Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Szczepan Zbigniewski o Jak wymyślono naród żydowski?…
  Szczepan Zbigniewski o Noc Listopadowa czy „burd…
  Halifax o Dlaczego szkoły nie eduku…
  errorous o Sterowanie nacjonalizmami
  errorous o Wolne tematy (83 – …
  Ramirez o Sterowanie nacjonalizmami
  Boydar o List z Moskwy do polskich…
  Boydar o Wolne tematy (83 – …
  Boydar o Wolne tematy (83 – …
  koza o Jak wymyślono naród żydowski?…
  coco o List z Moskwy do polskich…
  lewarek.pl o Wolne tematy (83 – …
  revers o Wolne tematy (83 – …
  Kojak o Parura, rura, rura…
  lewarek.pl o Wolne tematy (83 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 626 obserwujących.

Da’isz contra Iran?

Posted by Marucha w dniu 2014-10-25 (Sobota)

Bardzo dziwny dżihad rozwija się w Państwie Islamu: zamaskowany kalif, ochotnicy i broń z Zachodu, kwitnący eksport ropy, wyrzynanie ludności muzułmańskiej, walka z Irakiem i Syrią, a może i z Iranem… .

Brytyjska gazeta „Sunday Times” z 5 października poinformowała, że islamiści z organizacji Państwo Islamskie (w arabskim skrócie: Da’isz داعش‎) planują rozpoczęcie wojny z Iranem i zawładnięcie jego tajemnicami atomowymi. W dyspozycji redakcji znalazł się dokument, awizowany przez jednego z liderów Da’iszu Abdallę Ahmada al-Maszdani, członka tajnego gabinetu wojskowego, który składa się z sześciu głównych przywódców Państwa Islamskiego.

Dokument zawierający 70 punktów, które etap po etapie opisują strategię pozbawienia Iranu „całej jego siły”, przygotowany został dla wyższego kierownictwa i dowódców polowych Państwa Islamu. Naśladowcy, którzy w dokumencie nazywani są „pochodniami światła” (masza’el an-nur,مشاعل النور) wzywani są do likwidowania irańskich dyplomatów, biznesmenów, nauczycieli i urzędników. Tekst został odkryty w marcu przez irackie służby specjalne podczas przeszukań w domu jednego z liderów Państwa Islamskiego. Według danych „Sunday Times”, zachodnie służby specjalne przeprowadziły ekspertyzę tego dokumentu i jego prawdziwość podobno nie budzi wątpliwości.

Co się kryje za tą informacją? Na ile możliwy jest taki rozwój wydarzeń? Gazeta zauważa: Ugrupowanie radykalnych islamistów Państwo Islamskie ogłaszając stworzenie na części terytorium Syrii i Iraku kalifatu islamskiego i rozprzestrzeniające swoje pretensje na całą Azję Zachodnią i Afrykę – od Pakistanu do Magrebu – to rzeczywiste zagrożenie dla współczesnej cywilizacji w całej różnorodności. Sukcesy Państwa Islamskiego są oczywiste: na jednej trzeciej terytorium Syrii i Iraku już stworzono pseudopaństwo rządzące się średniowiecznymi prawami i fanatycznymi normami na podstawie teorii globalnego dżihadu mającej niemal półtora tysiąca lat. Islamistyczna ekspansja Państwa Islamskiego odbywa się w różnych kierunkach.

Kto w rzeczywistości jest głównym wrogiem Państwa Islamskiego, zarówno wojskowym, jak i ideologicznym, główną siłą, zdolną przeciwstawić się terrorystom i kto jest dla nich niebezpieczny? Wiadomo, że to nie lotnictwo państw zachodniej koalicji, które może i zadaje im swoimi atakami powietrznymi pewne straty w wymiarze taktycznym, ale jest zupełnie nieskuteczne w sensie strategicznym. Pomijając fakt, ze część amunicji i broni Amerykanie „omyłkowo” zrzucają w ręce islamistom, a część ataków lotniczych „omyłkowo” uderza w armię syryjską idącą Kurdom na pomoc.

Rzeczywistym, choć na razie tylko potencjalnym przeciwnikiem Da’iszu jest armia 800 tysięcy dobrze wyszkolonych i uzbrojonych żołnierzy Iranu. Jeszcze jeden ważny aspekt: Irańczycy przez 8 lat walczyli z armią Saddama Husajna i mają doskonałe rozeznanie Iraku i jego terytorium. Teatr działań wojskowych jest im dobrze znany. Bez wątpienia, mają tam również dobrą sieć agenturalną. A duch bojowy irańskich żołnierzy szyickich nie ustępuje duchowi fanatyków z Państwa Islamskiego.

Należy również powiedzieć, że Teheran był pierwszym, który pomógł Bagdadowi kiedy zaczęła się ofensywa Państwa Islamskiego. Według niektórych danych, Irańczycy nadal pomagają szyickim władzom w Bagdadzie. Po pierwsze, poprzez doradców, po drugie, dostawami sprzętu i techniki wojskowej, a po trzecie bezpośrednim udziałem jednostek specjalnych Korpusu Strażników Rewolucji (basidżów).

Teheran jest w ogóle dość aktywny w walce z Państwem Islamskim, dużo bardziej aktywny niż szumnie reklamowana akcja NATO. Jednocześnie irańskie władze skoncentrowały znaczną ilość sił bojowych i środków na granicy z Irakiem. Czy te 20-30 tysięcy, niechby nawet okrutnych i zatwardziałych fanatyków, ba! nawet wyszkolonych bojowników i wojskowych profesjonalistów, wśród których jest około pięciu tysięcy ochotników z Europy, Azji i Ameryki, może oprzeć się irańskim regularnym siłom zbrojnym, które zasadniczo różnią się od słabych i mocno już nadwyrężonych wojsk irackich? Raczej nie.

Przytoczone fakty niezupełnie zgadzają się więc z planami Państwa Islamskiego odnośnie ataku na Iran i wejścia w posiadanie jego tajemnic atomowych, których do tej pory jakoś nie mogły zdobyć nawet izraelskie służby specjalne. Wszelakoż ukazane w dokumencie Państwa Islamskiego teoretyczne metody nacisku na Iran rzeczywiście stanowią zagrożenie. Szyicki Iran został włączony przez sunnickie Państwo Islamskie do listy celów przeznaczonych do wypełnienia krwawych aktów antyszyickich.

Sensację wywołał jeden z przytoczonych w omawianym dokumencie Da’iszu sposobów zdobycia irańskich tajemnic atomowych. W tym celu islamscy terroryści rozpatrują możliwości współpracy z Rosją. Państwo Islamskie jakoby gotowe jest zaproponować Moskwie taki deal: dostęp do irackich złóż naftowych w irackiej prowincji Anbar, kontrolowanej przez Państwo Islamskie w zamian za atomowe tajemnice, jakie Rosja posiada w związku z długoletnią współpracą z irańskim programem atomowym. Oczywiście pod warunkiem, że Moskwa zaprzestanie popierania reżimu al-Asada w Syrii i reżimu ajatollahów w Iranie.

Takich fantazji nie da się nawet komentować. Pojawia się podejrzenie: albo autorzy tego dokumentu klepią co popadnie niczym Radek Sikorski, albo cały dokument jest po prostu fałszywką.

Jeśli jednak mówić poważnie, to dokument dżihadystów opublikowany przez „Sunday Times” zawiera informację, która nie tylko budzi wątpliwości (z wyjątkiem możliwości islamistycznego terroru wobec Iranu), ale i rodzi ważniejsze pytania. Kto miałby skorzystać na postawieniu Teheranu i Państwa Islamskiego na granicy wojny?

Możliwe, że ci, którzy pragnęliby takiej wojny na Bliskim Wschodzie i ci, którzy mają możliwości przeniknięcia w wyższe sfery Państwa Islamskiego i sporządzenia podobnego dokumentu, całkowicie prawdziwego.

Kimże więc są ci dziwni dżihadyści, którzy tak ochoczo mordują innych muzułmanów, mają niejawne przywództwo, handlują ropą poprzez Izrael i Turcję, są świetnie uzbrojeni i dają się szczuć przeciw celom wskazanym przez obce wywiady?

Bogusław Jeznach
http://jeznach.neon24.pl

Komentarzy 11 do “Da’isz contra Iran?”

 1. Anonim said

  Ot wielka gra izraela czy tam małego szatana o przetrwanie, nie dało się rękami usmanów zniszczyć wszystkich wrogów to próbuje się ich zachodzić ot tylca za pomocą ich własnych obywateli wierzących w końcu w tego samego allaha kierowanych przez eskimoską kadrę. Podstępem będziesz prowadził wojnę.
  Zaiste diabelstwo

 2. Wosiu said

  Szef ISIS, Abu Bakr al-Baghdadi, to izraelski agent Simon Elliott.

 3. Jacek said

  „Według danych „Sunday Times”, zachodnie służby specjalne przeprowadziły ekspertyzę tego dokumentu i jego prawdziwość podobno nie budzi wątpliwości.”

  wyjatkowo szczerzy faceci w tych sluzbach, zeby ta bez zenady dla „niedzelniaka”, ktory do nich „dotarl”, zdeklarowac „oczywiscie autentyczny dokument, samismy to pisali”.

 4. Brat Dioskur said

  O tej probie zdobycia broni atomowej przez ISIS byly juz wzmianki w zachodnich mediach ,chociaz traktowane z przymruzeniem oka.Natomiast mozna stwierdzic ,ze Zachod w dziwny sposob podchodzi do problemu kalifatu.Juz pomijam biernosc w drazeniu tematu ,jak kalifat moze prowadzic normalna dzialalnosc z handlem ropa czy zakupem broni a ostatnio nawet maja oni 3 operacyjne mysliwce ,ale zachodnie prokuratury zajmuja osobliwe stanowisko wobec europejczykow bioracych udzia w walkach z i przeciwko kalifatowi.Jezeli bardzo tolerancyjnie, bo jak synow marnotrawnych , traktuje sie w Holandii jihadzistow wracajacych z walk w Syrii to prokuratura zajeja sie od razu kilkoma etnicznymi Holendrami z klubu motorowego No Surrenda ,ktorzy walcza przy boku Kurdow. Ostatnio w YT ukazal sie filmik z kamieniowania przez kalifat kobiety za wiarolomnosc na co jakis policjant na fekjsie zareagowal slowami „ smierc kalifatowi` i …od razu Prokuratura rozpoczela postepowanie a komendant policja zawiesil goscia w czynnosciach!Oburzenie tez zapam°nowalo na wypowiedz jednego z dowodcow kurdyjskich ,ze jencow oni nie biora. HRW otworzyl papaje na cala szerokosc!!!

 5. kuba1902 said

  Reblogged this on Złoty Wiek Gai – Golden Age of Gaia.

 6. Anonim said

  ad4
  Przecież to Human Righst Watch nie Goim Righst Watch więc drą jape gdy giną ludzie a nie drą japy gdy giną goje.

 7. Toronto said

  re: B.Jeznach

  cytat: „Kimże więc są ci dziwni dżihadyści, którzy tak ochoczo mordują innych muzułmanów, mają niejawne przywództwo, handlują ropą poprzez Izrael i Turcję, są świetnie uzbrojeni i dają się szczuć przeciw celom wskazanym przez obce wywiady?”

  Komentarz
  To jest miedzynarodowa Chazaria, wspomagana przez swoich pobratymcow z Izraela, USA, W.Brytanii, Niemiec etc.

 8. Filo said

  Putin zadal dosc klopotliwe pytanie:
  Skad ISIS i w ogole jihadysci maja nowoczesny sprzet i bron?

  A mnie zawsze zastanawia ze maszeruja te jihadysty po pustyni jak po wlasnym pastwisku, czolgi i samochody pacerne paraduja na pustyni i sa widoczni jak na dloni – ale tez nie widac, zeby im ktos przeszkadzal.
  No to co tam robia uzbrojeni Amerykanie. W Jemenie drony lataja jak z pieprzem i morduja cywilow.
  A w Iraku jihadysci na amerykanskim sprzecie niczego i nikogo sie nie boja – widac maja powody.

  ISIS was created by the Americans and Israelis

 9. Griszka said

  IS i Al kaidię łączy wspólne źródło finansowania:

  http://landdestroyer.blogspot.com/2014/10/us-helping-isis-one-accidental-airdrop.html

 10. Sława said

  Ci „dzihadyści” to zwykli bandyci najęci przez USA, Izrael, Turcję, Arabię Saudyjską i Katar, którzy nie mają nic wspólnego z islamem. Ich celem jest doprowadzenie do konfrontacji sunnitów z szyitami i sprowokowanie wielkiej wojny religijnej w obrębie islamu, tak by wszyscy nawzajem się powybijali, a żydostwo mogło na tym skorzystać, głównie kradnąć ropę i gaz ziemny należący do Syrii, Iraku oraz Iranu. Ukradą to, co Chiny mogłyby od tych państw legalnie kupić i to też jest cel międzynarodowego żydostwa, czyli odcięcie Chin od surowców.
  Patrzcie uważnie na Bliski Wschód, bo u nas będzie podobnie. Żydostwo przebudziło ukraiński faszym i teraz będzie montowało nowe państwo składajace sie z zachodniej Ukrainy i części Polski, które jednocześnie będzie nawiązywało do II RP w granicach sprzed 1939 roku oraz średniowiecznego kaganatu zjudaizowanych chazarów. W tym nowym tworze politycznym żydostwo będzie najważniejsze, potem będą neobanderowcy, a na koniec Polacy, którzy przeżyją czystki etniczne. Zapewne już niedługo zacznie się w Polsce polowanie na „homo sovietikusa”, „agentów Moskwy”, na polskich antysemitów i faszystów, ktzórzy nie bedą chcieli podporządkować się nowemu porządkowi…

 11. Jack Ravenno said

  Życzę Persom aby spuścili tym mordercom taki wpierdol aby już nigdy żadnemu zasrańcowi do łba nie przyszło wyprawiać takie „cuda”

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: