Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Boydar o Wolne tematy (67 – …
  Boydar o Katolicyzm, kapitalizm i …
  Adrian o Wolne tematy (67 – …
  Adrian o Wolne tematy (67 – …
  Mg-42 o Katolicyzm, kapitalizm i …
  Marek Rogalski o Operacja na Ukrainie a globaln…
  revers o Operacja na Ukrainie a globaln…
  revers o Operacja na Ukrainie a globaln…
  NICK o Wolne tematy (67 – …
  NICK o Wolne tematy (67 – …
  NICK o Wolne tematy (67 – …
  NICK o Operacja na Ukrainie a globaln…
  Kura domowa o Wolne tematy (67 – …
  Piotr B. o Operacja na Ukrainie a globaln…
  Yagiel o Wolne tematy (67 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 621 obserwujących.

Ukraina – Rosja: szantaż gazowy nie przynosi rezultatów

Posted by Marucha w dniu 2014-10-27 (Poniedziałek)

Kolejne trójstronne spotkanie w sprawie gazu przy udziale Rosji, Unii Europejskiej i Ukrainy zakończyło się w Brukseli bezowocnie, chociaż oczekiwano podpisania tymczasowego porozumienia.

Podstawowe warunki umowy gazowej są znane. Do 31 marca ma obowiązywać cena w wysokości 385 dolarów za tysiąc metrów sześciennych. Przy tym Rosja zgodziła się na zniżkę w wysokości stu dolarów, ponieważ wcześniej uzgodniono, że wynosić ona miała 485 dolarów. W ramach tego zimowego pakietu będzie stosowana zasada „płać i bierz”.

Nadal jednak brak odpowiedzi na pytanie, skąd Ukraina weźmie pieniądze, aby uregulować dług za gaz. Po spotkaniu prezydentów Rosji i Ukrainy, Władimira Putina i Petra Poroszenki, oczekiwano przełomu w negocjacjach w Brukseli. Poroszenko poinformował dziennikarzy o osiągnięciu postępu w trakcie negocjacji w sprawie gazu. Okazało się jednak, że tak nie jest. Czy prezydent Ukrainy nie w pełni panuje nad sytuacją?

Dyrektor Centrum Marketingu Politycznego Wasilij Stojakin uważa, że egoistyczny dyktat Stanów Zjednoczonych zapędził kijowskie władze w kozi róg:

Chodzi o to, że problem gazowy jest rozstrzygany nie przez prezydenta Poroszenkę, lecz przez Jaceniuka. Ale premier również nie decyduje o niczym, gdyż znajduje się on pod bezpośrednim wpływem Stanów Zjednoczonych. Istnieje jeszcze jeden problem komplikujący sytuację, i polega on na tym, że Ukraina nie ma pieniędzy na uregulowanie zaległości.

Kijów liczy na kredyty MFW, na wsparcie finansowe ze strony Unii Europejskiej, ale komisarz unijny do spraw energetyki Günther Oettinger rozwiał te nadzieje. Zgodnie z jego słowami, Komisja Europejska może udzielić wsparcia, jednak dopiero po przeprowadzeniu starannej inspekcji budżetu Ukrainy, po negocjacjach z MFW, a także przy uwzględnieniu wieloletnich programów pomocy Unii Europejskiej. Cała ta biurokracja potrwa w Brukseli lata, a pieniędzy Kijów nie otrzyma żadnych.

Ponadto wiadomo, że większość członków Unii Europejskiej jest przeciwna rozstrzyganiu problemów nurtujących Ukrainę kosztem Europejczyków, gdyż Ukraina nie tylko nie jest członkiem unii, ale w ogóle nie wiadomo, czy kiedykolwiek nim zostanie.

Równocześnie Oettinger popiera żądania strony rosyjskiej, która domaga się uiszczenia przedpłaty za gaz. „Jeśli w ciągu siedmiu miesięcy nie płaci się za mięso, czy jego dostawca nie będzie oburzony?” – zapytał komisarz europejski ukraińską delegację.

Obecnie zadłużenie Ukrainy wynosi 5 miliardów 300 milionów dolarów. Słownie Ukraina zobowiązała się do wypłacenia 1,5 miliarda przed upływem października. Tyle samo ma do zapłacenia do końca 2014 roku. A co z resztą?

W trakcie negocjacji w Brukseli niespodziewanie znowu pojawiły się niezrozumiałe wymagania ze strony Ukrainy, które sformułował Oettinger. Najbardziej absurdalne z nich polega na tym, że jedna ze spółek europejskich mogłaby wystąpić w roli pośrednika w trakcie dostaw rosyjskiego gazu na Ukrainę. Jednak istnienia takiego pośrednika nie przewiduje obowiązująca umowa, wobec tego samo poruszenie tej kwestii jest pozbawione wszelkich podstaw prawnych. Szef Gazpromu Aleksiej Miller odrzucił kategorycznie ten pomysł:

Stanowisko Rosji zostało sformułowane w Mediolanie przez naszego prezydenta Władimira Putina, który powiedział, że nie będziemy brać na siebie żadnych nowych zobowiązań odnośnie finansowania Ukrainy czy jej wspierania. Są one i bez tego olbrzymie. Chodzi o to, że ma to być w przybliżeniu 1,6 miliarda dolarów. Jednak ta kwestia nie będzie rozstrzygana kosztem Gazpromu, kosztem Federacji Rosyjskiej. Tak samo nie jest rozpatrywane prawdopodobieństwo kupna gazu dla Ukrainy przez jakąś spółkę europejską na granicy między Rosją a Ukrainą.

Wszystkie te pomysły w żaden sposób nie sprzyjają postępowi w rozstrzyganiu najważniejszego problemu, tj. jak będą opłacane dostawy gazu. Strona rosyjska w Brukseli jednoznacznie dała do zrozumienia, że jeśli do 29 października nie otrzyma ona gwarancji finansowych ze strony Ukrainy i Unii Europejskiej, to nie może być mowy o jakimkolwiek porozumieniu. Nie uda się szantażowanie Rosji gazem.

Walerij Agiejew
Poglądy autora mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji
http://polish.ruvr.ru

Komentarzy 37 do “Ukraina – Rosja: szantaż gazowy nie przynosi rezultatów”

 1. Marcin said

  A nie może tego zadłużenia spłacić Polska i polski podatnik? Dlaczego jeszcze nikt w Brukseli nie wpadł na ten pomysł?

 2. Easy Terran said

  „Nie uda się szantażowanie Rosji gazem.”
  Ja w ogóle nie rozumiem, jakie szantażowanie?! Rosja ma gaz, Ukraina go potrzebuje i to Rosja jest szantażowana?
  W tych pokrętnych umysłach debili u władzy UE i Usraela chyba już ostatnie śróbki się poluzowały.

  A teraz inne pytanie, jak to jest, że Ukraina, będąc w stanie wojny z Fed. Rosyjską dostaje gaz za US $385 i jeszcze fochy strzela, a Polska płaci bodajże US $580 bez mrugnięcia okiem i jeszcze cichaczem przesyła ten sam gaz Ukrainie za free?!

  „Dlaczego jeszcze nikt w Brukseli nie wpadł na ten pomysł?”
  Słuszna uwaga. Może trzeba to gdzieś głośno powiedzieć? My i tak spłacamy nie swoje zadłużenia, to co nam jeszcze kilka następnych miliardów szkodzi?

 3. Easy Terran said

  tzn. śrubki. Ooooops…. 🙂

 4. Marucha said

  Re 2:
  Wyjaśnienie chyba nie jest trudne. Rosja wie, że obecne władze dziś są, a jutro mogą dyndać. Natomiast ludzie zostaną. a niektórzy z nich nawet będą pamiętać, że Rosja nie była taka zła.
  Przynajmniej na to liczy Putin.

 5. Plausi said

  Propaganda UPA w mediach w Polsce

  Podkreślamy, że nie chodzi to o media polskie, ale o media w Polsce.

  Cytowane za Neon24 wg. źródła z „UCHWAŁY OUN”:

  ” Polska jestUkrainie potrzebna jako sojusznik do rozbicia ZSRR. W tym celu należy popierać w Polsce wszystkimi siłami wszystko co ma posmak antyrosyjski. Katyń, wywózki na Sybir, zbrodnie NKWD i UB. Taki stan rzeczy odwraca uwagę Polaków od UPA”.

  Z tego obrazu wyłania się być może powinowactwo pewnych partii patriotycznych w Polsce.

  Poleca się też fragment o Solidarności, wg. naszych informacji był element ukraiński istotnie w stoczni reprezentowany.

  Należy wyjść z założenia, że OUN utrzymywał ścisły związek ze służbami USA i zachodnimi, powiiązania „S” są też znane.

  Plausi wcześniejsze teksty.

 6. Krzysztof P said

  W rzeczy samej sąsiedzkie rizuny i ich sojusznicy liczą na to, że Ukraina w expresowym tempie zostanie dopisana do JewUnii (co jest najszczytniejszym marzeniem niejakich Sorosow i Rotszildow ) – albowiem bez tych terytoriów / łącznie z Polin / nowy ISRAEL nie bedzie mógł się rozwijac?.
  Wobec takiego WYZWANIA jakieś głupie Miliardy oczywiście muszą sie znaleźć…Najlepiej w kieszeni obecnych klientow germansko-zydowskiej Uniil. Nie trzeba ich namawiać, ciężar spłat i tak w lwiej części przypadnie na tę część Europy albowiem niepodobnym jest by placili za to pdatnicy ” starej wiedżmy ” jak Francuzi, Włosi czy Anglicy ?
  A wojna o NOWOROSJĘ? A…..też pieknie !!. Ukraińcy sie wyniszczają, część Kraju najbardziej uprzemysłowiona popada w ruinę a koszta odbudowy przypadna wrednej Rosyji. Sami zaś Ukraińcy z wdziecznością za ”spokój ” w granicach, zostaną neo – niewolnikami międzynarodowej sitwy lichwiarskiej. Tak TO widzę,….niestety.

 7. Romank said

  Stosunek Solidarnosci do „Ukraincow”..nie nawiazywala ich CIA…ale sami ludzie, i nie na zasadzie wspolpracy organizacji OUN – SOlidarnosc..ale na tym, ze Ukraincy, czy tez Rusini obywatele polscy nie wiedziel, czy zechca ich w Polskiej Solidarnosci…
  Tak bylo w Przemyslu -zwlaszcza w wielkim zakladzie- jakie byly- z najwiekszym stacja przeladunkowa Medyka- Zurawica.
  W tych zakladach bylo zadziwiajaco niskie czlonkostwo w Solidarnosci…zapytalismy o to Czesia Kijanke przewodniczacego MKZ…on zapytal wokolo i wlasnie uzyskalismy taka odpowiedz.
  Jesli dobrze pamietam bylo to przedmiotem wielkiej debaty, bardzo emocjonalnej i goracej chwilami…z przerwa na ochloniecie…w MKZ Przemysl,,,na ktorym stanal- jak na ostrzu noza ten problem,,,I postanowiono, ze owszem- Solidarnosc jest Zwiazkiem Zawodowym otwartym na wszystkich i nawet moga miec swoja sekcje narodowa- jak chca…
  Po tym czlonkostwo skoczylo prawie o 100%
  Sw Pamieci nieodzalowanej Ks arcbp. Tokarczuk.., powiedzial….ciesze sie dzieci moje …bardzo ciesze…ze wykazaliscie sie madroscia polityczna,,,,
  Siedzielismy potem razem w Uhercach i Lupkowie…bez zadnych nielojalnosci, uporzedzen, czy niecheci.Przyjazni i solidarni. Nie bylo tam zadnych szowinistow, choc niektorzy starsi mieli za soba sluzbe w UPA.czego nie ukrywali..ba malo -rozpoznawali sie z tymi Polakami z AK, czy BCH z ktorymi siedzieli wczesniej w wielu kryminalach,,Rzeszowa, Jaworzna, Czarna Slupska i Wronkach i odnosili sie do siebie bardzo przyjaznie.
  BYla to pierwsza proba odbudowy zaufania..wzajemnego zaufania…I to rozeszlo sie lotem blyskawicy po Halyczynie , Podolu i calej Ukrainie…na bazie tego budowal sie Ruch z Wienczyslawem Czarnowilem i Dziuba,,,bez nienawisci, bez uprzedzen, bez szowinizmu….
  Komus to baaaaaaaardzo przeszkadzalo…Wieska zamordowali pod Kijowem w przeddzien wyborow bojac sie, ze zostanie Prezydentem Ukrainy…i wyciagneli tego S..ssynskiego bekarta faszyzmu….i nazizmu w najgorszym gatunku….pod przykrywka parchatokozactfa…
  I popatrzcie sami,, w warunkach takiego terroru Rusini zaglosowali tak, ze ten pomiot dostal po 5%,,,tylko po 5%…..
  To o czyms swiadczy….

 8. Romank said

  Prosze ten spot mowi sam za siebie….czy Ukraincy sa banda mordercow..czy narodem- tak, jak Polacy -ujarzmionych przez Bandy PrawoSrakichi innych Wsiakich SSynow!

  NIkt z super inteligentnych intelektualistow przenaewyrafinowanniejszej inteligentnosci nie komentuje tego zaskakujacego zjawiska Dark Vadera..ktory nawet przyszedl glosowac:-)))))
  A powiadali- ze Polacy Jajcarze:-)))
  Zwyciestwo strannictwa Farrangof…zapowiada nieciekawe proby z zywymi ludzmi…w calej Europie wschodniej….

 9. NICK said

  (8) P. Romanie.
  Pan znowu swoje?
  „…narodem – tak jak Polacy…”
  Zdecydowanie: wypraszam sobie!

 10. Brat Dioskur said

  Sensacja !Rosja wrocila do czasu zimowego i podobnie jak my ,Rosjanie w ostatnia niedziele cofali swoje zegarki o godzine!Tlumaczy sie to przesunieciem czasu ,w ktorym jest jeszcze dostepne dzienne swiatlo.

 11. Griszka said

  @9
  Ukraińcy to taki sam naród jak Kosowarzy. To jest mieszanka Polaków i Rosjan plus mniejsze dodatki, którym pod wpływem agentur zachodnich mocarstw coś się p..doliło na pewnym etapie historii. Część to margines społeczny, który powinien gnić w więzieniach, a nie pchać się na salony polityczne. W tym miejscu powinny paść nazwy wszystkich organizacji banderowskich, które dostały się do Wierchowej Rady.

 12. Romank said

  Panie Nick..moj przyjaciel ksiadz Mateusz uczyl dzieci w szkole religii i opowiadal im – jak Bozia stworzyl Czlowieka. Maly Mariuszek wstal i powiedzial ,…
  – Plose ksiendza, moj tata jest doktolem i moja mama tes i oni mowili ,ze cowiek pochodzi od malpy…
  Niezrazony tym Mateusz..odpowiedzial dziecku:
  – Widzisz Mariuszku- ja tu mowie ogolnie do dzieci z roznych rodzin,,bez wchodzenia w poszczegolne…
  Ale niech pan moze wyjasni…jak pan to widzi…sa czy nie sa narodem??? A jak nie- to czym sa???Tak sam od siebie uczciwie….

  Wie pan ilu Ukraincow przestalo byc Polakami???? i podzialy poszly poprzez rodziny??? Tak, ze jeden z braci uwazal sie za Ukrainca, a drugi za Polka i jeden nazywal sie Trzesniowski a drugi pisal Tresnivski??? Znalem ich synow, chodzilismy razem do szkoly…sami mi o tym powiedzieli , kiedy wyrazilem zdumienie, jakim cudem uwazaja sie za kuzynow bedac odmiennych narodowosci??? A lubieli sie- jak bracia..mimo, ze ojcowie nie za bardzo:-))))
  TO nazywamy WEZLEM Podkarpackim:-))))

 13. NICK said

  (12) P. Romank.
  P.Griszka zapodał. Dodam: są nowotworem=rakiem złośliwym [delikatnie powiedziane]. Zlepkiem biednych Słowian z niewielką domieszką „oligarchów” = rządzących. Po trupie. Biednym, zainfekowanym ideologią, żydogermańską. Podkreślam – biedni, zwykli, szarzy ludzie, są we unych władaniu – mordowani bestialsko. Tak teraz, jak zawsze było!!!
  Dalej nie powiem NIC!
  Niechże Pan, kuźwa, poprzestanie ten temat!!!
  Bo, zaczynam krytyczniej podchodzić do innych Pana wyłuszczeń. Które to, mogą, Panu służyć do uprawdopodobniania Pana „narodu”. HUK.
  Znaczy: Wkooorwił mnie Pan. Ze choinki NWO???

 14. Griszka said

  @13
  Idę o zakład, że jak co niektórym zajrzy głód w oczy to sobie nagle przypomną, że są jednak Rosjanami i mają rodzinę za wschodnią granicą. Nie będą chcieli być częścią tego leninowskiego eksperymentu ani banderowskich szwadronów śmierci. Ja już znam takich ludzi. Głodówka z reguły poprawia krążenie pod czaszką. Tak samo jak groźba wysłania do Donbasu w charakterze mięsa armatniego w sowieckiej stalowej trumnie na gąsienicach lub ściągniętej z pomnika lub uratowanej od zgniatarki.
  Gdybym był na ich miejscu to wolałbym Putina niż Poroszenkę.

 15. Romank said

  No..a juz myslalem…. ze pan mysli:-))))
  Widzi pan wybory??? Widzi,,i co z tego…nie jest pan w stanie zrobic analizy po objawach.
  CI ludzie…sa zlepkiem…jak wszyscy inni…Polacy, Rosjanie,Wlosi….Niemcy,….
  Od Kosovarow roznia sie tym,,,,ze tamci sa naplywowymi Albanczykami…i taka maja tozsamosc,,,Kosovarami nazywaja ich ci ktorzy ich wymyslili,,na poczekaniu zreszta…
  Tam na Ukrainie jest calkiem inna sprawa…tym jezykiem mowili od zawsze…niech pan otworzy Ogniem i Mieczem… i ciazyli ku Rzeczypospolitej i jej wiernie sluzyli, jako wolni ludzie..wolni Kozacy..chcieli byc czescia tego panstwa i gdyby im na to pozwolono pradopodfobnie dzis uwazaliby sie za Polakow- jak i cala reszta…
  Sejm niestety odrzucil Rejestr….i odpadla cala lewobrzezna Ukraina….i utrzymala swoja tozsamosc jako wolni ludzie, ktorzy zmienili kierunek i przylgneli do Rosji….tworzac Noworosje.
  To co zostalo po prawej stronie…zostalo przejete po 100latach i dopasowalo do Kozakow.;…tak mniej wiecej od Zytomierza do Kijowa….Reszta stala sie czescia Galicji…i zaczela wyksztalcac swoja wlasna tozsamosc i identyfikacje..i historie i ethos…..mimo ze min 80% to byli etniczni Polacy..oczywisci eci gorsi nie zaslugujacy na miano Polakow- bo to chlopi panszczyzniani , obwiesie i hultajstwo luzne…ktore ulegalo zruszczeniu w szybkim tepie…
  Widzi pan ta tozsamosc i identyfikacja jest o tyle grozna…ze oni wiedza kim….NIE CHCA BYC !
  Niech pan to postara sie zrozumiec…. i zobaczy pan dlaczego peklo i bedzie dalej pekac….i dlaczego nalezy sie trzymac od tego jak najdalej….
  Widzi pan to tak jakby pan chcial znowu przezywac piekne chwile z narzeczoanqa z ktora pan zerwal.na chwile ……a ktora miedzyczasie zarazila sie syfilisem, czy AIDSem:-))))

 16. Griszka said

  Kozacy nie zamieszkiwali od początku na obszaru Galicji. Są tak samo napływowi jak Albańczycy, którzy emigrowali w rejon Kosowa już ponad 200 lat temu. Po co manipulujesz Romek ? Kosowar też nikt nie przywlókł w amerykańskich transportach wczoraj, tak samo jak Ukraińców.

 17. Griszka said

  Kosowarian, Kosowar, Kosowarów. Ktoś walnął byka na mapie na złość Serbom i teraz człowiek musi zastanawiać jak ma taką pomyłkę odmieniać.

 18. Romank said

  Kozacy..jako zwarta grupa nigdy nie byli w Galicji…ani przed stworzeniem Galicji ani po…Kozacy dzielili się na: zaporoskich, dunajskich, dońskich, kubańskich, terskich, astrachańskich, uralskich (jaickich), Siedmiorzecza, orenburskich, syberyjskich, nadbajkalskich, amurskich, ussuryjskich, nadbużańskich, czarnomorskich oraz azowskich. Co ostatni sa czescia Kozakow Siczy Zadunajskiej, ktora powstala po zburzeniu przez wojska rosyjskie Nowej Siczy i likwidacji Zaporoskiego Wojska Kozackiego w czerwcu 1775, część Kozaków została przesiedlona się na Kubań- jako Kozacy czarnomorscy, część zaś zbiegła z oblężonej Siczy i osiedliła na terenach Imperium Osmańskiego, u ujścia Dunaju – początkowo na lewym brzegu, a później zostali przesiedleni na prawy brzeg. Utworzyli tam nową wojskową organizację Kozaków zaporoskich, przenosząc ich zwyczaje i ustrój siczowy.

  Kozacy zobowiązani byli prowadzić służbę pograniczną oraz brać udział w karnych wyprawach wojsk tureckich przeciw Bułgarom, Serbom i Grekom.

  Po rozpoczęciu VIII wojny rosyjsko-tureckiej, kiedy Turcy rozkazali Kozakom zaatakować terytorium rosyjskie, 18 maja 1500 Kozaków na czele z atamanem koszowym Josypem Hładkym przeszło na stronę rosyjską. W odpowiedzi na to Turcy zniszczyli Sicz Zadunajską, i wymordowali wszystkich złapanych mieszkańców.

  Po zakończeniu wojny rząd rosyjski osiedlił ocalałych Kozaków na wybrzeżu Morza Azowskiego, tworząc z nich Azowskie Wojsko Kozackie. Część Kozaków jednak, nie chcąc wracać pod jarzmo rosyjskie, osiedliła się w Banacie i Wojwodinie, jak również przy ujściu Dunaju, zasiedlając miasta Gałacz, Izmaił, Wyłkowe, Kilia i Tulcza.

 19. Griszka said

  Fakt, że Kozacy nie są jednolitą grupą nie ma żadnego znaczenia w odniesieniu do poruszonej przeze mnie kwestii. Ważne, że część z nich przebywała okresowo na obszarze Galicji, co sam zasugerowałeś we własnym poście Romek. Tak samo było z Albańczykami w Kosowie, którym w pewnym momencie odbiła szajba. Z czym ty dyskutujesz ?

  PS. Miło, że kopiujesz Wikipedię. Było by jeszcze milej, gdyby rozdzielał swoje wywody od cytatów z Wikipedii i nie pozował na wielkiego eksperta od historii kozactwa.

 20. Kronikarz said

  – )

 21. Romank said

  :0)))))))

 22. Boydar said

  Relacja pomiędzy mieszkańcami obszaru geograficznego zwanego Ukrainą a obszarem względnie spójnym demograficznie zwanym Polską, należy zacząć układać od nowa; ale nie na hurra, tylko rzetelnie i wręcz personalnie. Wiem że to sporo roboty. Sprawa czekała tyle czasu, poczeka jeszcze trochę, nie ma się dokąd śpieszyć. A zacząć trzeba „rzetelnie i wręcz personalnie” od porządków u nas, po tej stronie Sanu i Bugu.

 23. Romank said

  Oooooooooookrucafux..panie Boydar. Ja pana o to posadzalem od dawna:-)))
  Dokladnie tak..niech pan pomoz szukac klucza..jak narazie szuka go dosc spora grupa.

 24. Boydar said

  Moim skromnym zdaniem, problem nie leży w znalezieniu klucza, tylko w jego podniesieniu. Klucz jest duży i ciężki, tak jak jak duży i ciężki jest ów problem. Nie każdego stać na taki wysiłek. Uwzględniając jednak okoliczność, że nie ma i nie było niczego cięższego do uniesienia niż krzyż Jezusa Chrystusa, wszystkie inne ciężary muszą być lżejsze. A rozumując dalej w tym duchu, to nie Mont Everest okazuje się być highest mountain lecz Golgota. Reasumując, damy radę. Obyśmy tylko nie pomylili klucza z wytrychem. Winni najpoważniejszych przewinień już stanęli lub staną w najbliższym czasie, przed Najwyższą Komisją Weryfikacyjną. My, żyjący, skupmy się na prewencji i przestrzeganiu Prawa. Nic więcej nie trzeba. A rzeczy i sprawy nie do udźwignięcia pozostawmy Bogu, z zaufaniem na jakie zasługuje.

 25. Filo said

  19
  Griszka
  Albanczykom w Kosowie nie odbila szajba!

  Sziptary, (Albanczycy urodzeni w Kosowie) niekoniecznie chcieli wojowac z Serbia.
  Trzeba bylo ” dostarczyc’ muzulmanow z Arabii Saudyjskiej, Turcji i chyba Kataru, zeby sie o ten bilans wyrownal; a potem wymordowac kupe Serbow. Do tego dochodzila nieprawdopodobna propaganda przeciwko Miloszewiczowi. NATO Pilnowalo porzadku.

  Niektorzy lepiej pamietaja:

  Foreign interference:
  http://kosovo99.tripod.com/foreign.htm

 26. Griszka said

  Tutaj jest treść hasła z Wikipedii o Siczy Zadunajskiej:
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Sicz_Zadunajska

  „Po zburzeniu przez wojska rosyjskie Nowej Siczy i likwidacji Zaporoskiego Wojska Kozackiego w czerwcu 1775, część Kozaków została przesiedlona się na Kubań jako Kozacy czarnomorscy, część zaś zbiegła z oblężonej Siczy i osiedliła na terenach Imperium Osmańskiego, u ujścia Dunaju – początkowo na lewym brzegu, a później zostali przesiedleni na prawy brzeg. Utworzyli tam nową wojskową organizację Kozaków zaporoskich, przenosząc ich zwyczaje i ustrój siczowy.

  Kozacy zobowiązani byli prowadzić służbę pograniczną oraz brać udział w karnych wyprawach wojsk tureckich przeciw Bułgarom, Serbom i Grekom.

  Po rozpoczęciu VIII wojny rosyjsko-tureckiej, kiedy Turcy rozkazali Kozakom zaatakować terytorium rosyjskie, 18 maja 1500 Kozaków na czele z atamanem koszowym Josypem Hładkym przeszło na stronę rosyjską. W odpowiedzi na to Turcy zniszczyli Sicz Zadunajską, i wymordowali wszystkich złapanych mieszkańców.

  Po zakończeniu wojny rząd rosyjski osiedlił ocalałych Kozaków na wybrzeżu Morza Azowskiego, tworząc z nich Azowskie Wojsko Kozackie. Część Kozaków jednak, nie chcąc wracać pod jarzmo rosyjskie, osiedliła się w Banacie i Wojwodinie, jak również przy ujściu Dunaju, zasiedlając miasta Gałacz, Izmaił, Wyłkowe, Kilia i Tulcza.”

  A tutaj poniżej Romek we wpisie nr 18 kopiuje słowo w słowo hasełko z Wikipedii niczym niezbyt rozgarnięty gimnazjalista, który liczy, że nauczyciel od historii nie umie korzystać z wyszukiwarki internetowej.
  ____________________________________________________________________________________
  „Co ostatni sa czescia Kozakow Siczy Zadunajskiej, ktora powstala po zburzeniu przez wojska rosyjskie Nowej Siczy i likwidacji Zaporoskiego Wojska Kozackiego w czerwcu 1775, część Kozaków została przesiedlona się na Kubań- jako Kozacy czarnomorscy, część zaś zbiegła z oblężonej Siczy i osiedliła na terenach Imperium Osmańskiego, u ujścia Dunaju – początkowo na lewym brzegu, a później zostali przesiedleni na prawy brzeg. Utworzyli tam nową wojskową organizację Kozaków zaporoskich, przenosząc ich zwyczaje i ustrój siczowy.

  Kozacy zobowiązani byli prowadzić służbę pograniczną oraz brać udział w karnych wyprawach wojsk tureckich przeciw Bułgarom, Serbom i Grekom.

  Po rozpoczęciu VIII wojny rosyjsko-tureckiej, kiedy Turcy rozkazali Kozakom zaatakować terytorium rosyjskie, 18 maja 1500 Kozaków na czele z atamanem koszowym Josypem Hładkym przeszło na stronę rosyjską. W odpowiedzi na to Turcy zniszczyli Sicz Zadunajską, i wymordowali wszystkich złapanych mieszkańców.

  Po zakończeniu wojny rząd rosyjski osiedlił ocalałych Kozaków na wybrzeżu Morza Azowskiego, tworząc z nich Azowskie Wojsko Kozackie. Część Kozaków jednak, nie chcąc wracać pod jarzmo rosyjskie, osiedliła się w Banacie i Wojwodinie, jak również przy ujściu Dunaju, zasiedlając miasta Gałacz, Izmaił, Wyłkowe, Kilia i Tulcza.”
  ____________________________________________________________________________________

  Zmodyfikował tylko początek pierwszego zdania. Resztę słowo w słowo ordynarnie zerżnął bez podania źródła licząc naiwnie, że nikt tego nie sprawdzi. Dlatego pozostały jedynie śmichy-chichy i pajacowanie w odpowiedzi na ten plagiat.

 27. Boydar said

  W takim razie, zarzutem wobec Pana RomanaK jest „nieuprawnione kopiowanie treści cudzych publikacji bez podania źródła”. Jeśli tak, to mi ulżyło, bo już myślałem …

 28. Boydar said

  Siostra Brygida uczyła w pewnej podstawówce. Któregoś dnia postawiła dzieciom niebagatelne pytanie…. „kim chciałyby
  zostać jak dorosną” Podchodzi do małej dziewczynki i mówi:
  – No, kochanie a Ty kim chciałabyś zostać jak dorośniesz?
  – Ja to bym chciała być prostytutką.
  Siostra zszokowana padła na glazurę. Dzieciaki lekko w szoku rzuciły się jej na pomoc. Ocuciły ją, siostra usiadła na krześle, ochłonęła… Podchodzi do dziewczynki i pyta jeszcze raz:
  – Co powiedziałaś? Kim chciałabyś zostać jak dorośniesz?
  Dziewczynka odpowiada:
  – Prostytutką.
  – Dzięki Bogu… a myślałam, że powiedziałaś ‚protestantką’.

  Jestem jak Miś Fazi, enty raz śmieję się z powtarzanych, starych dowcipów …

 29. Kronikarz said

  Zatem wiadomo teraz, że ten Roman K etc. ot taki bajerant, bo miałem już sobie za złe, iż pomijałem często jego wpisy.
  Wolę więc moje – ) …celem śledzenia wypowiedzi na interesujące tematy, co kiedyś powiedziałem Gajowemu.

 30. Kronikarz said

  Rozmawiają dwie sąsiadki:
  – Wie pani, że ten sąsiad z parteru to bardzo dobry człowiek, bo cały swój dorobek przekazał na sierociniec.
  – A dużo tego było?
  – Ośmioro dzieci !

  Trafilem na to szukając synonimów
  słowa szpaner.

 31. Kronikarz said

  szpaner, aktor, bajerant, blagier, blefiarz, błazen, bubek, buc, bufon, burżuj, deklamator, demagog, efekciarz, egocentryk, egotysta, facecik, fanfaron, goguś, jaśniepan, kabotyn, kolorysta, koloryzator, komediant, komik, manipulant, manipulator, megaloman, mędrek, mydłek, nabieracz, naginacz, narcyz, pajac, panek, paniczyk, pępek świata, pętaczyna, pętak, picer, picuś,pozer, pozorant, przemądrzalec, purchawka, pyszałek, samochwała, snob, sztos, udzielny książę, ważniak, zadufek, zarozumialec, zgrywus.
  — i jest tego jeszcze więcej.
  Wspaniałe bogactwo ojczyzny polszczyzny, prawda ?!

 32. Kronikarz said

  http://synonim.net/synonim/szpaner
  Przenoszę to kawałkami ze względu na przeglądarkę.

 33. Filo said

  17
  Griszka
  Klopot w tym, ze NIE ma narodowosci kosowarskiej!
  Bitwa na Psim Polu nie stworzyla narodowosci psiepolskiej!
  Tak samo jak bitwa na Kosowym Polu nie stworzyla narodowosci Kosowarow bo to Serbowie sie bili z Turkami. I tak od wiekow przyjela sie nazwa Kosowo (Polje)

 34. Re: 18 RomanK.
  Panie Romku, nie zaznaczyl Pan, ze kozacy sprawowali prawo i na miejscu je (jego lamania) wykonywali…..
  (powiedzial mi o tym moj dziadek, zeby nie bylo nieporozumien).
  =======================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 35. Re: Artykul…
  zyd poroszenko „nacpal” sie jakiegos dziadostwa?
  A moze zostal „nakrecony” przez zlodziejskiego sorosa?
  Ukraina ledwo zipie (ekonomicznie i gospodarczo) a zydy wciaz szczerza „kly” w talmudyczny szabas???…
  Z Ukrainy beda zydy s….alac w podskokach i to przed zima…a ta bynajmniej nie zartuje…
  ================================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 36. Griszka said

  @33
  Chodzi o sam mechanizm. Wiadomo, że Kosowarzy to jest sztuczny twór, banalny produkt chwili.

 37. […] 2014-10-27 (poniedziałek) at 13:13:00 […]

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: