Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Bezpartyjna o Zniewoleni przemocą
  Maverick o Wolne tematy (09 – …
  I*** o Nacjonalizm ukraiński „j…
  revers o Wolne tematy (09 – …
  Listwa o Tajna geoinżynieria – projekt…
  Szczepan Zbigniewski o Parlament Europejski jako post…
  revers o Wolne tematy (09 – …
  Bezpartyjna o W Polsce urodziło się o połowi…
  Bezpartyjna o Jak Św. Tomasz Akwinata recenz…
  Listwa o Tajna geoinżynieria – projekt…
  Szczepan Zbigniewski o Dojrzała odpowiedź Azarenki na…
  Bezpartyjna o Wolne tematy (09 – …
  OSZUST Timothy Snyde… o Wolne tematy (09 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (09 – …
  Liwiusz o Zniewoleni przemocą
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Ukraina – Polski pułkownik: faszyści u naszych drzwi

Posted by Marucha w dniu 2014-10-29 (Środa)

Ja nie jestem rusofilem (podkreślam to zdecydowanie) ale w tym wypadku świetnie rozumiem Putina, to są faszyści. A Putin ma absolutną rację, że z nimi trzeba walczyć dlatego, że z ich powodu Europa stanie w płomieniach. To jest jakiś okrutny żart historii, że ja przyznaję rację Putinowi i Rosjanom ale w tych okolicznościach nie widzę innego wyjścia.

Na jednym ze zdjęć widzimy „rezuna” z tak zwanego batalionu „Azow” (z AK-74 i zamontowanym na nim granatnikiem). To banda zbrodniarzy, która jedynie nazwała się „batalionem”. Ośmielam się przypomnieć, że taką nazwę może używać tylko armia a nie grupa bandytów.

W tej chwili mogę powiedzieć jednoznacznie, że w strefie działań tego właśnie „batalionu Azow” odkryto dowody zbrodniczej działalności – zbrodnie wojenne popełnione w stosunku do cywilnej ludności. Jeżeli nikt nie zauważa pewnego związku, to tylko powiem, że UPA osiągała większe „sukcesy wojenne” właśnie w „walce” z ludnością cywilną.

Wielokrotnie mówiło się i o takiej jednostce jak „14 Waffen Grenadier Divizion der SS („Galizien”- galitzische Nr1). Chcę tylko przypomnieć, że wskazana dywizja wchodziła w skład wojsk SS a ta organizacja była uznana przez Międzynarodowy Trybunał Wojenny w Norymberdze za jedną z czterech zbrodniczych organizacji założonych przez Hitlera – NSDAP, SS, SD, Gestapo. Na kolejnych zdjęciach widzimy symbole: swastyki, runy, SS. To wskazuje jednoznacznie z kim identyfikują siebie ci ludzie przyjmując dla siebie takie znaki.

Może jeszcze trochę informacji o wspomnianej powyżej dywizji „Galizien” (sami Ukraińcy nazywają ją „Hałyczyna”). A oto kilka dat z historii:

– początek formowania dywizji – 28.04.1943
– początek przerzucania dywizji na front wschodni – 28.06.1944
– ostateczna likwidacja dywizji pod miastem Brody – 22.07.1944
– odstęp czasowy pomiędzy skrajnymi datami to 451 dni

Czas od formowania dywizji do początku przerzucania na front wschodni to 427 dni (to znaczy 95% czasu poświęcono na szkolenia na poligonach i na „działania bojowe” przeciwko polskim wioskom, zwłaszcza od lutego 1944 roku).

Walka z jednostkami Armii Czerwonej to 24 dni (to znaczy 5% czasu).

Myślę, że te dane są łatwe do czytania. Dopóki dywizja „walczyła” na tyłach z cywilami to jej „sukcesy” były „błyskotliwe”. Wieś Borów i wioski okoliczne były atakowane nawet z użyciem broni pancernej (14 Waffen Panzerjaeger Kompanie – 14 Kompania Czołgów Niszczycieli). Na przykładzie starego „Majdanu” możemy sobie wyobrazić z kim „walczyli bohatersko” herosi „SS-Halyczyna”. Z ogólnej liczby 65 ofiar, 28 to kobiety (43%), 15 dzieci (23%). I niech nikt nie myśli, że pozostałe 34% to są uzbrojeni młodzi mężczyźni. Po pierwsze, praktycznie wszyscy byli nieuzbrojeni, po drugie, część z nich to starsi ludzie.

Kiedy bohaterowie „Hałyczyny” poszli wojować z regularną armią to sukcesy skończyły się a z dywizji niewiele zostało (6% stanu osobowego). Ale co jest interesujące to to, że ochotników było wystarczająco dużo (nawet po klęsce, około 7 tysięcy wyszkolonych żołnierzy ale już jako uzupełnienie w Neuhammer am Queis (Świętoszów), dywizję odbudowano do odpowiedniego stanu osobowego (osiągnęła stan osobowy 11500 ludzi, to znaczy 90% poprzedniego stanu). Jednakże do walk z regularną armią starano się już dywizji nie używać, teraz wykazywała „heroizm” w bojach z partyzantami na Słowacji.

I na zakończenie jeszcze coś pokażę. Ci ludzie mają na głowach polskie hełmy. Tak, polskie, chociaż bardzo podobne do amerykańskich. Ale to są hełmy produkowane w Polsce i całkowicie legalnie im dostarczone. Doszło nawet do tego, że elementy polskiego umundurowania noszą faszystowskie symbole (kiedy w latach 50-tych robotnicy miasta Łabędy zrozumieli, że czołgi T-34, które mieli montować, są przeznaczone dla NRD to nie chcieli pracować).

Czy tego chcieli nasi administratorzy? (właśnie tak ich nazywam dlatego, że nazwa „politycy” nie pasuje do nich bo żeby być politykiem to trzeba mieć odpowiednie wykształcenie i, przede wszystkim, rozum).

Dr Krzysztof M. Gaj
Podpułkownik wojsk pancernych

SUPLEMENT

Normalny nazizm – ukropiteki:

Za: http://www.pravdanews.info/polkovnik-polskoy-armii-fashisty-u-nashikh-vorot.html
http://wolna-polska.pl

Komentarzy 21 do “Ukraina – Polski pułkownik: faszyści u naszych drzwi”

 1. maurycy said

  Oni sa tam stale ! Teraz tylko jednoznacznie i calkowicie objeli wladze na Ukrainie Stosunki z Ukraina byly i sa oparte od poczatku na calkowitym falszu i zaklamaniu ! Widac wyraznie na przykladzie Ukrainy ze Polska rzadza zwyrodnialcy nie majacy absolutnie z nia nic a nic wspolnego ! Realizuja wylacznie polityke Usraela w Polsce ! Dotyczy to wszystkich lacznie z tzw ..łze ,,opozycja Zydow z PIS !

 2. Zbyszko said

  Kiedyś, rodzieny tych pomordowanych wschodnich Ukraińców, będą Polaków uznawali za współwinnych tej zbrodni ludobójstwa. Nie tylko pomgalai rozpętac tą kolorową rewolucję, ale potem -jak widac – dozbrajali tych zbrodniarzy. Mamy to wszyscy na swoim sumieniu. Spokojne oglądanie tańca z gwiazdami z kolą w ręku i czipsami w czasie gdy inni Polacy(?) mordują, jest współwiną.

 3. Filo said

  Canibal ante portas:

 4. AlexSailor said

  Ad, 1
  „Widac wyraznie na przykladzie Ukrainy ze Polska rzadza zwyrodnialcy nie majacy absolutnie z nia nic a nic wspolnego”

  No i zostaną znowu wybrani na kolejne 4 lata.
  Bo to nie „zwyrodnialcy” są problemem, ale niczego nie rozumiejący i niczego nie uczący się Polacy.

  Proszę cytat:
  „kiedy w latach 50-tych robotnicy miasta Łabędy zrozumieli, że czołgi T-34, które mieli montować, są przeznaczone dla NRD to nie chcieli pracować”

  A teraz?
  Nawet okiem by nikt nie mrugnął.

  Zresztą, wczoraj był dobry artykuł o Piłsudskim.
  Podane w nim rzeczy są powszechnie dostępne, ale po co myśleć i wyciągać wnioski, skoro można zaśpiewać
  „Pierwszą brygadę” i walić farmazony o naczelniku, a najgorszego chyba, najbardziej perfidnego z zaborców wielbić
  za dobrotliwość nazywając przy okazji Małopolskę wschodnią Galicją.

 5. Boydar said

  Jaki sympatyczny homiczek 🙂

 6. Jacek said

  Jezeli tak pisza pulkownicy Wojska Polskiego to nie jest jeszcze tak zle.

 7. Jacek said

  PS na widok tych helmow z insygniami ss raduje sie bandyckie serce kazdego niemieckiego knechta.

 8. Zerohero said

  Jak się witają nasi rodzimi majdaniarze z tymi rezunami?

  a) Sieg Heil!
  b) Herojom sława, sława Ukrainu!
  c) Szalom!

  Dla zwycięzcy konkursu roczna prenumerata Gazety Polskiej/Wyborczej.

 9. Romank said

  Och panie Pulkowniku..pan przesadza..wystarczy zrobic im pgadanke z dobrym gawedziarzem i wytlumaczyc im ze sa Polakami, Lechitami, pacyfistami i przemaluja swastyki na orly biale…

  😀 😀 admin

 10. JO said

  ad.9. Pan jest DEBILEM , Romanie albo, Pan jest Zbrodniarzem? Pan sam niech sobie odpowie, kim Pan jest. Pan zna siebie lepiej niz ja Pana…

  Debilem, bo to co Pan napisal drwiac z moich wpisow, swiadczy, ze ich Pan nie potrafi zrozumiec albo dobrze Pan rozumie o czym ja napisalem a celowo Drwi, a to juz zakrawa na Zbrodnicze dzialnie przeciwko Tak ludnisci na Ukrainie jak i W PRL BIS.

  To co sie stalo z Narodem Polskim, to w kilku zdaniach napisalem Tu, pod Dumka:

  https://marucha.wordpress.com/dzialanie/dzialanie-2/

  Polska i Polacy kiedys Pantwo i narod na bazie prawa naturalnego , nadprzyrodzonosci to nie to samo co dzis Narod zfaszyzowany lub zksmopolityzowany, lub nazistwoski….

  ……….Zatomizowane ludy po Katolickim Krolestwie Polskim –

  – Romanie wiesz dobrze, ze zarowno Lemingi w PRL Bis jak i Lemingi na Ukrainie potrzebuja WIARY – Prawdziwej, Katolickiej-Ortodoksyjnej Wiary, ktora ich na nowo Polaczy na warunkach Prawa Naturalnego.

  Pana Kpina czy kpiny sa TRYWIALNE.

  A Pan Panie Adminie nie rozumiem po co te usmieszki wkleil. Tam trzeba wkleic zaplakane twarze , bo nad Romanem K trzeba plakac a nie sie smiec.

 11. karlik said

  Ad.” ..na widok tych hełmów z insygniami ss raduje się bandyckie serce każdego niemieckiego knechta.”
  Niekoniecznie, są i wrażliwi:
  „Pięciokrotny reprezentant Polski do lat 17 pokazał nazistowski gest. Maik Lukowicz w meczu rezerw Werderu Brema z VfB Luebeck uniósł rękę w jednoznaczny sposób po tym, jak jego zespół zdobył bramkę. Zawodnik jednak zaprzecza, by zrobił to umyślnie, a klub wziął go w obronę.

  Polski napastnik po bramce dla swojej drużyny uniósł prawą rękę w geście do złudzenia przypominającym rzymski salut, czyli nazistowskie pozdrowienie. Działacze rywali zareagowali natychmiast, informując prokuraturę i związek. W najgorszym wypadku reprezentanta Polski czeka dożywotnia dyskwalifikacja.”
  więcej :
  http://sport.tvn24.pl/pilka-nozna,105/bundesliga,111/polski-pilkarz-oskarzony-o-hajlowanie-ja-tylko-podnioslem-reke,473664.html
  a tak to wyglądało

  Może Niemcy przyzwyczaili się ,że Polacy dwie ręce w górze trzymają…

 12. revers said

  99,9 % poparcia vs. 86% na Krymie.

  A pan Pulkownik jak zwykle obudzil sie w studni jeszcze bez trupow PL, ale z ok. 400 w Kopalni Konsomolec, co to jest w przeciwienstwie do Huty Pieniackiej.

 13. Jack Ravenno said

  @11 głupki

 14. ja said

  Swego czasu mówili – budiem rezat Lachiw

 15. Delije Sever said

  Ale Jarek Kaczy-syn napewno marzy o tym żeby być zerżniętymi przez chłopków w tych chełmach..😜

 16. Inkwizytor said

  Re 16

  Pie…lisz. Putin swój chłop, pensje wypłaca regularnie i w kantynie mogę ćwiartka putinki za 100rubli kupić

 17. klub inteligentów gazety polskiej said

  @Nastajaszczyj, 16

  Żadni „separatyści w Donbasie” zagrożenia nie stanowią, bo nie istnieją (są ciężkozbrojne bandy rosyjskich dywersantów i najemników, niemal zupełnie rozbite przez ukraińską armię, oraz 2 dywizje desantowo-szturmowe i 4 brygady zmechanizowane regularnych wojsk rosyjskich

  To jest putinowska propaganda mająca za zadanie umniejszać skalę kacapskiej agresji. W rzeczywistości dywizji było 12, wszystkie rozbite przez ukraińskie laserowe moździerze oraz 4 gwardyjską dywizję homików pancernych im. Stefana Bandery. Na Morzu Białym pancernik ukraiński zatopił 6 kacapskich lotniskowców. Co robiły kacapskie lotniskowce na Morzu Białym, tak blisko brzegów Brazylii? O tym dyskutujemy w Klubie.

 18. klub inteligentów gazety polskiej said

  Praktyczne aspekty gwałcenia 14 letnich Rosjanek. O tym powie prelegent, heroj z batalionu Azow – gość naszego klubu. Nasze serca z Ukrainą!

 19. Romank said

  No i zostaną znowu wybrani na kolejne 4 lata.
  Bo to nie „zwyrodnialcy” są problemem, ale niczego nie rozumiejący i niczego nie uczący się Polacy.
  AlexSailor…..prawda..ale neich pan sprobuje to wytlumaczyc ….

  :”?Klubowi Inteligentow Gazety Polskiej” :-)…Panie ,,kimkolwkek pan jest….za ten nick nalezy sie panu nagroda specjalna:-))))))

 20. Boydar said

  No Panie Ef, flaszka z Pana leci, nawet nie wiem czy tylko jedna.

 21. Zerohero said

  @Boydar

  Dziękuję :). Jestem tylko skromnym epigonem Barona Srula Radziwiła i pana Mordki.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: