Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  AlexSailor o Rosyjska agencja regulacyjna z…
  Zerohero o O tych, którzy się na niemieck…
  corintians o O tych, którzy się na niemieck…
  Listwa o Wolne tematy (09 – …
  Yagiel o Wolne tematy (09 – …
  Yagiel o Wolne tematy (09 – …
  minka o Czterech pancernych i Ukr…
  Szczepan Zbigniewski o Trucie kurczaków w USA?
  Boydar o Wolne tematy (09 – …
  Peryskop o Wolne tematy (09 – …
  Mafiozi przestępczeg… o Wojna nie rozpoczyna się od cz…
  Listwa o Wolne tematy (09 – …
  Listwa o Wolne tematy (09 – …
  UZA o Czterech pancernych i Ukr…
  okon o Rosyjska agencja regulacyjna z…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Ks. Isakowicz: Film Smarzowskiego będzie szokiem

Posted by Marucha w dniu 2014-10-31 (Piątek)

Fot. Blogpress.pl

Rozmowa z ks. Tadeuszem Isakowiczem-Zaleskim.

Stefczyk.info: Skrajne ugrupowania na Ukrainie w ostatnich wyborach parlamentarnych zdobyły słaby wynik. Jedynie jedna przekroczyła próg wyborczy. Czy ostrzeżenia przed banderowskimi resentymentami nie okazały się przesadzone?

Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski: Wbrew dominującym sugestiom te partie nie uzyskały marnego wyniku. Sumując poparcie Prawego Sektora, Swobody i Partii Radykalnej widać, że dość spora grupa wyborców popiera ten nurt.

A przecież Partia Radykalna weszła nawet do parlamentu. A ich sztandarową postacią jest Jurij Szuchewycz, mający 80 lat. To jest syn jednego z dowódców UPA. Odwoływanie się do UPA na pewno będzie mocno obecne w ukraińskiej polityce.

Jednak to będzie ograniczone do jednej, słabej partii parlamentarnej.

Niekoniecznie. Przecież i w innych ugrupowaniach znajdują się zwolennicy tego nurtu. Wystarczy wspomnieć o partii Samoobrona Andrija Sadowego, mera Lwowa, który oficjalnie honorował UPA. To za jego kadencji postawiono pomnik Bandery we Lwowie. On wielokrotnie mówił, że ideologia banderowska jest mu bliska. Takie same głosy można usłyszeć z ust działaczy partii Batkwiszczyna Julii Tymoszenko. Dla mnie jednak największym zaskoczeniem i rozczarowaniem jest postawa prezydenta Petro Poroszenki, który przyłączył się do tej gloryfikacji.

W jaki sposób?

Ogłosił dzień 14 października, czyli rocznicę powstania UPA, dniem państwowym. Reasumując widać, że po ukraińskich wyborach środowisko i tematyka związana z UPA będzie obecna. Usypianie opinii publicznej, mówienie, że banderowcy wszystko przegrali, jest bezpodstawne.

O relacjach polsko-ukraińskich będzie zapewne głośno przez jakiś czas. A to m.in. za sprawą filmu Wojciecha Smarzowskiego. Jako pierwszy postanowił nakręcić obraz poświęcony ludobójstwu na Wołyniu. Dobrze, że taki film powstaje?

To jest bardzo ważna inicjatywa. Wciąż panuje bowiem zmowa milczenia w sprawie tematyki ludobójstwa na Kresach Wschodnich. Ani Andrzej Wajda, ani Krzysztof Zanussi, ani żaden inny filmowiec nie chciał tego tematu. Te temat jest zamiatany pod dywan, ze względu na tzw. poprawność polityczną i teorię Giedroycia. Pierwszym ze znanych filmowców, który odważył się podjąć ten temat, jest Wojciech Smarzowski. Co, bardzo ważne on opiera się na książce Stanisława Srokowskiego, znanego pisarza kresowego. On przełamuje od lat zmowę milczenia. Jeśli film odda wiernie książkę Srokowskiego, to ten obraz będzie wydarzeniem.

Można się spodziewać burzy?

Na pewno będziemy widzieć atak na Smarzowskiego. Tradycyjnie usłyszmy, że to nie czas, że nie teraz itd. Jednak o Katyniu tak samo mówiono w czasach PRL-u, czy o rzezi Woli. Podziwiam odwagę Smarzowskiego, że przełamał poprawność politycznej. Uważam, że jego film będzie wydarzeniem. On pokaże również kłamstwo, jakie panuje w tej sprawy w Polsce.

O jakim kłamstwie ksiądz mówi?

Zbrodni Wołyńskiej nie nazywa się po imieniu. Nie mówi się o ludobójstwie, ale o bolesnych wypadkach, czy tragicznych wydarzeniach. Taką narrację widać w PiS-ie i PO. Te partie boją się prawdy. Film Smarzowskiego będzie zapewne i wydarzeniem politycznym.

Szczegóły dotyczące okrucieństwa oprawców mordujących Polaków na Wołyniu szokują. Film Smarzowskiego będzie szokiem dla Polaków?

Tak, sądzę, że to będzie szok. Na Wołyniu, na Kresach Wschodnich działy się dantejskie sceny. Jakiekolwiek pokazanie tych scen jest szokiem. Jednak dla mnie większym szok może wywołać fakt, że Polacy byli przez tyle lat okłamywani w tej sprawie. Przez kilka pokoleń tłumaczono, że czegoś takiego nie było, że to były jakieś lokalne wydarzenia i przypadki. Ludobójstwo zawsze jest szokiem. W tej sprawie powinno się szokować, żeby budzić ludzi, żeby pokazać prawdę historyczną.

Rozmawiał Stanisław Żaryn
http://www.stefczyk.info

Komentarzy 48 do “Ks. Isakowicz: Film Smarzowskiego będzie szokiem”

 1. Zbyszko said

  Czy ONZ nie powinna uznac UPA jako organizację terrorystyczną i czy nie powinna ona byc ścigana przez międzynarodowe trybunały?. Naiwnie pytam…

 2. Zbigniew said

  Szczerze myśląc, to wątpię. Nie wiem, czy nie chcą nam tutaj historii pisać. Obym się mylił. Do ks. Isakowicza podchodzę z dużym dystansem (acz i podzielam wiele jego opinii).

 3. Romank said

  Oceniajac wybory na Ukrainie i zdajac sobie sprawe z oszustw- jakich doliczono sie ponad 1000..cudow z urnami, a nawet bojek…oraz pojawienie sie w Parlamencie Ukrainy wszystkich co trzeba…swiadczy jak najlepiej o ludnosci Ukrainy i jak najgorzej o jej rzondach mafijnych oligarchow i puczystow. Wspieranych przez obce agentury jawnie i niejawnie,.
  Nie wierze nawet w te sladowe glosy na nazioli wlacznie z najmarniejszymi, jakie mozna bylo uzyskac wynikami Batkiwszczyzny Julii Tymoszenko.
  Naziole i ich najbardziej rozwydrzona banderowszczyzna..jest grabarzem Ukrainy- jaka podala Rosji na tacy ludom Ukrainy z nadzieja na rozwoj ku pozytkowi calej Slowianszczyzny.
  Mysl ze coraz wiecej ludzi na Ukrainie zdaje sobie z tego sprawe…i stad tak marny wynik szowinistow..oznacza to tez koniec szowinistycznych rzadow…i stopniowa ich likwidacje..Oznacza to marny koniec banderowcow i masowa ucieczke na emigracje.
  DO tego nalezy sie przygotowac, zaby nie dopuscic do osiedlania sie banderowcow w Polsce zwlaszcza w na Podkarpaciu, jakie uwazaja za ich wlasny Zakurzonski Kraj… a juz nastepuje masowy wykup nieruchomosci na terenach calego Podkarpacia- jak i Tarnowa ,czy Krakowa.
  Zrewidowac program Karty Polaka
  Wydac wszystkim Polakom na calej Ukrainie polskie paszporty i otoczyc opieka konsularna!!!!!

 4. Griszka said

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/prof-hrycak-dyrektor-ukrainskiego-ipn-usprawiedliwia-rzez-wolynska

  Po wydarzeniach na Majdanie i zmianie rządu na Ukrainie, premier Arsenij Jaceniuk powołał go 23 marca 2014 roku na funkcję prezesa Ukraińskiego Instytutu Pamięci Narodowej.

  Sam Wiatrowycz często wypowiada się w ukraińskich mediach na temat rzezi wołyńskiej, negując odpowiedzialność UPA za jej przeprowadzenie i określając ją mianem „wojny polsko-ukraińskiej”.
  —-

  Banderowcy zdobyli słaby wynik. Chyba w mokrych snach naszej kosher prawicy.

 5. Griszka said

  Czy użytkownik RomanK ma jakiś złośliwy nowotwór mózgu ? Pytam, bo zastanawiam się czemu powtarza propagandę na temat rzekomo marnego wyniku szowinistów ukraińskich. Objawy wskazują na ucisk guza na ośrodek kłamstwa.

 6. Griszka said

  Do Polaków, Taras Szewczenko

  Jak byliśmy Kozakami,
  A o Unii słychać nie było,
  O, wtedy wesoło się nam żyło!
  Brataliśmy się z wolnymi Lachami,
  Oddychaliśmy wolnymi stepami,
  A po sadach kwitły i kochały,
  Piękne, jak lilie, dziewczyny.
  Matki były dumne z synów,
  Synów wolnych… Rosły syny,
  Rośli. I lat starych smutki
  matkom swoim weselili…
  Aż, z imieniem Chrystusowym,
  Przyszli księża. Podpalili
  Nasz raj cichy. I rozlali wszerz
  Morze krwi i łez,
  A nas, w imię Pana Chrysta,
  Mordowali, krzyżowali.

  Opuściły się głowy kozacze
  Jak zdeptana trawa.
  Ukraina jęczy, płacze!
  Za głową, głowa do dołu spada.
  Kat w amoku toporem buja,
  A ksiądz wściekle krzyczy:
  „Te Deum! Alleluja!..”

  Lachu, druhu nasz i bracie!
  Tak-to księża i magnaci
  Poróżnili, podzielili,
  Tych, co dotąd razem żyli.
  Podaj rękę kozakowi
  I serce czyste mu daj!
  A znowu, w imię Chrystusa,
  Wskrzesimy nasz cichy raj.

  Ciekawostka.
  Ukraińska armia (nie banderowcy) kazała recytować ten wiersz separatystom na dowód, że są… ukraińskimi patriotami. Teraz już rozumiem zoologiczną nienawiść jednego z uczestników Gajówki w stosunku do łacinników. Zakichany ekspert od kozactwa.
  To jest też główny ‚dowód’ wśród ukraińskich/ruskich prawosławnych oszołomów na to, że to Watykan ciągle mieszał na Ukrainie i miał stworzyć UPA.

  http://w.kki.com.pl/pioinf/przemysl/dzieje/rus/cerkwie1.html

 7. Ex said

  @3 Romank Ja myślę, że wyjścia sa dwa, a właściwie trzy: pierwsze – banderowcy zrobili swoje, banderowcy mogą odejść, co oznacza, że władze na Ukrainie mają ci którzy ufundowali partie parlamentarne, w szczególności te które utworzą koalicję, a ideologia i pożytecznie idioci byli potrzebni do tego co zwykle; drugie – że co prawda banderowcy tym razem się nie załapali, ale są trzymani jako odwód i czekają na swój czas pozując na radykalną pozaparlamentarną opozycję (żeby gwarantować obecnie rządzącym skanalizowanie niezadowolenia i trwanie dobrego fartu); trzecie – że banderowców i „europejczyków” obstawiają różne watahy a proces wyborczy jest tylko wstępem to dintojry.

  Oczywiście zgadzam się z tym co pan pisze odnośnie Polaków i jednocześnie wiem, że nic z tego nie zostanie zrealizowane. handel „k.p.” będzie kwitł.

 8. Jacek said

  ad EX

  za banderwowcami stoja niemcy, tak samo jak za timoszenko i kliczko. Banderowcy sa impotrzebni zeby uzyc ich przeciwko Polakom. Podobnie jak litwinow.

 9. Ex said

  @8 A kto stoi za Niemcami?

 10. JO said

  ad.8. Tak wlasnie jest.
  Dodam, ze Wojna UPO-Nazistwoskiej ” Ukrainy ” z Noworosja to wojna Niemiecka-Zydowsko-Pruska z Tradycyjnie Katolicka Polska, ktorej koncowym etapem ma byc totalna likwidacja nie tylko Polakow – zabicie Nas – juz nielicznych Polakow o bazie filozofii Nadprzyrodzonosci ale i Polskich Lemingow – ich eliminacja poprzez Multikulti, choroby…wygnanie, oraz totalne przejecie Ziemi Polskiej, budowa na niej UPA nazistow i rzucenie ich przeciwko Rosji…

 11. JO said

  ad.9. A kto stoi za UKRAMI ?

 12. JO said

  re.9 Kim jest Kwasniewski, Michnik, Cimoszewicz, Geremek, Muszynski, Kaczynski….etc, etc, etc…?

 13. kresowiak said

  ,Zabij Mnie i Moje Dzieci,Podpal Nasz Rodzinny Dom,Lecz Wolności Mej i Dumy ,Nie Pozwolę Szargać Psom,Polski Orzeł Dał Mi Siłę,Bym Nie Uległ w Bitwy Dzień,Zniszczę Twoje Czarne Sotnie,BANDEROWCÓW WYTNĘ W PIEŃ !!!

 14. Ex said

  @11 Niemcy, USA, ale to przecież tylko popychadła, kukły na lichwiarskich sznurkach.

  @13 Dobre. Nie znałem tego.

 15. marta15 said

  ad 14 co pan tu zapodaja jakies satanistyczne kawalki?

 16. marta15 said

  Nie bedzie zadnym szokiem.
  Wiekszosc publiki wyznaje zasade: „I don’t know and I don’t care”,
  czyli „nie wiem i nic mnie to nie obchodzi” ,czyli inaczej, ignorancja polaczona z obojetnoscia.

 17. Romank said

  Dokladnie panie Ex i pan Jacek,,,dlatego sa potrzbni Banderowcy!
  To niezawodni komandosi niemieckich interesow, a to sa interesy Banksterstwa Globalnego domow Rothschldow…ktorych przywrocono do Berlina i Frankfurtu…
  TYlko oni gwarantuja separatyzm antyslowianski zarowno wsciekle anty rosyjaki, jak i antypolski. Co jest idealnym rozwiazniem dla tych graczy.
  Ponadto odgrywaja role proxy,,,ktorego zawsze mozna zostawic na metode traconego wosku.
  Swiadczy o tym pelne ujawnienie calej struktury..i dokladna jej ewidencja…
  Co wiecej wlasnie slabe wyniki w osrodkach banderyzmu Lwowie , Rownym i Stanislawowie wprowadzily mnie w zdumienie,,,
  Wydawalo mi sie, ze teraz kiedy szaleja za rzadowe pieniadze- bandy zdobeda min ok 80% glosow,,,a tu??? mizeria,,,,zarowno slaba frekwencja szczegolnie w Stanislawowie..co mnie za bardzo nie dziwi , bo caly zachod stanislawowskiego to Lemki nie cierpiacy banderowow…
  To swiadczy, ze nie tacy heroje Prawosieki silni, jak sie wydaje i jak pozuja….i najwazniejsze, ze ludzie sie ich nie boja!!!! BO…. boja sie kogos bardziej niz Banderowcow.
  To swiadczy, ze likwidacja,bedzie bardzo szybka i bezbolesna…. co zapowiadalem od samego poczatku.
  I to sie dzieje mimo pelnego poparcia wiekszosciowego na tych terenach Ukrainskiego Kosciola Unickiego..czyli Rzymskiego, przy zachowaniu i metropolitow i zwyklych ksiezy powodujacych odruchy wymiotne,…

 18. Romank said

  Sprawa Polska we Lwowie:
  Lwow dzis ma ok 800 tys mieszkancow…z czego 120 tys to Rosjanie, ok 11 tys Zydow i 10 tys Polakow…tak sie ci ludzie deklaruja.
  Ale z wlasnych zrodel ze Lwowa wiem, ze ok 40tys Polakow zapisanych jest jako Ukraincy,,to samo ze Zydami…
  W nadchodzacych przemianach -ktore sa nieuniknione zmieni sie uklad wladzy we Lwowie…i Polacy beda mogli zajac doskonala pozycje wlasnie- jako partnerzy i Rosjan i Zydow we wspolnym froncie anty Banderowskim… Dlatego nalezaloby natychmiast wzmocnic istniejace polskie organizacje i pomoc dzialaczom na pewne ruchy na terenie samorzadu…
  Drugim takim miejscem jest Zytomierz,,gdzie Polacy moga oprzec sie i na Rosjanach i na Hohlach…tworzac antybanderowski alliance.

 19. Romank said

  Czy ktos z milosiernych katolikow podejmuje sie wytlumaczyc pewnemu biednemu uposledzonemu na edukacji:-)))..o jakiej to Unii slychac nie bylo i dlatego dobrze sie im zylo:-)))….. – pisal Taras Szewczenko???:-)))))

 20. Inkwizytor said

  Re 5

  Ten typek rezuński tak ma panie Griszka ale czego można wymagać od tępego chachła ?

 21. JO said

  ad.18. Panie Romku, jak Pana sie Czyta , jak Pan raji Zydow do Polakow I Rosjan przeciwko „wspolnemu frontowi” antyBanderowskiemu, to nie wiem czy plakac, czy smiac sie.

  Przeciez Pan jestes Zydowskim Agentem!!! I tu sie Pan odkryles do konca.

  Ludzie, Roman K wzywa do naszej Komitywy z Zydami!!!!!!

  Poki kazdy z Tych Zydow nie nawroci sie I jego 100 (setne!) pokolenie zmieszane z gojska krwia – NIE MA KOMITYWY Z ZYDAMI.

 22. Ex said

  @21 JO Romank mówi, że można zawrzeć taktyczny sojusz. Bo można.

 23. Marucha said

  Re 21, 22:
  Oczywiście, że Romanowi K chodzi o sojusz taktyczny, jak to trafnie zauważył Ex – a nie o jakąś wiarę w „nawracanie” żydów czy daleko idącą z nimi współpracę.

  Zaś nawiasem mówiąc nie chciałbym być podsądnym w trybunale, gdzie wyroki wydawał by p. JO – naprędce, bez zrozumienia okoliczności i pod wpływem emocji.
  Jaka jest różnica między nazwaniem Maruchy „ruskim agentem” a Romana K „żydowskim agentem”?

 24. Romank said

  Panowie odpuscie na Milosc Boska…dajcie spokoj….Mnie juz nic nie zaszkodzi tym pokretynom nic nie pomoze:-)))))
  Prosze bardzo ciekawe opracowanie..

  Click to access T.%20Szewczenko%20znany%20czy%20nie%20znany.pdf

  I oczywiscie od dawna powszechnie wiedziano co spowodowalo to nieszczecie z Ukraina i pisze tez to samo Szewczenko wspominajac najglupszego z Krolow Polski,,Zygmunta III i jego zdewocialych polidiotow doradcow:-))
  Czy cos sie zmienilo????:-)))))Widzicie te zastepy rozanielonych kretynow z krzyzem w rece i nahajem w drugiej:-))) sciagajacym portki, zaciagajacym majtki i chrzacych kazdego ssyna:-)))

 25. Romank said

  Panie Ex… w polityce nie ma innych sojuszy…albo taktyczne, albo strategiczne,,,
  W polityce sa tylko interesy…a wiele z tych interesow sa wspolne,,,dla Polakow jak i Rsjan jak i Zydow. Nie pierwszy zreszta raz,,to we Wilnie pluto na Polakow wlasnei zawierajace takie sojusze..wlasnie tacy sami idioci z Polski…:-)))

 26. Ex said

  @25 Romank Na Ukrainie Żydzi są poważnym graczem i jeśli w sojuszu z nimi można poprawić los Polaków poprzez np eliminację banderowskiej (zachodniej) V kolumny (co byłby dobre również dla samej Ukrainy) to trzeba to bezwzględnie zrobić, ale strategicznie nie mamy z Żydami wspólnych interesów. Przynajmniej ja nie widzę.

 27. wi42 said

  @5 Griszka
  „Czy użytkownik RomanK ma jakiś złośliwy nowotwór mózgu ?”
  Po co takie wstawki? Griszka przecież umie (jestem przekonany) wyrazić swoje odczucia w nieco inteligentniejszy sposób.

 28. Romank said

  Panie Wi42,,, no…. a po czym by pan rozpoznal klase goscia???” -: )))))

 29. Zerohero said

  komentarz nr. 3 pana Romana K faktycznie nie był najszczęsliwszy. Swoboda out, ale Poroszenko sławił UPA, Jaceniuk to zbrodniarz. Nie ma sensu dzielić banderowców na tych prawdziwych i tych farbowanych, szowinistów prawdziwych i „ukraińskich szowinistów” z Mossadu. Kurs ideologiczny Ukrainy nie zmienił się, polityka nie zmieniła się. Prawy Sektor nadal robi za bojówki od ulicznej „lustracji”. Nadal działają banderowskie bataliony ochotnicze dokonujące banderowskich zbrodni w Donbasie. Nadal nie będzie osądzenia banderowskich zbrodni.

  Chciałbym również zwrócić uwagę, że Żydzi na Ukrainie są generalnie probanderowscy. Przy czym banderyzm należy rozumieć jak komunizm, liberalizm albo innym -izm, który chwilowo służy interesom Narodu Wybranego. Oni ten -izm adaptują na swoje potrzeby, robią z niego narzędzie. i tyle.

  Za banderyzmem są też Żydzi poza Ukrainą. Stąd takie poparcie dla „ukrainy” na Zachodzie a nawet wśród piatej kolumny w samej Rosji.
  http://www.goodbye-iti.mpolska24.pl/6012/mossad-przewidzial-majdan

  Oczywiście część (mniejsza) Żydów sprzeciwiła się, bo Żydzi nie są monolitem. Radziłbym być też wstrzemięźliwym w kwestii rewelacji jak to teraz banderowcy Żydów prześladują. Jest to nic innego jak typowa żydowska hucpa. Banderowcy mordują Rosjan tysiącami, zakazują rosyjskiego, równają z ziemią rosyjskie domy. To jest fakt, a nie jakieś plotki, że gdzieś tam na ulicy ktoś popchnął Żyda. Ludzie, znajdźmy proporcje. Poza tym niektórzy wychodząc z założenia, że w oficjalnym dyskursie życie Żyda jest więcej warte niż życie goja próbuja w dobrej wierze wrabiać neobanderowców w antysemityzm na zasadzie: no, Arabów zabijać można, Rosjan można, ale jak nagłośnimy antysemityzm neobanderowców, to będą skończeni. takiego! O tym kto jest antysemitą decydują Żydzi. Wdizieliście Kalksteina (ksywa Kaczyński) i Wildsteina na Majdanie. Wiecie co Michnik pisze o Ukrainie. Tyle w ramach sojuszy z Żydami na Ukrainie.

  Poza tym oglądałem reportaż z Dniepropetrowska gdzie dzieci ze szkół żydowskich ostentacyjnie popierały banderowców i operację ATO.

 30. Griszka said

  @20
  Tak Panie Inkwizytorze. Nie ma sensu dyskutować z bałwanem, który jak widać jest obeznany z lekturą swoich ulubionych szowinistycznych ukropskich literatów. Ja po prostu szukałem źródła zoologicznej nienawiści do łacinników i jak widać trafiłem w dziesiątkę, skąd pochodziła inspiracja.

  @27
  To było wytłumaczenie grzeczne Panie Wi42. Mógłbym oczywiście zasugerować, że idiota Kafel jak zwykle bezmyślnie spisał swoje przemyślenia z polskich/ukropskich mendiów, tak samo jak kopiował artykuły z Wikipedii niczym leniwy gimnazjalista.
  https://marucha.wordpress.com/2014/10/27/ukraina-rosja-szantaz-gazowy-nie-przynosi-rezultatow/#comment-424605

  Ksiądz Isakowicz Zalewski wszystko wyłożył na tacy, więc nie rozumiem po co ja mam po raz drugi wszystko przekazywać i ponownie uzasadniać swoje stanowisko, bo jakiś pajac nieprzygotowany merytorycznie do dyskusji twierdzi inaczej i powtarza swoje mądrości za GazPolem.

 31. Griszka said

  Czy ktoś temu biednemu przyjacielowi chachłów Romanowi K. wytłumaczy, że Taras Szewczenko w swojej pożal się twórczości oskarża księży obrządku rzymskokatolickiego (w oryginale epitet ксьондзи oznacza kapłana łacinnika) o mordowanie Kozaków.
  Wydawałoby się, że nawet chachły powinny umieć czytać ze zrozumieniem, ale jak widać cienko stoją w tej materii.

  Podany przez Kafla link, po za krótką wzmianką o treści i okolicznościach powstania utworu, nie zawiera w ogóle interpretacji podanego przeze mnie wiersza, a szczególnie nie wyjaśnia jego antykatolickiego charakteru. Po prostu był to jeden z pierwszych rekordów, który pojawił się w Google na temat Szewczenki, a Kafelek postanowił rzucić coś na odczepnego – tak samo jak we wcześniej w dyskusji na temat kozactwa.

 32. Griszka said

  Proszę o wycięcie mojego zdublowanego posta, w którym odpowiadam na manipulowanie treścią antykatolickiego wiersza Szewczenki, jeśli się pojawi.

 33. Griszka said

  Czemu Pan, Panie Marucha, bierze w obronę Romana K., który pozwala sobie nie mniej wybredne epitety niż jego ukropski idol-paszkwilant, pod adresem księży katolickich. Rozanieleni kretyni z krzyżem w ręce – czyli jednak Romek dobrze zrozumiał treść podanego wiersza, także łacińskie zwroty, i podmioty, których dotyczył. Ci biedni Kozacy, o których pisze Szewczenko, to takie niewinne istoty. Tylko od czasu do czasu mordowali w okrutny sposób katolików, włącznie z dziećmi i kobietami, tak jak np. w Humaniu. Aż się wzruszyłem nad tą do bólu naiwną propagandą chachłacką.

 34. Griszka said

  http://www.dziennikzachodni.pl/artykul/211497,posel-pieta-pietnuje-ukrainski-serial-i-piwo,id,t.html?cookie=1

  Zobaczcie sobie jak ci biedni prawosławni kozacy zostali zaatakowani przez nienawistnych księży. Ups. To było wszystko na odwrót 🙂
  Jak widać ta banda po prostu od zawsze używała chrześcijaństwa jako przykrywki dla swoich zbrodniczych działań i im chrzest nigdy się dobrze nie przyjmował.
  Ciekawe, że jednak według tych krzywosławnych propagandzistów to Kościół katolicki musi się tłumaczyć ze zbrodni dokonywanych na katolikach przez tych popaprańców, ale nigdy prawosławni duchowni, którzy sami wcześniej chrzcili i kształcili tą czerń.
  Gdy mówię takim krzywosłwanym pajacom, że chachły są tak samo chrześcijańscy/katoliccy jak ISIL muzułmański, a ich głównym celem byli zawsze katolicy obrządku łacińskiego to zatykają uszy i dalej powtarzają swoje kłamstwa na temat Unii i Watykanu, Nieważne czy jestem na stronce rosyjskich czy ukraińskich oszołomów.. Dzięki tej propagandzie ludzie wierzą, że za powstanie OUN, UPA stoi papież. Nawet na tym forum słychać echa tych łgarstw, co już dawno przestało być śmieszne.
  W rosyjskiej telewizji mają puszczane dokumenty pokazujące, kto jest winny tych zbrodni i który świecki reżim był ich inspiratorem, ale i tak do tego dziadostwa nie docierają podstawowe fakty. Nie dziwię się, że car Putin oficjalnie się zarzekał, że nie chce mieć do czynienia z tymi zabetonowanymi radykałami 🙂 Niestety my tutaj musimy znosić takiego jednego fajfusa.

 35. Pan Józef said

  „krzywosłwanym pajacom”

  Uważaj Gryszka . kryształowy chłopaku, żeby ciebie kto nie nazwał krzywosławnym.

  Oczywiście, unia została wprowadzona na skutek działania prawosławnej strony.
  Od dawna przyznawali katolikom racje, tylko byli zbyt pyszni żeby się do tego przyznać,
  więc wymyślili grekokatolicyzm, coby wśliznąć się do Watykanu bocznymi drzwiami.
  Nieprawdą jest też że KRK rękami Jezuitów i polskiej & ruskiej (przekupionej) szlachty forsował ową unie,
  to kłamstwo wymyślone przez agentów carskich, bo Jezuici i sam KRK zajmował się jedynie opieką nad biednymi i sierotami.

 36. Griszka said

  @36
  Mianem krzywosławnych określam tych prawosławnych, którzy przekręcają fakty historyczne i dążą do wywoływania zadym z katolikami. Podobnie mówię o katolicznikach, więc ja traktuję wszystkich po równo..
  Nie interesują mnie pańskie żale, Panie Józefie, odnośnie bajek na temat forsowania Unii, ale faktem pozostaje, że kozacy, którzy bronili rzekomo prawosławia napadali na polskie miasta i w okrutny sposób mordowali nie tylko księży, ale też ludność cywilną.
  Jeśli według Pana takie okrucieństwo było uzasadnione rzekomo obroną chrześcijaństwa to ja niestety odmawiam z takimi jak Pan prowadzenia dalszej dyskusji. Śmieszmy fakt, że Pan bardzo szybko przechodzi do ataków na polskich księży, a jednocześnie broni carskich agentów, którzy byli wtedy wrodzy Polsce (sic!).
  Nigdy nie wmawiałem też, że Unię stworzyli prawosławni duchowni, bo tak jak by opowiadać, że 2 + 2 = 10. Z czym Pan w ogóle dyskutuję ?

  PS. Kozacy też ponoć zajmowali się opieką nad biednymi i sierotami. Ostatnio był taki jeden co wymyślał Jezuitom od najgorszych, ale nigdy nie odwoływał się do żadnych weryfikowalnych faktów.

 37. Pan Józef said

  ” Kozacy też ponoć zajmowali się opieką nad biednymi i sierotami.”

  ba, w Polsce to nawet dzieci w przedszkolu wiedzą,

  Aniołowie bez ziemskich pragnień
  Aniołowie bez ziemskich snów..

 38. Griszka said

  @38
  Tak, szczególnie sierotami z Humania. W ogóle dobrze, że ustaliliśmy, że tylko ten szczegół nie zgadzał się w moim wcześniejszym poście.

 39. Pan Józef said

  Ja Panu nie wciskam łzawych historii o braciach krzyżakach, krzyżowcach i inkwizytorach..o mordowaniu i grabieniu greckich schizmatyków… „nawracaniu” tubylców z amer.pd i pn( katolickie internaty w kanadzie)..itp itd
  Nawet jakby Pan szanowny stawał na uszach, to itak nie przelicytujesz tych dokonań, tymi swoimi kozakami.

 40. Griszka said

  @40
  Nie wciskasz tych łzawych historyjek wymyślanych głównie przez protestantów, bo od razu wyleciałbyś stąd jak inni tobie podobni. .
  W Gajówce było publikowanych dziesiątki artykułów odkłamujących tą antyklerykalną propagandę, więc nie mam zamiaru się powtarzać. Aż dziw bierze, że nie byłeś Pan taki wygadany w stosunku do gospodarza serwisu, który cały czas przelicytowuje ten wasz bełkot.
  Zdecydowanie wolę patriarchę Kiryła i jego dyplomację ikonową od dialogu ekumenicznego z różnymi krzywosławnymi apologetami Chmielnickiego, którzy chcą być bardziej rosyjscy od samego cara.

 41. Pan Józef said

  parafrazując: mnie śmieszy fakt , zę gdy ktoś inny zaczyna mówić o Prawosławiu, to zaraz przechodzicie do ataku , wyciągając z ciemnego wora strasznego kozaka,rezuna. Taki chwyt psychologiczny – zakryć, zamazać strachem

 42. Pan Józef said

  jasne, kryształ pierwszej czystości…to niemy, to oni
  a tak pozatym. lubie jak moje jest na wierchu

 43. Griszka said

  @42
  Ja oddzielam prawosławnych normalnych porządnych ludzi od rezuństwa, które próbuje się kryć raz za Cerkwią, a później dodatkowo za Kościołem katolickim. A także od oszołomstwa, które powtarza propagandę na temat Krk za wysoce wiarygodnymi źródłami protestanckimi, które nazywają samych prawosławnych bałwochwalcami. Zaznaczyłem to na początku.
  Nadal liczę na to, że Pan przestanie te bajki opowiadać i zacznie zachowywać się racjonalnie.

  Ja nie stosuję zasady odpowiedzialności zbiorowej, bo jakaś grupa kozaków zachowywała się jak bandyci. Carowie mieli jeszcze mniej litości dla tej bandy operującej na terenach Ukrainy Zachodniej od polskiego szlachcica. Niestety – tylko my jesteśmy winni za wymierzanie sprawiedliwości pospolitym bandytom i to w naszym kierunku kierują swoje żale ukropscy szowiniści.

 44. Griszka said

  Gdy protestanci musieli odkłamywać bełkot ludzi pokroju Dawkinsa, którzy atakowali ludzi religijnych szerokim frontem, co wiązało się z obroną chrześcijaństwa jako całości, okazało się nagle, że Inkwizycja wcale nie była instytucją zbrodniczą, wyprawy krzyżowe aktem ludobójstwa, a nawracanie obu Ameryk nie wiązało się z masakrami. Tak tylko napominam. Ja mam pełny zestaw środków obronnych i duże grono adwokatów Kościoła dzięki promocji agresywnego ruchu antyklerykalnego. Ja niczego się nie obawiam.

 45. Zbigniew said

  Niech pan wyhamuje, Panie Griszka.

 46. NICK said

  Paaan RomanK? „Sprytnie” zapodaje. Podkreślam: „sprytnie”.
  MIESZA!
  A jak miesza?
  W życiu tą ‚ideologią’ się nie zarażę!
  Nie będę się rozwadniać. Nie będę tłumaczyć. Mądrej głowie dość po słowie.
  Proponuję nie komentować tego Pana, łącznie z jego adwokatami.
  Dziś, w Polsce, straszny ukrop… .

 47. Pan Józef said

  „Ja oddzielam prawosławnych normalnych porządnych ludzi od rezuństwa, które próbuje się kryć raz za Cerkwią”

  Dlatego właśnie jednego duchownego greko-katolickiego zamordowanego przez carskich siepaczy, nazywacie – księdzem katolickim;
  a drugiego, być może kolegę z jednego seminarium, który to z kolei poświęcił siekiery rezunom, nazywacie – prawosławnym popem

  mimowolne skojarzenia:
  prawosławny – rezun, kacap, buc, morderca, złodziej , pijak…
  Rosjanin – vide prawosławny or żydo-bolszewik

  „Gdy protestanci musieli odkłamywać bełkot ludzi pokroju Dawkinsa, którzy atakowali ludzi religijnych szerokim frontem, co wiązało się z obroną chrześcijaństwa jako całości, okazało się nagle, że Inkwizycja wcale nie była instytucją zbrodniczą, wyprawy krzyżowe aktem ludobójstwa, a nawracanie obu Ameryk nie wiązało się z masakrami. Tak tylko napominam. Ja mam pełny zestaw środków obronnych i duże grono adwokatów Kościoła dzięki promocji agresywnego ruchu antyklerykalnego. Ja niczego się nie obawiam.”

 48. […] Za; https://marucha.wordpress.com/2014/10/31/ks-isakowicz-film-smarzowskiego-bedzie-szokiem/ […]

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: