Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Polowanie na ruska na szwedzkich wodach

Posted by Marucha w dniu 2014-10-22 (Środa)

Klinkij, aby powiększyć

Od kilku dni odbywa się w Szwecji polowanie na rosyjską łódź podwodną, które jako żywo jest stuprocentowo dokładnym powtórzeniem spektaklu sprzed 20-30 lat.

Szwedzka armia dysponowała dwoma dowodami na wtargnięcie wrażych sił na jej terytorium: dziwny, tajemniczy, ubrany na czarno człowiek, który pojawił się na jednej z wysepek Archipelagu Sztokholmskiego, oraz zdjęcie, na którym widać jest coś, co wystaje z wody.

Otóż po pościgu za rosyjskim szpiegiem, w którym zgodnie współdziały: policja, wojsko, oraz oczywiście media, okazało się, iż nazywa się Ove, jest emerytowanym miłośnikiem wędkowania i wybrał się na połowy ryby podobnej do pstrąga. Ove był rozczarowany, gdyż nic nie złapał.

Poniżej zdjęcie Ovego w roli tajemniczego szpiega w czarnym ubraniu:

Rosyjski szpieg łapiący ryby

Jako drugi dowód zaprezentowano zdjęcie, na którym widać nie wiadomo co, ale coś widać:

W oddali ani chybi rosyjska podwodnaja łodka, a kto nie wierzy, ten agent Putina

Szwedzcy wojskowi nie potrafią powiedzieć, co to jest i unikają wypowiedzi wiążących zdjęcie z rosyjskimi łodziami podwodnymi, twierdząc atoli że „ktoś penetruje szwedzkie wody” i sugerując dziennikarzom i społeczeństwu, aby „sami wyciągnęli wnioski”.

Natomiast najmniejszych wątpliwości nie ma szwedzkojęzyczna prasa: są to oczywiście Rosjanie w łodzi podwodnej. Prawdopodobnie z Putinem osobiście na pokładzie. Co i nie dziwi, jeśli się wie, w czyich rękach się znajdują szwedzkie media.

Parę fragmentów wypowiedzi internautów na szwedzkich narodowych portalach:

„Bardziej nieudolnej próby skłonienia szwedzkiej opinii publicznej do poparcia wejścia do NATO szukać by ze świecą w ręku”.

„Syjoniści tracą kontrolę nad Rosją, stąd też całe to wzbudzanie nienawiści do tego kraju”.

„Mogli by zdobyć się na coś innego, zamiast powtarzać oklepaną historię sprzed 20-30 lat. Jako podatnik wymagam od rządu więcej kreatywności i fantazji!”

Gudrun Schyman – typowo nordycka uroda

Sporo głosów sugeruje, iż może to być łódź podwodna – ale NATO – co ma nastraszyć Szwedów i nakłonić ich do wejścia do tego paktu.

Zabrała też głos (była?) alkoholiczka i oszustka podatkowa, Gudrun Schyman – komunistka, feministka, popieprzona wariatka, która (właśnie dlatego) należy od lat do czołówki szwedzkiej polityki i jest szefem partii „Feministyczna Inicjatywa”.
Jej zdaniem wszystko, zwłaszcza wojna i przemoc, jest winą mężczyzn, a „bezpieczeństwo kraju stwarza się rozbrajając go”. Dlatego cały świat powinien być feministyczny i walczyć z ociepleniem klimatycznym.

P. Schyman zapomniała, że to kobiety rodzą mężczyzn, a więc ostatecznie to one ponoszą odpowiedzialność za podły stan współczesnego nam świata.

Sven av Stockholm
Podpisy pod zdjęciami oraz mapka Archipelagu – gajowy Marucha

Komentarzy 12 do “Polowanie na ruska na szwedzkich wodach”

 1. Moder Svea said

  Zgadza sie …. z pozdrowieniami Moder Svea

 2. Filo said

  Szwedzi sie juz przyznali i przeprosili, ze im sie pomylilo i ze to holenderska lodz o ktorej od samego poczatku opowiadali Rosjanie. ALe Rosjanom nikt i tak nie uwierzyl a widac Szwedzi maja wlasnych… satelitow.

  http://en.ria.ru/world/20141021/194357140/Swedish-Forces-Admit-Failure-Issuing-False-Information-on-Alleged-Foreign-Submarine-Location.html

  Szwecja przyznala , ze to holenderska lodz podwodna:
  http://www.contrainjerencia.com/?p=95052

 3. galaszek said

  Aaaaaajjjj!!!! (D)waaaaajjjajjjaaaajjj!!!!!…… nuuu jak mojszna zaprzeczowac takie oczywista sfotogratofane fakty?!…. nu przceca wyrazisci widowac na ten pierwsze rysunek…..tfu! tfuj!… znaczy -zdjencie- ze z tego podwodowe okret wyszeł sam Putina coby wyrwac cosik ze szfeckiego woda ,na patelnie na kolacyj abo moszy cosik i na przekąsek abo na zagrycha?!…. a na ten drugie rys… znaczysia-zdjecie, jeszcze wyrazni widowac jak na rękoni- sze Putan schowal sie z udanym połowem do podwodowego łodka wyrazni smiejac sze ze szfeckiego ochrona pod?…nie!…wybszusza …zn sze -wybszesze! … a jeszli un -tego Putan sze znaczy- nie daj Jachwe ,polował na szledż…. to znaczysze sze un calkowita szwiadomie przyjechowal rosjanskiem podwodowem łódkiem na szfecki wod pszyterytorjalne – po prostu troszka „poszledzić” z wędkiem …… Szfeda udajac …niczem rybak z bajki o „Robaku i gold hering”… Nu!!! ale Szfed czujne jest” ….i zrobił Putanowi wiel komediowe afera….I niech sie na drugą raz tego GRU-bas Putan nauczy sze jak chce sprobowac szfeckie hering na szfeckie stol to sze nie pszypływa na szfecki wod podwodowym łódkiem z własnem wędkiem szledzic heringa tyko …to sze idzie do szfeckie sklep z szfecki fish i sze kupuje szfeckie hering u szfeckiego wlasciciel -Iccak Fisherman

 4. Filo said

  3
  Galaszek
  Niech juz tak nie lamentuje. Jak mnie tylko psinco moderator dopusci do glosu to Galaszek uwidzi, ze Szwedziska przezraly na oczyska i gadaja tera co to holendry ik losklili, hej!

 5. wanderer said

  Nie wazne czy prawda, wazne ze poszlo w eter. A glupki to lykna. To samo bylo z sikorskim co to twierdzil ze Putin namawial tuska. Nie wazne ze to nie prawda, dla unych wazne ze szum w mediach no bo wicie, widzicie jaki to Ruski zly, a sprostowania ze to nieprawda i tak nie bedzie.

 6. Boydar said

  Putin do niczego tego frajera nie namawiał, tylko objaśnił mu najbliższą i nieuchronną przyszłość. Ten nie bardzo wiedział co z tym fantem zrobić coby go później swoi nie dupli za zatajenie „istotnych informacji wagi państwowej” i wyszło jak wyszło. Swoją drogą niezły myk.

 7. syoTroll said

  Mnie osobiście najbardziej podoba się „artykuł” w koszerno-niekoszernej : http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114881,16842891,Szwecja__Cos_lub_ktos_naruszyl_nasza__integralnosc.html .
  Czyli ktoś nam co ukradł ale nie wiadomo kto, gdzie kiedy i co, ale za to mówi po rosyjsku. No cóż, Polak Szwed dwa bratanki.

  cytat z komentarzy:
  „leo531
  Po co te bzdetne komentarze ? To było UFO ! A jeżeli nie to Szwecja ma do du.. sprzęt i marynarkę żeby normalnego okrętu nie namierzyć. Wszystko opiera się na tym, że „ktoś widział, ktoś słyszał”, to już nawet nie jest śmieszne. I tylko w komentarzach jacyś idioci wylewają swoją nienawiść połączoną z głupotą i chamstwem. „

 8. Halszka said

  ad 5 Sprostowania i tak nie będzie?
  Też tak myślałam, ale jednak zrobił się niezły cyrk, bo:
  Radek przyznał, że nie był przy tej rozmowie (Putina z Tuskiem) ale tylko o niej usłyszał, i że wywiad dla Politico nie był autoryzowany i chodzi o „nadinterpretację” dziennikarza;
  PiS zaatakował Tuska, że przemilczał groźbę, a przecież powinien był zaalarmować bratnią Ukrainę, Brukselę i NATO;
  Tymczasem b. minister obrony Bogdan Klich rzucił się na ratunek i powiedział, że tę „groźbę” słyszał on sam, a także Sikorski i Lech Kaczyński.
  Skoro Radek i Klich przeczą sobie nawzajem, pewnym świadkiem pozostaje tylko Lech Kaczyński. Niczemu nie zaprzecza.

 9. Zerohero said

  W Szwecji jest duża propaganda antyrosyjska. Tam też straszą inwazją Rosji (rozumiecie ten obłęd?). Globaliści potrzebują Szwecji do ataku na Rosję. Neutralna Szwecja to 2000km pasa bariery dla NATO. Cały front północny zamrożony jest przez neutralność Szwecji.

 10. NICK said

  (8) Halszka. :).
  Poza tym to i tak wszystko gooowno.
  Oprócz moooczu.

 11. Boydar said

  Wprawdzie nie na szwedzkich tylko fińskich i nie wodach tylko polach, ale informacja o zdarzeniu jakaś jest

  „Wczoraj na granicy rosyjsko-fińskiej doszło do drobnego incydentu. Dwa fińskie czołgi zaatakowały rosyjski traktor. Traktor odpowiedział ogniem rakietowym i odleciał w bliżej nieokreślonym kierunku”

  za facebook.com/pages/Ruska-Agentura-w-Polszy/

 12. klub inteligentów gazety polskiej said

  Jaki wędkarz. Wędka to naprawdę kabel przez który agent instruuje załogę okrętu, które tereny Szwecji anektować. W okręcie czeka 10tys zielonych ludzików. Szykują się do naruszenia integralności terytorialnej Szwecji. Klnę się na Talmud, że to prawda.

Sorry, the comment form is closed at this time.