcyjnym. Konsekwencją takiego stanu rzeczy jest wyjątkowa ‚czystość’ i szlachetność naszej krwi w sensie dosłownym, ale nie tylko. Jeśli ktokolwiek ma wątpliwości co do wartości „mieszania krwi”, to proszę o zapoznanie się z polityką królewskich rodów w tym właśnie względzie. Bardzo wiele to wytłumaczy.
No dobrze, ale do czego zmierzam?

Ano tak pokrótce zamierzam opisać nasze dzieje prawdziwe. No bo czego uczy nas szkoła. Uczy nas, że byliśmy plemionami wędrownymi (a gdzie to wędrowaliśmy?) i nagle nastał z dupy wzięty „Mieszko I” (może nie nagle, bo to w końcu X wieków czy tam 966 lat…) i równie nagle staliśmy się państwem chrześcijańskim. Hmmm… – ciekawostka. Ale dobrze. Spójrzmy jak było.

„Historia, to prawda o przeszłości pomagająca budować przyszłość. Zniekształcona staje się przyczyną błędnych poczynań i klęsk społeczeństwa.”

Przypuszczano do niedawna, że nazwa – Słowianie pochodzi od słów: sława, słowo, swoi, nazwy jeziora lub rzeki, imienia naczelnika, a przyrostek – a nie wskazuje na nazwę terenu.

Nazwa ta ma jednak inne pochodzenie i składa się z dwóch słów: słowiański – łęg – nizina i łacińskiego – venio – przychodzę. Oznacza ludzi przychodzących z nizin S-łę/g/-veni/ti.

W mowie potocznej uległa ona skróceniu „uproszczeniu” dźwięk ł wyrażono dwoma literami – „ue” stąd – Sueveni.
Również Vibius Sequester w swoim zestawieniu nazw plemion, mówiąc o Słowianach, dźwięk ł wyraża dwoma literami – ue – tak jak ją wymawiają zwykle Polacy, tj. Suevi.

Wniosek powyższy o budowie n. „Słowianie” uwidacznia się też w zestawieniu różnych nazw Słowian i Polaków. Słę/g/veni/ti. n. słow.-łac. – przybyli z łęgów Słowenie Słowienie Słowianie Słowini.
Sławini – od imienia Piasta – Sław. Jego poddani to Sławini, a państwo – Sławia.
Źródła rzymskie najpierw nazywały Słowian – od przeszło dwóch tysięcy lat – Venetami, świadcząc tym o ciągłości istnienia narodu i państwa Wenetów . Później, w VI w. źródła greckie zaczęły nazywać Słowian – Sklawenami.
Sclavenoi – niewolnicy –jest to greckie zniekształcenie przezwiskowe nazwy Słowian południowych.

Hmm… jesteśmy niemal tak skomplikowani jak Sumerowie. Dobrze. Spójrzmy dalej. Ta wiedza już była dostępna – to tylko swego rodzaju ‚remake’.

WENECI – WĘŻOWIE

Pierwsze wiadomości o polskich plemionach, co jest niewątpliwie zaskakujące, podaje prawie przed trzema tysiącami lat historyk grecki, piszący o dziejach wojen grecko-perskich, Herodot z Halikarnasi. Tymczasem w historiografii toczą się od dawna dyskusje, próbujące ustalić, które z plemion Europy środkowej, wymienionych przez starożytnych historyków, można uznać za słowiańskie: Wenetów, Neurów, czy Sarmatów? Twierdzi się jednocześnie, że we wczesnym średniowieczu obszar Polski zamieszkiwały różne drobne plemiona słowiańskie, przemieszane z wędrownymi grupami ludności germańskiej, oraz mówi się, że Państwo Polskie jakoby stworzył i umocnił dopiero w X w. Mieszko I.

Zwróćmy uwagę, że obecną nazwę – Polska – od X w. poprzedzały jeszcze inne nazwy. Na zachodzie nazwano ją – Sławią. Thietmar użył najpierw nazwy – Poleni, Polenia, później – Polonia. Na wschodzie plemiona ruskie nazywały Polaków – Lachami. Sądzi się również, że w użyciu była nazwa „Lędzice – Lędzianie, „lecz…zagadnienie lokalizacji Lędziców (albo Lędzian) wywołuje poważne dyskusje naukowe”… „Pogląd głoszący, że Lędzianie to późniejsi Polanie, kryje wiele niejasności, których nie potrafią obecnie oświetlić ani źródła pisane, ani archeologiczne” – pisze Krzysztof Dąbrowski w: „Przymierze z archeologią”.

Nie należy się temu dziwić, że tę nową, sztucznie stworzoną nazwę, trudno powiązać z jakimkolwiek plemieniem.
Litwini i Łotysze nazywają państwo polskie – Lenkas, a Węgrzy – Lengiel. Nie zauważono, że źródłem tej nazwy był naczelny gród – Łęck (Łuck), którego okolicznych mieszkańców nazywano Łęcanami (Nestora – Łuticzi). Z nimi najpierw, idąc ze wschodu, zetknęli się Węgrzy i od nazwy – Łęcanie, zaczęli nazywać ogół plemion polskich i Państwo Polskie.
Nazwa – Łęck (Łuck) pochodzi od łęku – zakola rzeki Styru, gdzie został zbudowany. Stąd łęk – lenk – leng w węgierskiej i bałtyckiej nazwie Polski.

Plemiona słowiańskie w średniowieczu i starożytności niewątpliwie nosiły jeszcze inne nazwy. Herodot, opisując Scytię, wspomina Neurów, których siedziby umieszcza po północnej stronie górnego Dniestru i pisze, że Nerowie musieli opuścić swoje pierwotne siedziby, z powodu nadmiernego rozmnożenia się Węży w ich dawnej ojczyźnieiv.

Jak wiemy, plemiona słowiańskie przybierały zwykle nazwy od rzek, nad którymi mieszkały. Przykładem takim są Wężowie nazywani od nazwy rzeki – Wąż, obecnej Warty, której współczesna nazwa pochodzi od słowa łacińskiego – verto, obracam, zmieniam. Pozostawili ją kupcy rzymscy wędrujący do Polski po stal, miód, wosk, kadzidło i bursztyn nad Morze Bałtyckie. Kształt biegu tej rzeki ściśle odpowiada jej pierwotnej nazwie, gdyż wije się jak wielki wąż dziewięcioma zakolami, nim wpadnie do Odry.

Nazwa Wężów – Węzów (mazurzenie) Wielkopolan, zapisana w wymowie łacińskiej przez starożytnych historyków: Pliniusza, Ptolemeusza, Tacyta przybrała formę – VENS w l.p., zaś w l.m. – VENETI, a w ustach Germanów – WENEDI. Nazwa tego plemienia występuje jako składnik wielu nazw na olbrzymim obszarze Europy: od Zatoki Biskajskiej (na zachodzie Francji), Wysp Brytyjskich po Dźwinę, Berezynę, i od Morza Północnego, Bałtyckiego, po Adriatyckie.
Jeszcze starszym świadectwem dawnego istnienia plemienia Wenetów jest ich nazwa wymieniona około IX w. przed n. Chrystusa przez Homera – Henetoi (Wenetowie).

Już VIII w. przed n. Chrystusa Słowianie-Wallowie (Weleci) i Weneci kolejno opanowywali Wyspy Brytyjskie. Ślady swej bytności pozostawili w postaci nazw: Cornwalia, Walia. Dzisiaj spotykamy tam wiele nazw osiedli ze słowiańską podstawą
wal, went, biel np.:

Wasali – Wallów wspólnota
Wales – Wallowie
Welshpool – kałuża Weletów
Wallington – wallijski ród
Walligsborough – Wallów miasteczko
Welland – ziemia Weletów
Wentor (w. White) – nie Wenetów
Belfast – bagienna twierdza
Bellingham – dom na bagnach
Belford – bagienny bród
Broadford – szeroki bród (ang.)

O Belgach (Weletach) pisze Cezar w Ks. V. 12.v
„Wewnętrzną część Brytanii zamieszkują ludy, które w oparciu o przekazaną u nich tradycję twierdzą, że są tubylcami na wyspie, a w części nadmorskiej te ludy, które dla grabieży i prowadzenia wojny przybyły z Belgii (…), a po wszczęciu wojny tu pozostały i w dodatku poczęły uprawiać rolę”.

W Ks. II. 4. Cezar potwierdził panowanie Belgów (Weletów) w Brytanii:
„Królem ich (Suesjonów) był, jeszcze za naszych czasów, Dywicjakus … który poza znaczną częścią tych obszarów dzierżył władzę także nad Brytanią”.

Kliknij, aby powiększyć

Kliknij, aby powiększyć

Później Weneci podporządkowali sobie Wallów i poszli dalej na zachód. Zajęli dzisiejszą północną Francję, po rzekę Loarę. Stworzyli potężne imperium rozpostarte od Zatoki Biskajskiej, po Berezynę (Mapa II). Pomimo upływu ponad dwóch tysięcy lat wiele nazw na obszarze Francji zachowało słowiańskie brzmienie i znaczenie np.:

Brenne – bagna między rzekami: Indre i Creuse
Sambre – Sambr (zambr), żubr dopływ Mozy
Brest – Brześć. Twierdza w Bretanii
Orlean – Orlin
Vend, vendresse, Vetoux, Vendome, Vendeuwre, Bellac, Belledonne, Bellegarde (dwa razy) bagienny gród, Belleme, Belley, Belvere, Vandea, Rennes, Lucotecia (luc-łęg, ł. tego – bronić), obronna wyspa. Breda – bród (hol.) Lacus Venetus – (Jezioro Weneckie).

Na krańcach swego państwa Weneci zakładali silne twierdze np. Brest na wybrzeżu Oceanu Atlantyckiego w Bretanii, Brescia w północnych Włoszech, czy Brześć nad Bugiem (mapa II).

Niezwykle ważnym świadectwem zamieszkiwania Wenetów w północnej Francji, jeszcze w I w. p.n.e., jest dokument napisany przez Gajusza Juliusza Cezara p. t. „Commentarii de bello Gallico” tj. „Sprawozdanie z wojny gallijskiej”. Pisał je jako wódz naczelny wojsk rzymskich, które podbiły Galję (późniejszą Francję). Stwierdza w niej, że Weneci zamieszkujący północne obszary Galii od rzeki Loary do Sekwany po wybrzeże Kanału La Manche i Ocean Atlantycki, nazywają siebie w swoim języku Aremoricae (are – przy, more – morze) tzn. Pomorzanie. A więc nazwa Pomorzan wbrew twierdzeniom znana była już przed dwoma tysiącami lat. Wybrzeża tej krainy nazywa Cezar weneckimi. Dalej stwierdza, że:

„Plemię to cieszy się największym znaczeniem na całym morskim wybrzeżu w tych stronach, ponieważ Wenetowie mają bardzo wiele okrętów, na których zwykli żeglować do Brytanii, a wiedzą i doświadczeniem żeglarskim przewyższają inne plemiona”.

Dzięki żeglarskim i wojskowym umiejętnościom Pomorzanie trwali jeszcze długo w Bretanii pod panowaniem Celtów, a później Rzymian. Nie może więc być mowy o zacofaniu i dzikości plemion słowiańskich w starożytności, tak jak to przedstawiają niektórzy dziejopisowie.

Należy stwierdzić, że nazwa – Weneci, jest zrozumiałą polską nazwą plemienną ludu pierwotnie zamieszkującego Europę środkową, tj. jeszcze przed przybyciem Germanów do Skandynawii. Nazwa jest wymieniana w najstarszych opisach starożytnych ludów Europy.

Ponadto: Według wiadomości pochodzących ze źródeł arabskich z IX w. na południowym wschodzie Polski, od górnego biegu Prutu na zachód, zamieszkiwali Chorwaci.

Nazwa ich, której w etymologii dotąd nie wyjaśniono, od stuleci zaprząta uwagę historyków poszukujących odpowiedzi. Kim byli? Jakim plemieniem? Gdzie znajdowały się ich pierwotne siedziby? Co łączyło ich ze Słowianami zachodnimi?
Nazwa „Chorwaci” powtarza się na Bałkanach, nad Adriatykiem, w Czechach, Polsce, po obu stronach Dunaju. Gdzież więc należałoby szukać miejsca jej narodzin?

By znaleźć odpowiedź na powyższe pytania, trzeba cofnąć się daleko wstecz do czasów jedności terytorialnej – praojczyzny Słowian. Miejscem jej położenia zajmowali się dziejopisowie różnych narodowości, a m.in. Nestor, W. Kadłubek, J. Długosz.

Według najbardziej znanych teorii praojczyzna Słowian znajdowała się nad średnim Dunajem, w środkowej Europie, częściowo na obszarze Rosji i Ukrainy. Ostatecznie, po stwierdzeniu bliskiego pokrewieństwa mowy słowiańskiej z litewską i germańską, praojczyznę umiejscowiono na północ od Karpat, na przestrzeni od Łaby do Wołgi, Turkiestanu, Morza Bałtyckiego i Czarnego. Powstały kolejne teorie, według których pierwotne siedziby Słowian znajdowały się na wschodzie lub zachodzie Polesia.

Wg J. Kostrzewskiego i L. Kozłowskiego praojczyzna Słowian obejmowała kraje od Łaby po Bug, od Pomorza po Karpaty. Najnowsze badania polskie i radzieckie umiejscawiają ją między Odrą i Dnieprem, lecz ustalenia dotyczące granicy północnej budzą wątpliwości. Badania archeologiczne, antropologiczne, nazewnicze itp. pozwoliły rozszerzyć wiedzę na ten temat, jednak znaczna rozbieżność poglądów świadczy o tym, że zagadnienie to nie zostało jeszcze dostatecznie wyjaśnione. Najstarszymi śladami życia Słowian na obszarach Europy są nazwy cieków, jezior, gór, znaleziska archeologiczne.

Nazwy rzek: Bug, Wisła, Odra, na ogół uznano za słowiańskie. I chociaż, próbowano, nie wyjaśniono dotąd dokładnie ich pochodzenia i znaczenia, zaś Dniepru, Dniestru, Donu i Dunaju oraz Łaby zaliczono do obcych.

Z tym powierzchownym stanowiskiem nie można było się zgodzić, gdyż nie ulega wątpliwości, że większość wspomnianych rzek, jak również południowych dopływów Dunaju: Raby, Sawy, Drawy, Morawy, zachodnich dopływów Łaby oraz rzek: Wezery i Renu, są nazwami słowiańskimi.

CELTOWIE

Nazwa „Celtowie” – Keltowie, łac. Galli, wbrew dotychczasowym domysłom, jest pochodzenia słowiańskiego. Powstała w VI w. przed n.e., w okresie bezpośredniego sąsiedztwa z Wenetami. Z okresu tego sąsiedztwa pochodzą, być może, w mowie polskiej dźwięki: ę i ą.

Gallii – Kallii oznacza „twardzi” od słów słow.: kalić, zakalić, skała, kaleczyć, kaliti, – hartować, stwardnieć, twardziel, uderzać twardym, utwardzać.

Wielkim wydarzeniem w dziejach ludzkości stało się odkrycie, najprawdopodobniej przez Celtów, sposobu wytapiania z rud żelaza, utwardzania go (hartowania) i przetwarzania na stal. Spowodowało ono przełom w sposobach walki i w uprawie roli. Dzięki niemu Celtowie wyposażeni w nową broń, twardszą od brązu, rozpoczęli w VII w. p.n.e. podboje sąsiednich plemion i narodów. Pod ich ciosami cofnęło się imperium weneckie, sięgające w tym czasie Zatoki Biskajskiej, Morza Adriatyckiego, Skageraku, południowo zachodniej Szwecji i Norwegii, i Berezyny (Mapa III). W początkowej fazie swoich wypraw zdobywczych Celtowie opanowali całą Francję, Wyspy Brytyjskie.

W IV w. p.n.e. za panowania Przemysła, Weneci zagrożeni dalszymi podbojami Celtów zbudowali w ważnych strategicznie miejscach, na obrzeżach państwa, szereg twierdz o nazwach – Przemyśl – noszących imię tego władcy, tj. dwie w północnej Bawarii, jedną w Turyngii, na wyspie Hrannie [„Ranie”, „Rugii”], nad Sanem, Horyniem, nad Oką koło Kaługi. Wyznaczają one zasięg, w tym czasie, imperium weneckiego (mapa III).

Mapa 03

Kliknij, aby powiększyć

W następnej fazie wypraw Celtowie opanowali Półwysep Pirenejski, północne Włochy. Część z nich przesunęła się w II w. p.n.e. na ziemie po południowej stronie Dunaju, by ostatecznie przenieść się do Małej Azji. Tam utworzyli własne państwo – Galację.

WALLOWIE – WELECI

Osłabienie państwa Wenetów doprowadziło do sporów i walk wewnętrznych między ich książętami oraz z podbitymi plemionami słowiańskimi. Pierwsi Weleci, mieszkający między Renem i Wezerą, skorzystali z okazji uwolnienia się od dominacji Wenetów i dla wzmocnienia swych sił zaciągali do swych wojsk germańskich wojowników – Sasów [przezwisko słowiańskie], szukających zajęcia lub osiedlenia poza Skandynawią. Z czasem, po wzmocnieniu swojej obecności wśród Weletów, zaczęli osiedlać się na bardzo rzadko zaludnionym wybrzeżu M. Północnego, dając początek późniejszej Saksonii.
Nazwa Wallowie –”Wieleci” pochodzi od największego, głównego ramienia delty rzeki Renu, dziś nazywanego – Waal tzn. słow. Walny – silny, Wali, Weli – wielki, nad którym siedzieli (mapa II).

W dzisiejszych Niemczech pozostały po nich liczne nazwy miejscowości, gór, rzek rozrzuconych między Renem, i Łabą jak np.: Gorinchem – Gorzyń, Wuppertal (wupper – wyprzała, tal. germ. – dolina), Koblencja (słow. Kob. – łęg, styk łęgów, Mozeli i Renu), Zwolle (zwoleń), Bielefeld (słow. – topielisko, feld – germ. Pole), Osnabruck (osna słow. Ość, bruck – germ. most, Most na rzece Ośnie), Groningen (groń – słow. Grań, krawędź), Bremen (słow. Bremno od brzemię – ciężar, mno – wymiana, miejsce wymiany ładunków – port). Hamburg (serb. chum – wzgórze, burg germ. gród, grodowe Wzgórze). Solingen – słow. su – przy, ling – łęgi, Przy łęgach. Gronau – słow. groń – graniczny, au – germ. strumień. Lingen – Łęgi. Wipperfurt, wipper – słow. wyprzały, furt – germ. bród, Camen – kamień. Koesfeld, koes – słow. kos, feld – germ. pole, pole Kosa (ptaka – nazwisko). Kempen – kępy. Bieshaim, bies – słow. diabeł, heim – germ. siedlisko. Wipper – Wyprza – rzeka – od oparzelisk. Lippe – lipień – słow. ryba. Ost i West – falen – wschodni i zachodni Walowie – „Weleci”. Rothaar, rot – germ. czerwony, haar – słow. hary – góry. Hornisgrinde – górna grzęda (hora – góra, grinde – grzęda, grzbiet. Sarnensee (Szwajc.) sarnie jezioro i osiedle. Triberg – trzy góry. Bieler See – bielne jezioro. Stromberg, strom – stroma, berg – germ. góra. Straelen – os. Strzały nad rzeką Maas, 1. Dopł. Renu. Itd.

Drobne plemiona zamieszkujące pomorze Zachodnie, między Odrą i Łabą, nazywane są niewłaściwie „Wieletami”, gdyż nazwy te dotyczą nie plemion, lecz panujących weleckich władców. Natomiast ogół plemion słowiańskich, mieszkających między tymi rzekami, oraz Hawelą i Sprewą, źródła łacińskie nazywały Obotrytami – Obodrzycami tzn. Przedwężami [Wężowie to Weneci].

Celtowie zdobyli wielkie obszary imperium weneckiego, znacznie osłabiając to państwo. Germanie mieszkający w Skandynawii, wykorzystując dogodną sytuację, zasiedlali w II-III w. na północy imperium zachodnie wybrzeża Szwecji i Norwegii wyspy (dziś duńskie), następnie lesistą, nieurodzajną, bardzo rzadko zaludnioną zachodnią część weneckiego półwyspu „Jutlandzkiego”. Weneci jeszcze długo mieszkali na tych ziemiach pod panowaniem Germanów. Po Wenetach pozostały chociaż nieliczne, lecz wymowne topograficzne nazwy słowiańskie, jak: wielka wyspa na północy Danii – Wendsyssel – wyspa Wenedów – Wenetów, Zatoka bursztynowa Jam-mer Bucht, nazwy miejscowości: Horne – Górne, Tollestrup – słow. toł – schowek i trup – kłoda. Horby – Garby, Holen słow. gołe, sted – miejsce (polana). Torslev, torz – słow. tchórz. Draby – drabiny, Karby – Garby, Horne II – Górne. Sillende, su – słow. przy lena – leniwa (rzeka), ziemie przy Lenie – Leniwej. Na południowym cyplu wyspy – Angeland, miejscowość – Tryggelev, gdzie była świątynia słowiańskiego boga Trzygłowa.

Na południowych wybrzeżach półwyspu, od nieurodzajnej strony zachodniej, pozostawali przez pewien czas Sasi, traktując ją jako pomost – drogę ze Skandynawii. Następnie miejsce po nich zajęli na krótko, również przybyli tą samą drogą ze Skandynawii, Anglowie, Danowie i Jutowie, którzy około roku 450 przenieśli się na opanowaną część Wielkiej Brytanii.
Pomimo przemarszów różnych plemion germańskich przez tę część Półwyspu Jutlandzkiego i prób zasiedlania, zachowała się jeszcze długo ludność i nazwy topograficzne ziem po pierwotnej ludności weneckiej jak: rzeka Leck – Łęk, osiedle na łuku tej rzeki który potwierdza jej słowiańskość (podobnie jak rzeka i miasto Ełk pochodzi od dawnego – Łęk łęku). Rzeka Soholmer au, gdzie – so – jest słowiańskim – są tzn. przy, holmer – chełm, wzgórze (45 m n.p.m.) i germ. au – strumień. Au – jest objaśnieniem przedmiotu tj. niezrozumiałej słowiańskiej nazwy rzeki, która zatacza opasujący wzgórze łuk. Arlau – Orla rzeka. Garding – gród (marny). Bredebro – bre – słow. gadać, debro słow. wertep, gadający wertep. Grode – Gród, twierdza i inne.

Należy zauważyć, że Słowianie Weneci-Chorwaci zasiedlili przed wiekami południowo-zachodnie obszary Skandynawii położone w dzisiejszej Szwecji i Norwegii, o czym świadczą zachowane Chorwackie-Harudów nazwy topograficzne np. Hordaland, Hardanger Fiord, Hardanger Fiell, rzeki Otra, właściwa pierwotna nazwa Odry, Sira zn. szeroka. Niss-an-nanizana na przeszkody, Nida (Nita, Nitka)

SCYTOWIE
W tym czasie, gdy na obszarze późniejszej Francji Celtowie rozpoczęli ekspansję, w VII w. przed n. Chrystusa, przeciw imperium weneckiemu, na wschodzie Europy zachodziły wielkie zmiany. Około połowy trzeciego tysiąclecia, przed n. Chrystusa, przesuwające się z Azji na zachód, ze stepów nadkaspijskich ludy koczownicze napotykały na swej drodze potężną, nie do przebycia, zaporę słowiańską. Wskutek tego przemieszczanie się tych ludów uzyskiwało określony kierunek: na północ lub południe Europy. Jeden z nich – Scytowie, usadowili się nad dolnym Dnieprem i Donem, a ze wzrostem swej potęgi opanowali Słowian wschodnich – Antów i dokonywali coraz śmielszych wypadów, zapuszczając się w głąb kraju Wenetów. Granice władztwa Scytów oparły się o imperium Weneckie.

A teraz spora ciekawostka:

GERMANIE

Na północnym wschodzie Europy Weneci sąsiadowali z nielicznym ludem rolniczo-leśnym – Boudynami i Sarmatami (Bałtami) siedzącymi nad górnym Dnieprem, Sożą, Desną i Oką. (Ptolemeusz).

W VI w. przed n. Chrystusa koczujący na stepach nadkaspijskich Germanie (pod naciskiem silniejszych ludów azjatyckich – Scytów) (Mapa II), zmuszeni byli do wędrówki na zachód i północ. Można przypuszczać, że wtedy na pewien czas opanowali Bałtów, a następnie – nie mogąc się przebić przez obszary słowiańskie – skierowali się na północ zajmując Wyżynę Wałdajską i okolice. Stąd na pograniczu słowiańsko-ugrofińskim występują liczne germańskie nazwy topograficzne i plemienne: Dudlebowie, Dregowicze, jeziora: Seliger, Ilmer … wydaje się, że germańskie wpływy noszą również imiona szlachty łotewskiej, litewskiej, jaćwieskiej itp. Wg uczonego niemieckiego – Fressela,

Germanie mieszkali pierwotnie w Azji, w okolicach Samarkandy. Stąd przez stepy nadkaspijskie, wyżynę wschodnioeuropejską, Wałdajską dotarli nad Bałtyk. W dalszej wędrówce z brzegów Zatoki Fińskiej przedostali się po lodzie na Wyspy Alandzkie, a następnie przez Zatokę Botnicką – na Półwysep Skandynawski, w bardzo rzadko zaludnione okolice Sigtuny, Upsali i Birki, które stały się ich nowym miejscem osiedlenia. Na opanowanej krainie napotykali niezrozumiałe nazwy rzek, do których dodawali germańskie objaśnienie tj. – „an”, „au”, „elf’ (strumień, rzeka), co świadczy też o ich obcości na obszarze Skandynawii. Wkrótce zajęli znaczne, mało przydatne dla rolnictwa obszary. Ujarzmienie ugrofińskiej, słowiańskiej, czy też lapońskiej miejscowej nielicznej ludności, spowodowało wzrost liczebności i siły Germanów i doprowadziło, dzięki spokojowi i odosobnieniu tych ziem północy, do przeludnienia ubogiej w żywność krainy.

Trudne warunki klimatyczne i żywnościowe zmuszały do gospodarności i szukania nowych miejsc osiedlenia dla szybko zwiększającej się liczebności plemienia, a łupieżcze wyprawy – do karności i posłuszeństwa. W VI w. przed n. Chrystusa próbowali oni zasiedlić wyspy i bardzo rzadko zaludnioną północną część półwyspu Weneckiego dziś nazywanego Jutlandzkim”, z którego rozpoczęli wyprawy na Europę Zachodnią. Wspominają o tym źródła łacińskie: „Gens Germaniae inter Rhenum, Moesium, Danuwium incolens, oriunda et profecta ex Chersoneso Cimbrica; Aednorum fines populantur, cum Ariowisto adwersus Caesarem pugnant” – to znaczy „Naród germański zamieszkujący między Renem, Menem, Dunajem rzekami, pochodzący w rzeczywistości z chersońskiego Cymbricum … (Jutlandii).”

Tych wojowników północy ceniono za doświadczenie wojenne i organizacyjne. Korzystano też z pomocy drużyn germańskich w walkach z zewnętrznymi i wewnętrznymi przeciwnikami i nie raz powoływano na przywódców różnych rolniczych plemion słowiańskich.

W starożytności wiele ludów otrzymało nazwy pochodzące od imienia lub narodowości swoich przywódców, książąt i królów, którzy uważani byli za właścicieli – panów rządzących przez nich krajów. Dlatego słowiańskie księstwa zachodniej i wschodniej Słowiańszczyzny, na czele z germańskimi dynastiami i drużynami, nazywali później obcy, starożytni historycy – Germanią.

Nie było przecież możliwe, by uboga, rzadko zaludniona Skandynawia mogła wystawić olbrzymią armię, opanować ludną i bogatą Europę zachodnią i północną Afrykę.

W późniejszych czasach podobnie też nazwano – Galię – rządzoną przez germańskich Franków – Francją, państwa wschodnich Słowian – Antów od nazwy ich germańskich książąt Russów – Rusią, a celtycką Brytanię od nazwy germańskich najeźdźców Anglów – Anglią itp. Kraje te nie utraciły swego pierwotnego narodowego charakteru, gdyż Germanie stanowili ułamek wśród, rządzonej przez nich ludności.

W VI w. przed n. Chrystusa Celtowie, dzięki odkryciu sposobu wytapiania z rud żelaza i przerabiania na stal, wyparli Wenetów opanowali Aremorykę, oraz znaczną część Europy, powodując zmiany w równowadze sił politycznych i zamieszki wśród Słowian zachodnich. Sytuację wykorzystali skandynawscy Germanie, urządzając w III w. przed n. Chrystusem wyprawy łupieżcze i zdobywcze, szlakami wodnymi na południe, próbując usadowić się na północnych wybrzeżach Morza Północnego. Okazją do tego, po uwolnieniu się od dominacji Wenetów, stały się walki między Wallami o władzę.

Przeciwnicy dla wzmocnienia swych sił wspierali się na germańskich wojownikach, którzy stopniowo sadowiąc się opanowali na stałe najpierw część bardzo rzadko zaludnionych wysp u ujścia Renu, następnie wybrzeża morskie między Renem a Wezerą. Zajęte obszary miały kształt wora-saka i od niego nazwano germańskich przybyszów po słowiańsku – sakami, co znaczy siedzący w worku. Później obszar ten z łacińska określano Saksonią. Odtąd, rozwinięty z biegiem czasu, wydłużony klin germański na pograniczu celtycko-słowiańskim, a w głównej swej masie słowiański, parł niepowstrzymanie na południe, wchłaniając stopniowo podległe i drobne, skłócone plemiona zachodnich Słowian, wreszcie wydłużył się aż do Alp, obejmując w V w. częściowo ziemie słowiańskie: Panonni, Kartynii i Bawarię.

Jak już wspomniałem, wbrew przyjętemu w dziejopisarstwie przekonaniu, rzadko zaludniona Skandynawia nie była w stanie zagrozić kolosowi słowiańskiemu. Jednak współudział ludności słowiańskiej w wyprawach niepomiernie zwiększał siły najeźdźców, pozwalał zagarniać coraz większe obszary, ułatwiał germanizację i ostatecznie wchłonąć Słowian i ziemie słowiańskie Wallów, znajdujące się między Renem i Wezerą.

Cezar w swym dziele „Commentarii de bello Gallico” nie odróżniał germanów od Słowian, chociaż wymieniał nazwy ich plemion (Harudes, Tribokowie, Weneci …) i podziwiał waleczność. Nazwy słowiańskie plemion weleckich uległy zatarciu, a określane imionami germańskich wodzów zatraciły pierwotne znaczenie i brzmienie.

Marsz Germanów na wschód powstrzymało potężne państwo Chorwatów (Wenetów), obejmujące na zachodzie dorzecze rzeki Łaby. Co określił przed dwoma tysiącami lat Vibius Sequester słowami: „Albis Germanie Suewos a cervetiis dividit”
tzn. „Łaba germańskich Słowian od Chorwatów oddziela”. Również wiadomość tę potwierdza w końcu VI w. Teofylakt Simokalta pisząc, że siedziby Słowian sięgały Morza Północnego.

Słowianie zachodni pod rządami Germanów trwali jeszcze przez wieki. Tymczasem od wschodu, wzdłuż biegu Dunaju, powstał drugi potężny klin. Tędy bowiem przez ziemie słowiańskie, prowadziły drogi odwiecznych najazdów koczowników azjatyckich ze wschodu na Europę. Tędy szły główne wyprawy Scytów od X w. przed n. Chrystusa, Hunnów w IV w., germańskich Ostrogotów, Longobardów, Gepidów, następnie Awarów w VI w., Bułgarów w X w., później Węgrów, Połowców, Pieczyngów i na koniec Tatarów.

Drużyny germańskich wojowników, wędrujące w różnych okresach z północy Dźwiną, Wisłą, Prypecią i Dnieprem ze Skandynawii na dłuższy pobyt na stepach czarnomorskich, choć niewielkie liczebnie, złożone przeważnie z młodzieży, dobrze uzbrojone, zorganizowane i wyćwiczone w ciągłych wyprawach łupieżczych, stanowiły groźną siłę. Tutaj następowała ich koncentracja i zwiększenie liczebności szeregów przez współdziałanie z miejscową ludnością. Potrafiły one na krótko opanować znaczne obszary, lecz po rozbiciu wycofywały się, lub rozpływały wśród tubylców.

Kolejne fale najeźdźców, różnego pochodzenia przechodziły wzdłuż biegu Dunaju i zanikały, doprowadziły jednak do przerzedzenia lub wyniszczenia osiadłej tu spokojnej, rolniczej, pierwotnej ludności słowiańskiej, która po opanowaniu części kotliny naddunajskiej przez Awarów i ostatecznie Węgrów, przestała prawie istnieć, a wielki, jednolity obszar słowiański, sięgający od Bałtyku na południe po Grecję, Albanię, Włochy, M. Czarne, Alpy i M. Północne, ciągnący się od Renu do Dniepru – został rozcięty na dwie części: południową i północną. Najeźdźcy stali się władcami i przegrodą, a obcy kordon w kształcie pierścienia zamknął się trwale.

Odizolowane grupy plemion słowiańskich na południu i północy Europy znalazły się pod wpływem różnych kultur, języków i ras. Słowianie południowi otrzymali w ciągu wieków znaczną domieszkę krwi śródziemnomorskiej – stąd ich śniadość, ciemne oczy i włosy. Słowianie północni – domieszkę krwi germańskiej, bałtyckiej i ugrofińskiej. Odtąd zmierzały one w odmiennych kierunkach.

Warto w tym miejscu zanotować kilka spostrzeżeń. Zarośnięci, rudowłosi germańscy koczownicy, podobnie jak i inne wędrowne ludy pasterskie, trudniące się hodowlą i wypasem bydła, przez swą ruchliwość mieszali się ze sobą, uniemożliwiając wytworzenie zjawisk regionalnych. Natomiast Słowianie – rolnicy, pozostający na miejscu swego zamieszkania przez tysiące lat, wytworzyli niezwykle bogatą, różnorodną, miejscową kulturę materialną i duchową, przejawiającą się w zwyczajach, jednolitej mowie, niespotykanej u innych ludów, różnorodności strojów i pieśni ludowych.

Cezar w swym dziele z I w. p.n.e. „De bello …”5 tak scharakteryzował Germanów: „Uprawą roli nie zajmują się, a pożywienie ich składa się po większej części z mleka, sera i mięsa. Nikt z nich nie ma ściśle wydzielonego pola albo posiadłości własnej … a po roku (naczelnicy) zmuszają do przejścia gdzie indziej… rozboju, którym się trudnią poza granicami swego kraju nie uważają za hańbę… zbożem niewiele się żywią lecz przeważnie mlekiem i mięsem … Wyrastają na ludzi o potężnej strukturze cielesnej, nie noszą innej odzieży poza skórami …”.

Nie ulega więc wątpliwości, że jeszcze na początku nowej ery Germanie prowadzili życie na pół koczownicze, trudnili się wypasem bydła, odziewali w skóry i zmienili stale miejsce przebywania. Uprawą roli nie trudnili się, a niewielkie ilości zboża na swoje potrzeby kupowali lub zdobywali u plemion słowiańskich.

Utrwaliła się więc niesłuszna opinia, że Słowianie zamieszkujący dogodne dla rolnictwa obszary Europy przejęli od Germanów ze Skandynawii, gdzie nigdy nie było warunków do uprawy ziemiopłodów, udoskonalone narzędzie do prac rolniczych tj. PŁUG, że jest to nazwa nie polska, lecz germańska. Wynikałoby z tego, że dawni koczownicy, później wojownicy, mieszkańcy nieprzydatnych dla uprawy zbóż ziem, byli jakoby mistrzami w tej dziedzinie, gdyż jak czytamy w Słowniku etymologicznym j. p. Al. Brücknera 1974ii – pług to: „Pożyczka słowiańska z niemieckiego – Pflug … z pierwotnego – plog, co znaczyło „kołek”.

Zwróćmy uwagę, że pług to narzędzie płaskie, które otrzymało nazwę od swego kształtu tj. od słowiańskiego – plo, pło, pleso, co oznacza płaską, gładką przestrzeń, wodną, taflę; pas, płocha, płosk, płaski, płożyć się – rosnąć płasko. Przecież pług składa się zasadniczo z płaskich elementów tj. lemiesza i odkładnicy – i z kołkiem nie ma żadnego podobieństwa. Jest więc niewątpliwie nazwą słowiańską, przyswojoną, podobnie jak wiele słów, z mowy Słowian przez Germanów, przybyszów z zimnej Skandynawii. Np. jako koczownicy słowa – granica – nie znali. Wprowadzili je dopiero Krzyżacy biorąc z mowy polskiej jako – grenze – do języka niemieckiego (Al. Brückner).

Słowiańskie narzędzia rolnicze to:
brona – niem. Krahe
grabie – niem. Harke
łopata – Schaufel
radło – słow.
socha – słow. słup, stołp
sierp – niem. Sichel
kosa – Sense
motyka – słowiańska nazwa motyki przeszła nawet do Anglii jako „mattoc”
żniwo – słowo słowiańskie.

BAŁTOWIE

Odejście Germanów, pod naciskiem Scytów na północ, spowodowało odsłonięcie drobnych plemion „bałtyjskich” mieszkających na wschód od bagien poleskich, za Berezyną, wśród potężnych puszcz górnego dorzecza Dniepru, Soży, Desny i Oki. Byli to, nazwani, wg mapy Ptolemeusza – Boudynowie i Sarmaci. Napastowani i rabowani przez Scytów musieli się przenieść w bardziej spokojne okolice, na pogranicze wenecko-ugrofińskie, położone w dorzeczu Dźwiny i Niemna.

Najpierw przywędrowali tam Boudynowie – bezpośredni sąsiedzi Wenetów. Następnie przeniosła się ich dalsza część (Sarmaci), mieszkająca dalej ku wschodowi (późniejsi Litwini) i zajęła ziemie między Dzwiną i Niemnem (mapy II i III). Śladem tej wędrówki są liczne nazwy „bałtyjskie”, pozostawione długim pasem od źródeł Dniepru, Soży, Desny i Oki, między Dzwiną i Berezyną, po obecną granicę łotewską i litewską.

Nazwa „Boudynowie” ma charakter zachodniosłowiański i jest złożona z dwóch słów: Bou – i – dyno. Pierwsza oznacza – biele – a druga – dno. Boudynowie więc to lud siedzący za skrajem – dnem bagien poleskich. I rzeczywiście, Boudynowie mieszkali pierwotnie na obszarach położonych za bagnami Polesia i bagnistej doliny Berezyny – późniejsi Łotysze.
Drugim plemieniem „bałtyjskim”, zajmującym ziemie bardziej na wschód, nad górną Desną i Oką, byli Sarmaci wymienieni przez Herodota, a później w IX w. przez króla Alfreda. Ich łacińska nazwa jest epitetem i oznacza wspólnotę biedaków, gdyż rzeczywiście, zamieszkiwali ubogą krainę i cierpieli niedostatek. Byli to przyszli Litwini i Jaćwingowie.

Na północnym wschodzie terytoria słowiańskie sięgały klinem Dźwiny i Bałtyku. Z tych czasów nad morzem, przy ujściu rzeki Windawy przetrwał do XIII w. wśród „Bałtów” i Ugrofinów odłam Wenetów, odcięty przez przybyszów z jednej, a Finów z drugiej strony, z głównym grodem Wents-pils (gród Wenetów), którą to nazwę wprowadzili już przybyli Bałtowie.
Na ziemiach opuszczonych przez Bałtów, jak podaje Herodot, osiedlili się w VI w. przed n. Chrystusa Neurowie, czyli Mazowszanie. Wg Powiest’i Wremiennych Let, Lachowie: tj. „Wiatycze i Radymicze”.

Jest jeszcze wiele inny ciekawych powiązań i niezaprzeczalnych faktów. Dobrze, że nareszcie zaczyna się o tym mówić – a raczej pisać – to dobrze. Jeśli będzie zainteresowanie tematem postaram się o więcej faktów, informacji i źródeł. Ciekawe jest to, że przed 1917 r. cała ta wiedza była dostępna w powszechnym nauczaniu. Tak skuteczna jest indoktrynacja, że po jednym wieku nic o sobie – jako narodzie – nie wiemy.

Tak wyglądali Polacy przed rokiem 966 wg. historyków niemieckich i żydowskich

I jeszcze przyjeżdża jakiś popapraniec z pejsami i mówi młodzieży, że nieważna jest historia przed holokaustem i literatura w tym temacie. Przykre, jest to, że nikt mu w ryj nie pier…ął.  OK, już hamuję.
Pozdrawiam i do „naklikania.”

Cryptologicon
Źródła: Opracowania T. Millera, własne źródła, internet.
http://davidicke.pl

Komentarzy 75 do “Ponad 3000 lat Państwa Polskiego”

 1. efka said

  Bardzo proszę o więcej, bo faktycznie nasze dzieci i wnuki są wydziedziczane ze swoich korzeni.

 2. AlexSailor said

  „Uważam, że każdy Polak powinien znać książkę Tadeusza Millera „3000 lat Państwa Polskiego”. Jest ona dostępna w gajówce: https://marucha.files.wordpress.com/2014/02/3000-lat-panstwa-polskiego-zip.jpg.”

  Nie da się otworzyć strony.
  Może przez gapiostwo coś źle robię.
  Pomocy.

  Bo wygląda na to, że faktycznie: każdy Polak powinien znać książkę Tadeusza Millera „3000 lat Państwa Polskiego”.
  A zwłaszcza polska młodzież i dzieci.

 3. Marucha said

  Re 2:
  Moja wina, że nie wyjaśniłem dokładniej.
  Otóż WordPress nie pozwala umieszczać plików z końcówką .zip
  Dlatego plik nazwałem …-zip.jpg.
  Po kliknięciu na link wyświetla się na stronie malutka ikonka.
  Trzeba na nią kliknąć prawym przyciskiem myszy i zapisać na dysku.
  Potem zmienić nazwę z nnnn-zip.jpg na nnnn.zip. I otworzyć.

 4. Ex said

  @3 A nie lepiej od razu na link > prawy klawisz myszki i zapisz jako i przed zapisaniem w nazwie pliku wykasować „.jpg” tak, żeby plik został zapisany jako „zip”?

  Jasne! – admin

 5. Marucha said

  Ad 2, 3 , 4:
  Lepsze wyjście:
  http://przeklej.org/file/iuwIxz/3000-lat-panstwa-polskiego.zip
  Nie wiem, jak bezpieczne są pliki na Przeklej.

 6. Ex said

  Tylko trzeba wstawić kropke zamiast myślnika przed „zip”, żeby było tak: 3000-lat-panstwa-polskiego.zip

 7. AlexSailor said

  Ad. 3 @Marucha
  „Moja wina”

  Nie – moje wygodnictwo.
  Już rozszyfrowałem – wszystko jest w nazwie pliku.
  Pobrać.
  Zmienić rozszerzenie, żeby nie było problemów z rozpakowaniem.
  Rozpakować.
  W środku tekst książki i oddzielnie obrazy (mapy).jpg.

 8. AlexSailor said

  Na marginesie, ale ważne.
  Wygląda na to, że nasi przodkowie mieli swoje pismo runiczne, przy czym cyfry pisano w sposób dużo lepszy jak u prymitywnych rzymian.
  Prawdopodobnie jak u arabów.
  Jest to bardzo ważne, bo dziś, nawet gdyby Polak znalazł dokument sprzed 1000 lat zapisany pismem przodków, uzna je za ozdoby i nie zwróci na to uwagi.
  Bardzo sprytnie ktoś wykombinował wmawiając nam, że przodkowie nie mieli pisma.

 9. Do budowy przez Węgrów Wspaniałej WENECJI nazwa ta znaczyła Małą Wenedę czyli Bydgoszcz. Wenedę nad Brdą, którą etymologizuje się jako BORODZIEJ, zburzyli Krzyżacy, gdy Feudalna Europa NIE ZGODZIŁA SIĘ na przeniesienie tam stolicy Państwa Zakonnego i nakazała zwrócenie tego WSPANIAŁEGO miasta Polsce, tak że po Krzyżakach pozostała tylko obecna nazwa BIG GHOST.
  Nazwa WENEDA pochodzi od Wandaluza, który przyprowadził swój wielki lud NA OKRĘTACH na Wybrzeże Bursztynowe. Zbudowana przez Greków Wspaniała Weneda nie została jednak stolicą WANDALUZJI, gdyż po śmierci Wandaluza na Wolinie jego następcą został Szreniawa, który opanował Powiśle, Mazowsze, Kujawy i Kielecczyznę. W Kielcach zbudował sobie Pałac Biskupi, ale został Wyproszony przez Egipcjan kultury pucharów dzwonowatych więc przeniósł się do Warszawy, gdzie zbudował sobie zamek UJAZDOWSKI.

 10. Boydar said

  Tak colonelem, to widziałem instrukcję dotyczącą „otwierania” zip.jpg zez 10 razy w przeciągu ostatnich dwu lat. Wnioski są przygnębiające, choć zgodne z obserwacjami …

  Artykuł ważny, dorastają nowi młodzi, elementarz przerabia się przecież co roku. Mnie interesuje inny aspekt, poruszany przeze mnie wielokrotnie – my (ogólnie społeczeństwo) mamy prawo nie wiedzieć. Kantują nas na każdym kroku i jest to zabieg skuteczny. Są jednak tacy co wiedzą, mają dostęp do prawdziwych świadectw. Trzymają jednak mordy w pełnych misach, a całe łby w czerwonych myckach (dla zmyłki ?). Kalifaktorzy zbrodni na świadomości Polaków. Winni są tak samo, a nawet nieporównywalnie bardziej. Bo wróg nie może zdradzić, zdradza udający przyjaciela.

 11. Jurgen Klops said

  Zasięg R1a1 pokrywa sie z zasięgiem słowiańszczyzny opisanym przez profesora Millera. Podobnie nasz forumowy Wandaluzja przeżywa teraz swój czas chwały, bo to co głosi od kilkudziesięciu lat, również znajduje poparcie w najnowszych badaniach. Nie wiem czy wiecie, ale Wandaluzja pracował w Elwro razem z legendarnym inżynierem Karpińskim. I napisał na swoim forum, że widział u niego na biurku projekt komputera osobistego, który Amerykanie a konkretnie to zdaje sie Apple, zaprezentowali 20 lat później. Nawiasem mówiąc sugeruje on, że ten projekt Amerykanie wykradli…

  Jeśli gajowy chce, to może do Juliusza napisać również i w tej sprawie. Ja osobiście liczę na artykuł o Srebrnej Górze w Krakowie, zamku królewskim wspomnianym w źródłach greckich. Pisałem o tej propozycji w komentarzach pod artykułem o Mieszku.

 12. Ex said

  @11 O tym, że Karpiński pierwszy na świecie zrobił komputer przenośny wielkości nesesera jest mowa w filmie o nim jaki widziałem kiedyś na YT. Tylko to było chyba 10 lat przed amerykanami. Projekt został zablokowany na „szczeblu politycznym” bo podobno nie widziano dla tego zastosowania, a do tego jakaś inna firma która bała się utraty pozycji do tego się przyczyniła.

  Tych co go uwalili powinno się wykopać z grobów, postawić przed sądem i rozstrzelać.

  Najlepsze jest to, że on nie miał w ogóle pojęcia o budowie komputerów, tzn sam wszystko wymyślał.

 13. podpis said

  @AlexSailor

  Czyli wiadomo dlaczego w polin wielkimi „autorytetami” wskazujacymi tubylczemu bydłu jak posługiwac sie własnym językiem są osoby pochodzące z małego kraiku nad ciepłym morzem m. in. Bralczyk , Miodek itd.

 14. mieszko said

  ad 5

  Program do zapisywania plików na wielu serwerach:

  http://z-o-o-m.eu/down.htm

 15. magda00 said

  Polecam lekturę książki Tadeusza Millera „3000 lat Państwa Polskiego”.

 16. ALI BABA said

  ad 14 A ja polecam St. Tymińskiego ‚PRZYCZYNEK DO WOLNOŚCI’..aby mieć przegląd OBECNEJ sytuacji w kraju i POJĘCIE
  jak można tę sytuację zmienić.!! BO TO TERAZ NAJWAŻNIEJSZE.!! PS Kupujemy artykuły z kodem rozpoczynającym się na 590.., bo- polskie lub u nas wyprodukowane!!

 17. Pierre Dzący said

  Ciekawe, jakie jest wobec tego znacznie nazwy Paryż- Paris. Wygląda na to że trzeba szukać w prasłowiańskim języku. Macie jakieś pomysły? Do do Wenecji- jej położenie na mapie wskazuje, że znajdowała sie na południowych rubieżach imperium i była tam głównym portem. Skąd sie wzięła nazwa tego miasta to chyba widać gołym okiem 🙂 Najśmieszniejsze jest to, że w Bydgoszczy znajduje sie położona nad rzeką ” bydgoska wenecja”

  Oryginalna Weneta to była Bydgoszcz więc wychodzi na to, że ta włoska to podróbka:) Do tego należy dodać, że przodkowie Rzymian, Etruskowie, byli Słowianami, konkretnie byli to Słowianie Nadadriatyccy. Pismo Etrusków zostało odczytane przez porównanie go z runami słowiańskimi. Tak więc w większej części Europy możemy czuć sie jak w domu 🙂 Polacy teraz dużo podróżują, więc niech pamiętąją o tym, że pijąc kawę w Paryżu znajdują sie w miejscu, w którym kiedyś ludzie rozmawiali w języku bardzo podobnym do ich mowy 🙂

 18. Boydar said

  Pierdo.licie Hipolicie. Ali Babo, znaczy się. Dwie godziny temu kupiłem coś, co ma taki oto kod : 5907180851185
  Na dole drobnym druczkiem stoi jak byk – Made in P.R.C. Żeby było jeszcze śmieszniej, niżej jest napis – wyprodukowano w Indiach dla /…/ tu nazwa „polskiej” firmy.

  Nieco światła na zagadnienie – http://polskislad.pl/kod-590-moze-wprowadzac-polskich-konsumentow-w-blad/

  Ale ślepemu i halogen nie pomoże, a kłamca najlepiej łże na scenie, w świetle reflektorów.

 19. Filo said

  „Dwaj znakomici uczeni, w Gizeh czy też w Chartumie,
  nałogowo spod ziemi wydobywali mumie.
  Kiedyś jeden wykopał i krzyknął: – Ha, ha, ha!
  Oto jest mumia chłopa, czyli mumia fellaha!
  Drugi mumię otrzepał, spojrzał przez okulary:
  – To mumia Amenotepa, pomyliłeś się stary!
  I rzucili robotę, i zaczęli się kopsać
  krzycząc: – To Amenotep! – Nie, poznaję Cheopsa!
  Żarli się niesłychanie, już było z nimi krucho,
  a wtem mumia, jak wstanie, jak ci ich huknie w ucho!
  I każdemu na głowie nabiła dużą śliwkę…
  Spojrzeli staruszkowie: – Ona ma rogatywkę!!!
  To nie żadna pokraka w staroegipskim stylu,
  to mumia krakowiaka, tu nad brzegami Nilu.
  Zaczęli go odwijać, już widna głowa, szyja,
  o, już zaczyna cijać: – Hej krakowiaczek ci ja!
  – Leżymy tu i czekamy, bośmy szumni i dumni,
  co prawda serc już nie mamy, lecz na cóż serce mumii?
  A jakżeż tam w ojczyźnie, czekają na nas do dzisiaj?
  Wtem, jak się nie obliźnie, o rany, ale cizia!
  Brzuch wciągnął, dopiął pasa, już znika za nią w bluszczach.
  Hej, starsza nasza rasa, niż się przypuszcza!”

 20. Jurgen Klops said

  AD 19 HAHAHAHAHA! Apropos, w dzisiejszym Fakcie na ostatniej stronie jest wizualizacja Tutanchamona:

  http://www.fakt.pl/wydarzenia/naukowcy-ustalili-jak-wygladal-faraon-tutanchamon,artykuly,497304.html

  Zaraz ludzie będą sie dopatrywać R1a1 na fali ostatnich newsów:)

  Co do nazw miast w Imperium Wenetów- Londyn może ma coś wspólnego z ” lądem” ? Przepłynęli na drugą stronę kanału, nazywanego dziś La Manche i zeszli na ląd. To jest jakiś punkt zaczepienia.

 21. Bardzo się cieszę, że temat żyje.

  Całość jest do pobrania także tu:

  http://chomikuj.pl/km_dante/3000+lat+Pa*c5*84stwa+Polskiego

  Ale u Gajowego wygodniej, bo i ruch większy i plik jeden.

  Poznałem autora Tadeusza Millera parę lat przed jego śmiercią. Był już schorowany, poruszał się z pewną trudnością. Dokuczał mu chyba artretyzm lub reumatyzm. Był architektem, więc człowiekiem niezależnym. Treść książki miała być pracą doktorską na UW. Niestety, żaden z czołowych historyków polskich (?) po zapoznaniu się z pracą „nie miał czasu”… Nikt pracy nie pochwalił, ale i nie zganił. Moim zdaniem praca miała być zamilczana na śmierć. Niestety, dzięki także Gajówce ten numer już nie przejdzie…

  Serdeczne pozdrowienia dla Gajowego.

 22. Tadeusz Miller („3000 lat Państwa Polskiego”) z Podlasia
  Winicjusz Kossakowski („Polskie runy przemówiły”) z Podlasia

  Co tu jest takiego? 🙂

 23. Boydar said

  Polska

 24. ALI BABA said

  ad 18 Generalnie to kod 590..to produkt polski lub wyprodukowany w kraju !! Ale są jakieś wyjątki /?/ lub jakieś szachrajstwa
  z tym związane..I NIE MA CO SIĘ CZEPIAĆ JAK RZEP PSIEJ DUPY. .SZKODA TYLKO, ŻE BRAK REAKCJI NA KSIĄŻKĘ TYMIŃSKIEGO !!!!!!!! DOBRZE ZROBI NA TZW. um… DODATKOWO POLECAM ” W OBRONIE POLSKI..” TEJKOWSKIEGO ORAZ ST. KRAJSKIEGO „POLSKA I MASONERIA”. .to tytuły pierwsze z brzegu.!!!..PS Przynajmniej jakaś KONKRETNA WIEDZA A NIE PIEPRZENIE O WSZYSTKIM TYLKO /!!!/ NIE O SPRAWACH NAJISTOTNIEJSZYCH I AKTUALNYCH !!! JAK TO U NAS …cała para w gwizdek..

 25. Jurgen Klops said

  AD 22 Co jest na Podlasiu?

  http://natemat.pl/112313,podlasie-najbardziej-niedoceniany-region-turystyczny-w-polsce-unia-placi-ale-polacy-nie-chca-skorzystac

 26. Tralala said

  Dzieki za Millera.
  Ja otworzylam, zarejstrowalam, skopiowalam etc bez problemu.

  Bede miala wspanialy prezent na Boze Narodzenie dla mojej staruszki matki, ktora pasjonuje sie tym tematem.
  Najwazniejsze jest to, ze wydrukuje te ksiazke takimi wolowymi literami, ze mama nie bedzie miala trudnosci z jej czytaniem.

  Świetnie. I dobry uczynek! – admin

 27. Ad. 25

  Jak nie potrafisz Waść na temat, to się po prostu wstrzymuj. Wstrzemięźliwość – piękna umiejętność.

  A tak na marginesie: Unia NIC NAM NIE PŁACI. Unia nam zwraca część naszych pieniędzy.

 28. Ad. 26

  „wydrukuje te ksiazke takimi wolowymi literami, ze mama nie bedzie miala trudnosci z jej czytaniem.”

  – I o to właśnie mi chodziło, gdy przerabiałem książkę na plik tekstowy! Żeby każdy korzystał z tekstu, pracował z tekstem swobodnie.

 29. nutka said

  @Gajowy Marucha
  Ja poprzestanę na tej esencji. Chciałabym mieć więcej czasu na czytanie Pana dziennika. Z tym czasem krucho niestety. Wrócę do tego artykułu jutro. Pozdrawiam.

 30. Marucha said

  Wrzuciłem do gajówki b. ciekawą książkę Winnicjusza Kossakowskiego o polskim piśmie runicznym.
  https://marucha.files.wordpress.com/2014/10/winnicjusz-kossakowski-polskie-runy-przemowily-zip.jpg
  Książka składa się z plików JPG. Niestety, nie mam czasu na ich zeskanowanie i przetworzenie na lepszy format.

  Stoi to napisane w dziale https://marucha.wordpress.com/do-pobrania/, ale powtórzę:

  Bardzo ważna uwaga: ponieważ WordPress zezwala jedynie na zapisywanie plików z poszerzeniami: jpg, jpeg, png, gif, pdf, doc, ppt, odt, pptx, docx – wszelkie pliki o innych poszerzeniach będą miały dodane na końcu jpg.
  Tak więc plik Dokument.zip zostanie przemianowany na Dokument.zip.jpg, co trzeba mieć na uwadze, gdy będzie się chciało taki plik otworzyć. Po prostu trzeba będzie usunąć poszerzenie jpg.

 31. AlexSailor said

  Ad. 30 @Marucha

  No i wychodzi na to, że pisać również inni nauczyli się od nas.

 32. Marucha said

  Re 31:
  Jakby nie patrzeć, nie byliśmy jakimś niepiśmiennym, prymitywnym ludem jaskiniowców, jak chcieli by historycy niemieccy i żydowscy.
  Dlaczego o tym nie uczą w szkołach, skoro uczą o starożytnej Grecji i Rzymie?

 33. Marucha said

  Uwaga!
  Jednak przerobiłem książkę Kossakowskiego na łatwiejszy do ściągania i czytania format PDF.
  Znajduje się ona w zakładce „Do pobrania” – https://marucha.wordpress.com/do-pobrania/
  Link bezpośredni: https://marucha.files.wordpress.com/2014/10/winnicjusz-kossakowski-polskie-runy-przemowily.pdf
  Bardzo polecam.
  Nawet tym idiotom, dla których badanie pradziejów Polski i Słowian jest „antykatolickie” [sic!}.

 34. AlexSailor said

  „Bardzo polecam.
  Nawet tym idiotom, dla których badanie pradziejów Polski i Słowian jest „antykatolickie” [sic!}.”

  A są tacy????
  Biblia osoby odporne na wiedzę nazywa celowo głupimi lub głupimi na własne życzenie.

  „Dlaczego o tym nie uczą w szkołach, skoro uczą o starożytnej Grecji i Rzymie?”
  Wielokrotnie, nawet jako dziecko zadawałem sobie i nie tylko to pytanie.
  Tłumaczono, że nic nie wiemy o tym co było przed Mieszkiem.
  Jedyne co jest, to jakieś trzy zdania u obcych autorów.

  Uczenie o tych porąbanych greckich mitach, to robienie z mózgu Whiskas’a.
  Przecież tam się nic kupy nie trzyma, a jeśli coś miałoby być antykatolickie, to właśnie one.
  Te mity wyglądają obiektywnie na opowiastki pastucha przy pasieniu krów.
  Tylko, że oni nie mieli krów, bo nie mieli pastwisk, a jedynie kozy i owce.

  Przyznam się, że zachciało mi się starożytnej klasyki i przesłuchałem Iliadę.
  Muszę stwierdzić, że jest to taka chała, taka beznadzieja, że nie jestem w stanie
  zrozumieć, po co tego się uczono w szkołach.
  Chyba, że o naukę greki chodziło.

  Nasz Pan Tadeusz bije toto na głowę.
  Oczywiście nie jestem jego fanem, ale przyznać muszę.

 35. Boydar said

  Mówi się „Ojciec Dyrektor” !

 36. Jurgen Klops said

  AD34 Greckie mity nie wzięły sie z powietrza. Przywędrowały z naszej ziemi, kiedy Słowianie po epoce lodowcowej zaczęli iść na dół kontynentu niosąc ze sobą swoje wierzenia. Tak przy okazji, świeży artykuł o tym, że wszystkie języki świata opierają sie na słowiańszczyźnie:

  https://wspanialarzeczpospolita.wordpress.com/2014/10/21/polski-to-podstawa/

  Wnioskuję o zrobienie z powyższego tekstu osobnego newsa, bo uważam że jest bardzo ważny.

 37. NICK said

  (35) :).
  I żaden on Nasz, chyba, że „nasz”.
  Ale też nie „ojciec”. Przeca on celibuje.

 38. Boydar said

  Tylko do 22:30, zgodnie z surową regułą geotermalną.

 39. JO said

  ad.34. Mity Greckie to wprowadzenie do Liberalizmu, modernizmu oraz Bohaterow w Cesarstwie Rzymskim, ktorzy byli Zydami… Historia ukazywana jak do tej pory to gloryfikacja Unych Historii tej prawdziwej i Wymyslonej w ramach ich Kabaly….na potrzebe ich Talmudycznego Zycia…takie mieszanie klamstwa z prawda – jak to nam zafundowal JPII, ktorego mamy z Walesa w Historii Polski…

  To są mity i jako takie należy je traktować, a nie wyciągać z nich nauki moralne – admin

 40. NICK said

  Dziś to z Panem nie pogadam. :).

 41. Boydar said

  Nie ciesz się Pan za wcześnie 🙂

 42. Jurgen Klops said

  Apropos nauczania w szkole:

  ” Najdziwniejsze jest to, że podręczniki dla Polaków, po polsku wydawane w państwie pruskim, datowały pierwszego władcę Polski – Leszka, na 520- 549, a „polskie” po 1945 roku wycięły z historii te 500 lat.

  Dlatego instrukcja Ściśle tajne Moskwa, 2.VI.1947r. K.AA/OC 113 INSTRUKCJA NK/003/47 roku zabrania drukowania reprintów dokumentów. Można było mniej wartościowym tubylcom tylko omówienia tych dokumentów przedstawiać. Dotyczyło to całej Europy okupowanej przez Sowietów. ”

  Nieładnie ze strony bratniego narodu, że nam tak historię skrócił. Ale czemu po 1989 roku jej nie wydłużono? Przecież kraj podobno już wolny.

 43. Boydar said

  Ty Jurgen, pier.dolnij se baranka, tylko o betonową ścianę, może Ci co pomoże.

  I żeby było jasne; nie dlatego ze kłamiesz z tym „bratnim narodem”, tylko że uważasz ludzi w Gajówce za idiotów.

 44. Jurgen Klops said

  A wiesz Boydar że ja mam w d… Twoją opinię? Jeśli nie wiedziałeś, to już wiesz:)

 45. Anna said

  Polecam lekturę tej książki.

 46. Boydar said

  Wiem rybeńko, wiem. Tylko muszę pilnować, żebyś innym wody z miózgu nie robił. Rozumiesz, służba nie drużba, rozkaz nie gazeta.

 47. NICK said

  No i mamy klop-sik-a. Na talerzu.
  Następny, co to uwiarygadnia się najpierw linkami… .
  „historii nie wydłużono” ale zwoje [zakręty] mózgowe rozkręcono. Co poniektórym.

 48. Jurgen Klops said

  Zachęcam dwóch tutejszych myślicieli, co to mózg mają prawidłowo skręcony do sprawdzenia sobie w Google, jak nauczano historii w Polsce przed wojną, w XIX wieku, czy przed zaborami. Skoro macie tak zwinięte te zwoje, to może zdolniście sobie takie informacje znaleźć 🙂 Pozdrawiam serdecznie szacownych myślicieli 🙂

 49. Marucha said

  Re 48:
  Panie Jurgen Klops,
  Tu nie chodzi o to, jak nauczano historii, a jak teraz się naucza. Bo to raczej wiemy.
  Tu chodzi o to, KTO tak kazał nauczać historii. I w Polsce, i w Rosji.
  Dla ułatwienia podam, że chodzi o pobratymców Heleny Michnik, historyczki.

  A z tą cytowaną przez Pana instrukcją… mam wrażenie, podparte pewnymi poszukiwaniami, że jest to coś w rodzaju urban legend, legendy miejskiej. Choć głowy nie dam

 50. NICK said

  (48) P. Jurgen.
  Pan nie zrozumiał przesłania, słowo honoru.
  Poza tym odpowiem cytatą: re -(44)- tylko nick zmienić! 🙂
  P.S. Mnie tutaj też nierzadko i zgodnym chórem atakują. To ja już Pana nie będę. Tymczasem.
  Znaczy: pozdrawiam.

 51. Filo said

  34
  AlexSailor
  Mity Greckie to bardzo piekne baje.
  Zdaje sie, ze pana Alex nie bardzo pojal o co tak naprawde w mitach Grekom chodzilo. Szkoda.

 52. Jurgen Klops said

  Hehe, ja sie nie chcę kłócić 🙂 W całej sprawie najważniejsze jest, żeby jak najwięcej ludzi przeczytało książkę profesora Millera 🙂 Nasza dyskusja to tylko element drugorzędny:)

 53. Boydar said

  No a jak tam ściana, pewnie trzeba będzie odmalować ?

 54. Jurgen Klops said

  Nie skomentuję tego 🙂 Tymczasem znalazłem na Wikipedii, że nazwy Londynu i Oslo nie są do końca wyjaśnione a Paryż jest od celtyckiego plemienia Paryzjów, niech im będzie. Tak więc można próbować wymyślić coś polskiego dla stolicy Anglii i Norwegii. Pobawić sie można.

 55. bemek said

  54. Londyn jest od lądu.
  Oslo może być bardziej współczesne, bo wcześniej nazywało się Krystanią.

 56. Peryskop said

  Z tym od-słowiańskim słowotwórstwem może być jeszcze ciekawiej niż wiemy dziś.

  Bawiąc w Szwecji zwróciłem uwagę na znamienne podobieństwo rdzeni nie-łacińskich:

  szwagierka = svagerska

  ohydny = ohyglig

  kula = kula (także ta do chodzenia !)

  A w Emiratach z uwagi na oddalenie zdumiało mnie coś jeszcze, bo po arabsku:

  al jazeera = jezioro (także wyspa)

  Kto od kogo ?
  I kiedy ?

 57. nutka said

  Tekst robi duże wrażenie. Pozwala uruchomić wyobraźnię.
  To mnie zainteresowało:
  cyt. „Natomiast Słowianie – rolnicy, pozostający na miejscu swego zamieszkania przez tysiące lat, wytworzyli niezwykle bogatą, różnorodną, miejscową kulturę materialną i duchową, przejawiającą się w zwyczajach, jednolitej mowie, niespotykanej u innych ludów, różnorodności strojów i pieśni ludowych”.
  Czy to należy traktować jako naszą pierwotną naturę, najgłębiej w nas zakorzenioną: to przywiązanie do życia w jednym miejscu i raczej niechęć do przemieszczania się (podróżowania)?
  No i zboże jako dominująca komponenta diety. Ciekawe.

 58. NICK said

  No. P. Marucha. Mamy piękny wysyp grzybów tej jesieni. Znaczy – na zapodany przez Pana temat: historia Słowiańszczyzny i Polski [we wszelkich nazwach] są przepiękne reakcje. Polaków. Duma Narodowa. Amen.

 59. Sven av Stockholm said

  Re 56:
  Jest sporo słów szwedzkich o wspólnym rdzeniu z polskimi:
  szabla – sabel
  ogórek – gurka
  smak – smak
  siostra – söstra (dialektalne)
  brat – bror
  maj – maj
  …etc etc,..
  Nie wspominam tu oczywiście o słowach zapożyczonych z łaciny, których jest dużo

 60. Jurgen Klops said

  AD 56 Szwecja w języku szwedzkim to Svenska, brzmi podobnie jak Polska:) Słyszałem też, że po norwesku „smak” to też smak,jak po polsku.

  Kto, jak i kiedy?

  Ano na podstawie badań genetycznych można stwierdzić, że nasi przodkowie szli z ziem polskich na południe przyczyniając sie do utworzenia cywilizacji perskiej i hinduskiej i w tym rejonie świata zakorzeniło sie więc „jezioro”. Co do Persji- już dawno czytałem o tym, że są podobieństwa między perskim a polskim. Ktoś na Onecie napisał, że znał kilku Persów osobiście i potrafili oni powtórzyć nasze słynne, trudne zdanie o chrząszczu brzmiącym w trzcinie. Ten ktoś pisał też o podobieństwie kilku wyrazów, chyba nóż brzmi prawie tak samo na przykład. W życiu bym wtedy nie przypuszczał, że to oni pożyczyli od nas a nie odwrotnie:)

  Popatrzcie też na imiona perskich królów- Dariusz, Xerxes( ostatnio furorę zrobił w filmie „300” )- jest nasze polskie szeleszczenie:) Mnie zastanawia jeszcze Egipt. Faraonowie są często przedstawiani jako bladzi, jakby zachorowali na R1a1.Poza tym te egipskie szeleszczące nazwy- Cheops, Hatsepszut, Szeszonk. Zastanawiałem sie nad tym na długo przed publikacją tych ostatnich badań genetycznych ale nie śmiałem cokolwiek podejrzewać na serio. W końcu uczyli mnie w szkole, że moi przodkowie przybyli znad Dniepru w VI wieku i mieszkali w kurnych chatach.

  Tymczasem jeszcze trochę podobieństw na linii język polski- sanskryt: Dom- Damas, Sława- Śrava, Znać- Znać, Łono- Joni, Żona- Żen, Mąż- Manusz, Rodzic- Rodhać. A teraz uwaga, prawdziwy hit! Słowo kopulować w sanskrycie to „Je…ć ” jak w Polsce 😀 Nie napiszę w całości, jako żem jest dżentelmen wielce kulturalny.

 61. Jurgen Klops said

  Wrzucam też wiersz, autor bliżej nieznany, dalej w sumie też nie:

  oj dana dana

  jedzie wimana

  a to Indra na mamucie

  w jednym kapciu

  w drugim bucie

 62. Jurgen Klops said

  Na innym forum znalazłem wyjaśnienie nazwy Skandynawia- Skonu Nawia czyli miejsce skonania. Ja rozumiem, że klimat tam depresyjny ale żeby aż tak? 😀

 63. Jarosław said

  Ad 22
  PODLASIE- Swieta Ziemia Welesa.Ziemia Urow
  Skarbnica WIEDZY – Swiatynia.
  Ojciec Klimuszko tez z Podlasia…i nie tylko On 😉

 64. Jarosław said

  Ad 21
  Ma Pan racje,,,obojetnosc jest rodzajem bojkotu…Sila Slowianina JEST SLOWO !

 65. Reblogged this on klubreportera.

 66. LNST said

  Nasza nowa Rzesza Słowian równiez bedzie od morza do morza.

 67. Nasza nowa Rzesza Polan też będzie od morza do morza.

 68. Reblogged this on nspap and commented:
  Nasza nowa Rzesza Polan też będzie od morza do morza.

 69. historyk said

  Słowo „rzesza” źle sie kojarzy. Lechia od Renu po Ural brzmi lepiej, takie były jej granice. Ale to dopiero jak Niemcy przetrawią, że są naszymi młodszymi braćmi oraz kiedy Rosjanie pogodzą sie z tym, że są państwem średniowiecznym i że żadnego Trietiego Rzyma tam nie było. Jak Niemcy sie samouświadomią to za nimi Czesi bo oni są bardziej proniemieccy, niż sami Niemcy. Jak wszystko będzie gotowe to możemy robić federację ale stolica po staremu- w Krakowie. Z tej okazji możnaby odbudować zamek na Srebrnej Górze, gdzie rezydował Aleksander Wielki wraz z matką.

 70. Racibor z Zaleszan said

  Ad. 22
  Ukazal sie na poczatku miesiaca artykul w :Ciechanowskie Zeszyty Literackie
  wydane przez Zwiazek Literatow na Mazowszu i Ciechanowskie Centrum Kultury.
  p.t.” SLOWIANSKA KOSMOGONIA W TWORCZOSCI BOLESLAWA BIEGALSKIEGO (BIEGASA)”
  …zgadnijcie Panstwo z jakiego regionu pochodzi Autor 😉 ?

 71. Racibor z Zaleszan said

  Ad 63;

  Czeslaw Klimuszko mowil:” Polacy , wracajcie do Ojczyzny, tu nic zlego wam sie nie stanie”…gdy sie dziac zaczna „rozne” rzeczy w swiecie…
  On mawial tez ” Nie moze byc w dobrym zdrowiu fizycznym, psychicznym i duchowym czlowiek, ktory nie szanuje Natury”.

 72. Racibor z Zaleszan said

  Obok wsi Czarna Wielka przy Dziadkowicach (na drodze do Siemiatycz) odkryto pare dziesiatkow lat temu KAMIENNE GROBOWCE datowane podobno na 930-960 rok…(prawdopôdobnie byly duzo starsze…) Szkielety po ok. 2 m dlugosci zabrano…GDZIE??? A kamienie uzyto do :RATUNKU!!!! Budowy drogi do siemiatycz…odkopano tez pozniej i inne szkielety…i …wrzucono w fundamenty budowanej tam swiatyni prawoslawnej…
  Kto ma czas i troche pojecia o archeologii lub duzo intuicji i wiedzy z bioenergoterapii, rozdzkarstwa itp; Niech tam pojedzie, poszuka …Nasi Przodkowie beda sie manifestowac coraz czesciej. jesli sie zywi nie obudza na czas , to sie zaczna budzic Ci co odzeszli. W ten czy inny sposob przekaza nam ICH MADROSC I WIEDZE.

  Pobudka!

 73. Felipe said

  Racibor uderzaj do Wandaluzji z pytaniami, on jest jak Google, wie wszystko.

 74. http://3rp.livejournal.com/20572.html
  Kilka urządzeń tej klasy (15 kT TNT) wystarczy do utrzymania linii Odry i Nysy.
  Kilkadziesiąt i dojdziemy nad Ren a nawet przekroczymy Pireneje i obejmiemy we władanie naszą dawną Andaluzję (Hiszpanię).

 75. Pierre Dzący said

  AD 74 Chyba za bardzo sie zagalopowałeś 🙂 Wojna to najgorsze, co może spotkać ludzkość. Niech zostanie tylko na konsolach jako zabawa po pracy. W tak zwanym realu już dosyć mamy wojen.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: