Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  lewarek.pl o Raz na moście, raz pod mo…
  revers o Czy tragiczne losy gwiazd świa…
  Marucha o Wolne tematy (47 – …
  revers o Po decyzji Sądu Najwyższego…
  minka o Zamiast osądzać Rosję, Zachód…
  Listwa o Wolne tematy (47 – …
  Listwa o Wolne tematy (47 – …
  Listwa o Wolne tematy (47 – …
  Listwa o Wolne tematy (47 – …
  Listwa o Wolne tematy (47 – …
  Listwa o Wolne tematy (47 – …
  minka o Wolne tematy (47 – …
  Listwa o Wolne tematy (47 – …
  Listwa o Wolne tematy (47 – …
  Listwa o Wolne tematy (47 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 616 obserwujących.

Nie bawmy się w piekło, czyli dlaczego powinniśmy powiedzieć „nie” Halloween?

Posted by Marucha w dniu 2014-10-30 (Czwartek)

Ze względu na postępującą promocję okultyzmu i magii w środkach przekazu, niestety również w środowiskach szkolnych i kulturze, warto zastanowić się „dlaczego nie?” w odniesieniu do popularnego Halloween.

Często jest tak, że pomimo bycia chrześcijanami nie reagujemy szybko i stanowczo na niebezpieczeństwo. Z politowaniem i wyższością słuchamy tego, co Kościół lub różne „oszołomy” chcą nam powiedzieć o zagrożeniach duchowych. Bo przecież co złego jest w tym, że dzieci jeden dzień w roku bawią się w taki sposób i przebierają się w kostiumy czarownic, wampirów, duchów, kościotrupów? Bez przesady, nie można demonizować. To niewinna zabawa. Czy aby na pewno?

Obchodzony 31 października Halloween (wg niektórych „Noc Duchów”) to święto pogańskie, sprzeczne z duchem chrześcijaństwa. Jest pewną formą odradzania neopogaństwa. Tradycja Halloween została przejęta z kultów magicznych i satanistycznych. Przez twórcę współczesnego satanizmu Antona Lavey ten dzień został obwołany „największym świętem lucyferycznym”. Już sam ten fakt nam chrześcijanom powinien wystarczyć, by szerokim łukiem omijać wszelkie halloweenowe zabawy.

Według słów Św. Pawła: Unikajcie wszystkiego co ma choćby pozór zła.

Chrześcijanie, niestety, coraz częściej obchodzą to „święto”, które ani nie jest świętem, ani też nie da się pogodzić z wiarą w Chrystusa. W naszym kraju Halloween jest nowym zwyczajem, jeszcze niezakorzenionym. Ale maszyna promocji już ruszyła.

W średniowieczu nadano mu nazwę All Hallows Eve – co znaczy – Wigilia Wszystkich Świętych. W skrócie Halloween. Polegało ono na kontaktowaniu się z zaświatami po to, by odkryć przyszłość, nabrać mocy, zaspokoić potrzeby zmarłych. Zwyczaje te można porównać z obchodzonymi w naszej części Europy dziadami, tak dobrze zobrazowanymi przez Adama Mickiewicza w II części jego najważniejszego dramatu. Dziady jednak Kościół katolicki skutecznie wyrugował kilka wieków temu. W miejsce obrządków mających za cel kontakt z duchami, udało się wprowadzić kult zmarłych, polegający na czczeniu ich pamięci i modlitwie za nich.

W 834 roku papież Grzegorz IV wprowadził uroczystość Wszystkich Świętych, którą wraz z Dniem Zadusznych obchodzimy od XII wieku w dniach 1 i 2 listopada. Dziękujemy Bogu za dar świętości i wspominamy wszystkich wiernych zmarłych. Wówczas Kościół stara się otoczyć modlitwą i wspomóc zmarłych, którzy cierpiąc w czyśćcu, oczekują na udział w społeczności zbawionych.

W XIX wieku zwyczaje Halloween dotarły wraz z emigrantami z Wysp Brytyjskich do Ameryki. Tam nabrały swojego kolorytu i komercyjnego charakteru. Zastanawiający jest fakt, że „przypadkiem” w Nowym Jorku jest to dzień parad gejowskich.

W XX wieku zmodyfikowana pogańska praktyka powróciła już nie tylko na Wyspy Brytyjskie, ale do całej Europy. Cała symbolika i atmosfera Halloween otwiera człowieka na pewną rzeczywistość, której istnienie wielu ludzi kwestionuje, a jednak ona istnieje i zagraża. Używanie, także podczas zabawy, symboliki związanej z magią i ze śmiercią oswaja społeczeństwa z okultyzmem i przyczynia się do powstawania w zachodniej kulturze irracjonalnego nurtu, czego przejawami stają się duże ilości pieniędzy wydawane przez Europejczyków na usługi wróżek i jasnowidzów.

Choćby człowiek tę zabawę traktował zupełnie niepoważnie, to diabły odpowiadają na każde zaproszenie człowieka. Zresztą sama atmosfera Halloween bliższa jest naszym wyobrażeniom piekła niż nieba. Bo czy wyobrażamy sobie niebo jako miejsce, po którym hasają diabełki, potwory, kościotrupy i czarownice? A jeżeli nie, to po co bawić się w piekło? Inną stroną tych obchodów jest niszczenie wrażliwej dziecięcej psychiki. Wiele dzieci przedszkolnych i wczesnoszkolnych ma swoje własne lęki – nie musimy im dokładać kolejnych.

W jaki sposób mamy dziecku pomóc zrozumieć chorobę, umieranie i brak bliskiej osoby jeśli równocześnie trywializujemy i ośmieszamy śmierć i cierpienie? Nie oszukujmy się rzeczywistość śmierci kogoś najbliższego dotyka nas wszystkich, bez względu na to czy jesteśmy chrześcijanami czy nie.

I jeszcze jedno, ta potężna promocja obcego nam święta nie bierze się znikąd. Stoją za tym straszliwe pieniądze i apetyt na wielkie zyski. Przecież to kolejna okazja, by wydrenować rodzicielskie kieszenie przed 6 grudnia. Te wszystkie makabryczne gadżety, kostiumy, wielkie ilości słodyczy a nawet catering na halloweenowe bale – to wielkie pieniądze do zdobycia.

Czy naprawdę chcemy być tępymi baranami do wykorzystania?

Justyna Walczak
http://wpolityce.pl

Komentarzy 19 do “Nie bawmy się w piekło, czyli dlaczego powinniśmy powiedzieć „nie” Halloween?”

 1. Malina said

  zgadzam się, nie powinniśmy obchodzić świąt tego typu…

 2. Sława said

  Po prostu NIE żydom i wszystkim ich „wynalazkom”!

 3. mgrabas said

  http://opolczykpl.wordpress.com/2014/10/15/aj-waj-polska-to-nasza-kraj/#comment-83297

 4. przemądrzałe bydlę said

  Halloween – czas złych duchów! (Andrzej Wronka)
  http://e-civitas.pl/halloween-czas-zlych-duchow/

 5. przemądrzałe bydlę said

  W tym krótkim wywiadzie reżyser filmu dokumentalnego o egzorcyzmach pt. „Jak pokonać szatana” mówi, że jest udokumentowane, że podczas jakiegoś egzorcyzmu demon przyznał, że Halloween jest świętem demonicznym, a jego celebrowanie jest formą oddawania czci demonom:

  PS. Ten „dziennikarz” (a w rzeczywistości politruk) z TVP Info przeprowadzający wywiad chyba sam jest opętany. Nawet „Stokrotka” przy tym typie wymięka.

 6. przemądrzałe bydlę said

  O, właśnie widzę, że ten reżyser nakręcił film antyhalloweenowy:
  http://em.kielce.pl/publicystyka/item/6130-kinowe-stop-dla-halloween
  http://kondrat-media.pl/bojkotuj-halloween-idz-na-matteo/

 7. krzysztofm said

  Haloween jest obżydliwy. Dla mnie zawsze taki był.

 8. NICK said

  (5) P. Przemądrzałe Bydlę – takich mamy wszystkich „dziennikarzy” mend strimowych.
  A Pan Kondrat nie powinien pić tego co mu zapodali.
  A jutro w przedszkolach [i nie tylko] będzie ‚święto’ . Nowa, szatańska, tradycja. A pojutrze katolemingi pójdą na groby swych bliskich i nawet „Wieczny odpoczynek…” przejdzie im przez gardło.

 9. Mordka Rosenzweig said

  Do pani Justyna Walczak,

  Ja pan Mordka muwi do szanowna pani i wszystkie katoliki aby tak od razu nie potepialy halloween.

  To czy to jest dobre czy zle swieto powinien zadecydowac najpierw pan Franek.

  Pan Mordka wie z dobre zrudlo, sze pan Franek i jego kolegi beda rozdawac cukierki do male dzieci, bo male dzieci lubia cukierki i czekoladki, a pan Franek i kolegi lubia male dzieci.

  Pszeciesz to jest dusza okazja aby poznac nowe male dzieci i sie z nimi zapszyjaznic.

 10. NICK said

  (9) Sz. P. Mordka.
  Skoro Pan tak pisze, chociaż nie do mnie, to, słyszałem plotkę [jak dla mnie bluźnierstwo], że posoborowi panowie papiesze byli pedofilami. Niekoniecznie z wolnej woli. Tak jakby rytuał, czy coś. Ma Pan jakąś wiedzę na ten temat?

 11. Mordka Rosenzweig said

  re 10

  Szanowny pan Nick,

  Ja pan Mordka by nigdy nie napisal czegos czego nie wie, a tego akurat nie wie.

  Notomiast jest duszo takie czlowieki w otoczeniu pan Franek i wszedzie indziej w ruszne diecezje, kture to lubia, a pan Franek o tym wie ale nic nie robi, bo ktusz on jest szeby potepil?

  Czy to stawia pan Franek jako winny? Czlowieki musza same zadecydowac.

 12. NICK said

  (11) P. Mordka Szanowny – dziękuję za odpowiedź.

 13. marta15 said

  srtoje hell-oweenowe ,rodem z burdeliku.
  w ten oto sposob goje daja sie wciagac w judeo-masonko-demoniczne gry i zabawy.
  sami deprawuje swoje pociechy , a wszystko to pod nazwa ROZRYWKA.
  grunt , zeby bylo wesolo.
  http://www.huffingtonpost.com/lindsay-ferrier/heres-proof-that-tween-girl-halloween-costumes-are-way-too-sexed-up_b_6062460.html

 14. marta15 said

  a tu co nieco o polskich. ‚katolickich” zwyczajach.
  http://www.traditioninaction.org/RevolutionPhotos/A597-Lublin.htm

  a tu reakcje tzw. publiki na te ‚zwyczaje”. bardzo negatywne..
  http://www.traditioninaction.org/Questions/B744_Lublin.html

 15. Jack Ravenno said

  @7 zgadza się. Zresztą – wszystko co związane z żymianami jakoś tak okropne obżydzenie wzbudza. No choćby żymiańskie muzea i inne żymiańskie memoriały na ziemi Polin…

 16. bardzo said

  Przyznam sie szczerze, ze raz za swoich niezbyt jeszcze świadomych czasów, a był to rok 1991, zdarzylo mi sie pójśc na halloweenowe party na przedmieściu Chicago. Nie poszedłem tam się bawić, albowiem nie jestem dansior, a w tłumie czuję się źle, ale byli tam wszyscy moi znajomi, wiec sie poszedlem z nimi spotkac. Ubrałem sie w kostium, którym był ciemny garnitur, w jakim chodziłem do roboty, gdy miało byc spotkanie z klientem. A przebieraństwo polegało na przyczepieniu sobie w klapie niewielkiej plakietki, takiego „badga” z napisem US Immigration and Naturalization. Zrobilem sobie na kopiarce i laminaciarce.
  Pierwsza reakcją zgromadzenia było cos w rodzaju popłochu, a potem sztywnawa atmosfera… Chyba dość rychło opuściłem towarzystwo ku obopólnej uldze, zgromadzonych i mojej wlasnej.

  Ja tej tradycji i tak nie czuje.

 17. Krzysztof P said

  To jeszczepikus
  W moim Kościółku Parafialnym w New Yorku, wikary wydał zezwolenie na organizacje Hallowen dla dzieci z polskich rodzin „katolickich” w sali Parafialnej pod Kosciołem. Zazwyczaj sluży na roznego rodzaju zerania Parafialne i….zabawy dochodowe. OBRZYDZENIE mnie bierze!!
  Ten sam ksiądz był bardzo zdziwiony moim pytaniem – dlaczego znikneły balaski i Komunię Swietą rozdaje sie w kolejce na stojąco ( takze przez baby ) odparł z nonszalancją, że mam w sobie… za duzo pobożności ludowej, wyniesionej z dawnej Polski. I że do Komunii na kolanach, w Europie i na Świecie przystepowali wyłącznie POLACY…????

 18. przemądrzałe bydlę said

  Najlepszy, jaki dotychczas czytałem artykuł o tym, skąd się wzięło Halloween i czym jest w sensie duchowym:
  http://www.prisonplanet.pl/kultura/halloween_samain,p1056306863

 19. Zapraszam do sprawdzenia mojego typu na dziś: http://uszatyfotel.pl/2014/10/31/obejrzyj-ze-mna-najlepszy-horror-na-swiecie/

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: