Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  errorous o Wolne tematy (58 – …
  matirani o Jak zmieniało się zatrudnienie…
  matirani o Wolne tematy (58 – …
  minka o Jak zmieniało się zatrudnienie…
  Głos Prawdy o Wolne tematy (58 – …
  Homolka o NATO może się samo rozbroić…
  Bezpartyjna o W rocznicę urodzin Wielkiego…
  Boydar o Wolne tematy (58 – …
  Boydar o Wolne tematy (58 – …
  Głos Prawdy o Wolne tematy (58 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (58 – …
  NC o Wolne tematy (58 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (58 – …
  walthemar o Wolne tematy (58 – …
  Marucha o Wolne tematy (58 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 617 obserwujących.

Rzecznik Watykanu odrzuca Drugie Przyjście Chrystusa Pana i nazywa Chrystusa „pijanym”. [Fałszywka – admin]

Posted by Marucha w dniu 2014-10-26 (Niedziela)

Salvatore de Giorgi

Nie wierzyliśmy własnym oczom, kiedy czytaliśmy następującą wiadomość: „Watykan: Drugie Przyjście ostatecznie nie wydarzy się! My mamy inną informację!”.

A kto to powiedział? Wybitny kardynał Salvatore de Giorgi w swoim „bardzo ważnym” oświadczeniu na http://waterfordwhispersnews.com/2014/04/18/jesus-not-coming-back-by-the-looks-of-it-admits-vatican/.

„Ten rok będzie ostatnim, kiedy Watykan będzie oczekiwał powrotu na Ziemię Pana. My, po prostu, zdajemy sobie sprawę, że Jezus nie wróci. Minęło już wiele wieków. W innym miejscu jeszcze Go oczekują, i to dobrze, ale…gdzie indziej, w innym miejscu.” – powiedział. „Niech czekają!”.

I w tym samym miejscu katolicki kardynał uzupełnił swoją niewiarę straszliwym bluźnierstwem w odniesieniu do Boskiej Osoby Chrystusa. Powiedział on, że „kiedy Pan mówił o tym (o Drugim Przyjściu-Paruzji) to był On… pijany!”.

„On miał możliwość przemienienia wody w wino” – wyjaśnił kardynał. „Wszyscy ludzie, kiedy znajdują się pod wpływem alkoholu nie mogą powstrzymać się od tego, żeby nie czynić przepowiedni. I Jezus w niczym nie był inny”.

Tak papieski hierarcha nie tylko odrzuca fundamenty Wiary Kościoła ale i bluźni boskości Chrystusa i wątpi w wiarygodność Osoby Chrystusa!

To jest całkiem prawdopodobne, że niektórzy będą twierdzić, że to zaledwie prywatne opinie kardynała-bluźniercy. My jednak upieramy się przy tym, że „prasa” streściła i wyłuszczyła wiarę całego Watykanu ponieważ ze strony „Stolicy Apostolskiej” nie zabrzmiał najmniejszy protest albo sprostowanie wypowiedzianych słów. A my wielokrotnie zapytujemy – czy może watykańskie oblicze papizmu być „kościołem”?

Dlaczego papizm odrzuca, w rzeczywistości, Drugie Przyjście Chrystusa (Paruzję-tłum.)? . Διατί ο παπισμός αρνιέται (εις πράξιν) την Δευτάραν Παρουσίαν του Χριστού.

Ta publikacja zainspirowała nas do pewnej refleksji. Dlaczego kardynał opublikował z takim nieprawdopodobnym cynizmem i bezczelnie ujawnił swoją niewiarę w Drugie Przyjście Chrystusa i spotwarzył Pana powiedziawszy, że był On „pijany” kiedy mówił o czasach ostatecznych?

Dlaczego „nieomylny” Watykan, albo jego mroczna „kuria”, nie wypowiedział nawet najmniejszej krytyki, nawet po powstałym powszechnym zaniepokojeniu i trwodze wywołanych tymi wypowiedziami? Nie możemy tego wyjaśnić inaczej jak tylko tym, że to zdarzenie Watykan dobrze zna i przez tenże Watykan jest ono zaplanowane!

Przecież papizm jest całkowicie przykuty do rządu światowego! W stosunku do chrześcijańskiej doktryny o czasach ostatecznych, trzeba powiedzieć, że ona „psuje zupę” papizmu, który nie rozumie duchowego fundamentu Kościoła Chrystusowego!

W celu znalezienia dla siebie usprawiedliwienia, według tego co już przedstawiliśmy odnośnie zaprzeczenia doktryny eschatologicznej naszego Kościoła, Watykan doszedł do ostatecznego upadku i bluźnierstwa. Wyraża opinię o słowach Chrystusa, poprzez wyrafinowane i wprawne wypowiedzi kardynała, jako „słowach pijanego”!

Jeżeli, drodzy nasi czytelnicy (jest to artykuł dla czytelników greckiej gazety Ορθοδόξος Τύπος) ktoś z was znajdzie inne wyjaśnienie tych przerażających faktów, to prosimy nas powiadomić!

Ekumeniści! Czy macie coś do powiedzenia na ten temat? Czy możecie jednoczyć Kościół Chrystusowy z jakimś „kościołem”, który odrzuca chrześcijańską eschatologię czyli ostateczny Triumf Kościoła i nazywa Chrystusa „pijanym”?

«Православный Апологет», 2014 г. (Prawosławnyj Apołogiet, 2014 r.)
Za: http://3rm.info/52103-predstavitel-vatikana-otvergaet-vtoroe-prishestvie-gospoda-i-nazyvaet-hrista-pyanym.html
Za: http://waterfordwhispersnews.com/2014/04/18/jesus-not-coming-back-by-the-looks-of-it-admits-vatican/
Przekład: RX
http://wolna-polska.pl

Komentarzy 56 do “Rzecznik Watykanu odrzuca Drugie Przyjście Chrystusa Pana i nazywa Chrystusa „pijanym”. [Fałszywka – admin]”

 1. NyndrO said

  Przykro mi,że musicie znosić te łajdactwa.To niewiarygodne,z jakim natężeniem atakowany jest katolicyzm.To niewiarygodne,jak bardzo się Was boją.

 2. PiotrZW said

  To jakaś propaganda prawosławnych. To jest niemożliwe.

 3. slowianin said

  ….żadnej krytyki nie było-bo to jest jedna banda.Spisek rozpoczął się w II soborze watykańskim.

 4. monarchista said

  Rzecznikiem Watykanu jest o. Lombardi.

 5. monarchista said

  Tu znalazł$em odzew z Afryki na to rzekome dictum.
  http://www.ghanaweb.com/GhanaHomePage/religion/artikel.php?ID=307273

 6. NyndrO said

  Ja jednego zrozumieć nie mogę.O ile to prawda (bo podobnie jak p. Piotrowi, mi się to we łbie nie mieści),to dlaczego taki gnój nie zostaje natychmiast wywalony z Kościoła? Ja rozumiem,że Watykan to w tej chwili szambo,ale czy szefowie tego wszystkiego zakładają,że większość katolików jest już przerobiona na MTV-katolików? Nie biorą pod uwagę,że będą tracić wiarygodność u coraz większej rzeszy ludzi wierzących?Przecież tym samym umacniają jedność wśród prawdziwych,a to z pewnością jest ostatnie,czego by chcieli.Bo przecież obaw przed MTV-katolikami to oni mieć nie muszą.Oni boją się właśnie tych,którzy od MTV-kościoła odchodzą,ale których wiara jest niewzruszona.Bo to chyba tacy są prawdziwym Kościołem.Z góry przepraszam za swoją ewentualną naiwność i być może banały,ale mi się to wszystko po prostu w pale nie mieści.Albo im wszystkim już się kompletnie we łbach poprzewracało i kościół watykański jest po prostu wariatkowem,albo jest to tak genialny plan,że nie ma w historii równego sobie.

  Panie NyndrO, Pan tu myśli, jak katolik…
  Rzuć Pan w diabły buddyzm czy co tam Pan wyznaje – wracaj Pan, gdzie Pana korzenie.
  Admin

 7. Marucha said

  Re 5:
  To trzeba aż Episkopatu Ghany (sic!) aby zdementować tę – celowo podrzuconą katolikom – fałszywkę?
  Bo wygląda na to, że jest to fałszywka wypuszczona, aby zaobserwować reakcje środowisk katolickich.
  Jeśli zrobili to nasi bracia prawosławni, to nie mam słów potępienia.
  Ale niby dlaczego i u nich nie miało by być piątej kolumny?

 8. < said

  Kolejny wilk w owczej skórze i jednocześnie fan jasno-ciemno widzących wizjonerów – kolejna fantazja nie sprawdziła się. Podobnie, jak to miało być z końcem świata i ” wylaniem,, ducha, w grudniu 2012 roku – 21 o ile dobrze pamiętam datę tej bajki – ilu to uwierzyło w to chore fiksum.
  Natomiast w paruzji ponowne przyjście Pana Jezusa ma mieć miejsce przy końcu czasów – chcą końca świata – dobrze by było dla nich, gdyby się nawrócili i zrozumieli słowa Pana Jezusa,że On z Bogiem Ojcem są Jedno a Duch Św Pocieszyciel od Pana Jezusa bierze by ludziom dać. Tutaj zawarta jest obietnica stałej obecności Pana Jezusa wśród swoich oraz słowa, że nas – wiernych Jego nauce – nie opuści i będzie z nami do końca świata. Jednak w postaci świętych sakramentów poprzez działanie Ducha Św.

  Biedny heretyk – nie pozostaje nic innego jak modlić się za niego i jemu podobnych, by umysłem poznali a sercem uznali Pana Jezusa jako jedynego Syna Bożego i Mesjasza.
  Nadal wielu jest powoływanych, niewielu wybranych.

 9. Dictum said

  Jesteśmy poddawani wielkiej próbie czy to ze strony naszych (czy rzeczywiście naszych?) najwyższych władz kościelnych (Kacper i jemu podobne indywidua, a i sam Franciszek), czy za pomocą dezorientujących rozmaitych fałszywek, czy też jawnie atakujących Kościół Chrystusowy. Nie załamujmy się! Pamiętajmy, że te doświadczenia, które na nas, wiernych, spływają, i które u niejednego powodują gniew pomieszany z rozpaczą (np. u mnie), po coś Pan Bóg na nas zsyła. A to „coś” to nie byle co, tylko nawoływanie do umocnienia naszej WIARY we wszystko, co Jezus nam przekazał. Byle pętaki próbują pomieszać nam rozum, ale im się to nie uda!
  Oremus!

 10. Szymon Klucznik said

  To jest serwis satyryczny z wymyślonymi wiadomościami.
  http://waterfordwhispersnews.com/about/

 11. Marek said

  Prowokacja lub żałosny dowcip szyty grubymi nićmi. Nie dziwię się braku reakcji ze strony Watykanu. Nie oczekujmy komentarzy do każdego goowna rzuconego publice na pożarcie.

 12. Guła said

  Pan NyndrO wyznaje motocyklzm o ile się zorientowałem. Ma jednak rację twierdząc, że nie nadążamy.

 13. NICK said

  (6) P. Nyndr0.
  Zakładją i biorą pod uwagę, biorą.
  Umacniając Wiarę Prawdziwą? Wiedzą, że Prawdziwych jest garstka. Katolikom „niewiedzącym” lasują mózgi od około 50-ciu lat. W seminariach, podobnie… .[X. Natanek mówi o krakowskim i nie tylko.]

  Teraz więcej zrozumiałem z postawy Gospodarza, zalecającej ostrożność w krytyce Stolicy Piotrowej i nieszczęsnego Franciszka.
  Szanse, może iluzoryczne, istnieją póki Bóg na Niebie – zawsze. Dobrowolnie z nich rezygnować? Zostają prawdziwe katakumby a w nich może być gorzej… . Bo ilu jest „wiedząch” – Prawdziwych? To tak jak położyć na „niewiedzące i błądzące” owieczki LAGĘ. Tak samo jak na różnych przecież, choć posoborowych księży. Bo gdzie pójdzie owieczka? Do krytykującego?
  Zastrzegam sobie jednak prawo krytyki hierarchii. Może konstruktywniejszej? Cienko to widzę.

 14. Romank said

  Panie Gajowy..niech pan rozwazy w sercu swoim , ktory to z usluznych ojcoff kusciolka swientego podrzucil panu podobna bzdure.
  Nie ma takiego kardynala, nie bylo wypowiedzi a Internet niesie wiesci..zanim sie kto kolwiek zdazy zorientowac.
  Ludzie Chrzescijanie nie przyjmuja sensacyjnych plotek, bo oni wiedza jakie Credo wyznaja i wiedza ze niechby Aniol z Nieba pojawil sie i powadal wam, ze to nieprawda..nie wierzcie.
  Taka jest nasza Wiara , taka jest Wiara Kosciola Swietego.
  Takei smrodku to najlepszy test na to …kim kto jest! I nic wiecej…

 15. Marucha said

  Re 14:
  To prawda, co Pan napisał, panie Romanie.
  Ale niestety, mamy takie czasy, że – kurwa ich mać – książęta Kościoła dyskutują na Synodzie rzeczy, o których katolikowi by się nie śniło: pedałów, lesbijki i rozwody.
  Dyskutują, głosują, a Pan Papież nawet nie bąknie nic na ten temat.
  A jego obowiązkiem było POTĘPIĆ takie pomysły i WYPIERDOLIĆ na pustynię takich Kasperów i innych skurwysynów, którzy rozbijają Kościół.
  No cóż, ale „kim on jest, żeby potępiał”.

  Dziwi się Pan teraz, że ludzie wierzą nawet w fałszywe wieści?
  Bo kto kurwa by uwierzył, że będzie się proponować pedałom Komunię?

 16. NICK said

  Sumując: (13, 14, 15) – to ja nic nie wiem. Z PODKREŚLENIEM. Każdego słowa.

 17. NyndrO said

  Ad 15.* Mi właśnie o to chodziło.Mam nadzieję,że to,co podane w artykule nie jest prawdą,ale co najmniej raz w tygodniu jestem rozpieprzony jakimś „newsem” z Watykanu.Albo jakieś zdjęcia tańcujących clownów na ołtarzach.I naprawdę,nawet buddystom by to do głowy nie przyszło.W miejscu,gdzie jest ołtarz,składane są kwiaty,dary,wszyscy zachowują się przyzwoicie,z szacunkiem.Daję słowo,to by nie przyszło do głowy nawet „najluźniejszemu” buddyście.Ja się przynajmniej z takim czymś nigdy nie spotkałem.Więc nawet dla laika takiego jak ja,który widzi,że w Kościele,na ołtarzu drą się w niebogłosy jakieś poprzebierane postacie „tańcząc” pogo,jest to przerażające przeżycie,ponieważ nawet laik,przynajmniej taki,jak ja widzi,że jest to ordynarna i wulgarna prowokacja ergo plucie katolikom prosto w twarz.Jak zawsze zaznaczam,że niczego nie porównuję,a już porównywanie religii by mi nawet do głowy nie przyszło.Piszę szczerze.Tak czuję.I w takich momentach bardzo ubolewam nad uczuciami prawdziwych,bo z pewnością i łzę uronią.

 18. Ola said

  Nie przytoczę dokładnie, nie pamiętam. Zostało powiedziane, że szatan wejdzie na próg kościoła, czy nawet do kościoła i to się dzieje na naszych oczach. W szeregach księży katolickich, w szeregach purpuratów są „Oni „, dla zdobycia celu nie posługują się honorem – masoni. Nienawidzą chrześcijaństwa, zwalczają wszelkimi sposobami. Zostało powiedziane, że pod koniec czasów sprawiedliwych nie będzie,policzyć na palcach, upada wiara chrześcijańska, nie ma komu jej bronić, bo wróg zdobył już najważniejsze barykady.

 19. NyndrO said

  * kiedy przeczytałem,co napisałem i zobaczyłem „(…)nawet laik,przynajmniej taki,jak ja widzi,że jest(…)”,to przypomniał mi się mój serdeczny kumpel z podstawówy,Rafał Duda.Ten,to dopiero miał talent do przecinków.Inteligentny gość,ale no nie potrafił dać se rady ze zrozumieniem sensu przecinków i walił je w najmniej oczekiwanych miejscach.To był problem dyskutowany z wychowawczynią w pokoju nauczycielskim podobnież.Po wielu latach nasi wspólni kumple,którzy chodzili z Rafciem do technikum (również wspólni z czasów podstawówy,więc znali temat) opowiadali,że Rafał się w końcu wk**wił i od tak gdzieś drugiej klasy technikum,odrzucił istnienie przecinka na zawsze.Pisał krótsze zdania.Miał wkalkulowaną „mierną” z Polskiego,ale się wyluzował.

 20. Ola said

  Pocieszającym jednak jest, że Boży plan – zwycięży! A my boże dzieci bądźmy ufni i mężni. Śmiało mówmy za Ojcem Niebieskim, nie ziemskim, człowiek, nie jest Bogiem.

 21. NICK said

  Jak zwykle. Nie rozumiem Pana, Panie Nyndr0. Gospodarzu, spolegliwy… .
  Nie godzę się. Nie! Na wszelkie nauki ‚obcych’!
  Dziwię się, na pozytywne komentarze, ‚obcych’, z Pana strony.

 22. NyndrO said

  Panie NICK,tamtego dnia postanowiłem nie podejmować rozmów z Panem.Szanuję Pana,ale w kontakcie ze mną staje się Pan strasznie neurotyczny.A do ewentualnych uwag Wielkiego Sowiety z pewnością się dostosuję.Życzę wszystkiego najlepszego.

 23. NICK said

  Neurotyczny?
  Podziwiam, Pana. Od dooopy strony… .
  Basta.
  Kwestia?
  Neurotycznym? Nie jaraj Pan przed odpowiedzią.
  Panie Gospodarz… .Toż jest prowodyr. „Mądry” we pierdoleeeniu.
  Oczekuję bana. Ostatecznego!

 24. Romank said

  MY Chrzescjanie zostaLISMY JUZ DAWNO OSTRZEZENI…ze tak bedzie,,,ze przyjda czasy kiedy nastanie w Kosciele czas wielkiego zamieszania, wielu powstanie i wywola wiekie nieporozumienie i pomieszanie, powstanie kardynal przeciw kardynalowi, biskup przeciw biuskupowi, ksiadz przeciw ksiedzu i owieczki pedzic beda…. jak oslepione. Dlatego dano nam wskazowki:
  Zostalismy Ochrzczeni w Duchu Swietym..a nie w watykanskim urzedzie..
  Przyjmujemy Eucharystie, a nie menu Watykanskie
  Pontifexem Kosciola jest Pan Nasz Jezus Chrystus..ktory -kiedy papiez upada, upada administracja Kosciola, ktorej upadek jest dzielem demonow i szatana….Chrystus SAM prowadzi swoj Kosciol,,,wierny Jemu i Jego Credo!
  .To czas Wielkiej Proby…..przygotowanej przez niezwykly rozwoj mass mediow, opanowane przez sily demoniczne i demonowi podporzadkowane..,demon siega najchetniej po duszed konsekrowane Bogu.
  Demon ma najwiekszych pomocnikow wsrod ludzi skandalizujacych, podniecajacych sie skandalami i skandalizujacymi…nie potrafiacymi zyc bz skandalu… To dla nich sa puszczne takie doskonale spreparowane falszywe informacje!
  Reszte demon zalatwia juz samymi skandalizujacymi to, oni roznosza plotki , z komentarzami, szkalujac przy tym wszystkich i kazdego…
  Czuwajcie…to tez napisano dawno temu….czuwajcie….bo przyjda wilki w owczych skorach i flaszywi prorocy….
  Nastepuje czas Oczyszczenia…i czas kiedy madre panny dolewaj olivy do swych swiatel…a glupi odchodza w ciemnosci….

 25. NICK said

  Ooo! Panie moderator… .Ooo!
  Plewa.Żadne tam ziarno. Nie widać? I, jeszcze, żeby nie utyskiwało – toto – by wykasować jego wpisy, mnie krytykujące.

 26. Ex said

  @23 Dokładnie tak i świetnie Pan to ujął.

 27. Zdziwiony said

  niedziela, 26 października 2014

  List Benedykta XVI do uczestników pielgrzymki Ludu Summorum Pontificum 2014

  Benedykt XVI w liście do organizatorów pielgrzymki Ludu Summorum Pontificum wyraził radość, że tradycyjna liturgia żyje obecnie w pełnym pokoju w Kościele i jest wspierana przez kardynałów.

  Pielgrzymka rozpocznie się w czwartek 23 października a zakończy w święto Chrystusa Króla, w niedzielę 26 października.

  http://www.unacum.pl/2014/10/list-benedykta-xvi-do-uczestnikow.html

 28. Jack Ravenno said

  @23 ROMANK – słusznie – sam Pan Jezus ostrzegał – dlatego też nie można pokładać nadziej w ludziach a tylko w Bogu. O ile jeszcze można pokładać nadzieje w Kościele to już w kościelnych instytucjach nie. Ale jak kto woli – w końcu to wybór osobisty.

  Od razu powiem i uprzedzę – panie NICK – od… się pan i jak już napisałem znajdź se pan inna ofiarę forumowego atakowania

 29. NICK said

  Żaden, koooorwa, „buddysta” i „marichuanista” i „trawkowicz”, pouczał mnie nie będzie. Gospodarzu… . Za przykład? Dla Katolika? Nyndr0?

 30. NICK said

  Panie Jack. Niech Pan pochopnie nie mówi. I, nie uprzedza. BO- tym razem zgoda. Co Pan na to naturalne spostrzeżenie?

 31. Marucha said

  Re 27:
  Nie poucza.
  Wczuwa się w sytuację katolika.
  I współczuje.

 32. Boydar said

  Panowie, zejdźcie na ziemię. Podniecacie się jak stonka na wykopki. Patrzcie na intencje poszczególnych wypowiedzi, a nie jak komu wyszło. Czasem trzeba zerknąć szerzej, coś do czegoś dopasować, odsiać lapsusy, zrozumieć przenośnię. A nie od razu widłami. Widłami i od razu, to tylko mnie wolno 🙂 Wystrzelacie się nawzajem i kto tu będzie pisał …

 33. NICK said

  Jestem. Na ziemi. Twardo. I nie czuję się pouczanym przez p. Nyndr0. Dla mnie, mojej Wiary, nic to nie znaczy. „Wspólczucie”? Wyrażane dla mnie? Nihil novi. Nie pierwszy i nie ostatni. Średniak, rzekłbym. A, na pewno, na dyskusję, ostatetcznie dyskredytującą? Nie! Zasługuje.
  Żal mi współczującego. Nie napiszę wprost. (chociaż – pisałem). Folklor? Lubię. Nasz. Obco się czuję w obcym… .

 34. Marucha said

  Re 33:
  Nie bardzo Pana rozumiem, ale na wszelki wypadek zaznaczę, iż nie widzę nic złego, jeśli w dyskusji uczestniczy nie-katolik, pod warunkiem okazywania szacunku naszej wierze i nie „nawracaniu” nas na inne religie.

 35. Mordka Rosenzweig said

  re 14 & 15,

  Ja pan Mordka nie wieszy w fałszywe wieści, ale pan Mordka widzial taka wiesc w 4 godz jak pan Benedykt poszedl na emerytura.

  Potem pszyszedl pan Franek i powiedzial: „dobry wieczur, zaczynamy od nowa!”

 36. Boydar said

  Oni naprawdę Pana wypiszą z tej gminy.

 37. NICK said

  Uważam, pozostając z Szacunkiem dla Gospodarza, że: P. Nyndr0 wypromował „trawkę”. Pisząc o ‚dobrych’ doznaniach po spożyciu. Choćby we szpitalu. Ostatnio [?]. Wielokrotnie podawał swe związki z buddyzmem. Oceniał Chrystusa… . Szkoda mi cytować. Tylko skomentuję – kto to, kooorwa, Kumpel???
  To CZŁOWIEK-BÓG TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ! A nie „osobnik”. Jako przystawka do ‚religii światowej’. Bo właśnie tak jest przez P. Nyndr0 „tolerowany”
  Czy TEGO nie widać?

  Może i widać. Młyny gajówki mielą powoli. – admin

 38. Mordka Rosenzweig said

  Jusz nie bede.

 39. marost said

  Polska wnosi do Unii…???

  Ze strony http://lesalonbeige.blogs.com

  Horror w Palacu papiezy w Avignon

  Oto ekspozycja w Kaplicy Palacu Papiezy od 7 czerwca do dnia dzisiejszego – Swieta Chrystusa Krola….

  Dziela artysty o nazwisku nie do wymowienia Szczęsny (Widoczne rowniez na tablicy informacyjnej), wielkiego fana erotyzmu….

  http://lesalonbeige.blogs.com/.a/6a00d83451619c69e201bb079fe7e5970d-pi

 40. NICK said

  Bardziej bym się ‚martwił’ o to by Nas, nie wypisali z Naszej ‚gminy’.
  A, Szanowny Pan Mordka, zauważa to. Prawie jak zwykle, rację mając.

 41. jowram said

  – zanim obchodzić będziemy chwałę Wszystkich Świętych, wprzód sławić i chwalić będziemy Tego, który triumfuje we wszystkich Świętych i wybranych swoich. (…) Przez oddawanie tej czci publicznej Królowaniu Pańskiemu muszą sobie ludzie przypomnieć, że Kościół, ustanowiony przez Chrystusa jako społeczność doskonała, żąda dla siebie z prawa mu przysługującego, którego zrzec się nie może, pełnej wolności i niezależności od władzy świeckiej, i że w wypełnianiu powierzonego sobie przez Boga posłannictwa – nauczania, rządzenia i prowadzenia wszystkich do wiecznej szczęśliwości, którzy do Królestwa Chrystusowego należą, nie może zależeć od czyjejś woli. (…) Doroczny obchód tej uroczystości napomni także i państwa, że nie tylko osoby prywatne, ale i władcy i rządy mają obowiązek publicznie czcić Chrystusa i Jego słuchać:

  http://breviarium.blogspot.com/

 42. lopek said

  Z pewnością przodkowie Salvatore de Giorgi krzyczeli kiedyś:
  ukrzyżuj Go!
  On z kolei krzyczy to co krzyczy. – czyli nic się nie zmieniło. Mordowanie Jezusa Chrystusa ciągle trwa tylko tym razem, Szatan przebrał się w purpurę.

  Ten artykuł zawiera zmyślone informacje. Na razie zmyślone. Choć któryś z wybitnych teologów już negował boskość Chrystusa.
  Admin

 43. JO said

  ad.41. AMEN.

 44. Jurek Jurek said

  Nawet jeśli wypowiedź owego szanownego kardynała jest zmyślona, to jednak trzeba zauważyć, że w lożach masońskich, do których to wielu, jeśli nie większość z kardynałów należy, dokładnie to się mówi i tak się uważa.
  Dla masońskich wyznawców lucyfera, Bóg nasz i Zbawiciel Jezus Chrystus jest tylko obiektem nienawiści.

 45. NyndrO said

  Dodam,że nieufność,czy nawet agresja wobec obcych,podejrzenia,że to następny,który chce nasmrodzić i ośmieszyć wśród niektórych z Was w ogóle mnie nie dziwuje,ani bulwersuje.W obliczu sytuacji w jakiej się znajdujecie,to całkowicie zrozumiałe i wręcz roztropne.

 46. dr TS said

  Insynuacje RomanaK, dotyczące jątrzenia przez fałszywych proroków i wilków w obcej skórze olewam…
  A hierarchię i Watykan Chrystus postawił na czele Kościoła Walczącego. I o tym na soborach było tłumaczone. Papież stoi jak Piotr na czele ziemskiego Kościoła, a głową jego jest Chrystus.
  I niech Kafel nie pier.doli o KRK bez kapłanów. Ot, apostata judejski…
  Dajcie dowód, że to fałszywka. Ja póki co nie znalazłem: ani na stronie WWN, ani na „stronie prawosławnych”, ani logicznych zarzutów u Josepha Osei-Bonsu.
  Komentarze rosyjskich blogerów nie udowadniają „fake news site”, ani na WWN nikt nie nazwał kard. Giorgio Salvadore rzecznikiem Watykanu, jedyne co to błąd w kolejności nazwiska i odcięcie się od takiego stanowiska.
  Oczywiście, cały artykuł może być zmanipulowany przez osobę „psotliwą i złośliwą” oraz że „należy go ignorowaći traktować to z pogardą, na którą to zasługuje” jak zaznaczył Prymas Ghany Osei-Bonsu.
  A artykuł właśnie po to, aby nam się lampka zapaliła RomanieK.

 47. dr TS said

  A i jeszcze poprawne brzmienie:

  Kardynał Salvatore de Giorgi, arcybiskup emerytowany Palermo.

 48. dr TS said

  A tutaj jeszcze złączony obrazek na WWN

 49. dr TS said

  Tak sobie jeszcze myślę, że my to teraz mamy wg wytycznych oczekiwać przyjścia nie Chrystusa, a Mesjasza talmudycznego?

 50. Marucha said

  Re 46;
  To ewidentna fałszywka, albo, jak Pan woli, żart primaaprilisowy, z których witryna http://waterfordwhispersnews.com słynie przez okrągły rok.

 51. < < said

  re Romank said

  2014-10-26 (niedziela) at 15:16:27
  Panie Gajowy..niech pan rozwazy w sercu swoim , ktory to z usluznych ojcoff kusciolka swientego podrzucil panu podobna bzdure.
  Nie ma takiego kardynala, nie bylo wypowiedzi a Internet niesie wiesci..zanim sie kto kolwiek zdazy zorientowac.

  Otóż jest taki kardynał i faktycznie , mógł to powiedzieć. Sadząc po tym, do jakich szokujących interpretacji jest zdolna inteligencja katolicka z Akcji Katolickiej – mógł to powiedzieć.

  ” Salvatore De Giorgi (ur. 6 września 1930 w Vernole), włoski duchowny katolicki, arcybiskup Foggia, potem Taranto i Palermo, kardynał. W lutym 1998 Jan Paweł II wyniósł go do godności kardynalskiej, nadając tytuł prezbitera Santa Maria in Ara coeli. W kwietniu 2005 kardynał De Giorgi uczestniczył w konklawe po śmierci Jana Pawła II. W grudniu 2006 papież Benedykt XVI przyjął jego rezygnację z dalszego pełnienia obowiązków arcybiskupa Palermo w związku z osiągnięciem wieku emerytalnego. 6 września 2010 utracił prawo do udziału w konklawe z uwagi na ukończenie 80. roku życia,, .

 52. Jacek said

  ad #7

  prawoslawie rosyjskie bylo zawsze rownie zaciekle anty-papieskie ( tzn antykatolickie) jak i kacerstwo zachodnie i z tych samych wzgledow.

  Natomiast co jest „falszywka” a co „autentykiem” w rzeczywistosci nie psosob definitywnie stwierdzic skoro sa „po jednych pieniadzach”.

  Podobnie, jak Kościół Katolicki był zawsze zaciekłym wrogiem Cerkwi.
  Co jest fałszywką/prowokacją/żartem – to akurat w tym przypadku można stwierdzić bardzo autorytatywnie.
  Admim

 53. agentbolek... said

  Ściema …rzecznikiem Watykanu jest Federico Lombardii….kłamstwo ma krótkie nogi ..nie dajcie się ogłupiać…

 54. agentbolek... said

  Salvatore De Giorgi (ur. 6 września 1930 w Vernole), włoski duchowny katolicki, arcybiskup Foggia, potem Taranto i Palermo, kardynał.

  Studiował w seminariach w Lecce i Molfetta, przyjął święcenia kapłańskie 28 czerwca 1953 w Vernole. Od 1953 przez dwadzieścia lat pozostawał związany z archidiecezją Lecce, był sekretarzem arcybiskupa, prowadził duszpasterstwo studentów i nauczycieli, koordynował działalność młodzieżowej Akcji Katolickiej, wchodził w skład rady prezbiterów. Był również sekretarzem diecezjalnego biura katechetycznego.

  W listopadzie 1973 został mianowany biskupem pomocniczym Oria, ze stolicą tytularną Tulana; sakry biskupiej udzielił mu 27 grudnia 1973 w Lecce jego dotychczasowy zwierzchnik, biskup Lecce Francesco Minerva. Od listopada 1975 był koadiutorem Oria z prawem następstwa, przejął rządy w diecezji 17 marca 1978 po odejściu biskupa Alberico Semeraro w stan spoczynku. W kwietniu 1981 został promowany na arcybiskupa Foggia, jednocześnie zwierzchnikiem diecezji Bovino i Troia, pozostających z Foggia w unii personalnej; po przekształceniach administracyjnych włoskich diecezji był od września 1986 arcybiskupem Foggia-Bovino, ze stolicy biskupiej Troia zrezygnował. W październiku 1987 przeszedł na stolicę arcybiskupią Taranto, z której zrezygnował w maju 1990 po wyborze trzy miesiące wcześniej na generalnego asystenta kościelnego włoskiej Akcji Katolickiej. Został również asystentem kościelnym międzynarodowego forum Akcji Katolickiej oraz stał na czele włoskiej Federacji Ćwiczeń Duchowych.

  Powrócił do pracy biskupiej w kwietniu 1996, po nominacji na arcybiskupa Palermo. W lutym 1998 Jan Paweł II wyniósł go do godności kardynalskiej, nadając tytuł prezbitera Santa Maria in Ara coeli. W kwietniu 2005 kardynał De Giorgi uczestniczył w konklawe po śmierci Jana Pawła II. W grudniu 2006 papież Benedykt XVI przyjął jego rezygnację z dalszego pełnienia obowiązków arcybiskupa Palermo w związku z osiągnięciem wieku emerytalnego (De Giorgi pozostał administratorem apostolskim Palermo do czasu przejęcia archidiecezji przez następcę, arcybiskupa Paolo Romeo, dotychczasowego nuncjusza we Włoszech i San Marino).

  6 września 2010 utracił prawo do udziału w konklawe z uwagi na ukończenie 80. roku życia.

 55. dr TS said

  Ad. 50
  W takim razie, Panie Gajowy, portal Wolna-Polska to też żartownisie…
  Daj Boże by była to plota i to nawet ohydna…
  Trzeba nam dalej się modlić za kapłanów, to najlepsza broń na złego.
  Ukłony dla Pana

 56. Griszka said

  Ja bym usunął podpis pod obrazkiem tekst o „żydomasońskim biesie” i zostawił jedynie imię i nazwisko, bo ktoś może się zasugerować, że to Pan, Panie Marucha, ma taki pogląd na tę osobę. Nie każdy klika w link pod artykułem i wszystko sprawdza.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: