Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Sebastian o NATO może się samo rozbroić…
  revers o NATO może się samo rozbroić…
  ? o Wolne tematy (58 – …
  Yagiel o Wolne tematy (58 – …
  Bezpartyjna o Co nam zrobili ruskie
  Głos Prawdy o Co nam zrobili ruskie
  Anzelm o NATO może się samo rozbroić…
  plausi o Położyć kres patologii
  Anzel o Położyć kres patologii
  Anzelm o Położyć kres patologii
  bardzo o Wolne tematy (58 – …
  Emilian58 o Schiller na liście Ukraiń…
  prostopopolsku o Żydowska kloaka przetacza się…
  bryś o Co nam zrobili ruskie
  Us o Wolne tematy (58 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 616 obserwujących.

Ukraińscy nacjonaliści coraz aktywniejsi na granicy z Polską

Posted by Marucha w dniu 2014-10-24 (Piątek)

Polskie służby specjalne coraz bardziej interesują się aktywnością ukraińskich nacjonalistów na południowo-wschodnich krańcach Polski – wynika z informacji „Rzeczpospolitej”. [Obawiamy się, że na „zainteresowaniu” się skończy – admin]

„Chodzi o sympatyków nacjonalistycznych ugrupowań Swoboda oraz Prawy Sektor, którzy coraz częściej przyjeżdżają do Polski. Odwołują się oni do etosu Ukraińskiej Powstańczej Armii, dla Ukraińców organizacji niepodległościowej, ale w Polsce uważanej za zbrodniczą, bo przeprowadziła rzeź na Polakach na Wołyniu w latach 1943–1944” – czytamy w dzienniku.

Na czym polega ich wzmożona aktywność w ostatnim czasie?

– Podczas spotkań i debat mówią np. o włączeniu kilkunastu przygranicznych powiatów do Ukrainy – powiedział „Rzeczpospolitej” wysokiej rangi oficer ABW.

Jak pisze dziennik, sympatycy „Swobody” i „Prawego Sektora” przyjeżdżają najczęściej na spotkania na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie. Do tej pory dochodziło tylko do spięć z powodu eksponowanej przez nich symboliki. [A powinno dojść do wywalenia łobuzerii za granicę Polski w eskorcie policji, po zaaresztowaniu najbardziej aktywnych – admin]

Na Ukrainie mamy do czynienia ze wzrostem nastrojów nacjonalistycznych. Gloryfikacji zbrodniczej OUN-UPA charakter państwowy nadał prezydent Petro Poroszenko ustalając, iż „Dzień Obrońcy Ojczyzny” będzie obchodzony w rocznicę utworzenia UPA (14 października).

Wachmistrz_Soroka
http://www.kresy.pl

Komentarzy 16 do “Ukraińscy nacjonaliści coraz aktywniejsi na granicy z Polską”

 1. dawid said

  ja mam dwie ostre kosy gotowe do… zapeaszam na podkarpacie

 2. Filo said

  Przemysl sie buntuje:

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/23-pazdziernika-ogolnopolski-protest-przeciwko-gloryfikacji-upa-2014-10

 3. Klub Inteligentów Gazety Polskiej said

  Wyciszyć sprawę! Wyciszyć towarzysze!!! Ta sprawa powinna być wyciszona aby towarzysze z Prawego Sektora mieli czas na spokojne przygotowanie akcji!

 4. Witek said

  Inteligenci z Gazety Polskiej ( i RM jak się okazuje) swoje już zrobili, pamiętamy:

  8 września br, Krakowie odbędzie się koncert solidarnościowy z walczącymi o wolność Ukraińcami- „Nasze serca z Ukrainą”.

  Koncert odbędzie się w czwartek 18 IX o godz 19.00 w sali teatralnej przy kościele św. Jadwigi w Krakowie, ul. Łokietka 60 (dzielnica Krowodrza).

  Sala ta, na 250 miejsc, (może wejść nawet do 300 osób), usytuowana jest pod kościołem. Zapewnia komfortowe warunki słuchania i oglądania przedstawień i koncertów. Ma dobrą akustykę, scenę z oświetleniem, nagłośnienie z mikrofonami, rzutnik multimedialny, jest fortepian.

  Program: Koncert będzie trwał 2-2,5 godzin.

  Głównym gościem i wykonawcą będzie ukraiński bard Taras Kompaniczenko z Kijowa, wraz z 7 osobowym zespołem „Chorea kozacka”.

  Śpiewają ludowe, kozackie pieśni, a także nowe pieśni wolności, akompaniując sobie na autentycznych instrumentach ludowych z terenów dawnej Rusi : lutniach i lirze korbowej, a także skrzypcach i wiolonczelach.

  Wsławili się ostatnio czynnym wspieraniem walki swych braci o wolną Ukrainę. Ich droga wiedzie od kijowskiego Majdanu, po Donieck i Ługańsk na wschodzie Ukrainy, gdzie walczą ich przyjaciele, ochotnicy w batalionach: Aidar, Donbas, Dnipro, Switiaz, Cherson, Myrotworec….

  Podczas swych koncertów zbierają pieniądze i dary potrzebne walczącym Ukraińcom z rosyjskim najeźdźcą. Przyjedzie kilku uczestników walk na Ukrainie, przekazując świadectwo o tym co tam się dzieje.

  Wystąpią także Polacy :

  Jerzy Zelnik, Leszek Długosz, Andrzej Kołakowski, Bogdan Wysocki i Stanisław Markowski.

  Będą to pieśni wolnościowe, poezja patriotyczna polska i ukraińska, refleksje osobiste artystów.

  Ze swoimi przemyśleniami na temat rosyjskiej agresji na Ukrainę wystąpi prof. Andrzej Nowak.

  Rozmowę z uczestnikami walk poprowadzi i wesprą ją własnymi, ukraińskimi doświadczeniami,

  Dawid Wildstein i Wojciech Mucha.

  Pomysłodawcą i realizatorem całego przedsięwzięcia jest Stanisław Markowski. Współpracuje z nim Przemysław Miśkiewicz, szef Stowarzyszenia „Pokolenie”. Koncert poprowadzi Jerzy Zelnik.

  Pokłosiem koncertu będzie też pomoc materialna dla walczących Ukraińców, którą przekazywać będzie można na specjalnie założone przez Stowarzyszenie „Pokolenie” konto : ING Bank Śląski 89 1050 1214 1000 0023 1985 3707

  koncert wspierają :

  Stowarzyszenie „Pokolenie”

  Klub Gazety Polskiej w Krakowie

 5. Moher49 said

  Ci przybysze z Ukrainy do kogoś w Polsce przyjeżdżają, ktoś w Polsce organizuje te spotkania. Nazwiska i adresy wszystkich uczestników spotkań ABW (mam nadzieję) zna, dlaczego nie zamknie w jedną noc wszystkich zdrajców?. Kto wie czy nie ma już na naszym terenie magazynów broni i zorganizowanych bojówek?. Ukraińska diaspora w Polsce z Kowalem na czele jest wyjątkowo rozzuchwalona, A.Kwaśniewski jest członkiem zarządu w firmie Kołomyjskiego, itp, itd. A naród śpi.

 6. Witek said

  Ciekawe jak czuje się organizator tego koncertu, założyciel Stowarzyszenia Pokolenie, pan Miśkiewicz ongiś działacz S…
  Po znanych faktach medialnych, z których dowiadujemy się, że ukraińskie bataliony Ajdar i in. są zwykłymi bandami rzezimieszków i płatnych morderców.
  Może warto pana opozycjonistę popytać??

  Siedziba:

  Stowarzyszenie Pokolenie
  ul. Drzymały 9/4
  40-059 Katowice
  tel. 32 2090002
  e-mail: biuro@pokolenie.org.pl

  Jak pan Miśkiewicz wytłumaczy się z nośnego hasełka
  ” Za naszą i waszą..”
  Kiedy sami Ukraińcy mają już dość:

  Ukraińskie władze biorą się za ochotnicze bataliony, które zamiast walczyć z separatystami, zaczęły grabić ukraińskie wsie. Jeden – Szachtar – został już rozwiązany. Z kolei wobec żołnierzy Ajdaru wszczęto 57 spraw karnych.

  Ługańskie MSW wszczęło 57 spraw karnych przeciwko członkom batalionu Ajdar. Na Ukrainie coraz częściej mówi się o łamaniu prawa przez ochotników.
  Generalny prokurator wojskowy Anatolij Matios poinformował, że 31 spraw dotyczy przestępstw ciężkich bądź wyjątkowo ciężkich. Wszystkie jakoby zostały popełnione poza strefą operacji antyterrorystycznej.

  W piątek Ministerstwo Spraw Wewnętrznych rozwiązało batalion Szachtarsk z powodu grabieży, których dopuszczała się część jego członków. MSW przyznało, że chodziło o około 50 osób z 700 tam służących.

 7. Toronto said

  Odnosze wrazenie, ze UKRAINSCY SZOWINISCI ze „Swobody” i „Prawego Sektora” zmienili front, ze wschodniego, gdzie dostali w dupe od Noworosji, na zachodni, czyli na Polske, zeby zasiac zamet w Polsce albo zaczac wojne z Polska – maja wsparcie organizacji ukrainskich z zachodu, ktore hucznie obchodza swieta zwiazane z OUN-UPA na kontynencie Ameryki Polnocnej.

  Ciekawostka
  W Kanadzie ukrywal sie zbrodniarz wojenny z UPA Dymitr Kupiak
  http://szeremeta.republika.pl/watazka.htm

  W Przemyslu jest szkola ukrainska, oplacana z pieniedzy POLSKIEGO PODATNIKA przez zydowski rzad w Polsce, ktora gloryfikuje zbrodnicza organizacje OUN-UPA, ktore wspolpracowalo z SS w czasie II wojny swiatowej.
  Tymczasem Polacy zamieszkali we Lwowie nie moga doczekac sie otwarcia Polskiego Domu Kultury, o ktory walcza przez ostatnie 20 lat (!!!) , poniewaz radni z szowinistycznej „Swobody” blokuja przez ostatnie 3 lata wniesienie polskiej sprawy na posiedzenie rady miejskiej Lwowa.
  Co w tej sprawie robi MSZ w Polsce i jego przedstawiciele w konsulacie RP we Lwowie ???
  Polskojezyczne zydostwo u steru wladzy w Polsce nic nie robi w tej sprawie !
  A polskie mniejszosci narodowe na Ukrainie, w Niemczech i na Litwie sa nadal DYSKRYMINOWANE.

  Zrodla:
  http://forum.suwerennosc.com/viewtopic.php?f=35&t=541
  http://forum.suwerennosc.com/viewtopic.php?f=35&t=459
  http://szeremeta.republika.pl/watazka.htm
  http://kresy24.pl/35318/to-swoboda-nie-chce-domu-polskiego-we-lwowie/

 8. hulsz said

  Dla tych co nie maja broni.Ostrzcie dlugie noze na plytach chodnika razem wbijemy w to brudne parszywe cialo ukrochazornanisty.

 9. Sława said

  Może to pokazówka, a może banderowska agentura jeszcze nie spenetrowała polskich służb. Jedno jest pewne – wcześniej czy później dojdzie do konfrontacji z banderowskim ścierwem.

 10. Maksymilian said

  Korekta polskich granic – http://youtu.be/3a-PN4n0USs?t=4m41s – Mariusz Max Kolonko twierdzi, że jest możliwa.

 11. wi42 said

  Polskie służby nie zauważają banderowców, OSCE nie zauważa koncentacji wojsk banderowskich pod Donieckiem (jest to ich psi obowiązek, taka tam pełnią role), „najprościej można powiedzieć Kruk krukowi oka nie wydziobie”. Noworosję czekają trudne dni (sprawozdanie w linku), ale narazie posłuchajmy ich piosenki bojowej cd. linku (może nawet propagandowej) – słowa nie są ważne, melodia dobra:

  http://politikus.ru/video/33753-specnaz-dnr-preduprezhdaet.html

 12. Filo said

  Juz w 2012 roku bokser Kliczko opowiedzial o wielkiej przyjazni polsko-ukrainskiej i pomocy jaka udziela Polska patriotom ukrainskim ktorym sie marzy Paryz w Kijowie: Znaczy sie bokser wiedzial to, czego nie wiedziala znakomita wiekszosc Polakow: ze dla zaprzyjaznonych band hitlerowskich poswiecimy polska racje stanu.

 13. Filo said

  6
  Witek

  Przerazajace: Kogo my popieramy?
  Takie zdjecia nalezaloby wysylac do Stowarzyszenia Pokolenie i paru innych organizacji zaprzyjaznionych z ukrainskimi batalionami:

  Zbrodnie kijowskiej junty:
  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/ukraina-zbrodnie-kijowskiej-junty-2014-10

 14. wi42 said

  A jednak Polacy protestuja przeciwko banderowcom, przynajmniej wg, telewizji rosyjskiej
  http://politikus.ru/events/33839-vspominaya-volyn-polyaki-prizyvayut-ostanovit-razgul-nacionalistov-na-ukraine.html
  Myślę, że to pokazali również w TVP

 15. kuba1902 said

  Reblogged this on Złoty Wiek Gai – Golden Age of Gaia.

 16. ALI BABA said

  ad 10 „Mariusz Max Kolonko twierdzi, że jest możliwa….” O kużwa ponownie ta bajka o żelaznym wilku..Kiedy skończy się to „bajko pisanie/bajko opowiadanie…

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: