Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Yagiel o Wolne tematy (10 – …
  Yagiel o Wolne tematy (10 – …
  Krzysztof55 o Prof. Mearsheimer: „To Zachód…
  Listwa o Wolne tematy (10 – …
  Listwa o Wolne tematy (10 – …
  Bezpartyjna o Dlaczego kobiety w średnim wie…
  lewarek.pl o Stalingrad
  Bezpartyjna o Wolne tematy (10 – …
  Listwa o Upadek cywilizacyjny Polski
  Yagiel o Wolne tematy (10 – …
  lewarek.pl o Szymowski prześwietla premiera
  Enya o Dlaczego kobiety w średnim wie…
  Enya o Dlaczego kobiety w średnim wie…
  Enya o Dlaczego kobiety w średnim wie…
  Peryskop o Wolne tematy (10 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Wyniki badań DNA wskazują ciągłość genetyczną mieszkańców Polski od czasów starożytnego Rzymu

Posted by Marucha w dniu 2014-11-02 (Niedziela)

Analizy DNA mitochondrialnego 43 osób żyjących na ziemiach polskich w okresie wpływów rzymskich i we wczesnym średniowieczu wskazują na ciągłość genetyczną w przypadku niektórych linii.

„Nasze dane pokazują, że współcześni Zachodni Słowianie, wśród analizowanych Europejczyków, mają profil mtDNA, który jest najbardziej podobny do występującego u dawnych mieszkańców Europy Środkowej. Ta obserwacja wydaje się być w zgodzie z hipotezą autochtoniczną” – piszą autorzy badań.

Najnowsze badania genetyczne poświęcone kwestii pochodzenia współczesnej ludności Polski są dziełem naukowców z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu: dr Anny Juras, prof. Janusza Piontka, dr. Jakuba Z. Kosickiego i dr Mirosławy Dabert. Wspomagali ich badacze z Danii, Szwecji i Estonii.

Naukowcy pobrali próbki z zębów 38 osób żyjących w okresie wpływów rzymskich (200 r. p.n.e. – 500 r. n.e.). Pochodziły one ze szczątków znalezionych na dwóch stanowiskach identyfikowanych z kulturą wielbarską (Kowalewko i Rogowo) i na dwóch identyfikowanych z kulturą przeworską (Karczyn, Gąski). Znaczna część archeologów wiąże te kultury z germańskimi ludami Gotów i Wandalów. Próbki średniowieczne z lat 1000-1400 pochodziły z Cedyni i Ostrowa Lednickiego.

Genetykom udało się pozyskać DNA mitochondrialne (przekazywane przez matkę) od 23 osób z okresu wpływów rzymskich i 20 średniowiecznych mieszkańców naszych ziem. Uzyskane dane porównywali z genami czterech tysięcy przedstawicieli 18 narodów ze środkowej, wschodniej i północnej Europy, a także z kilkudziesięcioma mtDNA pochodzącymi od dawnych mieszkańców ziem Danii i Niemiec.

Porównania ujawniły, że DNA mitochondrialne ludzi żyjących na naszych ziemiach w okresie wpływów rzymskich ma najwięcej wspólnych informatywnych haplotypów z materiałem pochodzącym od współczesnych Polaków. Szczególnie istotna zdaniem badaczy jest widoczna w wynikach kontynuacja linii H5a1. Miały ją trzy osoby z okresu wpływów rzymskich, jeden średniowieczny mieszkaniec Ostrowa Lednickiego i występuje ona również wśród współczesnych Polaków.

Ciągłość genetyczną badacze odnotowali też w przypadku jednej osoby z okresu wpływów rzymskich, która miała haplogrupę N1a1a2. Nie powtórzyła się ona co prawda u innych dawnych mieszkańców naszych ziem, ale naukowcy natrafili na nią u jednego ze współczesnych Polaków.

„Nasze dane pokazują, że współcześni Zachodni Słowianie, wśród analizowanych Europejczyków, mają profil mtDNA, który jest najbardziej podobny do występującego u dawnych mieszkańców Europy Środkowej. Ta obserwacja wydaje się być w zgodzie z hipotezą autochtoniczną” – piszą autorzy badań. Hipoteza ta zakłada pochodzenie Słowian z terenów Polski w odróżnieniu od hipotezy allochtonistycznej, wedle której przybyli oni na nasze ziemie w połowie I tysiąclecia n.e. po odejściu części dotychczasowej ludności na zachód.

Badania wykazały jednak pewne różnice między obiema dawnymi populacjami z naszych ziem. Ludność okresu wpływów rzymskich ma najwięcej wspólnych haplotypów ze współczesnymi Polakami, Czechami, Słowakami, a także Litwinami i Łotyszami. Ludność średniowieczna ma natomiast zdecydowanie najwięcej wspólnych haplotypów ze współczesnymi Polakami, Białorusinami i Bułgarami.

Badacze podkreślają, że są to wyniki oparte na danych pochodzących tylko z mtDNA i to ze stosunkowo niewielkiej próbki. Jak piszą, konieczne są dalsze badania, w tym obejmujące DNA jądrowe oraz inne populacje, aby lepiej poznać powiązania między dawnymi i współczesnymi społecznościami, w tym kwestie wspólnego pochodzenia i zakresu potencjalnych domieszek.

Wyniki badań ukazały się w PLoS ONE.

Wojciech Pastuszka, Archeowiesci.pl

Juras A, Dabert M, Kushniarevich A, Malmström H, Raghavan M, et al. (2014) Ancient DNA Reveals Matrilineal Continuity in Present-Day Poland over the Last Two Millennia. PLoS ONE 9(10): e110839. doi:10.1371/journal.pone.0110839

http://historia.wp.pl

Komentarzy 27 do “Wyniki badań DNA wskazują ciągłość genetyczną mieszkańców Polski od czasów starożytnego Rzymu”

 1. Zapamiętajmy te nazwiska:

  dr Anna Juras, prof. Janusz Piontek, dr. Jakub Z. Kosicki, dr Mirosława Dabert. – naukowcy z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

 2. Xerxes said

  Kronikarz Kadłubek sie nie naćpał ani nie był pijany, kiedy pisał o obecności Aleksandra Wielkiego w Polsce.Tutaj macie opis autorstwa Wandaluzji:

  http://www.wandaluzja.com/?p=p_302&sName=19.-olimpiada-i-diana

  Gargamell to zamek na Srebnej Górze, u jego podstaw powstał prawdopodobnie Fort 38. Są tam jakieś dziwne zamurowane korytarze, jakich nie ma w żadnym innym forcie.Gar to Har czyli góra, gamell to widocznie srebro. Juliusz ma swój styl wypowiedzi wynikający z jego wieku ale wszystko co pisze opiera na źródłach. I to nie tylko polskich w przeciwieństwie do Szydłowskiego, on zna greckie i chińskie pisma z dawnych czasów.

 3. Wosiu said

  Underhill z zespołem wykazali w 2010 roku, że Polacy są autochtonami od przynajmniej 10.000 lat.

 4. Piotr said

  https://www.youtube.com/user/rationalatheist100/videos
  Tu gościu mówi o historii polski na podstawie kronik różnych nacji, daje do myślenia i nasuwa się pytanie – dlaczego o tym nie uczą w szkołach.

 5. Jan said

  No i co z tego wynika? Z czym to się je?

  Dla Pana najwidoczniej nic z tego nie wynika.
  Admin

 6. JO said

  ad.2. Winika z tego Fakt, ze jestesmy Panami odwiecznymi Naszej Ziemi oraz, ze zadnego Moltikulti nie bylo do tej pory, nikt nas nie mieszal jak Grekow a Narod Nasz Ma nieprzerwana ciaglasc odwieczna, czego nie moga o sobie powiedziec inne Nacje.

  Jestesmy Skarbem, ktory uwaza siebie za NIC dzieki Unych Propagandzie…

 7. Filo said

  5
  Jo
  Ja nie jestem specem od genetyki.
  Jestem bardzo dumnym SLowianinem choc bardzo pomieszanym ale bardzo slowiansko.
  Jednoczesnie uwazam, ze napewno sa lepsze dowody niz znalezione w np. grobach i kurhanach, bo moga byc probkami wojow z roznych czesci owczesnego swiata.
  Rzymianie podbili Anglie az po Szkocje. Rycerze i woje wedrowali po calym antycznym swiecie.
  Czy to znaczy, ze te ziemie byly rdzennie rzymskie?.
  W Sredniowieczu, a i przedtem, wedrowali rozni woje i marudery za wojskiem roznych nacji.
  Ja sie na tym nie znam.
  Ja zadaje pytanie.
  Bo jak bylem w Ilmenau i Drezdnie – to nie mialem takich pytan bo za czasow DDR Niemcy nie mieli problemow z przyznaniem sie do Serbow Luzyckich jako Slowian. Ogladalem tam i muzea i trofea i szczatek pamiatki, ktore DDR skrzetnie przechowywal. I bylem nawet na festiwalu Luzyczan w Dreznie. I ogladalem cebulowe swieto, Nie wiem jak wyglada teraz bo tam dawno nie bylem.
  Podobno Bawaria pochodzi od Awarow. A Awarowie – to kto?
  Czy plemiona doryckie ktore napadaly na Balkany to byli Slowianie? A jesli tak, to skad o tym wiemy. Przeciez te tereny, podobnie jak Rus i Chazarie ‚zdmuchnal wiatr historii na lat 200!

 8. JO said

  ad.6. Drogi Panie,

  Najbardziej Dumny jestem z Nas Sowian, ze kontynuujac Slowianska Kulture siegnelismy po DOSKONALOSC, budujac Panstwo I w nim jeden Narod na baize nadprzyrodzonosci, gdzie w hierarchii najbardziej liczylo sie Nadprzyrodzone Zycie, ktore mylo Certyfikatem Polskosci-Slowianskosci….

 9. Jacek said

  Wglada na to, ze wspolnym mianownikiem autochtonicznej ludnosci srodkowo-europejskiej sa Polacy. Nic dziwnego, ze jestemy tak znienawidzeni przez plemie zmijowe, ktore zawsze zylo z niszczenia ludnosci autochtonicznej.

 10. NICK said

  Nanocząsteczka dziegciu.
  Tylko do artykułu. To, że wp.pl go zapodała? Może wp.pl się zmienia. Może.
  Próbka do badań? Mikroskopijna.
  mDNA? Słabo. Jądrokomórkowe DNA – lepiej.
  Poza artykulem? Cieszą mnie jako Polaka – Słowianina wszelkie inne dane na temat mojej kilkutysięcznej TRADYCJI, DUMĄ napawają – autentycznie. Zwłaszcza, jak, powolutku, tacy np. Germanie? To neptki.
  To powinno przekuwać się na zmianę mentalności [czy jakby tego nie nazwać] współczesnych Braci Słowian. Propagować!!!
  Miło jest gdy wśród znajomych zapodaję różne krótkie pytania z cyklu „a czy wiecie”, np. że, prawdopodobnie, Nasze Polskie Państwo należy datować na rok 1625 przed Narodzinami Chrystusa? Zwykle opada kopara i oczy się wytrzeszczają; czasem ktoś puknie się w „rozumek”. Bywają zdania typu: to Watykan i Niemcy Nas stworzyli, poprzez chrzest. W ogóle częsty jest śmiech, poprzez łzy. Wyjaśniam jak potrafię, dopowiadam, propaguję. Nawet jedna owieczka jest warta zachodu.
  Uczę się w parafii Gajowego.
  Proszę o dalsze nauki.

 11. MatkaPolka said

  Wielkie dzięki Gajowemu , że podjął i kontynuuje temat Zachodniej Słowiańszczyzny – odkłamuje bogatą historię Polski.

  Ten cykl artykułów o zachodniej słowiańszczyźnie to nie tylko przypomnienie prostowanie historii i to przeciwdziałanie niemieckiej propagandzie i roszczeniom niemieckim – Prusy – zaborcy i agresorzy – przez wieki fałszowali Historię, palili dokumenty…całkiem ostatnio agenturalny „rzont polski” oddał archiwa ofiar zbrodniczej , nazistowskiej III Rzeszy niemieckiej – a wszystko po to, aby mieć tytuł i podstawy do podboju grabieży i roszczeń.

  Jak widać z bogatego materiału zamieszczonego w Gajowce – nie tylko ślady archeologiczne, językowe, historyczne, ale także naukowe – grupy Haplograficzne mtDNA (żenski) i Y-DNA (meskie) i potwierdzają zasięg zachodniej słowiańszczyzny

  Poboczny temat – materiał o pochodzeniu genetycznym i tożsamości Niemców jest niezmiernie interesujący
  – OKAZUJE SIĘ , ŻE I NIEMCY I ŻYDZI TO DWA WYMYŚLONE NARODY

  Niemcy sa agresorami – i ciągle maja roszczenia.
  TO POLSKA POWINNA MIEĆ ROSZCZENIA – finansowe i terytorialne od agresorów
  DEUTSCHE BEZAHLEN – Niemcy płacić i oddawać zagrabione

  Już VIII w. przed n. Chrystusa Słowianie-Wallowie (Weleci) i Weneci kolejno opanowywali Wyspy Brytyjskie. Ślady swej bytności pozostawili w postaci nazw: Cornwalia, Walia. Dzisiaj spotykamy tam wiele nazw osiedli ze słowiańską podstawą
  wal, went, biel np.:

  Wasali – Wallów wspólnota
  Wales – Wallowie
  Welshpool – kałuża Weletów
  Wallington – wallijski ród
  Walligsborough – Wallów miasteczko
  Welland – ziemia Weletów
  Wentor (w. White) – nie Wenetów
  Belfast – bagienna twierdza
  Bellingham – dom na bagnach
  Belford – bagienny bród
  Broadford – szeroki bród (ang.)

  O Belgach (Weletach) pisze Cezar w Ks. V. 12.v
  „Wewnętrzną część Brytanii zamieszkują ludy, które w oparciu o przekazaną u nich tradycję twierdzą, że są tubylcami na wyspie, a w części nadmorskiej te ludy, które dla grabieży i prowadzenia wojny przybyły z Belgii (…), a po wszczęciu wojny tu pozostały i w dodatku poczęły uprawiać rolę”.

  Stworzyli potężne imperium rozpostarte od Zatoki Biskajskiej, po Berezynę (Mapa II). Pomimo upływu ponad dwóch tysięcy lat wiele nazw na obszarze Francji zachowało słowiańskie brzmienie i znaczenie np.:

  Brenne – bagna między rzekami: Indre i Creuse
  Sambre – Sambr (zambr), żubr dopływ Mozy
  Brest – Brześć. Twierdza w Bretanii
  Orlean – Orlin
  Vend, vendresse, Vetoux, Vendome, Vendeuwre, Bellac, Belledonne, Bellegarde (dwa razy) bagienny gród, Belleme, Belley, Belvere, Vandea, Rennes, Lucotecia (luc-łęg, ł. tego – bronić), obronna wyspa. Breda – bród (hol.) Lacus Venetus – (Jezioro Weneckie).

  Na krańcach swego państwa Weneci zakładali silne twierdze np. Brest na wybrzeżu Oceanu Atlantyckiego w Bretanii, Brescia w północnych Włoszech, czy Brześć nad Bugiem

  W dzisiejszych Niemczech pozostały po nich liczne nazwy miejscowości, gór, rzek rozrzuconych między Renem, i Łabą jak np.: Gorinchem – Gorzyń, Wuppertal (wupper – wyprzała, tal. germ. – dolina), Koblencja (słow. Kob. – łęg, styk łęgów, Mozeli i Renu), Zwolle (zwoleń), Bielefeld (słow. – topielisko, feld – germ. Pole), Osnabruck (osna słow. Ość, bruck – germ. most, Most na rzece Ośnie), Groningen (groń – słow. Grań, krawędź), Bremen (słow. Bremno od brzemię – ciężar, mno – wymiana, miejsce wymiany ładunków – port). Hamburg (serb. chum – wzgórze, burg germ. gród, grodowe Wzgórze). Solingen – słow. su – przy, ling – łęgi, Przy łęgach. Gronau – słow. groń – graniczny, au – germ. strumień. Lingen – Łęgi. Wipperfurt, wipper – słow. wyprzały, furt – germ. bród, Camen – kamień. Koesfeld, koes – słow. kos, feld – germ. pole, pole Kosa (ptaka – nazwisko). Kempen – kępy. Bieshaim, bies – słow. diabeł, heim – germ. siedlisko. Wipper – Wyprza – rzeka – od oparzelisk. Lippe – lipień – słow. ryba. Ost i West – falen – wschodni i zachodni Walowie – „Weleci”. Rothaar, rot – germ. czerwony, haar – słow. hary – góry. Hornisgrinde – górna grzęda (hora – góra, grinde – grzęda, grzbiet. Sarnensee (Szwajc.) sarnie jezioro i osiedle. Triberg – trzy góry. Bieler See – bielne jezioro. Stromberg, strom – stroma, berg – germ. góra. Straelen – os. Strzały nad rzeką Maas, 1. Dopł. Renu. Itd.

  https://marucha.files.wordpress.com/2014/10/mapa-03.jpg?w=500&h=393

  ht..tp:/../w..w..w.wandaluzja.c..o..m/?p=p_100&sName=28.-lechiada
  Europa za Grzegorza Wielkiego – LECHIADA

 12. NICK said

  (11) MatkaPolka. Szybka reakcja. Dziękuję. Nie nadążam.:).

 13. Zerohero said

  @5,Jan

  Co z tego wynika? Ano, że germańska i żydowska propaganda dostały kopa.

 14. NICK said

  Ad.(3) P. Wosiu. Przepraszam bo „przewinął mi się” Pan.
  Czemu tylko jedno zdanie. Toż jest Pan jednym z prekursorów zagadnienia!
  Zanim „się urodziłem”, znaczy ledwie zacząłem pojmować. Niechże Pan więcej pisze!
  Basta.

 15. ad 11.
  Dokladnie tak MatkoPolko, gratuluje tej pracy. Bylismy zawsze i wszedzie na swiecie obecni, to zadziwiajace jak dokladnie pozbawiono nas wiedzy o wlasnym korzeniu.
  Pragne tylko jeszcze dorzucic takie dwa przyklady z nazewnictwa:
  1. nazwa hiszpanskiej Andaluzji pochodzi od Wanda Ludzie. To czesc Wandali, ktora nie przeszla Gibraltaru i zostala na kontynencie, by otoczyc pierscieniem zbuntowany Rzym. Pominiecie gloski ‚W’ zdarza sie czesto w lingwistyce, i tak, np. skandynawskie Ksiegi Wedy, ktore notabene sa naszymi Ksiegami Wiedzy danymi nam przez Dadzboga, sa na Islandii przechowywane pod nazwa Edy. Tak uslyszeli, tak zapamietali i przepisali w swojej gwarze. Ciekawe gdzie sa nasze oryginalne kopie tych 9-eciu tomow Para Wedy, czyli Wiedzy Niebianskiej. Zostalo nam z nich dzis juz tylko slowo PRAWDA…
  2. przyklad to nazwa Grecja, ktora powstala przez zlozenie slow ‚Ku Recji’, a Recja to slynna swego czasu dzielnica w Alpach, ktorej stolica jest Lech, z ktorej Lachy, jak zwani byli tutaj nasi Przodkowie Pol Leluja, czyli Mlodzi Niebianie, czyli Paljaki, rzadzili cala Zachodnia Europa, az do momentu rozpadu Rzymu.
  Taka sama zasada nazewnictwa kierowano sie przy nazwie Krakow, ktora tez pochodzi od „Ku Rakusku”, jak do dzis Czesi zwa te czesc Recji, ktora jest dzisiejsza Austria. Tak samo jak Austracki Gratz, czyli ‚Ku Raecji’ i wiele innych z tego czasu.
  Notabene to dlatego Austria ma barwy narodowe identyczne z naszymi. Cala planeta nalezy do nas, a cala ludzka cywilizacja jest naszym dzielem dokonanym pod egida Paljakow, wspolpracujacych z nami w ostatnim okresie historycznym juz tylko z cienia… tak jak i dzis.

 16. Przecław said

  dot.11 Matka Polka

  „Brenne – bagna między rzekami: Indre i Creuse” Brak wyjaśnienia, dlaczego te bagna to nazwa słowiańska. Czy „brenne” to bagna po słowiańsku?. „Brenne” może pochodzić od „brona, bronowane” tak jak z pewnością jest w przypadku Brenna-Brandenburg.

  Rozumiem Pani dobre intencje, ale przydało by się udokumentować skąd pochodzi ta mapka i nazwa „Lechnia Empire. Dlaczego „Lechina”, a nie „Lechina”, a także inne podane powyżej nazwy, Samo podobieństwo tych nazw czasem jest wystarczające, czasem jednak wymaga uzasadnienia.

 17. Ad. 5

  „No i co z tego wynika? Z czym to się je?”

  To się je ze smakiem! Jeśli panu to nie smakuje, to znaczy, że pan Polakiem nie jesteś. Może się panu wydawać, że jest inaczej – ale to złudzenie. 🙂

 18. Mordka Rosenzweig said

  Ja pan Mordka pszeczytal:

  Analizy DNA mitochondrialnego 43 osób żyjących na ziemiach polskich w okresie wpływów rzymskich i we wczesnym średniowieczu wskazują na ciągłość genetyczną w przypadku niektórych linii.

  Ja pan Mordka muwi do wszystkie czlowieki, sze te 43 czlowieki zyjace dawno temu, to byly pszyszle szpiegi i agenty od pan Putin.

 19. Farel said

  Dlaczego w Indiach mówią na białych „Gora”. Bo nasi przodkowie zeszli do nich z gór niosąc im Wiedzę- Wedy. Biedni Niemcy, słowa „gora” nijak nie da sie z niemieckiego wyprowadzić.

 20. dr TS said

  dla zainteresowanych badaniami Y-DNA polecam stronę internetową:

  http://www.tropie.tarnow.opoka.org.pl/polacy.htm

  Wiele się potwierdza z tych naukowych teorii pochodzenia Słowian.

 21. NICK said

  P. Dr TS (20).
  Zacząłem czytać. Przyznaję, pobieżnie, hasłowo. Muszę się dogłębnie zastanowić. Nieprędko odpowiem.

 22. Pejstuj said

  Artykuł niepełny bo nie mówi nic o męskim Y DNA które jest dokładniejsze jeśli jest rozpatrywane jednocześnie z mitochondrialnym. Y DNA R1a1a to haplogrupa słowiańska dużo starsza od celto-germańskiej R1b1. Najstarsza haplogrupa w Europie to ‚I’, najwięcej jej jest u Duńczyków, to typowo nordycka haplogrupa, nie oznacza germańskości. U Norwegów, Islandczyków i Duńczyków jest ok. 30% słowiańskiego R1a1a, u Szwedów ok. 25 %. Bo wikingowie to również Słowianie. Wikingowie to profesja a nie naród. W najnowszych badaniach nad ludami zaczyna przeważać pogląd że Wandalowie mogli być Słowianami, Goci prawie na pewno Celtami. Hunowie to lud mongolski ale tzw. biali Hunowie którzy z Hunami właściwymi najechali Rzym prawdopodobnie byli Słowianami. Również Scytowie i Sarmaci mogli być prasłowianami tylko tak byli nazywani wtedy przez Greków, Herodota. Scytowie i Sarmaci mają słowiańskie R1a1a, to chyba o czymś świadczy. Bramini w Indiach, najwyższa kasta, również mają R1a1a i w ich świętych księgach hinduizmu, Wedach jest opisane że pochodzą od białych Ariów, a tak oni określają Słowian. Tak więc jesteśmy, my Słowianie u siebie. Nie zmienią tego żadne niemieckie czy chazarskie teorie. A trzeba wiedzieć że żydzi zmieniają nam historię i głoszą że byli tu przed Słowianami, że Mieszko I był żydem itp. pierdoły, po to żeby nam zabrać kraj, nazywany Polin, a z Polaków zrobić niewolników. Co już się dzieje i w dużym stopniu udaje.

 23. JO said

  ad.22. Tak, NIC juz nie zmieni Faktu , ze jestesmy u Siebie. To juz jest Jasne, nieodwracalne.

  Jednak, skoro nie moga Uni zmienic tego Faktu, to Uni ZMIENIAJA NAS poprez Multikulti Eliminuja Genealogie Slowianska CALKOWICIE! A wiekszosc na to NIC….a nawet jak na Lato….

 24. MatkaPolka said

  Poboczny temat – materiał o pochodzeniu genetycznym i tożsamości Niemców jest niezmiernie interesujący
  – OKAZUJE SIĘ , ŻE I NIEMCY I ŻYDZI TO DWA WYMYŚLONE NARODY

  Ale nie tylko – nawet współczesne formalnie Niemcy jako państwo NIE istnieją

  Konsekwencje braku Traktatu Pokojowego po II Wojnie Światowej dla Niemiec oraz całej Europy

  http://dakowski.pl//index.php?option=com_content&task=view&id=12538&Itemid=47

  Formalnie RFN istnieje na podstawie rejestracji w Izbie Handlowej we Frankfurcie nad Menem jako BRD GmbH czyli Bundesrepublik Deutschland GmbH (!?) czyli Sp. z o.o.

  Adam FERCH

  W Niemczech powstał ruch obywatelski „Bürger Bewegung“ , który ma na celu uregulowanie statusu prawnego Państwa Niemieckiego. Chodzi o to, że po II Wojnie Światowej nie został zawarty traktat pokojowy pomiędzy państwami koalicji antyniemieckiej i III Rzeszą.

  Traktat ten winien m.inn. zakończyć istnienie III Rzeszy.

  Po kapitulacji niemieckiego Wehrmachtu 8-go maja 1945, nie nastąpiła kapitulacja III. Rzeszy. Nie ma traktatu pokojowego zamiast którego weszły w życie konwencje regulujące prawa państw okupacyjnych : ZSRR, USA, Wielkiej Brytanji i Francji. Do dnia dzisiejszego między tymi stronami panuje zawieszenie broni.

  (Trochę z autorem się nie zgadzam – Umowa Poczdamska i Uchwala 46 Sojuszniczej Rady Kontroli nad Niemcami – mówiły o BEZWARUNKOWEJ KAPITULACJI Niemiec i o Likwidacji Państwa Pruskiego – komentarz MP
  – patrz AGRESJA NIEMIEC PRZECIWKO POLSCE W XX I XXI WIEKU
  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/agresja-niemiec-przeciwko-polsce-w-xx-xxi-wieku-2013-10 ))

  Traktatu pokojowego nie chcieli alianci. Tylko Sowieci mieli przygotowany traktat pokojowa z III Rzeszą lecz nie mogli go podpisać bez pozostałych aliantów . Obecnie III Rzesza jest nadal formalnie w stanie wojny (zawieszenia broni) z 46 państwami.

  Natomiast Japonia podpisała 8.9.1951r. traktaty pokojowe z 47 państwami.

  Formalnie RFN istnieje na podstawie rejestracji w Izbie Handlowej we Frankfurcie nad Menem jako BRD GmbH czyli Bundesrepublik Deutschland GmbH (!?) czyli Sp. z o.o.

  RFN nie powstała nigdy jako państwo lecz jako twór samorządowy. RFN nie mogła zaistnieć, jako państwo ponieważ III Rzesza Niemiecka nigdy formalnie nie przestała istnieć.

  Obecne Niemcy nie mają konstytucji lecz jedynie ustawę zasadnicza, która jest regulacją prawną na obszarze militarnie okupowanym przez aliantów. Ustawa ta powinna być zastąpiona konstytucją, która miała powstać dopiero po zjednoczeniu i uzyskaniu pełnej suwerenności Niemiec. Obecne Niemcy bez konstytucji nie są suwerennym państwem. Zamiast konstytucji obecne Państwo Niemieckie ma jedynie „Grundgesetz (GG)“ czyli ustawę zasadniczą. Artykuł 139 tejże GG dotyczy przepisów denazyfikacji natomiast nie znosi ustawodawstwa III Rzeszy. W efekcie obecni obywatele Niemiec są nadal formalnie obywatelami III Rzeszy !

  Jaka jest konkluzja? Niemcy nie są suwerenne, są uważane za swojego rodzaju „marionetkę USA“, nie mogą przeprowadzać ogólnokrajowego referendum w sprawach politycznych, a urzędy i nawet policja w Niemczech są formalnie sprywatyzowane, etc.

  Nie zastały wprowadzone nowe przepisy o przynależności państwowej, a nadal działa prawo wprowadzone przez Hitlera w 1934 roku kiedy to zlikwidowano konstytucję (Verfassung) z 1919 roku – Republiki Weimarskiej i wprowadzono nazistowskie ustawodawstwo, którego nie zlikwidowano po II wojnie.

  Kwestia obywatelstwa – przynależność państwowa pozostała określona jako „Deutsch” – tak jak w III. Rzeszy. W 2010 roku ustawa o obywatelstwie została usunięta z GG. Wobec tego praktycznie Niemcy nie maja określonego obywatelstwa.

  I tak w niemieckim aktualnym dowodzie osobistym, zwanym błędnie „personalausweis“, (a powinno być „Persönliche Ausweis “) jest również błędnie określona – przynależność państwowa jako „Deutsch“.

  Nie ma takiego państwa jak Deutsch! Powinno być Deutschland!

  Wniosek : nie ma państwa „Deutsch“. Czyli obecni obywatele Niemiec są formalnie bezpaństwowcami.

  Powyższe i inne liczne nieprecyzyjności w określeniach to nie pomyłki semantyczne wśród znanych z zamiłowania do porządku Niemców, to zamierzone powolne i cząstkowe ujawnianie przed społeczeństwem zaplanowanego niepraworządnego – totalitarnego stanu faktycznego.

  Ale jak uregulować to wszystko, skoro „de jure“ III Rzesza istnieje a „de facto“ nie istnieje? Z kim i kto w imieniu Niemców ma podpisać traktat pokojowy?

  ( albo Traktat Lizboński – i ten cały przekręt prawny z UE (komentarz MP))

  Przedstawiciele ruchu obywatelskiego Bürger Bewegung apelując w sprawie konieczności zawarcia traktatu pokojowego po II Wśw. po długotrwałym i bezskutecznym zwracaniu się do urzędów niemieckich udali się do Moskwy i tam byli przyjęci w MSZ Federacji Rosji tłumacząc, że RFN = III Rzesza. Tylko Moskwa uznała problem za istniejący. Ale sprawa i tam również utknęła. Zwracano się również do innych aliantów, ale zostali zignorowani i wszyscy biorą wodą w usta. Nie ma tematu…

  Manifestacje uliczne ruchu obywatelskiego Bürger Bewegung na razie nie są skuteczne bowiem zamożni Niemcy, manipulowani liberalno-lewackimi mediami, nie chcą zajmować się problemami ogólnymi.

  Powyższe informacje jedynie sygnalizują problem, a szczegółowe informacje w tej sprawie dla znających język niemiecki są w :

  http://www.staatenlos.info;
  http://www.wahrheiten.org/blog/brd-luege/
  http://deinerechte.wordpress.com/tag/entnazifizierung/
  http://derhonigmannsagt.wordpress.com/2012/01/24/die-wahrheit-ist-einsam-solange-die-luge-regiert/

  Jak twierdzą sami Niemcy: organizacja rządząca obecnie w Niemczech, zwana RFN, jest czymś co jest w rzeczywistości „hitlerowskim dominium totalitarnym z 1934r.“, a ponadto wiele obowiązujących ustaw pochodzi z lat 30-tych czyli hitlerowskich.

  Uogólniając: skoro RFN w powyższej postaci dominuje w UE, to przez RFN cała Europa staje się formalnie i praktycznie znazyfikowaną IV Rzeszą co stanowi podstawę problemu.

  Problem Polski :

  Rozważając skutki braku traktatu pokojowego po II WŚw na sytuację Polski stwierdza się , że Polska po 8 maja1945r., po utworzeniu PKWN i PRL jest nadal pod okupacją. Bowiem PRL będący dominium sowieckim został zapewne stworzony jako eksperyment do przygotowania ludzi na czasy dzisiejsze. PRL był w istocie tworem komunistycznym, którego organy stanowiły uzurpację „władzy“ będącej w PRL-u swoistym przedsiębiorstwem. Ten status mamy w III RP uchodzącej błędnie za Państwo Polskie do dziś.

  II RP prawnie nigdy nie została rozwiązana. Lech Wałęsa składając niewłaściwą przysięgę nie został prezydentem II RP – złożył przysięgę na PRL-owską konstytucję potwierdzając tym samym kontynuację PRL, funkcjonującego od 1989r pod nazwą „III RP”.

  Formalnie II RP nadal istnieje w granicach wg. stanu z 31.08.1939! To znaczy Kresy Wschodnie (Wilno, Lwów, Grodno itd) prawnie do dziś są Polskie!

  (Komentarz MP
  A co z Kresami Zachodnimi – oto jest pytanie ? Historycznie przynajmniej tereny NRD powinno być przyłączone do Polski – w Istocie granice Polski powinny być na Renie .
  Ani historyczne Niemców nie ma, ani prawnie NIE ma państwa Niemieckiego – bo zostało zlikwidowane – decyzją Sojuszniczej Rady Kontroli nad Niemcami – Prusy – Militaryzm Pruski odpowiedzialny za dwie (2) wojny światowe i śmierć milionów ludzi.
  Także Traktat Lizboński( np. przekręt z dwoma referendami w Irlandii) czy tez NIE uznana Konstytucja Europejska – czyni UE nieważną.
  – UE to przekręt prawny mający na celu zastąpienie i likwidacje Umowy Poczdamskiej i zdjecie z Niemiec odpowiedzialności za II wś)

  Brak traktatów pokojowych po II Wojnie Światowej sprawia, że istnieje do dziś stan wojny między Polską, a Niemcami co jest wyraźne w gospodarce.

  Jeden z wielu przykładów anomalii formalnych w III RP :

  • wszystkie urzędy państwowe są jedynie prywatnymi przedsiębiorstwami uzurpującymi sobie prawo urzędowe! Urzędnik państwowy musi mieć Legitymacje Urzędową, natomiast wydawana obecnym urzędnikom t.zw. legitymacja służbowa nie uprawnia ich do sprawowania czynności urzędowych.

  Zmieniony ( 04.05.2014. )

 25. Hnatuśko said

  22

  można Pana prosić o więcej informacji dotyczących haplogrupy I?

  Dołączam się również do prośby Pana Nick’a (14).

  Piszcie, piszcie o tym jak najwięcej. Bo temat smakuje wybornie.

 26. Farel said

  AD 11 Ta mapa pokazuje Europę z czasów papieża Grzegorza Wielkiego. Jeśli macie znajomych w Niemczech i chcecie ich trochę nastraszyć to im ją pokażcie.

 27. Ad. 25

  Tam, gdzie (…) rządzą, tam burdel nieopisany. Burdel w prawie, burdel w gospodarce, burdel w edukacji, wszędzie. Czy oni się urodzili w burdelu?

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: