Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Boydar o Wolne tematy (39 – …
  Wandaluzja.pl o Wolne tematy (39 – …
  osoba prywatna o Adidas wprowadza odzież dla…
  osoba prywatna o TVP ruszy z programem hołubiąc…
  osoba prywatna o Wolne tematy (39 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (39 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (39 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (39 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (39 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (39 – …
  revers o TVP ruszy z programem hołubiąc…
  Carlos o TVP ruszy z programem hołubiąc…
  Kula o Ile za ciało? Ile za dusz…
  revers o PiS już wybrał: nie zdrowie, a…
  Ewelina Anna (@AnnaK… o Ile za ciało? Ile za dusz…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 518 obserwujących.

AP: Polska przerzuci tysiące żołnierzy na wschód

Posted by Marucha w dniu 2014-10-28 (Wtorek)

Wicepremier i szef MON Tomasz Siemoniak zapowiedział, że Polska przerzuci tysiące żołnierzy w kierunku wschodniej granicy. Nie ukrywa, że powodem jest konflikt na Ukrainie. Co ciekawe, Siemoniak nie powiedział tego polskim, ale zagranicznym dziennikarzom.

Samojezdny rowerowy lekki pojazd bojowy SRLPB-14

Według Siemoniaka więcej wojska na wschodzie jest potrzebne ze względu na konflikt w sąsiedniej Ukrainie. – Sytuacja geopolityczna się zmieniła, mamy do czynienia z największym kryzysem bezpieczeństwa od czasu Zimnej Wojny. Wyciągamy z tego wnioski – powiedział Siemoniak w rozmowie z agencją Associated Press.

Wicepremier zapowiedział, że co najmniej trzy bazy na wschodzie zwiększą pojemność do 90 proc., z obecnych 30 proc. Zapowiedział przerzucenie tam również większej ilości sprzętu wojskowego.

Obecnie większość polskich żołnierzy stacjonuje wzdłuż zachodniej granicy kraju.

Ministerstwo Obrony Narodowej twierdzi, że informacja podana przez Associated Press nie jest prawdziwa i „wprowadza niepokój”. Rzecznik resortu wyjaśnił więc, że dofinansowanie i kompletowanie jednostek na wschodzie to „wieloletni plan”.

Wicepremier Siemoniak dodał, że w czwartek o tym samym informował polskie media, ale dziennikarze AP mieli „podbić informację tekstem o tysiącach żołnierzy”. Minister twierdzi, że żadnych liczb nie podawał.

Źródło: niezalezna.pl
malk
http://www.pch24.pl

Po co więcej wojska na wschodnich granicach? Z powodu konfliktu na Ukrainie? Przecież granicząca z Polską Ukraina to państwo niezwykle nam przyjazne, a przyjaźń polsko-ukraińska została definitywnie zacementowana włażeniem banderowcom w d@pę i szczekaniem na Putina.
Chodzi o Rosję? No to szkoda zachodu. Jeśli Rosja zdecyduje się przejechać walcem po Ukrainie i zajrzeć do Polski, to przerzuty żołnierzy tyle dadzą, co umarłemu kadzidło. A to z ogólnie znanych powodów.
Admin

Komentarzy 20 to “AP: Polska przerzuci tysiące żołnierzy na wschód”

 1. Zbyszko said

  „Co ciekawe, Siemoniak nie powiedział tego polskim, ale zagranicznym dziennikarzom.” – po prostu pokazał tym sługusom, gdzie jest ich miejsce.

 2. słowianin said

  Województwo polskie (już nie polska) posiada jedynie ok.100 000 najemników..więc z czym do gości

 3. Anteas said

  Być może odniesiemy (niemal) bezkrwawe zwycięstwo nad Rosją, bo jak Pan Putin zobaczy naszych walecznych żołnierzy to umrze ze śmiechu. Wtedy cała Rosja się podda i to Polska będzie drugim (po usach) mocarstwem świata.

 4. MatkaPolka said

  Prezydent Rosji wysłał pozdrowienia dla weteranów z okazji 70. rocznicy wyzwolenia Ukrainy spod okupacji hitlerowskiej.

  http://rt.com/politics/200007-putin-ukraine-congratulations-kiev

  W swoim liście Władimir Putin powiedział, że najważniejszym zadaniem jest przeciwdziałanie wszelkim próbom ożywienia ideologię faszystowską i przepisać wspólnej historii Rosji i na Ukrainie.

  Życzył ukraińskich weteranów wojennych dobrego zdrowie, dobrobyt i dobre duchy, a także życzył pokoju i dobrobytu dla wszystkich obywateli Ukrainy.

  „W latach Wielkiej Wojny Ojczyźnianej w ciężkiej i krwawej walce o Ukrainie ludzi może być świadkiem duchowej mocy i jedności naszych wieloetnicznych ludzi w całej ich okazałości. Byli świadkami odwagę i wytrwałość naszych wojowników-wyzwolicieli, partyzantów i pracowników front domu, „rosyjski przywódca napisał w swojej wiadomości.”

  Nasi ojcowie i dziadkowie razem w jednej linii oni walczyli o wolność i niepodległość ojczyzny z odwagi i bezinteresowności zniszczeniu wroga i przyniósł bliżej długo oczekiwany zwyciestwo. We należy starannie zachować wspaniałe tradycje braterskiej przyjaźni i wzajemnej pomocy, „Putin napisał ,

  „Jest niezwykle ważne, aby wychowywać młode pokolenia na wysokich wartości patriotycznych i aktywnie przeciwstawiać się wszelkim próbom ożywienia ideologię nazistowską, prowokować do nienawiści etnicznej i fałszują naszą wspólną historię,”.

  Ukraina świętuje dzień wyzwolenia od hitlerowskiego najeźdźcy w dniu 28 października. – święto zostało ustanowione w 2009 roku przez prezydenta Wiktora Juszczenki. Jednak w dniu 22 października tego roku państwowy ukraińskie Komitetu do spraw Radiofonii i Telewizji oficjalnie poprosił dziennikarzy w tym kraju, aby zaprzestać używania zwrotu „wyzwolenie od hitlerowskiego najeźdźcy” i zmień go na „wyprowadzenie nazistowskich okupantów z terytorium Ukrainy”

  W kwietniu tego roku rosyjska Duma Państwowa przyjęła ustawę, która okresla karę do pięciu lat więzienia za za zaprzeczanie faktów określonych w Procesie Norymberskim, za rehabilitacji nazizmu i rozpowszechnianie fałszywych informacji na temat działań Rosji i jej sojuszników w okresie II wojny światowej. jeszcze w fazie dyskusji nad Ustawą jej rzecznicy powiedział prasie, że konieczność do takiej ustawy jest szczególnie widoczne dzisiaj w czasach gwałtownego kryzysu politycznego na Ukrainie, spowodowanego i wspierane przez radykałów i neonazistów ..

 5. MatkaPolka said

  Art. 256. Propagowanie faszyzmu lub totalitaryzmu
  § 1. Kto publicznie propaguje faszystowski lub inny totalitarny ustrój państwa lub nawołuje do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych albo ze względu na bezwyznaniowość,
  podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
  § 2. Tej samej karze podlega, kto w celu rozpowszechniania produkuje, utrwala lub sprowadza, nabywa, przechowuje, posiada, prezentuje, przewozi lub przesyła druk, nagranie lub inny przedmiot, zawierające treść określoną w § 1 albo będące nośnikiem symboliki faszystowskiej, komunistycznej lub innej totalitarnej.

  „Polskie” władze państwowe i opozycja –POPiS – , NEONAZISTOWSKA(niemiecka w 100%) polskojęzyczna PRASA w Polsce – jawnie popierają neo-nazistowskie ugrupowania na Ukrainie – odwołujące się do symboliki faszystowskiej, gloryfikujący ukraińskich zbrodniarzy – UPA i SS Galizien, stawiający pomniki zbrodniarz hitlerowskim – Bandera, Szucheycz – (wkrótce pewnie Hitler)

  W myśl i zgodnie z litera Polskiego prawa – obowiązującego – Ci wszyscy powinni znaleźc się w wiezieniu na 2 lata

 6. MatkaPolka said

  Dobry dowcip Gajowego Marychy z tym trzykołowym rowerkiem wózeczkiem dla dzieci

  Huzia na Ruska !!!!

  Czym Rosja przestraszyla NATO

  Dobrym przykładem przewagi technicznej Rosji jest myśliwiec Suchoj Su- 35
  „To nie jest samolot, to UFO”: Rosyjski myśliwiec Su-35 na salonie lotniczym w Paryżu – Le Bourget

 7. Marucha said

  Re 6:
  Niech sobie obejrzą ci toporni, żałośni propagandziści – którzy co i raz próbują wedrzeć się do gajowki aby powtarzać wyuczone na kursach Gazety Polskiej brednie o tym, jak to w Rosji tylko walonki potrafią robić.

 8. Brat Dioskur said

  W uzupelnieniu do fotki z owym dziwnym pojazdem bojowym ,komunikuje ,ze nad wschodnia granice przerzrucono takze 11Dyw.Wozow Drabiniastych.Teraz Putin namysli sie dwa razy ,zanim wysle przeciwko nam swoje czolgi…

  No i jak tu nie zamieścić fotki III Plutonu Wozów Drabiniastych? – admin

 9. Romank said

  Ten ruc h to robienie miejsca w Bazach na Zachodnich Ziemiach miejsca dla obcych wojsk…

 10. Ex said

  @9 Są argumenty „za”, ale są też „przeciw”. Chociażby taki, że nikomu nie jest potrzebna taka ostentacja, a dwa po co instalować tu armię? Rozumiem baza na Ukrainie gdzieś pod Kijowem.

 11. Filo said

  Pan Soros sie spieszy, zeby zdazyc przed zima:

  http://investmentwatchblog.com/george-soros-is-urging-eu-to-spark-war-with-russia-in-ukraine/

 12. krzysztofm said

  Ad. 7

  Ciekawe, kto z czytelników nosił prawdziwe walonki? Podczas silnych mrozów?

 13. Romank said

  Ja….. nosilem…To jedyne obuwie nie bojace sie mrozow ..zadnych mrozow…

 14. Griszka said

  http://www.isakowicz.pl/index.php?page=news&kid=8&nid=10015

  Polski wojskowy wskazuje, że banderowski batalion Azow używa hełmów balistycznych polskiej produkcji. Są one przeznaczone jedynie dla wojska, a zwykły śmiertelnik nie może nabyć ich w sklepie.

 15. Ex said

  https://scontent-b-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-xpf1/v/t1.0-9/s720x720/1908452_1474375242850165_6550459650413596187_n.jpg?oh=2822115c7b21078e0e1d326febba9817&oe=54F82367
  http://www.humanityinaction.org/users/452-yulia-gogol/837a
  http://www.humanityinaction.org/knowledgebase/212-contemporary-discourse-on-anti-semitism-in-poland

 16. hulsz said

  ad.7 nawet gdyby w Rosji wytwarzano tylko walonki to i tak nic nikomu do tego a tym bardziej cholocie z USA oplacajacej swiatowe przybledy

 17. Romank said

  Usuniecie wojska z koszar i garnizonow Zachodnich Ziem i wprowadzenie do nich niemieckich , pokraszne parmo Marines,,,, jest de facto aktem oddania ziem Niemcom,..de jure zalatwi sie pozniej….

 18. hulsz said

  ad.2 chyba pan zartuje typowych szeregowcow zdolnych do walki jest okolo 35 tys reszta to kadra i etatowi wyzeracze ta niby armia moze skutecznie bronic przez kilka dni wojewodztwo podlaskie ale nie obszar calej Polski to jest poprostu niewykonalne

 19. Inkwizytor said

  Re 7

  Walonki to bardzo dobre i eleganckie obuwie. Można je kupić już za 2000 rubli ale również i za 12000. Ja sobie Walonki bardzo chwalę, tylko muszą być oryginalne

 20. […] 28.10 – Polska przerzuci tysiące żołnierzy na wschód […]

Sorry, the comment form is closed at this time.