Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Wojna domowa na Ukrainie 31.10.2014r- 55 dzień rozejmu.

Posted by Marucha w dniu 2014-10-31 (Piątek)

Zniszczony przez wojska pro-kijowskie szpital miejski w Nowoswietlowce.


Problem z dostawami rosyjskiego gazu ziemnego na Ukrainę został jak na razie czasowo rozwiązany.

W Brukseli przedstawiciele Rosji, Ukrainy i UE podpisali wczoraj dokumenty regulujące warunki dostaw gazu na Ukrainę poczynając od najbliższego miesiąca do kwietnia następnego roku.

Głównym warunkiem zawartego porozumienia było zobowiązanie się Ukrainy do spłacenia do końca tego roku 3,1 mld dolarów, które są częścią liczącego w sumie 5,3 mld dolarów długu oraz gwarancja zakupu dodatkowych ilości gazu pod warunkiem dokonania przedpłaty. Porozumiano się również w kwestii ceny za sprowadzany przez Ukrainę gaz, która ma wynosić 385 dolarów za 1000 metrów sześciennych.

No i teraz aby tylko wywiązywać się z płatności, a rosyjski gaz będzie płynął na Ukrainę szerokim strumieniem. Tylko jak długo ukraińskie władze zechcą wywiązywać się z warunków tego porozumienia i na jak długo starczy im środków finansowych na dokonywanie przedpłat? [Podejrzewamy, że nie mają najmniejszego zamiaru wywiązywania się z czegokolwiek – admin]

Pytanie jest o tyle zasadne, bo gospodarka ukraińska po zerwaniu współpracy gospodarczej z Rosją pada w oczach, czego przykładem jest chociażby sytuacja Lwowskiego Zakładu Autobusowego, którego produkcja została niemal wstrzymana do zera, ze względu na to, że głównym odbiorcą produkowanych tam autobusów była Rosja. Natomiast obiecana współpraca z kontrahentami z krajów Unii Europejskiej okazała się mirażem bez pokrycia, bo po prostu w Europie nie ma zapotrzebowania na ten produkt.

W świetle tego zasadne jest postawione wcześniej pytanie; skąd Ukraina będzie miała środki na opłacenie importowanego przez siebie gazu?

No ale ten problem zostawmy przyszłości i zajmijmy się teraźniejszością, czyli wojną domową na Ukrainie, która – mimo nadal obowiązującego zawieszenia broni – powoli po kilkudniowej stagnacji mającej miejsce podczas ukraińskich wyborów parlamentarnych, zaczyna wracać do stanu przed wyborami.

Tym razem ukraińska artyleria nie prowadziła ostrzału Doniecka, gdzie poza odgłosami strzałów karabinowych i odległych wybuchów pocisków artyleryjskich dochodzących z północnych przedmieść miasta, nic więcej się złego nie działo.

W miejscowości Wolnowacha spadł na teren przedszkola pocisk wystrzelony z ukraińskiej haubicy, ale nie spowodował żadnych ofiar.

Ukraińska artyleria ostrzelała cele cywilne w miejscowości Fasczewka wywołując nim pożar zabudowań prywatnych:

Ostrzeliwane byłym również rakietami „Grad” cele cywilne w Dokuczajewsku, gdzie zostało zniszczone trzy budynki prywatne. Na szczęście obyło się bez ofiar wśród ludności cywilnej:

Nadal trwały walki w rejonie donieckiego lotniska, na które usiłowały przeniknąć ukraińscy żołnierze. Manewr ten został skutecznie odparty przez połączone bataliony Motoroli i Giwiego. Do walki na lotnisku włączył się na krótką chwilę kilku oddanych przez siebie serii z ciężkiego karabinu maszynowego, popularny rosyjski aktor Michał Poroczenkow, który przybył do Donbasu z prywatną wizytą (…)  [A więc jednak Putin wysyła swoje dywizje do Noworosji!!! – admin]

[Więcej zdjęć i filmów z „zawieszenia broni” – w oryginalnym artykule. Polecam! – admin]

https://adnovumteam.wordpress.com

Komentarzy 10 do “Wojna domowa na Ukrainie 31.10.2014r- 55 dzień rozejmu.”

 1. Zerohero said

  Pół roku temu zaczęła obowiązywać wersja, że „separatyści” sami sobie rozwalają domy, szpitale, szkoły i zakłady pracy. Widać nie ma takiego idiotyzmu, którego nie przyjmie mózg zidiociałego leminga.

 2. aa said

  ostatnio na N24 niezwykle ciezko wejsc-pewnie blokuja- Tak wiec moze dobrze tez u Pana to przemycac??? dzieki

 3. Romank said

  QWielkie dzieki dla AdNovum…to doskonaly serwis!Doskonala robota!

 4. Plausi said

  Obraz walki o pokój

  A przed nami rozciąga się obraz walki o pokój, mniej więcej tak samo wygląda tam, gdzie demokracja walczy o pokój. Na niezwykłości semantyki demokracji a i walki o semantykę zwracaliśmy uwagę już wielokrotnie.

 5. revers said

  w miedzy czasie podpisano w Brukseli nowa umowe gazowa na dostawy gazu dla Ukriany w cenie i tak nizszej jak do PL. Jednak krwawy handle biznes ponad prawem, jak bylo i tak jest po dzien zaduszny.

  a tyn czasem trupow z masowych mogil przybywa lub nowae sa odkrywane

  http://odivizion.ru/pod-krasnoarmeyskom-obnaruzhenyi-tela-286-zhenshhin/

  [Widocznie Rosjanie uważają, iż inwestowanie w dobrosąsiedzkie stosunki z Ukrainą ma lepsze widoki na powodzenie, niż Polską.
  Admin]

 6. kuba1902 said

  Reblogged this on Złoty Wiek Gai – Golden Age of Gaia.

 7. kuba1902 said

  Reblogged this on Złoty Wiek Gai – Golden Age of Gaia.

 8. Romank said

  Kozaki gadaja z Hohlamy.
  http://www.veteransnewsnow.com/2014/10/30/511104ukrainians-and-novorussians-sit-down-and-talk/

 9. Romank said

  To bardzo ciekawy wyklad Ksiedza z Kijowa…”
  http://janusz.neon24.pl/post/114475,ks-dr-w-peski-o-polakach-na-ukrainie
  Ciekawe dla mnie jest potwierdzenie przez ksiadza faktu ukrytego duzego sektora tzw zukrainizowanych Polakow. Ksiadz podaje liczbe 2 mln…wg moich szacunkow liczba ta siega 12 mln. Tzw mniejszoc swiadoma i gotowa do zmiany tozsamosci,,,swiadomej zmiany.
  Absolutnie potwierdzaja to wyniki ostatnich wyborow..zwlaszcza liczba bojkotujacych,,,

 10. […]  2014-10-31 (piątek) at 13:17:04 […]

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: